Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) i-sti válasza BlacKSouL (#59295) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezért szoktam felhúzni a kéziféket pirosnál.
Haver kérdezte, hogy de miért, mondom, hogy ne égessem a hátsónak a szemét.
Jön a válasz "de háá, az az ő baja"

Novum Forum Siculorum

(#59302) tboldi


tboldi
nagyúr

Ráférne egy alapos debug, viszont szereztem új rendszámkeretet. :D

Kíváncsi lennék, hogy a mellettem álló kettes Golf mennyire lehet kényelmes a magyar utakon. :D

[ Szerkesztve ]

(#59303) Qru válasza tboldi (#59302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honnan van?

#nincsbennetarcsi

(#59304) tboldi válasza Qru (#59303) üzenetére


tboldi
nagyúr

rendszamtablakeret.hu/webshop

Az egyik szélén volt egy QR-kód, ami pont erre a linkre mutatott, de sebbenzinnel ledörgöltem.

(#59305) Manitou válasza tboldi (#59279) üzenetére


Manitou
addikt

Az durva, hogy 185/55R15 -be belekötöttek. Főleg ha még szerelték is ezzel az autót.
Nekem 185/70R14 a "gyári" Ez szerepel az ajtózár alatti matricán, de 195/60R15 is gyári mérete.
Most 205/45R17-et ET40-es felnivel használok nyárinak, ezért minimum járna a főbelövés műszakin, pedig amúgy tökéletes váltómérete a gyári kerekeknek és a Type R-t szerelték is ezzel a mérettel (bár gondolom az esetemben sovány vigasz ) Szerencsére télen van a műszaki vizsgám, így mindig 14-es acélfelnin szokott vizsgázni ;]
Az már más kérdés mennyire kötnek bele a rendőrök esetleg egy közúti ellenőrés során. Bár mivel full gyári a kocsi, semmi ültetés, semmi sportdob semmi módosított lámpa nincs az autón így bízom benne, hogy nem. De elvileg tudom, hogy beleköthetnének.

(#59306) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. 8gen ufo civic 1.4 mi a vélemény ? Azt tudom hogy az 1.8 jobb de az elég ritka és jóval drágább is.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#59307) marpszi válasza TaylorPro (#53277) üzenetére


marpszi
újonc

Szia!
Láttam, hogy kb. egy éve kicserélted a Jazzeden a kormányemblémát.
Nagyon szép lett. Tök jó volt látni, hogy mást is zavar a kopottsága.
Nagyon hálás lennék, ha pár sorban leírnád mekkora meló volt kibányászni a régit úgy, hogy ne sérüljön a kormány. Újat rendelni nem gond, de gondolom eléggé bele van gyógyítva az embléma a kormányba.
Köszi!

(#59308) Czimby válasza Tamagocsi123 (#59306) üzenetére


Czimby
addikt

Nagyon nagy a kasztni az 1.4motorhoz. Nulla dinamika kb..

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59309) tboldi válasza Manitou (#59305) üzenetére


tboldi
nagyúr

Néha azért elgondolkodom egy szett 16-os Ultraleggerán, ha már így is, úgy is szívóznak velem műszakin. :DDD

Amúgy az enyém is szinte gyárinak néz ki, nem is célom hülyegyerek autót csinálni belőle. Rendőrök sem állítottak meg még soha.

(#59310) Dan-szan válasza Tamagocsi123 (#59306) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Mindenki, de legalábbis nagyon sokan le akarnak majd beszélni,hogy csak az 1.8 az elfogadható.

Én nem teszem.
Nekem is 1.4 van,városban használom 80%-ban. Ott,oda teljesen használható,ha szabályosan közlekedsz nincs száguldozás lámpától-lámpáig stb.
Pályán,előzéskor valóban rá kell számolni,nem fogja az aszfaltot szaggatni ez tény.

Gondold át hol,mennyit fogod használni,mennyire vagy nyugodt vezető,mennyire fontos a tudat,hogy gyorsabb is lehetne ,és persze mennyit szánsz rá.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#59311) Tamagocsi123 válasza Dan-szan (#59310) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Köszönöm a választ, igazából nagy részt 90% városban használnám . A száguldozás azon már túl vagyok :D a fogyasztása milyen? Illetve esetleges hibák amire kifejezetten figyelni kell vásárlásnál?

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#59312) Manitou válasza tboldi (#59309) üzenetére


Manitou
addikt

Eredetileg 16-ost akartam max, csak aztán úgy alakult, hogy lett egy 17-es felniszettem,.
Wolfrace Pro Lite, ez sincs rossz súlyban, zsír új 205/45ZR17 Hankook Ventus V12 Evo 2 gumival 16,8kg egy kerék, a gyári 14 colos acélfelni újszerű 185/70R14 Nokian WRD3 téli gumikkal 15,1 kg
Van egy kis különbség a régi 15-ös nyári Michelin Energy Saverekhez képest :D De a magyar utakra sajna nem igazán ideális ez a kerék.

Jövő héten olajcsere :)

[ Szerkesztve ]

(#59313) Dan-szan válasza Tamagocsi123 (#59311) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Fogyasztás,hmm jót kérdeztél nem szoktam állandóan nézegetni,kis távokat megyek sokszor nem tudom mennyire lehet adni így az adatokra. Úgy rémlik 7-7,5 körül talán :U .
Az,hogy mit és mire érdemes figyelni valahol régebben összeszedte valaki ez tuti,próbálj rákeresni.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#59314) tboy93 válasza Tamagocsi123 (#59306) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felejtsd el. Hulla szar azzal a motorral az autó. A jazzben sem rakéta, de a civicbe szenvedés.

(#59315) yodamester10 válasza tboldi (#59302) üzenetére


yodamester10
őstag

Nálam első dolog az inkognitós keret senkit nem reklámozok és nem is kell tudni merre lakom.Mifelénk a műszakiztatás abból ált,hogy beálltam és a kötelező vizsgálatok a fotó kedvéért,a világítást sem kapcsolták fel és már fizettem is,igaz 2006-óta ide hordom a járgányokat.

[ Szerkesztve ]

(#59316) lazac_ válasza yodamester10 (#59315) üzenetére


lazac_
tag

Egészen odáig merészkedtem, hogy "rejtett" keretet vettem, aztán egyszercsak kiderült, hogy a gépi mosó nem a barátja... :DDD (még egy indok arra, hogy ne használjak gépi mosót, mit kaphat a fényezés, ha ezt műveli egy lemezzel)

[ Szerkesztve ]

(#59317) yodamester10 válasza lazac_ (#59316) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem van keret,csak full fekete.A gépi mosót én sem ajánlom.

(#59318) Clark78 válasza Tamagocsi123 (#59306) üzenetére


Clark78
tag

Lehet vele haladni, csak megvan a technikája. A lényeg, hogy sokat váltogatva, dinamikusan kell vele közlekedni. Ne nagyon essen a fordulat 2500 alá, mert azalatt nincs semmi ereje. Pörgetni kell, 3 ezertől kezd el élni. Cserébe simán benyeli a 7,5 litert. Nekem az 5 éves átlagom 7,68, de az is igaz, hogy én 80%-ban városban használom, és többnyire rövid távokon. 6,2 és 8,9 között már volt mindenféle érték két tankolás között mérve. A komputerhez adj kb fél litert, az a valóság. 5 éve minden tankolást rögzítek egy app-ban, az aCar-ban (Fuelly), innen a pontos adatok.
Egyébként egy tökéletesen megbízható városi autó.
Autópálya tempónál viszont 4000 körül forog, szóval igen hangos lesz. Lendületből kell vele mindent megoldani, nyomatékra ne számíts. Emelkedőknél borítékolható a visszaváltás.
Kb. 3 hét múlva veszem át az 1.5T-t, szóval részemről vége a megaláztatásnak :D

(#59319) uriember


uriember
aktív tag

Hol tudnék beszerezni egy géptető kitámasztóhoz egy "szemet", ami letett pálcánál a helyén tartja a kitámasztót? Kis műanyag bolhaszerűség a zárhídon. Az egyik "körme" le van törve és menet közben bekúszik a motor fölé a kitámasztó. Kis bizbasz, de hiányzik. Civic ES 1,6i 5D 2004.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59320) tboldi válasza uriember (#59319) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem Zsellér Tamás (zsemito.hu) fog tudni segíteni. :)

(#59321) i-sti válasza i-sti (#58854) üzenetére


i-sti
senior tag

#csakaszokásos

Úgy látom 6500km után kezd csak megjönni a 0W-20 előnye, tavaly 0W-30 volt benne és 5.2 volt a legalacsonyabb.

Vagy csak simán már minden is szétkopott a motorban ezért nincs semmi belső ellenállás, mivel hogy már nincs is semmi, mert minden IS szétkopott. :DD ;]

Novum Forum Siculorum

(#59322) uriember válasza tboldi (#59320) üzenetére


uriember
aktív tag

THX, van neki.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59323) uriember válasza tboldi (#59320) üzenetére


uriember
aktív tag

Bakker, 650Ft a tartó, 1600 a szállítás...Bontott valakinek?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59324) Qru válasza i-sti (#59321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szetkopott, latszik a fogyin. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#59325) flegga92 válasza uriember (#59323) üzenetére


flegga92
senior tag

Bárdi és hasonló autósboltban tudnak adni, olcsóbban is. Valami 200 Ft volt, vittem a törött darabot és kerestek egy ugyan olyat:D

(#59326) uriember válasza flegga92 (#59325) üzenetére


uriember
aktív tag

Na, ez már jobban hangzik...Köszi a tippet :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59327) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nos, ma elhoztam egy L13A1 komplett motort a Jazz-be.

Jövőhéten egyeztetek a szerelővel, és nekikezdünk.

Remélem jó lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59328) zolynet válasza Graphics (#59327) üzenetére


zolynet
addikt

Előélete ismert, milyen olajjal ment, mennyi km van benne?

Life is too short to stay stock!

(#59329) Qru válasza Graphics (#59327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honnan van a bontott motor? Hazai vagy kinti?

#nincsbennetarcsi

(#59330) Graphics válasza Qru (#59329) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Angol motor, próbálni nem tudtam, de már égetően ( olajégetően) súlyos a baj, és emiatt 2 héten belül motort kell cserélnem.

A motor kipufogó leömlőjét meg tudtam lesni, az porszáraz, csak elégett üzemanyag szaga van, se korom lerakodás, se olajsár, tehát innentől bízom a dologban.

Ma tudom szétszedni kb, EGR-t át akarom nézni, illetve a gyertyákat is kikapom. Ha ezek tiszták, akkor sok bajt nem remélek.

Fagyálló tiszta volt benne, motoron olajfogyások nem voltak. És sikerült kompletten mindenestül venni, így igazából csak ki és be művelet lesz, nem kell átépíteni a perifériákat.

Jófogáson találtam egy bontásra szánt Jazz-t. Felhívtam, egyeztettem, mentem érte. Normális embernek tűnt, pici dumával csak :D

Ez volt az autó: [link]

@zolynet: 140 ezer km-nek megfelelő mérföld.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59331) NoLF válasza Graphics (#59330) üzenetére


NoLF
addikt

kint 200-300 font egy ilyen autó működőképes állapotban, műszakival :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#59332) Graphics válasza NoLF (#59331) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont én nem kint vagyok, és ezzel igazából nem sokat tudok sajnos kezdeni :)

Heti 7 napból 7-et melózok, tehát hiába van kint, én nem tudok arra időt szakítani, hogy ezzel kiemelten foglalkozzak :) más a prioritás sajnos/ nem sajnos.

Tudom, hogy kint Kánaán van, de... Mondjuk én nem gondolom, hogy ez 200-300 Font lenne kint, lehet így van, tudom Te is jöttél haza már lerúgott példánnyal is... Ez az autó azért eléggé egyben volt. Ha meg annyi volt? Nekem nem releváns akkor sem ez... Én megélek valamiből, más meg belőlem... Ilyen dolog ez.

De köszi a segítséget. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59333) Kobe


Kobe
veterán

Nemhiszem el bzmg mekkora fereg emberek rohangalnak az orszagban... Ma az egyik IQ blasternek sikerult a bal hatso ajtomat es a bal hatso kerekivet gallyra vagnia, parkolasi 'serules' de ugy hogy a fel ajto behorpadt es persze 'nemvette eszre' (szoszerint a fel ajto festekes volt)

Elerhetoseg persze nuku.... Lassan tenyleg eladom a kocsit a pcsaba, ez a harmadik alkalom hogy gallyra rakjak, 3bol eddig 0 ember hagyott barmi elerhetoseget

(#59334) Czimby válasza NoLF (#59331) üzenetére


Czimby
addikt

A trailer meg jóval több mire hazahozza...

Kollegám másodállásban trailerezik
Münchenből 330e Ft egy fuvar, max 3 autót tud elhozni egyszerre,
ha 1-et kell csak elhozni az is ugyanannyiba kerül mint a 3...
Angliából meg jóval több egy fuvar.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59335) Manitou válasza Kobe (#59333) üzenetére


Manitou
addikt

Frankó :(

Sógorom meg múltkor vett egy használt autót kereskedésből, még egy métert nem ment vele, éppen írták alá az adásvételit, erre szól a faterja aki éppen rálátott a kint poarkoló autóra, hogy megmozdult a kocsi :Y , rohannak ki, egy ilyen kis 20 éves csaj úgy parkolt be az autó mellé, hogy meghúzta az autót az első sárvédőnél az első ajtó előtt. Persze azt mondta, hogy ő észre sem vette :W

(#59336) Kobe válasza Manitou (#59335) üzenetére


Kobe
veterán

Az mellekes info hogy kozlekedesi szabalysertes is egyben, mivel egyiranyu uton sikerult kotelezo haladasi irannyal szemben mennie (akar beallt, akar kiallt a parkolobol, csak balra mehetett volna, o a jobb elejevel rakta keresztbe)

A kornyeken (kb 20-30mes tavolsagban) van ket darab terfigyelo kamera is ket iranyban, mindketto ugy elhelyezve, hogy nagytotalban veszi a serult jobb lokost ha arra megy el az illeto (masfele amugy nem tud, egy darab fo utca van es csa), de a rendor szerint 'nemvaloszinu hogy meglesz' (ismert a kocsi szine, magassaga alapjan valami wagonr+ szeru magasabb elsofelepitmenyu cucc illetve a baleset ideje, kivancsi lennek 20 ezres varosban hany ilyen auto furikazik X es Y ora kozott azon a reszen)....

(#59337) uriember válasza Kobe (#59336) üzenetére


uriember
aktív tag

Az sem mellékes, hogy a hatályos KRESZ szerint cserbenhagyás.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59338) Graphics válasza Graphics (#59330) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyertyákat kiszedtem az első sorból, mint őzbarna, az elektróda kicsit kopottas, de nulla lerakódás.

EGR-t leszedtem, szintén középbarna színű a fala, lerakodás nincs, szép tiszta.

Holnap az EGR csatornát is lebontom, de van egy gyanúm, hogy nem lesz lerakodás benne..

Gondolom az angoloknál picit jobb a benzin minősége, mint nálunk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59339) Qru válasza Graphics (#59338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jo vetelnek tunik.
Jah a kini benyo “picit” jobb. :K

#nincsbennetarcsi

(#59340) Kobe válasza uriember (#59337) üzenetére


Kobe
veterán

Ha tanulsagos esetre vagytok kivancsiak, az mekkora nonszensz mar hogy a helyi rendorkapitanysag nem hajlando az ismeretlrn tettes elleni feljelentest felvenni?

(#59341) honda23


honda23
aktív tag

Sziasztok jazz tulajok.
2001 és 2007 között keresek jazzt haveromnak.
Minden hónapban megtérítek valakit.
Szóval érdekelne pár dolog.
2001 2005 nonflnél mikor volt hátsó futómű finomítás?
2003ról tudok.
1.2 1.4 között mennyi a különbség fordulatban kb 100as tempónál?
Flben van multikormány és tárcsás hátsó fék.
Felszereltségben ls es között mi a különbség?
Típushibákat nagyjából tudom.
Néztem már dugattyú hibásat is néhány éve.
Olaj max 5w30 mehet bele, ha jól tudom.
Láncos, tehát a motor ha jó, nem lehet vele probléma.
Előre is köszi
Boldog nyulat mindenkinek

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#59342) zolynet válasza honda23 (#59341) üzenetére


zolynet
addikt

2001 2005 nonflnél mikor volt hátsó futómű finomítás? Nem tudom, nézz 2006-2008-ast ;)
1.2 1.4 között mennyi a különbség fordulatban kb 100as tempónál? Városi autó, kit érdekel. :DDD
1.4 120km/h-nál 3600rpm, 130km/h-nál 4000rpm
Flben van multikormány és tárcsás hátsó fék. Igen, bár láttam olyan amelyik FL-ben sima kormány volt, nagy bumm volt és csak egy olcsóbbat tettek bele (árulkodó jel volt)
Felszereltségben ls es között mi a különbség? tboldi leírta 100x, keress vissza rá
Típushibákat nagyjából tudom. Remek.
Olaj max 5w30 mehet bele, ha jól tudom. Jaja, nekem rövid távokra kell így én 0w30-al etetem meg
Láncos, tehát a motor ha jó, nem lehet vele probléma. Így van, de ha 10w40 vagy másik szar olajjal etették akkor csapágyas, hangos, de azt felismered. Ha azt meg tudják mondani milyen olajat tettek bele akkor már jó

Boldog sonkatojáskalács napokat Mindenkinek! :K

Life is too short to stay stock!

(#59343) Manitou válasza Clark78 (#59318) üzenetére


Manitou
addikt

Az utolsó mondatod utolsó szava azért mindent elárul ;] :DDD

(#59344) tboy93 válasza Kobe (#59340) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs mit csodalkozni. Nekem januarban taccsra vagtak a civicet, betoltak az arokba szembol, aztan elhajtott az ipse. Rendszamot, tipust, szemelyleirast adtam es aztan 3.5 honap utan sikerult zarni az ugyet :U kapott 40e Ft birsagot, lol :DDD

(#59345) uriember


uriember
aktív tag

Bakker, 10 napja vettem a Civicet, de egyre inkább az az érzésem, hogy nem kellett volna...Automata klímás, de nem műkszik. Tudomásom szerint (de cáfoljátok, ha nem jól tudom), a klíma csak bekapcsolt ventilátornál - szóval nem OFF-on - és benyomott A/C gombbal (LEDje világít) üzemel. De nem üzemel. Szerintetek megoldódik gáztöltéssel? Tudom, lehet lyukas klímahűtő, hibás kompresszor és még valószínű sok más is. Kissé csalódott vagyok :( . Egyébiránt meg jó az autó, de azt hiszem átvertek kicsit. Jövő héten megnézetem, hogy gázhiányos-e, remélem csak ennyi. De miért megy el a gáz? Csak valahol szivárgás van szerintem, vagy minden kocsiban utána kell tölteni időnként?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59346) Kobe válasza tboy93 (#59344) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem azert lenne erdemes megtalalnom, mert ez megint olyan setules ami a casco onresz kuszoben tancol, igy illene mondjuk a masik kgfb jebol fedezni, mert mar a fakkom kivan azzal hogy harmadszor rantanak be 100-150K-s serulesre

casco is 80-90K a kocsira 100ezres onresz mellett, es mindig ilyen 90-110ezres karokat csinalnak benne.... Meg vagy love, mert 100+90et befizetni egy evre nem igazan erdemes, ugyis legombolnak 100at, akkor mar zsebbol megcsinaltatod 100ert es beljebb vagy a casc dijaval

Csak ha kiszamolom, eddig 400-500K ba lesz zsebbol az olyan serulesek javitasa, amiert ha nem ketfilleres hulladek ember csinalja, egy forintba sem kerult volna....

[ Szerkesztve ]

(#59347) Graphics válasza uriember (#59345) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden kocsiban utana kell tölteni .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59348) uriember válasza Graphics (#59347) üzenetére


uriember
aktív tag

:R

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#59349) Manitou válasza uriember (#59345) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem a nissanban volt az hogy időnként elszállt a gáz belőle, tölteni kellett, aztán utána jó volt egy ideig. Ha nem volt használva csak nyáron a klíma az se tesz jót a rendszernek, 1-2 hetente be kell kapcsolni télen is. Lehet a tiédben sem használta csak ritkán a tulaj. Valószínű csak tölteni kell. Amúgy vétel előtt ezeket nem próbáltad ki ?

(#59350) Kobe válasza uriember (#59345) üzenetére


Kobe
veterán

Felnyitod a motorhazat, a toltoszelepet tudod ellenorizni, csavarhuzoval kicsit benyomod a szelepet, ha szisszen van benne gaz. Civicben nem tudom milyen a csovezes de nekem az accordban van kis olajkijelzo uveg is benne, abban latszania kene hogy levegomentes-e a rendszer. Ha ezek okesak akkor lehet csak a klimarele ment el (hangra katta e a motorterben valami bekapcsolas utan), ha az is ok, akkor lehet halott a kompresszor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.