Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) demars válasza DeathAdder (#32450) üzenetére


demars
addikt

Majd berendelek valamit én is... csak most megyek gumishoz (szerdán) előtte le akarom szedni amit tudok. A kisebb foltokkal nincs gond... most megnéztem ismét, szépen "megfolytak", de van akkora kátrány csomó is amiben még sztem bazalt darab is van... előző tulaj egyszer sem pucolta le, én ősszel úgy tettem el, hogy lesikáltam, szép fehér lett a belső rész is, de a kátrányra nem maradt isőm... télen nem volt kedvem ( nincs helyem... )

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32452) >>>W!nman* válasza demars (#32449) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Nekem sem jött be az olaj... És napokig ált rajta... :(

(#32453) !Overdose! válasza demars (#32449) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én régebben féktisztítót használtam, de amióta waxolom a felniket is nincs rá szükség. Nem ég rá se a fékpor, se semmi egyéb szennyeződés. Én Autoglym SRP-t használok, de gondom más wax is alkalmas a feladatra.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32454) zolynet válasza demars (#32449) üzenetére


zolynet
addikt

videók:
MTA #1
MTA #2

Life is too short to stay stock!

(#32455) demars válasza zolynet (#32454) üzenetére


demars
addikt

Jól csapattad neki!!! :R
Majd egyszer talán én is kipróbálom magamat a pályán...

Még egyszer gratula!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32456) bbubby00 válasza zolynet (#32454) üzenetére


bbubby00
őstag

Tényleg jó volt nézni a köreidet. Grat! Fasza vagy! Ha majd megengedhetem (meg az asszony nekem) akkor én is szivesen kilróbálnám magam :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32457) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok!
Mostanában tervezek venni gen6 Hondát "békát" :) , az lenne a kérdésem hogy az EK3 D15Z6 VTEC motoros mennyire jó vétel, van-e valami amire nagyon oda kell-e figyelni vételnél. Másik pedig hogy ad-e igazi vtec élményt? Ismerősöm vet gen5 1.6 ESi-t teljesen megfertőzőt vele :) igazi élmény volt azt vezetni, nekem jobban tetszik 6-os még ha gyengébb is kicsivel , itthon ebben a kivitelű motorban találtam vtec-et benne.
Előre is köszönöm! :R

(#32458) gaga1 válasza zolynet (#32454) üzenetére


gaga1
tag

Jok a videok csak a Ringet atkeresztelted Rink-re :DD

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32459) !Overdose! válasza Tarisznyarak (#32457) üzenetére


!Overdose!
őstag

Abszolút nincs VTEC élmény. Az ESI egy SOHC-VTEC. Ott leegyszerűsítve VTEC fordulatszám alatt van a normál üzemmód, felette a hegyesebb. A D15Z1/3/6/8 viszont VTEC-E, azaz Economy. Itt VTEC alatt van egy szegénykeverékes üzemmód és felett a normál. Ez nem is fix fordulaton vált vezérlést, hanem akár már nagyobb gázra is.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32460) m3tr0 válasza Tarisznyarak (#32457) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez a fajta Vtec nem az a Vtec amit te keresel.
Én most hétvégén próbáltam ki az enyémet gyorsuláson és rájöttem,hogy miért Eco az Eco,hiába 114 ló papíron az 5gen kupé 101 lóval úgy elvert 1/4-ed mérföldön mint a huzat.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#32461) zolynet válasza gaga1 (#32458) üzenetére


zolynet
addikt

Huhh, kösz, hogy szóltál. :B
Legközelebbi eseményre kapok kölcsön oz felnikkel szerelt r888akat, kíváncsi leszek, nagy a különbség az ubiszeletelő és az oz súlya között. (rugózatlan tömeg)

Life is too short to stay stock!

(#32462) gaga1 válasza zolynet (#32461) üzenetére


gaga1
tag

Igen az szamit mennyit nyom egy kerek. Mennyi kulonbseg van kiloban a ketto kozott?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#32463) !Overdose! válasza m3tr0 (#32460) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mennyit mentél? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32464) zolynet válasza gaga1 (#32462) üzenetére


zolynet
addikt

Nem is kevés, nem mindegy hogy 8kg kell megforgatni vagy 9,5-et, kerekenként!
Bár én ennyire nem megyek rá a témára de lehet rá kéne,majd kiderül ha megtapasztaltam.

Life is too short to stay stock!

(#32465) Winner_hun válasza zolynet (#32461) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha egyszer már volt sperr magyarázat most jöhetne ez a felni könnyebbség előnye mert számomra nem világos hogy miért jobb, ugyanis a kocsi súlya rajta van a kerekeken. Számomra max. akkor van értelme a könnyebb keréknek ha azok levegőben vannak, de úgy meg nehéz gyorsulni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32466) m3tr0 válasza !Overdose! (#32463) üzenetére


m3tr0
senior tag

18.5-öt :DDD (0.8-as reakcióidővel...most gyorsultam először)
kb. 40-50 kg volt a csomiban..de nem oszt nem szoroz.

Az 1.5 iLs ennyit tud csak sajnos és hiába rúgod el 5 ezerről vagy többről.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#32467) >>>W!nman* válasza zolynet (#32464) üzenetére


>>>W!nman*
tag

9,5az ubi?
Lemértem a sajátomat (honda jazz15"x6") 7,1kg.
Gyári lemezfelni mennyi? Mérte már valaki csupaszon? Nekem még gumizottak...

(#32468) zolynet válasza Winner_hun (#32465) üzenetére


zolynet
addikt

Ennél jobban én le nem tudnám írni (de még így se): rugózatlan tömeg magyarázata

Még annyit tennék hozzá, hogy ha csak azt a részét nézzük hogy pl 2kilóval könnyebb 1db kerék(gumival) akkor az már rögtön 8kg mínusz.

Most nem tudom hány kiló a ubi + r888 és mennyi az oz + r888, de esküszöm kiderítem, lemérem.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#32469) >>>W!nman* válasza HeavyToys (#32432) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Szia!

Milyen fordulaton csúsztatva érzed ezt?

"Most sincs még teljesen ki, csak már érezhetően rezonál, amikor 1-esben indulok."

(csak mert nagyobb gázra én is érzek ilyet.)

[ Szerkesztve ]

(#32470) !Overdose! válasza m3tr0 (#32466) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez elég rosszul hangzik. Az enyém még nehezebb is a tiédnél. Célvonalid mennyi volt? 130 körül?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32471) runner 125 válasza Winner_hun (#32465) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tegyél ket malomkereket a bringadba, szerencsés esetben a váz és a te tömeged állandó, viszont a malomkerekkel kicsit jobban fogsz izzadni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32472) Napfénysüti válasza zolynet (#32468) üzenetére

Mondjuk az az 1140 kg saját tömeghez képest nem sok. Mert mondjuk ha én faragok 1 kilót az alapból 9 kilós bringám felnijeinek súlyából annak tényleg lesz hatása de ez számomra olyan csekélynek tűnik. :U

Runner: ha jól számoltam akkor ez olyan mintha kerékpáron 66 gramm(!!) eltérés lenne persze az össztömeghez arányosítva.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#32473) Winner_hun válasza zolynet (#32468) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még annyit tennék hozzá, hogy ha csak azt a részét nézzük hogy pl 2kilóval könnyebb 1db kerék(gumival) akkor az már rögtön 8kg mínusz.

Meg ugye ha mindig max. fél tank üzemanyaggal mész akkor is lehet a súlyból faragni:P

No azt hiszem ezek olyan apróságok amikről lehet tudni de hogy számomra gyakorlati haszna sose lesz az biztos, így nem is kell vele foglalkoznom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32474) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Indulasnal,amikor nem adok gazt csak finoman csúsztatom a kuplungot.

(#32475) m3tr0 válasza !Overdose! (#32470) üzenetére


m3tr0
senior tag

125.11 km/h célvonali :DDD

60 láb 2.566
330 láb 7.499
1/8 mérföld 11.503
1/4 mérföld 17.845

mod: egy állat vadászgép ez az autó :D :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#32476) bbubby00


bbubby00
őstag

Engem nem hiszem h szeret a kocsim. Mindig amikor kiszállok és be akarom csukni az ajtót, akkor megráz :D
Pedig jobban dédelgetem, mint az asszonyt -.-

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32477) Winner_hun válasza bbubby00 (#32476) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32478) bbubby00 válasza Winner_hun (#32477) üzenetére


bbubby00
őstag

Haha. Köszi!! Nemhiszed el de minden kilincset szinte a kabátom ujjával nyitok, vagy ha tolni kell, akkor az üveget szoktam. Lift gombját is a telefonnal nyomom be :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32479) EQMontoya válasza zolynet (#32468) üzenetére


EQMontoya
veterán

Brutál nagy különbségek vannak.
Nálam a téli szett: 16x7, 205/55/R16
Nyári szett: 17x7.5, 215/45/R17

A téliből kényelmesen viszek egyet-egyet kezenként, amikor mondjuk pakolom be a pincébe. A nyárinál ugyanez már nagyon izzadós mutatvány, szerintem 2-3 kilóval biztos nehezebb darabonként, de lehet, hogy többel is.

Same rules apply!

(#32480) Napfénysüti válasza bbubby00 (#32476) üzenetére

Nem vagy vele egyedül, engem is meg szokott időnként. :DDD
Biztos féltékeny most a Focusra. ;]

Més que un club!

(#32481) zolynet válasza EQMontoya (#32479) üzenetére


zolynet
addikt

Az accordos topikban (crx) is folymatosan elő-előjön hogy milyen felnit, és mekkorát és a 225ös gumi már visszafogja míg a 215ös nem, de az nem annyira áll jól, meg hogy hány kg az a 18as felni, stbstb, bizony nagyon vissza tudja fogni az autót egy nehéz felni.

Life is too short to stay stock!

(#32482) demars válasza !Overdose! (#32453) üzenetére


demars
addikt

Ma átkerekeztem. Lekezeltem teknőc vaxal... Ez volt itthon, még az astrára vettem. Szépek lettek... Remélem nekem se rakódik rá semmi...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32483) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
9gen sport Civic gyári alufelnikhez keresnék középkupakot....volna valakinek infója... :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#32484) tboy93 válasza 206 cc (#32483) üzenetére


tboy93
nagyúr

markaszerviz vagy ebay ami nekem igy elso korben eszembe jut

(#32485) 206 cc válasza tboy93 (#32484) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Márkaszerviz horror ár szerintem...legalább is nem akarok 6-8000.-ft fizetni 4 db műanyag kupakért...Keressek akkor ebay-en....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#32486) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

6. gen Civicen van aki használ légterelőt? Esetleg Szatuna félét? Gond nélkül használható?
(zolynet-re emlékszem, h volt neki -vmilyen- légterelője, de gondja akadt vele, ezért nem használja)

Most akció van Szatunánál és ingyen kiszállítják...

(#32487) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A mai eddigi szar napomat is megtetőzte, hogy én marha a hátsó ülés mögé a gyönyörű szép gyári szőnyegre helyeztem fél liter dobozos ragasztót, ami kanyarnál jól felborult és kifolyt a teteje alól, mert én marha nem csuktam rá rendesen, meg én marha nem zacskóztam jól be :(
Még szerencse hogy a padlókárpitot, vagy az ülést nem érte el csak a szőnyeget.

Nekimentem magasnyomásúval, a vízsugár ugyan jó sok ragasztót levitt (és az udvart is jól szétb@sztam), az eredmény pedig frenetikus:

Azt mondták menjek neki benzinnel, bár nem tudom ez most rászáradva mit érhet, de holnap azt is megpróbálom, egyszerűen hihetetlen mekkora barom vagyok, és a napom többi fantasztikus cselekedetét inkább le sem írom, mert ez csak egy pont volt az i-n :W

Először is szerintetek érdemes ezzel bajlódnom, másrészt ha nem hol lehetne oda hátra venni egy gyári szőnyeget?

Épp a múlt héten egyik ep3-as cartás kínált nekem 60 ezerért használt JDM-es szőnyeg szettet, de egyrészt ezt krvára drágállom másrészt meg az ülés, ajtó és padlókárpitom is szürke (csak a typeR felirat a piros az üléseken), tehát nem tudom hogy nézne ki nálam :(

[ Szerkesztve ]

(#32488) bbubby00 válasza DeathAdder (#32487) üzenetére


bbubby00
őstag

Elég randa... mintha mind a 7törpe ráve... Na mind1, szterintem próbáld meg a benzin, higgító, vanish szappan vagy valami kombót. Ha nem megy áztasd be és próbáld még1x. Jobb ötletem nincs nekem sem. Esetleg háziszappan.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#32489) EQMontoya válasza DeathAdder (#32487) üzenetére


EQMontoya
veterán

Osztán a limitált szőnyegszett belemegy az autóba rendesen? Mert ha igen, akkor mégsem JDM. :)

Same rules apply!

(#32490) DeathAdder válasza EQMontoya (#32489) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát nem igazán :(

Ő autójában is így néz ki, nálam meg még rosszabb is lenne, mert nem piros a padlókárpit:

Szóval vagy veszek egy gyári szőnyegszettet, vagy beszabatok hátra a szőnyegessel egy ugyanilyet (már amennyire ugyanilyen lehet :F )

[ Szerkesztve ]

(#32491) LógaGéza válasza DeathAdder (#32490) üzenetére


LógaGéza
addikt

Volt FB-s csoportban valaki, aki árult méretpontos szőnyegeket, nem is horror áron, hímzéssel, anélkül, sok variációban. Én is gondolkodtam, hogy vásárlok, ugyanis nekem hátul nem a gyári van, és fel kell hajtani...
Ha érdekel, megkereshetem ki volt :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32492) EQMontoya válasza DeathAdder (#32490) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ennyiért tudsz szabatni. Negyedéért is.
És belevarrják Neked a logót, anyám tyúkját, bármit.

Géza jól mondja.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32493) DeathAdder válasza LógaGéza (#32491) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon megköszönném :R

EQMontoya - igazatok van. Holnap azért még teszek egy próbát a tisztításra, de nem sok reményt fűzök :(((

(#32494) LógaGéza válasza DeathAdder (#32493) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jól rémlett, a mindenes Gere Vivien volt, itt meg is találod a webshopjukban :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32495) Napfénysüti válasza DeathAdder (#32487) üzenetére

60k használt szőnyegért? :Y
Az azért elég szép... :U

Remélem sikerül valahogy kitisztítanod a mostanit.

Més que un club!

(#32496) demars válasza LógaGéza (#32494) üzenetére


demars
addikt

Jól néznek ki és az ár is baráti... Láttál már élőben is?? A kérdésem az, hogy a szőnyeg alja az is szövet? Mert jó lenne ha csúszás mentes lenne... Pl gumis anyag, mint a gyárin... Vagy kérdezzek rá náluk??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32497) runner 125 válasza DeathAdder (#32493) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első körben én a ragasztó gyártójánál próbálkoznék, h mi oldja.
Próbálkozhatsz mindenféle vegyszerrel, csak nehogy a szőnyeg anyagát is megkapja valamelyik.

Nekem ők varrtak vagy 10k-ért 4, méretpontos szőnyeget. Semmi csicsa, egyszerű feketéket kértem, fekete szegéllyel, egy szürke Honda logóval. Teljesen rendben vannak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32498) demars válasza DeathAdder (#32487) üzenetére


demars
addikt

Sztem dobd ki!!! Kínlódsz vele órákat és végül foltos, tépett (sok erős keféléstől) és csúnya marad. Utángyártottat lehet kapni pofásakat... Lógéza dobott linket, de tuti van több helyen is... Énis venni aakarok mert a koptatom elkopott és elakad a sarkam.

runner125 : nem csúszik el amit varrtak? Milyen a szőnyegek alja? Ki be szálláskor "tolja" az ember... Utálom, ha elmozdul...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#32499) runner 125 válasza demars (#32498) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, egy mm-t sem. Ilyen speckó, érdes gumi szerű anyagból van az egész alja, rendesen belefog a belső kárpitba, legalábbis amikor 2 hetente kirázom, érzem a kivételnél.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32500) demars válasza runner 125 (#32499) üzenetére


demars
addikt

F@sz@!!! Ilyen kell nekem!!
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.