Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) #91574272


#91574272
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni, hogyan állíthatom be, állítsam be a hardveres gyorsítást, hogy ne a procit zabálja hd film nézése közben. Mit és honnan kell esetleg leszedni hozzá?
Előre is köszi, konfig az adatlapon.
Zolee

(#402) manutdzoli válasza #91574272 (#401) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nekem még minig az lenne a problémám hogy a DTS hang szaggat mpc-hc alatt.Senki nem tud hozzá egy normális megoldást?Próbáltam már fddshow-val,coreavc,de semmi változás.Sztem a gépemnek bírnia kellene,ha nem azzal van a baj akkor mivel???Mindenki másnál jó csak nálam nem?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#403) PuMbA válasza #91574272 (#401) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC [link]
Állítani nem kell semmit.

(#404) PuMbA válasza manutdzoli (#402) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki analóg kimenettel,meg keress valami olyan beállítást az X-fi programjában,hogy Use built-in decoder,ne SPDIF-re kiküldés legyen.

(#405) metti


metti
tag

nem tudja valaki, hogy a KMplayer integrált vgával miért töri a képet vizszintesen, ha legjobb minőségre van állítva? Próbáltam: 690G,780G,8200-es alaplappal 5000+ (2x2600MHZ) procival, XP és Vistával is......7600GT-vel vagy X2400XT-vel uez a gép nem csinálja?Ez miért van?Elvileg az integrált lapokban uaz a videofeldolgozó motor van mint a különálló vgákban.....

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#406) bigdigit válasza PuMbA (#404) üzenetére


bigdigit
addikt

de ha egyszer pont a külső erősítő miatt az spdif van preferálva?
egyébként nálam is szaggatott a dts.szintén x-fi...

(#407) PuMbA válasza bigdigit (#406) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor driver baja lehet.

(#408) manutdzoli válasza bigdigit (#406) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Na,akkor nem csak nekem szaggat a DTS hang.Feltettem a legújabb Kmplayert,és tőkéletesen viszi a DTS hangot.Sztem nem a gépemmel meg a driverekkel van a baj,hanem a lejátszóprogival.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#409) PuMbA válasza manutdzoli (#408) üzenetére


PuMbA
titán

Kodek biztos úgy nyomja ki a hangot ,hogy az betesz az X-FI-nek (valamilyen beállítás nem fekszik neki). Érdekes ,hogy az Audigy 4-emen meg notiban egy Realtek hangkarival nem csinál ilyet. X-FI ezeknél jobb kártya.

[ Szerkesztve ]

(#410) eszaki0


eszaki0
aktív tag

Hű ez a KMPlayer nagyon jó 1080p-n egy akadás nem volt.
Akadás mentesen vitte végig próbáltam filmen mesén is köszönöm az ötletet

everlasting AMD

(#411) #91574272 válasza PuMbA (#403) üzenetére


#91574272
törölt tag

Megpróbáltam ezzel a lejátszóval is, ez még jobban leterheli a gépet mint a sima mpc és még a hang és a kép szét is csúszik. Próbáltam már a powerdvd codec-jével is amivel elvileg elérhető, hogy a vga dekódoljon, viszont ez sem működött, pedig be volt kapcsolva a dxva és az ffdshow-ban letiltottam a h264-t. CoreAVC megint csak ugyanolyan terheléssel jár. Már nincs ötletem mit lehetne próbálni. Egy ideig szépen megy a film de néhol rettentően belassul, és úgy meg már élvezhetetlen. Bár mikor max fps-sel megy , nekem még akkor sem tűnik túl simának, mintha kissé lassan menne. Lehet nem ehhez van szokva a szemem. Remélem nektek még van ötletetek. Tehát várom a javaslatokat.

Zolee

(#412) PuMbA válasza #91574272 (#411) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen filmet nézel,1080p? A procidnak simán ki kéne vágnia bármely lejátszóprogrammal.
CoreAVC-vel mindenképpen csökken a terhelés,úgyhogy szerintem beleszól az ffdshow és nem is a CoreAVC megy közben. Úgy próbáld ki az MPC-HC-t ,hogy le van szedve az ffdshow meg minden más és a beállításoknál az Internal Filters menüpontban minden kodek ki van pipálva.

(#413) Harman kardo


Harman kardo
csendes tag

Sziasztok .Segítsen valaki légyszi.A HD filmeknél a DTS-t nem tudom lejátszani./Gom player ,nekem bejön/ DVD formátumba minden probléma nélkül fut./Pover dvd/Miért van ez?Köszi

(#414) Harman kardo


Harman kardo
csendes tag

Megoldottam KM player ,lejátsza a DTS-t .csá

(#415) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Nem tudom hogy jó helyen járok-e a problémámmal,de azért csak leírom. Hogyan tudom a HDD-s kameráról PC-re mentett videókat DVD-re kiírni úgy hogy folyamatos legyen a kép,és a házimozi is letudja játszani? :F
Letöltöttem UVS 11 PLUS meg UMS PRO 8 S.PACK,de nem megy.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#416) eszaki0 válasza eszaki0 (#410) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Hát szomorú vagyok a Transformerst már nem bírta így most a Media Classic Player van soron az le játszott már 3 filmet akadás nékül hang sem csúszott el

[ Szerkesztve ]

everlasting AMD

(#417) stevve válasza eszaki0 (#416) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha nem lemezről nézed, akkor teljesen mindegy, milyen a film, a kódoláson múlik. Ha nem L4.1, megette a fene, mert nem segít be a VGA. Sajnos sok release-er csapat nem ezt alkalmazza. :(

(#418) #91574272 válasza PuMbA (#412) üzenetére


#91574272
törölt tag

Igen 1080p-s film, megpróbálom akkor úgy ahogy írtad hátha.

(#419) silent84


silent84
csendes tag

Üdv!
HD-ripek (720p mkv) lejátszására elég az AMD 780G + LE-1100 páros?
CoreAVC-t és Media Player Classicot használnék?
köszönöm.

(#420) PuMbA válasza silent84 (#419) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is 780G lapom van és LE-1100. Megy minden 720p CoreAVC-vel + MPC-HC. Laptopomba az 1,73Ghz-es Core 2 magos Celeron is viszi simán a filmeket.
CoreAVC forumán olvasni lehet,hogy nemsokára jön a 2.0-ás verzió és további sebességnövekedés is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#421) Harman kardo


Harman kardo
csendes tag

Sanyabá!! Én valószínűnek tarom,hogy mire is gondolsz.Van egy olyan program ,hogy sonyc.Ezzel az 1 gigás felvételeket,összetudod tenni egy lemezre.

(#422) eszaki0 válasza stevve (#417) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Nem írtam ki csak gépröl nézem 3870 512Mb van az bírja
Asztali lejátszó meg ez a jó [Én is ezt vettem nagyon meg érte az árát]
LG a TV a monitorom is

everlasting AMD

(#423) wolfman válasza Vistaboy (#72) üzenetére


wolfman
veterán

Bejött valamelyikőtöknek ez a CD képbe való átkonvertálás? Ha bejön akkor nad lesz az örö bódottág! :D

Ha nem akkor azonnal sűrgetni kell egy HDISO maker elkészítését valami programozónál! :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#424) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok.

Most lépnék be az MKV világába. LEszedtem ezt: KMPlayer 2.9.3.1432 lejátszani a filmeket. Kérdés, hogy a kisebbik konfigom is bírni fogja-e a filmeket és hogy kell-e a progiban valamit állítani. Köszike.

(#425) PuMbA válasza banderasz77 (#424) üzenetére


PuMbA
titán

Gyenge konfigra (erősre is jó,mert ez használja a legkevesebb erőforrást) :
MPC-HC [link] + CoreAVC.
MPC-HC-ban View menü --->Options --->External Filters ---> Add filter...
Kikeresed a CoreAVC-t és beteszed majd jobb oldalt Prefer-t jelöld be és kész.
Hang beállítás: Play menü --->Filters --->AC3 v DTS v WMAudio Decoder (filmlejátszás közben).

(#426) wolfman


wolfman
veterán

Valaki próbálkozott HDs vagy Blu-Ray filmek lejátszásával? A képfájl-os módszert kipróbálta valaki?

mkv-k annyira nem érdekelnek, inkább ezen lemezek hiba nélküli lejátszása

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#427) PuMbA válasza wolfman (#426) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD 8

(#428) metti válasza PuMbA (#425) üzenetére


metti
tag

a coreavc-t honnan lehetne beszerezni?

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#429) PuMbA


PuMbA
titán

Ez az új Catalyst 8.8 nagyon baró.
780G-s lappal visz több x264-es filmet is hardveres gyorsítással : Transformers 720p SEPTiC, Forrest Gump 720p TM,Blade Runner 720p ESiR,Planet Earth 720p ESiR,IMAX Flight of the Aquanaut 720p BLiND ). Régebben ezek nem mentek,úgyhogy grat AMD :R

(#430) PuMbA válasza metti (#428) üzenetére


PuMbA
titán

Google-lel megtalálod.

(#431) silent84 válasza PuMbA (#420) üzenetére


silent84
csendes tag

Köszi, akkor bőven jó lesz ez a proci. Így nem kell x2-t vennem amíg várok a 45nmes új AMD procikra :C
Láttom írtad, hogy a 8.8as Catalysttal még jobb lett. Még egy kérdésem lenne.
A 8000es bitrátájú mkv se sok neki?

(#432) banderasz77 válasza PuMbA (#425) üzenetére


banderasz77
addikt

Köszi, ezzel akkor meg is volnék. Jöhetnek a múvik ezerrel, kíváncsi leszek mit tudnak egy DVD-hez képest.

(#433) PuMbA válasza silent84 (#431) üzenetére


PuMbA
titán

Nem sok ,de nem garantálható ,hogy viszi. A Blade Runner ESiR release az eddigi legdurvább 720p amit láttam átlag 7000-8000kbps (néha felmegy 13000re) + 1536kbps-es DTS ,de az LE-1100 elbírja hardveres gyorsítás nékül (CoreAVC + MPC-HC párossal).

[ Szerkesztve ]

(#434) wolfman válasza PuMbA (#427) üzenetére


wolfman
veterán

igen, ezt eddig is tudtam, de mivel lehet olyan CD képet csinálni, amit aztán a Power DVD 8 felismer???????????

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#435) PuMbA válasza wolfman (#434) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen fileok vannak neked? m2ts vagy evo?

[ Szerkesztve ]

(#436) wolfman válasza PuMbA (#435) üzenetére


wolfman
veterán

m2ts. evo az mi? Olyan fajta HD filmfile-ok is vannak egy Blu-ray lemezen?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#437) PuMbA válasza wolfman (#436) üzenetére


PuMbA
titán

EVO fileok vannak HD-DVD-n.
PowerDVD 8 nak vinnie kéne,open files from hard drive vagy open dvd files opcióval csak a BD-s mappára kattintasz és megtudod elvileg nyitni.
Vagy : próbáld megnyitni PowerDVD-hez hozzárendelve ezeket a fileokat:
/BDMV/index.bdmv
/BDMV/MovieObject.bdmv
Ha ez se megy akkor m2ts-eket elbirod indítani biztosan,nekem sikerült MPC-HC-val.

(#438) PuMbA válasza wolfman (#434) üzenetére


PuMbA
titán

Hát simán csinálsz belőle egy képfile-t,akármilyen progival.Csak amit letöltöttél BD struktúra maradjon meg.

Mod: Látom más dologra válaszoltam előbb :W

Mod 2: AnyDVD 6.4.6.1 makes this guide mostly unnecessary thanks to the new "Rip to image..." option. Right click the fox icon, and you will find it there. This will create an ISO of your disc for you.

[ Szerkesztve ]

(#439) PuMbA válasza wolfman (#434) üzenetére


PuMbA
titán

AnyDVD-s megoldás a legbiztosabb.

(#440) wolfman válasza PuMbA (#439) üzenetére


wolfman
veterán

Nero 7 nem támogatja a BD lemezeket? Úgy emlékszem régebbi 7-es verzióban egyszer benne volt.

Nero honlapján meg van egy plugin, de hála istennek fizetős, torrenteken meg b@szn@k felrakni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#441) PuMbA válasza wolfman (#440) üzenetére


PuMbA
titán

Nero 7 és 8 is támogatja.Azt viszont nem tudom ,hogy ISO-ba megtudja-e csinálni.Kiírni biztos tud.

Itt van még egy módszer: [link]
ImgBurn legújabb verziója tudja a Blu-rayt.

[ Szerkesztve ]

(#442) metti válasza PuMbA (#429) üzenetére


metti
tag

XP vagy Vista alatt próbáltad?

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#443) PuMbA válasza metti (#442) üzenetére


PuMbA
titán

XP

(#444) Dean


Dean
tag

Sziasztok!

1 rövid kérdés: van olyan Network MediaPlayer ami lejátsza az mkv-ket?

Köszi

ui: pl. 1 ilyen? http://www.freecom.com/ecproduct_detail.asp?ID=3752&CatID=400

[ Szerkesztve ]

(#445) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

srácok halott már valaki a LINKSYS DMA2100 Media Center Extender nevezetü kütyüjéről??
vennék egy HD lejátszót, ami nem merevlemezes, hanem lan vagy wifin keresztül szedni a filmet és továbbitja a tv-re!
eddig ez a leolcsóbb amit találtam, csak nemtudom hogy a HD cuccokat hogyviszi, főleg az mkv t!
akinek van iylen vagy tud a neten tesztet róla, azt megköszönném ha megosztaná velem!

P4

(#446) zseko


zseko
veterán

Sziasztok, én is próbálgatom ezt a HD lejátszás dolgot, és több kevesebb sikerrel működik. viszont nekem a legjobban az Overlay Mixer-rel megy... Fent van már a Cyberlink-es codec is. Letöltöttem pár rövid videót az itt belinkelt oldalakról, és pl. a Forma1_HDTV_promo_1080i jobban néz ki - véleményem szerint - a "régi" mplayerc-el, ahol nincs HD támogatás, mint az újjal, ahol a Cyberlink-es támogatás van. És ezt hardveresen épp viszi még a gépem (Athlon64 3000+, 2GB RAM, HD3850), de azért már a határon van, 95% körül. Ha jól értelmezem az mpc-t, akkor ez a vidi cca. 20Mbites átvitellel megy. RivaTunerrel szépen lehet is látni, hogy mennyire terheli a VGA-t, nekem 20-25%-on ment a GPU és 30-35%-on a CPU. WMR9-et ( vagy szinte bármi mást) beválasztva az Overlay Mixer helyett, viszont még a 7000kbites videó is beakadt, főleg ha átsuhant fölötte az egér, vagy valami ablak került elé.

HR24.hu

(#447) pentium4 válasza zseko (#446) üzenetére


pentium4
senior tag

én a jól bevált GOM Playert használom, zsírul visz mindent akadás mentesen!

P4

(#448) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
A matroska mire jó és hogy tudom feltepíteni?

"Csak úgy mondom"

(#449) PuMbA válasza Csapi007 (#448) üzenetére


PuMbA
titán

Matroska: tároló formátum melyben végtelen számú video,hang,felirat sáv lehet, .mkv .mka .mks kiterjesztésűek.
Matroska Splitter : ilyen fileokat felismeri és szétválasztja a képet,hangot vagy ha van feliratot.
Külön nem érdemes feltenni csak egy splittert,inkabb egy lejátszót ami tud mindent pl.
MPC-HC [link]

[ Szerkesztve ]

(#450) Csapi007 válasza PuMbA (#449) üzenetére


Csapi007
veterán

Oké köszi. Eddig is ezt használtam.

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.