Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) PuMbA válasza Scoobyka (#849) üzenetére


PuMbA
titán

1 magos processzorral ne számolj 1080p-re,egy 2,4 Ghz-es 2 magos proci minimum...

(#852) Scoobyka válasza PuMbA (#851) üzenetére


Scoobyka
addikt

a 2400asban úgy tom van hadveres támogatás...ezért gondoltam,hogy elég egy 3500+os proci.

(#853) PuMbA válasza Scoobyka (#852) üzenetére


PuMbA
titán

mkv esetében nem mindig megy a hardveres gyorsítás ,mert eltérhetnek a szabványtól

(#854) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

jöttem hozzátok hátha valaki megtudja végre oldani a rejtélyemet!
adott a konfigom, profilomba látjátok 1920ba nézem a windowst!
ez a kodek van fent a gépemen: [link]
avi-nál minden rendbe, 720p nél is, de van oylan film ami kicsi náha néha gatyaszaggatózik, 1080 nál is ez a helyzet csak ott nagyobb arányban 10ből 1-2film nem szaggat!
kérdem én, hát egy iylen konfigon simán kéne futnia a legdurvább 1080 as hd nak, de nem, nemfut, hanem inkább szaggat!
proc terhéls is megvan: 10-42-20-43, mag1-mag2 stb.! e körül ugrál folyamatosan!
szal miként is lehetne megoldani azt hogy szaggason az mkv lejátszása, gom playerrel játszom, de vlc vel is ugyan ez a helyzet! vista ulti 64bit-et használok!
köszi

P4

(#855) iMaverick


iMaverick
addikt

Van valakinek tapasztalata a HD-s gyorsítással 64bites Vista alatt?

A szitu: újratelepítettem az asztali gépemen a Winfost, és ha már a múltkorjában lecseréltem a ramjaimat 4GB-ra, gondoltam kellhet a 64 bit (és akkor már legyen Vista).

Tehát az aláírásomban szereplő konfigra rátettem egy angol Vista 64bitet SP1-gyel. Catalyst 8.10, .NetFX 3.5, legutolsó DX... (az augusztusi frissítésű).

Namost beregisztráltam az MPC HC videdec.ax-ét (a 64bites verzió eleve nem ment, így maradt a 32bites). A videókat lejátsza (BSPlayer-t használok EVR Custom videórendering-gel), csak a gyorsítást nem csinálja...

Letöltve az MPC HC 64bites verzióját csinálja a gyorsítást, de szaggat a lejátszás... Ráadásul én jobban preferálom a BSPlayer-t... 5let?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#856) PuMbA válasza pentium4 (#854) üzenetére


PuMbA
titán

Vegyél le mindent és tegyél fel MPC-HC-t. Ha szaggat valamelyik film,akkor meg a Play-->Filters-->MPC Video Decoderben vedd ki a hardveres gyorsítást,mert biztos nem teljesen szabványos a film.

(#857) PuMbA válasza iMaverick (#855) üzenetére


PuMbA
titán

Vedd ki a gyorsítást MPC-HC-ban,biztos azért szaggat a film,mert nem szabványosan van kódolva. Outputot meg tedd EVR-re.

(#858) pentium4 válasza PuMbA (#856) üzenetére


pentium4
senior tag

igyse jó, sőt, még a filterből a video decoder gombot is sikerült eltüntetnem és már kép sincs! :)
esetleg valami más megoldás?

P4

(#859) iMaverick válasza PuMbA (#857) üzenetére


iMaverick
addikt

Az a baj, hogy a másik gépemen (Core2Duo, 2GB ram, HD3450, WinXP) ugyanez a film röcc nélkül megy HD gyorsítással...

EVR-rel néztem....

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#860) Templomegere


Templomegere
senior tag

Hali !

Olyan gondom van hogy ...... eddig bármilyen vas volt a gépemben mindig ugyanez a problémám volt .

AMD X2 2800mhz , ATI 4850 , 4 gb ram stb

DVI-HDMI átalakító - dvi-dvi kábel , fullhd TV

mkv filmek lejátszásánál , néha olyan szaggatós , beakadós a kép . De nem mindig , természetfilmnél , a közeli képeknél minden hibátlan , de amint mutat egy hegyvidékes tájat mondjuk 10000 pingvinnel megspékelve akkor már érezhető a rángatózás .

kodek részhez hülye vagyok.....kmplayer-t használok , de kipróbáltam már minden mást . MPC HC-t matroskával , ffdshow-al de az is ugyanígy tett .

Ha a pc monitoron nézem akkor is ugyanez a szitu .

XP , vista szintén tökmindegy .

segitsééééég :)

(#861) PuMbA válasza Templomegere (#860) üzenetére


PuMbA
titán

Vista + MPC-HC + EVR-rel nem kellene lennie akadozásnak.Az elképzelhető ,hogy a film nem szabványos így hardveres gyorsítással akadozik,de ki tudod venni a Play-->Filters-->MPC Video Decodernél a gyorsítást. Gépről ajánlatos minden kodeket meg splittert leszedni,csak MPC-HC maradjon fent

(#862) PuMbA válasza iMaverick (#859) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor lehet 64bites MPC-HC-val van valami,én 32bitest használok.Lejátszás közben Play-->Filters-->Enhanced Video Renderernél látsz eldobott képkockát vagy csúszást?

[ Szerkesztve ]

(#863) PuMbA válasza pentium4 (#858) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál az Output EVR-en van? Próbáld ki mindkét EVR-rel. Látom neked is 64bites Vistád van,én 32bites MPC-HC-t használok,azzal sose volt gondom.

mod: legújabb béta [link]

[ Szerkesztve ]

(#864) iMaverick válasza PuMbA (#862) üzenetére


iMaverick
addikt

Közben megnéztem jobban az XP-Standalone filter-BSPlayer-es verziójú gépen is, és ott is szaggat a film... Szóval tényleg valami szabványon kívüli kódolás lehet a probléma... (A DXVA-t kikapcsolva nem szaggat a lejátszás. Viszont néha valami belóg a képbe. Nem vicc! Olyan mintha valami hülye effekt lenne: valami karakterlánc lóg be a tetejéről... Lehet hogy a feliratot mutatja ilyen hülye módon?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#865) Templomegere válasza PuMbA (#862) üzenetére


Templomegere
senior tag

Megnéztem vista alatt , nekem folyamatosan növekszik az eldobott képkockák száma 2200 lejátszottnál van 101 eldobott !!!

dxva ha engedélyezve van akkor nincs eldobás , de a film továbbra is lüktető érzést kelt .

heeelp :O

[ Szerkesztve ]

(#866) jolaca


jolaca
csendes tag

Sajna nagyon új vagyok...
Az AfterDawn-on találtam a tsmuxer .mkv>AVCHD konvertálás leírását. Egy találomra letöltött fájllal ment is a dolog (.m2ts-ből a notebook vinyójáról már le is játszotta a WinDVD SE, eddig rendben.
De én mást szeretnék, és az nem ment. Azt próbálmám ugyanis, hogy az AVCHD kamkorderemre (HG10) átmásolva/ráirányítva tudjam lejátszóként használni. Próbált már valaki ilyesmit (keveset olvastam vissza, bocsánat!), lehetséges-e vajon?
Kimeneti formátumként próbáltam .ts, .m2ts és blu-ray változatot, mindet az összes lehetséges kamkorder könyvtárba bemásolva (illetve az illető (al)könyvtárakat a progi kimeneti célkönyvtáraként megjelölve - semmi, a cucc nem látja, így nem lejátszható. A program alapbeállításain nem változtattam, mert nem értek hozzá. Egy dolog biztos: az .mkv konténer 720p-s felbontást árult el, a HG10 natív HD-felbontása 1080i. Erre viszont nem ajánlott gyógyírt a program.
Kérnék szépen vélemény(eke)t!
És köszönöm!
Laci

(#867) PuMbA válasza Templomegere (#865) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lehet ,hogy szarul kódolták a filmet? Ezeket próbáld ki : [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#868) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Az normális, hogy a hd filmek 24 fps-sel mennek? :F
Amúgy minden jól működik, csak sz.tem kicsit kevés ez a szám...... :U

(#869) PuMbA válasza ImI87 (#868) üzenetére


PuMbA
titán

Miért ne lenne normális? 24fps már folyamatos az emberi szemnek. Játékoknál is folyamatos csak ott egy kicsit más a helyzet,inkább 40-60fps az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#870) Templomegere válasza PuMbA (#867) üzenetére


Templomegere
senior tag

ezeket lejátszva nem tapasztaltam semmi rángatózást .

De ezek szerint van egy rakat rosszul kódolt filmem ? hogyan lehet ezt megállapítani filmnézés nélkül .................

(#871) PuMbA válasza Templomegere (#870) üzenetére


PuMbA
titán

Nézés nélkül nem lehet,ám az ilyen félrekódolás TV-ből felvett anyagoknál fordul elő.
Mikor megszerzek egy hd filmet én előszőr mindig letesztelem,hogy hogy megy hibátlanul (EVR v EVR Custom Presenter(Egyedi beállítás) v Overlay Mixer + DXVA v DXVA nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#872) ImI87 válasza PuMbA (#869) üzenetére


ImI87
őstag

Ok, rendben. :R
Csak hirtelen azt hittem, hogy v.mi be van lassulva.... :B

(#873) Scoobyka


Scoobyka
addikt

lenne egy olyan kérdésem,hogy a régi gépemet lehet átalakítom htpc-nek....
egy duron 2,2gigahzen 1giga ddr 400mhzes ram és egy agp-s 3450 elég az 1080p-s filmek lejátszásához vagy célszerű alaplap proci cserre is....csak mert a 3450ben van elvileg hd hadveres gyorsítás...

(#874) Yahhher válasza Scoobyka (#873) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hali, ha jól tudom, akkor az a duron 1 magos ugye? Mert akkor jobban jársz, ha befektetsz, elég olcsón meg lehet úszni. Nekem pl integrált vga-s alaplapom van, meg egy C2D, és megy minden. Semmi flanc.

(#875) Templomegere válasza PuMbA (#871) üzenetére


Templomegere
senior tag

BBC planet earth 1080p x264 -es verzió

feltettem 64 bites vistát , hozzá a 64 bites új mpc hc-t és ugyanaz :)

(#876) gprspeter válasza PuMbA (#871) üzenetére


gprspeter
senior tag

Hol tudod beállítani, hogy DXVA vagy DXVA nélkül?

(#877) PuMbA válasza Templomegere (#875) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a Planet Earth 720p-s ESiR verzióval nincs gondom,szerintem szedd le valami más csapat ripjét az biztos jó lesz.

(#878) PuMbA válasza gprspeter (#876) üzenetére


PuMbA
titán

Lejátszás közben Play menü -->Filters-->MPC Video Decoder és Use DXVA beállítás...

(#879) gprspeter válasza PuMbA (#878) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ha Core AVC-t használok, akkor nincs is DXVA?
Ha nem használom, akkor picit szaggat a kép, C2 9300 nVidia 8400GS.
Melyik beállítás a jobb?

(#880) PuMbA válasza gprspeter (#879) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC nem támogatja a DXVA-t. DXVA jobb ,ha a film rendesen megy vele.

(#881) gprspeter válasza PuMbA (#880) üzenetére


gprspeter
senior tag

Kimenethez mit kell beállítani? (Vista)

(#882) PuMbA válasza gprspeter (#881) üzenetére


PuMbA
titán

EVR

(#883) gprspeter válasza PuMbA (#882) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! :R
Sajnos a notiban lévő 8400GS nem a legjobb rá. Pillanatok alatt 80C-os, és picit szaggat is...

(#884) pete_21


pete_21
addikt

MPC-HC-ban hol lehet egyébként fényerőt és kontrasztot állítani?

[ Szerkesztve ]

(#885) pete_21


pete_21
addikt

Bocs, 2x ment el :S:S

[ Szerkesztve ]

(#886) PuMbA válasza pete_21 (#884) üzenetére


PuMbA
titán

Sehol,a videókártya driverében biztos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#887) pete_21 válasza PuMbA (#886) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, ott lehet, de gondoltam, hogy biztos lehet a lejátszóban is. Na mindegy, azért kösz.

(#888) sbazsi


sbazsi
veterán

Ez a vas mennyire elég hd video lejátszására?

Processzor: Core 2 Duo T5670 (1,8 GHz/800 MHz/2M),
Memória: 2x1 GB (PC2-5300 DDR2 667MHz),
HDD: 160GB/5400rpm SATA HDD,
Optikai meghajtó: DVD+RW Dual Layer,
VGA: Intel X4500 Integrated Graphics,
Kijelző: 14.1" WXGA (1280x800) fényes kijelző + Camera,
Egyéb: Lan 10/100, Intel 5100 AGN (1x2), Bluetooth, FireWire, 3 USB,
Biztonság: Ujjlenyomat olvasó,
Akkumulátor: 6 cellás,
Beviteli eszközök: 7-in-1 kártyaolvasó, ExpressCard
Operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Business 32+ XP Professional Recovery DVD,
Garancia: 1 év szerviz garancia

Vagy ez:

Processzor: Core 2 Duo T5670 (1,8GHz/800 MHz/2M),
Memória: 2x1 GB (PC2-5300 DDR2 667MHz),
HDD: 160GB/5400rpm SATA HDD,
Optikai meghajtó: DVD+RW Dual Layer,
VGA: Intel X4500 Integrated Graphics,
Kijelző: 13.3" WXGA (1280x800) fényes kijelző + Camera
Egyéb: Lan 10/100, Intel 5100 AGN (1x2), Bluetooth, FireWire, 3 USB,
Biztonság: Ujjlenyomat olvasó,
Akkumulátor: 6 cellás,
Beviteli eszközök: 7-in-1 kártyaolvasó, ExpressCard
Operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Business 32,
Garancia: 1 év szerviz garancia

(#889) PuMbA válasza sbazsi (#888) üzenetére


PuMbA
titán

Elég 1080p-re is ,ha a film támogatja a hardveres gyorsítást,ha nem akkor is futnak a 720p-k simán,ami pont elég ,mert 1280x800as az LCD.

mod : lehet 1080p-k is elmennének processzorral CoreAVC-vel ,de erre nem mernék fogadni...

[ Szerkesztve ]

(#890) Yahhher válasza PuMbA (#889) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az asztali gépemben van egy 2.4-es c2d, ez 1.6-on megy 1080 alatt mindenféle hardveres gyorsítás nélkül. Sztem elég mindkettő konfig.

(#891) sbazsi válasza PuMbA (#889) üzenetére


sbazsi
veterán

mi az, hogy a film támogatja a hardveres gyorsítást?!

Panasonic videokamerával készített m2ts fájlok.

a jelenlegi gép gyenge hozzá.
C2D T5500 1,66mhz, igma 950, 2,5gb, 120 gb.

(#892) 1010 válasza sbazsi (#891) üzenetére


1010
őstag

a video kartya integralt
es a proci se valami gyors

ezt a ketot kene cserelni pl
egy Ati HD 2600ra
es egy 2,4 C2D re

(#893) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Shuttle K45 Barebone

CPU: ?
VGA: Intel GMA950

Vajon 1080p-s mkv-ra létezik olyan olcsó proci, ami alapórajelen elég? (tuningolni gondolom nem lehet ilyen cuccban)

(#894) PuMbA válasza sbazsi (#891) üzenetére


PuMbA
titán

A film meghatározott szabványon belüli beállításokkal van kódolva (pl. nagyfelbontású tartalmak : H264 ).
Hardveres gyorsítású VGA-k csak ezen a szabványon belüli filmeket bírják gyorsítani ,de hd-ripek esetén (mkv) előfordul,hogy a kisebb helyigény vagy kicsit jobb képminőség esetén eltérjenek a szabványtól és ezeket már csak a processzor tudja dekódolni,így nem ér semmit a hardveres gyorsítás.

Videókamerával készült m2ts fileok biztos mennek hardveresen gyorsítva,de a gma950 ezt nem támogatja, a procid meg gyenge hozzá.

(#895) PuMbA válasza Alvin_ti4200 (#893) üzenetére


PuMbA
titán

Core2 Duo E5200 2.50/2M/800 ,ennek bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

(#896) Alvin_ti4200 válasza PuMbA (#895) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

én is azt számolgattam, csak mert a K45 aranyos kis Barebon lenne, sajnos eléggé behatároltak a lehetőségek házikó ügyben (amik elférnek):(

(#897) stfx válasza Templomegere (#860) üzenetére


stfx
aktív tag

Nezd meg a cpu hasznalatot amikor akad a video, szerintem keves a 2.8-as amd ffdshow-al. Probald ki a coreavc-t, az jobban kihasznalja a dualcore-t es gyorsabb is az ffdshownal.
Probald ki ugy xp alatt hogy MPC-ben az view/options/playback/outputot overlayre rakod, es coreavc-vel vinnie kell a 1080p-s planet earth-ot is, mert nalam az C2D E6420 alapon elviszi meg a madaras jelenetet is. Egyebkent a planet earthbol nincs dxva kompatibilis 1080p rip, mindegyik L5.1-es.

Mas:
csak engem zavar a sok baromsag, mint pl a topik cim is?
hardveres mkv gyorsitas :O
Ez egy szakmai forum nem kene azert ilyen infokat terjeszteni.

mkv≠HD
x264,h264≠HD
Az mkv egy kontener amibe nem csak h264-es video lehet.
h264-el lehet kisebb felbontasu videot is tomoriteni (ld. ipod), nem jelenti azt hogy HD.
x264-es codec nincs, csak egy h264 encoder implementacio. (codec=coder/decoder az x264 meg csak encoder)

(#898) PuMbA válasza stfx (#897) üzenetére


PuMbA
titán

CPU használat csak 60%,ugyhogy nem az a gáz,Output is lett próbálva mindegyik,biztos ,hogy szar a kódolás.

(#899) hadime


hadime
csendes tag

Sziasztok!

Van egy notebook es azon szeretnek 1080p videot lejatszani DXVA gyorsitassal.

chipset: intel G45 (4500HD integrált vga)
cpu: intel T9400 / 2.53Ghz / 6M / c2d
os: vista x64 sp1
player: MPC-HC 1.845 build beta

A forumot olvasva ugy tunik ez nem megy. Nekem sem sikerult. Kiprobaltam a PowerDVD 8-at, s lam mukodik g45-os chipsettel is DXVA (cpu load ~5%). Super.

En igen kedvelem az MPC-HC-t. Azon szeretnem a DXVA-t.Egy angol nyelvu forumon bukkantam a megoldasra. Installald a powerDVD-t. Masold ki a VideoFilters konyvtarat.
Uninstallad a a powerdvd. Regisztrald a kimasolt codecet es hasznald MPC-HC alatt.

Hat megy is a dolog, csak a DXVA hasznalatat "elfelejti" a kimasolt codec. Tud valaki erre egy megoldast?

[ Szerkesztve ]

(#900) PuMbA válasza hadime (#899) üzenetére


PuMbA
titán

Ennek semmi értelme,PowerDVD egyáltalán nem kell hardveres gyorsításhoz se a kodekje,mivel MPC-HC-ban alapból be van építve a DXVA.Csak a beállításoknál az Outputot kell EVR-re rakni és megy a gyorsítás...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.