Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1492) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

lett egy g2020t-vel ellátott microserver. 2x4g ecc ram, 4x4t vinyó, jön még bele egy ssd és plusz egy 2,5" vinyó.

a gép feladata alapvetően hogy nas legyen, crashplannel menjen a backup (itt vérzett el a freenas), torrentezzen, elérhető legyen stfp-n, ilyesmi. a 4 vinyó az adatbánya, azoknak nem is kell folyamatosan menniük, van hogy egy hétig nem kell róluk semmi, az ssd-ről futna a rendszer, a kicsi vinyó meg mehetne folyamatosan, az torrentezne.
os-nek asztali w10-et gondoltam (az olcsó), a 4x4t wss parity felállásban menne (már feltöltöttem az előd nasról. nem az évszázad sebessége az írás, de együtt tudok élni vele).

kérdéseim számosak :) van-e ennek az egész fentinek értelme, vagy inkább egészen másképp volna jó? érdemes-e esxi fölé tenni a wint, vagy elég csak magában? wss vagy sima szoftveres raid5?
kerül még a gépbe egy sata kártya, de a tápot is meg kellene oldani... honnan lesz nekem floppyról satára alakító kábelem? kínából messze van, azt az egy szem molexet, amiről a 4 nagy vinyó megy, nem szívesen osztanám tovább kétes elosztókkal :(

köszi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.