Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) beherit


beherit
tag

Spiteful priest vs Rogue. Tiriont kapok spitefulból. Srác Black Knighttal leveri, köv körben ooze weaponra. Nem erre számítottam :D

amor fati

(#78352) lm83


lm83
őstag

Tegnap nagynehezen sikerült elérni rank 5-re...
Egy év alatt először, még én se hiszem el :-)
Eddig Glass Knight paladinnan jöttem, meg kis tempó mage.
Mivel érdemes tovább próbálkozni? Mert most röpködnek itt csak a különféle dekkek :-)

(#78353) fogtunder válasza beherit (#78351) üzenetére


fogtunder
nagyúr

honnan volt nála TBK? kapta valamiből, vagy be volt techelve?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78354) beherit válasza fogtunder (#78353) üzenetére


beherit
tag

Tech volt. Vadult a srác.

lm83: grat! :) szerintem nem rosszak ezek ott se.

amor fati

(#78355) KTony


KTony
tag

80 gold EU trade alHonved#2220

(#78356) KTony válasza KTony (#78355) üzenetére


KTony
tag

elkelt

(#78357) Chronos85 válasza Chronos85 (#78313) üzenetére


Chronos85
tag

Letudtuk KTonyval. Köszi itt is.

(#78358) saen


saen
veterán

Chakki is csatlakozott a Hs csapathoz, ez most nem tudom, hogy jó vagy rossz hír. Aggro újra erős lesz ;]

(#78359) h3lios válasza saen (#78358) üzenetére


h3lios
addikt

RIP Hearthstone... :D

B-tag: H3lios#2825

(#78360) DJGABI válasza beherit (#78341) üzenetére


DJGABI
addikt

ez az új machine gun prájszt? te jó ég de beteg :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78361) fogtunder válasza beherit (#78354) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az kemény, az én régi tech choicaimra emlékeztet :D néha bejönnek amúgy az ilyenek, zoo-ba raktam be néha meglepi dolgokat, amire senki nem számított.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78362) F-ECT$ válasza lm83 (#78352) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem azzal menj tovább, amivel eddig eljutottál. A decked és főleg a matchupok jobb ismerete sokkal többet ér, mint a papíron néhány százalékkal nagyobb win rate-tel rendelkező deckre váltás.

Ha nem megy, akkor érdemes néhány kártyát cserélni, és ha így se, akkor érdemes megfontolni a deck váltást, de az új decket is meg kell tanulni, amihez azért jó pár meccs kell.

Dive ever, work never.

(#78363) kwzatz válasza F-ECT$ (#78362) üzenetére


kwzatz
őstag

Én is így vélem. Ha cél a Legend, akkor meg érdemes előre számolni, hogy kb. mikor éred el és nem elkeseredni, ha annál korábban nem sikerül.

(#78364) penge111 válasza kwzatz (#78363) üzenetére


penge111
addikt

Mivel tolod most aggro odd pala?

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78365) kwzatz válasza penge111 (#78364) üzenetére


kwzatz
őstag

Igen, de nagyon keveset játszom, egyelőre rank 3. Ráadásul elkezdtem Gwentezni. :D

(#78366) penge111


penge111
addikt

Belinkelnéd esetleg melyik lapkombinációval nyomod?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78367) Tyler Durden

Golden rugóra hajtván miracle-el próbálok kievezni a mocsárból. 25ről ma elértem 16-ig, itt lent totális paladin meta van. Amiből még relatív sok jött az a cubelock, illetve feltűnt 1x-1x taunt warrior illetve taunt druida.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78368) beherit válasza kwzatz (#78365) üzenetére


beherit
tag

Ott nem fél év múlva lesznek valami bődületes változtatások? Valami híreket láttam 1-2 napja, hogy a fejlesztőknek nem nagyon tetszik, ahogy most áll a dolog. Amúgy nekem tetszett, amikor kijött a dolog, de meguntam valahogy.

amor fati

(#78369) Cathfaern válasza beherit (#78368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"a fejlesztőknek nem nagyon tetszik, ahogy most áll a dolog" = hagyják el a playerek és az eSport vonal se indult be?

(#78370) kwzatz válasza penge111 (#78366) üzenetére


kwzatz
őstag

Aojiru's Odd Paladin
Én ezzel, de gyanítom, hogy messze áll az optimálistól. Öcsém meg ezzel, ennek elvileg jobb a winrate-je:
Másik Odd Paladin
Valószínűleg mindegyik működőképes. Eleinte kipróbáltam többet is, de akkor még nem volt ilyen nagy minta a különböző deckekhez. Szerintem válaszd ki valamelyiket, ami szimpatikus (illetve több lapod van hozzá) és arra állj rá, nagyon nem lehet mellényúlni.

beherit: Lehetséges. Láttam néhány streamert arról beszélni, hogy kicsit áll a meta egy ideje, de én ezt annyira nem bánom jelenleg. Legalább van esélyem minél gyorsabban felzárkózni. Még mindig beta amúgy, szóval biztos lesz sok változás, plusz tartalom. Sajnos ez is tetszik, tegnap terveztem játszani 1 órácskát (challenge-eket csináltam még csak) és 3 lett belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#78371) tomazin válasza beherit (#78368) üzenetére


tomazin
veterán

de meguntam valahogy.

nem volt random meg krééééézi dolgok és egyből ráuntál mi? ;]
megyek is nézek egy jó kis tihi-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#78372) penge111 válasza kwzatz (#78370) üzenetére


penge111
addikt

Köszi, nekem is hasonló van, meglesem ezeket is :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78373) dvids


dvids
aktív tag

Eléggé kezdő vagyok, nincs hatalmas lapkészletem, de jóval több, mint amit használok. Köllene dust, de sok mindent nem merek szétszedni, mert hátha holnap meg pont az fog kelleni egy deckbe - még nem tudom minden esetben eldönteni mi a jó lap és mi nem. Nincs valami lista a szutyok lapokról, amiket senki nem használ semmire és amiket nyugodtan szétszedhetek?

(#78374) Jacktor


Jacktor
tag

Hali. A hs.zone oldal megbízható?

www.wotinfo.hu

(#78375) h3lios válasza dvids (#78373) üzenetére


h3lios
addikt

Nem lehet sajnos ilyen listát fenntartani, ugyanis kiegenként változik mi mennyire használható.
Vannak persze univerzálisan sz.r lapok, amik soha nem lesznek top tier meta részei. (Pl. Major Noggenfogger, Majordomo rég lapok közül).

Viszont sokszor előfordult már, hogy megjelenéskor senki sem játszott 1 adott lapot, aztán a kövi kiegben érkezett hozzá 1 másik lap, amivel jól szinergizált és bekerült szinte minden pakliba.

Legjobb példa pl. Umbra / Prince Taldaram. Cube Lock előtt sehol nem találkozhattál vele, mert nem volt rájuk pakli. Aztán most az utóbbi időben főleg Umbra előkerült, mert jól kombózik a Cube-okkal.

Alapvetően jó lenne tudni milyen Epic / Legendary lapjaid vannak és melyik kasszttal szeretsz játszani.
Ha valamit nem is szeretsz meg nincs is sok lapod hozzá ott nyugodtan lehet törni. Mert lehet, hogy ugyan jó 1 adott lap, viszont ha kellene még 10k dust az adott paklihoz amiben jó nem éri meg rá gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#78376) beherit válasza Cathfaern (#78369) üzenetére


beherit
tag

Passz, a cikkben ezt irtak.

tomazin: nem tudtam, hogy ez ilyen komoly neked, ne haragudj :)

amor fati

(#78377) fogtunder válasza dvids (#78373) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy ezek a listák abban az adott pillanatban élnek. az elmúlt egy hétben egy csomó olyan lapot játszunk előző kiegekből, amiket hulladéknak tartottunk fél éve.

de ha felrakod az innkeepert és belinkeled a gyűjteményed, akkor talán tudunk segíteni, hogy mit érdemes törni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78378) F-ECT$ válasza Jacktor (#78374) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem kamu.

Dive ever, work never.

(#78379) dvids válasza fogtunder (#78377) üzenetére


dvids
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a választ!

Ez a gyűjteményem:
https://www.hearthpwn.com/members/suspiciousc/collection

A wild kártyákat terveztem szétszedni, abból lesz 1500 dust, de úgy érzem tudnék még felszabadítani.

Eddig össze-vissza deckekkel játszottam, nem mertem craftra pazarolni dustot, de a rogue tetszett meg leginkább, úgyhogy az első deckem, amin most dolgozom egy "tempo rogue" szerűség, Prince Keleseth-tel, ennek tetszik a stílusa momentán. Nézegettem mások deckjeit, azok inspiráltak, bár módosításokat is eszközöltem. Viszont még hiányos, erre akarok költeni dustot, második Vilespine Slayer, második SI7 agent mindenképp, de még sok más is hiányzik.

Egy másik legendarym (shadowreaper anduin) köré is próbáltam építeni valamit, de az elég kezdetleges. Nagyon nem akarom elaprózni az erőforrásaimat free to play játékosként, szóval először legyen egy jó rogue deck, aztán rátérek a másodikra.

(#78380) F-ECT$ válasza dvids (#78379) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy másik legendarym (shadowreaper anduin) köré is próbáltam építeni valamit, de az elég kezdetleges. Nagyon nem akarom elaprózni az erőforrásaimat free to play játékosként, szóval először legyen egy jó rogue deck, aztán rátérek a másodikra.
Egy adott deck kb 3-4 hónapig jó. Utána jön az új kieg, ha szerencséd van, akkor a deck nem lesz egyből kuka, hanem csak néhány lap cserélődik benne. Ha nincs, akkor a deck, sőt akár a class is eltűnik hónapokra a metából.

A 2 legendaryd pedig végleg el fog tűnni Standardból a jövő évi első kiegészítő megjelenésekor (kb 1 év múlva).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#78381) kwzatz válasza F-ECT$ (#78380) üzenetére


kwzatz
őstag

Egyébként kevés lappal rendelkező játékosoknak pont ezért jó ez az Odd Paladin, valójában én is ilyen okból tértem rá a Murloc Paladinról (sőt, már azt is ilyen okból játszottam a hosszabb kihagyásom miatt). Baku elég sok deckben jó, gyanítom, hogy egy jó ideig lesznek még odd deckek, szóval még a későbbiekben másik classra váltás is lehetséges vele. Emellett sok, közel azonos hatékonysággal rendelkező változata van az Odd Paladinnak, basic lapokat is tartalmaznak, szóval hozzáigazíthatja az ember a gyűjteményéhez, és jó eséllyel a hiányzó lapok dust költsége sem túl magas.

(#78382) ETOM


ETOM
addikt

Ilyenkor mi jön rá a játékra? És ez már kb a 6. clown fiesta ma.
[kép]
[kép]

Ilyen rossz RNG-m még nem volt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78383) Chumlee válasza Tyler Durden (#78367) üzenetére


Chumlee
senior tag

Jobban jársz ha wilden játszol miraclet ott legalább élvezetes a játék . :)

(#78384) ThySoul válasza Chumlee (#78383) üzenetére


ThySoul
senior tag

Biztos nagyon élvezetes lehet, anno mikor játszottam csak standard deck volt (midrangw shaman) most gondolom mindenki renozik.

(#78385) Tyler Durden válasza Chumlee (#78383) üzenetére

Lehet benne valami, egy biztos pala meta van keményen. Mai mEccsem 70% pala, shammy pl egy darab nem jött :U

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78386) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Vagy pala, vagy warlock jön szembe, váltok warlockra akkor meg priest. Lehet egyáltalán még értelmesen játszani? Baromi unalmas hogy semmi mást nem látok. 0-6 stat így este. Jól szét cseszik a játékot.

(#78387) Tyler Durden válasza Fr0z3n (#78386) üzenetére

Én felmásztam 25-rôl 16-ra, itt még nem fájó a cubelock, nemvolt vészes mennyiség belôle. Pala az más tészta, secret pala idôszakban volt utóljára ennyi (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78388) fogtunder válasza Tyler Durden (#78387) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Pala ellen menj zooval, a despicable dreadlord megalázza és amúgy se nehéz tartani ellenük a boardot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#78389) Tyler Durden válasza fogtunder (#78388) üzenetére

Thx, megpróbálom majd, még 4 win kell a golden rugóhoz, azt már féllábon is ;)

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#78390) tomazin válasza Tyler Durden (#78389) üzenetére


tomazin
veterán

Errol most kedves forumtars zoopriestje jutott eszembe :DDD

(#78391) kchryss


kchryss
addikt

Folyton druidhoz nyitok speciális legend lapokat és druid quest-et kaptam. Szóval poénból összepakoltam egy quest-twig-kombó druidát.
A nagy kombó Young Dragonhawk - Splintengraft - Ixlid - 10/10 Young Dragonhawk - Faceless lett volna 4db 10/10-es windfury-val. :DDD
Eddig 1 partit mentem vele, a kombó nem jött össze, de bedaráltam a kubelock-ot aki nyomott pár Extraordinary-t. Végre egy deck ami 100%-ig saját találmány. :D

(#78392) kchryss válasza kchryss (#78391) üzenetére


kchryss
addikt

Nem jó, mert a quest nem olcsósítja a Splintengraft-ból kapott 10/10-et csak a deckben lévő lapokat. :(

(#78393) dvids


dvids
aktív tag

Ez a mostani brawl agyzsibbasztóan lassú, még akkor is, ha mindkét fél a lehető leggyorsabban lép, hát még ha az ellenfél ki is vár.... bár nem csodálom, én is inkább youtube-ot néztem két lépés közt.

(#78394) beherit válasza dvids (#78393) üzenetére


beherit
tag

Legrosszabb brawl ever, vagy 1 óráig csináltam.

amor fati

(#78395) saen válasza beherit (#78394) üzenetére


saen
veterán

Szerencsére másodikra meglett, de ez szörnyű.

(#78396) h3lios válasza saen (#78395) üzenetére


h3lios
addikt

Az rendben van, hogy egyszer berakták kipróbálni, de azt bottal ütném agyon, aki 3-4x berakta ismétlésbe.

Nyilván új lapok meg minden, de fájdalmasan lassú és iszonyatosan RNG heavy a cucc.
Nekem is másodikra lett meg, az elsőt concedeltem, mert az ellenfelemnek minden lapja AOE és overstatted minion volt.

B-tag: H3lios#2825

(#78397) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Úgy néz ki érdemes pár hónap pihenőt tartanom a játékkal, mert egy szánalmas ürülék az egész. Kaptam questet palára, mondom megcsinálom quest paladinnal van hozzá elég sok jó lapom, nem lesz para. Ellenfél lock. mi ment? Voidlord spam, felszedte guldannal ugye meg stonehill defenderből is csurrant egy, meg volt 1+1 rinje, mindenre volt válasza, gnomeferató persze hogy a lényeges lapokat égeti mint lynessa és a buff visszaadó murloc. A végén már csak egy 5/5-s dínom volt amit felbuffoltam echoval, erre mi történik? voodoo doll. Most komolyan? Remélem elveszti a HS a játékosok 95%-t legalább és akkor talán a blizzard észreveszi hogy szar van a palacsintában.

(#78398) beherit válasza h3lios (#78396) üzenetére


beherit
tag

Nekem kellett vagy 4 meccs, 2 ellenfél radiant elementalt kapott az elején.

KISDUCK: ez tényleg ilyen, viszont vannak olyan aggro deckek, mint even paladin, hogy még controll lockkal sincs meg feltétlenül. Az odd paladinokat 90%-ban vertem vele, az evenből meg majdnem mindet buktam. Baku huntert nem is tudom hogy verhetném meg vele. Ha a spiteful megvadul az is nagyon necces. Szóval aggro meg controll oldalon is elég szélsőséges deckek vannak, kísérletezésre nem sok hely van. Egyik gerjeszti a másikat, fullban kell tolni a kretént.

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#78399) F-ECT$ válasza beherit (#78394) üzenetére


F-ECT$
titán

Ellenem egy priest feladta az első körben :DD

Dive ever, work never.

(#78400) kchryss válasza dvids (#78393) üzenetére


kchryss
addikt

Ilyenkor jó, hogy ha van kis acc-od akkor le lehet tolni saját magad ellen is a brawl-okat és úgy is megkapod a pakkot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.