Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Kobe válasza PuMbA (#799) üzenetére


Kobe
veterán

érdeklődtem már htpc iránt másik topicban, de nem kaptam komplett ajánlatot hogy mit lenne érdemes. Lehetőleg nem p2 es gépházba épített csodát szeretnék, így természetesen hajlok a htpc fele is csak amikor kérdeztem soha nem adtak semmi konkrét infót árakkal :)

(#802) Alex91 válasza Kobe (#801) üzenetére


Alex91
félisten

Majd PuMba kiszamolja neked. :DD

En arra jutottam, hogy egy normalisan kinezo, megfelelo erossegu, energiatakarekos es foleg HALK! HTPC-t se lehet fillerekbol kihozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#803) khalox válasza Kobe (#798) üzenetére


khalox
őstag

Bluray-jel egy HTPC sem lesz éppen olcsó... így én komolyan elgondolkodnék egy Playstation 3-mon. Amellett, hogy van benne kétszeres bluray, kártyaolvasó meg merevlemez, kódolnak rá direkt HD-s "gagyi" tartalmat is... (mármint értem gagyi alatt az MKV-t meg a WMVHD.t :D)
Itt a PH-n is van konkrétan erről fórumtéma:[link]

Ja.. és még játszani is lehet rajt :D

[ Szerkesztve ]

(#804) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
halálsosan láma vok a hd hez de azért lenne 2kérdésem remélem tudtok segiteni :R
van egy 22"moncsim ami 1650x1080 as tudnák ezen én nézni hd filmeket ?ha igen akkor melyika legjobb progi hozzá?vistám van .a konfigom biztos vinné..

(#805) Alex91 válasza szucsinka (#804) üzenetére


Alex91
félisten

Probald ki! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#806) PuMbA válasza Kobe (#801) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplap AM2+ Gigabyte GA-MA78GM-S2H int. Ati HD 3200: 16.500,-
CPU AM2+ Phenom 8450 BOX Triple Core 3 év gar: 19.990,-
DDR2 RAM 1 GB/1066 Kingmax Mars 3 év gar: 4500,-/db
DDR2 RAM 1 GB/1066 Kingmax Mars 3 év gar: 4500,-/db
Tápegység Chieftec 350W GPS-350AA 12cm fan, PFC 3 év garancia: 7500,-
Blu Ray: LG GGC-H20LRBB Blu-Ray Combo 2 év gar: 26.990,-
HDD WD 160/SATA2/8M bontatlan fóliázott 1 év gar AKCIÓ: 6990,-

87,000Ft Gianninál+ház,bill,egér
Ez a konfig mindent lejátszik és elég sokáig elég lehet - akár 6-8évig is (,mert nemhiszem ,hogy van értelme a Full HD-nél nagyobb felbontásnak).

[ Szerkesztve ]

(#807) PuMbA válasza szucsinka (#804) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC a legjobb,más nem kell.

(#808) Alex91 válasza PuMbA (#806) üzenetére


Alex91
félisten

Azert adjuk csak hozza a hazat (HTPC-t ha lehet :) ), taviranyitot. A 160-as HDD meg a rendszernek eleg lesz, az mkv-knek meg keves...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#809) Kobe válasza khalox (#803) üzenetére


Kobe
veterán

ismerem a konzolok ezen képességét, de mint írtam, relatíve fontos az analóg 5.1. Konzolokon is meg sajnos már csak dts csati van, és a hd meg 2.0 kicsit hülyén adná magát :D
Félreértés nem essék, nem azért mert irtóra ragaszkodom hozzá, csak HD lejátszó meg házimozi, hát az együtt már rohadtsok és a házimozimmal így is meg vgyok elégedve :)

Pumba:
kicsit sokallok ennyit egy htpcért, így valszeg várok egy popcornhour szerű szerkezetre :)

[ Szerkesztve ]

(#810) Eagle16 válasza PuMbA (#807) üzenetére


Eagle16
addikt

Ez az MPC-HC miben más mint az alap MPC?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#811) szucsinka válasza PuMbA (#807) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi :R
nem kel vmi kodek hozzá?
a 1.1.604esthúztam le asszem

(#812) PuMbA válasza szucsinka (#811) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell,ha van fent valami akkor azt szedd le.Ha Vistát használsz a Beállításoknál az Outputot tedd át EVR Custom Presenter-re.

[ Szerkesztve ]

(#813) PuMbA válasza Eagle16 (#810) üzenetére


PuMbA
titán

Továbbfejlesztett változat,mindent visz kodek és splitterek nélkül,támogat 6 magot, hardveres gyorsítást,de egyszerűsége megmaradt és a legkevesebb erőforrást eszi a többi lejátszóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#814) pete_21


pete_21
addikt

Meg tudná valaki mondani, hogy az MPC-HC-ben hogy kellene rendesen belőni a 6 csatornás hangot, hogy mindegyik csatorna a megfelelő hangfalból szóljon?
Alapból rossz, például a beszédhang, ami a centerből jönne, a két frontból szól.
Előre is köszi a választ!

(#815) PuMbA válasza pete_21 (#814) üzenetére


PuMbA
titán

Play menü --> Filters --> AC3 v DTS v WMAudio Decoder ---> Decode to Speakers: 3 Front + 2 Rear és LFE négyzet bepipa.

(#816) pete_21 válasza PuMbA (#815) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi szépen, tényleg működik! :)
Még az lenne a kérdésem, hogy egyéni szín és fényerő, illetve kontrasztot hogy lehet beállítani? Mert amit találtam a beállításokban az utolsó menüpontban, az le van tiltva :(

(#817) FefeeX válasza khalox (#800) üzenetére


FefeeX
veterán

Oh thx, nem tom a framerate stimmel-e... mintha azért huzna el egymás mellől mert nem... :(
Mivel tudom ezt megnézni? (azzal a komboval amit irtál lehet késleltetni a hangot muxolás nélkül?)

DTS hangsávot is lehet BeSweet-elni? nem romlik? csak mert akkor valszeg az lesz ha más nem... :)

(#818) FefeeX válasza Kobe (#795) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem érdemes kivárni, míg elkezdik alkalmazni a Sanyo új lézerjét, ami sokkal olcsóbb lesz és 4 réteget tud kezelni --> olcsó lejátszók, írók, jobbak is --> olcsóbb lemezek
emellett a divx először az olcsó noname DVD lejátszóknál jött be anno, felemás sikerrel, és messze nem az elején, szerintem az mkv még lesz egy fél/egy év (mikor majd nagyon olcsó asztalik is megjelennek)

(#819) szucsinka


szucsinka
őstag

feltettem a mpc ch-át de nem játsza le a hd filmrekt
elötte volt fen vmi codec de nem tudom leszedni lehet az a baj?

(#820) Kobe válasza FefeeX (#818) üzenetére


Kobe
veterán

hát reménykedek benne mert a HD ready tv már ott áll egy éve - és akkor még csak az árzuhanások elején voltunk, a lejátszáshoz szükséges holmikat meg még mindig kiba drága összeszedni....normális tv 150 ezer körül van, bluray író 50 ezer körül, mkv lejátszó 65, bluray játékos szintén, szóval mire összerakod akkor is lesz 120 + 3 ezer ft / lemez :( Ez a 7-8 ezres dvd és a 60 ftos lemez kombót nagyon nem übereli :( 1 évvel ezelőtt emg pláne még drágább volt mint maga a tv :(

[ Szerkesztve ]

(#821) _ak_


_ak_
addikt

Jobb topikot nem találtam, de a probléma egyre zavaróbb. Egy-egy mkvnál előfordul, nem jelenik meg a felirat. KMP-t használok, az esetek többségében minden megy gond nélkül, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Hiába próbálom meg megváltoztatni ki-be kapcsolni, nem jön be, de ha a beépített felirat szerkesztőt nyitom meg, akkor ott van benne az egész időzítve. Mi lehet a problémája?

A másik kérdés, h ha laptoppal nem tudom kihasználni a dxva-t, akkor van egyáltalán értelme h264-es videókat szednem vagy bőven ugyan azt kapom így, mintha xvid-es cuccot szednék?

Let's begin, de gozaimasu!

(#822) ArGab válasza FefeeX (#817) üzenetére


ArGab
őstag

DTS-t BeSweet-tel nem igazán lehet kezelni. Ajánlom hogy ismerkedj helyette a Surcode DTS Encoder-rel illetve az EAC3to-val. Ezekkel megoldható az átkódolás (ha tényleg ez a probléma).
A videó képkockaszámát egyszerű kideríteni, MPC-ben a Filtersnél vagy a használt videókodek vagy a használt Renderer Pin Info füléről leolvasható. A hangot, ha csak az önálló hangsáv van meg, akkor nehezebb. Esetleg összehasonlíthatod a hosszt: ha 25/23.976-tal beszorozva a hangsáv hosszát kb. a film hossza jön ki, akkor a kép vsz 23.976, a hang pedig 25 FPS-es verzió lesz.

[ Szerkesztve ]

(#823) varzo válasza _ak_ (#821) üzenetére


varzo
tag

jobb egérgomb->felirat->felirat megjelenése itt tudod állítani, hogy hol jelenítse meg a feliratot wmr/video/overlay

(#824) _ak_ válasza varzo (#823) üzenetére


_ak_
addikt

Image itself-en van, de a többi beállítással, se jön elő.

Let's begin, de gozaimasu!

(#825) khalox válasza FefeeX (#817) üzenetére


khalox
őstag

A BeSweet Ac3-hoz jó, a DTS-hez valóban más kell. Ha viszont tényleg framerate gond van, akkor inkább a video sebességét érdemes a hanghoz igazítani, mint a hangot átkódolni, mert a DTS hangsávnál jobbat úgysem találsz...

Pl. ezzel az ingyenes programmal mindent ki tudsz deríteni a forrásaidról, amit szeretnél.

(#826) khalox válasza _ak_ (#821) üzenetére


khalox
őstag

A második felére válaszolva: persze, hogy van értelme - a DXVA az csak egy lehetőség, hogy az azzal kódolt film és megfelelő grafikus processzor támogatás és szoftver mellett ne a processzornak kelljen dekódolnia a HD tartalmat. Legfeljebb nem használod, mert pl. az integrált grafikus vezérlő nem támogatja... dolgozik helyette mondjuk a Core2Duo a laptopban... a végeredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#827) PuMbA válasza szucsinka (#819) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld meg azt,hogy a Beállításoknál az Internal Filters menüben mindent bepipálsz. A legjobb az lenne ,ha leszednéd valahogy...

(#828) PuMbA válasza _ak_ (#824) üzenetére


PuMbA
titán

Használj MPC-HC-t...

(#829) _ak_ válasza khalox (#826) üzenetére


_ak_
addikt

Na de van-e akármilyen előnyöm ezzel a sima xvidhez képest. Általában ahonnan le szoktam szedni a cuccokat, megjelenik h264 és xvid kódlással is.

PuMbA: Nem akarok mpc hc-t használni, mert szvsz semmivel sem jobb, mint a kmp. illetve nálam nem mutatkozott semmi. Hiába a multi core support. asztali 4 magoson is gyorsabban játssza le a videókat a kmp, mint mpc hc (vagyis egyikkel sincs problémám, de pl kmpvel, akár fast forwardba is tudom nyomni az 1080p-s filmeket)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#830) khalox válasza _ak_ (#829) üzenetére


khalox
őstag

Az xvid nem igazán nagyfelbontású videókhoz való, viszont könnyebb dekódolni. A H264 (x264) ugyanolyan bitráta mellett jobb minőséget ad, jobban lehet vele közelíteni az eredeti forrást.(Pl. 720p-re h264-gyel az átlag 5000Kbs már kb. OK lehet, xvid-del ugyanez a minőség 8000 körül lesz). Mondjuk az megint más kérdés, hogy tényleg látszik-e rajt...

(#831) _ak_ válasza khalox (#830) üzenetére


_ak_
addikt

Így már érthetőbb, akkor maradok a h264 mellet. :K Köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#832) szucsinka válasza PuMbA (#827) üzenetére


szucsinka
őstag

oké kép már van de hang az csak egy röcögés :)

(#833) PuMbA válasza szucsinka (#832) üzenetére


PuMbA
titán

Hnagkártyád milyen?SPDIF-et használsz? XP v Vista?

[ Szerkesztve ]

(#834) szucsinka válasza PuMbA (#833) üzenetére


szucsinka
őstag

hy
alaplapi hangkari p35 ds3 giga .vista 32bites spdif nem használok

a VLC lejátsza simán jó hang is
nem tom most mi van

[ Szerkesztve ]

(#835) PuMbA válasza szucsinka (#834) üzenetére


PuMbA
titán

Lejátszás közben : Play menü-->Filters--> AC3 v DTS v WMAudio Decoderre rámész,akkor ott mik vannak beállítva? Beállításoknál az Output menüben a DirectShow Audio legyen System Default.

(#836) FefeeX válasza khalox (#825) üzenetére


FefeeX
veterán

Az a baj, hogy DualDTS-t akarok csinálni :) de már megvan minden, kaptam nagyon jó segítséget, így a DTS hangot lassítom 25ről 24FPS-re :) Szerencsére a minősége nem romlik számottevően, ha nem összehasonlítjuk akkor abszolúte... :)

ha a videohoz nyúlsz egyébként, abban több kárt okozol... :)

(#837) khalox válasza FefeeX (#836) üzenetére


khalox
őstag

ha a videohoz nyúlsz egyébként, abban több kárt okozol...

Nem, mert nem kell átkódolni... csak a lejátszási sebességét megváltoztatni... Ha át is kellene kódolni, akkor azt egyrészt minden áron el kell kerülni, másrészt valóban a hang nyújtása/zsugorítása egyszerűbb is és gyorsabb is:
Ha dual DTS-t akarsz, akkor valóban legalább az egyik hangsávot meg kell piszkálni. (Néhány embert zavar, hogy ilyenkor néha elmászik a szereplők hangszíne... vájtfülűek hallják...)
Ha viszont mégis inkább maradnál az egy hangsávnál, akkor az átkódolást megúszhatod...

(#838) FefeeX válasza khalox (#837) üzenetére


FefeeX
veterán

Valóban picit elmászik a hangszín, de ezt csak akkor hallod, ha a kettőt egymás után hallod, és az sem olyan nagy dolog szerintem. Robbanások, effektek ugyanolyan pengék maradnak :)

Egyébként a hangátalakítás már majdnem kész, meg kell az a dual, szóval marad ez :)

(#839) khalox válasza FefeeX (#838) üzenetére


khalox
őstag

Ez így igaz...

Közben még eszembe jutott valami, amiért lehet, hogy a "szakma" megkövez:

Szóval ha már úgyis kódolni kell a hangot, akkor inkább az eredetit raktam volna 24-ről 25-re (a család úgyis magyar hanggal nézi...), és a magyart hagytam volna 25-ön és a video sebességét is 25-re állítottam volna (mivel az MKV-ban a tömörített videofolyamnak nincs köze a forrás BluRay 24fps-es folyamához, hisz át van kódolva).
Így megússzuk a 24-25fps konverziót, ami mind monitornál, mind TV-nél szívás lehet, és mivel a megjelenítést ilyenkor megint csak furcsa módon a hang szenvedi meg... (mert a lejátszóprogram, hogy röccenésmentes legyen a lejátszás, hozzáigazítja a sebességet a megjelenítő frissítési frekvenciájához, ha van egy kis esze..., /vagy pulldownt használ..., vagy natív 24fpst, ami elég ritka/. Az első módon ezt úgy teszi, hogy a hangot visszatorzítja (amit te lelassítottál, visszagyorsítja...))... Pl. a ReClock nevű cucc erre való.
Persze ilyenkor rövidebb lesz a film... amire az eredetiség rajongók felhördülnek...

De lehet, totál hülyeség, meg a hardvertől is függ, majd valaki okosabb megmondja...

[ Szerkesztve ]

(#840) FefeeX válasza khalox (#839) üzenetére


FefeeX
veterán

ez már kicsit túl bonyolult, meg számomra elsőre nehéz emészteni, de majd még próbálkozom vele :) Egyébként kösz a helpet

(még azt leírhatnád, hogy lehet a filmet 25FPS-re gyorsítani)

(#841) ArGab válasza FefeeX (#840) üzenetére


ArGab
őstag

MKVExtractGUI-t leszeded az MKVMerge-hez, simán a könyvtárába másolva működik. Kiszeded a videósávot az mkv-ból, majd az MKVMerge-el újramuxolod. Ekkor be tudod állítani a videósávhoz a Format specific options résznél az FPS értéket.

[ Szerkesztve ]

(#842) khalox válasza FefeeX (#840) üzenetére


khalox
őstag

Valahogy úgy, ahogy ArGab mondja.

Én a következő módszert használom:
Készítek egy sima szövegfájlt, aminek ez a tartalma:

# timecode format v1
assume 25.000

Az MKVtoolnixben (a lentebb linkelt mkvmergeGUI-ban) betöltve az eredeti MKV fájlunkat, ki kell választani a videó sávot, majd a timecodes-nél kiválasztani és betölteni az előbbi TXT-t (hogy milyen nevet adsz neki, az mindegy).
Az eredmény 25fps-es film, amire már konvertálás nélkül simán rámegy a magyar hang (csak megint össze kell muxolni, miután kitaláltad a hang eltolásának mértékét, ha nem csináltad meg egy lépésben).

(#843) FefeeX válasza khalox (#842) üzenetére


FefeeX
veterán

najah, csak a problem megin az angol hang, és azzal meg ugye visszafelé a szívás... hogy a nyavaja esne bele már :)

(#844) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon angy bajom van. Vettem egy gépet küldön HD-zésre. Csak az a baj, hogy nem fut rajta egy hd videó sem

ASUS M3N78-EMH HDMI alaplap, benne egy AM2+ 6000+ X2 4Gb ram 750Gb HDD és nem megy rajta egy rendes 720p sem nemhogy 1080i.

Friss windows. CoreAVC + KMPlayer és nem megy

Majd: ffdshow+matroska+wmp classic

csak szarabb. Mit csináljak? mert megöl az ideg

Where you go how is up to you

(#845) Alex91 válasza pubwart (#844) üzenetére


Alex91
félisten

Es mennyibe fajt? Vettel volna egy Popcorn Hour-t... Bar mondjuk az se nyom le mindent...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#846) pubwart válasza Alex91 (#845) üzenetére


pubwart
aktív tag

170. De volt hozzá xfi meg 7.1 hangrendszer meg 20" w tft. Szóval a guta üt meg

Where you go how is up to you

(#847) Alex91 válasza pubwart (#846) üzenetére


Alex91
félisten

Valami SW gond lehet szerintem... Ujra kellene esetleg rakni mindent, BIOS-t is atnezni... Vagy vidd vissza ahonnan vetted!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#848) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Asrock alaplap mATX S939 Pci-e
3200+ S939 AMD proci + hűtő
Sapphire ATI X1650XT 256mb/128bit kártya garanciával
512 rammal(800mhz)

elég lesz futtatni az 1080p-s hdripeket?

vagy kevés ez a gép neki?...illetve később pakolhatok erre a lapra nagyobb procit?(sajna annyira nem ismerem)

(#849) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Athlon 3500+ 64 bites
Asus A8NE-FM/S (939-es) PCI-E alaplap
NVidia GeForce 6200 SE PCI-E videovezérlő v.SAPPHIRE Radeon HD 2400xt,256mb,

vagy ez már megbírkozik az 1080ps hdripekkel....

[ Szerkesztve ]

(#850) PuMbA válasza pubwart (#844) üzenetére


PuMbA
titán

Vista + MPC-HC kell neked,mindenféle kodek meg szarság nélkül. MPC-HC beállításoknál az Outputot átrakod EVR-re és ennyi,megy minden film hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.