Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) ddsteel válasza i-sti (#60896) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ha városban nem használja, az 1.6D a legjobb választás. Vegyesben nálam 5liter körül elvan.

(#60902) tboldi válasza dugynok (#60900) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 7. genben más 1.4-es van, mint a 8. vagy a 9.-ben.
-------------------------------------

Ultra Derm beszerezve, úgyhogy ebéd után jön a második etap.

[ Szerkesztve ]

(#60903) dugynok válasza tboldi (#60902) üzenetére


dugynok
senior tag

Rosszabb, gyengébb? Az enyémben 90 paci van.
Nem ismerem a 9.gen motorokat.

[ Szerkesztve ]

(#60904) tboldi válasza dugynok (#60903) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem feltétlenül rosszabb vagy gyengébb, csak más (D-széria vs L-széria - utóbbi inkább eco). Meg a későbbi generációk jóval nehezebbek is.

szerk.: És a szigorúbb Euro-normák miatt idővel még lustábbak lettek ezek a motorok. :D

[ Szerkesztve ]

(#60905) dugynok válasza tboldi (#60904) üzenetére


dugynok
senior tag

Ahh, értem. Akkor igaz a mondàs, hogy régen minden jobb volt :)

(#60906) Kukipapa_rr válasza tboldi (#60882) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

+ mindenki: köszönöm a tippeket, ezek szerint ez nem túl tipikus probléma.

WD40-re gondoltam én is, de nem merem magam belefújni. Csak kontakthiba van pedig, az látszik.

Esetleg valami autóvillamosságis? Tud valaki ajánlani jót Budapesten?

Köszi

(#60907) Qru válasza Kukipapa_rr (#60906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

WD40-el ne is, akkor már inkább dedikált kontakt spry-vel. [link]

dugynok: Az a motor eléggé le van folytva, az Jazz-be elég de a nagyobb/nehezebb Civicbe kevés.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60908) yodamester10 válasza ddsteel (#60901) üzenetére


yodamester10
őstag

Én használom rendszeresen városba is és 4,3 liter körül van a fogyi.Az 1.6d se rakéta de a 300NM az jól jön előzéskor.

(#60909) BigBlackDog válasza dugynok (#60900) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért a 7gen szerintem még más tészta. :) Nekem 8gen volt 1.8-as motorral, ami nehezebb is emlékeim szerint és szvsz a motor is jobban fojtva van. De ezzel a motorral azért normálisan használható volt pályán is. Az 1.4 is elmegy, de úgy gondolom, hogy annál már azért "türelmesebbnek" kell lenni.

(#60910) diegho


diegho
nagyúr

9. gen civic felé kezdünk húzni autó vásárlás előtt. Mire kell figyelni? Az 1.6 dízel mennyire problémás? 3,5M körül szeretném megúszni, itt már van kevés km-es mindhárom motorral.

(#60911) ddsteel válasza yodamester10 (#60908) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, igazából most jöttünk haza Zalából és az M7 bevezetőtől 2 óra volt Zugló és így mutat 4.6ot nekem is. Az 5öt csak azért írtam, ha esetleg tél van vagy klímázás nyáron, bár azt annyira nem komáljuk.

(#60912) nandow


nandow
aktív tag

Qru, megkérhetlek, hogy cseréld az összefoglalóban lévő képemet?

[link]

A típus pedig: '07 Honda Accord 2.4 TypeS CL9 / K24A3

Köszönöm! :R

(#60913) nandow válasza BigBlackDog (#60509) üzenetére


nandow
aktív tag

Visszatérve az autómosós témára...

Pár hete megint voltam az Egér úti mosóban, akkor azt mondták már, nem lesz kártyás fizetés...Valahogy az üzembentartó váltás után a minőséggel sem voltam elégedett.
Így kipróbáltam a Savoya Car Spa-t. Nagyon tetszik a hely, van aktív hab, a mosólándzsának nagyon jó a nyomása (sokkal nagyobb, mint az Ehrle mosókban), és 100 Ft-ért 55 másodpercet kap az ember. Részemről ajánlott hely. :K

[ Szerkesztve ]

(#60914) tboldi válasza tboldi (#60902) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kész! :C

Sárga EBC-k bent, lengéscsillapítók szintén. Rövidke próbakör után úgy néz ki, minden a legnagyobb rendben.

(#60915) Qru válasza tboldi (#60914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Féket koptasd be aztán jöhet a mérés (nem linkelem be jó?). :))

Btw most teletankoltam a kis Fűnyírót, sok országút kevés előváros: 4,88 liter / 100 km (Shell 95 FS).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60916) tboldi válasza Qru (#60915) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most van ürügy autózgatni. :D

(#60917) yodamester10 válasza diegho (#60910) üzenetére


yodamester10
őstag

Én 1 éve kergetem az 1.6 d-t,és rendkívül elégedett vagyok.Nekem az ADAS sport "kombi" van minden gyári semmi mókulás :D Probléma nálam,hogy néha kell töltenem az ablakmosóba folyadékot :DDD

(#60918) buherka válasza i-sti (#60896) üzenetére


buherka
addikt

Most vettem egy ilyen 9 gen. 1.4-es Civic-et. Én is azt mondom hogy ha sokat pályázik, akkor oda tuti nem vennék 1.4-et. Mondjuk attól függ mennyire szereti tolni. 130 felett az 1.4 már erősen zajosodik, de még simán elviselhető. Én azért vettem 1.4-et mert keveset pályázok.
Nekem Sport van...sokat dob a zajon a 17-es gumesz is. Mert ugye ez 225/45 és nem 205/55.

De amúgy nem kevés ez a 100 ló sem. Szépen megy vele az autó. Az 1.8-as is pörög mint a fene már 140-nél. Kipróbáltam azt is. Pillanatok alatt megeszi a 6 sebességet. 60-nál már kéri a 6-ot. A benzineseket pörgetni kell mint a fene, ha menni akarsz...de ez ilyen.

Ha pályázni akar sokat ott 2.2-es dízel. Azt venném. Sokat jártam külföldre...volt hogy napi szinten lecsavartam egy 1000-est. De a legkényelmesebb ilyen utakra a dízel. Most főleg jól lement az áruk a dízel hiszti miatt. Sógorom autós szerelő. Azt mondja semmi gond ezekkel a dízel Hondákkal.
Az Ő tanácsára vettem az enyémet is. Itt egy vidi...tanulságos.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#60919) i-sti


i-sti
senior tag

Köszönöm mindenkinek az infókat.
Továbbítom ismerős felé. :K

Novum Forum Siculorum

(#60920) diegho válasza buherka (#60918) üzenetére


diegho
nagyúr

A fogyasztásod milyen? Én nem pályáznék szinte soha. Vidéken napi 55km-t megyek melóba, város is alig van.

(#60921) Kinmabg


Kinmabg
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004-es Honda Civic 1.6 benzin autóm és alapjáraton rázkódik a motor, a kipufogó pedig puffog. Előzmény: menetközben egy nagy puffanás jött a motortérből bal oldalról, olyan volt mintha egy hatalmas kátyúba mentem volna bele. Utána nem volt alapjárat. Elvittem márkaszervízbe (Honda Éles) kicserélték a vezérlést, állítottak szelepet, ellenőrizték a gyertyákat, trafót, mértek nyomást, de nem találták a hibát. Én cseréltem lamdaszondát. A folytószelepház tiszta. Itt a videó a jelenségről:
https://youtu.be/PBCM1kw1L7c

Valakinek valami ötlet?
Illetve valaki tud jó honda szakit Budapesten?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#60922) tboy93 válasza Kinmabg (#60921) üzenetére


tboy93
nagyúr

kicserélték a vezérlést, állítottak szelepet, ellenőrizték a gyertyákat, trafót, mértek nyomást, de nem találták a hibát

Ez a magyar valóság :W Én hasonlóan jártam az Opelünkkel, lefulladó motor, gyenge teljesítmény, cseréltek vezérléstől kezdve szenzoron át AC pumpáig mindent. Aztán 200e feleslegesen elköltött Ft után elvittem ide: [link], ahol a srácok pár óra alatt megtalálták a hiba forrását (elrepedt gumi cső a tankban). Ha ide hozom elsőnek, ötöd annyiból megúsztam volna a sztorit. Úgyhogy én őket ajánlom első sorban, de ha mindenképp Hondás szerelőhöz akarod vinni, akkor Zuglóban ott van Tóth Imi. Bár Ő alapvetően szerintem nem annyira szeret hibafeltárással foglalkozni, én ezzel a problémával a fentebb linkelt Érdi helyre vinném a vasat.

(#60923) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, pakolás közben megtaláltam az eredeti jobbos féltengelyt (7gen 5ajtos Civic), állítólag nincs annyira rossz állapotban, de nem tudom, hogy benéztek-e a gumi alá.

Érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#60924) tboy93 válasza _ak_ (#60923) üzenetére


tboy93
nagyúr

7gen ep eu civic facebook csoportban keress neki gazdát ;)

(#60925) tboldi válasza tboy93 (#60924) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem szívesen adnék el használt, biztonságért felelős alkatrészt, de tuti találnék vevőt a 2-3k km-t futott gyári, első fékbetétekre, a ~15k-et futott Zimmermann tárcsákra és a szintén ugyanennyit futott Zimmermann hátsó betétekre. :D

(#60926) buherka válasza diegho (#60920) üzenetére


buherka
addikt

Augusztus 8.-án vettem át az autót. Kaptam egy ajándék teletankolt. Akkor mindent lenulláztam. Azóta mentem vele 390km-t. Még ír 370km-t. Fél alatt van a mutató picivel. 6.3l-t ír most nekem átlagra. Főleg mostanában városban rohangáltam. Van benne ország út is picit. Start-stop kikapcsolva-idegesít-. Kár hogy ezt a szart nem lehet fixre kikapcsolni. Eco módot próbálgattam...de ez se hat meg. Hozzáteszem nyugodt sofőr vagyok, mert kamionozok. Nincs már boyracing...mint anno jártunk WinnerHun kollégával Pestre vadulni a Lurdy házhoz...Honda talira.
Pillanatok allatt jönnek a bünti pontok...aztán szia jogsi.
Most a héten cseréltem teljes szűrő szettet. Japan parts, meg Eneos Sustina 5w30 ment bele. Jó kis szurkot engedtem le belőle. Pedig még lett volna 4000km az olaj cseréig. Lehet hogy most talán lejjebb is megy a fogyi az új olajjal. Majd meglátjuk...
Hja pályázni ezzel is lehet. Csak nem kell döngetni 160-al. A 120-130 ennek is kényelmes. 145 felett már úgy is kivesz a Véda.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#60927) tboldi válasza buherka (#60926) üzenetére


tboldi
nagyúr

Képek tegnapról, tegnapelőttről.

Sorry, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#60928) maximuss válasza buherka (#60926) üzenetére

Van megoldás a stop-start off-ra 9gen-nél, az első linken egy dunaújvárosi srác árulja a cuccost, a második vmi német kütyü...

Start Stop Memory module with SERVICE MODE

Honda Start-Stopp-Automatik Memory Modul

[ Szerkesztve ]

(#60929) zolynet válasza tboldi (#60914) üzenetére


zolynet
addikt

Szept 2. Hungaroring ;) :U

Life is too short to stay stock!

(#60930) tboldi válasza zolynet (#60929) üzenetére


tboldi
nagyúr

Négy évszakossal? :Y Max. a vezetéstechnikai pályán. :D

[ Szerkesztve ]

(#60931) csabamigo


csabamigo
aktív tag

Sziasztok
FR-V-be szeretnék új fejegységet tenni, de sehol nem találok beépítőkeretet hozzá.
Valaki tud ebben segíteni?
FB-om nincs!

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#60932) tboldi válasza csabamigo (#60931) üzenetére


tboldi
nagyúr

eBay-en nézted?

(#60933) csabamigo válasza tboldi (#60932) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Köszi, most megnéztem , ott sem találtam...

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#60934) boogie84 válasza tboldi (#60927) üzenetére


boogie84
veterán

Szépen be kell koptatni a fékeket és jó lesz! :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#60935) tboldi válasza boogie84 (#60934) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azon vagyok, de mivel évi 6-7k km-nél nem autózok többet, egy darabig el fog tartani. Talán még az idén meglesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#60936) boogie84 válasza tboldi (#60935) üzenetére


boogie84
veterán

Ha városban használod ésszel akkor sztem az jó. Nem kell huligánkodni! :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#60937) tboldi válasza boogie84 (#60936) üzenetére


tboldi
nagyúr

95%-ban csak Óváron belül keringek. :D
Huligánkodni meg úgy sem lehet, sok a szütyörgő. Meg amúgy is, egy Jazz-zel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60938) zolynet válasza tboldi (#60930) üzenetére


zolynet
addikt

Néha be kell fektetni. :D

Life is too short to stay stock!

(#60939) tboldi válasza zolynet (#60938) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy ugyanilyen profilmélységmérőbe már befektettem. ;]

Amúgy 185/55R15-ben nem is nagyon van sportgumi.

[ Szerkesztve ]

(#60940) szabonagyur válasza tboldi (#60935) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ekkora futasra mi ertelme volt eldobni a fekbetetet es a tarcsat? :U Es ne mond, hogy annyit szamit mivel ezt a tavot sem vegig 150+-al teszed meg...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60941) tboldi válasza szabonagyur (#60940) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#60942) szabonagyur válasza tboldi (#60941) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eltulzottnak velem a problemadat, nem ilyenre koltenem el a penzt a helyedben, max ha hobbi auto. Egy 83 lovas autonal a gyeri fek evi atlag 50-el csorgasra eleg kell, hogy legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60943) zolynet válasza tboldi (#60939) üzenetére


zolynet
addikt

195/50-ban annyivanmintanyű
ballonosgumi .... egyszer nagyon rég ilyet hallottam "jobbágy kerék" :DDD

Life is too short to stay stock!

(#60944) Qru válasza szabonagyur (#60942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább erre költsön mint drogokra. :D

#nincsbennetarcsi

(#60945) szabonagyur válasza Qru (#60944) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze ha a. fizetesebe belefer siman :) Csak pazarlasnak erzem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60946) Qru válasza szabonagyur (#60945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze attól még az. Ha lenne egy S2000-se vagy legalább egy ATS-e arra azt mondom oké de egy szaros Jazz (mondom ezt Jazz tulajként)...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60947) tboldi válasza szabonagyur (#60942) üzenetére


tboldi
nagyúr

Némiképp hobbi is, az eddigi összes járművemet igyekeztem “személyre szabni”.
De korábban is írtam, hogy ha ezen a kicsi pluszon múlik, hogy nem nyom össze egy szerb kamion az M1-esen, akkor már megérte.

Qru: Így van, de még csak nem is iszok, dohányzok, bulizok, stb. Idén még nyaralni sem voltam.

zolynet: Ezért a méretért is baCogattak, a végképp nem gyári 195-öshöz vajon mit szólnának? :D

[ Szerkesztve ]

(#60948) Qru válasza tboldi (#60947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tedd félre a pénzt egy S2000-re vagy egy ATS-re. Esetleg egy CR-Z-re. :))

#nincsbennetarcsi

(#60949) szabonagyur válasza tboldi (#60947) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mesz annyit, hogy megerje... Nekem a City meg 3. autokent id evi 15-t megy es gyari cucc megy ra, es birja pedig megy palyan, hegyekben stb.
Meg kvinned legalabb palyara vagy valami, de agyuval verebre. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60950) tboldi válasza Qru (#60948) üzenetére


tboldi
nagyúr

S2K-be nem férek bele, a CR-Z megint csak harmatos, marad az ATS, de azok sem lesznek már fiatalabbak.

Ez a Jazz akkor is egy speciális eset marad számomra, mégiscsak ez az első saját autóm. :B

szabonagyur: A balesetemből kiindulva az a pici plusz igenis sokat számít, innentől fogva számomra teljes mértékben megéri.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.