Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37651) #56230144 válasza nomad138 (#37650) üzenetére


#56230144
törölt tag

Oké! Köszi a tippet! A hőfokot hol tudom megnézni? Tudom hülye kérdés de nem vagyok otthon ilyesmibe :D Egyébként ha csak a windows fut, meg böngésző ilyenek, akkor semmi baja, ha játszok akkor szokta, de akkor se mindig, furcsa :)

(#37652) nomad138 válasza #56230144 (#37651) üzenetére


nomad138
tag

Aida64, Pc Wizzard, HWINfo, HDSentinel, ezek kiírják a hőfokokat! de a HWINfo szerintem a legjobb mind közül.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#37653) #56230144 válasza nomad138 (#37652) üzenetére


#56230144
törölt tag

Köszi!

(#37654) fonix93


fonix93
csendes tag

A garanciás HDD-m egy pár hete elkezdett rettenetesen kattogni elvittem a boltba ahol vettem ott a "teszt" nem mutatott semmi hibát és nem is kattogott azt mondták hogy azért van,mert két operációs rendszer van rajta,rakjam újra az op rendszert és elhárul a probléma. Megtörtént de a hiba ugyanúgy fennáll ha egy op rendszer van rajta ha kettő akkor is. (amikor még nem volt rajta két op rendszer már akkor is kattogott)
mit lehet tenni ez ellen??

(#37655) Saltwater válasza fonix93 (#37654) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nagy sületlenség olyat állítani hogy azért kattog egy merevlemez mert két operációs rendszer van rajta.
Egy kis negatív reklámként elárulhatnád melyik boltban vannak ilyen "hozzáértő" eladók.
A kattogás ütemes, vagy teljesen random? Mi a merevlemez pontos típusa?

https://hdd-adatmentes.hu

(#37656) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani olyan programot, amivel úgy tudom formázni a HDD-m, hogy a bad sector-okat is kijavítja? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37657) pjen válasza BK87 (#37656) üzenetére


pjen
félisten

De jó lenne ha lenne ilyen,esetleg kizárja,de,hogy kijavítja :F

(#37658) MoP_FX 57 válasza BK87 (#37656) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Fizikai hibát semelyik program sem fog javítani, egyszerűen helyettesíti a hibás szektort egy a tartalék területen lévő szektorral. Onnantól „100%-osan” működik tovább a lemez.
Logikai hibát (gyenge/pending sector) pedig lényegében bármelyik tud, amelyik tud csinálni teljes formázást.
Pl.: HD Sentinel - felület teszt - újrainicializálás.

(#37659) fonix93 válasza Saltwater (#37655) üzenetére


fonix93
csendes tag

Csak egy szlovákiai kisvállalkozás. "A kattogás ütemes, vagy teljesen random?" : Random, bekapcsolásnál eszméletlen,vagy ha megnyitok valamit, játék közben, és a gépem is lassabb miatta és ha nem is csinál semmit a gép akkor is van halkabb kattogás .
Mi a merevlemez pontos típusa? : Az eszközkezelő ezt irja: Hitachi HDS721050LCA360 .

(#37660) Zsivaagoo válasza fonix93 (#37659) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Sürgősen mentenék minden fontosat.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37661) fonix93


fonix93
csendes tag

Nekem azt mondta az eladó akinél vásároltam, hogy ha ő vissza küldi és letesztelik és ha nem találnak problémát akkor visszaküldik kifizettetik velem a postai költséget és a tesztért is felszámolnak egy bizonyos összeget.

(#37662) MoP_FX 57 válasza fonix93 (#37661) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A gyári HGST állapotfelmérőt fogják rajta végigfuttatni, ezt te magad is meg tudod csinálni otthon.
[link]

Ha a kiterjesztett teszt nem mutat hibát, akkor nem nagyon van értelme gariztatni, főleg nem külön díj ellenében, ők is ez alapján fognak első körben eljárni.

A Hitachik egyébként szoktak kattogni, ez viszonylag ismert. Az enyém is általában kattog a bekapcsoláskor, de egyébként hibátlan. Használat közben viszont nem szokott ez jelentkezni, tehát ez utalhat valami mechanikai hibára. Valami fizikai behatás nem érte? Leejtve, belerúgva?

(#37663) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Az elején kezdem. 2 hónapja kb elkezdett egyik napról a másikra laggolni meg lassulni a gép. Azóta minden ki lett benne cserélve !! SZÓ SZERINT ÉRTSD !! hogy mindent. Videókártya, alaplap, processzor,tápegység. Igaz a memóriák nem lettek kicserélve mert azok hibátlanok de van még valami amit nem cseréltem ki. Az pedig egy Samsung HDJ250Gb de mindegy is hogy milyen a lényeg hogy még nem szűntek meg a laggok és kezdek elkeseredni, hogy sosem lesz már a régi a gépem. Ennek a HDD-nek 65%-os a kondíciója és ezen van az OP. rendszer is. A Kérdés: A HDD ilyen kondícióval produkálhat ilyen lassulást, akadást vagy laggolást?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#37664) MoP_FX 57 válasza nomad138 (#37663) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Okozhat természetesen ilyesmit. Kezdjük azzal, hogy bemásolod a SMART állapotot.

(#37665) nomad138 válasza MoP_FX 57 (#37664) üzenetére


nomad138
tag

És azt honnan tudnám kimásolni? Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#37666) MoP_FX 57 válasza nomad138 (#37665) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Erre. Van itt baj bőven.
- 12 áthelyezett szektor, ez a legkisebb probléma.

Innen jönnek a durvábbak, másolom hdsentinel.com-ról a definíciókat.
- Soft Read Error Rate: Nem javítható olvasási hibák száma.
- Reported Uncorrectable Errors: Hardveres hibajavítással nem javítható hibák száma.
- Hardware ECC Recovered: A belső hibajavító algoritmussal javított hibák mennyiségére utal.

Ez a három azonnal magyarázza is, hogy miért dadog az OS alatta.
Szerintem egyértelmű csere, esetleg megpróbálhatsz egy teljes felület-újrainicializálást, de sok értelmét nem látom.

(#37667) nomad138 válasza MoP_FX 57 (#37666) üzenetére


nomad138
tag

Köszönöm a segítséget! Már rendeltem egy WD Black 64Mb 7200RPM 1TB-s HDD-t remélem szépen fog muzsikálni.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#37668) MoP_FX 57 válasza nomad138 (#37667) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

WD1003FZEX? Az jó fürge lesz a mostanihoz képest.
Egy dolog jutott még hirtelen eszembe. Adatkábelt nem cseréltél?

(#37669) nomad138 válasza MoP_FX 57 (#37668) üzenetére


nomad138
tag

Próbáltam cserélgetni, de nem segített! Most vettem nem rég egy új alaplapot amihez 3.0 Sata kábeleket kaptam. Azzal fogom használni a Black-et. Igen azt amit írtál WD1003FZEX-et!

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#37670) nolika


nolika
aktív tag

Nem ide tartozik, de nincs rá topik:

Megéri-e ezeket a szpésöl edisönös HDD-ket venni? Pl WD Purple vagy Red, előbbi adatfolyamok felvételére van kitalálva, utóbbi meg direkt NAS-okra. pl. Egy házi szervert építenék rá, többnyire NAS funkciók, esetleg egy kis komolyabb dolog.

(#37671) MoP_FX 57 válasza nomad138 (#37669) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Jó választás az a Black. Majd jelezz vissza, hogy rendeződött-e az ügy! :B

@nolika: Nekem az a véleményem, hogy ezekre a Purple, Red, Green szériákra leginkább üzleti megfontolásból volt szükség. Egyébként ugyanaz az 5400-as konstrukció, minimálisan eltérő firmware-rel.
Az árkülönbözetben pedig leginkább az eltérő garanciális időt fizeted meg. A Black és RE már más tészták.

(#37672) nolika válasza MoP_FX 57 (#37671) üzenetére


nolika
aktív tag

Hallottam olyasmit, hogy a 3 év garancia az nem érvényeesíthető abban az esetben, ha folyamatos üzemben működött a HDD. Ez igaz? Vagy csak a pl Red szériára érvényes lehet?

(#37673) Mezga Aladár válasza MoP_FX 57 (#37671) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Majd jönnek a szakik és lekapnak a 10 körmödről.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37674) MoP_FX 57 válasza nolika (#37672) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát amennyire én tudom a Red sorozatot pont 24x7 üzemre ajánlják NAS-ba.
Ezek után furcsa lenne, ha nem cserélnék ilyen használat mellett a hibás darabot.

@Mezga Aladár: A világért sem akarok itt hitvitát indítani, mert annyira azért nem izgat a kérdés, de mi itt a konszenzus? Mindhárom említett 5400-as sorozathoz külön gyártósort tartanak fenn, teljesen eltérő darabjegyzékkel meg művelettervekkel?

[ Szerkesztve ]

(#37675) Mezga Aladár válasza MoP_FX 57 (#37674) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én sem.
De ha ebben a fórumban vagy, írd be a keresőbe "green", és lehet olvasgatni. Messze nem egy kategória, a green, blu, red, csak mindegyik kb 5400 forog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37676) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy a hdd-m időközönként ad egy kattanó hangot!Miért csinálhatja?Olyan mintha az olvasó fej kattanna benne ..:(
Hdd sentinel meg teszt során azt írja ki(rövid tesztnél),hogy teszt sikertel az olvasó egység hibája miatt!
Van okom aggódni ügye ? :)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#37677) MoP_FX 57 válasza Mezga Aladár (#37675) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A Blue-t vegyük ki, én konkrétan csak a Purple, Red, Green hármasra gondoltam, mégpedig az asztali változatokra.
Rákerestem, találtam egy nagy adag kommentet, amiben djculture szapulja erősen a Green szériát.
Ezekre gondoltál?

Egyébként nem kételkedem benne, hogy vannak szintkülönbségek, ahogy lépdelünk felfele a létrán. Példának okáért a Green és Black között van egy laza kétszeres szorzó árban. Ott már azt hiszem jogosan várná el az ember, hogy a „vas” is kicsit tovább húzza a sebességbeli különbségen túl.
De a Green, Red és Purple között ez nem így van. Rendre 20k, 24k, 23k az áruk iPonnál. (2 TB)
Műszakilag a hivatalos speci alapján azonosak, a mérések is ezt mutatják. Lehetne azt mondani, hogy az árbeli difi mutatja a minőségbeli eltéréseket, de a Red és Purple +1 év garival nyomul a Greennel szemben, amit a gyártó nem puszira ad, be van az építve a fogyasztói árba.
Ezek alapján én gigászi minőségbeli különbséget nehezen tudok elképzelni, valószínűleg nincs is.
Nüansznyi különbségek meg ugyanazon a sorozaton belül is gyakoriak, aszerint, hogy éppen melyik beszállítótól származnak az alkatrészek.

Ez persze csak az én véleményem, nem kötelező egyetérteni vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#37678) Mezga Aladár válasza MoP_FX 57 (#37677) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Saját tapasztalat, a green egy kicsit gagyi. A purple kivételével minden volt, van, szerintem teljesen jól vannak pozicionálva. Egy érdekesség, a red hűvösebb mint a green.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37679) artiny


artiny
őstag

Hogyan lehetne hangszigetelni a merevlemezt?

van egy kb. 5éves WD BLUE 3,5" 500GB hdd,ami halhato a gepben ha megy a motorja. Az a baj hogy csak ez az egy dolog ami kiad hangot (van egy masik WD green 2TB 3,5 amit azert ha megy is de nem lehet hallani.)
Meglehet szerintetek csinalni hogy valahogy hangszigetelni a hdd? valami otlet?

(#37680) MoP_FX 57 válasza Mezga Aladár (#37678) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nekem a Greennel is abszolút pozitív a tapasztalatom. Igaz, nálam minden be van hűtve 40 fok alá, meg figyelek rájuk egyébként is.
Pont néhány hónapja váltam meg jó pár hibátlan 1,5-2 terás Greentől, mert nagyobbra váltottam.
Igazából nincs olyan széria, amire ne tudnál embereket találni, akik vagy ajnároznák vagy szapulnák. A probléma szerintem nagyrészt onnan gyökerezik, hogy az emberek jelentős része (még a magukat informatikusnak titulálók sem) nincs tisztában azzal, hogy vannak bizonyos íratlan szabályok, amikkel elég szépen lehet prolongálni a merevlemezek élettartamát.
Illetve a be nem tartásukkal szépen le lehet őket térdeltetni viszonylag rövid időn belül.

Egy érdekesség, a red hűvösebb mint a green.

Ugyanannyi lemez van bennük?

(#37681) Mezga Aladár válasza MoP_FX 57 (#37680) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A red egy 3tb, a gren 1.5 tb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37682) MoP_FX 57 válasza Mezga Aladár (#37681) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A Red háromtányéros, a Green pedig vagy szintén háromtányéros vagy négytányéros. (4x375)
Azonosítót és batch számot kellene adnod a pontosabb meghatározáshoz.

Egyébként mekkora difit tapasztalsz a hőmérsékletben?

(#37683) Mezga Aladár válasza MoP_FX 57 (#37682) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

3,4.5 fok. De végül is mindegy, szerintem a green arra való amire ajánlják, tárolásra. A nas-ban, nálam meghülyült, folyamatosan változott a gyenge szektorok száma, ki cseréltem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37684) andzsin73


andzsin73
tag

SZiasztok, tök láma kérdésem van, satás vinyókkal még nem szórakoztam (megragadtam az IDE-nél:), szóval a gépben van 1db hdd és egy második satásat szeretnék rákötni. A gépben lévő HDD-ről lecsatlakozik egy kábel, ami a HDD hátsó részén lévő hosszabbik részbe illeszkedik. A SATA csati rövidebbik része ha jól látom az csatlakozik az alaplapba, egy szabad helyem van, akkor ehhez kellene még egy kábelt vennem, hogy hozzá tudjam kötni az alaplaphoz?

(#37685) mgabesz87 válasza andzsin73 (#37684) üzenetére


mgabesz87
csendes tag


Így kell kinézni a hdd-n a kábeleknek. Ugye a piros a sata ami az alaplapra csatlakozik (nem tudom neked hány csatlakozási pont van a lapon) A másik szélesebb kábel pedig a sata táp ami régebbi tápokon nincs és átalakító kell hozzá. Na most ha ezek közül neked hiányzik valami akkor igen venned kell hozzá. Winyóhoz nem szoktak adni semmit se! Még annyit megemlítenék, ha rendszert telepítesz csak egy winyó legyen bekötve, mert lehet belőle gubanc.

[ Szerkesztve ]

(#37686) ubyegon2 válasza mgabesz87 (#37685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még annyit megemlítenék, ha rendszert telepítesz csak egy winyó legyen bekötve, mert lehet belőle gubanc.

Milyen gubancok lehetnek emiatt?

(#37687) Doky586 válasza ubyegon2 (#37686) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy nem arról a winyóról bootol amiről gondolja; aztán ha kiveszi a 'felesleges' adatwinyót akkor nem bootol többé, keresgélheti a telepítő/helyreállító lemezt...

(#37688) olivera88


olivera88
veterán

Ha felkeltem alvó állapotból a gépet akkor pár másodperces halk hangot ad HDD. Gondolom ez azért van mert parkolja a fejet és megállítja a tányért az alvás ideje alatt. Ezt írja az adatlapján is h parkolja. Egy Seagate Barracuda ST500DM002 van szó.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37689) ubyegon2 válasza Doky586 (#37687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kösz, féltem kicsit, hogy ilyesmi lesz a válasz. :P

Több haszna van az ilyen jó tanácsoknak:

- Telepítés kezdetekor rakd el a kezed ügyéből a kávés poharat/sörös dobozt!
- Ha kiveszed a megírt dvd- t, mindíg rajzolj a felső részére egy általad könnyen felismerhető jelet, így máskor is helyesen tudod majd behelyezni! Ha tudsz írni, akkor e célra a betűk is alkalmasak!
- ...

Felesleges hülyének nézni a nem hozzáértőt, amíg be nem bizonyítja, hogy az!
:R

(#37688) olivera88
Jó, hogy megosztottad gondolataidat egy evidens dologról, de mi lenne a kérdés!?

[ Szerkesztve ]

(#37690) olivera88 válasza ubyegon2 (#37689) üzenetére


olivera88
veterán

Hát hogy az miatt van e rövid időre halk hang? Én arra gondolok h azért van, a régi WD nél nem tapasztaltam ilyent, de ott lehet nem parkolta a fejet és állította le a tányért.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37691) ubyegon2 válasza olivera88 (#37690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól függ milyen felhasználásra készült HDD- ről van szó, a WD- k se mind parkolnak, az asztali 7200 rpm- es valószinű, hogy nem. Az én FZEX- em biztosan nem parkol, csak ha kikapcsolom. Az 5 éves Black- em dettó.

Amit említesz, az parkolással kapcsolatos hang, ha csak nem kapcsolja le az energiakezelő a vinyót, ami nem túl egészséges. Ez mondjuk inkább Win- nél fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#37692) olivera88 válasza ubyegon2 (#37691) üzenetére


olivera88
veterán

Az enyém az 7200 as. Nem tudom h lekapcsolja e.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37693) Doky586 válasza ubyegon2 (#37689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ez az eredeti: "ha rendszert telepítesz csak egy WINYÓ legyen bekötve"
Hogy jön ide a DVD feliratozás ???

Előbb írjál és csak utána igyál (töményet), mert fordítva az jön ki amit írtál.. :D

(#37694) Glaz-dozfhut válasza olivera88 (#37692) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van egy olyan SMART érték; Load/Unload Cycle Count. Ha a száma megegyezik az összes indulás számával, akkor nem parkol energiatakarékosságból.
Engemet is ez őrjít meg, hogy tíz percenként "pörcög", vagy hogy nevezzem, csak nem tudom miért. Amúgy nem lenne különösebb dolga. Vagy álljon le, de ne induljon újra. Adatlemez lenne, amit igazából nem használok, hogy olyan sűrűn újra kéne indulnia, mint ahogy hallom.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37695) ubyegon2 válasza Doky586 (#37693) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az az irigylésre méltó, hogy Te valószinűleg ivás nélkül hozod ezt a szintet! :)

Ha tényleg nem érted a hozzászólást, akkor az sajnálatos, de annyit segítek, hogy nem konkrétumokról beszéltem, ezért hoztam általánosságban olyan példát, ami jól megjeleníti a már előre hülyének nézés tipikus esetét!
Bocs, ez is kicsit bonyolultra sikerült. :Y Sebaj, biztosan értik azért sokan.

(#37692) olivera88
A smart értéket Linux alatt is meg tudod nézni gnome disk utility vagy Udisk programmal.

[ Szerkesztve ]

(#37696) Doky586 válasza ubyegon2 (#37695) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti kijelentés mgabesz87-től származik (#37685) amire te visszakérdeztél hogy mit jelent (#37686).
Egyébként az eredetije többek közt a "Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?" cikk bevezetés 2.pontja alatt is le van írva. Egyébként ezen a fórumon tilos a személyeskedés! Ne kelljen már moderátort hívni miattad.. :(

(#37697) ubyegon2 válasza Doky586 (#37696) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Előbb írjál és csak utána igyál (töményet), mert fordítva az jön ki amit írtál.."

Nem személyeskedtem, csak próbáltam követni fenti stílosodat!
Abban igazad lehet, hogy nem sikerült. :D Konkluzíve, ha Te szofisztikáltan lerészeghülyézel valakit, akkor van bizonyos bukéja annak, ha számonkéred a viszontválaszért. :F Így estére nekem elég is lesz ennyi épületes társalgásunkból. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37698) fonix93 válasza nomad138 (#37663) üzenetére


fonix93
csendes tag

Sosem ejtettem le és nem is rúgtam bele még csak nem is ütögettem, hisz miért is tettem volna mikor jól működött? Kiszerelve volt a gépből de akkor már kattogott. Az egy dolog hogy bekapcsolásnál kattog, de lassabban fut a rendszer,a programok, és a játék is. és eléggé hangos tud lenni néha. Nem csak bekapcsoláskor. Tehát akkor nem tudok semmit tenni? annyi neki? vegyek újat?

(#37699) Mezga Aladár válasza Doky586 (#37696) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Teljesen igazad van.
Ha nem vagy biztos a lemezek pozíciójában, az a legtisztább, a telepítés ideje alatt csak egy lemez van a gépre csatlakoztatva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37700) cserkopater


cserkopater
csendes tag

Üdv!
Most szereztem be egy új vinyót (WD 1003fzex), SSD mellett használnám. A problémám az hogy windowson (7) belül nem látja. Biosban, Intel rapid tárolási tech. belül látja, AHCI módban van. Van valami gyógyír?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.