Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) adrian360 válasza whitezo88 (#78800) üzenetére


adrian360
őstag

nem csoda, a mostani kiegben marha könnyű megcsinálni a questeket, nem csak ezt, az összeset

(#78802) KISDUCK válasza whitezo88 (#78800) üzenetére


KISDUCK
addikt

Jézus, ez azért kemény.

(#78803) Frogged válasza adrian360 (#78799) üzenetére


Frogged
aktív tag

A spitefull és call to arms nerfnek örülök, 5manáért 3db 1 manás-t kirántani nem akkora biznisz odd palában de murlockban még jó marad.

A dark pactnél szimpibb lett volna az a verzió hogy annyit healel ahány hp-ja van akit meg öl úgy talán nem kellet volna lackeyhez hozzá nyúlni.
Inkább Guldan hero powert kellet volna nerfelni 2damage 2heal-re.

(#78804) h3lios


h3lios
addikt

Örülök, hogy minden OP kasztot egyformán érint a nerf, nem hagytak ki semmit.
Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy a lackey elég nerfet kap, mert 6/7- körben még mindig erős. Szerencsére a dark pact is nerfet kapott ,bár én a HP felezés mellett +1 manát raktam volna rá.

Amúgy a Quest nerf egyben Priest Counter is. :C ;]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#78805) lm83


lm83
őstag

Hát ez marha jó....
KB másfél hete kraftoltam le Genn-t...
Most kiveszik belőle a lelkét, és átrakják a páratlanba...

(#78806) tomazin


tomazin
veterán

btw mennyire találkoztatok naga deckkekkel wildon? mert amennyit én játszok ott 1 jött eddig szembe, még én mentem vagy 10et vele.

(#78807) DaveNo1 válasza h3lios (#78804) üzenetére


DaveNo1
veterán

Majd jön a sok burst mage, mana wyrm is kaphatott volna egy nerfet.

You are not prepared.

(#78808) pachito válasza lm83 (#78805) üzenetére


pachito
őstag

Azért a következő rotáig lesz egy kevéske új lap even akármibe..

(#78809) lm83 válasza pachito (#78808) üzenetére


lm83
őstag

Én azt gondolom, ezzel ezt a paklit tönkre vágták (és nagyon bosszús vagyok, hogy most kraftoltam).
Majd mehet megint a sima aggro palába a lap és kész, párosnak lőttek, nem tudod beletenni...
A cubelock mit kapott?
O egy mannával több a Lackey, akkor egy körrel később rakja ki. A Dark Pact csak négyet gyógyít? Hát nem is azon volt eddig sem a lényeg, hanem, hogy egy mannáért megöli körön belül a Lackey-t vagy a Cube-t.
Szerintem megint nem úgy egyformán gyengültek a paklik mint kellett volna...

(#78810) pachito válasza lm83 (#78809) üzenetére


pachito
őstag

Lehet, hogy nem lesz annyira erős (ez is volt a cél), én csak azt mondom, hogy Genn azért így is magasan a kevéssé rizikós kraftok közé tartozik. Ha nem palába hát majd kerül máshova, gondolom jönnek majd új deckek most hogy lesz más alternatíva.

(#78811) rocket válasza adrian360 (#78799) üzenetére


rocket
nagyúr

Bloodreaver Guldan nerf is kellett volna, DP es Lackey nerffel a Warlock nem sokat gyengult.
Mana cheater Spiteful nerf egy vicc, T7-ben ugyanugy broken.

Nem lett eleg drasztikus a nerf, tobb tier 1+ deck is jatszhato marad, es zero ujabb WW kartya fog bekerulni a metaba.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#78812) rocket válasza tomazin (#78806) üzenetére


rocket
nagyúr

Reddit allandoan tele volt NSW miatti problemakkal, hogy tonkre vagta Wildot.
Azert durva, hogy ~9 honapig nem nyultak hozza (raadasul azok utan ,hogy "veletlen" kimaradt a buff a release notesbol), a balance team "jol" mukodik :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#78813) tomazin válasza rocket (#78812) üzenetére


tomazin
veterán

Tudom, es nem is ertettem, mert nem lattam naga lockot.

(#78814) Cathfaern válasza rocket (#78812) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyértelműen nem szempont nekik a wild, ez kezdetek óta látszik. Egyedül azért létezik, mert pénzért (is) lehet kártyákat venni, innentől nem mondhatják azt, hogy ja bocs, amiért kiadtál párszáz dollárt azt soha többet nem használhatod.

(#78815) DJGABI válasza lm83 (#78809) üzenetére


DJGABI
addikt

+1
ránéztem és így meh... ez így semmi. simán játszhatóak.
cubelock kb semmit nem gyengült
rugó telef*ssa a boardot, az az 1atk/hp nem oszt, szoroz szerintem. lamestrike leszedi, oké...
naga decket mostanában nem is láttam, az hogy honnan jött nekik hogy hozzá kell nyúlni... megint

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78816) pachito válasza DJGABI (#78815) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem rengeteget számít az az 1/1..nem fog letradelni egy Tar Creepert, nem fog value tradelni egy Primordial Drakel, nem lesz akkora pressure. De! Ha mégsincs igazam és további terrorforrás lesz én szét fogom röhögni az agyam az fix :DD

(#78817) lm83 válasza pachito (#78816) üzenetére


lm83
őstag

Hát pedig mikor egy körön belül háromszor fog lerakni egy charge vagy rush moniont akkor azzal ugyanúgy meg fog verni az biztos...

(#78818) Frogged


Frogged
aktív tag

A nerfek lényege nem az hogy játszhatatlanná tegyék a top paklikat hanem hogy a kiugróan erős paklikat vissza szabályozzák erősre.

Majd patch után kiderül hogy ez mennyire sikerült.
De ha úgy elbántak volna ezekel a lapokkal mint a coridor creeperel az nem lett volna jó nem kis kicseszés lenne sokakkal ha az 5-10K dustért kraftolt T1es paklijukat le küldték volna T3-4be.
A call nerfel mondjuk tény hogy fájó az even palának mert a laphúzása így szinte 0 lesz.

(#78819) Cathfaern válasza Frogged (#78818) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, vicces kicsit látni, hogy mindig azon megy a sírás hogy a Blizz vagy nem nyúl a lapokhoz vagy használhatatlanná teszi őket. Most nem ez történik, erre meg ez a baj :)

(#78820) DJGABI válasza Cathfaern (#78819) üzenetére


DJGABI
addikt

engem aztán nem zavar. már craftolom is az écc.. akarom mondani cubelockot

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78821) tomazin válasza Cathfaern (#78819) üzenetére


tomazin
veterán

+1

bár van ami földbe lesz döngölve (callToArms), de a többi játszható marad. bár a rugó questet nyugodtan használhatatlanná tehették volna, ugyanis maga a koncepciója teljesen rossz. (az, hogy bármilyen kontrol pakli t1->concedel ellene az nem annyira jó)

(#78822) saen válasza tomazin (#78821) üzenetére


saen
veterán

De az legalább egy érdekes deck volt, más, mint a többi. Szerintem ilyenből kéne sokféle és sokkal érdekesebb lenne a játék.

(#78823) Frogged válasza tomazin (#78821) üzenetére


Frogged
aktív tag

A call 5 manáért is erős lap csak odd-ba gyenge, de murlockban még mindig jó vagy akár újra divatba jöhetnek a nerf miatt a baku és genn mentes pala paklik.

A rugó q nekem sem a szívem csücske de burn mage mellet az egyik legjobb pakli cube ellen így nem bánom hogy meg hagyták játszhatónak.

(#78824) fogtunder válasza whitezo88 (#78800) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én betörtem az elsőnél is, kinyitottam újra, betöröm most is, színtiszta value :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78825) tomazin válasza saen (#78822) üzenetére


tomazin
veterán

az a baj, hogy nem tudsz ellene mit csinálni. vagy aggroval vagy és levered mire tud valamit csinálni, vagy rekt.

Frogged ok, de even plának ezzel reszeltek érzésem szerint. azzal csináltam meg most az r5öt és ha jött akkor volt esélyem nyerni, ha nem akkor kínlódás volt. félreértés ne essék, nem bánom, mert beteg módon erős lap.

[ Szerkesztve ]

(#78826) saen válasza tomazin (#78825) üzenetére


saen
veterán

Azért volt már pár ilyen deck a történelemben, mégse zavart senkit. Jade druid ott volt, milyen control paklival tudtad megverni? Semmivel...

(#78827) tomazin válasza saen (#78826) üzenetére


tomazin
veterán

Ki is adták rá a skulkingot.

78828:
nem értem ezzel mit szeretnél mondani. elég sok kártyát nerfeltek több alkalommal. uth, warsong ami hirtelen eszembe jut.

[ Szerkesztve ]

(#78828) saen válasza tomazin (#78827) üzenetére


saen
veterán

Azért az egész más amikor kiadnak egy counter kártyát vagy ha már másodszor nerfelik...

(#78829) Frogged válasza tomazin (#78825) üzenetére


Frogged
aktív tag

Igen esélyes hogy vissza esik az even mert hiába marad egy csomo jó lapja a laphúzást nem fogja tudni hatékonyan megoldani.
Bár az even azért volt erősebb mint az odd pala mert több erős pala lap van a párosok között, a hero power egyértelműen gyengébb mint az odd-é .
Ezért furcsáltam hogy miért tüntek el a sima pala deckek amikbe minden tápos lap befér.
Mielőtt ki jött az első meta snapshot szinte minden nap a sima dude pala volt herthpwn-on a legmagasabb napi win ratel.
Mióta a tempo storm meg mondta a népnek az első snapshotban hogy csak even meg odd pala van azóta eltüntek.

(#78830) F-ECT$ válasza adrian360 (#78799) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet vitatkozni a részleteken, de nekem összességében tetszik. Majd kiderül, hogy tényleg eléri-e a leírt célokat.

Dive ever, work never.

(#78831) lm83 válasza Frogged (#78829) üzenetére


lm83
őstag

Én is ezt mondom, hogy majd jön megint a sima aggro pala,
Engem csak azért zavar, mert ahogy tegnap is írtam, pont a nerf híre előtt kraftoltam Genn-t...
És amikor f2p játékosként, nagynehezen rászánod magad egy lego kraftra, akkor az ilyen szíven úti az embert...

(#78832) saen válasza lm83 (#78831) üzenetére


saen
veterán

Genn meta lesz még előbb-utóbb valahogy tutira, legrosszabb esetben később az évben. Nem lesz felesleges kraft.

(#78833) fogtunder válasza saen (#78832) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt én is így gondolom, a következő kiegekekkel sokat fog bővülni a card pool, valszeg más classnak is lesz even paklija, ami használható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78834) tomazin válasza lm83 (#78831) üzenetére


tomazin
veterán

mármint az első bejelentés után?
ugyanis pont 1,5hete jelentették be, hogy nerf lesz.

(#78835) lm83 válasza tomazin (#78834) üzenetére


lm83
őstag

Ne haragudj, de neked nincs jobb dolgod, mint más szavába belekötni?
Most nem mindegy neked melyik nap kraftoltam? És ha utána? Ha épp nem olvasok percenként hs híreket a neten a légfrissebb dolgokról,mert épp dolgoznom is kell?
De ha már ennyire számít neked, akkor tegnap írtam másfél hetet és nem ma. Meg amúgy is úgy írtam kB.
De ha nagyon fontos akkor szerintem harmadikán történhetett az eset.
Így panaszkodhatok már?

(#78836) grizlisandor válasza adrian360 (#78799) üzenetére


grizlisandor
addikt

Naga nerf nem izgat, mi az, hogy wild? ;] Az tény, hogy a Gigant-okkal szép kombót lehet csinálni HandLockban, Blz szórakozott vele, múlt hónapban talán, ~Turn6 kipakolt és az ellenfél ment a jobb alsó sarokba.
Spiteful, ártani nem ártott, leginkább a druidba játszák, kicsit bezavar a curvebe, mert én a 7 körben a DK-t szeretem kijátszani. Ettől ugyanúgy maradni fog a druid deck, az even spiteful decknek annyi.
Dark Pect, ezt ügy kellett volna nerfelni, hogy ahány hp-ja van a minionomnak, annyit gyógyít a hősön, de szerintem ez túl összetett szöveg lett volna a lapon, így csak felezzük a gyógyulás mértékét. ;]
Possessed Lackey, ha megcsinálják a DarkPect nerfet megcsinálják, ahogy írtam, úgy nem kellett volna hozzányúlni a laphoz.
Call to Arms, rip even pala.
The Caverns Below, rip priestek. Ezzel a változtatással nem értek egyet, most már a priest dk kijátszása se takarítja le a boardot, egyszerűbb és életszerűbb lett volna odaírni, hogy a deckedben lévő minionok 5/5.

Összességében nem hiszem, hogy lesz változás a metában, gyengíteni sikerült kicsit a T1 deckeket, és az even palát kinyírni. ;]

(#78837) adrian360


adrian360
őstag

én amúgy a dark pact és lackey helyett a skullhoz nyúltam volna, engem az jobban zavar, hogy ha nem húzom fel időben az weapon leszedő oozet, akkor tök ingyen telepakolja a boardot. plusz mikor lekerül a deamon, abban a körben mehet rá a cube - pact is egyből ha kell.

(#78838) tomazin válasza grizlisandor (#78836) üzenetére


tomazin
veterán

Turn6 kipakolt és az ellenfél ment a jobb alsó sarokba.

hogy kihúzza a lightbombot, meg olyan kombókat, hogy csak pislog az ember. sokan megoldották a boardot, egy ido utan mar max 2-t raktam ki, mert az elso telerakas mindig elpusztult.

(#78839) grizlisandor válasza adrian360 (#78837) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tényleg a Skull, akár ahhoz is lehetett volna nyúlni.

(#78838) tomazin:
Így van, de csak agro jött szembe. ;]

(#78840) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Hát ez érdekes... egy olyan kombo jött szembe hogy mechwarper meg a mech tigris... Nicknév Kappa

(#78841) Man0gatya válasza Man0gatya (#78840) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

(#78842) fogtunder válasza Man0gatya (#78841) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez ősrégi kombó ehhez a brawlhoz. Amúgy az alt+prtsc segít.

Szerk: most látom, hogy elvileg standard, nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78843) tomazin


tomazin
veterán

legend rank play
(első klipp)

(#78844) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

A witchwood singleplayer részében van ez az Echo spelles csávó ellenfélként.
Néha úgy érzem magát szívatja :D

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#78845) tPedro_


tPedro_
őstag

Heti brawl:

bring it on + reckless fury combonak van ellenszere?

(#78846) KISDUCK válasza tPedro_ (#78845) üzenetére


KISDUCK
addikt

Valami spelles mage? Primodial glyph és mana wyrmmel nekem 2.-ra meglett.

(#78847) fogtunder válasza KISDUCK (#78846) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én lightwell + duskbreaker kombóval toltam le a brawl questet, eddig mindent vert, csak lassú, mert gyakran nem fogja fel az ellenfél, hogy értelmetlen folytatni.

mondjuk a reckless + bring it on kombótól valszeg ez is kikapna.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78848) Scale válasza CsiguszMaxim (#78844) üzenetére


Scale
őstag

Igen, legtöbb esetben az ellenfélnek, azaz nekünk jobb hogy ez a hero powerje, de ez a boss az elsők között van, kár hogy nem a fináléban :D

(#78849) kchryss válasza tPedro_ (#78845) üzenetére


kchryss
addikt

Mill-re építő kombó szerintem verné. Pl Gnomeferatu.

(#78850) Tyler Durden válasza fogtunder (#78847) üzenetére

Ugyanezzel mentem, remek szórakozás volt, mert az ellenfél is. Lapelfogyásig bírta.. (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.