Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37451) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Mit tehetnék azzal, hogy a HDD-m egyfolytában 100%-on van? Nincs vírus, volt már újratelepítés, vadi új sata kábel van (próbáltam egy másikkal is ami vadi új volt, azzal is ilyen, a régivel is). Érezhetően lassabban kapcsol be a gép, pl. elindul a windows és amikor elindítom chrome-ot, 10-15 másodpercig fehér az egész Chrome ablak, régen egyből betöltött a böngészősáv és a könyvjelzők.

(#37452) pjen válasza mouzrr (#37451) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudsz egy másik HDD ről bootolni,HD sentinel mit mutat? :((Vagy próba képpen vinyót át tenni másik gépbe?

[ Szerkesztve ]

(#37453) mouzrr válasza pjen (#37452) üzenetére


mouzrr
őstag

Sajna egyik sem megoldható :( 100% HD sentinel, semmi hibát nem ír.

(#37454) artiny


artiny
őstag

SSD van rednszervinyonak,...sokszor nem hasznalodik a hdd de megis porog es hallom :U
Ha lejebb vennem azt hogy alljon le a hdd a gepben egy ido utan...mennyi az ami meg belefer es egeszseges neki? 15perc ? most 20percen van

egy WD GREEN 2TB 3,5" es egy WD BLUE 500GB 3,5" srol van szo

[ Szerkesztve ]

(#37455) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Olyan gondom van, hogy uncsim gépe elég bajos volt (újraindult gyakran, ill. pl. ha torrenten valamit elindított kb 1 percig töltött, aztán leállt a torrent, és a netet is lelőtte, kihúz, újraindít stb...)
Szóval mondtam, hogy újrarakom neki. Megcsináltam sikerült, de most már állandóan újraindul, illetve ha áll a gép akkor nem, ha töltök le, vagy másolok a winyóra (ha róla külsőre akkor nem) ill. ha böngészek is, újraindul.

Winyó gond lesz? Lehet-e olyat csinálni, hogy a hibás szektorokat valamivel kizárni? Ha így kisebb is lesz a hely, de nem áll le, már az is jó.

Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37456) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A napokba került hozzám egy laptop, amire az volt a panasz, hogy időnként magától kikapcsol, és az egyik partíción ( két részre volt osztva c,d ) a d-n lévő fájlokat nem mindig lehetett megnyitni, később a win még látta a d meghajtót , de ha rákattintottak azt írta " nincs ilyen meghajtó ".
Újra telepítettem a windows xp-t, mert már halálán volt, a d- meghajtót a win lemezkezelőjével leformáztam ( gyorsformázás) mert arra panaszkodott hogy nincs formázva. Minden jónak tűnt.

DE, amikor a d-meghajtóra visszamásolták a külső merevlemezre mentett dolgaikat, a fájlok ( nem mind ) mintha sérültek volna nem lehetett őket megnyitni. Ma hívtak hogy a gép megint kikapcsolt, és komplett mappák tűntek el a d meghajtóról.

Ha megint nálam lesz, mit nézzek meg mi lehet a baja ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37457) Saltwater válasza rostiron (#37456) üzenetére


Saltwater
aktív tag

(#37455) kriszwells A szóban forgó winchester, egy rossz winchester. Pár ezresért lehet kapni alig használt 100/100 %-os merevlemezt. Számold ki mennyi órabéred megy el az állandó szopással a merevlemez miatt.

(#37456) rostiron A szóban forgó winchester, egy rossz winchester. Pár ezresért lehet kapni alig használt 100/100 %-os merevlemezt. Számold ki mennyi órabéred megy el az állandó szopással a merevlemez miatt.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37458) rostiron válasza Saltwater (#37457) üzenetére


rostiron
őstag

Az az érdekes hogy a C-n nincsenek gondok, az mitől lehet ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37459) Saltwater válasza rostiron (#37458) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Mivel minden alkalommal ugyanakkora partíciókat használtál, a második partíción a második partíció MFT-je ugyanoda került, hibás területre. Ezért nem olvasta be a második partíció adatait helyesen, és ezért tűnhettek el fájlok és mappák. Fizikailag ott voltak, csak a bejegyzés sérült meg.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37460) rostiron válasza Saltwater (#37459) üzenetére


rostiron
őstag

Szerinted mindenképp kuka, nem elég ha az egész winyót törlöm és újra partícionálom az egészet ?

Egyenlőre a c-n biztonságba vannak a fájlok ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37461) Saltwater válasza rostiron (#37460) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Biztonságban akkor vannak a fájlok, ha több helyen is megvannak. Ha van biztonsági mentésed, a felület újrainicializálás még segíthet. (Hard Disk Sentinel Pro)
Én csak azt írtam, hogy a folyamatos szopás több időt vesz el, mint amennyiből már lehetne venni egy másik winchestert. Ha 8 órát már foglalkoztál vele ,és mondjuk 1000 Ft-os órabéred van, akkor 8000 Ft-od bánja eddig és nincs megoldva a probléma. 8000 Ft-ért hibátlan 500-as winchestert veszek a Hardveraprón.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37462) rostiron válasza Saltwater (#37461) üzenetére


rostiron
őstag

Egy barátomnak próbálok segíteni, nem pénzről van szó. Ha van időm szeretek bíbelődni ilyen dolgokkal, mert mindig tanulok valamit.
A hdd sentinel-be a felület újrainicializálásához be kell valamit állítanom, vagy alapbeállítással is jó ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37463) Saltwater válasza rostiron (#37462) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Én pedig Neked próbálok segíteni. Hibás alkatrészekből nem lesz stabil és megbízható rendszer.
Felület újrainicializálásnál nincs mit beállítani. Ha kész, ügyelj arra, hogy más méretűek legyenek a partíciók mint előtte.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37464) artiny


artiny
őstag

mennyi a egeszséges ido (perc) a hddnek hogy automatikussan lealljon a motor?

(#37465) rostiron válasza Saltwater (#37463) üzenetére


rostiron
őstag

Ok, megpróbáljuk. Egyébként tudom hogy 100%-ig igazad van, és másik hdd a biztos megoldás. :K
A vége úgy is az lesz.
Köszi mindent :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37466) Doky586 válasza artiny (#37464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

999 vagy 0

(#37467) artiny válasza Doky586 (#37466) üzenetére


artiny
őstag

értem ;]

van valami mód arra hogy csokkentsem a motor hangjat valmi megoldas esetleg? egy kis plexi dobozba zarni vagy hasonlo ...csak lehet akkor megfol a merevlemez.

(#37468) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Szerintetek a WD 320GB Scorpio vinyónak mi lehet a baja?
Nagyon lassúnak tűnik, és HD Tune alatt ilyet produkál:
HD Tune Pro teszt
Az Error Scan zöld végig, Hard Disk Sentinel nem ír semmilyen hibát.
Teljes formázás már volt.

Scobby

(#37469) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Sziasztok!

Nagy sebesség miatt nagyon gyors HDD-re lenne szükségem. Néztem 15k fordulatos diskeket.
Ezek mind SAS diskek. Azt hova lehet bedugni, és mivel, stb...?

Esetleg valami külön kártya kell hozzá? Mivel otthoni gépről van szó, nem valami több milliós serverről, amibe ezek a SAS-ok valóak igazából...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37470) Mezga Aladár válasza BlackSoft (#37469) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

SSD?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37471) BlackSoft válasza Mezga Aladár (#37470) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ha visszajött a gariból megy a fenébe, többet nem kell... Valószínű az volt a baj, hogy többet írok 1 hónap alatt, mint más 1 év alatt, és ezt nem bírja az SSD...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37472) Mezga Aladár válasza BlackSoft (#37471) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen ssd volt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37473) BlackSoft válasza Mezga Aladár (#37472) üzenetére


BlackSoft
addikt

HyperX 3K. Tesztoldal alapján legtovább bírja, ahogyan a Corsair terméke is. (Ellenben a hummuféle agyon hypeolt samukkal. Azok kb 2 napot bírnának nálam, ahogy a hdd-jük is)

De mindez nem lényeg :N SAS-t akarok tenni a gépbe, mert kell a 15k rpm. SATA-s csak 10k-s van, a WD VelociRaport-ja. Az lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37474) Mezga Aladár válasza BlackSoft (#37473) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Létezik pcie sas adapter.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37475) BlackSoft válasza Mezga Aladár (#37474) üzenetére


BlackSoft
addikt

Adapter? Inkább szerintem valami kontrollerre gondolsz. Hogyan keressem, mi kellene pontosan nekem? Mert "SAS Controller" név alatt 10ezer forintos valamitől, milliós valamikig lehet találni pci-e kártyákat.
Így gondolom nem mind ugyan arra való, mert kicsit nagy lenne az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37476) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Attól is függ mennyi eszközt akarsz csatlakoztatni ...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37477) BlackSoft válasza _DiEGO_ (#37476) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, ilyen kártyákat találtam én is. Csak fogalmam nincs mi az ami nekem jó lenne. Külföldi oldalakkal meg nem sokra megyek, a termékek nevét beírva google semmi magyart nem talált ezekből...

Valami árgépes linket szeretnék olyan kártyáról, ami 1 vagy 2db belső SAS csatival rendelkezik. Illetve ilyen kábelt sem kapok gondolom a sarki számtechboltban, ami ehhez kellene.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37478) Punisher15 válasza BlackSoft (#37477) üzenetére


Punisher15
tag

[link]Nézd meg hátha van itt.Kábelt azt láttam.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#37479) _DiEGO_ válasza BlackSoft (#37477) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szerintem egyet mellékelnek a a kártyához , netán az ilyen HDD-hez is , pont mert nem általános termék , plusz abba az árkategóriába bőven bele is fér... Youtubon kell nézni egy kicsomagolás videót :K

(#37480) _DiEGO_ válasza BlackSoft (#37477) üzenetére


_DiEGO_
őstag

No ha mégsem járna hozzá , akkor itt [link] van a legolcsóbb hozzá iponon.

(#37481) _DiEGO_ válasza BlackSoft (#37477) üzenetére


_DiEGO_
őstag

No ha mégsem járna hozzá , akkor itt [link] van a legolcsóbb hozzá iponon.

Kártya: [link] 62K HuFt

(#37482) liksoft válasza _DiEGO_ (#37481) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kábelben talán inkább ilyen: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37483) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

[link] LSI SAS 9300-16e SGL

197ezr HuFt

Ettől csak drágábbak vannak már ... 250K stb
Ennyit tudtam segíteni :R

(#37484) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek :R A kábellel még annyi a gondom, hogy van pár lehetőség, mivel van 29 tűs, van 32 tűs, van ilyen valami kis Sata-hoz hasonló kis csati, és van ezek kombinációja is :DDD Szóval még mindig nem tiszta, hogy mi kellene, egy diskhez, mert fogalmam sincs hány pines és milyen csati megy a diskre, a linkelt kártyákon látom, hogy arra az a Sata-hoz hasonló valami kis rádugós csati megy.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37485) liksoft válasza BlackSoft (#37484) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kártya.
Kábel vagy ez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37486) BlackSoft válasza liksoft (#37485) üzenetére


BlackSoft
addikt

:R Tehát erre a kábelre rátudok dugni 4db SAS disket? Illetve mi az, hogy 29 tűs, meg 36 tűs? Van ilyen disk is, meg olyan is?

Mert van ilyen kábel is(36pin):

Meg van ilyen is(29pin):

A 29pines nagyon hasonlít a SATA-ra, a 36-os már nem annyira. Ezek szerinte vannak többféle diskek, mint régen a 68 és 80 pines U160-as SCSI-knál.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37487) liksoft válasza BlackSoft (#37486) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az első kép kis csatlakozója megy a controller-re. A második képen van SAS HDD-hez csatlakozás. Hasonlít a SATA-hoz, de van egy második csatornája is, mely középen található kicsit kisebb érintkezőkkel. Mivel tápot is a 29 tűsön kap, az előzőekben linkelt kábeleken ott a MOLEX erre a célra.

Arra viszont figyelj, hogy az olcsóbb SAS HDD-k 7200-n pörögnek! Vagyis a SAS még nem garancia a 15000-es fordulatra.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37488) BlackSoft válasza liksoft (#37487) üzenetére


BlackSoft
addikt

Seagate Cheetah 15K.7 300GB-ot néztem ki :)

Egyelőre még messze van a vásárlás, mert látom nem olcsó a kontroller... Addig marad WD 10,000 rpm-es SATA.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37489) mzx


mzx
senior tag

Üdv!

A Pentium 3-asban két vinyóm van. A slave-ről a múlt héten figyeltem meg először, h a kelleténél kissé forróbb, kb fél óra üzemidőt követően. Mi lehet az oka? Nem jól dugok össze valamit? A master hdd a pata végén van, rá is van írva arra a pata-ra, hogy master. A (hdd/cdrom) táp kábeleknél is számít a sorrend, mit mivel dugok össze? Vagy más oka lehet a melegedésnek?

Sajnos a múlt héten meg is halt a linux a slave hdd-n. Az egész pc fagy, kb fél óra múltán, de csak ha benne van a melegedő slave hdd. Idén áprilisig éveken át oké volt mindkét vinyó. A master-en win xp van, és remekül üzemel, forrósodás mentesen jelenleg is. A melegedés a lényeg, tehát a másiknál, a slave hdd-nél; ez aggaszt.

[ Szerkesztve ]

(#37490) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

HD Sentinel szerint piros az SSD-m állapota.

"A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Remaining Drive Life

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

Érdemes ezzel valamit kezdenem? Még garanciális, de nem is teljesen értem, hogy mi a probléma, illetve nem tudom, hogy ilyesmi miatt cserélnek-e vinyót.

Köszi :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#37491) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37488) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Csak egy kósza ötlet, de ahelyett, hogy azonnal mindenféle server-grade alkatrészeket megvásárolnál aranyáron, miért nem gondolkozol el egy masszív RAID0 tömb kialakításán hagyományos 7200, esetleg 10 000 RPM-es diszkekből?
3-4 db magas adatsűrűségű WD Blackkel RAID0-ban valószínűleg elég combos szekvenciális teljesítményt el tudnál érni „gombokért”.

(#37492) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37491) üzenetére


BlackSoft
addikt

Gondoltam erre is... Csak azért ezek a szerver eszközök nem véletlen drágák. Szerintem sokkal stabilabbak, és bírják a gyűrődést. Szerverek mennek 0-24, nem lenne jó, ha egy-egy alkatrész gyakran meghalna.

Tehát szerintem egy méregdrága SAS disk elég biztonságos, mert annak kell lennie. Nekem meg elég fontos adatokkal lenne tele, annyira fontosakkal, hogy amik az SSD-n voltak, többszöri sikertelen próbálkozás után hívtam a Kürtöt... Ők meg nem olcsón dolgoznak, főleg flash adattárolókkal.
Valamint annak tudatában, mint kiderült 1 hónap alatt többet írt az SSD, mint másoknál otthon használat mellett 1 év alatt, ez azt jelenti, hogy olyan drive kell, ami bírja a strapát. Az ilyen eszközök meg egyértelműen szerverbe valóak, mert ott arra tervezik, hogy soha nincsenek kikapcsolva, és folyamatosan sok-sok adatot mozgatnak meg.

Lassan le lesz vizezve a gép, nem akarom, hogy hangos sem legyen, tehát 4db 10k rpm-es WD RAID0-ba nem biztos, hogy a legeffektívebb lenne a zaj szempontjából :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37493) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37492) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Tehát fontos adatokkal dolgozol, de nem volt biztonsági mentésed?
Remélem, hogy magad is leszűrted a megfelelő konzekvenciákat... :U

Azt azért sejtheted, hogy a 15K-s Cheetah sem néma jószág, és nem is elnyűhetetlen.

(#37494) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37493) üzenetére


BlackSoft
addikt

Biztonsági mentést hetente csináltam. Amiről még nem volt mentés, pont az kellett a legjobban, amikor elszállt :U

Biztos, hogy nem néma, de nem lehet hangosabb 4db másiknál :D Ahogy meg csökkenne a kondíciója figyelve lenne, hogy időben le legyen váltva.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37495) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37494) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

És az 1 db Cheetah átlagos 160 MB/s-os tempójával kint leszel a vízből?

(#37496) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37495) üzenetére


BlackSoft
addikt

?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37497) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37496) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát nagyjából annyira képes. A lemez külső szélén ~200, belül ~120 MB/s.
Egy darab 300 GB-os tányér van benne, ma már meglehetősen alacsony adatsűrűség, csodát nem lehet várni, hiába forog sokat.

[ Szerkesztve ]

(#37498) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37497) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én csak a kérdésedet nem értettem, nem volt megfogalmazva a legjobban.
Persze, hogy ez nem lesz egy SSD, 500 feletti olvasással/írással, de pont elég gyors, hogy ne okozzon limitet a programokban amik majd használják...

Nem manuális írásról van itt szó, hogy másolok rá, hanem szoftverek használják, és egy közönséges disk limitnek számít, mert túl lassú hozzá. RAID0-val is nem csak az a gond, hogy hangos, hanem kell a biztonság is. RAID0 meg a legkevésbé sem biztonságos... Az pedig nem olcsó hogy veszek 8db HDD-t, csinálok két darab 4-es RAID0 tömböt, és azt egymásra tükrözöm. Az már nagyon drága lenne, és sok helyet is foglalna, sokat fogyasztana stb.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37499) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37498) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én csak a kérdésedet nem értettem, nem volt megfogalmazva a legjobban.
Persze, hogy ez nem lesz egy SSD, 500 feletti olvasással/írással, de pont elég gyors, hogy ne okozzon limitet a programokban amik majd használják...

De direkt azzal indítottál, hogy nagy adatsebességre van szükséged, ezek után vennél 100k-ért egy SAS-vezérlőt meg egy server-grade diszket, amit kis túlzással egy új WD Black körbehugyoz sebességben ötöd áron jóval nagyobb tárhellyel? Ez egy eléggé buta ötlet, véleményem szerint.

RAID0-val is nem csak az a gond, hogy hangos, hanem kell a biztonság is

RAID5-6, 1-2 db paritás diszkkel. De inkább vegyél egy külső vinyót, aztán mentsél napi szintén, jóval olcsóbb, mint utána kürtözni.

[ Szerkesztve ]

(#37500) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37499) üzenetére


BlackSoft
addikt

De azt is mondtam, hogy egy otthonra szánt disk valószínű kevésbé bírj a strapát, mint egy SAS.
Ezért akarok olyan területre szánt eszközt, ami biztos bírni fogja.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.