Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ripla válasza Bozek (#950) üzenetére


ripla
őstag

Na az jó, erre voltam kíváncsi.
Tehát bejön a házba a jel az ő modemjukon keresztül, ahhoz a modemhez csatlakoztatom a routert, ami wifit is tud (jelen pillanatban is azt használom), és abból vezetékkel rá tudom kötni a netet a gépre, és akkor van net. :)

Mert én úgy képzeltem el ezt az egészet, hogy a mobilhálózaton keresztül jön be a wifi, ami az általuk adott modemhez csatlakozik, és onnantól kezdve ahová megyek a modemmel, oda jön velem a net is. Illetve, sejtésem szerint ezen a modemen van UTP aljzat is, de ezek szerint ez téves (?)

(#952) Bozek válasza ripla (#951) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ahhoz a modemhez csatlakoztatom a routert"
Ha a router képes fogni a WiFi jelet és azt továbbítani kábelen. Ez egy jó kérdés, hogy miként megoldható, sose próbáltam.

A modem fogja a mobilhálózaton érkező jelet és azt továbbítja WiFi-n, tehát ahová mész vele, ott lesz neted. Persze vannak olyanok, amik részben helyhez kötöttek. Például a Vodafone-os Homenet-hez adott eszköznek kell 220V is, de ahol van, ott bármikor beüzemelhető.

(#953) ripla válasza Bozek (#950) üzenetére


ripla
őstag

Remek, köszi. :)

(#952) Bozek
A Telenort néztük ki, ez a havi 100 gigás csomag, meg a 30-150 mbit letöltés+10-50 mbit feltöltés elég csábítóan hangzik, kérdés, hogy mennyire stabil, holnap szerintem bemegyünk egy Telenor üzletbe, aztán leinfózzuk a dolgot.

Úgy gondoltam, hogy bejönne a házba a wifi, a modemet összeszinkronizálnám a TP-Link routeremmel, ami 150 mbit sebességig használható, 4 UTP kimenettel, meg van rajta egy wifi antenna is, és ha szinkronba kerültek, akkor elvileg ezen keresztül már mehet a kábel a PC-be. Egyszerűnek hangzik, kérdés, hogy kivitelezhető-e.
Most is úgy értem el, hogy legyen wifi az emeleten, mert a modem a földszinten van és idefent már nagyon gyenge a jel, vagy nincs is, hogy a routert itt az emeleten bekötöttem a hálózatba, a UPC modemje meg a gépem közé, és így azon áthaladva megy az UTP kábelen a gépembe a net, a wifi antennán keresztül meg kommunikál a mobilommal meg a tablettel, a router meg itt van tőlem 2 méterre. :)

[ Szerkesztve ]

(#954) Bozek válasza ripla (#953) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez a "modemet összeszinkronizálnám a TP-Link routeremmel", ami problémás lehet. Jelenleg nem tudom, hogy hogyan oldható meg, sose próbáltam. Ezt inkább a routeres topikban kellene megkérdezni.

(#955) ripla válasza Bozek (#954) üzenetére


ripla
őstag

megkérdezem.

(#956) salapp


salapp
addikt

x

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#957) neato3loco


neato3loco
senior tag

Sziasztok!

Mivel mobilnetről vagyok, nem szeretnék végigolvasni mindent. Segítsetek!

Szeretnék internetet, 4-5-6 ezer ft nagyságrendben. Leginkább online játékhoz, wifi-s megoldással. Lehetséges a mobilrouteres (laptopradugós) verzióban találni ilyet? Plusz kérdésem lenne, hogy pl ha veszek egy 10GB-s csomagot azzal elszórakozhatok pl PS4-en meg PC-n a multikkal vagy felejtsem el, hogy kibír egy hónapot?

Privátban ha írtok se gond.

Köszi előre!

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#958) Gubek-Einste válasza neato3loco (#957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem jó ötlet mobilneten játszani, a ping elég rossz tud lenne ha zsúfolt a környék.
Melyik szolgáltatónál szeretnéd használni?
Hol laksz?

Plusz kérdésem lenne, hogy pl ha veszek egy 10GB-s csomagot azzal elszórakozhatok pl PS4-en meg PC-n a multikkal vagy felejtsem el, hogy kibír egy hónapot?
Attól függ mennyit játszol és milyen egyéb tevékenységet végzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#959) neato3loco válasza Gubek-Einste (#958) üzenetére


neato3loco
senior tag

Szolgáltatót még nem néztem ki, ezért is vagyok itt. Újpesten lakok Blaha Lujza utca. Játszanék ha van szabadidőm.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#960) ripla válasza neato3loco (#959) üzenetére


ripla
őstag

szia.

mi pont ma hoztunk el egy hipernet csomagot a telenortól, egy wifi routerből áll a csomag, amihez adnak egy sim kártyát, azt belecsúsztatod, bedugod a 220-ba, a hozzá adott utp kábellel rádugod a gépre és már csapathatod is. magától megtalálja mindig a legjobb hálózatot (2g, 3g, 4g, stb.).

papíron 150 mbit a teteje, nekem mondjuk még nem ment 30/5 fölé, mindezt 25-ös pinggel (ami még bőven jó online játékra, tudom, mert volt részem ennél SOKKAL rosszabban is), viszont a jelforrást jelző led a legkisebb értéken van, szóval egy jobb környéken vagy ha máshová tenném, lehet erősebb lenne a jel is, meg az értékek is feljebb kúsznának (csak költözés előtt vagyunk, úgyhogy itt már nem bolygatom, majd az új helyen szórakozok vele).

szóval, nekem ment majdnem 3 órát teljesen stabilan, netrádiót hallgattam rajta, meg neten keresgéltem, teljesen korrekt a cucc.
a legnagyobb csomag 100 gigát ad 1 hónapra, mindezt 6390 forintért, de van még olyan lehetőség is, hogy +990 forintért hozzácsapnak még 100 gigát, ott annyi a feltétel, hogy azt csak este 23:00-tól reggel 08:00-ig használhatod, direkt éjszakai baglyoknak, vagy ha akkor akarsz letölteni mondjuk.
a routeren kívül kérhetsz egy mobiltelefon méretű kis cuccot is, ha abba rakod át a sim kártyát, akkor meg ahová mész, oda megy veled a net is. mobilhálózatot használ, az meg gyakorlatilag mindenhol van.

a legjobb az benne, hogy elsőre egy fillért nem kell kifizetned, csak személyit, lakcímkártyát, meg adókártyát kérnek, ugyanis van 1 hónap próbaidő, ha ezen belül visszaviszed, hogy nem tetszik, akkor törölnek a rendszerből és annyi. ha meg nem viszed vissza, akkor úgy veszik, hogy tetszik és elkezdenek elektromos számlát küldeni. az egész ügyintézési procedúra sem tartott tovább 20 percnél.
szerintem érdemes kipróbálni. :)
itt találod ha érdekel

[ Szerkesztve ]

(#961) #41133696 válasza neato3loco (#957) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem volt 2 évig Net & Roll S csomagom, havi 2580 Ft-ért (SAT+Net40 kedvezmény). Arra volt használva, ha kiesik az INvitel-es Internet - ami azóta kiesett teljesen mert UPC-s lettem), akkor tartaléknak ott volt ez. Plusz úton, vagy ha nem voltam itthon ezt használtam. Vettem hozzá 3K-ért egy Huawei E5776 Mobile Hotspotot. A városban ahol élek, ha gyalog mentem vagy biciklivel, volt egy 300 méteres szakasz, ahol nem volt térerő, és azon az úton rendszeresen jártam, ott aztán megállt a Netrádió. Idén mondtam le mert már 4390 Ft-ot kellett volna fizetni (csak megjegyzem a korlátlan UPC Fiber Power 240 Mbps-os Internetért fizetek 4410 Ft-ot, úgy hogy jár hozzá a UPC Wi-Free, és csak Internetem van a UPC-től ), 8 GB-os korlát volt, de sokszor még a 8 GB-os adatforgalmat sem használtam ki.

(#962) neato3loco válasza ripla (#960) üzenetére


neato3loco
senior tag

Köszönöm a részletes infot!

Te akkor az L vagy M csomagot választottad?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#963) ripla válasza neato3loco (#962) üzenetére


ripla
őstag

az L csomagot. de most meg már olvasok valami olyat, hogy flottás csomag korlátlan sávszéllel, még olcsóbban, mint ez, erről várom most az infókat, csak kolléga elaludt itt a prohardveren. :P

(#964) boneyard válasza #41133696 (#961) üzenetére


boneyard
tag

Ez már többször szemet szúrt nekem, úgyhogy most már megkérdezem. Mitől olyan olcsó a csomagod? Az oldalon 7/8ezerért hírdetik két év hűséggel.

(#965) #41133696 válasza boneyard (#964) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyedi akció volt, mert a UPC későn építette ki az ED3-as hálózatát, a kertes házas részen meg egyáltalán nem volt jelen, így agyon kellett nyomnia a konkurens másik kábelszolgáltatót :D

(#966) Gubek-Einste válasza boneyard (#964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kulcsszó a konkurencia jelenléte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#967) #41133696 válasza Gubek-Einste (#966) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ szerencsés együttállása a dolgoknak.

- Kellet, hogy a műsordíjas balhé alapot szolgáltasson az Invitelnél a kötbérmentes felmondásra
- Kellet, hogy a UPC a kertes házas övezetet csak akkor kezdje el lefedni, amikor az Invitel hálózata évek óta ki van építve
- Kellett, hogy pont időben készüljenek el, mert ha hónapokkal később lett volna, akkor az Inviteltől nem tudtam volna csak a Telekom VDSL2-re vánszorogni.
- Na és kellett, hogy a UPC agresszív üzletpolitikával bevigyen a konkurenciának egy pár gyomrost :)

A UPC ráadásul a 4410 Ft-os havidíj mellett az első három hónapban 0 Ft-os havidíjat biztosít, plusz kaptam 1500 Ft díjnet kedvezményt is. Szóval nálam a UPC nagyon bevágódott :K

Viszont belegondolni is fáj, hogy hányan ültek fel az Invitel tagadó Facebook posztjának, amiben arról tájékoztatták az ügyfeleiket, hogy nem lehet kötbér megfizetése nélkül dobbantani... és sokan nem ismerik a saját lehetőségeiket :)

Előbb vagy utóbb, itt kb az lesz, hogy a vendéglő előtt a nyílt nap zárt nappá módosul :D

[ Szerkesztve ]

(#968) Gubek-Einste válasza #41133696 (#967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Aki nem hagyja magát az sok mindent el tud érni :))
Alkudni tudni kell, tisztára mint a piacon. Mondjuk ez is egy piac.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#969) #41133696 válasza boneyard (#964) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként januártól még tovább csökken :)

(#970) #41133696 válasza #41133696 (#969) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az iménti ár az 500 Ft-os kedvezményt tartalmazza. 4410 Ft volt eddig 500 Ft kedvezménnyel, anélkül 4910 Ft lenne havonta:

Az Áfa nélküli nettó ár nem változhat.

(#971) #41133696 válasza #41133696 (#970) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az 1043,86 Ft-nak engedi el az állam a harmadát, azaz 9%-ot ami 347,95 Ft-nak adódik, tehát 348 Ft. Plusz ehhez jön az 500 Ft kedvezmény 848 Ft-ot jelent.

(#972) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#615) üzenetére

Üdv all!

Ugyan volt már erről szó de azóta eszembe jutott valami. Ez pedig a jelenlegi szolgáltatás kiépítettsége.

Ajánlatos egy Szabolcs megyei térkép hogy lássuk miről van szó: a mostani net Nyíregyházáról indul mikrohullámon. Apagyon van a fogadóállomás ami leviszi optikára és osztja le Apagy és Nyírtét település között. Van még pár másik település is ezen a rendszeren de az már nem érdekes mi módon van összekötve. A lényeg hogy hiába kábelen jön a házba, "félig" mikrohullámú a net.

A kérdés most már ennek fényében érdemes e próbálkozni tisztán mikrohullámú nettel, ennél a szolgáltatónál? A régi hozzászólásban említett másik szolgáltató ugyan jobb ár-teljesítmény lenne, csak ott az a köcsög domb :O :DDD

Bár ezt még ellenőrizni kell de sztem Nyíregyháza már könnyebben "fogható", mert könnyedén lehet az antenna 9méteren lévén 7méter a ház csúcsmagassága... 2-3méter tornyot simán lepakolok a tetőre ha kell. Meg a tányérnak úgy is kellesz valami állvány mert az aktuális szolgáltató ezzel az Andy műsorokkal és lese szarom hozzáállásukkal már meggyőzött hogy "el lehet menni" sőt, el kell menni.

Csak ez a mikrohullámú dolog a fő kérdés, meg az hogy lesz e annyira jó/megbízható egy "Nyíregyháza-Nyírtét" 1fogyasztós kapcsolat, mint az elején felvázolt "Nyíregyháza-Apagy" de több falut kiszolgáló kapcsolat.

Az is igaz hogy megkérdezhetném ezt az említett szolgáltatónál, de addig is írjatok valamit, ha lehet :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#973) Sefter válasza Gubek-Einste (#968) üzenetére


Sefter
veterán

Átjöttem a násikból..Te is a T-t ajánlod?

Psn ID: sefter_hun

(#974) Gubek-Einste válasza Sefter (#973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én UPC-s vagyok így inkább feléjük hajlik a kezem.
Nézd meg mindkét szolgáltatót, hogy mit és mennyiért ajánl amire neked szükséged van, érdemes hármas csomagot rendelni mert úgy olcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#975) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok! Tanácsotok, illetve véleményetek szeretném kérni az alábbi témában.

Jászberényben, tudtommal eddig két szolgáltató biztosított kombinált szolgáltatást (TV,NET,Telefon) az elmúlt években. Invitel és PR Telekom, így korlátozottak voltak a lehetőségek, két év itt, két év ott. Árakban és szolgáltatásban közel azonosak voltak, mert ezt a kis piacot megosztották, árverseny nem volt köztük.

Ezév októberében a UPC ügynökei járták az utcákat új szolgáltatást ajánlva kedvezőbb feltételekkel. Reklámozták, hogy most szereltek egy új elosztóközpontot az utca végére így a legmodernebb technikát, sebességet tudják biztosítani. Eddig jól is hangzik.

30/5Mbit -es internetet, korlátlan belföldi telefonálást más vezetékes hálózatba is, és 84+6HD (gold) TV szolgáltatást ajánlottak 3db set-top box-al összesen 7500Ft.-ért!

120/20Mbit-es verzió pedig 8400Ft / hó ( szintén TV Gold csomag, Telefon korlátlan)

Jelenleg az Invitelnél 11800-at fizetek, amire a telefonálás költsége pluszba jön. 15/1Mbit-es internet, 84db TV csatorna, és fizetős telefon.

PR Telekom sem kedvezőbb, mert náluk a 13500Ft lenne 120Mbit-es internet ,plusz TV, és a telefonálás ott sem korlátlan.

A UPC ajánlata így az összes helyi versenyzőnél kedvezőbb. A problémám ott kezdődik, hogy nem fogadtam el egyből az ügynök ajánlatát, hanem pár héttel később jeleztem, hogy átgondoltam és szeretnék velük szerződni.

Ekkor arra hivatkozott az ügynök, hogy sajnos már nincs olyan belépési akció és csak drágábban tudja kínálni 10ezer fölött ezeket a szolgáltatásokat. Kérdezte mennyit fizetek jelenleg, és elhibáztam, hogy őszinte voltam és 12ezret mondtam. Innentől kezdve nem akart 12 ezernél lejjebb menni az ajánlatával.

Ez olyan szinten bosszantó, tisztességtelen és sértő, hogy felhívtam a UPC központi számát, hogy ajánlatot kérjek, és ott is 11ezer -14 ezer forintokról beszéltek, míg októberben még tízezer forintról.

Összegezve a történetet, a központ és az ügynökök is össze vissza ajánlatokat adnak ami szerintem inkorrekt. Illetve az is, hogy ha megbeszéljük, hogy érdekel a szolgáltatás, és kérek gondolkodási időt, akkor az újbóli jelentkezésnél felnyomják az árat.

Ezért vagyok most itt, hogy Tőletek, szakértőktől is véleményt kérjek, mert mindenféleképpen váltani akarok, de összegben semmiféleképpen nem fölfele!

Előre is köszönöm a válaszokat.

ps: Telekom-ot is kérdeztem, és nem tudnak csak műholdas szolgáltatást kínálni ebben a városban.

(#976) Gubek-Einste válasza Ric4m0nd (#975) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáljál rámenős lenni és akkor talán tudsz valami jó ajánlatot kialkudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#977) SchumiBácsi válasza Ric4m0nd (#975) üzenetére

12k-t fizetsz TV+telefon, 15/1 internet ahol, UPC ad 120/20 internetet és TV+telefon nagyjából ugyanannyiért... sztem egyértelmű a választás, bár ha mondtak egy olcsóbb árat azt azért illenék tartani főleg ha gondolkodási időről is szó volt. Egyébként jellemző hogy ha nem egyből ugrasz akkor megszaladnak az árak sajnos...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#978) headhunter válasza Ric4m0nd (#975) üzenetére


headhunter
addikt

Upc oldalan, nezd meg a cimeden, milyen szolgaltatas erheto el!

[link]

Pl.


(#979) Ric4m0nd válasza SchumiBácsi (#977) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

@Gubek-Einste - Köszi a tanácsot, megpróbálom újra, illetve az jutott eszembe, hogy másik ügynököt keresek, akivel lehet kulturáltan tárgyalni, és nem néz hülyének. Értem, hogy el kell adnia a szolgáltatást a legdrágább áron, de azért csak egy intervallumon belül dolgozik. Tudja, hogy mi az Ő minimuma. Na én pont annyit akarok adni neki, és nem többet. Kérdés, hogy kik ezek az emberek. Közvetlen a UPC-nek dolgoznak, vagy valami megbízott alvállalkozók...

@SchumiBácsi Köszi a választ, Igen, ugyanazért az összegért jobb szolgáltatást ajánl, csak rossz sorrendben, illetve stílusban. Ha legelőször mond 12ezret, mielőtt én mondom meg a jelenlegi költséget, akkor megértem. Viszont ha 20ezret mondtam volna, akkor ő is ennyit ajánl. Ez verte ki nálam a biztosítékot, hogy hülyének néz. Hozzáteszem, hogy a házaló ügynöknek fogalma sem volt mit jelent az "ac" Wifi jelentése, és a MU-MiMo sem. Illetve a szimultán 2.4Ghz és 5Ghz-es jel. Kérdeztem a router típusáról, és specifikációjáról.. Ugyanazt hajtogatta, hogy új, modern technika , leggyorsabb.. stb.. mostantól ezt kapják az új ügyfelek bla bla bla...

Részletesen megbeszéltük és összeadtuk az ügynökkel a költségeket, amikor először találkoztunk. Excel táblázatot is készítettem, hogy megmaradjon ez az információ.

30Mbit net , gold tv csomag, 3db set top box-al és korlátlan belföldi telefonálás bármilyen szolgáltatóhoz.
7500Ft/hó bruttó

120Mbit, ugyanezen feltételekkel 8400Ft/hó bruttó

Innentől kezdve, hogy megtudtam ennyi a legolcsóbb ára, én még egyszer nem akarok 10ezernél többet kiadni... Marketing és Sales, ezzel tisztában vagyok, de szerintem nem a halpiacon vagyunk..

@headhunter Köszi, megnéztem, már korábban is. Változtatnak rajta hetente. Októbertől figyelem, és telefonon is beszéltem velük többször. Egyébként az ügynök, és a központ is mást mond. Igazolják egymást, hogy igen.. a központ lista alapján adja össze..stb. Az ügynök pedig saját csomagajánlatokat is generálhat. A lényeg, hogy adjon el valamit, és pörögjön az üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#980) Gubek-Einste válasza Ric4m0nd (#979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Marketing és Sales, ezzel tisztában vagyok, de szerintem nem a halpiacon vagyunk..
Dehogynem, úgy kell alkudozni mint a vásári bazárban, minél rámenősebb vagy annál jobb ajánlatot tudsz kicsikarni belőlük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#981) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Szigetszentmiklós Lakihegyre költözünk épp. Jelenleg nálunk csak az Invitel szolgáltat. Érdeklődöm, hogy van-e esetleg valakinek arról tudomása, hogy a közeljövőben változna ez a helyzet?

Köszönöm szépen! :)
Peti

(#982) Gubek-Einste válasza wopi (#981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatók az ilyen jellegű dolgokat elég szigorúan kezelik, az önkormányzatnál érdeklődjél, hogy kapott-e valaki engedélyt hálózat építésre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#983) sziszi-fuszi válasza Gubek-Einste (#982) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Szia Wopi!

Szigetszentmiklós Lakihegy egyes területein szolgáltat még PR Telekom, és a Magyar Telekom is. Szerintem bátran hívd fel őket!

Mi alá kell írás?

(#984) wopi válasza sziszi-fuszi (#983) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

A MT nem szolgáltat nálunk, ezt sajnos biztosan tudom. A PR Telekomról mit lehet tudni? Amiket olvastam róluk, az elég vegyes...

Köszi!
Peti

(#985) #41133696 válasza wopi (#984) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Amiket olvastam róluk, az elég vegyes..."

Az Invitel topic olvasása lenne még igazán tanulságos :D

(#986) sziszi-fuszi válasza wopi (#984) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Közel 10 éve előfizetők vagyunk. Hihetetlenül korrektek. Műszaki probléma - felénk - ritka, mint a fehér holló. Csak jókat tudok mondani a PR-ről. TV csomagja - szerintem - a legjobb, mert nem köti őket úgy semmi, mint a UPC-Telekom-DIGI hármast. (Nem adjuk a másik csatornáit mert és csak. :D) Nem a legolcsóbbak, ez tény. Mi 13.500 Huf körüli összeget fizetünk, HD csomaggal, telefonnal és 120-as internettel együtt. Szigethalom a település.

Mi alá kell írás?

(#987) #41133696 válasza sziszi-fuszi (#986) üzenetére


#41133696
törölt tag

Invitelnél mi is hasonlókat fizettünk és a Net csak 100-as volt, sőt még többet is sokszor jóval.

(#988) hege21 válasza ripla (#960) üzenetére


hege21
senior tag

Én is ilyet használok annyi különbséggel ,hogy én még nyáron kötöttem 50gb adattal és Mytv családi csomaggal ami korlátlan ez mindösszesen 5990/hó :DD

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#989) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Én szolgáltató váltás előtt állok, legalábbis ami a netet illeti, februárban fog lejárni. Telekomos vagyok, különösebb baj nincs is velük, leginkább az zavar, hogy a mostani netem, netmánia m, sem fut ki teljesen, és ettől nagyobbat nem tudok előfizetni, legalábbis a weboldal szerint. Megnéztem a másik két szolgáltatót is, azok sem szolgáltatnak nálunk. (2654). Szerintetek milyen más opció van még? Azon túl, hogy megpróbálok velük alkudozni, eddig is ment valamennyire. Érdemes ebbe a 4G router+stick dologba belevágni? Nekem otthon kell a kábeles lehetőség is, mert van nas, meg médialejátszó is, amik nem wifiznek.

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#990) Gubek-Einste válasza Flowtation (#989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha stabil és gyors a mobilnet akkor lehet tenni egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#991) Flowtation válasza Gubek-Einste (#990) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia! Köszi a választ!
Ezt nem tudom még, fogok velük beszélni. Viszont kaptam egy tippet a szolgáltató topikban, miszerint van un. gyorsító opció, kifejezetten a netmánia s és l csomagra, amivel kombinálják a vezetékes és mobilnetet. A csomag megmarad, ez csak kiegészítés, majd meglátjuk.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#992) Gubek-Einste válasza Flowtation (#991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drága ez az opció és forgalom korlátos is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#993) Flowtation válasza Gubek-Einste (#992) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos, igen. Sajnos jelen pillanatban nem tudom milyen más opció lenne még, de abban sem vagyok biztos, hogy a mobilnet (mármint csak az) elég stabil-e. Azért én úgy gondolom a vezetékes megoldás még mindig jobb, stabilabb, megbízhatóbb. :F
Úgy is kell beszélnem velük telefonon, majd meglátjuk, hogy mire jutok.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#994) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

ismer valaki esetleg olyen műholdas internet szolgáltatást, ami az EU-ban bárhol használható? Hasonlóra gondolok, mint pl. a UPC műholdas tévéje, hogy bárhol Európában felcsapom a tányért, délnek fordítom és enjoy...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#995) Gubek-Einste válasza tatabike (#994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

felcsapom a tányért, délnek fordítom és enjoy...
Más irányba nem lesz jó?

Nem gyakori igény így kevés tapasztalat is van az ilyen szolgáltatással de mint azt korábban DJ. Ru$y is írta: műholdas net, drága, forgalom korlátos, lassú, a pingről pedig ne is beszéljünk.

Amiket találtam:
vannet
SES szélessáv
Google keresés

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#996) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapjog az 50Mbites internet Kanadában

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#998) tatabike válasza Gubek-Einste (#995) üzenetére


tatabike
őstag

Köszi,

DJ Ru$y irányított ide, gondolom láttad a bejegyzését.

Kamionos vagyok, és eddig nem tudtam megoldani, hogy legyen olyan netem, ami bárhol az EU-ban működik, és ha nem is korlátlan, de legalább használható adatmennyiséget biztosít. Ezért gondoltam erre a műholdas bigyóra.

taki01, ezt a skyDSL-t néztem én is, de ott (meg általában máshol is), csak Magyarország területéről beszélnek, gondolod van rá mód, hogy én ezt állandóan hurcibáljam magammal EU-szerte?

Szerk.: Aha, közben találtam ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#999) tatabike


tatabike
őstag

Más téma, ilyennel találkozott már valaki? Fél éves sztori kb.
Digi-től akartam internetet, online meg is rendeltem, szerepelt a címem az adatbázisukban olyan pontként, ahova bármelyik szolgáltatásukat 2 héten belül biztosítani tudják. Remek.
2 nap múlva hívott egy hölgy, hogy minden oké, de valószínűleg kicsit elhúzódik a dolog, mert telepíteni fognak egy alállomást előtte.
Eltelt cirka egy hónap, megjegyzem semmi nem történt, nemhogy alállomás meg hasonlók, erre egyszer csak csörög a telóm, már a szerelő hív, hogy jönne bekötni a cuccost. Másnap jött is, betrappolt a lakásba, szerszámok, papírok, meg úgy minden nélkül, és egyből nekiállt hisztizni, hogy ő ide nem köt semmit, mert ennek a lakásnak nincs utcafronti ablaka, különben is ki az a barom, aki ide felvette az én rendelésemet...
Hallgattam egy darabig, aztán megkértem, hogy távozzon, ha nem akar dolgozni, én erre nem vagyok kíváncsi.
Megjegyzem, mindegyik másik nagyobb szolgáltató jelen van a házban, pl. az én lakásomban is bent van a UPC és a Telekom vezetéke is, most éppen ez utóbbi szolgáltat hibátlanul. Nekik nem okozott gondot, hogy nincs a lakásnak utcafronti ablaka.
Ezek után beszéltem az ügyfélszolgálattal, ahol szintén egy hasonló munkakedvvel megáldott illető mindenféle kifogásokat hozott fel, hogy miért nem tudnak nekem szolgáltatást nyújtani. Az indok nem az volt, hogy nincs utcafronti ablak, ez szóba sem került, hanem az, hogy a szerelő bekötési dokumentumokra (! amikből én egyet sem láttam...) azt írta, hogy nem elhárítható akadály miatt a szolgáltatás nem köthető be. Kérdésemre, hogy az mi, azt válaszolták, hogy azt a szerelő tudja, ő dönti el. Mondom az nagyon jó, hogy odajön egy "szerelő" akinek éppen nincs kedve dolgozni, és kitalálja, hogy elháríthatatlan akadályba ütközött, ezért ezt rávési valami papírra, amit az ügyfél nem is láthat, és ennyivel le van tudva a dolog, senki nem kérdez semmit.
Az alállomás említésekor csak síri csend volt a válasz, gyanítom annak a hiánya is közrejátszott abban, hogy nem lett az egészből semmi.
Egy hónappal később kaptam egy értesítést, hogy a szerződést felbontották (amit amúgy nem is láttam, nem is kötöttem meg és így természetesen alá sem írtam), mivel az adott címen a szolgáltatás nem létesíthető. Utcafronti ablak említése megint nem történt persze.
Próbaképpen pár héttel később ugyanazokkal az adatokkal, és címmel rápróbáltam újra a dologra, ismét felvették a rendelést szó nélkül, most nem volt szó alállomásról, de megint egy hónap eltelt, mire kerestek, akkor lemondtam, éppen nem voltam otthon. Természetesen a címem azóta is szerepel azon helyek listájában, ahová bármely Digi-szolgáltatás beköthető... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1000) Gubek-Einste válasza tatabike (#999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak érdekes dolgok minden szolgáltatónál, elég csak rákeresni az ilyen és hasonló sztorikra 1-1 szolgáltató saját topikjában.
Miért nem UPC-s vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.