Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kipróbáltam egy ideig a vistát,de sok volt vele a bajom,most visszatértem xpre.
Viszont egy dologban verhetetlen a vista,a film lejátszásban:sokkalta gyönyörűbb képet ad evr beállítással,mint az xp a vmr9-el.Nincs lehetőség arra,hogy rendesen tudjam használni a dxva 2-t és az evr-t xp alatt?MPC-HC-vel dolgozom,letöltöttem már az összes ilyen cuccot(.net 3.5,evr regisztráló cucc,dx10 xphez),tudom is használni az evr módot,de nem megy a dxva és az avi képe is szokásos xp "minőség"..
Esetleg vki erre?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1602) tutinet válasza ronson (#1597) üzenetére


tutinet
csendes tag

Unom a bénázást mert valami sose stimmel.

Az MPC HC pofonegyszerű mégse jó.
1080p-s videot, mkv-t nálam akadozva viszi a saját kodekjável pedig van DXVA gyorsítás is.
Tudja valaki miért akad ??????

Föltettem a powerdvd8-as kodekjét azzal jó volt, de azzal rosszabb a kép. Ott be lehet kapcsolni a DXVA-t legalább.

Föltettem az usite.hu-ról az EVR csomagot XP alá ,de az se hozott megoldást .
Egyedül az AC3 filter megy normálisan, szépen viszi a DTS hangsávokat.

Mit telepítsek mellé még ?

(#1603) tutinet válasza Zirowe (#1601) üzenetére


tutinet
csendes tag

De van lehetőség:

Kell ez a batch file.

@echo off
echo EVR renderer XP ala, a batot irta USiTE.hu.
echo Masolom az osszes dll-t a system32-be...
copy *.dll %windir%\system32\
echo Regisztralom is azokat...
regsvr32 %windir%\system32\evr.dll
regsvr32 %windir%\system32\evrprop.dll
echo Keszen is vagyunk!
pause

Meg kellenek a DLL-ek.

http://www.usite.hu/prg/EVR_Renderer

(#1604) tutinet válasza Vertigo18 (#1599) üzenetére


tutinet
csendes tag

KMplayer : Föltettem de le is szdtem. REngeteg dolgot kell rajta beállítani és nekem nem sikerült. A hang csúszott a képhez képest, nem is keveset.

(#1605) Zirowe válasza tutinet (#1603) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen,ezt a filet,amit linkeltél már kicsomagoltam és telepítettem,és azzal értem el a fentebb ismertetett eredményt.

Neked megy az evr xp alatt úgy,hogy van dxva is?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1606) PuMbA válasza Zirowe (#1605) üzenetére


PuMbA
titán

Csak Vistán van EVR alatt DXVA. XP alatt én is szórakoztam EVR-rel ,de felesleges,felnyomtam a Vistát és minden gond megoldódott.DXVA 2.0 meg csak Vista alatt van,DXVA 1.0 meg XP alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1607) PuMbA válasza tutinet (#1602) üzenetére


PuMbA
titán

Tegyél fel Vistát és rakd az Outputot EVR Custom Presenter-re,így biztos nem akad. :C

(#1608) Joci111


Joci111
csendes tag

Hali
Én akár melyik megoldást próbálom ugyan az, néhe megakad, néha csúszik a hang.
Vistám van Amd 64x2 4800+, 4gbram, 8600gt mit csináljak?

(#1609) PuMbA válasza Joci111 (#1608) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ezzel,úgy,hogy minden mást letörölsz,pöccre kéne mennie minden filmnek:
[link] + kell a legfrissebb DirectX [link]

[ Szerkesztve ]

(#1610) ronson válasza PuMbA (#1607) üzenetére


ronson
őstag

Kipróbáltam ezt az EVR-t, igaz Windows 7 alatt, de ilyen téren ugyanaz mint a vista. Nekem pont azzal akad néhány keményeb 1080p.
Mondom én egy egy alap MPCHC mindent játszik és nem kell csesztetni.

Azt nem tudom biztosra, hogy z MPC Video decoderben autómatikusan beáll-e több magra, vagy azt kézzel kell-e beállítani,mert lehet sokaknál ez a probléma.

Nekem úgy rémlik, hogy kézzel kellett beállítanom.

Az asztali gépemen XP-van MPCHC-vel és KMPlayerrel azon is megy minden hibátlanul és semmit az égvilágon nem kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1611) PuMbA válasza ronson (#1610) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 7 alatt lehet olyat hallani,hogy nem megy mindenkinél a DXVA,úgyhogy azért nem teljesen ugyanaz és a legújabb DirectX is szükséges a problémamentes lejátszáshoz.
Automatikusan áll be több magra,mert 1 magos procimat nemrég cseréltem 2 magosra az asztaliban és beállt 2-re.
XP alatt viszont a képminőség kicsivel rosszabb,mint Vista alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1612) ronson válasza PuMbA (#1611) üzenetére


ronson
őstag

Itt buknak el sokan, mert bele vannak hülyülve a DXVA-ba, ami egy bughalom.

Nekem hálistennek, nem támogatja az intel x3100-om csak WMV és AVC1 alatt.

Valszeg nekem azért nincs problémám semiivel, mert a DXVA nem zavar be.

(#1613) PuMbA válasza ronson (#1612) üzenetére


PuMbA
titán

Egy ATI HD3200-vel nekem nincs baj a DXVA-val 8.12-es driverrel Vista SP1 alatt. Régebbi driverekkel volt ,hogy fekete képet dobott,de azóta sokat javítottak.Minden film megy DXVA-val jelen helyzetben(nyáron még csak 10ből kb. a fele) és akadás sincs EVR Custom Presenterrel.

[ Szerkesztve ]

(#1614) ronson válasza PuMbA (#1613) üzenetére


ronson
őstag

Ok, neked megy, mert amint látom valamit sejtesz hozzá, mint én is. De sokan itt nem.

Nekik ajánlom, hogy próbáljanak ki egy szűz MPCHC-t.

(#1615) Joci111 válasza PuMbA (#1609) üzenetére


Joci111
csendes tag

Na már most nem akad de a a hang elcsúszik!

(#1616) PuMbA válasza ronson (#1614) üzenetére


PuMbA
titán

Ja,legújabb beta már beállítja az Outputot is annak függvényében ,hogy XP-n vagy Vistán van fent.

(#1617) PuMbA válasza Joci111 (#1615) üzenetére


PuMbA
titán

Processzorhasználtság mennyi?
Ha bemész a Play menü--->Filters--->Enhanced Video Renderer( Custom Presenter)-re akkor az alsó 3 szám és az FPS milyen értékű?
Play-->Filters-->MPC Video Decoder ablakában ki van írva ,hogy H.264 Bitstream Decoder(no fgt) és Decoding Thread Number az 2?

[ Szerkesztve ]

(#1618) Joci111 válasza PuMbA (#1617) üzenetére


Joci111
csendes tag

100%

(#1619) PuMbA válasza Joci111 (#1618) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb nVidia driver fent van?

"10és 50 között ugrál ,0 ,0"
Ez rendben van.

Még ezt nézd meg:
Play-->Filters-->MPC Video Decoder ablakában ki van írva ,hogy H.264 Bitstream Decoder(no fgt) és Decoding Thread Number az 2?

[ Szerkesztve ]

(#1620) Joci111 válasza Joci111 (#1618) üzenetére


Joci111
csendes tag

10és 50 között ugrál ,0 ,0

(#1621) Joci111 válasza Joci111 (#1620) üzenetére


Joci111
csendes tag

(#1622) PuMbA válasza Joci111 (#1621) üzenetére


PuMbA
titán

Tedd fel a legújabb videókártya drivert nézd meg úgy.Ha így is 100% marad a processzorhasználtság ,akkor kifogtál egy olyan filmet,ami nem megy hardveres gyorsítással és ilyenkor nagyon erős proc kell neki.

(#1623) Joci111 válasza PuMbA (#1622) üzenetére


Joci111
csendes tag

ok köszi

(#1624) tutinet válasza ronson (#1610) üzenetére


tutinet
csendes tag

"Mondom én egy egy alap MPCHC mindent játszik és nem kell csesztetni."

Hát pont ez a bajom, hogy nem. Ha fölteszem az FFdshow codekpakkot, akkor igen lejátsza csak akor 40-60 %-on eszi a CPU-t, ami 2 magos.

Egyébként nekem is jó volt az integrált Intel G33-assal ez de akkor minek vettem a Radeon 4670-et ????

Jórészt emiatt vettem a videozás miatt, nem játszani.
Ez a szívás.

(#1625) PuMbA válasza tutinet (#1624) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is volt gond a hardveres gyorsítással XP alatt.Feltettem Vista SP1-et + legújabb vidkari driver + MPC-HC[link] + legújabb DirectX[link] és megy minden.
A linken lévő MPC-HC-n még a kimenetet se kell állítani,mert magától belövi Vista alatt az EVR-t.

[ Szerkesztve ]

(#1626) cousin333


cousin333
addikt

Hali!

Tud valaki jó lejátszóprogramot AVCHD fájlokhoz (.mts kiterjesztés)? VLC, KMPlayer, Mplayer, egyik sem az igazi...

Eddig két nagyjából jó lejátszót találtam hozzá: WMP (Windows 7-ben), illetve az AVCHD Player Lite nevű minimalista program.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#1627) tutinet válasza PuMbA (#1625) üzenetére


tutinet
csendes tag

De ez akkor is nevetséges, hogy operációs rendszer tkell cserélni ahhhoz, hogy normálisan videozzak. Ez botrány.

Ezért tegyek fel Vistát ? Fölraktam már egy nagy csillivilli nulla az egész, nekem nem tetszik persze lehet, hogy jók a driverek hozzá de nem hiszem el, hogy ugyanezt nem lehet XP alatt elérni.

Azt aláírom hogy WINNT4 meg WIN98SE alatt nem lehet kihasználni a kártya képességeit - bár ezt is kétlem , mert csak programozás kérdése az egész- de ezekhez már nem programoznak. De az, hogy XP alá sem, az több mint sok.

Megoldás lenne már egy normális Windows Media player XP és Vista alá, ami a divx-től az MKV-ig mindent vinne és be lehetne rajta kapcsolni a DXVA-t is.

Rohadtul nem értem mit töketlenkednek ezzel a mediaplayerrel a microfosnál, vicc az egész.
Egyébként már azzal, hogy megvettem a VGA kártyát már becsaptak mert nem tudom kihasználni, viszont ugyanezen okból nem is fogom megvenni az XP-t se és a Vistát se soha, mert a jövőben is becsapnak. Vagyis , jó hogy nem vettem XP-t.

(#1628) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem értem mi a baj,nekem xp sp3(vmr 9),vista sp1(evr custom) és win 7(evr custom) alatt is tökéletesen megy a dxva,max proci terhelés 1080p-nél 10%.Tekerhetek bmennyit,e főlé nem megy,és a hang is tökéletes.
Régebben linkeltem hogy hogy kell beállítani helyesen a lejátszókat,használjátok azt a leírást és ffdshow-t felejtsétek el!

Inkább arra válaszoljon vki,hogy miért ronda a divx win 7 alatt ugyanolyan beállítások mellett,mint vista sp1-nél,ahol viszont gyönyörű képet ad?(mpc-hc-vel és ronda alatt azt értem,hogy pixeles,kockás kép,míg vista alatt tükör sima volt)
Xp-nél volt ilyen ronda képe!
Esetleg annak köze van hozzá,hogy win 7ben dxdiag azt írja,hogy dx11 van fent nekem?
Mert a dx-et nem frissítettem,hagytam fent at,amit a rendszer integrált..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1629) PuMbA válasza tutinet (#1627) üzenetére


PuMbA
titán

Ez van,egy 2002-es oprendszertől mit vársz.Nincs semmi gond a Vistával,az egy magos laptopomon 1,5GB RAM-mal megy úgy,mint az XP.Csillivillit meg ki tudod kapcsolni,ha Classicra teszed a témát.

[ Szerkesztve ]

(#1630) PuMbA válasza Zirowe (#1628) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy a directx miatt,vagy pedig azért ,mert még beta állapotban van.

(#1631) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ha olyan videokártyátok van, ami támogatja a DXVA-t, akkor kövessétek ezt a leírást.
Nekem Core2 1.8ghz-el, egy 16gigás 1080p-s film (DXVA-s) 10%-os procihasználattal megy :)

(#1632) Zirowe válasza MATEO6600 (#1631) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pontosan,ez a helyes leírás!:)
Még annyi,hogy a videókártya driverekben az inverse telecine legyen bekapcsolva és az élsimítás és a zajcsökkentés maxra és nvidia beállításokra állítva(nvidia kártyánál).
Atinál is vmi hasonló azt hiszem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1633) tutinet válasza PuMbA (#1629) üzenetére


tutinet
csendes tag

Az XP ugyan 2002-es de már a 3. SP után van és a directx és a mediaplayer is frissült 2002 óta. Kb. kétszer.

Úgyhogy illene tudni rendesen videot lejátszani. Gondolkodok még a nero9 showtime-on is hátha......

(#1634) PuMbA válasza tutinet (#1633) üzenetére


PuMbA
titán

Az egy dolog ,hogy frissült,de az alapokat akkor se tudják már változtatni és ez a lényeg. A Vista teljesen más,modernebb alapokon nyugszik,így lehetetlen ,hogy az XP felérjen vele.

(#1635) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Esetleg egy olyat meg lehet oldani valahogy,hogy felteszek egy mpc-hc-t és egy sima mpc-t,és azokat különböző beállításokkal látom el?
Mert próbálgattam,de a beállítások mindig közösek lesznek:S (külön mappában vannak)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1636) iMaverick


iMaverick
addikt

Egyszerűen nem vágom, hogy milyen minőségromlásról beszéltek XP alatt? Nálam az egyik gépen XP SP3 + 32" Samsung HD Ready TV, a másik gépen Vista SP1 + 22" Samsung moncsi (mondjuk hogy HD Ready).

Az MPC HC-vel mindkét gépen megy a DXVA. A minőség ugyanaz... Eleve nem értem, mitől lehetne sz@rabb ugyanazt a filmet megnyitva 2 külön gépen... Mondjuk a megjelenítő miatt... De azon kívűl? Szóval nem igazán vágom ezt...

Az XP-vel meg semmi baj, ahogy PuMba is írta, a régebbi gépeken milyen jól fut, namost az "új" gépeken sem árt szerintem, ha több erőforrás marad a progiknak és nem a Winfos zabálja fel őket...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1637) Fori23 válasza Zirowe (#1635) üzenetére


Fori23
őstag

Egyiknél vagy mindkettőnél pipáld ki a "beállítások .ini fájlba tárolását".
Formátumoknál a hozzárendelésekkel viszont nem tudsz mit csinálni.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1638) tutinet válasza MATEO6600 (#1631) üzenetére


tutinet
csendes tag

Köszi Mateo vagy DonMatteo ? (Terence Hill )

Végigolvastam a leírást még a kis japán filmeket is lehuztam tesztelni.
Most működik nálam is minden. VMR9 renderless és Haali media splitterrel.
Most vettem észre bassssusss hogy a Haali-t lent jobboldalt a taskbarban találom és ott tudok feliratot meg hangsávot váltani nem pedig az MPC HC-ben jobb gomnnal mint eddig. :))))

Még azért annyit hozzáteszek, hogy a CCC-be be kell menni és az AVIVO video beállitásoknák az Automata deinterlacinget és a Pulldown érzékelést kapcsoljátok be.

Persze akinek ATI kártyája van.

(#1639) tutinet


tutinet
csendes tag

Még egy kérdés:

MPC HC-ben OPtions - Internal Filtersnél mit jelent pontosan a SOURCE FILTERS és a TRANSFORM FILTERS ?

A Source (forrás) vagyis külső szűrőt jelent a transform meg az MPCHC-be beépített szűrőt jelenti ?

Mikor mit kell bejelölni ? Mert pl. a fenti leírásban a VC1(DXVA) és a VC1(FFMPEG) nincs bepipálva a transform filters alatt és azt írja a leírás a forrás szűrőnél az MKV és az OGG se legyen bepipálva.

(#1640) Zirowe válasza iMaverick (#1636) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem dxva-s hd filmekről beszélek,hanem divxes avikról,és nem kivezetett képről(ahol is a megjelenító is javít a minőségen),hanem beépített laptop kijelzőkről..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1641) iMaverick válasza Zirowe (#1640) üzenetére


iMaverick
addikt

Ja, akkor bocsi. Nincs laptopom... :R

Azt viszont megerősíthetem, hogy az XVID-es filmeknek tényleg sz@rabb a képük... Dehát ez orvosolható probléma... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1642) Zirowe válasza tutinet (#1639) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen,mert nem az mpc-hc belső matroskáját(haali) fogja használni a program,hanem az előzőleg telepítettet,ami jobb.
Csak kövesd a leírásokat és minden hd filmed jól fog menni.

A feliratot és a hangsávot is tudod az mpc-hc-ben megváltoztatni a haali ellenére is ,csak nem a jobb egér gombbal,hanem ki kell lépni a teljes képernyőből és a felső menüsorban matatni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1643) tutinet válasza Zirowe (#1642) üzenetére


tutinet
csendes tag

Amikor alul-felül fekete csík van egy idő után a felső fekete sáv eltűnik.
Eléggé idegesítő. próbálkoztam már állitgatni de így marad.

(#1644) Zirowe válasza tutinet (#1643) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mit értesz ez alatt?

1080p-s videóknál lévő alsó-felső fekete csíkot?
Az a méretük és arányuk miatt mindig lesz(mert nem 1080,hanem csak 800 a magasságuk),imax videóknál nem lesz alsó felső fekete csík(Sötét Lovag imaxos jelenetei pl).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1645) PuMbA válasza Zirowe (#1640) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem Vistával volt(most Win 7-tel nincs ilyen gondom) kockás divx probléma,de VLC Player + kimenetét DirectX outputra téve megoldódott a probléma.VLC-n néztem divx-et ,minden mást MPC-HC-n.

(#1646) Zirowe válasza PuMbA (#1645) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most én azt próbáltam xp alatt,hogy az mpc-hc-t beállítottam szokásos dxva-s lejátszásra letiltott ffdshow-val,a sima mpc pedig divxre van kihegyezve engedélyezett ffdshow-val,amit pedig beállítitottam átméretezésre(mindig az adott képernyő felbontására automatikusan,ratio megtartás mellett)--->szerintem így szemre szebb,mint a vlc directx kimentere állítva,de ez csak személyes vélemény.

Vista alatt viszont tökéletes volt a divx evr custom-os beállításokkal(dxva-s beállítások,szóval letiltott ffdshow).

Egyelőre megelégszem ezzel a kicsikrat divx minőséggel.

Elvileg itt van egy leírás az ffdshow optimalizálására,hogy minnél szebb legyen a kép,de zabálni fogja a procit(meg nekem nem is tetszett annyira a képe): link

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1647) Yahhher válasza cousin333 (#1626) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hali, nekem mphc simán viszi, gond nélkül. Semmi más nincs a gépemen.

Tutinet. Nem tudom mi a probléma nálad, de nálam az én e6600-om 1.6-on megy, és simán visz mindent, 20-25%-os terhelés mellett, igp-vel. Semmi Semmi gyorsítás, meg flanc.

(#1648) MATEO6600 válasza tutinet (#1638) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nincs mit, én is egy PH-s usertől kaptam a linket.
Feliratot és hangsávot nem csak ott lehet váltani!
Jobb gomb az ablakon -> navigate -> és ott subtitle vagy audio.

(#1649) horycs


horycs
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy a KMPlayernél külső hangot hogy kell betenni egy HD filmbe??(bocs a láma kérdésért de most használom először)
Előre is kösz a segítséget!

(#1650) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: mkv 1080p filmeknél tsMuxer-rel m2ts fájlt létrehozva PS3-mal kép nincs, 720p-nél gond nélkül van lejátszás, de van olyan 1080p-s film aminél meg van kép is PS3-mal játszva. Miért van ez? Ha meg Blu-Ray-formátumba írok fel DVD-re, akkor meg előfordul, hogy a kép alsó felében zöld csík látható. Hellboy 2 -n meg DTS hang van, ezt meg nem játssza le a PS3, igaz, kép sincs. Ha meg BluRay-re konvertálom, akkor hang van, de kép az nincs. DTS-t egyébként AC3-ba vagy DD-ba átkódolni és úgy a képhez adni mivel lehet?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.