Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Komplikato válasza Yahhher (#1449) üzenetére


Komplikato
veterán

Köszönöm a választ. Csak mert hozták vissza nekünk, hogy nem viszi, de tesztelni nem tudtuk. Lehet szarul volt lekódolva? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1452) Yahhher válasza Komplikato (#1451) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Igazából nem hallottam olyanról, amit ne vitt volna, néhány mkv-s videónál előfordult kockásodás, minimális mértékben, és ideig. De nem tudom miért, pc-n nem lettek tesztelve.

(#1453) #67688960 válasza szmissz (#1443) üzenetére


#67688960
törölt tag

overlay módban próbáld az mpc-t, ha nem úgy se megy, akkor nem fog menni, esetleg egy 4xxx-es karival, ha lenne agp-sben, a 3xxx-esekben csak támogatás van
most cseréltem 4830-ra és lefojtott x2 4400+ procival 2-10% közott megy az 1080p-hd

[ Szerkesztve ]

(#1454) szmissz válasza iMaverick (#1447) üzenetére


szmissz
senior tag

Az a gond, hogy VMR9 renderless beállítással kockásodik és beakad pár másodperc sima lejátszás után, márpedig felirat csak ezzel a beállítással lenne.

Ha az átfedéses módot használom, akkor megy simán minden ami helyesen van kódolva, de nincs felirat.

VMR9 Direct3D full screen módban ugyan van felirat, de láthatatlan menüből kell kiválasztani, ugyanis ezzel a beállítással nem enged ablakokat használni. Hihetetlenül kényelmetlen a dolog.

Sürgős segítség kellene, mert talán ma még vissza tudom vinni a videókarit, 3 napon belül vagyok, de akkor komplett gépet kell cserélnem C2Duo alapon, amit nem szeretnék.

Tehát VMR9 kockásodás a fő gond.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1455) FefeeX válasza #67688960 (#1453) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem meg rossz médiát használ, ha nem megy a DXVA. Kockásodás szerintem egyértelműen driver-hiba... Igazából úgy veszem észre, az utolsó normális driver HD3xxx kártyákra a 8.8-8.9 közül volt valamelyik... Azóta énis csak szívok, előtte meg minden jó volt - csak időm lenne próbálgatni, de sajna munka után nem vágyom ennyi szopásra...

(#1456) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok!

Vettünk egy plazmát, és még nincs DVI-HDMI kábel (idővel pótolom) így S-videoval van összekötve egyenlőre a Pc vel. Ha jól tudom, erősítsétek meg ha így van, az S-video kábel nem képes átvinni a 720p-t sem. Azonban lenne egy olyan kérdésem, hogy a MPC HC-t nem rakja ki a TV re cinema módban, és sehogy sem...miért nem? Minden mást, a média player-, power DVD-s cuccokat igen. A beállításokkal nincs bajom, ill. annyi hogy angol DTS 1.5 ös kódolásut szaggatva adja le -de ez végül is számomra egyenlőre mind1.
Köszönöm előre is.

(#1457) FefeeX válasza Sedwick26 (#1456) üzenetére


FefeeX
veterán

DTS 1,5k --> novemberi directX (használd a keresőt jobb fent)
SVideo 1024x768-at tud max, de azt is szar minőségben, akkor inkább már DSUB kábel...
Szerintem ne a VGA driverben állíts cinema módot, húzd át az ablakot és katt bele kétszer...

(#1458) Sedwick26 válasza FefeeX (#1457) üzenetére


Sedwick26
tag

Novemberit már letöltöttem, de még nem instaláltam. Az áthúzást megpóbáltam, de levág egy rakat részt mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#1459) szmissz válasza FefeeX (#1455) üzenetére


szmissz
senior tag

Ebben a pixelesedés-driver dologban mennyire vagy biztos?

Overlayban működik. VMR9 D3d fullscreen módban működik. Normál VMR9 módban (ami minden gondomra a megoldás lenne, nem működik!

Segícccsetek, már lassan sírok :O

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1460) FefeeX válasza szmissz (#1459) üzenetére


FefeeX
veterán

Overlay-el mi a gond? Az MPC-HC beépített feliratkezelője lenyomja a feliratot ott is, ott elvileg kell menni a DXVA-nak is.
Nem értem egyébként mi az a normál VMR9, de ha nyomsz egy szkrinshotot a beállításokról, lehet tudok segíteni... :)

(#1461) FefeeX válasza Sedwick26 (#1458) üzenetére


FefeeX
veterán

Hogyhogy levág egy csomó részt? Nem ablakban kell lejátszani, hanem fullszkrín, ha 1024 feletti felbontást adtál meg akkor elveszhet az afölötti részlet, és az abak huzogatása pedig CSAK lestoppolt videóval lesz megfelelő.

(#1462) szmissz válasza FefeeX (#1460) üzenetére


szmissz
senior tag

Overlayben nekem nem nagyon látszik a felirat... amikor be akarom tölteni, felugrik egy ablak, hogy válasszak másik render módot.

Továbbá azt mondják, hogy a képminősége sem a legjobb.

A normál VMR9 mi? Hát a render módoknál van felsorolva, VMR9 Renderless.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1463) FefeeX válasza szmissz (#1462) üzenetére


FefeeX
veterán

EVR mód? Ott még a DXVA is működik ha szerencséd van, a többinél tudtommal nem...

(#1464) szmissz válasza FefeeX (#1463) üzenetére


szmissz
senior tag

EVR módom szürke, az nem Vistán van?

Nekem XP Sp3 van.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1465) FefeeX válasza szmissz (#1464) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ha mindkettő szürke, akkor VMR9-ben kéne mennie, de ott meg van egyáltalán DVXA? :) A fene tudja... Minden esetre ajánlom a 8.8 Catalystot, lehet hogy attól+novemberi directX megjavulnak a dolgok. Fenti beállítás minden DX9, lenyílós menü bicubic -1=2.0 vagy mi...

(#1466) ArGab válasza szmissz (#1464) üzenetére


ArGab
őstag

XP alatt is elérhető az EVR, csak .NET 3.0 vagy újabb keretrendszert kell telepíteni. DXVA nem lesz, felirat így lesz, viszont vannak anomáliák sajnos. Pl. 29.97 fps-t vagy 1080-as képet nekem egyszerűen nem tud megjeleníteni, előbbinél 26 fps körül van a top ami kimegy, utóbbinál 15 körül. Viszont a frissebb .NET nálam jelentős javulásokat okozott a VMR9-nél is, szóval próbaképp ajánlom a feltelepítést.

(#1467) FefeeX válasza ArGab (#1466) üzenetére


FefeeX
veterán

VMR9 alatt van DXVA?

(#1468) ArGab válasza FefeeX (#1467) üzenetére


ArGab
őstag

Nincs hozzá kártyám, hogy kipróbáljam, de elvileg van, és XP alatt felirat is csak így szerezhető DXVA alá.

(#1469) FefeeX válasza ArGab (#1468) üzenetére


FefeeX
veterán

És szted vista alatt is van alá DXVA, vagyott csak EVR?

(#1470) ArGab válasza FefeeX (#1469) üzenetére


ArGab
őstag

Vistánál csak EVR alatt van, ezt tapasztalattal is megerősíthetem.

(#1471) Sedwick26 válasza FefeeX (#1461) üzenetére


Sedwick26
tag

Nem ablakban játszom, hanem dupla klikk, és kipróbáltam az 1024 es felbontást, csak a TV-n és úgy is hogy a catalystban a monitor és a tv felbontása is 1024, de így is levágja a "csomó részt":)

(#1472) FefeeX válasza Sedwick26 (#1471) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tom, mindenképpen ajánlom először a HDMI-t, addig igazából tök felesleges aggódni :) Vagy minimum a DSUB kábelt (tudtommal minden plazmán van DSUB). Az sincs olyan mint a HDMI de már majdnem... Azt azért huzogatja-tologatja, HDMI-n meg kiküldöm a jelet az olyan is lesz... :)

(#1473) #67688960 válasza szmissz (#1454) üzenetére


#67688960
törölt tag

vobsub a te barátod, de sajna csak 32bit-es van
amúgy úgy emlékszem mennie kell a feliratnak csak beállítás kérdése az egész, nézd meg még egyszer, jobban, csillagozott beállítás kell, vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#1474) mr.andyou


mr.andyou
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kezdő vagyok még ezen a téren.
Szóval: PC-ről szereték HD-s filmeket nézni fullhd-s TV-n, DVI-HDMI átalakító kábellel. Próbáltam is már, a 720p-s filmeket remekül viszi, de az 1080p-asakat nézhetetlenül szaggatja. Semmilyen kodek pack nincs a gépemen, KMPlayerrel játszottam le az mkv-kat.

A gépem: P4 2.6 GHz, 1GB RAM, ATI Radeon 9600 X1050

Mit ajánlotok, amivel a fullhd-kat is nézhetném?

Előre is köszönöm!

(#1475) Gabás válasza mr.andyou (#1474) üzenetére


Gabás
addikt

egy új géppel :D

(#1476) mr.andyou válasza Gabás (#1475) üzenetére


mr.andyou
csendes tag

Most komolyan, csak nem olyan szar a helyzet azért...vagy igen? :D

(#1477) Gabás válasza mr.andyou (#1476) üzenetére


Gabás
addikt

tudomásom szerint a HD lejátszásnál a CoreAvc éri be a legkevesebb erőforrással. Esetleg próbáld ki ezt, de nem hiszem, hogy a P4 elég lenne

[ Szerkesztve ]

(#1478) szmissz válasza mr.andyou (#1474) üzenetére


szmissz
senior tag

Én most jöttem meg ebből a kálváriából... 3200+ os gépem volt, vettem bele HD film gyorsítós videókarit, de csak a szívás volt vele.

Úgyhogy tegnap 5 év után, nagy szívfájdalommal, de lecseréltem a gépet... és még most sem tökéletes, de még nem laktam be teljesen

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1479) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sullivan!!!!!

Köszönöm hogy leírtad a beállításokat, nekem bejött. :C Eddig MPC CH-al próbáltam sok beállítással, de mindig levágott részeket :O (HDMI DVI kábellel is). A KMPlayerrel igaz használja a CPU-t rendesen 40-70 % ig ( 5000+ AMD), míg a MPC ben 3-4 % on volt, de kirakja normálisan plazmára, monitorra, az angol DTS sem szaggat,( és természetesen szebb a kezelő felület, bár ez már csak plusz pont) tehát végeredményben remek! A HD 2600XT-t kb 5-10% on jár közben.

Még egyszer köszönöm !!! :R

(#1480) FefeeX válasza Sedwick26 (#1479) üzenetére


FefeeX
veterán

Érdekes, nekem nem vág le semmit, eddig ilyenről nem is hallottam egészen tegnapig... :)
A notim (2ghz T64, X1600) vígan játssza a HD filmeket... :)

(Egyelőre a Win7 Prebeta alatt sem megy az EVR mód...)

[ Szerkesztve ]

(#1481) rrbm


rrbm
csendes tag

hello

a 720p HDTV sorozatok hangja 5.1?

(#1482) FefeeX válasza rrbm (#1481) üzenetére


FefeeX
veterán

Soké az, de ezeket az nfo fájlokban látod... Pl a szökésnek meg a hősöknek 5.1 :)

(#1483) Yahhher válasza mr.andyou (#1474) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Sajnos az a proci már kevés lesz az 1080p-hez. Váltanod kell.

(#1484) stevve válasza mr.andyou (#1474) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy olcsó 2 magos AMD és egy szintén olcsó ATI HD előtaggal rendelkező kártya már bőven jó és akkor a DXVA is menni fog és nem is kerül sokba.

[ Szerkesztve ]

(#1485) Sedwick26 válasza FefeeX (#1480) üzenetére


Sedwick26
tag

Ha nem engedélyeztem a TV -t, akkor tökéletes volt MPC ch val is, amint ráraktam a HDMI kimenetre a plazmát visszaugrott, és levágott részeket.
Egyébként hogy kinek milyen problémája volt/van a beállításokkal, hát....nem véletlenül hívjuk sokan ÁMÍTÓGÉPEKNEK a mára már nélkülözhetetlen gépeinket.
A lényeg az, hogy így, vagy úgy de menjen tökéletesen....nem így van????

(#1486) FefeeX válasza Sedwick26 (#1485) üzenetére


FefeeX
veterán

radeon kártyánál beállítható hogy mekkora legyen a kép a tévén, vagy egy csuszka, nekem meg pl nem rakta ki fullscreen, így húznom kellett rajta picit kifelé. Ja és nem klónozni kell hanem kiterjeszteni :)

(#1487) Badb0y


Badb0y
addikt

Hogyan lehet ráégetni feliratot mkv fájlra gyors megoldással, hogy a videót ne tömörítse újra?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1488) Depression válasza Badb0y (#1487) üzenetére


Depression
veterán

Ez engem is érdekelne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1489) iMaverick válasza Badb0y (#1487) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát az MKV-nál nem tudom, hogy hogyan megy, de "annó" amikor magam csináltam a kéthangsávos XVID-es AVI-kat akkor ezt az újratömörítés nélkül sehogyse...

Szerintem nincs ez másként az MKV-nál sem...

Namost nem értem, hogy miért is nem jó az ha szabadon állítgathatod a felirat pozicióját és színét? :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1490) _ak_ válasza FefeeX (#1480) üzenetére


_ak_
addikt

Pontosan milyen notid is van?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1491) Badb0y válasza iMaverick (#1489) üzenetére


Badb0y
addikt

Mert xbox mp4-et játszik le, és a program amivel átkonvertálom, nem teszi rá a feliratot. Ezért kellene nekem valami amivel ráégetem, és utána konvertálom.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1492) FefeeX válasza _ak_ (#1490) üzenetére


FefeeX
veterán

Ott az adatlapomon :P MSI M655X (Turion 64 MT37 2 Ghz, 2Gb memó, X1600)

(#1493) bigga


bigga
aktív tag

Hi! A segítségetek szeretném kérni: Full HD tv-n néznék filmeket, de sehogy nem megy normálisan egy 4600+os x2-n meg egy 8800gt-n 2 giga rammal. Mármint egy film alatt amikor beszaggat (mert a részletesebb világosabb részeken szokott), akkor a hang is elcsúszik, aztán nehezen talál vissza. 4-5ször egy film alatt azért ez zavaró.
Lejátszó KMplayer, codec meg cccp, ffdshow, avccore.
720p fullon megy semmi csúszás...
Mihez kezdjek (kevés lenne a prockó)?

[ Szerkesztve ]

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#1494) _ak_ válasza FefeeX (#1492) üzenetére


_ak_
addikt

Pff, ha nem mondod valószínű sosem jövök rá... :DDD xbox topikba nagyon ellehet szokni ettől. :D és neked alapon szépen megy mindenféle HD film coreavc nélkül?

bigga: be is állítottad a kmplayert, h a coreavc-t használja? na meg minek az ffd és a cccp?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1495) Addor


Addor
tag

honnan lehetne letölteni eredeti br samplékat?..csakhogy 1álltalán láthassam a különbséget a rippekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1496) PuMbA válasza Addor (#1495) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanott ahol az mkv rippeket... :C

[ Szerkesztve ]

(#1497) PuMbA válasza bigga (#1493) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki MPC-HC-val,úgy,hogy az összes codecet leszeded.[link]
Ha ezzel sem megy,akkor kevés a proc.

(#1498) Tibord válasza bigga (#1493) üzenetére


Tibord
senior tag

mérd ki.

Ha filmnézés közben mondjuk az everestel azt látod hogy a proci kihasználtsága 90-100% akkor igen kevés.

Esetlegessen ha a C&Q be van kapcsolva az okozhat akadás.

Vagy próbálj egy másik lejátszót. (egyszerübb mint a procicsere :) ) (vagy VGA csere)

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#1499) Addor válasza PuMbA (#1496) üzenetére


Addor
tag

Ahonnan töltök ott csak rippes samplék vannak... én eredeti br-sampléra gondoltam.
( torrentet zárjuk ki ) :W

(#1500) PuMbA válasza Addor (#1499) üzenetére


PuMbA
titán

Torrenten kívül nem hinném,hogy tudsz leszedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.