Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#634) BluEyes válasza werman (#630) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha minden hw pöpecül müködik, valóban nincs miért lecserélni a biost.

Viszont ezzel a Vista-biosszal hadd vitatkozzam cseppet. Nincs olyan, hogy Vistás, mint ahogy Linuxos, Dosos sincs. Mint a neve - Basic Input Output System - is mutatja, annyi a dolga, hogy alapszinten éleszti a rendszert, az eszközöket fizikailag becsatolja és beállít néhány paramétert, majd átadja a vezérlést az operációs rendszernek. Csúnya is lenne, ha az egy gépen több OS-t is használó júzernek minden váltáskor frissítenie kéne az adott OS-hez írt biosra. Szóval max. annyi történhetett, hogy a HP oldalán elfelejtették a Vistás driverek közé is betenni az újabb biost.
Amúgy a dolog végére járhatsz könnyen. Az oldalon, amit linkeltem, felül van egy kereső. Oda írd be a géped kódját (a tiéd 68DDU), ekkor kilistázza a két eddid kiadott biosod összes változatát. Az egyik Freedosos (azaz floppyról, hagyományos módon flesselhető image), aztán van Windowsos kezelőprogis (ez jó nekünk), meg van egy harmadik, azt nem tudom mire jó. Mindenesetre az látszik, hogy attól Vistás a bios, hogy a flesselő program Vista alól is működik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.