Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) iMaverick válasza PuMbA (#532) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor nekem "mákom" van, mert az egyik gépen (a C2D-son) sikeredett a mutatvány XP alatt... :DD

A másik gépen viszont valami driver szarakodás van, mert most nézem, hogy a driverben sem tudok sok mindent állítgatni (most itt a Catalyst Control Central-ra gondolok... Pl. nem lehet a Pulldown detection-t kipipálni, ami kell a hardveres gyorsításhoz, Legalábbis a Tom's Hardver Guide szerint). A BSPlayer meg nem óhajt WMR9-ben képet renderelni. (Ez nem lenne akkora baj, hiszen eddig úgy tűník, hogy az Overlay mixer kell neki.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#552) PuMbA válasza mokus1 (#548) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem valami driver hiba lehet,nekem eddig akármilyen mkv-t lejátszott. (50db-ot biztos kipróbáltam ,ha nem többet). Ilyen ,hogy Opening közbe megdöglik akkor lehet,ha nem bírja leképezni a videomegjelenítőre és ettől beszarik az egész.

(#553) mokus1 válasza PuMbA (#552) üzenetére


mokus1
addikt

Hát nem tudom de most megy Kmplayer-rel az a lényeg :)

(#554) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az alábbi konfiggal, hogyan érdemes HD-t nézni?

ASUS P4P800
P4 2,6GHz HT
2048MB RAM (PC3200)
nVidia 6600GT 128MB

Milyen progikkal érdemes?

Coreavc + bármilyen lejátszó jó?

Köszi a segítséget!

(#555) mokus1 válasza kory24 (#554) üzenetére


mokus1
addikt

Hát egy kis proci tuning kéne 1080p-s filmekhez.
De én a Kmplayer-t ajánlanám ott be tudod állítani milyen órajelű a procid és ahhoz igazitja.

(#556) kory24 válasza mokus1 (#555) üzenetére


kory24
őstag

Csak 720asokat nézek. :)

A Km Player-ben hol lehet azt beállítani?

A CoreAVC 1.8.0.0-át tettem fel.
Akkor a Km Player kell még, és más nem?

(#557) mokus1 válasza kory24 (#556) üzenetére


mokus1
addikt

Én csak a Kmplayer-t használom de neked még a + Coreavc is fennt van akkor joo
Amikor feltelepíted felfog tenni kérdéseket.ÉS ott!HD filmhez ajánlott a 1ghz alattira tenni nem lesz romlás. :K

(#558) kory24 válasza mokus1 (#557) üzenetére


kory24
őstag

Nekem olyan KM Player van, amit nem kellett telepíteni, hanem csak kicsomagoltam és futtatom :)

De majd átnézem a beállításait, hátha megtalálom :)

Köszi

(#559) mokus1 válasza kory24 (#558) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor nyiss meg egy videot jobb gomb rajta->video(haladó)És ott megtalálod :K

(#560) Kowa


Kowa
tag

Egyébként Nvidiától melyek azok a típusok melyek tudják a hardveres HD lejátszást ? 8 as széria ? ÉS vajon melyik tudja jobban az Nvidia vagy az Ati? Annak idején a Ati kárytáknak szebb képe volt a Tv kimeneten

(#561) PuMbA válasza Kowa (#560) üzenetére


PuMbA
titán

Nvidia 8xxx széria tudja + ennél újabbak,8800asok nem tudják. Ati-nál HD2xxx széria , kivétel a HD2900 + ennél újabbak. Mindegyikük ugyanúgy tudja ,mert elvileg csak a szabványos Blu-ray filmeket kell támogatniuk (H264), mkv-t nem (x264,h264). Ám az ATI HD3200-am elbír pár x264-es mkv-t is,pedig nem feltétlenül kéne tudnia.

(#562) mokus1 válasza Kowa (#560) üzenetére


mokus1
addikt

A 8as szériában a csúcskártyák amik G80asak nem tudják.De 8800GT tudja,8800GTS512 is ha jól tudom.De a 8600GTS>tudják.És a 9es 200as is.

(#563) stevve válasza PuMbA (#561) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindegyikük ugyanúgy tudja ,mert elvileg csak a szabványos Blu-ray filmeket kell támogatniuk (H264), mkv-t nem (x264,h264). Ám az ATI HD3200-am elbír pár x264-es mkv-t is,pedig nem feltétlenül kéne tudnia.

Hogy mi? :F Azt írod, hogy a "H264" (ami egyébként H.264 és csak a szabványt jelöli) BD megy, de a "h264" mkv nem... Ennek így nem sok értelme van. Még ha csak x264-et írtál volna, ded már az sem állja meg a helyét. Ami H.264 szerint van kódolva, legyen az akár mkv, akár BD struktúrájú, a DXVA támogatja. A kártyának édes mindegy. szóval nem véletlen, hogy a kártyád támogatja. :P

(#564) kory24


kory24
őstag

Újra lett téve a windows-om.

Ezelött is XP volt és most is.

Ám eddig a HD-s filmek hangja normális volt, azonban most halk....

Mit kellene állítanom hogy ne legyen olyan halk?

Gépen nézem és hallgatom, sima 2.1es hangfallal integrált hangkártyával...

(#565) mokus1 válasza kory24 (#564) üzenetére


mokus1
addikt

Lehet hogy más driver volt fennt telepítés előtt illetve után?jobb alul maxra van huzva? :B

(#566) kory24 válasza mokus1 (#565) üzenetére


kory24
őstag

A hangerőt tudom, hogy kell növelni, ennyire nem vagyok láma ;)

A driverek szinte ugyanazok. A K-lite codec pack újabb, meg a CoreAVC.

Ezekben lehet valami beállítás?

(#567) PuMbA válasza stevve (#563) üzenetére


PuMbA
titán

Igen ,tök mindegy ,hogy mi a formátum ,ha benne szabványos H.264-el kódolt videó van ,akkor megy a gyorsítás. De a HD3200-om hardveres gyorsítással vitte az x264-et,ami nem feltétlenül szabványos,mert például van egy x264 video amit nem vitt hardveresen márciusi driverekkel viszont augusztusival már igen. Gondolom ATIék javítanak folyamatosan a támogatáson.

[ Szerkesztve ]

(#568) PuMbA válasza kory24 (#566) üzenetére


PuMbA
titán

KMPlayerbe alapból be van téve a hang normalizálása,azt kéne kivenned. Pl. ha egy filmben hirtelen robbanás van automatikusan leveszi a hangerőt ,hogy ne legyen hangosabb ,mint az eddigi hangszint(pl beszéd, ha az volt előtte). Nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget...

[ Szerkesztve ]

(#569) kory24 válasza PuMbA (#568) üzenetére


kory24
őstag

Sajnos nem ez volt a gond :(

(#570) PuMbA válasza kory24 (#569) üzenetére


PuMbA
titán

Talán valami beállítás a hangkártya programjában?
Próbáld ki ezt,hátha ezzel jó a hang: [link]

(#571) kory24 válasza PuMbA (#570) üzenetére


kory24
őstag

Ugyanaz a hangkártya driver van fent (SoundMax), nincs benne semmi különösebb beállítás...

Sajnos Mplayer Classicban is halk :(

Nem lehet valahol állítani, hogy az 5.1-et stereoba nyomja nekem?
Vagyis hogy ne legyen halk, hanem normális hangja legyen...

Ezelött a KmPlayerben normális hangja volt a 5.1es filmeknek is, most meg halkak :(

(#572) mokus1 válasza kory24 (#566) üzenetére


mokus1
addikt

Én nem használok codec-et.De elképzelhető de nem valószinu :DD

(#573) kory24 válasza mokus1 (#572) üzenetére


kory24
őstag

Azt hiszem rájöttem.
Lejátszás közben rámentem hogy AC3 filter és beállítottam 2.1 hangfalat és alkalmaztam és hangosabb lett :)

(#574) mokus1 válasza kory24 (#573) üzenetére


mokus1
addikt

Ok!mindenre van megoldás :))

(#575) TiMoN


TiMoN
senior tag

Letöltöttem a CoreAVC.Prof.v1.8.0.0 at, és ezzel megoldottak a problémáim? Lehetséges h csak ennyi volt a problem?

-TiMoN-

(#576) PuMbA válasza TiMoN (#575) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet,ha az MPC-HC valamit nem bír megnyitni kiír egy hibaüzenetet,nem pedig befagy openingnél.

(#577) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Vannak a DVD-RIP -nek megfelelő mkv/mp4 fájlok a neten x264 -es kódolással amik elég jó minőség/méret aránnyal (divx/xvid -nél harmad akkora méretűek) rendelkeznek amit simán szoftveresen egy P3 gép simán lejátszik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#578) iMaverick


iMaverick
addikt

Ugyan nem teljesen a HD-s témához kapcsolódik (de ennek kapcsán jött elő): találkozott-e már valaki olyannal, hogy a WMR9-es rendering nem megy a gépen? Azt írja ki a BSPlayer, hogy telepítsem fel a legújabb videókártya drivereket és a legújabb DX-et... Hát ezekből eleve a legújabb volt fennt, de biztos-ami-biztos még újra is telepítettem őket... A BSPlayer-t is... Jah a legfontosabb: WinXp. :W

A Catalyst Control Panelján sincs minden rendben, mert az AVIVO-s beállítások között van amit nem tudok átállítani (illetve át tudom, csak nem menti el az új setting-eket).

A legújabb .NetFX is fennt van (3.5)... :O

Ha valakinek volna valami ötlete a továbbiakra, mert nem akaródzik most winfost reinstallálni... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#579) #65675776 válasza iMaverick (#578) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg frissítsd a DirectX-et is.

(#580) bigdigit


bigdigit
addikt

4870x2-vel xp alatt is megy néha a hardver támogatás.viszont az mphc-én olyan a film mintha vsync hiánya miatt törne a kép...
fogalmam sincs még ati-n hol kell ezt belőni

(#581) iMaverick válasza #65675776 (#579) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy írtam, a videókártya driverét és a DirectX-et is frissítettem (illetve már eleve a legfrisebb volt fennt), azért a biztonság kedvéért újraraktam mindkettőt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#582) PuMbA válasza iMaverick (#578) üzenetére


PuMbA
titán

WMR9-cel nekem is szarok a filmek MPC-HC alatt. Van ,hogy csak 18fps-t jelenít meg és csúszást is előidéz néhány filmnél. XP alatt WMR7 vagy az Overlay Mixer a nyerő, Vista alatt meg EVR.

(#583) PuMbA válasza bigdigit (#580) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem XP alatt a notimon,ha Overlay Mixerre állítom az Outputot akkor nem törik.

[ Szerkesztve ]

(#584) norbi19884


norbi19884
tag

Hello!

Az mitől van hogy egy két HD-film szaggat lejátszás közben késik a hang nem olyan folyós a kép lassú meg ilyenek?

1gb ram e6700 geforce 6800 ultra p5k-c ez a konfigom talán ezzel van baj?Ja XP és Vista alatt is!!

(#585) PuMbA válasza norbi19884 (#584) üzenetére


PuMbA
titán

Olyan lejátszót kell feltenned,ami kihasználja a 2 magot pl. MPC-HC [link]

(#586) norbi19884


norbi19884
tag

Köszi! Tudsz még vmi jót mondani

(#587) iMaverick válasza norbi19884 (#584) üzenetére


iMaverick
addikt

Hali! Milyen kodek-kel próbáltad? Ha nem akarsz "tökölni", akkor tedd fel a CoreAVC-t (most az 1.8-as a legfrisebb). Mondjuk fizetős, de ez nem szokott problémát okozni. :DDD

Ezzel bármelyik progiban (akár a Media Player-ben is) mennie kell a lejátszásnak. A procid akkor QuadCore-os? Azzal nem lehet baj. :))

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#588) petij


petij
tag

ATI kártyával hogyan lehet beizzítani a hardveres dekódolást? Ugyanis UVD2-es és nem csinál semmit, pedig több filmmel is néztem és a csak a proci dolgozott.

(#589) petij


petij
tag

Hogy válaszoljak magamnak, utána néztem egy kicsit. Cyberlink h264 kodeket állítottam be a bsplayerben, valamint a renderelést átállítottam vmr9-re. Most a 40% helyett, csak 1-6% között mozog a procihasználat. Viszont egy kicsit szaggat.
Várom az ötleteket, hogy még mit állítsak be! :)

(#590) iMaverick válasza petij (#589) üzenetére


iMaverick
addikt

A PowerDVD-s kodeknak nálam nagyon tré képe volt... Ráadásul a hardveres gyorsítást sem csinálta... :F

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#591) norbi19884 válasza norbi19884 (#586) üzenetére


norbi19884
tag

Köszi most már jó már egy csomó progit ki próbáltam meg codec pakkot meg minden és eddig semmivel nem volt jó! amúgy C2D a procim.

(#592) petij válasza iMaverick (#590) üzenetére


petij
tag

vmr9-cel már jó a kép, valamint hardveresen is dekódol. Viszont felraktam a fentebb linkelt mediaplayer classicot, amivel tökéletesen működik a hardveres gyorsítás(0-3%) és még nem is szaggat, mint a bsplayer. :)

(#593) CPT.Pirk válasza petij (#589) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem még sima UVD-s radeonom van, ott FFDshow + ac3filter + haali media pslitter van a gépen, ezekkel az MPC-HC a hd videók kb. felét le tudja játszani a vidkari segítségével, nálad valszeg több mindent tudna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#594) norbi19884


norbi19884
tag

Az normális hogy csak 50-60% fut a processor? Bár elvileg a feladat kezelőben néztem és mind a két magot használja

(#595) CPT.Pirk válasza norbi19884 (#594) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert nem használja a videokártyát. Az MPC-HC -nek akkor szokott sikerülni a vidkari használata, ha más codecek nem szólnak bele a lejátszásba...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#596) Termi16


Termi16
őstag

üdv!

Vki meg tudná mondani, hogy egy ''normális'' (nem rip/mkv) blue-ray filmet milyen playerrel és codecekkel tudnék megnézni?

A letöltött film a Batman Begins lenne, de vhogy nem akar menni. Powerdvd-t használva már a sample is akadozik mint a fene, pedig gondolom nem kéne neki. Kmplayer bár nem ismerte fel a formátumot, de ha ráerőszakolom, akkor lejátsza akadozás nélkül (Stream mappa első, 22GB-os fájljlát tallózom be neki), viszont a kép az vmelyik extrából lehet, miközben arról magyaráznak (gondolom, mert hang nincs..), hogy hogy készült a film. Kmplayer alatt nincs is hang, powerdvd alatt viszont a film hangjait hallom, miközben az extrákat látom :Y :Y

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#597) PuMbA válasza Termi16 (#596) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD8-cal mennie kéne. Ha akad az driver probléma.

(#598) Termi16 válasza PuMbA (#597) üzenetére


Termi16
őstag

Powerdvd8 ultra van most telepítve...
Driver nem lehet, mert sem a 8.8-al sem a legújabb 8.9-el nem volt jó, a kmplayerrel meg egyáltalán nem akad.

Amúgy melyik fájlt kellene betallóznom a lejátszónak?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#599) PuMbA válasza Termi16 (#598) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem pl. a hardveres gyorsítás csak a gyártó oldalán található driverrel ment.
Nem tudom,hogy melyik file-t kell,próbálgass ki párat.

(#600) iMaverick válasza petij (#592) üzenetére


iMaverick
addikt

Jah kérem, a BSPlayer options részében rá kell parancsolni, hogy melyik filtert preferálja. Utána fog menni!!! :))

Egyébként tök viccesnek találom, hogy mennyire kusza ez a videókártyás gyorsításos játék! Nekem nem megy a VGA-s gyorsítás WMR9 alatt... Csak a WMR7 és az Overlay Mixer a nyerő... :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.