Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) Snoop-y válasza zolynet (#32346) üzenetére


Snoop-y
veterán

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#32352) !Overdose! válasza Tibee86 (#32347) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jazz felni. Van ilyen felni tulaj a topikban >>>W!nman* személyében. Szerintem nem lenne rossz 5gen-en sem.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32353) zolynet válasza Snoop-y (#32350) üzenetére


zolynet
addikt

Tavaly elengedtünk egy pár autót és akkor legyen egy kis fun, meg hogy ők mit mennek, hát viszonylag gyorsan behúztuk őket. ;]
2014-06-07 Hungaroring ... jóó az ariel atomont nem sikerült :DDD
De a Lotus nem volt sokáig előttem 16:16nál már félre is állt.
17:44-nél Porsche Boxter S is félreáll. :B
Nade elég lesz, a végén még beégek szombaton azt hallgathatom évekig. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#32354) Tibee86 válasza !Overdose! (#32352) üzenetére


Tibee86
veterán

Köszi! Hétvégén ránézek és fel is próbáljuk rá, mert így képről nagyon nem tudom eldönteni, hogy hogyan mutatna rajta. Vti-t akartam, de 5.gen-t soha nem fogok találni, 6.gen-t meg nem akarok rá, annyira nem mutat jól az az 5.gen-en. 60e vajon reális lehet érte?

[ Szerkesztve ]

(#32355) tboy93 válasza honda23 (#32321) üzenetére


tboy93
nagyúr

Unix, bárdinál, sőt sehol nem találok koyo vagy NTN csapágyat ES4-hez :Y A szerelő SKF-et ajánlott, de a fülembe ültetted a bogarat :D FL 7g4d, 8gen amúgy is török csak nem lehet olyan szar :))

(#32356) honda23 válasza tboy93 (#32355) üzenetére


honda23
aktív tag

SKF-be bárdi, unix csomagol ntn-től kezdve bármit, én is így kaptam a vtimbe ntn csapágyat. Szinte sohasem az van benne, amit rendelsz. EP1-2-3 angol, egy kalap hulladék a mostani accordomhoz képest összeszerelésben, nem nyikorog semmi, nem ég ki semmilyen izzó, nincs lekopva, elkopva semmi.
Törökök meg egy autót nem tudnak egy színkombinációval lefújni, ezt többen is megerősítették.
Nekem skf csapágy semelyik autómba nem megy. A vezérlés szettjük is sokszor hibás...

Én megkérdezném a gyári árát. Vagy rendelnék skf-et bárdinál kedvezménybe, és addig küldeném vissza, amígy nem ntn csapágy van benne, mint nekem :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#32357) szesa


szesa
senior tag

Sziasztok!

Hol találok egy jó part alkatrész katalógust, part number stb kereséshez.
Már multkor találtam egy-ket jót de nem irtam fel most meg csak olyan civic-eket látok
http://www.hondapartsnow.com/1997-honda-civic-parts.html
ami sztem nem ez.

97 Civic 1.5 - 3 ajtós de amik itt vannak mik ezek?
CX DX KA KL
ez valami más lesz nem?

Thx

-

(#32358) LógaGéza válasza szesa (#32357) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én itt szoktam nézelődni - fenn át tudod nyomni angolra :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32359) >>>W!nman* válasza Tibee86 (#32354) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szia!
Én is 60k körül vettem. Igaz az gyári fényezésű, alig sérült 6" széles.

Ezek milyen szélesek?
Milyen autóra lesz? Ha felkerül raksz fel képet, főleg ha 6.gen-re lesz?

[ Szerkesztve ]

(#32360) Tibee86 válasza >>>W!nman* (#32359) üzenetére


Tibee86
veterán

Helló!
Na azt látod nem is tudom, hogy milyen szélesek, de rákérdezek majd. Azt tudom, hogy 6gen-en voltak, én 5g3d-re tenném.

(#32361) Tibee86 válasza Tibee86 (#32360) üzenetére


Tibee86
veterán

4x100 et 45 6"
Azért is tetszik, mert ilyet nem is nagyon láttam még, ellenben minden 2. civic-en ubiszeletelő van, nem akarok beállni a sorba.

Bp-n tudtok esetleg megbízható, dolgát tényleg értő lakatost?? Nem nagyon akarom a fényező cimborámmal elintéztetni a "lakatolást" gittel. :D

[ Szerkesztve ]

(#32362) zolynet válasza Tibee86 (#32361) üzenetére


zolynet
addikt

Tudok (16ker), írok privit.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#32363) Tibee86 válasza zolynet (#32362) üzenetére


Tibee86
veterán

Az pont helyben is lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#32364) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Megerősítésre van szükségem :) Itt kinéztem, hogy a képen 6-os pontban megjelölt alkatrész elvileg a kerékcsapágy,a mi nekem kell. Elvileg ez az én autóm robbantott ábrája, bár a pontos típust nem írja az oldal (es4 a kocsim), de a motor-évjárat-ajtók száma stimmel.

Tehát az lehetséges, hogy az én első kerékcsapágyam cikkszáma 44300-S5A-004, ami gyárilag KOYO?

A csapágycserénél a csapágyon kívül kell mást is vennem? Pl. a 20-as alkatrész egyben marad?

[ Szerkesztve ]

(#32365) !Overdose! válasza tboy93 (#32364) üzenetére


!Overdose!
őstag

Megerősítve! :K

Szerintem a 20-as számú zégergyűrűt nem kell cserélni, ha rendben van, de azért kérdezz rá a szerelőnél.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32366) tboy93 válasza !Overdose! (#32365) üzenetére


tboy93
nagyúr

Több mint 36.000 Ft az áruk (ntn, koyo) :C Ez teljesen felejtős, SKF lesz, aztán max cserélem hamarabb, ha csak 3 évet bír, akkor is 3x3=9 év jön ki a gyári árából, annyi idő alatt meg az is tönkremegy :W

[ Szerkesztve ]

(#32367) gaga1 válasza zolynet (#32342) üzenetére


gaga1
tag

Mik ezek a szamok?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32368) zolynet válasza gaga1 (#32367) üzenetére


zolynet
addikt

kg és le arányszáma

Life is too short to stay stock!

(#32369) gaga1 válasza zolynet (#32368) üzenetére


gaga1
tag

Szoval akkor a tied vagy konnyitve van vagy 170le. :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32370) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Kedden bekerültek végre a gyári hátsó gátlók, és az olajcsere is megvolt, 15 ezret fizettem. Ez volt régebben téma ugye hogy ki mennyiért csinálja.
Ja és pluszban még hegeszteni kellett, mert alul megint felengedett egy védőlemez és zörgött 2,100-on, továbbá a kishaszonon is a mesterem lecserélte a vízpumpát ezért az összegért :)

Ma meg 47(!) kg zenét kipakoltam a csomagtartóból :Y (igen, lemértem :D)
Kíváncsi vagyok mennyivel lesz más, de ha abból indulok ki hogy simán megérzem a tele tankot is (ami max 35-37 kg) akkor ezt is megfogom, na majd este kitaposom a szemét amikor nincs forgalom :)

(#32371) gaga1 válasza DeathAdder (#32370) üzenetére


gaga1
tag

47 kg zene az egy torpe duett :D
Legalabb enni adtal nekik? :C

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32372) zolynet válasza gaga1 (#32369) üzenetére


zolynet
addikt

1190kg van a forgalmiba írva. :U

DeathAdder: merre mész? (dobj priviben egy számot) ;]
Csak óvatosan, mert tegnap mikor mentem haza (f9) fele, 2x követett rendőr.
1x sem állítottak meg, azé sunnyogott mögöttem. Persze végig okosan váltottam el, nehogy zavarja a fülüket valami. :DDD Bár a 2. rendőrnek sietős volt, ott kicsit követtem. :B

Tegnap csak nem lett felprogizva, bízok a mai napban hogy összejön.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#32373) !Overdose! válasza zolynet (#32372) üzenetére


!Overdose!
őstag

Katalógus szerint is annyi. 1190kg/160le=7,43kg/le.

Mod: Csak érdekességképp ez nálam 1100kg/114le=9,64kg/le. Van jó gumim, igaz utcai, jó fékem (EBC) és jó futóművem (keményített Koni gátlókkal). Talán a Minit és a Swiftet megfognám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32374) zolynet válasza !Overdose! (#32373) üzenetére


zolynet
addikt

Most néztem (tavalyi videó) hogy miket mentek:
1. hely 2:16.600 (Háry Szabolcs Toyota MR2-je, ami azért nem gyári lesz, érdekes h ide befért)
2. hely 2:20.515 (Asztalos Ferenc gyári MR2)
3. hely 2:21.7 (Tölgyesi Attila E36 328i)
4. 2:24.955 (Twingo RS, Ákos cimbora .... igen szép idő!)

Nagyon érdekes hogy most Háry Szabolcsa a Pro-ba indul, 2szintet lépett azonnal 'ugyanezzel' az autóval.
2:17-el nyerte Ádám a Sport kategóriát tavaly, ahol 2:16al a street-et HárySz. Hmmm. :U

Life is too short to stay stock!

(#32375) bbubby00


bbubby00
őstag

Ki jön Lacházára skacok? :) Illetve 1v2 napra? Csak érdekel, h ti mit terveztek :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32376) DeathAdder válasza gaga1 (#32371) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hagyjad úgy megijedtem amikor csatlakoztattam le a tápkábelt az egyik erősítőről, olyan szikrát baszott hogy hátraugrottam egy fél métert :DDD
Pedig lecsatlakoztattam a hüvelykujjam vastagsású kábelt az akkuról, hívtam is a havert hogy miafsz volt ez, hát mint kiderült azzal nem számoltam hogy pár óráig kondenzátor még töltve van árammal.

(#32372) zolynet - Szegeden vagy? én holnap megyek valószínű!
Még nem tudom merre megyek, általában úgy szoktam hogy korlátokat betartva autókázom, miközben feltérképezem a terület aztán visszafelé egy útszakaszon négyesig lepadlózom és annyi :) utoljára az auchan után a budapesti úton csapattam ;]

(#32377) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na úgy döntöttem mégsem váltok járművet, inkább rendbeszedem a mostanit :) Összegyült egy kis pénzmag, amit a váltó/motor rendbetételére szánok, csak jó lenne úgy nekiindulni, hogy tudom, elég lesz ez az összeg.

Amit tudok az, hogy nyelestengely-csapágy csere biztos. Mostanában előjött az a probléma, hogy néha nehezen veszi be az egyest, a rükvercet meg szinte mindig csak dupla kuplungolás után. Az elején egyes-kettes környékén jelentkezett egy búgó hang, ami már van hármasban, de négyesben is néha, ennek is a váltóhoz van köze, ráadásul van egy kerepelő hangom is - ami ha nagyobb lendületből indulok meleg motornál, akkor egy darabig megszünik (akkor nagyon szép hangja van), majd "beakad valami", és újra hangos lesz...

Visszaolvasva kicsit hülyén néz ki, majd csinálok hangfelvételt, ha valami nem tiszta :)
Bárkinek van tippje, hogy mi micsoda lehet, szívesen fogadom :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32378) !Overdose! válasza LógaGéza (#32377) üzenetére


!Overdose!
őstag

Gyári váltóolaj van a gépben?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32379) LógaGéza válasza !Overdose! (#32378) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, tavaly novemberben lett cserélve. Legalábbis akitől vettem azt mondta gyári, meg a számlán is az van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32380) gaga1 válasza zolynet (#32372) üzenetére


gaga1
tag

Mi az a forgalmi? :DDD

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32381) Tibee86 válasza bbubby00 (#32375) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyelőre jobban áll a távolság a kis 5g-nek, így kimarad. :(

(#32382) bbubby00 válasza Tibee86 (#32381) üzenetére


bbubby00
őstag

Hát most én is hátsó dob és fél hátsó toldattal érkezem, de az első talimtól ez nem veheti el a kedvem!!! :DDD :N
Aki jön és szívesen találkozna velem, az tudja a kocsim rendszámát, meg a telszámom is! Saját készítésű csípős házikolbászból viszek kis kóstolót :) (Ha már a velencei tali idején épp azt készítettük :DDD )
Kis ízelítő kép a készítésről:

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32383) zolynet válasza DeathAdder (#32376) üzenetére


zolynet
addikt

Jah, nem vagyok Szegeden és nem is tudom mikor megyek arra, de azért sztem 1hónapon belül arra vetődök, majd rád írok. ;)

Life is too short to stay stock!

(#32384) tboy93 válasza bbubby00 (#32382) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem off lacháza, ma elment a fekem az M0-ason 120-nal... tokig nyomva beesik a fekpedal es nulla fekhatas. Pumpalva kemenyedik, de aztan megint beesik :( Hazakecmeregtem 30-al, de most kicsit kivagyok bukva.

(#32385) Napfénysüti válasza tboy93 (#32384) üzenetére

Az szép. :Y
Mi történhetett vele?

bbubby00: nekem idén kimarad Lacháza, még Velencénse voltam. :B

Més que un club!

(#32386) Tibee86 válasza tboy93 (#32384) üzenetére


Tibee86
veterán

Uhhh! Nézd a jó oldalát, szerencsére nem egy vészfékezéskor, vagy hasonló helyzetben adta meg magát.

(#32387) zolynet válasza tboy93 (#32384) üzenetére


zolynet
addikt

Fékbetéteket illetve azt hogy a fékcsövek a helyükön vannak magad is ellenőrizetlened, nomeg a fékfolyadék mennyiségét és színét. ;)
Gyanakszok a főfékhengerre.

Life is too short to stay stock!

(#32388) tboy93


tboy93
nagyúr

Fingom sincs mi baja van, bal hatso lemezfelni iszonyat forro, a kerekcsavarok is es ferodol szag van. Egy tippem van, multkor allittattam a szerelommel a hatso feken, mert fent fogott a kezifek, lehet hogy most melegebb lett + 75km-t mentem egy huzamban, jobban igenybe vettem a feket es beleert a dobba...

Zoli remelem nincs igazad, mert az alaphangon 50k + szereles :Y

[ Szerkesztve ]

(#32389) zolynet válasza tboy93 (#32388) üzenetére


zolynet
addikt

Nekem ilyenkor az volt h szorult a betét, azaz folyamatosan a tárcsához ért, ezáltal le is darálta.
Az csak 1probléma, a másik az hogy akkor a fék állt be, mármint a fékmunkahenger.
Felújítás vagy használtat venni crx-en, ami szintén kétesélyes.
Melyik oldal? Nekem a jobb állt be 2x is, az kapja a legtöbb dzsuvát.

Life is too short to stay stock!

(#32390) tboy93 válasza zolynet (#32389) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bal hatso.

(#32391) zolynet válasza tboy93 (#32390) üzenetére


zolynet
addikt

:( Max a szerelőig gurulnék vele, valszeg beállt.

Life is too short to stay stock!

(#32392) tboy93 válasza zolynet (#32391) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem is szandekoztam mashova menni, ez igy konkretan eletveszelyes :(

Most nezem fekmester.hu-n, a ferodo fekmunkahenger 8500 Ft, az nem veszes, a fofekmunkahenger ami horror. Itt most melyik mehetett tonkre?

[ Szerkesztve ]

(#32393) DeathAdder válasza tboy93 (#32388) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam is pont ez volt az 5gen-nél, bal hátul, ott munkahengert kellett cserélni.

(#32394) tboy93 válasza DeathAdder (#32393) üzenetére


tboy93
nagyúr

Közben beszéltem a szerelőmmel is. Fékolaj nem folyt el, valószínűleg a kézifék beállításakor túl közel került a fékbetét a dobhoz, most a melegben az intenzív használat hatására felpuffadt a betét, felforrt a fékolaj és levegős lett a rendszer. Holnap reggel ránéznek, remélhetőleg csak át kell állítani.

(#32395) vmk válasza tboy93 (#32394) üzenetére


vmk
tag

Felpuffadt? Ha létezik ilyen, egy képet lőhetnél róla.

(#32396) tboy93 válasza vmk (#32395) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kitágul-megnő-mittomén a lényeg hogy hő hatására nagyobb lesz a kelleténél. :))

(#32397) gaga1 válasza vmk (#32395) üzenetére


gaga1
tag


Ez a felpuffadt.
:DDD

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32398) vmk válasza gaga1 (#32397) üzenetére


vmk
tag

Oh no.. :F

(#32399) >>>W!nman* válasza DeathAdder (#32370) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szia!
Nekem 1700-2000között zörög valami.. Gpndolom a hővédőlemez. Próbáltam már megszűntetni, de akna nélkül... De hamarosan megyek Imihez, meglátjuk...
Vki talasztalt már ilyesmit?

(#32400) LógaGéza válasza >>>W!nman* (#32399) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is zörgött valami, el is vittem kipufogóshoz, hővédő lemezt mondtak, megheggesztették, mondták, hogy ez ajándék volt főnök - azóta ugyanúgy zörög :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.