Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37951) Dinter válasza kmisi99 (#37948) üzenetére


Dinter
addikt

Van betujel adva neki?

(#37952) dunkel


dunkel
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék a mellékelt HDD SMART információk előrejeleznek-e valamit, van-e valami teendő?

(#37953) Tharkoul válasza WillChi (#198) üzenetére


Tharkoul
tag

nem mondtam semmit, inkább csak elbújok

[ Szerkesztve ]

(#37954) King Unique válasza dunkel (#37952) üzenetére


King Unique
titán

Ez milyen program, milyen HDD, mért nem HD Sentinel Screenshotot tettél be, v talán Linux alatt használod :F

(#37955) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Egy merevlemezt tükröztem egy másikra. Hogyan tudom rávenni a másik hdd-t, hogy bebootolja a Windowst?
Kicsit lehet off, de nem találom hol az ehhez szorosabban kapcs. topik

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37956) MoP_FX 57 válasza mekker (#37955) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Újraindítasz, F12-vel belépsz a boot menübe a POST-nál, és ott kiválasztod a megfelelő meghajtót.
Ha minden rendben a betöltéssel, akkor egyszerűen egy gyorsformázással elintézed a régit.

(#37957) dunkel válasza King Unique (#37954) üzenetére


dunkel
őstag

Linuxos nas

(#37958) Saltwater válasza mekker (#37955) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ellenőrizd, hogy az indító partíciók aktívnak van-e jelölve.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37959) mekker válasza Saltwater (#37958) üzenetére


mekker
őstag


Nem aktív, de nem is ad ki olyan opciót a part. kezelő (csak a másik hdd-nél). Nagyjából annyit csinált a progi, hogy áttükrözte a 2 partíciót a másik két partícióra, mintha csak filmek zenék lennének.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37960) mekker válasza mekker (#37959) üzenetére


mekker
őstag

Az a baja, hogy "dinamikus köteget" tartalmaz?
Akkor leformázom és megpróbálom újra.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37961) MoP_FX 57 válasza mekker (#37959) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

De mi a probléma? Nem akar betölteni a lemezről? Ha rendes lemez tükrözést (klónozást) csináltál, akkor azzal nincs más teendő, mert az bit szerinti másolatot készít. Macrium Reflect ilyen például. (freeware)

Mod.: Ez itt ránézésre nem klónozásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#37962) mekker válasza MoP_FX 57 (#37961) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem az volt a baj, hogy dinamikus lemezt csináld belőle valahogy a Windows (azért sárga). Nem tudom miért csinálta, az is lehet, hogy csak félrekattintottam, vagy olyanja volt..
Megpróbálom még egyszer a tükrözést, és írok megint, ha nem jutottam előre.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37963) liksoft válasza mekker (#37962) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahogy előttem írták, ez NEM klónozás, hanem a W lemezkezelő tükrözése funkció volt. A kettő nagyon nem ugyanaz! Sőt, az alaplemezbe való visszaállás is innen már veszélyes lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37964) LámaZ válasza liksoft (#37963) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezek a tükrözések hogy mennek amúgy?

Pl., ha van a gépemben egy 40 GB-os HDD, rajta a Win 7, és ki akarom cserélni 120 GB-os HDD-re, akkor miként tudom átvinni az oprendszert úgy, hogy bootolható legyen az új lemezen?

Tükrözöm a kicsit a nagyra, és akkor a nagy 120 GB-jából lesz egy 40 GB-os partíció a Win 7-el, és egy másik, 80 GB-os üres partíció?

De valami rémlik: migrálás. ☺
Hoppá!
Az Aomei-ben van is ilyen funkció: „Migrálás SSD-re vagy HDD”-re (talán egyszer, tavaly, már használtam is), csak azt nem tudom mit takar ez.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#37965) Doky586 válasza LámaZ (#37964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A tükrözés közkeletűbb neve a Raid1.. Ennek szoftveres változatát tudja a Win-prof. Ezért érdemes inkább a Win Home verzióját használni, mert ott nem lehet ezt összekeverni tudatlanságból a ghostolással mint mekker tette, mert csak szívás lesz belőle..

[ Szerkesztve ]

(#37966) LámaZ válasza Doky586 (#37965) üzenetére


LámaZ
addikt

Ja, tényleg. Régen tudtam, hogy mik azok a RAID-lemezek, de látszik, hogy öregszem. ☺

Legyen minden jó!

(#37967) Bici válasza Bici (#37950) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre úgy tűnik, hogy meghalt a winyó, mert a WD tezstprogija is azt mondja, hogy nem tud olvasni róla.
Ezek szerint a WD BLack se mindenható, ebből is kifogható hibás példány.
De legalább 5 évig garis. :)
Megy is vissza holnap. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37968) mekker


mekker
őstag

Hát ezek a "tanácsok" nem igazán voltak túl építő jellegűek, de azért köszönöm.
Az volt a baja szerintem, hogy van egy 100 MB-os kis partíció, ami elvileg tartalmaz a bebootoláshoz szükséges fájlokat, és azt csak egy másik programmal tudtam átmásolni (EaseUS).
Most betölt a Windows, már csak a D:\-t kell átrakni és elvileg rendesen fog működni.

Nem akarok vitatkozni veletek, mert tudom hogy itt sok embernek több tapasztalata van ilyen téren, de az miért nem "klónozás", hogy a C:\ tartalmát 100%-osan átmásolja egy másik HDD partíciójára? És hogy jön ide a RAID 1?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37969) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem!

Nemrégiben vettem egy DeLock PCI Express Card > 2x internal SATA 3 GB/sec -es PCI-E 1x-es kis bővítő kártyát. A gyártó honlapján pontosan ott van minden adat róla.

Alapvetően azért kellett a kártya, mert elfogyott az alaplapomon a SATA port és további vinyókat is szeretnék a gépembe tenni. Viszont mielőtt bármilyen vinyót is vennék, jó lenne tudni, hogy ez a kártya vajon támogatja e a 3TB -os vagy annál nagyobb HDD-ket. Az alaplapom alapvetően nem támogatja, mert régebbi lapocska. De nagyon megbízható és nagyon jó cucc, úgyhogy egy darabig még nem szeretném lecserélni az alaplapot (EVGA nForce 790i SLI FTW Digital PWM).

Ez a lapot már 5,5 éve vettem. Annó még nem voltak 3TB+ HDD-k úgyhogy nem támogatja a lap alapból ezeket. Viszont jó lenne tudni, hogy ez a kis kártya amit most vettem ez támogatja e vajon, de sehol sem találtam erről semmilyen infót.

Ami még fontos: Az alaplapon alapból RAID0 tömbökben vannak a vinyók és a kis SATA kártyára is RAID0 tömböt szeretnék majd tenni mindenképp, amit támogat is alapból. A kérdés csak az hogy 3TB+ HDD-vel is viszi e a RAID0 tömböt vagy egyáltalán viszi e a 3TB+ HDD-ket.

Másik kérdés, ami ezzel kapcsolatban felmerült és sehol sem találtam választ rá:

Ugye az alaplapom alapból nem támogatja a 3TB vinyókat. 2TB-s vinyó a legnagyobb amit még felismer normálisan. Na most én RAID0 tömbben használok 500-as meg 750-vinyókat jelenleg. A másik kérdésem az lenne, hogy szerintetek 2 x 1,5 TB vagy 2x2 TB vinyót felismerne RAID0-ban az alaplapom rendesen? Mert ugye alapból hibátlanul kezeli ezeket, viszont RAID0 tömbben az összeadott méretük már átlépi a 3TB-ot. Ez is egy trükkös kérdés.

Kérnék mindenkit, hogy lehetőleg ne essen nekem osztani az észt, hogy mire kell nekem ennyi vinyó és miért így csináltam meg a gépemet egyébként is ...... csak probáljatok segíteni, ha tudtok! :R

Előre is köszi mindenkinek az infókat! :R

Szép napot nektek!

Üdv! L.D.

U.I.:
Tehát összefoglalva röviden a 2 kérdés:
1, 2x2 TB HDD-t RAID0-ban vinne e a lapom.
2, 3TB+ HDD-t támogat e RAID0-ban is akár a kis kártya vagy sehogy sem.

Köszi!

(#37970) Doky586 válasza Lord Dragon (#37969) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal se az alaplapnak se a pcie kártyának nincs ilyen jellegű limitációja. Mindkettő kezel 3TB hdd-ket is. Viszont az oprendszernek van limitációja. Ha XP-t használsz az gond, a maximális hdd méret ekkor 2.2TB.
XP esetén a Raid0 jó kérdés. Attól függ szerintem hogy szoftveres vagy hardveres az emuláció a biosban (szoftveresen kezelhet max 2x2TB-ot, de hardveres emulációnál nem kezelne 4TB-ot egyben).

[ Szerkesztve ]

(#37971) Lord Dragon válasza Doky586 (#37970) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Win7 Ultimate 64Bit-et használok. XP-t eleve nem is használhatnék 10GB RAM-al.

Az a baj, hogy az lenne a legegyszerűbb, hogy kölcsön kérni valakitől 2x2 TB vagy 2x1,5 TB HDD-t és kipróbálni az egészet. De senkinek nincs kölcsön 2 db ilyen vinyója a teszt erejéig. Főleg nem üres állapotban. :(

[ Szerkesztve ]

(#37972) Doky586 válasza Lord Dragon (#37971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem értem honnan veszed azt a zöldséget hogy az alaplapod vagy a pcie kártya nem kezeli a 3TB-ot sata-n..?

(#37973) Lord Dragon válasza Doky586 (#37972) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

AZért mert elviekben csak UEFI BIOS-al működik 2,2 TB fölött úgy tudom.

Ergó beteszek a gépembe egy 3 terás vinyót akkor 698 GB-osnak látja a többi részt nem ismeri fel és nem tudok rá NTFS táblát se csinálni.

(#37974) MoP_FX 57 válasza Lord Dragon (#37973) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ha 2 TB+ vinyóról bootolni akarsz, ahhoz kell UEFI a 32 bit LBA korlát miatt.
Sima adattároló vinyónál nincs ilyen probléma.

(#37975) Zsivaagoo válasza Lord Dragon (#37973) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem az Istent akarod kísérteni, de Ő meg nem hagyja. Te állsz vesztésre, amíg pöpec lapot nem raksz a rendszer alá... :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37976) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 1 TB-os WD Red-et (WD10EFRX) nos a seek hang tényleg sokkal jobb mint a korábbi Blue-é, de felpörgés után állandóan hallani felőle egy ciripelő/nagyfrekvenciás/zúgást vagy hangot nem tudom mi a hivatalos megnevezése de marhára idegesítő...
Közel hajoltam hozzá és a HDD felől jön.
Van valami amivel lehet próbálkozni vagy ez ilyen (szar) ?

[ Szerkesztve ]

(#37977) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Sziasztok, van egy nagyon régi HDD-m sose formatáltan le, elég érdekes jelenségeket produkál. Futási ideje 576 nap. Benchmark:

Ha teljesen újraformáznám mennyit segítene rajta?

(#37978) Zsivaagoo válasza BazsiBazsi (#37977) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Semennyit.

Formattálás, felületteszt, felületfrissítés az nem játszik be az adatátviteli sebességekbe, amire a HDD képes.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37979) mekker


mekker
őstag

Új hdd,m van 7200.14, de az előző is csinálta ezt:
energia gazdálkodásnál minden ki van kapcsolva, csak a monitor kikapcsolása nem. Fél óra múlva, amikor visszaültem, nem akart magához térni. Ez mitől lehet??
Hdparm megoldhatja?(vagy nem is hdd propléma?)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37980) Bici válasza mekker (#37979) üzenetére


Bici
félisten

Biztos, hogy a winyó az oka?
Nekem ilyen jelenség a WD Black-kel is volt Win 8.1-en nV VGA-val.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37981) mekker válasza Bici (#37980) üzenetére


mekker
őstag

Alaplap, hdd, ram, win telepítés más, mégis csinálja az új konfiggal is. Vagy a vga a baj, vagy a hdd energiagazdálkodása, vagy a Win. Nem tudom, hogy miért csinálja.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#37982) Bici válasza mekker (#37981) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem menj át a megfelelő Windows topikba, és kérj tanácsot, hogy ki lehet-e deríteni valami rendszer naplóból, hogy miért akad el. :)

Vagy HDSentinel segítségével nézd meg, hogy van-e bármi problémája a winyónak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37983) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Valaki esetleg erre?

(#37984) Zsivaagoo válasza lyzzard (#37945) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Win7 alatt dinamikus kötetnek állítod be és összefűzöd őket.

USB drive esetén sehogy, ott marad a két partíció külön. (Bár fene tudja, egy kísérletet megér. :F :U )

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37985) lyzzard válasza Zsivaagoo (#37984) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszönöm. Megnéztem, de a Virtual disk manager a computer managementben hibát dob, hogy "the operation is not supported by the object".

Sebaj, nem létszükséglet, most van egy 210 és egy 250-es partició, csak furkálta az oldalam a dolog.

(#37986) Kékes525 válasza mekker (#37979) üzenetére


Kékes525
félisten

A WD GP winyók 8 másodperc inaktivitás után parkolják a fejet. Lehet, hogy nálad is hasonló a probléma.
A Hdparm-al is meglehet próbálni, de a legbiztosabb a Hard Disk Sentinel (Beállítások - Lemez Figyelés - Lemezek leállításának akadályozása).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37987) qanic


qanic
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem a következő probléma megoldásában.
1 SSD, rajta WIN8 és két HDD volt a gépben.
Valószínűleg a táp miatt elszállt a rendszer.

HDD1: WIN7-es másik gépre kötve USB-n keresztül helyrejött a fájlrendszer.
HDD2: A WIN7 üresnek látja és formázná. A GetDataBack, Testdisk, Active@ Partition Recovery stb. próbálkozásokat inkább majd a saját gépemen próbálnám, miután telepítettem egy új windowst, mert az USB2-t nem a 4TB-os HDD-hez találták ki.

A legnagyobb problémám az SSD-vel van:
WIN8 megpróbál elindulni, felajánl mindenféle opciót a hibajavításra, de egyik sem működik.
USB-vel másik gépre rakva, a WIN7 látja, kap betűjelet, de teljesen lefagyasztja a gépet, így nem is tudok rajta semmilyen vizsgálatot elvégezni.

A biztonsági mentésekről:
Acronis mentés volt mindkét HDD-n a rendszerről, de a működőn lévőt nem tudja az Acronis beolvasni, mert szerinte hibás. A másikhoz meg ugye nem tudok hozzáférni.

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#37988) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Csak egy gyors kérdésem lenne. Egy sata-s laptop vinyót be tehetek simán egy asztali gépbe ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37989) pjen válasza rostiron (#37988) üzenetére


pjen
félisten

Ha azonos a csatlakozója akkor minden további nálkül,de ha gondolod olvass vissza nemrég volt róla szó. :)

(#37990) Zsivaagoo válasza rostiron (#37988) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igen.

-----------

(#37987) qanic: Ha a HDD2-t egybe partícionáltad 4 TB-ra, vagy teljes egészében kihasználtad akkor a GPT (és nem MBR) miatt nem látja a Win7.
SSD-t csontra kéne üríteni és újratelepíteni a Wint.
Minőségi tápot rakj a gép alá. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37991) qanic válasza Zsivaagoo (#37990) üzenetére


qanic
tag

Mindkét HDD 4TB-os egyformák és ugyanúgy vannak partícionálva. A HDD1-en 3,01 TB foglalt. Ezek szerint lehet, hogy a másikat is fogom látni (ami tele van), ha a saját gépemre felrakom a WIN8-at egy HDD-re? Jó lenne mert azon is van acronis mentés.

Az SSD USB-n keresztül teljesen lefojtja a gépet, de a sajátomban megpróbál elindulni a WIN8, tehát hardver ügyileg nincs baja.

Minőségi tápom van és acronis mentéseim, mégis bajban vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#37992) Zsivaagoo válasza qanic (#37991) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha Win8-nál működik az ún. javító (újra)telepítés, akkor reménykedni kell a legjobbakban.

Mondjuk konzervatív fickó vagyok, maradok a Win7-nél és a 3TB és alatti vinyóknál, azokkal is van néha "zrí", de itt vannak hagyományos és bevált megoldások, nem kell új módszert feltalálni helyreállításhoz.

Drukkolok neked, majd számolj be, hogy mi lett a végeredmény.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37993) mpeti3


mpeti3
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van egy nem túl rég vásárolt WD10EZEX winchesterem, amire a HDSentinel a következő információkat adta:
[kép], [kép]
Majdnem leestem a székről mikor megláttam!

Tudnátok segíteni, hogy ez mitől lehet és mit tudok tenni?
Ráadásul tegnap még csak 77 hibás szektort írt, ma meg már 82-őt :Y

Ezen van a rendszer (win7 64bit), de szerintem nem volt olyan nagy használatnak kitéve hogy ilyen hamar tönkremenjen...
Nemrég telepítettem újra valamint vettem egy másik winchestert, épp ezért gondoltam rájuk nézek már, erre ez fogadott...

Előre is köszönök minden segítséget, tanácsot!

[ Szerkesztve ]

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#37994) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok! Egy hete kaptam egy kész konfigot 6 HDD-vel RAID-be kötve. Az a gondom vele, hogy sehogy sem tudok ránézni az állapotukra ebben a formában. A frissen telepített XP-t kicsit lassúnak érzem (frissítések lefutása után is), plusz 2 darab vincheszter hőfoka 45 C° körül mozog. Olyan 4-5 évesre saccolom a hardvereket és volt, hogy megállás nélkül mentek.
Az a kérdésem, hogy ha egyenként megnézem a lemezeket egy másik gépen, azzal tudom majd ellenőrizni?
Kissé körülményes a szerelésük, azért nem mindegy. Most raktam össze takarítás után.

- Glaz-doz-fhut -

(#37995) Zsivaagoo válasza mpeti3 (#37993) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Előbb-utóbb cserés lesz. Valamihez valaki valamikor oda-koccanthatta/üthette.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37996) mpeti3 válasza Zsivaagoo (#37995) üzenetére


mpeti3
csendes tag

:( Értem. Akkor semmit nem tudok, meg nem is kell tennem, csak figyelgessem ahogyan tönkremegy?

Egyébként lehetséges hogy még garanciás, bár fogalmam sincs már hogy mennyit adtak rá, valószínű csak egy évet és akkor lehetséges, hogy már letelt, de előkeresem a papírjait...

És akkor az lehetséges, hogy ettől fagyogatott ki mostanában a gép? Előfordult olyan, hogy leginkább online játékoknál, (ilyen egyszerűbb dolgokra kell gondolni pl.: Age of Empires 2) de volt hogy filmnézés közben is kifagyott, volt hogy beakadt a hang is és csak reset segített. Ritkán vagy 5-6-szor történt ilyen az elmúlt 3 hónapban...

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#37997) ubyegon2 válasza Glaz-dozfhut (#37994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tölts le egy Linux live- ot /Linux MINT 17 mondjuk/ és pendrive- ról indítva használt ezt a programot:

Smart adatokat kiírja és öntesztet ez is csinál.

(#37998) Glaz-dozfhut válasza ubyegon2 (#37997) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kösz a választ!
Nézegettem a lap BIOS-át a későbbi USB-ről való telepítés miatt, de még nem egészen volt egyértelmű az átállítása. A lap az Asus Masimus Extreme I.
Windows alatt akkor nem is érdemes próbálkozni egyenként?

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#37999) pjen válasza mpeti3 (#37993) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis vidd vissza,ha nem akkor reménykedj hogy minél tovább tartson. :((

(#38000) mpeti3 válasza pjen (#37999) üzenetére


mpeti3
csendes tag

Értem, köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

Annyit kérdeznék még, hogy ez hogyan fog tönkremenni? Mármint hirtelen vagy egyre több hibás szektor lesz és úgy? Csak az adataim miatt (bár ami fontos az megvan máshol is) meg az új winchester beszerzése miatt fontos ez. Tehát lehet olyan hogy egyszer az fogad hogy már be se bootol róla a windows?

Ide kell írni majd valami frappánsat...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.