Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) brodarics válasza Gubek-Einste (#650) üzenetére


brodarics
tag

Értem, így már minden tiszta, köszönöm a segítséged!

(#652) #41133696 válasza #41133696 (#644) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma hozta a Telekom alvállalkozója a második STB-t:

Invitel DVB-C SD adás összehasonlítása a Magyar Telekom IPTV SD Stream-jével - Youtube

Ugyanaz volt, mint múltkor. Azt mondja, hogy a UPC-re sokan át fognak állni. Mondtam neki, hogy lehet, sőt biztos, mert olcsónak nem lesz olcsóbb valószínűleg mint az Invitel, de legalább kapnak Horizon GO-t, gyorsabb Internetet, és akinek kell kedvezményes HBO-t.

Bár tegnap amikor jöttem hazafelé Hajdúszoboszlóról az UPC konténerében ugyanaz a csóka egymagában gőzölgött akit elsőnek anno éjjeliőrnek néztem :D

(#653) #41133696


#41133696
törölt tag

Az miért nem éri meg a szolgáltatóknak, ha jelképes fix havidíjért és csak azoknak akik teljesítik a feltételeket - ezt mondjuk hatóság stb ellenőrizhetné - lehessen tartalék Internet előfizetése, szolgáltatás kiesésre?

Példa.

Ahol most vagyok, és írok ott 100 Mbps-os Invitel Internet hozzáférés van. Az anyum lakásában 10 Mbps-os Telekom.
Az Ő havidíja 2700 Ft. Na most Nála nincs másik ISP, tehát ez az elsődleges. Az meg nem életszerű, ha biztosítaná nekem itthon a Telekom mondjuk 1000 Ft-ért azt a sávszélességet - pláne úgy, hogy van itthon Telekom IPTV is, és Telefon VoIP Hoppá plusz - akkor én az Invitel féle net helyett galád módon azon lógnék.

Viszont ha kiesik az Invitel CMTS akkor simán tudnék a Telekom ZTE Speedport Entry 2i HGW-re csatlakozni WiFi-n keresztül, és nem lennék elzárva az Internettől.

Olyan ez mint a Sat + Net 40 kedvezmény volt. Csaak bizonyos feltételek megléte esetén teljesült. Radásul akinek Telekom az elsődleges ISP az választhatná az Invitelt tartaléknak, és természetesen a feltételek között szerepelne, hogy csak minimális sebességgel (azaz a legkisebb elérhető sávszélességgel) kapcsolódhatna.

Biztos, hogy egy percig sem használnám a 10 Mbps-ot, amikor a 100-as elérhető.

Szolgáltatónál meg nem hiszem, hogy nem leszek másodhegedűs berögözöttség meg affektálás lenne. Ha a másodlagos ISP-t nézzük, ad fix havidíjért egy olyan rétegnek erősen korlátozott sávszélességgel egy mentőövet, amit egyébként is csak akkor érdemes használnia, ha az elsődleges kiesik. Az meg ritkán van.
Viszont neki legalább fixen lenne bevétele onnan is, ahol egyébként nem rúgna labdába.

Nagyon vad gondolat ?:)

(#654) headhunter


headhunter
addikt

(#655) #41133696 válasza headhunter (#654) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kemény az Invitel lenyomta a DIGI-t bevételben :D

Plusz a Telekom 4 fővel 502 milliárddal :DDD

(#656) Gubek-Einste válasza #41133696 (#655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden ki lett szervezve alvállalkozóknak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#657) gyeniko válasza Gubek-Einste (#656) üzenetére


gyeniko
őstag

A tőzsdei cégeknél fontos mutató, hogy az adott eredményt mekkora alkalmazotti létszámmal érik el.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#658) C4mp3r válasza C4mp3r (#645) üzenetére


C4mp3r
addikt

kozben kuldtem nekik levelet es felhivott az ugyintezo, termeszetesen az en utcamban nemhogy 150Mbit de egyaltalan nem is szolgaltatnak... ennyit errol, marad a szakados hulladek invitel 10/2 (ami most mar ujabban 1) vagy a nem sokkal jobb telekom 30/5-el es a gagyi iptv-jukkel. mas meg nem tudja mit csinaljon, hogy kihasznalja a gigabites netet. de hat aki kertes hazban lakik az regota megrohadhat, fejlesztes majd 20 ev mulva talan

(#659) galocza


galocza
aktív tag

halihó,
remélem jó helyre írok. szolgáltatóváltásban gondolkodom, és, hát, igazából mindegyiket szidja (sok)valaki, nehéz igazságot tenni. 8)
CSAK internetre van szükségem, abból is az olcsó(bb) fajtára, most 10mbit van, az elég, ha gyosabb lenne, az se baj, de nem feltétel. igazából csak kábelben gondolkodtam eddig.
mely szolgáltató (upc, digi, akármi) ajánlott CSAK internetre (max pártíz mbs), és melyeket kerüljem?
ha lehet, ne csupán saját, személyes tapasztalatból (azzal nem sokra megyek), hanem akinek van kicsit általánosabb rálátása (mert rengeteg időt tölt ezen topikok olvasgatásával, mert szakember, vagy más okból van összegzőbb ismerete)...
köszi,
g

(#660) Multibit válasza galocza (#659) üzenetére


Multibit
veterán

Azt jó lenne tudnunk, hogy mi a gond a jelenlegi szolgáltatóddal? Főleg, hogy azt írod "most 10mbit van, az elég".

ha lehet, ne csupán saját, személyes tapasztalatból (azzal nem sokra megyek)
:Y

[ Szerkesztve ]

(#661) galocza válasza Multibit (#660) üzenetére


galocza
aktív tag

problémák: olykor szakadozik, 10mbit 3650 pénzért, kommunikációval is akadtak gondjaim.

a második rész: lehet, h barátságtalannak tűnik, de azzal, hogy "x céghez nem menj, nekem az volt, ez és az történt, úgy sz*r ahogy van" pl tényleg nem sokra megyek. de igazából megmagyaráztam 8).

(#662) Multibit válasza galocza (#661) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor a száraz adatok:
Amennyiben a lakóhelyeden elérhető, egyértelműen a Digi javasolt, mint internet szolgáltató. A legkisebb csomag 100/50 Mbps (letöltés/feltöltés) sebességű, garantált sebesség: 25/20 Mb/s. Ára 2700 Ft/hó - mindez hűségszerződés nélkül!

(#663) galocza válasza Multibit (#662) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm!

(#664) Gubek-Einste válasza galocza (#661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hol laksz?
Jelenlegi melyik szolgáltatónál vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#665) galocza válasza Gubek-Einste (#664) üzenetére


galocza
aktív tag

zalaegerszeg, tarr.

megnéztem, sajna gyorsabb (lan? optikai? le vagyok maradva technológiailag 8) net nálam nincs, max kábeles (koaxális), tehát digi sjna nem játszik. lehet, h keverem az alapfogalmakat, bocsi, de tán értitek.

(amúgy forgattam most a tarr ászf-et, kincsre leltem (lehet, h többi szolgáltatónál is van), ez pedig az "extrém használat" fogalma, ez most 2600gb, ha 80%-a megvan, kezedre csapnak emilben, később korlát. engem nem érint, de ha jól számoltam, legnagyobb csomagjukkal ez akár havi ~30 órányi teljes sebességű le/feltöltést is jelent! fura... legalább csomagonként határozták volna meg - a 2600gb nekem felérhetetlen, 200mbittel aprópénz. na mind1.)

(#666) Gubek-Einste válasza galocza (#665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-nál 300 GB a fair use policy 3 havi átlagban számolva de nem veszik figyelembe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#667) #41133696 válasza #41133696 (#653) üzenetére


#41133696
törölt tag

No, most, hogy az Invitelnél sikerült megoldani a TV2 + RTL Klub műsordíjas problémát, marad a DVB-C szolgáltatás teljes egészében, a két adót fogják kivenni, így berendeltem a Telekomnál a Családi + HD-t és még egy STB-t.

Így remélhetőleg már a Speedport Entry 2i HGW is átvált VDSL2 módba :)

(#668) #41133696 válasza #41133696 (#667) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telekom Hoppá Plusz + Családi HD + 3. STB = 8630 Ft +870 Ft a 3. STB

Amiért nekem megérte, az Invitel mellett extra csomagok:

RTL Klub HD (Szulejmán)
TV2 HD (ezt nem nézem)
Discovery Showcase HD
ATV HD Mamámnak
AXN HD
Cool HD
Film + HD
RTL II HD
Nat Geo Wild HD
Nat GEO HD
Animal Planet HD
Spektrum HD

SD:
ID Investigation Xtra
TV Paprika (Mamámnak)
Sláger TV (Mamámnak)
Muzsika TV
RTL +
Mozi +
M3 az az alapban is benne volt.

Ha az Invitel CMTS kiesik, van egy plusz forrás, ráadásul, nincs az, hogy a DVB-C vagy az IPTV kihasználatlan lenne. No és vannak olyan csatornák, amik HD-ben csak a Telekomnál vannak meg, vagy külön minicsomagban az Invitelnél. Fordítva is igaz, van ami csak az Invitelnél van meg, pl AMC HD.

(#669) Multibit válasza #41133696 (#668) üzenetére


Multibit
veterán

Szulejmán
:))

(#670) #41133696 válasza Multibit (#669) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt ha nagyon izgalmas résznél vágják ketté, akkor nem várok egy hetet, hanem Youtube-on megnézem törökül :DDD

(#671) Gubek-Einste válasza #41133696 (#670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudsz törökül vagy van valamilyen rendes felirat (magyar/angol)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#672) #41133696 válasza Gubek-Einste (#671) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem tudok, csak a cselekményt nézem meg. Pl amikor volt az a jelenet, hogy a lovász ledobja e csajt az erkélyről... persze ott lett vége, hogy éppen átemelte... aztán én meg megnéztem gyorsan a török verzióban, hogy lesz e nagy koppanás vagy sem :D

(#673) kisapa


kisapa
senior tag

A UPC is közzétette[link]

(#674) Gubek-Einste válasza kisapa (#673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit kell nézni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#675) AttyVin válasza kisapa (#673) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Spiler?

Már a címe is argós...
Nagyon fantáziadús egy állami, bocs közpénzből finanszírozott "kereskedelmi" csatornától...

Üdv, Vino

(#676) #41133696 válasza kisapa (#673) üzenetére


#41133696
törölt tag

504 - Gateway Timeout

:DDD

(#677) taki01 válasza #41133696 (#676) üzenetére


taki01
őstag

Nálam bejön az oldal.

Annyi sport csatorna van mint a nyűg ez már felesleges. Szerintem pont elég lenne kb 4-5 darab az kész.

[ Szerkesztve ]

(#678) #41133696 válasza taki01 (#677) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor szoktam ezeket látni, amikor a CA modulokat hangolom :D

Voltak ám olyan izgalmas közvetítések, mint Snooker :DDD

Idehaza az igazán nézett sporteseményekre "közpénzből" az állami M4 vásárolja meg a közvetítési jogokat, teljesen mindegy mennyibe kerül, csak az számít, hogy ők legyenek a legnézettebbek, legkedveltebb sport csatorna. Ráadásul kötelező is biztosítani. Nincs ezzel nekem semmi olyan komoly bajom, sőt azt mondom, hogy oké, ők viszik az Olimpiát, a VB-t, az EB-t, minden rangos műsort élőben. Tehát aki sport rajongó, annak az igazi minőséget, a nívós műsorokat az M4 szolgáltatja, HD-ben, 24 órában. Annyira igaz ez, hogy az M5 az Olimpia idejére az M4 kiegészítőcsatornájává vált, mert egyszerűen nem férne be más a programba mint az Olimpia. Innentől kezdve az összes kábelszolgáltatónak minicsomagba kellene besűríteni a többi sport csatornát. Csak elsőnek ezt egyik sem meri meglépni, mert ha nem jön be, a többi nem követi a példát, vagy lelépnek a konkurenciához, akkor megszívják. Jellemzően az egyszerűbb rétegek nézik, mert ugye a film adók nem érdeklik, bonyolultabb filmet nem ért meg, a Nat Geon meg a csillagászat felfoghatatlan magasságokban van számára. Meg ugye napközben mikor hordja a maltert, vagy malter hordást befejezvén a sörözőben, megvan a közös téma. Általában ha elmész egy vendéglátóhely előtt, főleg ha lepukkant, de van egy CRT tv, jó eséllyel foci megy rajta :D A baj csak az ezzel, hogy akinek erre nincs igénye, az is kénytelen fizetni értük. Meg az, hogy amíg a Nat Geo 40 Ft-ba kerül, addig egy sport csatorna 140 Ft-ba.

Az Invitel is vonzómágnesnek tette be a DIGI Sport csatornákat, mert kezdett elterjedni az imént felvázolt körökben, hogy csak az a jó szolgáltató amelyek sugározzák azt a három adót is :D

(#679) gyeniko válasza #41133696 (#678) üzenetére


gyeniko
őstag

"Az Invitel is vonzómágnesnek tette be a DIGI Sport csatornákat,..."

Bárcsak a UPC is beletenné a kínálatába, nem fájna a fejem... Nagyon elégedett vagyok a kábeles UPC-vel, ha ez a 3 csatorna náluk is megvolna, aláírnék 30 év hűséget! :DDD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#680) #41133696 válasza gyeniko (#679) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekik ősellenség :D Ők nem igen fogják :D Az Invitel is azért, mert nem zavarják egymás köreit :) Viszont a UPC és a DIGI a nagy városok sűrűn lakott részein nyomják egymást :D Bár nekem ha ez a kettő szolgáltató közül kellene választanom, nem hezitálnék, és a DIGI-t választanám :D

(#681) #41133696 válasza AttyVin (#675) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha azt veszed, hogy ugyanaz a csapat találta ki mint az Izaura TV-t akkor már nem is olyan megdöbbentő :D

Ami egyébként Isaura kellene, hogy legyen. Mint ahogyan Kadhafi is a nemzetközi sajtóban Gaddhafi néven volt ismert.

Hogy on is legyek, a Teekomtól visszafognak még hívni, mert a múltkori STB megrendelés még nem zárult le, és addig nem tudják az új STB-t kiküldeni, meg a csomagváltást megcsinálni. Ami azért jó, hogy most lett elindítva, mert mire kiveszik az Invitelnél a TV2 + RTL Klub duót, jó lenne ha a Telekom STB-k mindegyike a helyén lenne :D

Meg a jövőheti Szulejmánt HD minőségben nézhetném :D

[ Szerkesztve ]

(#682) Gubek-Einste válasza #41133696 (#681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima box-ot kérsz vagy felvevőset?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#683) kisapa válasza AttyVin (#675) üzenetére


kisapa
senior tag

Igen arra gondoltam.
GoodSpeed: akkor a kapcsolatoddal van baj mert nekem működik a link.

[ Szerkesztve ]

(#684) #41133696 válasza Gubek-Einste (#682) üzenetére


#41133696
törölt tag

Simét, mindig simát kérek. Mert nincs szükségem felvétel opcióra. Ami az ismeretterjesztő csatornákon megy, azt általában megismétlik. Az HBO GO meg eleve egy videótár :D

(#683) kisapa : Utána bejött :K

(#685) Gubek-Einste válasza #41133696 (#684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én már nem tudok meg lenni a rögzítő box nélkül, nem csak a felvétel miatt, sokszor használom a megállítást is nézés közben ha valami miatt (kaja/WC/postás/stb) ki kell mennem a szobából.
Én is szoktam nézni az HBO GO-t, ott néztem végig a Strike Back utolsó évadát eredeti nyelven magyar felirattal (még nem volt szinkronos verzió).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#686) gduck válasza Gubek-Einste (#685) üzenetére


gduck
addikt

Olimpia alatt meghaltam volna rögzítős box nélkül :) Sokszor visszatekertem, megállítottam és volt olyan is amikor párhuzamosan vette az M4 és M5 műsorát :D

(#687) bopeti98 válasza #41133696 (#684) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha a TV-re USB-n rákötsz egy külső HDD-t, akkor az Inviteles DVB-C-ről szinte biztos, hogy tudsz rögzíteni.
Mi, amióta van felvétel opció sorozatokat szoktunk nagyrészt rögzíteni ( FTWD, Outcast, Wayward Pines, Modern család...stb ), plusz ugye amíg volt, addig az Olimpiát.

(#688) #41133696 válasza Gubek-Einste (#685) üzenetére


#41133696
törölt tag

A (#687) bopeti98 által írt módszer nekem jobban bejön (mivel a Telekom IPTV mellett az LG 32LF632V-n az elsődleges az Invitel DVB-C szolgáltatása), mert egy 500 GB-os merevlemezt be tudok állítani erre a célra, csak egy USB-s ház kell hozzá, és nincs havonta felár :K

A telepítési díj :Y hűség nélkül kemény :DDD

Igaz Invitelnél nem lesz TV2 + RTL Klub-om de előbbit egyáltalán nem nézem, utóbbinál meg a Szulejmánt egy hétig az RTL Most-on (ahol állítólag lesz HD Stream is) bármikor visszanézhetem.

[ Szerkesztve ]

(#689) #41133696


#41133696
törölt tag

Elkezdtem ezt is rendszerezni :D

[kép]

Szerintem, amit az Invitel DVB-C Családi + Magyar Telekom IPTV Családi + HD duója fog alkotni, azt nincs másik hazai szolgáltató, ami felülmúlhatná :D

(#690) AttyVin válasza #41133696 (#678) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hát, ízlések és pofonok...
Snooker, kerékpár, Le Mans 24, stb. nekem a legjobb nyugtató.
A futball meg idegesítő...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#691) #41133696 válasza AttyVin (#690) üzenetére


#41133696
törölt tag

Attól tudok idegbe jönni, amikor ordít, hogy Góóóóóóllllllll, de úgy mint aki önkívületi állapotban van.

A kedvencem meg az: amikor nem sikerül valamit elérni, és elkezdik megmagyarázni :D

Meg Forma 1 Szumó ordít, hogy mi történt a pályán, megelőzte, vazze, megelőzte !!! Na már meg most mi lesz ?:D

Emberek százezrei meg nézik idehaza, hogy x számú autó 40-60 körön keresztül kergetőzik, aztán vagy lesz safety car, vagy még annyi izgalom sem :D

(#692) gyeniko válasza #41133696 (#691) üzenetére


gyeniko
őstag

Én háromszor voltam a Hungaroringen (először, utoljára és soha többé). A VIP lelátón ültünk, a célegyenes közepén. Megvásároltuk a füldugókat, ez nem volt elég, mert még a tenyeremmel is le kellett takarni a füleimet, annyira hangos volt. Közben pedig a pálya többi részét nem láttuk, csak a nagy kivetítőkön igyekeztünk kukkolni, illetve kaptunk kis kézi ketyerét, amin online lehetett követmi a verseny állását, köridpket, stb. Utána 3 órába telt kivergődni a parkolóból, szóval otthonról nézni ezerszer kényelmesebb! Ugyanakkor megvan egy "pipa" és ez a dolog is a helyére került.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#693) #41133696


#41133696
törölt tag

No összeszedtem mi válthatja az Invitelt Internet fronton abban az esetben, ha a műsordíj miatt váltok teljesen. Telekom IPTV és VoIP már a házban van. Tehát a dolog ezen része le van rendezve. HBO Max Pak is meg van rendelve.

A címemen:

Telekom ajánlata: Úgy, hogy tőlük van az IPTV, és a VoIP, valamint a ZTE Speedport Entry 2i HGW (Fapad)

50-es VDSL2, és ez a teljes sávszélesség, minden ebből vonódik le az IPTV Streamek is. Jó esetben 3 aktív STB mellett maradna 35-40 Mbps. 4425 Ft

UPC:

Csak Internet, nekem a 3. elégnek tűnik, gyorsabb is a jelenlegi Invitel 100-as csomagnál, és ED3 ugyanúgy mint az elődje.

Szerintem korrekt ajánlat. Telekomnál egyelőre nincs szó a műsordíj áthárításáról az EFI-re, de ha lenne akkor sem érintene, a TV-nél azt nem én fizetném :D

(#694) Gubek-Einste válasza #41133696 (#693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem inkább UPC legyen, a Telekom maradjon meg csak tévének.
Akkor most az Invitel tévé teljesen meg is fog szűnni nálad? Vagy az lesz, hogy:
Tévé: Telekom + Invitel
Telefon: Telekom + Invitel
Internet: UPC vagy Telekom?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#695) Lauda válasza #41133696 (#693) üzenetére


Lauda
félisten

Ket dolog nekem nem vilagos. 700 forint miatt szedned szet ezt az egeszet, ami most neked mar kialakult es jol mukodik?

Hogy hogy teljesen valtasz? Friss husegidod van, emiatt nem mondhatsz vissza mindent szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#696) #41133696 válasza Gubek-Einste (#694) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos egyelőre egyik opció sem erősíthető meg, vagy zárható ki. Viszont nem szeretnék felkészületlenül, terv nélkül lenni. Az egyetlen Fix pont az a Magyar Telekom.

A többi az Invitel hivatalos levelétől, és az abban foglalt jogi lehetőségtől függ.

Ami bizonyosnak látszik, hogy felfogják ajánlani, hogy nyilatkozzunk elfogadjuk e a műsordíjjal járó emelést vagy sem. Erre a válaszunk, pontosabban az én válaszom az, hogy NEM!

Innentől a következő lehetőségeket látom reálisnak:

- 15 napon belül kötbérmentesen szerződést bonthatok - mely egyetemesen vonatkozik minden Invitel szolgáltatásomra -, itt jön képbe az Invitel azon szabályzata, hogy új előfizetőnek csak az számít, akinek nem volt az elmúlt 90 napban ugyanazon címen Invitel szolgáltatása. Ennek az újra kötésnél lenne jelentősége.
Illetve ekkor válthatnék UPC-re. Tehát ez lenne az általad leírt harmadik lehetőség, és az Internet egyértelműen UPC.

- 15 napon belül kötbérmentesen szerződést bonthatok, de csak a TV-re vonatkozóan. Ez azért lenne érdekes, mert nekem csomagom van, ahol nem tudom mennyi külön a TV és mennyi külön az Internet. Ebben az esetben az Internet maradna az Invitelnél, miként a tartalék telefonvonal is.

- Felajánlják, hogy kiveszik a kínálatból az RTL KLub+ TV2-t. Ez lenne az úri muri (azaz a legdrágább megoldás, ugyanakkor a legkényelmesebb, és legbiztonságosabb is). Az Internetet leszámítva, mindenből lenne tartalékom mint most a jelenlegi állapotban is van. TÉVÉ: Invitel + Telekom, jól kiegészítené egymást a két szolgáltató szolgáltatása :) Telefon szintén maradna mind a két vonal, az Invitelé és a Telekomé. Internet: Csak Invitel.

(#697) bopeti98 válasza #41133696 (#696) üzenetére


bopeti98
őstag

Ezt már egyre nehezebb követni. Nagyon túlbonyolítod a dolgokat.
Úgy tudom, hogy az Invitel tájékoztatott arról, hogy lesz lehetőséged RTL Klub + TV2 nélküli csomagot kérni. Innentől kezdve nem értem ezt a variálást.
Mellesleg miből gondolod hogy az Invitel el fogja engedni a kötbért, ha felmondod? A havidíjad marad, csak kiveszik a két fő csatornát, de a csatornakínálat változtatásának a jogát meg fenntartják.

(#698) #41133696 válasza bopeti98 (#697) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mert olyan információ is eljutott hozzám, ami várhatóan más megvilágításba helyezi a dolgokat, de erről most nem beszélek.

"A havidíjad marad, csak kiveszik a két fő csatornát, de a csatornakínálat változtatásának a jogát meg fenntartják."

Ezt a verziót is felvázoltam az imént úri muriként :) Mármint az én szempontomból, hiszen nekem lesz bizonyosan ebben az esetben két teljes értékű TV-s szolgáltatásom :)

(#695) Lauda

"Ket dolog nekem nem vilagos. 700 forint miatt szedned szet ezt az egeszet, ami most neked mar kialakult es jol mukodik?"

Nem teljesen. Amikor úgy döntöttem, hogy a TV-t kiszervezem abból indultam ki, hogy mind a három előfizetésnél ki lesz terhelve. Ez még mindig benne van a pakliban, de elsőként az Invitel jelezte. Egy házon belül két előfizetésnél ugyanazért a TV szennyért majdnem 2K-t fizetni úgy, hogy nem tartok rá igényt, kicsit erős.

Másrészt az utóbbi időben alig jut időm tévézésre, és át is alakult ennek megfelelően a tartalomfogyasztási szokásom. A Telekomnál a TV díj jelentősebbik része, nem engem érint :)

[ Szerkesztve ]

(#699) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv nekem csak internet kellene mindegy milyen.

10 -es is bőven elég lenne.

Hűség mentesen érdekelhet csak albérlet miatt.

UPC lejárt 1én fel akarom mondani....

Tudom, hogy nem nagyon van semmi elfogadható :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#700) Gubek-Einste válasza Vangelis (#699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.