Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) s7evcsenko válasza Tomekk. (#100) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát ha valami fut mellette, akkor azt lődd le!
Én BS playert használok... amikor email jön beszaggat, ezért kilövöm ilyenkor az outlook-ot is!
Esetleg próbáld még meg a KMPlayert!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#102) Tomekk. válasza s7evcsenko (#101) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Nem fut mellette semmi, de megnéztem 720p-s filmmel ami régebben nemakadt, de most annál is durván szaggat ugyhogy valami más lehet a gond talán újra kéne rakni a gépet(3 éve nem volt :DDD )

(#103) proper válasza Tomekk. (#102) üzenetére


proper
őstag

km playert tudom én is ajánlani, nagyon jó és okos kis lejátszó

bsplayerrel 3000-en dualcore procival be be akadt a film
kiprobáltam a kmplayert és tökéletesen megy minden vele

(#104) Ndruu válasza Tomekk. (#102) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezek a codec pack-ek...:U Próbáld meg ffdShow + Media Player Classic kombóval (szedd le az összes codec pack-et a gépről és tedd fel az ffdShow-t), ha azzal sem megy, akkor valószínűleg semmivel.
3 éves windows és egy ilyen CPU párosítással amúgy szinte esélytelen, de talán egy friss rendszer még megbírkózik vele.

A tömörítéstől is függ (milyen konténer, milyen video codec...).

VLC Media Playert is meg lehet próbálni, bár nem hiszem hogy kevesebb erőforrást zabálna...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#105) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Most próbáltam ki egy 1080p videót:
TheGreatestGame_HD_AVC.mp4
Video codec: AVC1 - H.264/MPEG-4 - 6092 kbps
Audio: MPEG-4 AAC LC
Resolution: 1920 x 1080


CPU terhelés (MSN, Opera,Winamp futott még mellette)

Harrrr!!!!

(#106) Tomekk. válasza Ndruu (#104) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Na ffdshow-val a 720p tökéletes lett, a fullHD mintha be-be akadna de nemvagyok benne biztos, nézhetőnek tünik. Nemlehet kiíratni az fps-t mediaplayer classiccal?

(#107) Eagle16 válasza Ndruu (#105) üzenetére


Eagle16
addikt

Na ezt megnézem én is.
Aki még tesztelni akar, itt megtalálja a fájlt.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#108) Ndruu válasza Tomekk. (#106) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

View, Statistics, ott alul ki fogja írni majd az adatokat.

Direkt link a videóhoz

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#109) s7evcsenko válasza Ndruu (#105) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nincs is elindítva a film!! :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#110) Ndruu válasza s7evcsenko (#109) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem mondod komolyan?:Y Azért nincs elinndítva, mert lefutott a trailer, közben ment alatta a Feladatkezelő. Látszik a diagramon...:U
Ne tessék belém kötni! :DDD:DDD ;)

Harrrr!!!!

(#111) s7evcsenko válasza Ndruu (#110) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:W :W
Jóvanna!! Mindenre én sem figyelhetek! :B

Megnéztem 3 lejátszóval (KMPlayer, BSPlayer, VLCPlayer), mindháromnál kb. 25% volt a terhelés!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#112) Eagle16


Eagle16
addikt

Nekem ilyen lett: [link]

FFDShow, DivX, Xvid meg ilyesmik :D Közben futott még pár apróság.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#113) s7evcsenko válasza Eagle16 (#112) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kb nekem is ezt hozta!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#114) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR


Erre jutottam 1080p lejátszás esetén

Csak ffdShow és Matroska Pack van a gépen. (Meg a QuickTime sz@rjai, de az itt most nem játszik szerepet.)

Érdekes, hogy a KMPlayer a második magot használja jobban...

PhotoShopom most nincs, érjétek be a Paint minőségével...

Harrrr!!!!

(#115) Eagle16 válasza Ndruu (#114) üzenetére


Eagle16
addikt

Nálam a VLC nem ugrasztja meg ennyire az első magot, sőt, még jobb eredményeket kaptam mint a Media Player Classic-kal.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#116) Fori23


Fori23
őstag

Nekem meg átlag 1% alatt [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#117) Ndruu válasza Eagle16 (#115) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mert más beállításokkal használod. Valószínűleg a Te VLC-s beállításaid a jók..

Settings - Preferences - Video - Output modules-nál nekem OpenGL video output-ra van állítva, mert alapértelmezetten nem kapok képet. Lehet ez ugraszotta meg ennyire. A többi lejátszó alapon volt.

Harrrr!!!!

(#118) Eagle16 válasza Ndruu (#117) üzenetére


Eagle16
addikt

Igaz, megnéztem és alapértelmezettre van beállítva.

Fori23: az nem rossz :Y

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#119) kisninja


kisninja
őstag

Segítségeteket kérném olyan konvertáló programra volna szükségem amivel mkv-ből avi vagy dvd tudok csinálni de megmarad az 5.1 hang.
OJOsoft mkv converter-t használom mely meg is csinálná de ha 5.1 ra rakom az audiot akkor nem hajlandó elindulni.
liba52 kodekket használja.......
Kéne valami megbjzható más szoft. Asztalin szeretném megnézni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#120) Ndruu válasza kisninja (#119) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt egy elég jó leírás. Kicsit körülményes, de ahogy elnézem a 6 csatornás hanggal is boldogulnak a szoftverek.

Harrrr!!!!

(#121) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Most felraktam a KMplayert az elbaszott vmit és semmit se játszik le a gép hiába töröltem le, ilyenkor mi van? :W

szerk: Jóvan helyrejött valahogy :Y

[ Szerkesztve ]

(#122) kisninja válasza Ndruu (#120) üzenetére


kisninja
őstag

Köszönöm nagyon jó infó. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#123) PuMbA


PuMbA
titán

Hali!
Mitől lehet az,hogy MPC-HC-val ,ha beteszek valami h264-es filmet pl a greatest game-t amivel működnie kéne a DXVA-nak,kiírja hogy H264 bitstream encoder,no fgt,de nem is indul el a film,csak fekete kép és 0:00nál áll.Persze,ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást megy,de szaggat.
Ja és AMD 780G-s(HD3200) lapom van,de egy nagy fos az egész,külföldi fórumokon is irták már ezt a problémát,de megoldást nemnagyon találtam.

[ Szerkesztve ]

(#124) p_adam válasza PuMbA (#123) üzenetére


p_adam
addikt

PowerDVD-vel próbáltad? Hardveres gyorsítás esetén szerintem azzal kellene.

(#125) Hujikolp


Hujikolp
őstag

GOM Player

Gom playert tudom ajánlani, nálam bevált és rengeteg mindent visz, és sok beállítási lehetősége van neki :) és

INGYENES :))

[ Szerkesztve ]

(#126) PuMbA válasza p_adam (#124) üzenetére


PuMbA
titán

Működik...THX :R
Pedig MPC-HC belső kodekje is támogatja a gyorsítást,érdekes,hogy azzal nem megy.
Beraktam ,hogy használja a PowerDVD codecet és azzal jó....

[ Szerkesztve ]

(#127) PuMbA válasza PuMbA (#126) üzenetére


PuMbA
titán

Meg a renderert WMR9-re állítottam,ha EVR-re teszem nem működik a gyorsítás.
Másodjára elindítottam már nem volt kép...úgyhogy szar az egész

[ Szerkesztve ]

(#128) bigdigit


bigdigit
addikt

én is a kmplayerre szavazok egyenlőre :R

(#129) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Meg tudná valaki mondani, hogy VLC player alatt hogy tudom állítani a felirat nagyságát?
Esetleg helyzetét? -- én jobban szeretem ha a fekete sávban van...
BS playernél működik, de a VLC-vel szebbek valamiért a 1080p videók

(#130) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Van nekem egy mkv file-om...
Hogy tudom azt megcsinálni, hogy a benne lévő feliratokat meg tudjam nézni jegyzettömbbel??
Mint egy avi-nak a srt-jét....
Megoldható valahogy? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#131) p_adam válasza s7evcsenko (#130) üzenetére


p_adam
addikt

MKVtoolnix ezzel ki tudod szedni a feliratot azt hiszem de ha nem akkor valami Matroska demux tool progi van ami ezt tudja.

(#132) manutdzoli válasza Hujikolp (#125) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ez a program viszi az EVO HD fájlokat?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#133) manutdzoli válasza manutdzoli (#132) üzenetére


manutdzoli
senior tag

???????? :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#134) #sasa# válasza PuMbA (#123) üzenetére


#sasa#
csendes tag

PuMbA: Gondolom nem minden fájlnál csinálja ezt AVS forumban van pár módszer (pl itt ) ami az eset többségében segít a problémán. Egyrészt a nem szabványos (értsd BD ill HDDVD standardoktól eltérő) képméret/kódolás miatt az elég rugalmatlan harveres dekódolás nem működik. Szoftveres kodeknél ez általában fixálható, többségüknél meg is oldotta a fejlesztője. Nekem az MPC-HC vált be a legjobban (illik a legfrissebb build-eket használni legfrissebb vga driverrel). Egy ffdshow-halii párossal kiegészítve a HTPC-men kiválóan fut minden (Gigabyte AMD780G-s lap + 4850E proci undellockolva amennyire a BIOS engedi) mindent elvisz. Szerintem a sok lejátszó illetve kodek csak összezavarja a windows lelkiállapotát. Egyébként meglepő, hogy egyesek gépein mekkora erőforrásokat zabál fel a HD lejátszás (1080p): nálam FFDshow-val képélesség filter bekapcsolással sem megy soha 80% fölé 2GHz alá visszavett órajellel sem. Ugyanez a C2D 6400-asomon alapórajellel 40-50%.

[ Szerkesztve ]

(#135) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Érdekes ez a topik név. Ami HD az mkv? :W

(#136) PuMbA válasza #sasa# (#134) üzenetére


PuMbA
titán

Minden file-nál ezt csinálta,de rajöttem,hogy csak akkor megy nekem,ha a renderert WMR9-re álltom.1080p-s H264 videót 10-15% prochasználtásggal vitt,egy 1,9Ghz-es Sempron LE-1100al.De pl. a Forrest Gump is megy nekem csak szaggat,gondolom ez azt jelenti ,hogy nem szabványosan van kódolva.

(#137) #sasa# válasza PuMbA (#136) üzenetére


#sasa#
csendes tag

Igen, az kódolási hiba lehet, vagy próbáld ki ezt, 720p-ig működőképes megoldás lehet a legtöbb esetben.

(#138) tothl válasza PuMbA (#136) üzenetére


tothl
addikt

Hihetetlennek tűnik nekem amit írsz, nálam egy rendes 1080p -s DTS-es filmet is _épphogycsak_ elvitt az A64 3700+ . Ha szaggat az lehet codechiba, vagy csak ennyi volt a gepedben. Manapság szaggatósra kódolt filmmel már nem nagyon találkozom.

(#139) #sasa# válasza tothl (#138) üzenetére


#sasa#
csendes tag

Gondolom Neked szoftveres dekódolás van beállítva, neki meg hardveres.

(#140) tothl válasza #sasa# (#139) üzenetére


tothl
addikt

Arról nem írt... :)
Nem hiszem, hogy hardverest használna, alig 1-2 programmal lehet használni ezt az Avivo cuccot. Már ha Atija van... :)

Levi

[ Szerkesztve ]

(#141) PuMbA válasza tothl (#138) üzenetére


PuMbA
titán

Megy a film procival is,de 80-90%-os a prochasználtság.Ha beteszem a hardveres gyorsítástakkor csak 2-3% ,de akad a film.Sztem biztos ,hogy nem szabványosan lett enkódolva,azért ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#142) tothl válasza PuMbA (#141) üzenetére


tothl
addikt

Hogy teszed be a hardveres gyorsitast ?

(#143) PuMbA válasza tothl (#142) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC (WMR9 renderer) + PowerDVD 8 H264/AVC kodek

[ Szerkesztve ]

(#144) tothl válasza PuMbA (#143) üzenetére


tothl
addikt

Na az mas, azzal elvileg tenyleg megy... :)
En azert nem hasznalom, mert a gepem elviszi siman hw gyorsitas nelkul is, viszont en odzkodom a powerdvd-tol, illetve ez egy sokkal rugalmatlanabb megoldas mint a hw gyorsitas nelkuli packokban levo codecek. Lehet, hogy belefutottal egy filmbe, amit nem visz ez a kombo.
En a magam reszerol k-lite codecpack, es a hozza tartozo mediaplayer classic comboval mar evek ota huzom, sok codec van benne, lehet oket szabadon varialni, ha netan valami nem menne. Igaz nem hw, de annyi baj legyen. :)

(#145) Kobe


Kobe
veterán

nah
tegnap próbálgattam H.264 es HD filmeket, friss windóz, kb 1 hetes, kodek nincs rajta semmi,
a gép adatai a64 3000+; radeon 9600 pro, és 1,5 g ram

Próbáltam KM Playert, Coreavct, MPlayer classicot, VLC playert, semelyik nem volt hajlandó még a 720 ps filmet sem rendesen vinni, kép akad, ha nem akad akkor alacosny az fps, de folyamatos a mozgás, csúszik a hang.
A röhej hogy itt van a HD ready tv, gondoltam 720 p ket szednék dvd helyett, mivel másnak ti4600 os vga és athlon xp röhögve elviszi a 720 pt, nekem meg nem.

a filmek skálája elég széles volt,a mit teszteltem, többnyire 50-100-150 mbos samplekat néztem, de egyik sem volt tökéletes, ha a kép ment rendesen akkor is idő után elkezdett lassulni, és csuszni a hang

[ Szerkesztve ]

(#146) bigdigit


bigdigit
addikt

mit mondjak én is szenvedek a HD filmek lejátszásával pedig vas van alatta.
3.6-on hajtott q6600,8800gtx,4gb ram.
mondjuk eddig egy filmel szenvedek csak de azzal nagyon.azért ez az egy mivel ez ténylegesen 1920x1080 felbontású.
pontosítva az utóirat szeretlek cimű filmről van szó.(nem röhögni asszonynak kellett)
rögtön az elején pásztázik a kamera és igyen csúnyán szaggat a kép vagyis mintha kevés lenne az fps.
a tv philips 42PFL7613 full hd-és.
felbontás 1920x1080-on beállítva 24mhz-re mivel a film 23.976-os.vsync on.
kmplayerrel próbáltam.elvileg power dvd hw gyorsítást is megcsináltam.próbáltam a renderelést is többféleképp de ugyanaz a helyzet.a hang meg mintha kicsit sietne.

1920x9xx vagy kisebb felbontású filmeknél nem tapasztaltam ilyesmit.
már arra is gondoltom belefutottam egy fos 264-es filmbe :W

(#147) PuMbA válasza bigdigit (#146) üzenetére


PuMbA
titán

Szedd le a CoreAVC-t , mind a 4 magot kihasználja és akkor nem szükséges hardveres gyorsítás.

(#148) Ndruu válasza Kobe (#145) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Pár napja volt egy ilyesmi probléma, akkor sikerült megoldani az ffdShow-val. VLC Player nem használja (hacsak be nem állítod), de a Media Player Classic felismeri és azzal játsza le a filmet.
Én egy 2600+-os Sempronnal, 1GB RAM-mal és egy GeF 6600-zal még le tudtam játszani a 720p-s filmek 70%-át. Ezzel a MPlayer + ffdShow kombóval. Egy A64 3000+-nak jobban kellene boldogulnia... Bár a 9600Pro nem egy izom kártya, de hardware-es dekódolást úgysem fogsz használni. (PowerDVD-vel esetleg meg lehet próbálni...)

Harrrr!!!!

(#149) Kobe válasza Ndruu (#148) üzenetére


Kobe
veterán

de épp azt olvastam hogy coreavc lenne ideálisabb a gyengébb gépeken.....akkor ezt most nem nagyon értem :) mert ényleg ismerősnek 720p t simán elviszi egy az enyémnél döcögősebb konfig...

(#150) PuMbA válasza Kobe (#149) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-nek beállítottad ,hogy a CoreAVC-t részesítse előnyben?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.