Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Tibiajax válasza spyduck (#300) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Parancsolj: [link] [link]

(#302) #54715584 válasza Tibiajax (#299) üzenetére


#54715584
törölt tag

bakker :D rogton teged kellett volna hivni :)

a 2. link nem megy nalam

[ Szerkesztve ]

(#303) Tibiajax válasza #54715584 (#302) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Mert a te személyi számítógéped, és közvetlen intenethozzáférésed..nem HD ready....
:DDD :DDD

(#304) spyduck válasza Tibiajax (#301) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm szépen, majd írok, h, h szuperál :R

(#305) spyduck válasza spyduck (#304) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lejátsza szépen :)
Filmek között is van különbség, mert írtátok, h a robotica nem menne olyan szépen....?

(#306) Ndruu válasza spyduck (#305) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem a Robotica, hanem a Planet Earth ami durva, állítólag... A videó bitrátája a fontos, minél nagyobb a bitráta, annál erőforrásigényesebb a dekódolás.
Egy 17Mbit/s-es EVO kiterjesztéssel már lehet nem bírkózna meg...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#307) CPT.Pirk válasza Tibiajax (#301) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekessek azon az első linken lévő hd-k, nem jelentenek különösebb megterhelést a gépnek, a legtöbb 1080-at vitte anno a barton 2500+ -om.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#308) #54715584 válasza Tibiajax (#303) üzenetére


#54715584
törölt tag

sajnos a ceges nem hd ready...izzadna rendesen :D

(#309) PuMbA válasza CPT.Pirk (#307) üzenetére


PuMbA
titán

WMV HD-k nekem is jobban mennek ,mint H264ek. Laptopomon 1,46Ghz-es Celeron M-el a Max Payne trailere (7500kbps,30fps) 50-70%ra dobja meg a procit.H264 filmeknél meg állandóan 80-95% között mozog,pedig ezek csak 5000-6000kbpsesek és 25fpsen mennek.

[ Szerkesztve ]

(#310) CPT.Pirk válasza PuMbA (#309) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt észrevetted, hogy ott pár hd hangcsatornáit felcserélték? Pl. magic of flight elég érdekesen szól 5.1-ben...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#311) PuMbA válasza CPT.Pirk (#310) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 2.1-em van csak,nem hallok semmi különöset.Melyiket cserélték fel?

(#312) CPT.Pirk válasza PuMbA (#311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beszéd a jobb elsőből szól, bal hátsó szinte alig szól, bal első halk és ez nem codec hiba, mert spdifen küldöm ki a hangot egy külső dolby dekóderbe, de régebben hangkarival is ugyanez volt az eredmény.

Egyébként homecinema nem vitte. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#313) PuMbA válasza CPT.Pirk (#312) üzenetére


PuMbA
titán

A beszéd az nálam is erősen a jobb oldalról szól,úgyhogy tényleg a filmben van a hiba.Nekem viszi simán,XP-m van.

[ Szerkesztve ]

(#314) CPT.Pirk válasza PuMbA (#313) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szintén xp. Mivel saját codecjeit használja, gondolom nem zavarhat be a gépen lévő pár cucc, ezért valami bugra gyanakszom. Tegnap nézegettem a többi mkv fájlomat, és egy részüknél tapasztaltam, hogy a kép felső része horizontálisan kicsit szétesik...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#315) PuMbA válasza CPT.Pirk (#314) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom mi lehet a baj,arról viszont olvastam neten,hogy vannak a videólejátszással gondok AMD HD kártyákon 8.5 vagy 8.4es driverekkel már nem tudom pontosan.
Nemrég jelent meg a 8.7es azzal talán jól megy...

[ Szerkesztve ]

(#316) Sotho válasza PuMbA (#284) üzenetére


Sotho
őstag

Igen minden ki van pipálva xp sp3 annyit csinál hogy mikor filmet indítok (már a divx sem tetszik neki) csak a hangot hallom és összemegy mintha egyáltalán nem lenne kép nem ír semmi hibaüzit. :F

(#317) PuMbA válasza Sotho (#316) üzenetére


PuMbA
titán

Aha,akkor nem lejátszó hiba. Rakj fel valami más drivert a videokarihoz meg törölj le minden más kodeket.

(#318) Sotho válasza PuMbA (#317) üzenetére


Sotho
őstag

A filters mcp video decodernél ki volt kapcsolva az ffmpeg :B most már megy.
De a videókarit továbbra sem hajlandó használni pedig bepipáltam a dxva-t
igy meg 15 %ot zabál a quadomból egy 1080 mkv ami sokk.

[ Szerkesztve ]

(#319) PuMbA válasza Sotho (#318) üzenetére


PuMbA
titán

DXVA inkább csak igazi Blu-ray filmekkel működik. Nekem pl. 30 HD filmből csak 2-n ment a DXVA,mert ezeket a HD ripeket szabványtól eltérően kódolják.

(#320) Sotho válasza PuMbA (#319) üzenetére


Sotho
őstag

Van két 720p filmemis azoknál megy :K prociterheltség 1% :)

(#321) slagitibi válasza horvathkrisz (#43) üzenetére


slagitibi
csendes tag

Kössz a tippet,bevált

(#322) cousin333 válasza Sotho (#320) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam is jó az arány, mondjuk 10-ből 7-8. Félelmetes, hogy egy 1080p-t lejátszik egy 1GHz-en futó (C&Q) X2 3600+-os AMD-n, 10-15%-os prociterheléssel. A 720p az olyan 5-10%. Ráadásul képminőségben sincs szembetűnő romlás (ha van egyáltalán).

Sajnos ahol nem működik, ott ez sem tesz csodát. Én úgy látom, hogy jelenleg nincs olyan lejátszó, ami mindent vinne (HD filmek). Szerencsére sokféle van, és általában saját kodekkel mennek, nem akadnak össze.

"We spared no expense"

(#323) PuMbA válasza cousin333 (#322) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen lejátszóra gondolsz? HD filmek általában x264-ben vannak kódolva,miért ne vinné az összes HD filmet egy lejátszó ami támogatja a H264/AVC-t?

(#324) #54715584


#54715584
törölt tag

megneztem egy 8 gigas hd filmnel nalam a procit mindket magon 10-15%-ban terheli :Y
gomplayer, es sytem default videobeallitasnal a legjobb a kep...a 7-es vagy 9-es render csunya :F

(#325) helkis


helkis
addikt

Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

ezt nemrég találtam egy fórumban, torrenten fent van, eddig nem sikerült akadásmentesen lejátszanom, tudnádok tippet adni mivel lehetne? előre is köszi! :R
ill hogy milyen konfig kellene alá, jelenleg notin nyomom/nám/, de nem jön össze..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#326) lazsi


lazsi
tag

Hi! Eddíg próbálgattam MPC-HC-t a DXVA be van pipálva, de azt írja h nem megy a DXVA. Tudna valaki egy linket adni olan videóhoz ami neki megy DXVA-val? Nemtudom, hogy most én bénázok, vagy csak a filmjeim olyanok amiket nem támogat a DXVA.

(#327) helkis válasza lazsi (#326) üzenetére


helkis
addikt

a "DXVA=Direct X Video Acceleration" ez egy olyan opció ami a VGA-t hivatott segítségülhívni a filmlejátszáshoz, ha az hardware-esen támogatott.. tehát nem a filmekkel van a baj nálad.
a támogatott VGA-k
nv-nél: 6xxx-tól felfele,
Atinál: Xxxx, X1xxx sorozat tagjai vagy újabbak. ;)
milyen VGA-d van?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#328) lazsi válasza helkis (#327) üzenetére


lazsi
tag

8600GT szal mennie kéne, ennyire nem vagyok amatőr.

(#329) PuMbA válasza lazsi (#328) üzenetére


PuMbA
titán

DXVA nekem csak WMR9 rendererrel volt hajlandó működni. Beállításoknál az Output menüben tudod megváltoztatni.

(#330) cousin333 válasza PuMbA (#329) üzenetére


cousin333
addikt

never mind...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#331) O_L_I


O_L_I
őstag

Hi,

Mi az a progi amivel be lehet muxolni hang meg felirat fájlokat mkv-ba?
Volt fent egy ilyen progi, de letöröltem és elfelejtettem a nevét. :B :B

(#332) cousin333 válasza PuMbA (#323) üzenetére


cousin333
addikt

De nem viszi... A jó lejátszó nem csupán lejátsza, hanem jól játsza le. Nem akad, nem szaggat, nem csúszik szét a kép és a hang. Időként én nem ezt tapasztalom. Még nem volt olyan lejátszóm, ami mindent tökéletesen vitt volna. A különbség pedig a kódolási lehetőségek sokféleségéből adódik.

Planet Earth fullHD tipikusan ilyen renitens video. Szinte minden lejátszóval akad (noha messze a procilimit), vagy komoly prociterhelés mellett folyamatos ugyan, de nem mindig. A hang pedig siet a filmhez képest.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#333) Tomekk. válasza cousin333 (#332) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Ezt a fullHD-s Planet Earth-et milyen gép vinné tökéletesen?

(#334) cousin333 válasza Tomekk. (#333) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem ha az enyém nem viszi, akkor a jobb sem. Nem felvágásból mondom, hanem csak azért, mert szerintem minden hardveres követelmény adott a számára. A proci kb. félgőzzel megy (mindkét mag), a rendszer egy gyors vinyón van, a film meg egy másikon, memória van dögivel és semmi nem fut mellette. Szerintem a lejátszók beállításaiban, kodekjeiben lehet a hiba, vagy a film kódolásában. Különösen, ha azt nézem, hogy más, hasonló felbontású és minőségű filmek remekül futnak.

A HD filmek (és lejátszók) másik nagy rákfenéja a seekelés, azaz amikor "beletekersz" a filmbe. Ilyenkor előszeretetettel merevednek le hosszú másodpercekre, és általában szépen kiesnek a kép-hang szinkronból is.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#335) Tomekk. válasza cousin333 (#334) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert lassan új gépet akarok venni pont azért hogy vigye rendesen a HD-t, aztán az elég nagy pofánvágás lenne ha akadna valami film. Amúgy egy e8200-as procira meg egy ati 4850-re gondoltam, ennek csak vinnie kéne minden filmet.

[ Szerkesztve ]

(#336) PuMbA válasza cousin333 (#334) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC szerintem minden jól visz.Nekem is volt olyan,hogy egy film 25fps-es volt és csak 15fps-sel volt hajlandó lejátszani,de ez a gond megoldódott mikor letöltöttem a .NET Framework 3.5-öt amiben benne van a Vista Video Renderer-e (EVR). Régebben nekem is volt gond KMPlayerrel meg VLC-vel,de MPC-HC + EVR Renderer nekem eddig mindennel megbírkózott : Planet Earth 1080p VC-1 .m2ts file Blu-Rayről (ezt még KMPlayer is viszi) , apple h264 filmek és sorenson videók (SVQ3) .mov vagy .mkv , x264 filmek , wmv hd-k.
Többmagos támogatás pedig a legjobb a többi lejátszóhoz képest,ugyanolyan mértékben használja ki mindkét magot nem úgy mint a KMPlayer ami csak héba-hóba a másodikat.
6 szálon tudja nyomatni a videót,tehát elvileg 6 magos procit is támogat (bár erre nemhiszem ,hogy sok szükség van ,egy 4 magos proci akármilyen hd filmet elvisz).

(#337) cousin333 válasza PuMbA (#336) üzenetére


cousin333
addikt

"MPC-HC szerintem minden jól visz."

Az én verziómat erről elfelejtették értesíteni. ;]

"We spared no expense"

(#338) Tibiajax válasza cousin333 (#334) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

cousin333, ki kell ábrándítsalak, annyira sajnos nem erős a procid. Olyat meg főleg ne írj, hogy félgőzzel vinné az amd az 1080p-t, mert nem igaz. Az igazság az, h még teljes gőzzel sem, sajna.
Én már kijelenthetem azt, hogy folyamatos bármelyik HD (tömöritetlen VC-1 is), de nekem egy erős core2-m van, és sajnos kell is alá.

A HD filmek (és lejátszók) másik nagy rákfenéja a seekelés, azaz amikor "beletekersz" a filmbe. Ilyenkor előszeretetettel merevednek le hosszú másodpercekre, és általában szépen kiesnek a kép-hang szinkronból is.

Én ilyennel még nem találkoztam. Igaz, nekem raid-tömbön vannak a hd-k. Ahogy eddig kitapasztaltam, minimum 3gigaherces órajel kellett egy core2-nek, hogy teljesen vajsimán menjen a Planet Earth 1080p. Az alatt, amikor mozog a kamera, szaggatni fog.

[ Szerkesztve ]

(#339) PuMbA válasza cousin333 (#337) üzenetére


PuMbA
titán

1.1.604.0 van neked? Milyen videót nem visz jól?

(#340) PuMbA válasza Tibiajax (#338) üzenetére


PuMbA
titán

Seekelésnél nekem is külön utat jár a hang meg a kép kb. 4mp-ig aztán beáll és megy jól.
5400rpm-es vinyóval és egy 1,46Ghz-es procival....

[ Szerkesztve ]

(#341) Tibiajax válasza PuMbA (#340) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Á, azzal nem is csoda. Bazz, nagy dolog h egyáltalán megy :U
Nem, szóval egy komolyabb vinyóval, és egy valóban gyorsabb provkoval nincs csúszás.

(#342) PuMbA válasza Tibiajax (#341) üzenetére


PuMbA
titán

Ja,de azért nem mindegyik 720p megy rajta simán. Most szerzek a notimba egy 1.73Ghz-es Core 2 magos Celeron M-et.Ezzel már minden 720p megy biztosan.
Asztali gépben egy 1.9Ghz-es AMD Sempron LE-1100 van és visz minden 720p filmet CoreAVC-vel. Eddig amit láttam legdurvább 720p film az a Blade Runner ESiR release, átlag 8000-9000kbps-sel,de egy jelenetben az MPC-HC szerint felugrott egy pillanatra 17000kbps-re.Ekkor a Sempron 95%-ban volt leterhelve. 4000 Ft-os procitól nem rossz teljesítmény.
:R CoreAVC :R

[ Szerkesztve ]

(#343) cousin333 válasza Tibiajax (#338) üzenetére


cousin333
addikt

"Olyat meg főleg ne írj, hogy félgőzzel vinné az amd az 1080p-t, mert nem igaz. Az igazság az, h még teljes gőzzel sem, sajna."

Nehogy már megmagyarázd nekem, hogy az én gépemben az én procim mit bír... Igenis elviszi az 1080p-t még rásegítés nélkül is olyan 80-90%-on. Ez nem jelenti azt, hogy nincs olyan film, ami szaggat, vagy esetenként ne érné el a 100%-ot, a kódolás paramétereitől sok minden függ. Ha van rásegítés, akkor pedig bizony mértem már 50%-nál jóval kisebb terhelést is (MPC-HC-val). "Terhelés" alatt a feladatkezelő által mutatott processzorterhelés grafikonokat értem. Amit viszont nem értek, hogy miért szaggat esetenként olyan film lejátszása esetén is, amikor egyik mag sincs 100%-ra terhelve. Gyanítom, hogy a hibajavítással, illetve a hibás frame-ek átugrásával van elfoglalva.

"We spared no expense"

(#344) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni a HD (mkv) filmeket gépen nézni és dvd-re kiírni.

A kérdésem az lenne milyen lejátszót és kodeket használjak lejátszáshoz?
Hangsávot betenni és kivenni mivel lehet könnyen? Az mkv toolnix 2.1.0 jó e célra?

Másik:

Van egy ilyenem: CoreAVC H264 Video Decoder 1.5.0.0

Ezt érdemes telepítenem?

Vágni a Matroska Splitter-el lehet vagy érdemesebb valami mással?

Köszi a segítséget!

(#345) PuMbA válasza kory24 (#344) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-val próbáld meg [link]
A beállításoknál pedig tedd be külső kodeknek a CoreAVC-t,hogy azt használja.
Az 1.7.0.0ás verzióval próbálkozz ,mert az 1.5.0.0hoz képest egy kicsit gyorsabban dekódol.

(#346) Methos21


Methos21
csendes tag

Sziasztok!

Azt tanácsolták, h inkább ebben a topicban tegyem fel a kérdésem, még új vagyok HD témában.

Ami adott:
- frissen telepített Windows Vista 64bit
- KMPlayer
- semmi codec pack és egyéb codec
- Tranfsformers (720p)

A probléma:
A lejátszás közben (legyen az a tranformers-es MKV, vagy pedig egyéb AVI fájl), a hang hihetetlenül halk, MKV-nél pedig nem halk, hanem olyan mintha csak az egyik hangsáv szólna, ugyanis az effekteket és egy kis zenét tökéletesen hallom, viszont a beszédeket egyáltalán nem.)

Próbálgattam állítani az MKPlayer audio beállításain, de nem jutottam fele semmire. Ha az LCD TV-re rákötöm a gépet HDMI-n keresztül, és az MKPlayer-be az audio kimenetet HDMI-re rakom, akkor a TV-n sztereóban tökéletesen szól a hang. De ha már PC-n van 5.1-es hangfalam, szeretném ezt ki is használni.

Másik lejátszókat is próbáltam, de hasonló volt a helyzet. (Valszeg mert mindegyik alapja KMPlayer volt).

Előre is köszönök mindenfajta ötletet, segítséget, és tippet, h megoldódhasson ez a probléma.

(#347) PuMbA válasza Methos21 (#346) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC [link].

(#348) Methos21 válasza PuMbA (#347) üzenetére


Methos21
csendes tag

Köszi a tippet, holnap kipróbálom otthon, és visszajelzek. :)

(#349) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
A közeljövőben tervezek egy noti beszerzést, és amire alapvetően használnám ez a típus meg is felelne, csak azt nem tudom hogy HD filmekkel hogy bírkózna meg :F
Annyi nehezítés van még a dologban, hogy egy 22" monitorra lenne kötve ami 1680x1050-ben üzemel.
Szóval szerintetek van ebben a notiban annyi kraft hogy ne szaggason a HD, vagy kezdjek el szemezgetni egy erősebb konfiggal :F

(#350) skylaner válasza garfield-r (#349) üzenetére


skylaner
senior tag

Szerintem a 2GHz-s Celeron proci kevés lesz a HD-hoz. 1080p-hez tuti , de 720p se biztos h tökéletesen fog menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.