Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) mazsi válasza T 1000 (#1782) üzenetére


mazsi
senior tag

Pont ezt tettük két hónapja: 13-ból Veresegyház. Azóta a net stabilabb, számla meg majd év végén jön először.
A upc lemondása kiadós erekció, hetente ismételném 🤣
Tíz-tizenkét éve nem tévézünk de a legtöbb mai tévé tud rögzíteni usb eszközre. És akkor nem kell két távirányító, meg a béna topbox menüjében sem kell matatni.
Ha még új tévé is kell akkor opció lehet a Telekom is, ott 30-40 ezertől mennek most a közepes méretű tévék, vagy részletre.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#1802) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok,

Ma meglepetten láttam, hogy az eddigi ~4800 ft-ról a Digi 6200 Ft-ra emelte az árát a szolgáltatásnak. Ezért elgondolkoztam azon, hogy keressek alternatívát.

Első nekifutásra a Telekom Magenta 1-t találtam, mint olcsóbb alternatíva, ha már ott van a telefonom is legalább 15 éve.

Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kérdezni. Jelenleg Digi 1000 Mbit/sec van, a TV-hez pedig nem szükséges semmi, csak a CI kártya. Igazából a szolgáltatás minőségével tökéletes meg vagyok elége, az elmúlt 3 évben nem volt szolgáltatás kimaradás, illetve az internet sebessége is jónak tűnik.

Ha jól tudom, a Telekom is optikán szolgáltat ehhez hasonló internetet. Mennyire esélyes, hogy überlassú, szakadozó internetet kapjak? Sajnos van némi előitéletem az ADSL internetükkel kapcsolatban 10+ évről ezelőttről.

Nagyon köszönöm!

(#1803) viktorhu válasza muveszur (#1802) üzenetére


viktorhu
veterán

A net jobb lesz, mint a digié, főleg ha a nemzetközi kapcsolat is fontos. A tévé rosszabb lesz.

(#1804) muveszur válasza viktorhu (#1803) üzenetére


muveszur
addikt

Szia,

Köszönöm! Tudnád kérlek részletezni, hogy milyen pontokban lesz rosszabb a tv? Minőség, STB, felület, elérhetőség, csatornakínálat?

Nem igazán szoktunk nézni TV-t, Netflix, HBO Go elég jól lefedi az igényeket.

Köszönöm!

(#1805) viktorhu válasza muveszur (#1804) üzenetére


viktorhu
veterán

A csatornakínálat jó, de az iptv minősége nem éri el a digis dvb-c minőségét. Azonos tévén hasonlítottam úgy, hogy váltogattam azonos csatornán a hdmi és a kábelbemenet között, jól látszott a különbség.

(#1806) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

UPC-ről nyergelek átfele DIGI-re, egyrészt mert UPC árat emelt csak nem szólt (nem olyan durván mint muveszur-nál a DIGI, de nem a mennyiség a lényeg), másrészt mert papíron minden paraméter jobb (olcsóbb, gyorsabb).
Mit lehet tudni a DIGI bekötés és a UPC lemondás átfutási idejéről (Bp. XI. kerület, csak internet mindkét szolgáltatónál). Úgysem tudom úgy indítani hogy pont váltsa egymást a két szerelő, de pár nap átfedés vagy netnélküliség nem vág földhöz.

(#1803) viktorhu: Az mit jelent, hogy a net jobb? DIGI-nél magasan szállnak a pingek?
Konkrétan a Telekommal való összehasnlítás nem érint (itt nincs optikájuk). Csak érdekel sikerült-e sz*rt választanom, csak azért mert pár forinttal olcsóbb :DDD

Köszi :)

Truss me, I'm an engineer.

(#1807) viktorhu válasza fonok87 (#1806) üzenetére


viktorhu
veterán

Optikán alacsonyabb lesz a ping, mint koaxon. A nemzetközi sávszélesség a digi gyenge pontja.

(#1808) Beniii06


Beniii06
őstag

(#1809) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Havi max 1gb mobilnetre melyik szolgáltatót ajánljatok? Létezik olyan, hogy nem havi az adatkeret, hanem addig használható amíg elfogy? Egy 120mbites UPCt váltana ami total kihasználatlan, ha olcsóbban kijovok hűség nélkül akkor lemondanam.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1810) #07746304


#07746304
törölt tag

Most megvan :)

(#1811) 4Grider válasza Bdanyy (#1809) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak egy van: Telekom dominó maraton mobilnettel. 3.5 GB 3500 Ft körül van és a kártya érvényességi idejéig felhasználható. Ami ugye egy újabb feltöltéssel újabb egy év...
És ha időnként sokat beszél, dominóra nagyon jó kis beszédcsomag érhető el egy-egy hétre előre fizetve...
De nem vezetékes net kiváltására való. Havi egy GB- nál ui. többet fogyaszt egyetlen w10- es számítógép csak a biztonsági frissítéseivel.

[ Szerkesztve ]

(#1812) Bdanyy válasza 4Grider (#1811) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen!

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1813) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Telekom 1000Mb/s-os internetről DIGINet 1000 (FTTH)-optikai netre váltanék.
Megbízható a digi-net? (bármi korlátozás érdekesség vele kapcsolatban jöhet)
Köszi!

(#1814) Beniii06


Beniii06
őstag

(#1815) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok!
Telekom VDSL-t érdemes lecserélni Tarr optikára?
A VDSL kb. 75/24 Mb-el megy jelenleg, nem szokott vele gond lenni. De most kötik a Tarr optikát a városban, Telekom optika idén már biztos nem lesz. Talán jövőre.
150/50 vagy 500/100-as optikára váltanék. A 150-es optika 480 Ft-al lenne drágább a jelenlegi VDSL-nél, az 500-as 2.480-al. 1000/1000 is van, de az már 4.070 Ft-al drágább

Előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#1816) Gubek-Einste válasza Norbi27 (#1815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A környéken kellene körbe kérdezni, hogy kinek mi a tapasztalata, illetve nézz be a Tarr-nak a topikájába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1818) Beniii06


Beniii06
őstag

(#1820) szabogabor10 válasza Beniii06 (#1819) üzenetére


szabogabor10
veterán

A teljes agyhalál után is van élet sajnos...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1822) Beniii06


Beniii06
őstag

(#1823) Mondeo26


Mondeo26
csendes újonc

Sziasztok, szép napot Kíváncsi vagyok, kíváncsi leszek a véleményetekre.

Hozok rögtön 2 példát is.

1... Van egy ismerősöm:

2014 óta UPC ügyfél, ami már ugye Vodafene Digital Bronze Tv Csomag 140 csatorna és 150 megás net 6 ezer 500 Ft meg most fog lejárni a hűség, és ennek az összegét is emelnék majd felfelé.

És mivel az ismerősöm telefonjai a Telekomnál vannak, ezért kitalálta azt hogy majd Telekomra vált Tv Családi csomag és 50 megás net és így nem kell külön külön fizetnie, és 5 vagy 6 ezer forinttal jobban jár.

2.. Egy másik ismerősöm úgy járt a Telekommal hogy azt mondták neki hogy be lehet nála kötni és akkor Magenta 1 es lesz és várt várt utána járt majd mikor kimentek nála kiderült hogy nála abba az utcába mégsem lehet ezért hogy várni kellett és nem lehetett nála bekötni fizettek neki 20 vagy 25 ezret plusz fél évig nem kellett telefonszámlát fizetnie.

UPC-je van 150 es net 140 csatorna 8 ezer 5

Mind a 2 ismerős egy településen él csak más más utcába.

Első ismerős 2014 óta UPC-s.

Második ismerős 2018 óta. UPC-s

Szerintetek megéri UPC-ről Telekomra váltani?

Nincs NAT-olva? Lehet vele Torrentezni és visszatölteni?

Köszönöm Szépen a válaszokat.

(#1824) Gubek-Einste válasza Mondeo26 (#1823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintetek megéri UPC-ről Telekomra váltani?
Ha van akkor igen.

Nincs NAT-olva? Lehet vele Torrentezni és visszatölteni?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1825) Beniii06 válasza Mondeo26 (#1823) üzenetére


Beniii06
őstag

"50 megás net "

Pontosan mi a csomag neve? "Net Plusz Díjcsomag"?

Azért váltás előtt jobban utána járnék ,milyen technológián szolgáltatnak, mert az egy dolog, hogy papíron 50-et írnak, abból lehet csak 30 lesz a valóságban és DSL technológián, ha nézik a tv-t, akkor az is levesz a sávszélességből ~10 "Megát" egy HD adás pl. Igaz iptv-re két vonalat is szoktak adni, így duplázódik a sebesség, de 100 Mbps fölött sosem lesz, még így sem, így a net sebességben is visszalépés lenne a 150-hez képest.

Ha vált akkor minden tv-hez kötelező lesz a box, nincs mediacard vagy hasonlóra lehetőség, mint UPC-nél és a tv képminősége is rosszabb lehet a telekomnál.

Tehát én DOCSIS (koax) internetet nem váltanék le DSL(telefon rézdrót) netre(csak optikára) + a dvb-c tv adást sem iptv-re, kizárólag akkor, ha csakis az a cél, hogy olcsóbb legyen a számla és nem számít, hogy kevesebbet is kap érte. A csatornák száma nem lényeg, azt is meg kell nézni, hogy amit néznek pár csatornát, az elérhető-e a telekom kínálatában.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1826) Beniii06 válasza Beniii06 (#1825) üzenetére


Beniii06
őstag

Az lemaradt, hogy akkor minden tv-hez cserélni kell/mellé kell húzni UTP kábelt a szolgáltatói egységtől vagy saját igmp képes eszköztől, szóval lakás átalakítással is jár, mert nem koaxon megy a tv adás.

"Got any other secret weapons?"

(#1827) Beniii06


Beniii06
őstag

"A Vodafone új RED csomagjaiban a korlátlan beszélgetés és üzenetküldés mellé korlátlan adatmennyiség is társul – hogy a felhasználó valóban úgy érezze, semmi sem állhat az útjába. A RED Free már havi 10.990 Ft-os havidíjért elérhető, a korlátlanság mellé pedig 10 Mbit/s sebesség is jár, amivel még az 1440p-s, full HD felbontású videókról sem kell lemondani. A világgal szorosabban kapcsolatot tartani kívánóknak a RED Infinity World mindemellett díjmentes roamingot is biztosít 110 országban 42 ezer forint extra készülék-kedvezménnyel, havi 15 990 Ft-os havidíjért. Azon ügyfelek számára, akik vezetékes Vodafone szolgáltatással is rendelkeznek, előbbi már 8.990 Ft-os, míg utóbbi 12.490 Ft-os kedvezményes havidíjért érhető el."

Forrás: 24.hu: A Vodafone elhozta a teljes korlátlanság élményét – Megszűnik az adatkeret mint fogalom a RED előfizetők számára

"Got any other secret weapons?"

(#1829) Beniii06


Beniii06
őstag

Új tarifákat jelentett be a Telekom

"A szolgáltató ezentúl négy hang- és négy mobilinternet-csomag tetszőleges kombinációját teszi lehetővé céges előfizetői számára. Már az alap hangcsomag (Üzleti Mobil S) is korlátlan beszélgetést tartalmaz belföldön a Telekom mobilhálózatán belül, az XL-es konstrukcióban pedig az EU Roaming korlátlanság mellett a nemzetközi 1-3 díjzónák felé sincs mennyiségi korlát az alapdíjas beszélgetésekre, még EU-roaming helyzetből sem.

A Telekom tájékoztatása szerint újdonság, hogy nem kell korlátlan hangcsomagra előfizetni a korlátlan mobilnethez, az még a legolcsóbb hangcsomaghoz elérhetővé vált."

"Got any other secret weapons?"

(#1830) Csenkesz


Csenkesz
csendes tag

Nemtudom .... ((xd az írás a 4. elemi + létét adja :)) or DIREKT X)
+ ér 1 pár szót ...
upici ... Hó-ri-zont-gyerünk ...
----
Belépek ill. szeretnék ...


Szerinted 3 xar se ... (( a 2.-nál lestem a pici papiroom -rol) 1 ÚÚJall ... se sikerült
----
up
jelxarkeres ...
valassz ...
---

---
cattt ...
---

---
... :W ... catt ...
---

---
Eskuszom nem kellett beraknom a gugli forditoba ... min F.a, s sz ... van????
((
---
1 min . +nyomtam megint ... ( a 3. paintot )
---
aztán up hivtam oket ..
---
4-5 min
---
... ecseteltem a tapasztalatot ....
hát- hát ...
Mondtam neki én vártam (X) valamennyit ... legyen ...
... de akkor te is ennyi idő alatt visszaálítod a dolgot ill hívsz mi f... van (3 perc pause ...)
javasoltam hííía a Séfet. szerit. beszélt vele mert valami hallatszott. semmi ??)) + szakadt ... szted se .. direkkt .
--
Elootte jeleztem neki én is rögzíítem a beszélgetést és a sikes elmaradásakor MINDENHOL + kelll osztenom a dolgot.
---
no comment
...
A törlés a szaporodáshoz vezet ...

[ Szerkesztve ]

... a tér "ERŐ LEGYEN VELED" is ...

(#1831) jobarat01 válasza Csenkesz (#1830) üzenetére


jobarat01
tag

Le tudnád írni a problémát magyarul? Köszönöm

(#1832) Veron


Veron
őstag

Nem tudom melyik topic a megfelelő, ha nem ez, elnézést!

Új ügyfélként szeretnék internet szolgáltatást rendelni. A pózna kb. a ház előtt van, de nagyon csúnyán lehetne légvezetéken elhozni a házig a szolgáltatást.
Kérdésem az, hogy a szolgáltatók hajlandók-e talajban védőcsőben hozni a kábelt. A kert és a jarda még rendezés alatt, így könnyen le tudok fektetni még védőcsövet.

Mit gondoltok?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1833) Beniii06 válasza Veron (#1832) üzenetére


Beniii06
őstag

"A pózna kb. a ház előtt van, de nagyon csúnyán lehetne légvezetéken elhozni a házig"

Mit értesz azalatt, hogy csúnyán? Zavarna a légkábel, amíg bejön a házadhoz?

Ahol légkábeles terület van, ott nem szoktak földkábelezni, de igazából ezt itt senki sem fogja tudni neked megválaszolni, mert ahány szolgáltató, annyiféle szokás + még azon belül is van eltérés, mert adott területen másik ember csinál bekötést és akkor még ott vannak az alvállalkozók is. Minden attól függ, hogy ki fog menni neked bekötni és hogy így beválallja-e a műveletet.

Ha jól értem, akkor a ház faladtól akarsz védőcsövet kivinni az elülső kerten át, kerités+járda alatt és a cső végét felvinni az oszlopra? Nem vagyok benne biztos, hogy adott szolgáltató megengedi, hogy a tulajdonához nyúljanak, inkább hívd fel őket, de gyanítom az irodában ülő emberke sem fog tudni semmi konkrétumot mondani és ha meg is engedik, hogy hozzáerősítsd, akkor még ott lesz az, hogy aki kimegx, nem fogja bevállalni a dolgot, bár ha szakszerűen csináljátok, akkor nem látom akadályát, csak előfordulhat, hogy ablakon kidobott pénz lesz, illetve ha közterületen is akarod vezetni a csövet, akkor elfelejteném a dolgot gyorsan, csak abban az esetben érdemes tovább gondolkodni, ha az oszlop pontosan a kerítésed tövében van és nem úgy van, hogy kerítés-járda-oszlop, mert gondolom a járda az már nem a te telkeden megy, közterületen meg nem fektethetsz csövet csak úgy.

Azt tudod, hogy melyik szolgáltató/milyen technológia?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1834) Veron válasza Beniii06 (#1833) üzenetére


Veron
őstag

Digi van a területen és optikán szolgáltat.

Igen, zavarna a légvezeték. Padlástér nincs, egy földszinti szobáig kell elvinni a kábelt. Mivel a földszint 2.7m, ezért a légvezetéknek alacsonyan kellene érkeznie a házig. Szerintem zavaró, ha egyáltalán lehet ilyen alacsonyan.

Ha magasan, 4m körül hozzák akkor meg a falon lóg le a földszintig, úgy meg ronda. Ezért gondoltam a földkábelre, de minden ötletet szívesen veszek.

Nem akartam felvinni a póznára a védőcsövet, csak elvinni a póznáig. Bár, ha ez az ára, akkor inkább felviszem nekik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1835) Beniii06 válasza Veron (#1834) üzenetére


Beniii06
őstag

A digit sajnos nem ismerem, csak a Telekomot ilyen szempontból. Szerintem az a "lelógóg" vezeték nem lenne annyira zavaró, mert az optikai kábel, amit a Telekom használ, alig pár mm átmérőjű, de ha ott van előtted az oszlopon, akkor látod milyen vastag, de úgyis a földszintre kötnék be. Hogyhogy nincs padlástér? És mi lenne ha a csatornánál vinnéd le? Ott nem is látszana mögötte/mellette.

Arra nem válaszoltál, hogy a járda közterületen van-e, de szerintem igen és már itt elbukik a csövezés, de az biztos, addig nem kezdenék bele, amíg legalább meg nem kérdeztem a szolgáltatót erről. Abban biztos vagyok, hogy közterületen nem fektethetsz le csövet, még a járda szélességében sem.

"Got any other secret weapons?"

(#1836) Veron válasza Beniii06 (#1835) üzenetére


Veron
őstag

hát nincs padlástér. :) valamekkora légtér van a tető alatt, de nem lehet hozzáférni belülről, mert le van gipszkartonozva és festve.

a járda természetesen közterületen van, de a pózna rögtön a telek mellett. legalábbis nagyon remélem, hogy az az internetszolgáltatók póznája...

itt egy [kép] a házról, a sárga helyiségig kellene elhozni a vezetéket. azóta már bevakolták a házat, tehát csöveket már nem tudunk betenni a szigetelésbe.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1837) Beniii06 válasza Veron (#1836) üzenetére


Beniii06
őstag

Én maradnék a légkábeles megoldásnál. A képen pont nem látszik, de ahogy elképzeltem, lennie kell egy kiugró résznek, a piros karikával jelzett részre kérném a rögzítést, ott befordulva az élen vízszintesen menne a belső sarokig, majd ott le függőlegesen és a falon befúrnák, ott ahol szeretnéd. [kép]
Így alig látszana, a sarokban végigvezetve főleg.

Ezt azért is jó lenne végiggondolni, ha nem mennének bele a csőben való behúzásba. Többet inkább nem írok, mert nem akarok hülyeséget mondani, a Digit nem ismerem, csak a Telekomot. Ott pl egy alvállalkozó szerintem belemenne, a problémát abban látom, hogy nem biztos engedik hozzáerősíteni a védőcsövet az oszlopukhoz.

"Got any other secret weapons?"

(#1838) #07746304


#07746304
törölt tag

Ma megyeztem a Vodafone-nal is.

Vodafone Telefon Nonstop L + TV Comfort = 6390 Ft, így marad a Connect Box is, hiszen azon lóg a telefon, és a Médiacard is. Mától aktiválták, 2.-ától pedig kiszedik az Internetet.

Azért döntöttem így, mert a Vodafone Telefon szolgáltatása szükséges a családomnak, és azzal is, és a TV-vel is meg vagyunk elégedve. A DIGI 1000-et meg jönnek bekötni, ott a módosítás eleve plusz kiszállási díjjal járna, ráadásul Nonstop L-hez hasonló tarifájuk nincs is. Tehát Vodafone-os is maradok továbbra is. Egyből kaptam ügyfélmegtartót.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Veron válasza Beniii06 (#1837) üzenetére


Veron
őstag

a függőlegesen 3m-t lógó kábel szerintem nem szép, ezt akarom elkerülni. de világos, köszi a választ.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1840) Beniii06 válasza #07746304 (#1838) üzenetére


Beniii06
őstag

Ahogy mondtam is, ha a netet is megtartottad volna, akkor valószínűleg járt volna a 7000-es 500-as net + prémium tv + alap telefon. Nyilván neked több lett volna az L telefon miatt, de szerintem ez is jó ár így.

A Digi így magában csak net felállásban mennyibe fog kerülni? Gyanítom, így hogy két szolgáltatónál van, még így is megúszod 10k alatt, köszönhetően annak, hogy hivatalosan is belépett a Digi a területre.

"Got any other secret weapons?"

(#1841) #07746304 válasza Beniii06 (#1840) üzenetére


#07746304
törölt tag

A DIGI havonta 3100 Ft, hűségidő nélkül havonta (1000/300).

Tehát 6399 Ft + 3100 = 9499 Ft. Szerintem is remek ár, mert mindenki akinek a trió kellett a Vodafone-tól úgy érték el, hogy a telefonból csak a Nonstop S-et kérték. Viszont nálunk kell az L, és látható, hogy a szolgáltatóknak is a korlátlan telefon ami igazán értékes még.

Ehhez még hozzá fog jönni az én saját kis HBO GO előfizetésem közvetlenül az HBO-tól, mert a Vodafone-nál már csak a TV-hez tudnák odacsempészni, de nekem csak a GO kell, mivel nincs TV készülék a szobámban, csak a Nappaliban, ott egy 43"-os van, csak nem én nézem :D

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/televizio/plusz-csatornak-filmek/hbo/go

Magenta 1-hez fogom rendelni, és az első hónap ingyenes :)

[ Szerkesztve ]

(#1842) #07746304 válasza #07746304 (#1841) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#1843) Beniii06 válasza #07746304 (#1842) üzenetére


Beniii06
őstag

Azt mondjuk nem értem, hogy a Telekom bekötése miatt miért a Digi topikba írtál, oda nem válaszolok mert off lenne, inkább itt.

Területfüggő, mert a bekötéseket alvállakozók csinálják szinte már csak. Nekem pl. egy hét alatt bekötötték, sőt még hamarabb is jöttek egy nappal, mert éppen a szomszéd utcában hamarabb befejezték és telefonáltak, hogy nem érnék-e rá, mert jönnének gyorsan bekötni, ami úgy is volt. Egy bekötésre amúgy 2 órás időablakokat(8-16 óra között) adnak, de a gyakorlatban 20-30 perc alatt bekötik és mivel darabszámonként kapnak fizetést, érdekük is a minél több munka elvégzése.

Azt hozzáteszem, hogy itt is frissen kiépített terület volt, én még akkor rendeltem személyesen, amikor még a weboldal sem írta ki, csak azt hogy lesz szolgáltatás, sőt a boltban is az ügyintézőnek telefonálgatnia kellett, hogy fentről megmondják, már köthető.

Azt elfelejtettem írni, hogyha X napon belül nem kötik be, akkor kötbér jár neked(úgy emlékszem, hogy 30 nap után), szóval ha nem sürgeted őket, az első-második hónap ingyen lehet.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1844) #07746304 válasza Beniii06 (#1843) üzenetére


#07746304
törölt tag

Azóta megállapodtam a Vodafone-nal, újabb egy évre. A DIGI-t meg elfelejtem!

[ Szerkesztve ]

(#1846) Beniii06


Beniii06
őstag

(#1847) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Új lakásba kellene internet (csak net, tv-t és telefont nem használunk) és ezt néztem: [link]

vodafone 150 super, 3ezer per hó és 30mbit garantált letöltési sebesség.

Ez szerintem elég is lenne, de azt furcsállom, hogy a voda honlapján nincs fenn ez a csomag, biztonságos ennél a telenetnél kötni? vagy inkább válasszak más csomagot közvetlen a vodatól/digitől/más szolgáltatótól?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1848) Beniii06 válasza galuska95 (#1847) üzenetére


Beniii06
őstag

Én direkt a szolgáltatói oldalakon tájékozódnák, ezt az oldalt sosem használtam, mert olyat is kiír, ami nem is elérhető, csak kb település szinten. A szolgáltatói címkeresők pontosabbak.

Ebben a sorrendben nézném meg: Digi, Telekom(itt vez telefonnal olcsóbb mint maga a net), Vodafone. Optikai internetet részesítenék előnyben, ha van.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#1849) galuska95 válasza Beniii06 (#1848) üzenetére


galuska95
aktív tag

Koszonom!

(#1850) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, az a döntési helyzetem, hogy a 18. kerületbe Digi vagy Telekom netet rendeljek-e meg. És az a kérdés, hogy megbízhatóságban van-e köztük különbség, melyik nem tudja hozni a hirdetett sebességeket, stb.

Ez most olyan szempontból érdekes, hogy a Digi 1000/300-as csomag 3100 Ft, míg a Telekomnál kb 1000 Ft-tal drágább a gyengébb 500/22-es csomag. Viszont ha a Telekom megbízhatóbb, akkor ez a kis árkülönbség nem számítana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.