Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37701) mgabesz87 válasza cserkopater (#37700) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Állítottál be hozzá meghajtó betűjelet? Nekem is ez volt a problémám az újjal.

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök--> számítógép kezelés--> lemezkezelés (ha nem menne)

[ Szerkesztve ]

(#37702) Glaz-dozfhut válasza cserkopater (#37700) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Lemezkezelőben próbáltál neki betűjelet adni. Nem magától történik, általában.

- Glaz-doz-fhut -

(#37703) olivera88 válasza Glaz-dozfhut (#37694) üzenetére


olivera88
veterán

Ha már egyszer írja az az adatlapján akkor parkol. Amúgy meg a Win kikapcsolja egy bizonyos idő után, néztem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37704) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Elvileg megvan, csak közben teljes formázással formázom. Lemezkezelésben új egyszerű kötet varázslóval csinálom.

(#37705) Glaz-dozfhut válasza olivera88 (#37703) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

-Igen,de nekem újra is indul. Hasonló vinyóm van Seagate Barracuda (ST2000DM001), csak más méretben. Nálam a parkolások száma elérte az 1427-et, mikor összesen 43x lett bekapcsolva a géppel együtt. Próbáltam változtatni ilyen-olyan programmal, de ennek sajnos nincs külön célszoftvere mint talán a WD-knek, ahol át lehet írni a parkolás kezdetének időzítését.

- Glaz-doz-fhut -

(#37706) olivera88 válasza Glaz-dozfhut (#37705) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam nincs ilyen hogy Load/Unload Cycle Count az h létezik?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37707) Glaz-dozfhut válasza olivera88 (#37706) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt sajnos nem tudom. (mármint a SMART adatoknál). Egyedül az SSD-nél nincs ilyen mező nálam, de a másik Hitachi HDD-knél is van ilyen érték, ami pedig nem parkol működés közben csak kikapcsoláskor. Lehet, hogy mégsem olyan "rokon" típus a két vinchester, mint ahogy a jelölésből gondoltam.
Más; nekem a személyes kedvencem a SMART adatoknál G Sensor Rate: mechanikai behatások (ütődés, leejtés) száma. Egyébként a Hard Disk Sentinelt használom, decimális kijelzésre állítva.

- Glaz-doz-fhut -

(#37708) MoP_FX 57 válasza Glaz-dozfhut (#37705) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Próbáld ki, hogy készítesz egy bat fájlt a következő tartalommal, majd hagyod futni:

:repeat
dir F:\ > F:\Data.txt /s
timeout /T 30
goto repeat

Nyilván a meghajtó betűjelét lecserélve a nálad problémás lemez egyik (ha több lenne) kötetének nevére.
Így is újraindul?

[ Szerkesztve ]

(#37709) olivera88 válasza Glaz-dozfhut (#37707) üzenetére


olivera88
veterán

Na nekem olyan sincs. :( Az nekem is tetszik. Nekem a HD sentinel standard edition van. Neked?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37710) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37708) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kösz, a segítséget előre is. Most kapcsoltam ki a tartalomindexelést hátha amiatt néz bele mindig, nem tudom.
szerk.: #37709 olivera88 - pro változat. De megnéztem, az AIDA-ban is írja.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37711) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37708) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Eddig nem hallottam semmi 'rendellenes' hangot viszont a parkolások száma sem nőtt.Először visszaállítottam a 'fejlett energiagazdálkodást' a gyári beállításra. kép
Viszont azt nem tudtam, hogy mennyi ideig vagy hányszor kellett futtatnom az alkalmazást és leállítottam 4 indulás után.

- Glaz-doz-fhut -

(#37712) MoP_FX 57 válasza Glaz-dozfhut (#37711) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Pusztán annyi a lényege, hogy 30 másodpercenként nullázza a idle timert arra a meghajtóra vonatkozólag, tehát a Windows nem fogja piszkálni leállítással/újraindítással, mert azt fogja hinni, hogy dolgozik vele valami.

(#37713) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37712) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Értem, mondjuk rá. Ez csak a .bat program futtatása alatt igaz? Amikor épp fut?

- Glaz-doz-fhut -

(#37714) MoP_FX 57 válasza Glaz-dozfhut (#37713) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igen. Én a helyedben készítenék róla egy parancsikont, és betenném az indítópultba.
Nyilván csak egy workaround, de amíg nem kapsz/találsz egy igazi megoldást, addig teljesen használható.

(#37715) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37714) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen. Köszönöm !
Ezt a programot nem ismered véletlen, HDD-Scan ? Nem túl rég találtam rá és van egy-két okos funkciója. Amiért leszedtem, hogy állítólag manuálisan le lehet állítani és újraindítani a lemez forgását. Nem nagyon akartam mondjuk nyomkodni. Nem kellett telepíteni se. Ingyenes.

Nem csak ennyiből áll, ez csak egy funciója. Ilyesmi kép

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37716) MoP_FX 57 válasza Glaz-dozfhut (#37715) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ezt speciel nem, de most adtál egy plusz ötletet.
A Power Management csúszkát állítsd 128-ra, az tartozik a 'minimális fogyasztás készenlétbe helyezés nélkül' állapothoz. HD Sentinelben numerikusan is be lehet adni neki az állapotot, ha ezzel a progival nem menne.
A bat fájlt zárd be és teszteld!

(#37717) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37716) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ránéztem és találtam ebben egy másik hasznos funkciót. Build Command Line alatt időzíteni is lehet szinte mindent. Az 'Idle Timert' fel lehet húzni egész 180 min-re.
Köszi a tippet. Azt hiszem eleve azon a beállításon vagyok. Az volt gyári beállítás. Bár a HDS-ben csak 'Fejlett energiagazdálkodást' tudok, sima Power managment-et nem találtam.
1 órája nem nőttek a parkolások. A .bat fájlt már akkor leállítottam.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37718) kaman


kaman
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung HD502HJ vinyó.
Az mitől van ha berakom a gépbe akkor kattog és nem indul el vagy csak egy újraindítás után,
ha külső házban van akkor simán megy.
Szerintetek mi lehet a baja?
Orvosolható vagy kuka?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#37719) MoP_FX 57 válasza Glaz-dozfhut (#37717) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Akkor végül is csak 180 percre állítottad, és megszűnt a probléma?

(#37718) kaman: Milyen alaplapra van kötve?

(#37720) Glaz-dozfhut válasza MoP_FX 57 (#37719) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem, igazából azzal nem csináltam semmit. Összes eltérés az eredeti állapothoz képest, az indexelés kikapcsolása. Tény, hogy a torrenteimből 120Gb az egyiken van, de azok nem futnak, le vannak állítva. De amikor nem ment a kliens akkor is ki-be kapcsolt a lemez. Nem igazán az zavart ha leáll a lemez, de akkor ne induljon el két pillanat múlva. Itt van a gép a fejem mellett azért hallom.

( Más dolog amin elgondolkodtam; merevlemezről készült screenshotokon láttam, hogy kitakarják a típus után a szériaszámot. Annak van valami jelentősége? Vissza lehet élni vele? például itt képen
bocs ha bárgyú kérdés, de érdekel)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37721) kaman válasza MoP_FX 57 (#37719) üzenetére


kaman
csendes tag

Gigabyte p43-es3g alaplapra.

(#37722) mgabesz87 válasza kaman (#37718) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Az a baja, hogy filmware hibás, múltkor ezzel kínlódtam napokig.

http://prohardver.hu/hir/kisebb_gondok_a_samsung_merevlemezei_korul.html

[filmware]

Innen tudsz letölteni boot cd-t ami tartalmazza a filmwaret. Gondolom 6gps a satád és amd chipseted van.

[ Szerkesztve ]

(#37723) For357y válasza mgabesz87 (#37722) üzenetére


For357y
aktív tag

2007-8-as alaplap. 3Gbps az a SATA, a chipset meg Intel.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#37724) mgabesz87 válasza For357y (#37723) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Ez érdekes akkor. Mivel nálam mindkét dolog adott volt így egyértelmű. Viszont szintén HD502HJ winyóm van és nálam is ezeket a tüneteket produkálta: (később pörgött fel és újraindítás után ismerte csak a win) Igazából veszteni valója nincs az illetőnek, a kukától még mindig jobb ez a megoldás.

(#37725) For357y válasza mgabesz87 (#37724) üzenetére


For357y
aktív tag

Jogos. De ha külső házban megy neki, akkor nem lehet, hogy a csatlakozó vagy a kábel a ludas?

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#37726) mgabesz87 válasza For357y (#37725) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Akár az is lehet, de annyira általános dolog, csak eszébe jutott a kérdezőnek :D

(#37727) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
A HD Sentinel féle újrainicializálást hányszor javasolt lefuttatni hibás, vagy gyenge szektorok esetén? Jelenleg egy 1,5 terás WD EARS vinyón futtatom, már 20 óra 50 perce és eddig csak 22%-nál tart, ez normális, hogy ilyen lassú? Előre is köszönöm a segítséget.

(#37728) Storms


Storms
őstag

üdv

Nemrég vettem a laptopba egy HDD-t, 3 hete kb. akkor még 100/100-as volt, most nézem a HD sentinelt és ezt irja:

kell aggódnom? Vagy mit jelent most ez? :F :F

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#37729) GoLaci


GoLaci
újonc

Sziasztok ! A következő problémám van egy régebbi HDD-vel. Minden jel arra utal, hogy az elektronika "megsült". Jelen pillanatban a winchestert egyetlen gépem sem ismeri fel.
A tárolón elég sok fontos adatom van, amit szeretnék visszaállítani. Régebben csináltam már olyat, hogy az elektronikát kicseréltem egy ugyanolyan típusra, és működött. Most is ezt szeretném megvalósítani.
Ehhez szeretnék elektronikát szerezni.
A HDD pontos típusa : WD2500 Caviar - Enhanced IDE Hard Drive. 250 GB
P/N : WD2500BB-98DWA0. A vinyó 2004 apr. 25-i, vagyis nem mai darab.
Ha esetleg van valakinek egy ilyen eszköze, vevő lennék rá ! Köszönöm !

(#37730) olivera88 válasza Storms (#37728) üzenetére


olivera88
veterán

Hát jót nem jelent. :( Valószínűleg fog még növekedni a hibás szektorok száma a közeljövőben. Milyen fajta?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37731) MoP_FX 57 válasza BK87 (#37727) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

1 menet elég, és ha nem konfigurálod át, akkor háromszor fog minden szektort felülírni. (biztonságos adatmegsemmisítési direktíva)
Az a sebesség elég lassúnak alacsonynak tűnik, nálam ugyanezzel a lemezzel olyan 14 óra körül lehetett, 38-40 MB/s sebességgel. Belső vagy külső lemezről van szó?

(#37728) Storms: Gyanús, de hibátlan szektorok. Szerintem egy kiterjesztett önteszttel kezdjél, aztán írd meg az eredmény!

(#37729) GoLaci: Talomba, ha nem akadna jobb megoldás: [link]

(#37732) BK87 válasza MoP_FX 57 (#37731) üzenetére


BK87
senior tag

Belső lemez, 5-8 Mb/s el dolgozik. A lassulás lehet attól, hogy a DVD író kábelének a helyére kellett áttcserélnem a kábelt, mert már fel sem ismerte a lemezt, csak a csere után.? Lehet, hogy ezért kezeli lassabban?

[ Szerkesztve ]

(#37733) Morris


Morris
veterán

Üdv az Uraknak!
Sajnos nekem is kell ide írnom, mert probléma merült fel a HDD-vel.
Az alany egy terrás Western Digital Blue WD10EZEX-00KUWAO
Jelenleg itt tartok:

Azzal kezdődött az egész, hogy talált egy gyenge szektort. Ekkor a kondíció leugrott 99%-ra. Majd ahogy törölgettem, másolgattam, egyszercsak visszaugrott 100%-ra.
Tegnap előtt leugrott 79%-ra. Ekkor már 16 hibás szektor és 9 gyenge szektort talált.
Ma ismét visszaugrott 83%-ra, és most 80%-on van.

A HDS-ben csináltam (volna) egy részletes öntesztet, de azt írja, hogy sikertelen olvasó egység hibája miatt.

A HDD-t januárban vettem egy üzletből 2 év garanciával.
Beszéltem is ma velük és azt mondták, hogy csak akkor cserélik ha fagy a gép, illetve ténylegesen meghalt a vinyó.
Mit tegyek? :F

(#37734) MoP_FX 57 válasza Morris (#37733) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Szerintem ez egyértelműen garanciális ügy. A részletes önteszt a merevlemez belső, saját diagnosztikai rutinját futtatja. Ha az ennyire expliciten megadja, hogy hardveres hiba van, akkor a boltban kötelesek lesznek cserélni.

(#37735) Morris válasza MoP_FX 57 (#37734) üzenetére


Morris
veterán

Biztos, hogy cserélni fogják, mivel kb 1 órája a win kifagyott, majd restart és a gép nem hajlandó bebootolni. Csak akkor ha leválasztom a vinyót.
Csak azt nem értem, hogy miért kell megvárni míg teljesen meghal a hdd? Miért nem egyértelmű, hogy a termék hibás? Most odavan egykét fontosabb cuccom. (Nem azt mondom, hogy nem tudok élni nélküle, de akkoris)

(#37736) MoP_FX 57 válasza Morris (#37735) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Gyanítom, hogy lenyomták a sztenderd szöveget. Ha már egyszer bevitted, onnantól nekik lesz vele költsége, bizonyára próbálják valahogy minimalizálni, hogy boldog-boldogtalan egy áthelyezett szektor miatt bevigye a lemezét. Messze nem kell működésképtelennek lennie a lemeznek, hogy már bőven garanciális esetnek számítson.
Én egy külső házban még próbálkoznék az élesztéssel, talán meg tudsz házilag is valamennyi adatot menteni.

(#37737) Morris válasza MoP_FX 57 (#37736) üzenetére


Morris
veterán

Nem ismeri fel a gép. Felpörög a hdd, de onnantól semmi.
Nem tudom, hogyan lehetne életet lehelni bele?

(#37738) BK87 válasza Morris (#37737) üzenetére


BK87
senior tag

Próbáld meg másik SATA csatlakozóra dugni a kábelét, nekem úgy sikerült, amikor pár nappal ezelőtt hasonló problémám volt.

(#37739) Morris válasza BK87 (#37738) üzenetére


Morris
veterán

Megvolt. Nem segített sajnos. :(

(#37740) MoP_FX 57 válasza Morris (#37737) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ahhoz mit szól, ha hagyod, hogy az SSD-ről betöltsön a rendszer, aztán utána adod rá az áramot a lemezre?
(hot-plug szóval nyugodtan)

(#37741) Morris válasza MoP_FX 57 (#37740) üzenetére


Morris
veterán

Adja a hangot, hogy csatlakoztatva van. Be is rakja a meghajtók közé. De amikor rákattintok gondolkozik és nem talál semmit. A bios is felismeri, de olvasni már nem tudja a win.

(#37742) For357y válasza Morris (#37741) üzenetére


For357y
aktív tag

Legutóbb nekem is ilyen problémám volt a laposom vinyójával. Én úgy oldottam meg, hogy két isteneset rácsaptam tenyérrel és azóta tökéletesen működik. Mondjuk ezt a barbár megoldást nem javasolnám. Én is csak azért csináltam, mert gari már nem volt rá.

[ Szerkesztve ]

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#37743) liksoft válasza For357y (#37742) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gratulálok! Még reklámozod is az erőszakot egy finommechanikai eszközzel szemben.

Nálad érintkezési gond volt mint utólag kiderült, de itt vagy egy fej halt meg, vagy hibás adatot írt vissza a rendszer. Így vagy adatmentéses szakember, vagy adatmentéses program tud segíteni. Persze kérdéses mennyit ér az egész.

Viszont a drive verését kérlek, ne reklámozd, mert hullagyártáson kívül másra nagyon ritkán jó. Valamint ha valakinek ezért hal meg a HDD-je és utána a tanácsod miatt rajtad akarja behajtani a mentés költségét, ahhoz mit szólnál?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37744) For357y válasza liksoft (#37743) üzenetére


For357y
aktív tag

Ki reklámozta? Csak leírtam, hogy nálam mi történt, nem véletlenül neveztem barbár megoldásnak és azt sem véletlenül tettem hozzá, hogy nem ajánlom.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#37745) MoP_FX 57 válasza Morris (#37741) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

GetDataBack for NTFS-sel még érdemes volna megnézni.

(#37746) ubyegon2 válasza liksoft (#37743) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Furcsa, de nekem inkább elrettentésnek hangzik, nem reklámozásnak. :P Nem hinném, hogy fenti hsz. miatt kéne aggódni az adatmentőknek, emiatt nem lesz kevesebb munkájuk! :N

(#37747) Saltwater válasza ubyegon2 (#37746) üzenetére


Saltwater
aktív tag

....viszont a merevlemez dádázása nagyban csökkentheti a sikeres adatmentés esélyét.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37748) Morris válasza MoP_FX 57 (#37745) üzenetére


Morris
veterán

'szki, sikerült! :Y
Megnyitotta a HDD-t és már másolom is a képeimet biztonságos helyre!
Istenkirály vagy!
thx :R :R

Holnap megyek és veszek egy másik vinyót is. Biztos ami biztos!

[ Szerkesztve ]

(#37749) MoP_FX 57 válasza Morris (#37748) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az új vinyó mellett én arról is elgondolkoznék, hogy a tényleg fontos adataimból elkélne egy biztonsági mentés. ;)

(#37750) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, hogy adott egy wd 160 bevs notivinyó.
Gondolom fejet parkolgat állandóan amikor hallani egy kis "kluttyogást" elég gyakran.
Új kora óta ilyen, unokatesómék gépében van, de mivel egy kis fogyasztású és helyigényű gép és nincs mozgatva, ezért a fej parkolásra sincs szükség. Ezeknél a vinyóknál is ki lehet kapcsolni a fej parkolást, vagy felejtős és éljenek vele együtt, amíg el nem költözik az örök vadászmezőkre?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.