Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37551) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Van egy WD 500Gb-os külső winchesterem kb 4 éve, eddig semmi baja, de azt írja, hogy kapacitás 465Gb. 455Gb van rajta, még üres 6Gb. Ez így normális? Tudom, hogy valamennyivel mindig kevesebb van, mint amennyi a kiírás szokott lenni, de 35Gb az nem sok? :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37552) pjen válasza kriszwells (#37551) üzenetére


pjen
félisten

Pedig az sajnos jó.1024 a váltó szám. :((

(#37553) Saltwater válasza kriszwells (#37551) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Itt ellenőrizheted:
[Hard Drive Size Calculator]
Szívesen... :)

https://hdd-adatmentes.hu

(#37554) kriszwells válasza Saltwater (#37553) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kszöntem! :DD Igen 35Gb azért csak 35, pár film, zene ráféne.... nah de legalább tudom, hogy a winyó jó! :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37555) MoP_FX 57 válasza kriszwells (#37554) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

465 GiB = 500 GB, mivel a Windows nem az SI szerinti 1000-et követi a nagyságrendek átváltásakor, hanem az 1024-et.
Tehát az 500 milliárd bájt, amit a gyártó szavatol, megegyezik 500 * 10^9 / 1024^3 = 465,6 GiB-tal.
Ergo semmit sem vesztesz, a fájljaid is pont annyival „hatnak” kisebbnek, amennyivel a lemezed.

(#37556) kriszwells válasza MoP_FX 57 (#37555) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Ok, jó. Jobban nem menjünk bele, végülis ha hamarabb számolok, mint kérdek nekem is kijön, nem tűnök ennyire hülyének :D :D :D

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37557) Rruuer


Rruuer
senior tag

sziasztok! vigyot akarok venni, egy 1003FBYX és 100/100. as, a smart pedig ezt mutatja , van hibája a vinyonak?

(#37558) ubyegon2 válasza Rruuer (#37557) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Itt egy egyszerű monitorozó program leírása.

(#37559) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Sziasztok,

Intel pro 1500 180GB SSD, 1,6TB írt adatnál, keletkezett 2 hibás szektor. 98% állapot. Semmi működési, ill. dignosztika program nem jelez más hibát. Szerintetek ez gyakori, esetleg normálisnak mondható? Esetleg mikor válok gari jogosulttá?

(#37560) MoP_FX 57 válasza Rruuer (#37557) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

SMART alapján ez nem csak hibátlannak tűnik, de még erősen bejáratósnak is.

(#37561) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Az milyen probléma lehet, hogy beraktam egy winchestert a gépbe a másik mellé, majd ezt windows alatt formáztam, majd újraindít és telepítettem rá egy XP-t. El is indult, mikor kész lett. De ha a régi winyót kiveszem, akkor ez nem indul, hanem Boot valai hibát ír, nincs boot akármi, vagy failed... pontosan nem emlékszem.

2db 40Gb-os meg 2db 80Gb-os régi win

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37562) Saltwater válasza kriszwells (#37561) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Mert amelyik meghajtót kiveszed, azon van csak aktív partíció.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37563) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Bocs, az idő lejárt...
szóval 2db 40Gb-os meg 2db 80Gb-os régi winchesterrel küszködök már, vagy nem akarnak bootolni, vagy ha egyiket kiveszem másiksem indul, hiába van azon is rendszer stb...

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37564) kriszwells válasza Saltwater (#37562) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Hogy aktív?
Ha win telepítés előtt, a telepítő megkérdezte, partíció törlése, új partíció, formázás, majd telepítés. Ez így akkor nem jó, ha nem magában van bent a hdd, hanem mellette van egy?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37565) Saltwater válasza kriszwells (#37564) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Master boot record csak aktív partíción lehet. Ha az történetesen a másik winchesteren van, akkor a másik winchesternek jelen kell lennie a rendszerben (kicsit pongyolán fogalmazva).

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#37566) kriszwells válasza Saltwater (#37565) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Értem, akkor azt hogy tudom elérni, hogy ez a winyó legyen az aktív partíció? Csak ezt rakom be a gépbe, úgy formázom és telepítem a rendszert?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#37567) Saltwater válasza kriszwells (#37566) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Töltsd le a Paragon Rescue Kit 11 Free Edition Cd-t, és írd ki lemezre, majd indítsd arról a rendszert úgy, hogy csak az a winchester van a gépben amin a telepített Windows van, majd végezd el a javítást. [link]

Ha nem akarsz ezzel szöszmötölni (egyébként roppant egyszerűen használható) akkor telepítsd újra a Windows-t úgy, hogy csak az a lemez van bekötve, amire telepíted a rendszert.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37568) Raul_77


Raul_77
újonc

Sziasztok!

Újra akartam telepíteni az oprendszert a laptopomon és merevlemez formázás után azt írja ki indításnál, hogy "ntldr is missing". lszi segítsetek, hogy mit tehetek most, mert innentől kezdve még a boot lemezzel sem indul el, csak újra indul a gép és újfent ezt a hibaüzenetet küldi :W

Köszi!
Z

(#37569) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!
Adódott egy kis problémám az új merevlemezem beinstallálása közben. Szóval a régi hdd-m elromlott ezért vettem helyette egy ilyet: WesternDigital CavierBLUEWD10EZEX azonban amikor beraktam a gépbe a régi helyére és felakartam rakni rá DVD-ről a Windows 7-et majd a boot menüben ki is választottam a CD/DVD-ROM-ot akkor ezután a kép után nem megy tovább:
kép
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#37570) Lacielvtárs válasza ronaldu98 (#37569) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem a biosban beállítás gond lesz
nézd meg a biosban a hdd prioritást
ott lesz a gond szerintem
vagy nem látja az írót a lap, vagy nem tudja olvasni a lemezt
ilyenekben gondolkodj

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37571) namerke


namerke
tag

Sziasztok.

Volna egy problémám, miszerint egy laposon a hdd 100%-on pörög szinte állandó jelleggel, de inkább nagyon sűrű tüskéket produkál ha gráfon nézzük a használatot. Ennek következménye, hogy a gép lassú/laggol.

A jelenség fentáll frissen formázott rendszerpartícióval is, valamint win7 és win8 alatt is, teljesen szűz rendszereken.
Lapozófile-t is próbáltam teljesen kikapcsolni, illetve fix méretre állítani, de egyik opció sem segített.
Superfetch kikapcsolása szintén nem segített.

Érdekesség (számomra), hogy nincs egy folyamat/process sem a feladatkezelő szerint ami ennyire pörgetné.

hdsentinel és bios-os hdd ellenőrző szerint a vinyónak semmi baja.

Bárkinek bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37572) Taifa Díaz válasza ronaldu98 (#37569) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Vagy nem tudja olvasni a lemezt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#37573) Lacielvtárs válasza namerke (#37571) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hirtelen jött elő a jelenség?
nem lehet a hdd valami elektronikája elszállt?
valami kondi esetleg?
mivel szoftveresen úgy tűnik mindent kiszűrtél, így csak "fizikai" sérülésre tudok gyanakodni, mert ha egy szűz win tekeri fullon, akkor már valami más elektronikai baja lehet
de ez részemről csak egy tipp
érdemes lenne ha tudod kipróbálni másik kölcsön/próba vinyóval...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37574) Gyuszi83 válasza Saltwater (#37532) üzenetére


Gyuszi83
tag

Lefuttatam egy hdd regenerator-t dos alatt és rögtön az elején bad sector-os a winyó kb 60 bad sector-t írt ki amit nem is tudott javítani. Utána szépen végig futott a program. Másodlagosként beraktam a gépbe el is indúlt a windows. A C meghajtóra valami RAW fáljrendszert írt ki amit megpróbáltam formázni de nem tudta. A D meghajtó működik rendesen mint, ha nem lenne semmi baja. Ezzel mondok valami ujjat vagy marad a firmware hiba ?

(#37575) pjen válasza ronaldu98 (#37569) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet hogy tévedésből rossz lemezt raktál be?Lehet felcserélted a tokot a lemezen.Ha lehet másik gépben ellenőrizd van e rajta win.

(#37576) Lacielvtárs válasza Gyuszi83 (#37574) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem is volt anno ilyen vinyóm
azt csináltam hogy próbálgattam és leválasztottam elsőre 60 gigát
azt nem formáztam, a többit meg azóta is használja az akkor főnököm, aki már azóta volt főnököm lett :)
neked is javaslom hogy nyisd össze a partíciókat, majd vegyél le belőle 50 gigát és próbáld formázni a többit.
nekem anno működött és még most is megy így a vinyó...
nem egy szakszerű megoldás, de működőképes megoldás.

ui.: ha meg nem lenne elég az 50 giga "leválasztása" akkor növelheted a leválasztandó méret.
vagy így ahogy ahogy van és marad a vinyó 200 gigásnak, vagy akkorának amekkora jelenleg is, ha így működik
max a megmaradt partición nyomj egy teljes formázást...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37577) namerke válasza Lacielvtárs (#37573) üzenetére


namerke
tag

A tulaj állítása szerint "egyik napról a másikra".

Ha egyéb ötlet nincs, akkor még megnézem a saját gépemmel a vinyót, a tulaj gépében sajnos másikat nem tudok most tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#37578) Lacielvtárs válasza pjen (#37575) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elvileg nem lehet rajta maradt win filék, mert akkor nem eszt írná ki...
ez a szöveg mindig arra utal hogy nem "lát" a bios eszközt, ahonnan bootlni szeretne...
szerintem

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37579) pjen válasza Lacielvtárs (#37578) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezt írom,nincs a lemezen Windoz.

(#37580) Saltwater válasza Gyuszi83 (#37574) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ez nem firmware hiba, ezek alapján inkább a mágneses réteggel van gond.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37581) Lacielvtárs válasza namerke (#37577) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen érdemes megnézni, mert furcsa a jelenség amit leírtál...
én magam még soha nem tapasztaltam ilyet...
vagyis hazudok, mert már láttam már ilyet
persze akkor amikor telepítés előtt voltam a winnel és valami tekerte de újra telepítés mindig megoldotta az ilyen gondot... :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37582) MoP_FX 57 válasza Gyuszi83 (#37574) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

60 hibás és áthelyezett szektor mellett annak a lemeznek működnie kell. Az meg természetes, hogy a regenerálás után RAW lett (vagy inkább unallocated space), mert maga a folyamat abból áll, hogy végigcsapja az egész partíciót egy megadott mintázattal, akár a nullával is, és egy visszaolvasással ellenőrzi a szektorok épségét. Bár én az egész lemezes újrainicializálás híve vagyok, ha már logikailag összegubancolódtak a dolgok.

(#37583) ronaldu98 válasza Lacielvtárs (#37570) üzenetére


ronaldu98
tag

Megcsináltam, most eljutott odáig hogy "windows is installing files" aztán ha végig ér a csík akkor jön a "starting windows" majd bejön a kék háttér az egérrel de a nyelvválasztó már nem jön be hanem így marad. Ehhez valami megoldás?

(#37584) Gyuszi83 válasza MoP_FX 57 (#37582) üzenetére


Gyuszi83
tag

Akkor most végülis mit próbáljak meg vele csinálni ? :)

(#37585) ronaldu98 válasza ronaldu98 (#37583) üzenetére


ronaldu98
tag

Na most már bejön a nyelvválasztó csak sokat kellett várni aztán előjön hogy "előkészülés a telepítéshez" egy ideig ezt mutatja aztán a monitorom kiírja hogy nincs jel és már csak az újraindítás segít.

(#37586) MoP_FX 57 válasza Gyuszi83 (#37584) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Windows alatt a lemezkezelővel (futtatás: 'diskmgmt.msc') használatba kell venni azt a területet. Vagy beolvasztod egy meglévő partícióba vagy létrehozol egy újat.

(#37587) Doky586 válasza Raul_77 (#37568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"és merevlemez formázás után azt írja ki indításnál, hogy "ntldr is missing"."

Most be kéne tenni a telepítő boot DVD/pendriveot és arról bootolni.
Amikor bootol akkor a kérdésre megnyomni bármely billentyűt (mert különben újra a HDD-ről bootolna - amin már nincs semmi)

(#37588) magyaratesz


magyaratesz
csendes tag

Sziasztok!

Most cseréltem a laptopomban az ismeretlen okból egyre hangosabb motorzajjal bíró, de amúgy jól működő WD5000BUCT 2,5" SATA 5400rpm winchesterem egy WD5000BPKX 7200rpm-re.

Az természetes, hogy a nagyobb fordulatszám miatt kicsit hangosabb az új HDD állandó pörgési hangja, de ennél ráadásul terhelés nélküli esetben, folyamatosan, nagyjából 2 másodpercenként egy kb. 0,3 másodperces, ismétlődő kerepelés hallatszik.
Valahol olvastam, hogy ez normális, fejet pozícionál. Esetleg ez csak a 7200rpm, vagy kifejezetten a WD vinyókra jellemző?

Mivel kell az 500GB tárhely, 250-es SSD szóba sem jöhet. Annyira idegesít a dolog munka közben, hogy zavarja a koncentrációt :D Ha nem találok megoldást / időközi zajoktól mentesebb HDD-t, akkor inkább veszek egy 512-es SSD-t, vagy visszaállok a régi HDD-re.

Szerk: A WD5000BUCT 5400rpm-nél a pörgésen kívül soha semmi zaj nem szűrődött ki.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#37589) MoP_FX 57 válasza NandoXXL (#37559) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Szerintem kicsit korai, hogy egy MLC-alapú SSD-n 1,6 TB írás után már kifeküdjön két szektor.
Trim engedélyezve van? Egyébként nincs ok egyelőre aggódni, nézz rá hetente egyszer. Baj akkor lehet, ha ezek után exponenciálisan elkezdenek szaporodni a hibás szektorok.

(#37590) pjen válasza magyaratesz (#37588) üzenetére


pjen
félisten

Én szinténigy jártam,vettem 1 250Gb s SSD t+USB külső házban 500GB HDD t.Most kellően gyors és tárhely is van elég.Ja a külsö házat egy hosszabb kábellel messzebb is teheted.

(#37591) olivera88


olivera88
veterán

Hogy létezik az hogy hibás az új HDD? Tegnap vettem egy Seagate ST 500 M002 et, (mert a WD behalni készül)már a tegnap a beszerelés után kb 1 órával észrevettem egy kis hangot, ami csak akkor jön elő ha világit a a led, ilyen halk zizegő hang időnként halk kattanással. Az elébb felraktam a HD sentinelt és erre látom 88 % a kondoció csak :O, 8 hibás szektor és 8 gyenge.
Az eléb meg csináltam egy felület ellenőrzést, akkor csak 1 hibás szektor lett.

A másik topicba azt írták a tápegység miatt lehetnek a hibás szektorok.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37592) ubyegon2 válasza olivera88 (#37591) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen. Itt a következő topic, ahol érdemes érdeklődnöd!

(#37593) olivera88 válasza ubyegon2 (#37592) üzenetére


olivera88
veterán

Ok. Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37594) mgabesz87


mgabesz87
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már tettem fel egy kérdést, de mivel senkitől nem érkezett válasz így megpróbálom újra. Szóval az lenne az én problémám, hogy van 4 winyóm és ebből 1 (Samsung 502HJ) 500GB-os SATA2-es érdekes jelenségeket produkál. A probléma az, hogy a rendszer elindul, de mikor betölt a windows nem ismeri fel. Újraindítás után viszont már látja és működik rendesen. Volt 2 eset amikor indításnál a winyó furcsa nyikorgó, kerregő hangokat adott ki, ilyenkor a win el sem indult. A rendszer egy 120GB-os SSD-n van, tehát semmi köze a winyóhoz. A hibajelenség azóta jelenzkezett mióta váltottam win7-ről win8.1-re és volt egy adat visszaállítás ezen a winyón (Recuva-val). Nem tudom ezeknek van-e köze hozzá. A többi winyó esetében nincs semmi probléma, pedig van egy 250GB-os Seagate is köztük, ami régebbi mint a Samsung. Ha van ötletetek mi lehet a gond előre is köszönöm. Vagy kuka! Üdv.

(#37595) szaszimi


szaszimi
tag

Sziasztok!
kis segítség kéne! Lenovo E430.as noti intel HM77 chipsettel. intel oldaláról a legújabb chipset és usb3 driverek vannak fent, ennek ellenére, a külső usb-s vinyót, sem egeret, sem nyomtatót nem ismer fel az usb3 portokon. ha az usb2 portba dugom, minden tökéletesen működik, az usb3 halott.
újraindításnál biosban van motherboard test, ott az usb3-ra dugott eszközzel hibátlanul lefut a teszt.
egyáltalán nem érzékeli windows 7 64 ultimate alatt, hogyha csatlakoztatok valamit...
mi lehet a gond?

(#37596) MoP_FX 57 válasza mgabesz87 (#37594) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Másold be ide a SMART-ot! A POST-nál történő fennakadás és a nyikorgó hang mechanikai hibára utalnak.
(van is egy tippem, hogy a spin-up retry count már nem lesz nulla :B )

(#37597) mgabesz87


mgabesz87
csendes tag

Na hát itt is lenne akkor:

[Nagy Méret]

(#37598) MoP_FX 57 válasza mgabesz87 (#37597) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Szemre ez így rendben van pedig. Akkor legyen a következő lépés egy kiterjesztett önteszt a lemez menüből.

(#37599) mgabesz87 válasza MoP_FX 57 (#37598) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Lefuttattam egy kiterjesztett öntesztet. 79 perc volt és szerinte minden rendben.

(#37600) MoP_FX 57 válasza mgabesz87 (#37599) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Pedig az a mechanikát is ellenőrizte. Kezd érdekes lenni.
Ahhoz mit szól a gép, ha csak az SSD és ez a „problémás” HDD van bekötve a 0-1 SATA portokra?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.