Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) PuMbA válasza bigdigit (#194) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem ment vinyórol Blu-ray film,igaz MPC-HC-vel próbáltam,csak az m2ts file-okat kell megnyitni és viszi mint a szél.

(#202) PuMbA válasza Olasza (#197) üzenetére


PuMbA
titán

Tegyél fel CoreAVC-t,kihasználja még a 4 magot is.

(#203) bigdigit


bigdigit
addikt

hát én akárhol is keresem ezt a popcorn kütyüt 57 alatt sehol sincs.a sata-s meg még+10k

[ Szerkesztve ]

(#204) Ndruu válasza HDmaniac (#199) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az ilyen mehet OFF-ba...:U

Sony: Sony Boy
Pioneer: valóban úttörő, de más értelemben, mint amit ez a szó a magyaroknak jelent.
Samsung: Samsung Electronics, Samsung Heavy Industries, Samsung Engineering & Construction - egy nagy hármas csoport. Ezért lett Samsung, ami három csillagot jelent.
Mercedes: Emil Jellinek competed as a driver, painting "Mercedes" (Spanish for godsend), on the automobiles he raced after his 10-year-old daughter.
BMW: Bavarian Motor Works, nem értem mi benne nevetséges...
Audi: August Horch - "Horch" = "Hark!", "listen" - ami latinul "Audi" / audiatur et altera pars

Megfelel?

Harrrr!!!!

(#205) Olasza válasza Tibiajax (#198) üzenetére


Olasza
aktív tag

Azért írtam úgy, hogy magok, mert mindkét mag kulön-külön annyira terhelve.
Bár ez most kicsit off, de hogy lehet ellenőrizni, hogy a HDD bírja-e a program kiszolgálását?

(#206) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

Vista home Premium alatt, TK-57-es ketmagos Atlon X2-vel (1,9Ghz,256kbyte L2), X1250 integralt vga-val milyen kodek/lejatszo parost ajanlotok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#207) Tibiajax válasza Ndruu (#204) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:) :R
Balinov. Én oda is ezt ajánlom [link]

[ Szerkesztve ]

(#208) Balinov válasza Tibiajax (#207) üzenetére


Balinov
félisten

megprobalom,koszonom. :R van egy jo test mkv trailerem,majd azzal jol megnyeggetem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#209) matekas válasza Tibiajax (#207) üzenetére


matekas
tag

Hello

Én is feltelepítettem mindent ebben a sorrendben, és működik is minden , csak a feliratok nem. Egyszerűen nem tudom beállítani a media player classic ban a feliratokat. Ehhez kérném a sígtségeteket.
Köszi

(#210) Ndruu válasza matekas (#209) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lejátszásnál jobb klikk az ffdShow ffv ikonjára, ffdShow video decoder, Subtitle fülecske kipipál.

Magát a feliratot is ki lehet választani a filmhez, de egy konkrét mappát is be lehet állítani.
Legjobb amúgy, ha a film neve és a feliratfájl neve egyezik, akkor ismeri fel a legkönnyebben.

Ha a filmet úgy nyitod meg Media Player Classicban, hogy Open File (és nem Quick open file), akkor ki tudod választani a felső opcióban a filmet, az alsóban pedig a hozzá tartozó feliratot.

Harrrr!!!!

(#211) gyiku válasza Tibiajax (#157) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez mukodik. no de, smplayer-be hogy tudnam a haali renderert beallitani? :F

hüllő

(#212) matekas válasza Ndruu (#210) üzenetére


matekas
tag

Ahhha, tényleg. Köszönöm, így már van felirat, viszont az mitől lehet,hogy ha beteszem a feliratot akkor megváltoztatja a kép méretét?

Felirat nélkül: [link]

Felirattal : [link]

(#213) Ndruu válasza matekas (#212) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem helyet csinál a feliratnak, azért kicsinyíti le a képet.
Ha fentebb pozicionálod a feliratot az ffdshow-val, akkor is lekicsinyíti?
Szerintem ez már a player sara lesz, mert MPC-vel nem csinál ilyet.

Harrrr!!!!

(#214) Nus


Nus
tag

Üdv mindekinek!

A következő problémám lenne, MPC HC-t használok faszán működik a DXVA HD2600 Pro-val, 720p és 1080p videok is mennek minimális procihasználattal viszont sajnos van egy de, mert néha pixeleződik a kép egy-egy pillanatra (ilyenkor különféle szinekben pompázik a film általában zöld). Több filmel is próbáltam, van hogy sokáig nem jön elő van, hogy egymás után többször. Nem azonos helyeken fordul elő aztis megfigyeltem, egyszerűen már mindent állitgattam, de nemtudok rájönni miért történik ez :( Esetleg másnál fordul elő ilyesmi? Vagy ha vaalki tud tippet adni mi lehet a hiba oka azt megköszönném. Elég jó lenne ha a VGA levenné a HD decodolás terhét a CPU-rol. Nah meg ahogy néztem a VGA-t nemnagyon terheli meg még egy 1080p video dekódolása sem csak ne lenne ez a pixelesedés néha :O

The sky was pink...

(#215) matekas válasza Ndruu (#213) üzenetére


matekas
tag

MPC vel csinálta ezt :) , de volt egy ilyen lehetőség a subtitles nél , hogy letterbox, valami képarányokat lehetett állítani , onnan ha kiveszem a pipát vagy átállítóm 16:9 re akkor minden stimmel.

(#216) matekas


matekas
tag

Ha már ebben a topicban vagyok akkor megkérdezem itt , hátha tudtok ebben is segíteni.
A laptopomon ( Acer Travelmate 5720G ) lévő DVI kimenetre akartam rádugni egy VGA DVI átalakítót , amit még anno az asztali gépembe vett Geforce6600GT videókártyához kaptam, és meglepődve tapasztaltam , hogy a DVI -s felét nem tudtam :((( .( pedig még erölködtem is kicsit aztán mondom inkább nem. ) Odaléptem az asztali gépemhez , és a GF66GT DVI kimenetelére pedig simán rá tudtam dugni.
Nem nagyon értem, azt hittem a DVI egy olyan dolog hogy abból csak 1 fajta van, tehát bármilyen kimenetre dughatok bármilyen DVI feliratú csatlakozót. :U Ezek szerint rosszul tudtam? Mert így nem merek DVI HDMI kábelt venni hátha az se lesz jó.
Bocsánat ha esetleg nem éppen a témába vág a kérdés, de gondoltam ha már itt vagyok...
Köszönöm a segítséget!

(#217) Ndruu válasza matekas (#216) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

DVI konnektor típusok

Maga a DVI, szóval több féle van belőle, nem lehet csak úgy össze-vissza dugdosni őket.
Nézd meg milyen fajta az átalakító és nézd meg a kártya kimenetét is. Olyan átalakítót keress hozzá, amilyen a kártya kimenete is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#218) PuMbA válasza Nus (#214) üzenetére


PuMbA
titán

Hali!
Ilyenről már olvastam külföldi fórumokon,ez driver hiba.Tegyél fel kicsit régebbi drivert,míg kijön valami jobb.

(#219) matekas válasza Ndruu (#217) üzenetére


matekas
tag

Oké, most már értem a dolgot.
Sok mindent át kell még néznem ezzel a "hádé" dologgal kapcsolatban.
Köszi mégegyszer!

(#220) varzo


varzo
tag

Kipróbáltam az ffdshow-t ahogy a 157-es hozzászólásban le volt írva. 720p-re tökéletes, de nálam 1080p-nél már megfeküdt a gép. Saját véleményem szerint 1080p-re COREavc+kmplayer a legjobban optimalizált, plusz kipróbálni Media player MPC-vel WMR9 leképezésnél, hogy működik-e a hardwares gyorsítás nvidia 8xxx-tól felfelé vagy ati HDszériás kártyával. A processzorom AMD dualcore BE2400 (2300Mhz), 2 giga ram, ATI HD3200.

(#221) perempe válasza m4rc! (#2) üzenetére


perempe
addikt

Nekem bevált.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#222) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Nálam érdekes módon a BLURAY-t lejátsza rendesen a gépem(KMPlayert használok),viszont a HDDVD-t nem.Pl.Vacancy,28giga,bluray,lejátsza rendesen.Bár ezt a hangformátumot valamiért nem akarja vinni:English PCM 5.1 Surround (48kHz/16-Bit/4.6mbps),a Soundtouch nem ír ki ilyenkor semmit :F A HDDVD,pl.Transformers 26giga,annyira szaggat hogy semmit nem lehet látni meg hallani :F

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#223) PuMbA válasza manutdzoli (#222) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki MPC-HC-val.[link]

[ Szerkesztve ]

(#224) manutdzoli válasza PuMbA (#223) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ezzel akadozik a bluray film is :F A hang is meg a kép is.És nem tudom állítani a hangsávokat,csak 1-et jelenít meg.HDDVD-t próbáltam elindítani,de csak tölt és nem csinál semmi :W Nem igaz hogy nincs egy rendes lejátszóprogram :F

Beállításokba nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#225) PuMbA válasza manutdzoli (#224) üzenetére


PuMbA
titán

A beállításoknál az Internal filtersnél mindent jelölj be,hogy a belső kodekeket használja csak.Ha meg elinditottad a filmet akkor Play-->Filters-->MPC Video Decodernél tudod megnézni és állítani,hogy hány szálon(magon) menjen a videó.Nekem egy egy magos procin + hardveres gyorsítással simán ment egy Blu-ray m2ts file.
Vistán vagy XP-n vagy?

[ Szerkesztve ]

(#226) manutdzoli válasza PuMbA (#225) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Így se jó :F Pedig nálam 4magon fut a videó,ezért nem is értem hogy miért csinálja ezt.
Vistán vagyok.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#227) PuMbA válasza manutdzoli (#226) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál az outputot tedd EVR-re vagy WMR9-re.

(#228) Nus válasza PuMbA (#218) üzenetére


Nus
tag

Hello!
Mennyire régebbi driverre gondolsz? Azóta felraktam a 8.6 legújabbat és a hiba mérsékelődött,de nem szünt meg sajnos:S Kiváncsian várom a 8.7-et.

The sky was pink...

(#229) PuMbA válasza Nus (#228) üzenetére


PuMbA
titán

8.3

(#230) AtHoS válasza Nus (#228) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Éppen, hogy a 8.6 a problémás

8.5-öst ajánlják helyette

read-only mode on the forum

(#231) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy integrált GF6100-as videokártyájú alaplappal, amiben egy athlon3000+ csücsül.. Szerintetek ezzel akadozásmentesen sikerülne lejátszanom a 720p-s videókat? Jelenleg Linux van a gépen, ami nembiztos, hogy 100%-ig kihasználja a kártya 3D-s gyorsítóját. XP-t meg macerás lenne rá telepítenem egy próba erejéig csak. Viszont, ha azt mondjátok hogy menne akkor belevágnék.

(#232) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok

Mivel és hogyan tudok kiirni HD filmeket?

Spec iró (hardver) kell hozza?
+spec iró szoftver?
+spec lemez gondolom...(de milyen?)

(#233) Gabás válasza Lejszi (#232) üzenetére


Gabás
addikt

a méretétől függ, és attól, miben akarod lejátszani

(#234) Lejszi válasza Gabás (#233) üzenetére


Lejszi
senior tag

LCD tévén akarnam majd lejatszani ezeket a filmeket.

(#235) Gabás válasza Lejszi (#234) üzenetére


Gabás
addikt

wow, ilyen löcödöről még nem is hallottam, amelyik optikai lemezeket játszik le :P
amint már íram, a forrás, amiből kiírod+a lejátszó, amin lejártszod. ha ennyire nem vagy képben, miért akarsz hd anyagot írni?

(#236) PuMbA válasza Gabás (#235) üzenetére


PuMbA
titán

Speciális lemez :C :D ,megnevettetett vagy fél órán keresztül.
Ez olyan mintha DVD-re csak filmet lehetne írni.
Egy HD film már túlmutat az adat kategórián,nem megy rá csak úgy akármire. :))

(#237) PuMbA válasza PuMbA (#236) üzenetére


PuMbA
titán

Komolyra fordítva a szót:
Ha kiírsz egy HD filmet azzal nem tudsz mit kezdeni,ugyanis mkv-t nagyon kevés lejátszó játszik le,azok is inkább vinyós vagy hálózatos megoldással dolgoznak.Egy dual-layer DVD-re kitudod írni a HD-filmeket,ha rendelkezel ilyen lejátszóval.
Ha a PC-det összekötöd az LCD TV-vel úgy fog menni.
MPC-HC visz mindenféle filmet:[link]

[ Szerkesztve ]

(#238) Lejszi válasza Gabás (#235) üzenetére


Lejszi
senior tag

wow, ilyen löcödöről még nem is hallottam, amelyik optikai lemezeket játszik le --->értsd jól! én sem ugy gondoltam h a tv jatsza le. a lejatszo jatsza le.

mind1, targytalan xyz!!!
látom nem ertetted a kerdesem.

[ Szerkesztve ]

(#239) Lejszi válasza PuMbA (#237) üzenetére


Lejszi
senior tag

Köszönöm a választ :R
Végre. PumBa megertette a kerdesem es egzakt valaszt adott, köszi még 1x. ;)

(#240) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Mit kell beállítanom az mkv lejátszásakor, hogy kiadja a digitális jelet az erősítőmre, és szóljon a DTS hang??? :Y
Valamiért bs player nem akarja az igazságot! :W
Ha DVD-vel próbálkozom, akkor kiküldi a DTS-t, ha MKV-val, akkor nem!
Valaki? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#241) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valahogy sikerült!
Viszont annyi mindent állítottam, hogy nem tudom pontosan mi lehetett a döntő lépés!
:B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#242) Lejszi válasza s7evcsenko (#241) üzenetére


Lejszi
senior tag

Az jó :D -neha nekem is szokott igy lenni.

(#243) s7evcsenko válasza Lejszi (#242) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:DD

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#244) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Media Player Classic-ban hol lehet állítani a képminőségen, mert szinte minden HDrip-nél amit töltöttem a fekete részek helyett csak szürkeség van, ami eléggé lerontja a képet főleg TV-n nagy képfelületen?

(#245) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!
Nem nagyon vágom ezt a filmezős témát, a problémám annyi lenne, hogy HD filmeket akarok lejátszani meg végülis bármilyen filmet, csak az a lényeg hogy a videókari Renderelje.
K-Lite Codec van fent és GOM Playert használok, a problémám pedig az hogy 1080p film lejátszása közben a prociterhelés 40-70%, míg a GPU terhelés kb. 4-6%. Sokszor filmlejátszás közben szeretném ha a procim teljesen mást csinálna, és különböző videókártya tesztekben mikor filmlejátszást tesztelnek, mindig olyasmiket látok hogy a prociterhelés 5-15%. Mit kell használnom vagy mit kell csinálnom hogy a GPU végezze a "piszkos munkát" ?
Vista-t használok, a proci egy E8200, a videókártya pedig egy Radeon HD3870.
plz help...

Turenkarn

(#246) #54715584 válasza Tyrel (#245) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez engem is erdekelne...
soxor tunik ugy, hogy nem a gpu, hanem a cpu szamol...

(#247) Fori23 válasza Tomekk. (#244) üzenetére


Fori23
őstag

Válaszd a Shaders/ Árnyékolóknál a 16-235->0-255-öt

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#248) Tomekk. válasza Fori23 (#247) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Csinálnál egy képet hogy pontosan hol van , mert nekem a shadersnél nem lehet állítani semmit, csak belehet nyomni ilyeneket , hogy letterbox, sharpen stb.

(#249) Fori23 válasza Tomekk. (#248) üzenetére


Fori23
őstag

Írd felül ezzel és ott lesz-> [link]
Vagy a Home Cinema verzióval, ezt most folyamatosan fejlesztik
A directx is legyen friss [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#250) Tomekk. válasza Fori23 (#249) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Köszi, a home cinemával be tudtam állítani :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.