Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) OrangeBud válasza PuMbA (#1100) üzenetére


OrangeBud
tag

nem nem :((( nem lehet hogy azért akad mert sima satas a merevlemez?

(#1102) Psych0


Psych0
őstag

tud valaki olyan kodeket ami hardveses gyorsítást vesz igénybe vc-1 videónál? gondolom h264-hez az mpc-hc filterét ajánljátok, de mivel geforcom van azon nemmegy a vc-1 hardveres dekódolás.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1103) Gabás válasza Psych0 (#1102) üzenetére


Gabás
addikt

a PureVideo 2 támogatja a VC-1 hardveres lejátszást (úgy-ahogy)

viszont az MPC-HC csak a bitstream dekódolást támogatja, ezért én a powerdvd-t ajánlanám

[ Szerkesztve ]

(#1104) PuMbA válasza OrangeBud (#1101) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 5 éves IDE-s Maxtorom van és megy róla az 1080p-s Blu-ray film...

[ Szerkesztve ]

(#1105) Yahhher válasza OrangeBud (#1101) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Remélem ezt nem gondoltad komolyan...

Milyen processzorod van?

[ Szerkesztve ]

(#1106) Andie


Andie
őstag

Szivacstok!

Énis megpróbáltam belépni a HD táborba, de első próbálkozásom nem túl fényesre sikerült :)
Leszedtem egy 1080p filmet, valami Unsere Erde a cime. Tán gyönyörü tájképeket láthatunk benne. 11 giga, MKV kiterjesztés.
Persze BSPlayer nem játszotta le, nosza, kis keresés, éshát VLC player. Le is töltöttem, indul is. Szaggat mint az öregisten. Még az intró feliratok oké, hang gyönyörü, de amint Holdárnyékból kibukkan a bolygó, már csak 1 fps, vagy hasonló :) Aztán a sivatag megint elég folyamatos, de a vizesésből kb 1 álló képet láttam úgy fél percig :)
Néztem kodeket, leszedtem az ACE megát, felraktam a K-lite-ot. Semmi javulás. (csak annyi, hogy a bsplayer mostmár a sony kamerámmal rögzitett nyers mpg-ket nem játsza le, hót csík az egész kép :) )
Leszedtem az Nvidia purevideo decodert, ezzel sem láttam hatalmas változást, bár nemtudom kell-e install után állítanom valamit. WinDVD le sem játsza a filmet.
Mediaplayer is ugyanolyan akadozós, mint BSplayer vagy a VLC.

Namost akkor 2 lehetőség van:
1. Gyenge a gépem (?). Paraméterek a profilomban, de az egyszerüség kedvéért: 3200+ AMD, 1 giga ram (2x512 dualban), 6600GT, Sata vinyó. Semmi nincs húzva.
2. Valamit rosszul állítottam be.

Tippetek? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1107) Gabás válasza Andie (#1106) üzenetére


Gabás
addikt

1. hülyeség volt kodekcsomagokat felrakni
2. visszaolvas, keres. A te esetedre a coreavc lehet a megoldás (persze miután minden kodeket letúrtál, ha lehet), ha azzal sem, akkor semmivel. A procid talán elég lehet a 1080p-hez, bár... ha jól emlékszem, nekem ugyanilyen hardverrel mentek a kisebb bitrátájú 1080p-k (2500 MHz-en)

[ Szerkesztve ]

(#1108) Andie válasza Gabás (#1107) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a válaszod!
Leszedtem a K-lite-ot, most elvileg semmi kodek nincs fent, ami persze információim szerint nemigaz, mert ezeket nem lehet kiirtani véglegesen.
Felraktam a javasolt coreavc-t, majd rá az MPCHC-t, amiben kiválasztottam a coreAVC-t mint external filtert. (úgy kellett rákeresnem, nem dobta fel egyböl).
Rátettem preferredre, meg outputot overlayre, ahogy olvastam itt egy korábbi postban.
Eredmény : a videó sokkal folyamatosabb, nem 25-30 fps, talán 15-20, de nem akad meg másodpercrekre. A hang viszont szüttyög, akadozik, rekedt.
Sajna úgylátom le kell mondanom az 1080p-röl, maradok a 720-nál.

Csak azt nem értem, mi van az asztali bluray lejátszókban, ami erősebb a gépemnél?? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1109) Yahhher válasza Andie (#1108) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az asztali blu-ray lejátszónak nincs nehéz dolga, az nem agyontömörített vid.

[ Szerkesztve ]

(#1110) Psych0 válasza Yahhher (#1109) üzenetére


Psych0
őstag

Inkább az, hogy avc-nek dedikált célhardver van benne. lejátszana az agyontömörített videókat is. inkább olyan mintha egy mezei ollóval próbálnánk meg elvégezni a lyukasztó feladatát. mene, csak bonyolultabban, viszont az olló másra is jó.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1111) Andie válasza Yahhher (#1109) üzenetére


Andie
őstag

Hát esse nagyon volt tömöritve, tekintve hogy 11 giga, és ha jóltudom, a blúréj meg 25... Valamivel több, mint 50% tehát. Persze ez még megizzaszthatja a procimat :(

Találtam itt egy remek logout írást Stevve billentyűzetéből, érdemes átolvasni. A speckó hüjeségemmel kapcs. irtam is neki, remélem válaszol majd.
Max nem nézek HD filmeket még egy ideig :)
(egy 22''-os moncsin amúgy sem szerencsés, hisz 1600x1050et visz, tehát majd ha lesz fullHD sony tévém -már 299-ért kapni!- akkor ráfexünk a projektre :) - de azért jó lett volna kipróbálni, mit tud a szabvány - habár már ebből a pár állókockából is láttam, hogy fényképszerűen gyönyörű! )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1112) Yahhher válasza Andie (#1111) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az az egy sorozat van meg pont nekünk eredetiben, 40 giga körül van/rész.

(#1113) PuMbA válasza Andie (#1111) üzenetére


PuMbA
titán

11GB már nagyon nagy tömörítés ilyen filmek esetén ,mivel a Blu-ray filmek 40-45GB-ok.
Ennél jobban már nem lehet tömöríteni egy 1080p-t. Megjegyzem ,hogy egy 11-12GB-os 1080p és egy Blu-ray film között látható különbségek vannak még egy HD Ready LCD-TV-n is(1366x768).

[ Szerkesztve ]

(#1114) gyiku


gyiku
nagyúr

mpc hc-nel kell valamit allitani, hogy a hang is hdmi- menjen ki?

hüllő

(#1115) Yahhher válasza gyiku (#1114) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Azt a vezérlőpultnál tudod állítani. A hangok és audioeszközök-nél.

(#1116) PuMbA válasza gyiku (#1114) üzenetére


PuMbA
titán

Output-->DirectShow Audionál beállíthatod.hogy hova menjen a hang.

(#1117) Thom! válasza PuMbA (#1113) üzenetére


Thom!
veterán

kötve hiszem h van különbség ;)

(#1118) gyiku válasza PuMbA (#1116) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha system default, akkor a hangeszkozokkel tudom varialni, nem?
csak mert szol a teve, de csak ha a playback devicesnel nyomok test-et. filmnek nincs hangja.

hüllő

(#1119) PuMbA válasza Thom! (#1117) üzenetére


PuMbA
titán

Színek sokkal szebbek az biztos és több részlet látszódik egy kicsivel a nagy tömörítés hiánya miatt(pl. esti felvételeken több pötty(hangyásodás) látszódik). Hiába 1080p mindkettő a Blu-ray változatban több információ van és amikor kiteszi a képre a megfelelő pixeleket több látszik az átlagolásból. Transformers mkv és full Blu-ray(43GB) változattal néztem.Hang meg egyértelműen jobb Blu-ray-en.
Nem azt mondom,hogy nagyon nagy különbség van a kettő között,de 43GB-->11GB elég sok adatveszteségnek számít.

[ Szerkesztve ]

(#1120) PuMbA válasza gyiku (#1118) üzenetére


PuMbA
titán

Ne System Default legyen,válaszd ki a hangeszközt.

(#1121) gyiku válasza PuMbA (#1120) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt miert csinalja, hogy megnyitok egy mkv-t, es csak a hangot jatsza le, kep nincs? marmint a lejatszo is csak ilyen kicsi, mintha winamp lenne. regebben meg lejatszotta a filmet is.

hüllő

(#1122) gyiku válasza gyiku (#1121) üzenetére


gyiku
nagyúr

avinak van hangja hdmin, mkvnak nem. extended desktop van, pcie vga a monitorra, alaplapi meg hdmi-n a tevere kuldi a jelet. ha athuzom monitorrol az mkv-t a tevere, csak feketeseg van, film nincs. (tegnap volt)

hüllő

(#1123) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy bármilyen videót nézek vlc/kmplayer-en akkor full képernyőre nagyítva (1680*1050) észrevehető egy kis recésedés/kockásodás, viszont ugyanaz a videó wmplayer-t használva tökéletesen éles. Csak divx és matroska pack van a gépemen. 720p-s mkv videóknál is megfigyelhető ugyanez, csak azt nem tudom wmplayerben nézni. van valami ötlet/javaslat, hogy mit csinálhatnék?

(#1124) Thom! válasza PuMbA (#1119) üzenetére


Thom!
veterán

van.. egy pici

de egyértelmű h DVD nézés után 720p bluray rip már elegendő HD demózásra, Full HD nem tud annyival többet, főleg h ki mekkora képernyőn nézni, minimum 40" fölött van értelme, de inkább 50" a 1080p-nek

a másik dolog nem árt tudni van egy bizonyos pixelszám, ami után az ember szeme már nem tudja érzékelni a különbséget.. :B

DD hang "nem nagy" szám, DTS már fasza, de nemtom h te milyen hanggal nézted a Transformers-t? DTS is annyira tiszta, hogy a True-HD, DTS-HD kicsit parasztvakításnak tartom

(#1125) kapcs-ford válasza PuMbA (#1034) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A CoreAVC az mindenképp kell valóban, én így tudok lejátszani a netbook-ommal (Aspire One) filmet (mkv 720p) úgy hogy a lejátszás alatt a proci terheltsége 43-57% között ugrál.

Fel kellett tenni a CCCP packot amiben a beállításokban nem engedélyezzük a "h.264"-et és utána install codec 8.3 és kész is.

CCCP pack + Codec8.3 Rapidshare
[link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#1126) PuMbA válasza Thom! (#1124) üzenetére


PuMbA
titán

720p-ket szoktam nézni általában ,mert ezeket bírja a proci (BD csak a hardveres gyorsítás miatt ment jól) és tényleg elég már ez a felbontás,hiszen teljesen látszódik minden kis részlet. Érdekes lesz,hogy hova fog fejlődni a HD-ról a technika,mert szerintem 1080p-nél nagyobb méretnek nincs értelme semmilyen esetben sem,de már nyomatják néhol a 2160p-t meg 4000p-t tök feleslegesen.
TruHD-vel néztem,mkv-s verzióban 640kbps-es AC3 hang volt.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Thom! válasza PuMbA (#1126) üzenetére


Thom!
veterán

TrueHD összevetném DTS is ha lenne olyan erősítöm...

HD ready tévén tök fölös 1080p ráereszteni, mert 720p-nél nem lesz jobb a kép a TV felbontása miatt

(#1128) ElVisZ


ElVisZ
tag

Üdv

Az normális ha az 1080p-s (x264) 10GB körüli filmjeim lejátszása közben a proci kihasználtságom 50-60% körül van az mpc-hc-val lejátsza, a bs-player-l meg olyan 70-80% körül? (GA-MA78GM-S2H + 5000+ + 2gb ram + vista sp1)
Jah, és mért van az hogyha a classical nyitom meg a filmet akkor nem tudok sem nyelvet választani sem feliratot, a bs-l viszont engedi...?

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1129) ElVisZ válasza ElVisZ (#1128) üzenetére


ElVisZ
tag

A hang illetve a feliratváltást megtaláltam, a Filter címszó alatt volt, nem pedig az Audio és Subtitles menüpontnál ahol megszoktam... :B

[ Szerkesztve ]

(#1130) PuMbA válasza Thom! (#1127) üzenetére


PuMbA
titán

Egy kicsit van látható javulás azért,mert egy HD Ready TV 1366x768-on megy VGA bemeneten és ez nagyobb,mint az 1280x720.
Úgy nem tudod összevetni,hogy a géppel kódoltatod a TruHD-t LPCM-é?

[ Szerkesztve ]

(#1131) PuMbA válasza ElVisZ (#1128) üzenetére


PuMbA
titán

Tudsz nyelvet meg feliratot választani a Navigate menüben.

(#1132) ElVisZ válasza PuMbA (#1131) üzenetére


ElVisZ
tag

okés, köszi...

A procikihasználtság amit írtam az normális?

(#1133) Shalala válasza Shalala (#1123) üzenetére


Shalala
senior tag

Erre tud valaki mondani valamit?

Eleg zavaro, hogy full kepernyon pixeles egy 720p-s film. Kifejezetten zavaroan recesek az elek.
WMplayernel nincs ilyen problemam, ha sima divx-et nezek akkor se, csak az nem viszi az mkv-t, legalabbis nekem nem sikerult ravenni

(#1134) PuMbA válasza ElVisZ (#1132) üzenetére


PuMbA
titán

Normalis.

(#1135) PuMbA válasza Shalala (#1133) üzenetére


PuMbA
titán

Tegyél MPC-HC-t:[link]

(#1136) iMaverick válasza ElVisZ (#1128) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem értek egyet PumBa kolléga válaszával. Szerintem a BSPlayer alatt nem az MPC HC videófilterével nyitod meg a filmet... Az MPC HC automatikusan használja (mily meglepő) a saját filterjét, ami mellesleg automatikusan bekapcsolja a DXVA-s gyorsítást a videókártyán keresztül... Namost a BSPlayer meg azzal a filterrel nyitja meg, amit a Windows szerint használnia kellene...

Javaslom: töltsd le az MPC HC Standalone filtercsomagból a VideoDec.ax-et, regisztráld be a Windows kodekjei közé, majd a BSPlayer-nek állítsd be külső kodeknek... (Ez így leírva bonyinak hangzik, de elég egyszer megcsinálni, utána már folyamatosan müxik.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1137) Shalala válasza PuMbA (#1135) üzenetére


Shalala
senior tag

KOszonom!

Ezzel jo a kepe, viszont most hangom nincs :U
Javaslat?

(#1138) wassermann


wassermann
addikt

Ha valamelyikőtök egyszerű, PC nélküli megoldást keres nézzen át ide: IDE

(#1139) PuMbA válasza Shalala (#1137) üzenetére


PuMbA
titán

Play-->Filters-->AC3 v DTS v WMAudio Decoder és állítsd be a hangot.
Beállításoknál az Output menüben a DirectShow Audionál állítsd be a hang hova menjen.

(#1140) PuMbA válasza iMaverick (#1136) üzenetére


PuMbA
titán

Én a sima Bsplayer-re írtam ,hogy normális hogy több procit eszik,mert MPC-HC-nak igen jól meg van írva a decodere. Ha MPC-HC stand alone filtert használ akkor egyenlőnek kell lennie.

(#1141) Alex91 válasza wassermann (#1138) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk mar par napja ezt en is kiraktam :DD [link]

Az itthoni arara lennek kivancsi... Amugy ugynaz a chip van benne, mint a Popcorn-ban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1142) ElVisZ válasza PuMbA (#1140) üzenetére


ElVisZ
tag

Rendben, köszi mindkettőtöknek.
Akkor azt majd kipróbálom de csak ha 10%-s a visszaesés akkor nembiztos hogy megéri bajlódni vele...
Majd nézem MPC-HC-n a filmeket.

Bár én úgy tudtam hogy, hardveres gyorsítás miatt a processzor csak minimálisan dolgozik és nem fél teljesítményen.
De ha szerintetek ez teljesen rendben akkor oké, valószínűleg én tudtam rosszul,mert nem értek annyira hozzá...

(#1143) iMaverick válasza ElVisZ (#1142) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nézegetem, hogy mintha nem írtál volna a VGA-dról... Milyen ketyere?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1144) ElVisZ válasza iMaverick (#1143) üzenetére


ElVisZ
tag

GA-MA78GM-S2H lapom van, integrált HD3200 van benne...
(már írtam egy hsz-ben, de az adataimnál ott a konfigom)

(#1145) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan asztali DVD-lejátszó ami az ilyen mkv kiterjesztésű fájlokat lejátsza???
Néztem sok lejátszó leírását de még nem vagyok tisztában mi kell egy mkv lejátszásához...amelyikhez azt írják, hogy "DivX/MPEG4 lejátszás" az lejátsza? Mert ha jól tudom a HD az MPEG4 tömörítésű.

(720p (vagy i) tömörítésű filmek ráférnek egy DVD-re, jólenne ilyen minőségben nézni a dolgokat, amíg olcsóbb lesz a Blue-ray és jöhet a 1080p)

[ Szerkesztve ]

(#1146) Alex91 válasza -KoKeSz- (#1145) üzenetére


Alex91
félisten

ilyet en meg nem lattam. pl. Popcorn, vagy WD TV tud .mkv-t lejatszani, de ezek nem DVD lejatszok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1147) Brogyi


Brogyi
senior tag

MPC-HC es vobsub alkalmazasanal .avi file-ok eseteben mukodik a felirat automatikusan,de .mkv -vel nem.Hogyan lesz feliratom, vagy hol kell beallitanom.Koszi

[ Szerkesztve ]

(#1148) iMaverick válasza ElVisZ (#1144) üzenetére


iMaverick
addikt

A HD3200 tudja a DXVA-t... Akkor viszont furcsa a CPU terhelésed...

Tegnap este direkt kipróbáltam a filmnézős gépemen (C2D 6320 /1800MHz/, 2GB ram, HD3450, WinXP SP3) és az 1080p-s filmmel sem ment 10% fölé a rendszer terhelése. Nem lehet, hogy valamelyik program bezavar a háttérben?

Mindenesetre javaslom, hogy az MPC HC-vel megnyitva egy filmet, nézd meg, hogy a Filters részben az MPC videodec filtere írja-e a DXVA használatát? Szerintem nem megy nálad...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1149) Gabás válasza Brogyi (#1147) üzenetére


Gabás
addikt

mpc-hez nem kell vobsub

(#1150) Borkai


Borkai
tag

Tudom, hogy nem kéne, de azért megkérdezem..
Tudna vki pü-ben ajánlani egy oldalt, ahol rengeteg hun 1080p leledzik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.