Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) wierra válasza KrAt (#60299) üzenetére


wierra
senior tag

Jó döntés! :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#60302) zolynet


zolynet
addikt

Egy kis Balaton. :)

2
3
4

Life is too short to stay stock!

(#60303) eisento


eisento
addikt

Megint ittvagyok :D

Szoval ugye az ufo civic gyari fogoja hogy is mondjam egy gusztustalan valami :D

szeretnem lecserelni, valaki hasonlo cipoben jart-e tetszenek a gomb alaku gombok de mivel aluminium, valszeg egy szep nap utan ugy felforrosodna a kocsiban hogy fel oraig nem lehet hozzanyulni, nezegettem volna s2000 gombot tetszik is fasza borozott fogo viszont horror aron van.
szoval ilyen:

igaz ez nem borozott de mocskosul tetszik:

meg ugye van a hamisitott alu gomb

a kerdes az, hogy esetleg valakinek van jol bevalt kenyelmes gomb amit mondjuk nem orok aron vett esetleg borozott vagy ha nem borozott akkor tenyleg valami jo minosegu cucc.

ha van ra mod es lehetoseg vennek sebvalto takarot is ami passzol a fogohoz, bar lattam mar ilyen muanyag "nyak" szeruseget ami passzol a valtogombokhoz is.

minden otlet erdekel :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#60304) t1


t1
addikt

Sziasztok. Ezek mennyire "jó" vételek vagy inkább ennyiért + 100-150k Civic-et inkább? [link]
Évi 15-20.000km kéne megbízható benzines .

(#60305) zolynet válasza eisento (#60303) üzenetére


zolynet
addikt

Még mindig csak görgetem magam előtt a váltógomb ügyet, pedig megvan hogy melyik a jó.
Az aminek van súlya, pl a blox váltógomb 450g, a skunk2 (eredeti) 440g, mindkettő jó, utóbbi volt a civic-ben itr short shifterrel, imádtam. :K
Most is van az accordba short shift, így jó lenne ha kicsit könnyebben bepattana, és ezek a nehéz váltógombok erre hivatottak. Így én ezekből választanék. ~20k
A gyári gomb ha jól tudom 30k így nem vész az áruk.

Life is too short to stay stock!

(#60306) Qru válasza eisento (#60303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az a bajom az alu gombokkal, hogy az télen hideg nyáron meg meleg/forró ami nem kellemes. annyira meg nem vok racedriver, hogy kesztyűben vezessek.

#nincsbennetarcsi

(#60307) zolynet válasza Qru (#60306) üzenetére


zolynet
addikt

Kell rá egy "sapkát" tenni és le van a gond.

Civicnél ezt a funkciót egy titokzokni látta el. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#60308) Qru válasza zolynet (#60307) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#60309) tboy93


tboy93
nagyúr

No, reggel leadtam a vasat Iminél, délután megyek érte, remélhetőleg megoldja a fék csere a rázást. Rákérdeztem a pici kopogó hangra klímázás alatt, benyomott kuplunggal nem csinálja, Imi szerint a klímakompresszor miatt a váltóra más terhelés jut és abban zörög a csapágy. Szerinte nem érdemes vele foglalkozni. Még arra leszek kíváncsi, hogy a futóműben talál-e valamit, pár napja mintha hallanék egy kis zörgést a bal hátsó kerék felől...

(#60310) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki tud nekem abban segíteni,hogy Horvátba kell a zöld biztosítás papír,mert azt olvasom nem kötelező.Közben megküldtek e-mail-ben :DD

[ Szerkesztve ]

(#60311) Qru válasza yodamester10 (#60310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valóban nem kötelező csak ajánlott.

#nincsbennetarcsi

(#60312) BlacKSouL válasza yodamester10 (#60310) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az elmúlt 10 évben még sosem kérte el senki. Határon sem, máshol meg nem volt ellenőrzés. Rendőri ellenőrzésbe se futottam még bele eddig.
Egyébként ártani nem árt, ha van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#60313) eisento válasza Qru (#60306) üzenetére


eisento
addikt

ezert is keresnek olyat ami az elso kepen volt az nagy resze bor es meg jol is nez ki...
ismerem az alu gombot a 7gen cicmicbe az volt hat majdnem beleegett a tenyerembe a fokozatok elrendezese :DDD

azt meg meg tudja valaki mondani hogy a meret az 10x1.5 ? gondolom hondanal egyseges a meret...

na szerintem meg is van! :DDD [kép]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#60314) tboldi válasza Qru (#60306) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyira azért nem vészes. Vagy csak vastag a bőr a tenyeremen? :D

(#60315) zsole84 válasza eisento (#60313) üzenetére


zsole84
senior tag

A súlyra figyelni kell. Én vettem egy utángyártott gombot, ami kinézetre nem rossz, viszont könnyű.. Így váltásnál akad, ezért marad a gyári. ( ami azért nem jön be mert nagyrészt műanyag, viszont fémet sem szeretnék ).

(#60316) Qru válasza zsole84 (#60315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utólagos bőröztetés nem játszik? Nekem pár éve 5k-ért megcsinálták...

#nincsbennetarcsi

(#60317) tboy93


tboy93
nagyúr

No, megszűnt a razas a fek cserevel hal istennek. A kopogast meg a stab gumi okozza, hogy az mi azt nem tudom :D Következő olajcserenel cserelve lesz az is.

(#60318) nandow válasza tboy93 (#60317) üzenetére


nandow
aktív tag

Szuper!
Imi mondott valamit a fék bejáratása kapcsán?

(#60319) tboy93 válasza nandow (#60318) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos nem es azt pont elfelejtettem megkérdezni. Most nem is volt nagy dumaparti, tele volt meloval.

(#60320) tboy93


tboy93
nagyúr

Érdekességképp, visszanéztem a számlákat, illetve mutatta tegnap Imi a kivett féket, Textar volt bent és 12.000km meg 3 év kellett neki, hogy hullámos legyen.

A gyári szett még kopik össze, de már most olyan mintha jobban fogna...

(#60321) yodamester10 válasza tboy93 (#60320) üzenetére


yodamester10
őstag

3 év alatt mentél 12 ezret? :U

(#60322) tboy93 válasza yodamester10 (#60321) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az előző tulaj ment 2.5 év alatt 6.000km-t. 128e-el vettem, nem volt agyon használva, az utolsó évben 2.000km-t ha futott, mert már megvolt az új Lexus, ez meg porosodott a garázsban. Én meg január óta mentem vele 6.000km-t.

(#60323) yodamester10 válasza tboy93 (#60322) üzenetére


yodamester10
őstag

Persze nem baj ha kevés a kilcsi.Én ezt vettem városba cirkálni jó időben meg melózni is ezzel járok :DD

(#60324) boogie84


boogie84
veterán

Jelentem hamarosan hivatalosan is csatlakozom a csoporthoz egy 1.5T CVT Sport Plus Polished Metal Civic-kel. :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#60325) tboldi válasza boogie84 (#60324) üzenetére


tboldi
nagyúr

Grat, a legszebb szín ehhez az autóhoz! Majd kérünk 40 db nagy felbontású képet! :C

[ Szerkesztve ]

(#60326) BigBlackDog válasza boogie84 (#60324) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat hozzá, képek jöhetnek! :K Csak nem Budaörsről sikerült elhozni?

[ Szerkesztve ]

(#60327) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

Accord 7gen K20 motornal mennyire para csaposemelo / akna nelkul az olajszuro csereje? Lattam, hogy hatul van, csak kerdes, oldalt fekve, kicsit megemelve le lehet-e szedni.. :)

Attila

(#60328) kozlo válasza KrAt (#60327) üzenetére


kozlo
tag

Esetleg érdemes lenne megfontolni állítható szerelőbak beszerzését..pl : 3Tonnás, 280-420mm között állítható, párban kb:12000Ft-ért már beszerezhető.
Jobb hozzáférhetőség, több biztonságérzet, + alátámasztás esetén no para :) .
K20-as motorblokknál a leeresztő csavartól jobbra,kb 30cm-es távolságban van az olajszűrő, o.leeresztő csavar meghúzási nyomatéka 44Nm.

Jó szerelést!

(#60329) KrAt válasza kozlo (#60328) üzenetére


KrAt
veterán

Szia,

a bak nem para, krokival meg tudom emelni, majd ala tudom tamasztani, attol izgultam, 20-30 centi emeles eleg lesz-e, de akkor igen, szuper :) Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#60330) boogie84 válasza tboldi (#60325) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi, átvétel után szórom fel a képeket. :B :D

(#60326) BigBlackDog : Bizony,h ott! Ezúton is szeretném megköszönni a linket az autós topikban! :R :R
Bár furi az értékesítési vezető, de remélhetőleg nem egy fekete vállalkozás az a honda. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#60331) Qru válasza boogie84 (#60330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C Varjuk a kepeket!

#nincsbennetarcsi

(#60332) KrAt válasza KrAt (#60329) üzenetére


KrAt
veterán

Megerkezett, el is foglalta a helyet.

Remelem, jo tarsak leszunk. Kapott egy tank 100as benzint kuraszeruen, olajcseret megejtettem (kell egy racsnira teheto leszedo, azzal huszadannyi ido lett volna, mint szijassal), de megoldottam. Dension cuccot is beszereltem, az is popec.
Hetfon kerek Imitol idopontot minden mas szervizre.

[ Szerkesztve ]

(#60333) tboy93 válasza KrAt (#60332) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dension berakasarol irhatnal bovebben, mit bontottal, honnan indultal neki, mennyire volt maceras?

(#60334) KrAt válasza tboy93 (#60333) üzenetére


KrAt
veterán

Kezivaltosnal: valtogomb le, szoknyanal benyulva muanyag keret felpattint, hamutarca betet felfele kihuz, hamutarca keret 2 csavar ki, szivargyujto csatik lehuz, felfele keret kihuz, valto elotti box aljan szelen 2 csavar kicsavar, box kiszed. Eddig kenyelmesen 5perc, es mar hozzafersz a radio aljahoz.
Ott bedugod, mukodik. Ami izgi, az az USB csati es a mikrofon elvezetese. En az usb-t a hamutartoba vezettem be, 2 furattal, vigyazz, konnyen torik. A mikrofon fent van a napellenzomon, az lejott az A oszlop kedergumiban, muszerfal alatt vegig a kozepkonzolhoz. Ez volt 15p, osszeszereles megint max 5p.
Szerintem simaliba, tok egyszeru.

Tags: accord dension gateway lite bt beszereles

(#60335) tboy93 válasza KrAt (#60334) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#60336) demars válasza KrAt (#60334) üzenetére


demars
addikt

Szia, melyik típust vetted?
Densionnal én is szemezek egy ideje már.
Itt kerestem rá a civicre, és úgy gondoltam, hogy legyen ez!
Jól kerestem rá? Valaki erősítsen meg!
2008 -as Civic Sedan, 1.6 ES

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#60337) tboldi


tboldi
nagyúr

Egy darabig én is gondolkodtam ezen a Dension cuccon, de vagyok olyan hülye, hogy zavarjon az, hogy CD-tárat ír a rádió, mikor nem is az. :DDD
Na, meg a benne lévő Bluetooth sem ismeri az AAC-kodeket.

Így hát marad a Tunai Firefly + Apple Watch. :))

[ Szerkesztve ]

(#60338) sugarforce válasza demars (#60336) üzenetére


sugarforce
őstag

jól. nekem ugyanez a rádió van, a GBL3HB1 van benne a civic-ben

(#60339) sugarforce válasza tboldi (#60337) üzenetére


sugarforce
őstag

:DDD ez az egyetlen engem is zavaró része, meg, hogy vaktában számolja a másodperceket, de már elengedtem a dolgot, kifogástalanul teszi a dolgát.

(#60340) demars válasza sugarforce (#60338) üzenetére


demars
addikt

Köszi. Szerintem jó lesz ez nekem is.
Honnan rendelted?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#60341) sugarforce válasza demars (#60340) üzenetére


sugarforce
őstag

Szegeden a Ribizsár autohifinel, ott is raktak be.

(#60342) KrAt válasza sugarforce (#60338) üzenetére


KrAt
veterán

Az Accordba is ez a cikkszam kellett.

Ami engem meg a szamok cimenek hianyan tul zavar, hogy telefonrol BT-n keresztul csak ugy jatszik le zenet, ha lehuzom a pendriveot. Maskulonben nincs olyan uzemmod, csak a pendriveon levo zeneket jatsza.

Amugy en a muzixtol rendeltem, ott talaltam legolcsobban.

Amugy ma is mentem 60km-t az Accorddal, egyre jobban szeretem. Egeszen elkepeszto, felulrol mekkora :D Elotte az A Zafira meg mogotte a Fabia milyen pici :D

[ Szerkesztve ]

(#60343) sugarforce válasza KrAt (#60342) üzenetére


sugarforce
őstag

Ezt jo tudni, bar en pendriverol soha nem jatszok le semmit, igy ebbe nem futottam bele.

(#60344) crea3


crea3
csendes tag

Sziasztok!

Akinek esetleg megvan Tóth Imre (Integra2951) Honda guru elérhetősége, kérem küldje el nekem privátban. Nagyon nagyon megköszönném :)

(#60345) tboy93 válasza crea3 (#60344) üzenetére


tboy93
nagyúr

pill

(#60346) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

tovabbra is K20Z2 Accord: szereztem kolcsonbe OBD olvasot, Torqueval neztem az adatokat, es ket dolog tunt fel:
- varos, dugo nelkul beallt 83-84 fokra, dugoban ment fel max 92re, az ugy ok vagy termosztat csere?
- toltes eleinte rendesen volt, majd alapjaraton lement 12V-ra, ha gyorsitottam szinten, majd motorfeknel 14V. Ez gondolom toltes optimalizacio, hogy ne terhelje feleslegesen. Jol sejtem? :)

(#60347) tboy93 válasza KrAt (#60346) üzenetére


tboy93
nagyúr

A toltesnek fixen meg kene lennie 14,4-nek optimalis esetben. Fordulatszamtol függetlenül. Oxidalt testkabel, halodo generator okozhat fesz esest. Nekem a civicen volt gatya a generator, aztan egyik naprol a masikra (kicsit tobb allas utan) beallt mint a gerely. Felujittattam 25-ert asszem, utana atomstabilan tartotta a 14,4-et fogyasztok mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#60348) KrAt válasza tboy93 (#60347) üzenetére


KrAt
veterán

Pedig ugy olvastam, ez az ELD (Elecronic Load Detection), ami azt csinalja, amit elvileg az Accordom csinal.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60349) tboy93 válasza KrAt (#60348) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eleg biztosra merem allitani, hogy jaro motornal ennyit nem ingadozhat a feszültség. Ha rakapcsolsz egy fogyasztot, akkor 1 pillanatra leeshet par tizedet, de aztan vissza kell alljon 14,4 kozelebe.

Kérdezz be az autos topikba, hatha mas is hozza tud szolni.

[ Szerkesztve ]

(#60350) flegga92 válasza tboy93 (#60347) üzenetére


flegga92
senior tag

Pedig a 7G Civicben is ilyen. Sokat szívtam a generátorral már, sokat teszteltem menet közben is, pont úgy viselkedik mint KrenAtesz Accordjában.
Pár hónapja kapott egy komplett felújított gyári generátort, azzal is ugyan ez a helyzet, Haynes manual is írja, hogy ez normális jelenség. Fordéknál motorfékezéskor 15V-al is tölt, mondjuk nyilván AGM akksi van bennük.

Más:
Nem tudtok olyan műhelyt, ahol az elektromos kormányműben kicserélik a slider-t? Amayamán postával együtt kb 7000 Ft, egy műhelyt találtam Pesten aki 60k-ért kicseréli, azt kicsit sokallom. Sajna már nem csak kopog alacsony sebességnél, hanem néha "beragad".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.