Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Gubek-Einste válasza Revoltek (#250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Digi csak sima Sat tévét ad.
Ha jól tudom akkor a Digi-nél csak egy HD box-ot lehet kérni de lehet, hogy nincsen így, néz be mind a Digi és mind a T témába érdeklődés gyanánt.
Természetesen a jelenlegi net és tévé szolgáltatást csak akkor mond le az új már be van kötve és megfelelően működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#252) Revoltek válasza Gubek-Einste (#251) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Rendben. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#253) #41133696 válasza Revoltek (#250) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az interaktív SAT TV-nek kell 1 Mbps-os kapcsolat, illetve ahány STB, annyi LAN port lesz lefoglalva a HGW-ből, ami egy 4 LAN portos HGW esetében nem éppen előny :)

(#254) taki01


taki01
őstag

Nekem is megjött a mérődobozom. Ezen egy módosított openwrt fut.

(#255) Gubek-Einste válasza taki01 (#254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mérődobozzal kapcsolatban ITT folytasd.
Nálad regisztrált?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#256) #41133696


#41133696
törölt tag

Beírtam, a keresőbe a lakótelepi lakásunk címét a UPC oldalán, és ezt adta:

Azon a címünkön Telekom szolgáltatásaink vannak, mivel nem ott lakom, a szüleimnek meg megfelel, és nekem is jó, mert kedvezményesen tudok készülékeket vásárolni, de tőlem függetlenül, azoknak akiknek az az elsődleges vagy egyetlen címük... hát igencsak fel kell kötnie a T-nek is, és az Invitelnek is azt a bizonyos fehérneműt, ha versenyképes akar maradni.

(#257) Gubek-Einste válasza #41133696 (#256) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahol csak ADSL-t tud adni a T, ott nem szállhat versenybe a UPC-vel, nálunk is ilyen a helyzet, szerintem nincsen egy T-s emberke sem az egész panelban, max mobil előfizetéssel. Mellesleg van még Digi is, ilyenek mellett kinek kell a T ADSL-e?

T ajánlata nálunk:

Internet - Korábban az M-t is lehet rendelni

TV

Telefon

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#258) #41133696 válasza Gubek-Einste (#257) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálunk is pontosan ennyiért adja a lakótelepen az Internetet, és még a 10 Mbps-ot is úgy adja, hogy abból veszi le az IPTV-t, amikor bírna a vonal 15,5-öt :W.

Na most az a helyzet, hogy én nem vagyok a sebességgel úgy - mivel nem torrentezek -, hogy több száz Mbps-ot ki tudnék használni, kivéve amikor Steamről töltök, így nekem az Invitel 60-as is elég, bár múltkor volt egy terheléses teszt, és több mint egy napig egyfolytában töltöttem Steamről és Originről :)

Akkor, nem éreztem soknak a 60 Mbps-ot sem, de ez csak az ilyen kivételes esetekben fordul elő, nagyjából 1,5 - 2 évente amikor a Windows-t újra kell telepíteni :)

Ebből adódik, hogy nálam a sebesség egy szempont a többi között, és a többiben benne értendő, az ár, hogy lehet e kedvezményesen készülékeket vásárolni - ebben a T elég jó -, vagy hogy mennyire stabil a szolgáltatása.

Ugyanakkor ha új szerződéskötésről van szó, akkor nyilván én is az elsődleges Internetemnél ha pontosan x összeget fizetek az Internetszolgáltatásért, és a másik szolgáltató is ugyanabban az ársávban kínálja a lényegesen gyorsabb Internetét, akkor az elsődleges címemen én is a gyorsabbat választanám. Így jártam el amikor a VDSL2-ről váltottam ED3-ra. Nehezebb lett volna sokkal a döntés, ha nem tudtam volna a másik címemre áthelyezni, mert egyrészt kötbéres lett volna, másrészt elestem volna a kedvezményes készülékvásárlási opciótól, így viszont három legyet ütöttem egy csapásra. 3x gyorsabb lett az Internetem, nem kellett egy FT kötbért sem fizetnem, és a T erőssége, a bőséges készülékkínálat kedvezményes áron opciós is rendelkezésemre áll.

Most viszont jött a UPC, harmadik lakásom nincs :D Az Invitellel összehasonlítva:

Most nem tudok olyat mondani, amiben nem a UPC lenne jobb, azon túl, hogy az Invitel szolgáltatása a kertes házunkban is elérhető, a UPC meg majd az lesz idén valamikor. Az Invitelnél még a kedvezményes készülékvásárlás sincs jelen igazán, szemben a T-vel.

Ha nem töltök ezerrel Steamről, akkor a 60-as netet sem tudom kihasználni, de mégis ott van az, hogy jelenleg a UPC-nél 240-est kínálnak a városban 9000 Ft-ért havonta, ami kapásból 4x gyorsabb, de van 500-as csomaguk is 14 K-ért. A 14K nálunk is összejön havonta, mert minicsomagok + az ingyenes STB-n felül van +1 STB + 1 CA modul, + Start Max telefon. Ráadásul a UPC-nél ott a Wi-Free, ami ha kellőképpen elterjed a városban kiválthatja a Net & Roll S előfizetést is.

Viszont nem érzem úgy, hogy hibáztam volna a szolgáltatóváltásnál, mert semmilyen előjele nem volt annak, hogy berobban ide a UPC...

Most majd vagy az lesz, hogy hűségidő leketyegésekor, kérek egy ügyfélmegtartót, és akkor részemről rendben van a dolog, ha kedvezményes, speciális áron kapom a szolgáltatást (mint T-nél a hiéna), vagy ha nem adnak ilyen ajánlatot, akkor hűség lejártával megyek a másik csapathoz.

Mindenesetre nekem ki van építve itthon xDSL-hez is, és ED3-hoz is a rendszer, azzal sok dolgom nem lesz :)

A T-nek ilyen feltételek mellett nemcsak xDSL-nél van nehéz helyzete, hanem még akkor is árban lentebb kellene mennie, ha a 120-as csomagját itt elérhető tenné, hiszen a UPC annál is kínál 2x és több mint 4x gyorsabb csomagot is.

(#259) Gubek-Einste válasza #41133696 (#258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem az 500-as csomag nem éri meg, bőven elég otthonra a 240 is, azt sem lehet teljesen kihasználni állandóan.
Nekem a kezdetek óta, 2009 július, van 120/10-es netem, mindig elég volt mindenre. 2 éve amikor legutóbb hűséget vállaltunk akkor volt promo-ban 3 hónapig 240/20. Most éppen ismét 240/20 van de hivatalosan továbbra is 120/10 van fizetve, hogy miért van ez az emelt sebesség azt nem tudom de örülök neki. Van is ennek egy elég kellemetlen következménye is, még pedig a 6 éves Linksys WRT320N-t le kellett cserélnem egy Asus N18U-ra mivel a Linksys csak kb 140 Mbps-t bír.
Én letölteni annyira nem szoktam de mivel torrent-ezek így nekem inkább a feltöltés a fontos ami a jelenlegi emelt sebességgel nagyon jó.

Az lenne a legjobb ha UPC felvásárolná az Invitel koax-os hálózatát és akkor nem kellene azon filozofálnod, hogy váltsál-e vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#260) #41133696 válasza Gubek-Einste (#259) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az egy kellemes meglepetés lenne, legalább 2 éve már úgyis, hogy eladó.

(#261) Gubek-Einste válasza #41133696 (#260) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerinted a UPC vevő lenne erre? Tény, hogy amikor az Invitel megvette a Fibernet-et akkor a harmada UPC-hez került versenyjogi okokból így emiatt nem teljesen valószínűtlen a teljes koax-os hálózat bekebelezése. Kérdés, hogy a hatóság engedné-e ezt?
Ha megtörténne akkor 90%-os eséllyel 120/10-es netet kapnál váltáskor és egy HGW-t a jelenlegi modem helyett, bár pont ilyen modem van a UPC hálózatában is így meg van rá az esély, hogy nem kellene cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#262) #41133696 válasza Gubek-Einste (#261) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem tartom valószínűnek több okból sem, azért is írtam, hogy meglepetés lenne.

1. Miért invesztálna bele pénzt, ha éppen most épít ki egy olyan hálózatot önerőből, ami az egész várost lefedi? (Most ez csak az én városomra vonatkozik).
2. A többségnek úgyis a minél gyorsabb Internet kapcsolat kell, és ha azt megkapja olyan áron vagy még olcsóbban mint a jelenlegi szolgáltatónál, akkor alig várja, hogy lejárjon a hűsége, és dobbant. Ebben az esetben magentáékkal együtt fog a csillaguk a porba hullni, lokálisan.
3. Országosan, a GVH sem valószínű, hogy engedné.
4. HGW nekem nem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#263) #41133696 válasza #41133696 (#262) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként ez a pályázat is egy lehetőség.

(#264) #41133696 válasza #41133696 (#263) üzenetére


#41133696
törölt tag

2 napja az M3 okán, sokáig nem dilemmáztam, és 2 évvel meghosszabbítottam az Invitellel a szerződésemet. Jól van ez így, annyira nem izgat a UPC terjeszkedése.

(#265) Intruder2k5 válasza #41133696 (#264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... 2 napja hosszabbítottál? Nekem valahogy úgy rémlett, hogy nem olyan régen lettél Invitel-es, előtte meg T-s voltál, de akkor rosszul emlékeztem.

(#266) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól emlékszel, tavasszal váltott szolgáltatót, most csak az M3 miatt újra lett indítva a 2 éves rabiga.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#267) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És az M3 nem része minden csomagnak Invitel-nél? Mondjuk most keresem a weboldalukon, nem is találok M3-mat a csatornalistában a Színvilág L-ben se.

[ Szerkesztve ]

(#268) #41133696 válasza Intruder2k5 (#265) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Invitelnél úgy van, hogy a minicsomagoknak 3 különböző áruk van. A kötelezettségvállalás nélküli (ez a legmagasabb havidíjat jelenti az adott minicsomagra), az 1 éves elkötelezettséget magában foglaló (ez a közepső út), és a 2 éves hűségidőt vállaló.
Itt (is), jól láthatóak az árak.

A kötelezettségvállalás nem a minicsomagokra vonatkozik (azoknak csak az árában jelentkezik), hanem az alapszolgáltatásokra. Egyébként ha plusz beltéri egységet kérsz, vagy cserélsz, akkor is kapsz új szerződést.

(#267) Intruder2k5 : Nem része minden csomagnak. A szüleimnek a telekomos alap IPTV-ben is benne van, de a TV GO-ban már nincs (ezen mondjuk kiakadtam, mit kell ennyire rejtegetniük, amikor tényleg csak egy vékony réteg nézi kb). Pedig jó lett volna, mert akkor a Nexus 7-et dokkolóval együtt átraktam volna a mamám szobájába, és duplán jó lett volna nekem, egyrészt nem kell megrendelni, másrészt van okom új táblagépet venni :D Ráért volna Neki éjjel-nappal menni a stream, maximum a hangfalat kikapcsolja :)

3 Generáció, ebben a legolcsóbb 390 Ft/hó 2 év hűséggel

[ Szerkesztve ]

(#269) Intruder2k5 válasza #41133696 (#268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy minicsomagban van... Megvan már, rafináltak. "Királyi csatorna" lévén erre nem gondoltam volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#270) #41133696 válasza Intruder2k5 (#269) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont én a Google segítségével keresve, korábban erre a linkre találtam: http://www.invitel.hu/lakossagi/m3-csatorna

Na most ezzel az a baj, hogy:
1. Szétválasztja, hogy IPTV vagy DKTV. Előbbinél négy minicsomag is meg van nevezve, utóbbinál viszont csak egy, és az nem a 3 generáció. A horizontot meg sem találtam.
2. Lényegesen magasabb áron van 790 Ft 390 Ft helyett, ami azért nem mindegy.

(#271) bopeti98 válasza #41133696 (#264) üzenetére


bopeti98
őstag

Hányszor hosszabbítottál már hűséget az Invitelnél ezalatt a pár hónap alatt? A másik topikba is csak azt látni, hogy ezt rendelted meg, azt cserélted le, amazt bővítetted ki. Így tényleg soha nem fog lejárni a hűség. :)

Én a Telekomnál már biztos nem fogok hosszabbítani, meg módosítani semmit. Szépen megvárom míg vége a hűségnek, és aztán valószínűleg váltás lesz Digi FTTH-ra.

[ Szerkesztve ]

(#272) #41133696 válasza bopeti98 (#271) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát abból ítélve, hogy lassan az ötödik vagy hatodik szerződést fogom kapni... elvileg most egy héten belül kétszer küldenek szerződést :D

Az a helyzet, hogy én már ezt eldöntöttem, figyelembe vettem a családi körülményeket is (idősebb korosztály is lakik velem, akik a változásokra kevésbé fogékonyak), meg azt a tényt is, hogy az elmúlt 12-13 évből olyan 8-9 évet voltam eddig az Invitel ügyfele, valamint az Internetezési szokásaimat (a 60-as netet is alig tudom kihasználni, sőt leginkább az esetek jelentős részében a kapacitás töredéke vagy még az sincs igénybe véve), hogy nem variálok. Nem csinálom megint végig, hogy STB-okat CA modulokat cseréljek (programlistát állítgassak stb), és a jól bevált kábelmodememet egy HGW-re cseréljem, amikor direkt emiatt vásároltam egy elég drága routert is ( TP-Link Archer C5). Innentől kezdve, meg hosszabbítom, amikor csak kell. Nyilván a UPC-nél nem fogják felvágni az erüket, hogy nem megyek át hozzájuk, de szerényen akkor is feltenném a kérdést, hogy miért aludták át a városban az elmúlt 10-15 évet annyira, hogy kertesházakban egyáltalán nem voltak jelen, a lakótelepen meg csak analóg TV-t szolgáltattattak. Részemről így jártak. Számítok rá, hogy jön majd tőlük is valami ügynök, de kénytelen leszek nemet mondani neki.

Maximum már csak akkor megyek át hozzájuk, ha véletlen valami csoda folytán megvásárolják itt az Invitel rendszerét, de szerintem ezt nem fogják meglépni. Ja majd azért az ügyfélmegtartó gombot egyszer szerintem igénybe fogom venni, ha véletlen nem merül fel 2 éven belül újabb csomag rendelés, és a hűségidő vége felé járok az Invitelnél, csak a jutányosabb árak miatt :)

Egyébként a legutóbbi STB csere is remek lett, ez az Intek HD-C63CX eddig nagyon bejön :K A korábbi félelemeim (melegedés, esetleges instabil működés) alaptalannak bizonyultak. Persze nem jelenti azt, hogy a jövőben nem merülhetne fel vele szemben valami, mert még egy hete sincs nálam, bár már holnap pont egy hetes lesz :)

Amúgy jó is, hogy múltkor a CA modulos körömnél a szerelő megakadt azon a ponton, hogy neki csak a csere volt kiírva a munkalapjára, különben maradt volna a másik STB is ARC-1011YR, ami közel sem olyan jó nekem, mint az Intek.

[ Szerkesztve ]

(#273) bopeti98 válasza #41133696 (#272) üzenetére


bopeti98
őstag

Itt Békéscsabán a legtöbb utcában elérhető a Telekom ED3 és a Digi FTTH ( panelba FTTB ).
A Digi hálózata nem rég lett teljesen befejezve. Amikor elindult a reklámkampányuk akkor rendesen megrohamozták a Digi itteni üzletét.
Először úgy volt, hogy kötbérrel lemondom a Telekomot, és váltok de aztán ez nem jött össze.
Egyrészt mert a Telekom a telefonba megbeszélt azt hiszem 15 ezres kötbér helyett 50 ezret akart beszedni, másrészt a Digi-nek rengeteg megrendelése lett így teljesen bizonytalan lett hogy mikorra tudnának jönni bekötni. A Telekom kötbér meg ugye folyamatosan emelkedett volna. Így inkább maradt minden, és megvárom amíg lejár a hűség, és aztán váltok.
Ennek okát nem hiszem hogy részletezni kell. :)
A Digi 500 / 200 Mbites csomagja annyiba kerül, mint a Telekom 30 Mbites csomagja. Mondjuk ekkora sebesség nekem sem kell. Alapból a 100/100-as csomagot néztem ki.

(#274) #41133696 válasza bopeti98 (#273) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helyben szerintem a T-nek sok ügyfele nem marad. Sokan megvárják majd, hogy leketyegjen aztán lépnek. Még akkor is így lenne, ha a 120-as csomagot elérhetővé tenné. Azzal is csak ott versenyképes, ahol nincs UPC vagy DIGI, illetve ahol nyomott áron adja. Mert új ügyfél ki megy hozzájuk a torrentesek egyik fellegvárnak számító országában, amikor ugyanannyiért kap gyorsabb UPC-t vagy DIGI-t (nekik ugye a feltöltés is fontos)? Persze a Telekom ettől még az ország legnagyobb szolgáltatója, mert a vidéki lakosság kisvárosaiban ők vannak jelen a legelérhetőbben xDSL-el, és a 19 megye lakosságának jelentős része nem a megyeszékhelyeken él, hanem szétszórva a kisebb településeken. 3-4 évvel ezelőtt itt sem volt más csak ADSL2+, aztán jött a VDSL2.

Az Invitel viszont ebben is jobb, mert bár "csak" VDSL van náluk, de a francia példát követik és kiadják az efinek azt ami a rézdróton átfér vagy amit a szolgáltató hivatalos csomagjaiban nyújtani képes (Lauda az Invitel topicban nem győz örülni, hogy 60-as csomagban 70-et kap), szemben a Telekommal, amelynek a topicjában sok olyan vonaldiagnosztikát láttam, hogy elérhető lenne 140+ Mbps, aztán ha nincs optika, akkor hiába az ilyen remek VDSL2 kapcsolat L-es csomagban cammoghat.

Pedig a Telekomnál van pénz, plusz még állami zseton is esik le nekik.

[ Szerkesztve ]

(#275) #41133696 válasza #41133696 (#274) üzenetére


#41133696
törölt tag

No most voltam a másik lakásunkban, és ezt láttam:

(#276) Gubek-Einste válasza #41133696 (#275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ott meddig van hűség?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#277) #41133696 válasza Gubek-Einste (#276) üzenetére


#41133696
törölt tag

2 év, április 28-tól. De ott a szüleim laknak, Nekik nem számít az Internet sebesség. Viszont nekem jól jön, mert bármikor tudok rá kedvezményes készülékvásárlást eszközölni :) Előtte pont analóg UPC volt, több mint 15 évig, csak én itt aláírtam ugye az Invitellel, és kimentettek a kötbér alól, hogy Ők átvállalták a telekomos szolgáltatásaimat. Ezért is esik nagyjából egy azonos időintervallumba a két szolgálatóhoz vállalt hűségidő is.

[ Szerkesztve ]

(#278) #41133696


#41133696
törölt tag

Valaki tud valami változásról a Mezei Vill Kft. mikrohullámú internet szolgáltatásával kapcsolatban? Szomszédom arról számolt be - és magam is láttam nála -, hogy a sebesség a töredékére esett vissza. Viszont szeretné kiszűrni, hogy a szolgáltatónál van e a hiba, vagy esetleg a rákötött ADSL modem, esetleg a router lehet e a ludas.

(#280) #41133696


#41133696
törölt tag

A közelmúlt eseményeit tekintve egyrészt csodálom, hogy itt ilyen mértékű fejlesztés volt, másrészt attól tartok, hogy nem fog megtérülni. Túl kevés idő telt el az Invitel nagy befektetése, és a három betűs megjelenése során, a városban, sincs teljes ED3-as lefedettsége az Invitelnek - például évfolyamtársam utcájában már nincs, igaz ott ADSL sincs -, most pedig tudjuk mi lesz...

Wikipedia szerint Berettyóújfaluban elég friss adatok szerint ennyien laknak / lakunk:

Ebben benne vannak a nagy és kiskorúak, az idősek és fiatalok, tehát egyszóval a családok, szóval nagyjából elosztható 3-4-gyel kapásból a szám. Ha a város nincs lefedve ED3-mal, akkor a környék kisebb települései sem: Tépe, Sáránd, Derecske esetében ezt kaptam, véletlenszerűen kiválasztott főútvonalas címeknél:

A városon belül, eddig is az egy betűs volt évekig a főszolgáltató, most kiéleződik a verseny, de a kérdés az én szempontomból, hogy vajon az Invitel ügyfélszáma hogyan is fog változni, tippem természetesen van, rengetegen fognak a UPC-hez átszerződni. A lakótelepen például aratni fog. Tehát megtérül e nekik a befektetés?! Nyilván nincs publikus adat, mennyi Invitel előfizető van a városban, de a város lélekszámát tekintve, valamint a szolgáltatók számát, illetve azt, hogy az egyik nagy szolgáltató amely korábban csak analóg tévét nyújtott a lakosságnak, most "féloptikával" robbant be, hát alaposan felkavarja az egyébként sem állóvizet.

(#281) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Mennyire használhatóak a mikrohullámú internetek? sok letöltés lenne

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#282) Intruder2k5 válasza milkabrams (#281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha megfelelő eszközökkel építik ki, és azokat jól be is állítják, akkor teljesen jól használható, akár 100+ Mbps sebesség is átvihető stabilan.

(#283) #41133696 válasza milkabrams (#281) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahogy előttem Intruder2k írta, ha áldoznak rá, azaz a szolgáltató korrektül fejleszti, akkor lehet gyors. Az én városomban 3,5 K-ért maximum 2,5 Mbps-ot tud lefele, ennek töredékét felfele, de az utóbbi 10 napban, szomszédomnál nem bírták a hibát elhárítani, és 0.2 Mbps körül jött maximális sebességgel a cucc, szóval én átinvitáltam az Invitelhez, már be is kötötték neki, mind a ketten jól jártunk, én is kaptam jóváírást, meg ő is, jelenleg csak Internete van az Inviteltől, ígyis 30/4-es kábelnetje van havi 2990 Ft-ért.

(#284) milkabrams


milkabrams
őstag

jól hangzik ez az invitel csak az a gond hogy nálunk nincs, ahogy digi és upc sem amik vannak azok meg 7 ezret is elkérnek 20 mbites internetért

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#285) btz válasza milkabrams (#284) üzenetére


btz
addikt

Ez már csak ilyen

ⓑⓣⓩ

(#286) #41133696 válasza milkabrams (#284) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahol nincs egyáltalán, vagy kellően erős konkurencia, esetleg felosztják egymás között az előfizetőket - például az egyik csak a lakótelepen szolgáltat a másik meg a kertvárosi részen -, ott az ilyesmi általános. Az ilyen helyeken a szolgáltató több vasat is tart a tűzben. Egyrészt egy bizonyos szint felett - mely nincs túl magasan ugye -, nem fejleszt, tehát takarékoskodik. Másfelől mivel tisztában van vele, hogy ő az egyedüli és nincs alternatíva, a relatíve lassú Internetnért, annyit vagy még több pénzt kér el, mint a szerencsésebb városokban a többszörösen gyors kapcsolatokért. Ameddig nem jött az Invitel, nekem is minden egy szolgáltatónál volt, és 20-as VDSL2 volt a maximum a címemen elérhető havi 4670 Ft-árt úgy, hogy minden egyéb telekommunikációs szolgáltatás az adott szolgáltatótól volt. Most pedig az elsődleges címemen 60-as kábelnet van, 94 csatornás (plusz a HD mindentudó minicsomag)digitális kábeltévével, 1200 Ft-os korlátlan beszélgetést biztosító tefonnal vezetékes irányban, és még úgy sem jövök ki drágábban, hogy mind a három készüléken 1080i-ben nézhetem a műsort 1 CA modul + 2 STB-n keresztül, melyekből az egyik STB ingyenes havidíjjal van beüzemelve.

(#287) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos nálam akadnak problémák - másnál is - bizonyos Invitel CA modulok + LCD LED TV-k szimbiózisával. A teljesség igénye nélkül: Inv. poszt 17821; Inv. poszt 17881.

Egyéb gondom, hogy lekopogjam nincs a DVB-C-vel. Ez is megoldódni látszik, de mivel most a városomban eléggé agresszíven terjeszkedik a másik szolgáltató (UPC), sokakban felmerülhet a kérdés, hogy talán az ő moduljaikkal nem e lennének problémák. A válasz az, hogy ezt csak akkor tudnám megmondani, ha kipróbálnám, de egyelőre nem tervezem :)

UPC Mediacard

Azonban ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy egyéb szolgáltatók CA moduljaival az kérem ne tartsa magában :)

(#288) #41133696


#41133696
törölt tag

Most jutott eszembe, és csak két szolgáltatóval kapcsolatban írok, mert azoknak voltam illetve vagyok az előfizetője. Az egyik a Telekom, a másik pedig az Invitel.

A Telekomnak van saját Stream szolgáltatása is a TV GO, ahol van olyan opció, hogy havi 900 Ft-ért a T-Mobile-os Internettel rendelkezők táblagépen, okostelefonon korlátlanul nézhetik a tartalmakat.

Viszont a Mindig TV vagy az olyan videótárak elérése mint a FilmBox Live vagy az HBO GO előfizetés, már nem részesülnek ebben a kegyben. Magam mostanában 4 napig nem voltam itthon, de még TV közelben sem.

A TV GO-t tudtam volna használni úgy, hogy a Net & Roll S csomagomból ne vonja le, ha becsengetem a 900 Ft-ot. Viszont az említett két videótár amikért szintén fizetünk, így félkarú dolognak tűnik, mert bárhol bármikor, de főleg HD minőségű filmeknél, hamar elfogyna a 20 GB-os limit is ilyen helyzetben.

A jó világ akkor jönne el, ha ezek is elérhetőek lennének a TV GO mintájára plusz havidíjért és akkor tényleg, a bárhol (ahol van lefedettség) bármikor mottó valósággá válhatna.

A Youtube, és a többi pedig ráérne pörgetni az adatforgalmat.

Invitelnél még szomorúbb a helyzet, mert ott TV GO sincs, nemhogy ilyen opció, ráadásul saját mobilhálózatnak is híján van, mivel a Telenor hálózatát használja.

(#289) Sharkweb válasza #41133696 (#288) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Tudtommal a Telekomnál a Mobilinternettel rendelkező ügyfeleknek nem havi hanem napi 900-ft a korlátlan tv és film opció. Van havi is de az Korlátlan Tv és Film opció 9900-ft-ért, ami a Magenta 1-el ingyenes.

"Az opcióval a megrendeléstől számított 24 órán keresztül a TV GO szolgáltatás keretében korlátlanul nézhetsz élő adást vagy bármilyen kikölcsönzött tartalmat, illetve böngészhetsz a szolgáltatást bemutató oldalon akár böngészőprogrammal, akár okostelefonos alkalmazással. Az opció használatával a TV GO szolgáltatás forgalma nem csökkenti az adat díjcsomagod egyenlegét. Az opció nem tartalmaz kölcsönzési díjat."

[ Szerkesztve ]

(#290) #41133696 válasza Sharkweb (#289) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazad van, ezt benéztem :D Napidíj :D Totál megéri :XD

(#291) Gubek-Einste válasza Sharkweb (#289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez jobb helyeken rablásnak hívják :((

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#292) #41133696 válasza Gubek-Einste (#291) üzenetére


#41133696
törölt tag

Idehaza meg hungarikumnak :D Eleve azért néztem be, mert nem is feltételeztem, hogy napi 900 FT :Y

[ Szerkesztve ]

(#293) bopeti98 válasza #41133696 (#288) üzenetére


bopeti98
őstag

Az HBO GO is részesül benne: [link]

"24 órán keresztül az előfizető a TV GO és HBO GO weboldalon és okostelefon alkalmazásban korlátlanul bonyolíthat adatforgalmat 24 órán át, a tartalom böngészésekor és a választott élő tv adás vagy kikölcsönzött film lejátszásakor."

(#294) pat77


pat77
újonc

sziasztok!
Segítséget kérnék
Cisco EPC3208 - modem van, csatlakoztatni szerettem volna egy TP-LINK TL-WR841N-et.
a telepítőlemezzel nem ment, azt ajánlotta valaki cseréltessem ki wifisre, igyen megteszik...
igaz? ha nem mennyiért és milyen gyorsan???
Előre is köszönöm

(#295) kabelmania27 válasza pat77 (#294) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Felesleges kicseréltetni a modemet wifisre.
A rotuter wan portját kösd össze a kábelmodemmel, lan portra kösd a gépet.
Modemet áramtalanítsd utána kapcsold be és működni fog.
Alapértelmezett beállításokkal is van net, lehet nem szükséges a lemez.
Router aljára vagy a hátuljára rá van írva hogy tudsz belépni és mi a jelszó.
Bővebben ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#296) #41133696


#41133696
törölt tag

Invitelnél nekem 100/8 van kaposvári haverom a Vidanet - nél van, ma írta, hogy náluk is elérhető a 100 Mbps, korábban lehidalt, hogy itt a kisvárosban milyen jó Internet van, ott meg nem. Szóval azt mondja holnap hosszabbítja meg 100 /10-re és mindössze 300 Ft-tal kerül majd neki többe mint eddig.

(#297) Gubek-Einste válasza #41133696 (#296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most milyen netje van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#298) #41133696 válasza Gubek-Einste (#297) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megkérdezem tőle, de annyi már biztos, hogy reggel mondta, hogy a jelenlegi csomagja a 40 Mbps - os letöltési sebességgel már nem rendelhető a Vidanet kínálatából, alatta van 30 felette meg 50 Mbps közvetlenül.

(#299) #41133696 válasza #41133696 (#298) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megjött a válasz 40/4 van jelenleg Neki.

(#300) Gubek-Einste válasza #41133696 (#299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor elég szép ugrás lesz a 100-asra váltás, főleg ennyiért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.