Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Keresés alapján nem találtam a korábban feltett kérdések közül megoldást az én bajomra..

Szal, az a bajom, hogy az alábbi konfigon, ha egy *.mkv -s filmet nézek és rakok feliratot minden 20-20s-nél ugrik egyet a film.. MPC-HC, audió optical out, directvobsub. Próbáltam CoreAVC-el is, meg a HW-s gyorsítást használó eredeti codeccel semmi.. ugyan az a jelenség.

Tehát a gépem:
Gigabyte MA-78gm-s2h
AMD x2 2400+BE
2x1GB 800MHZ DDR2

Mindez HDMI-n megy ki.. bár nemhiszem, hogy az bármit zavarhat.. Esetleg próbáljam meg a Klite-ot?

(#602) PuMbA válasza Hyperion (#601) üzenetére


PuMbA
titán

1080p-s filmet nézel? Tedd át a Beállításoknál az Outputot Overlay Mixer-re vagy használd az MPC-HC beeépített feliratozoját.

(#603) PuMbA válasza iMaverick (#600) üzenetére


PuMbA
titán

Minek neked WMR9? Nem kell az ;] :DD

(#604) Hyperion válasza PuMbA (#602) üzenetére


Hyperion
senior tag

Hát ezaz.. még csak nem is 1080.. 720p.. az MPC -HC beépített feliratozója nekem vmiért nem látta a feliratot.. legalábbis a subtitles szürke volt.. vagy ezt is external codec-ként hozzá kell adni?

(#605) PuMbA válasza Hyperion (#604) üzenetére


PuMbA
titán

WMR7(renderless)-ben megy a felirat(Beállítások-->Output).

[ Szerkesztve ]

(#606) Hyperion válasza PuMbA (#605) üzenetére


Hyperion
senior tag

hmmm ezt kipróbálom... de úgy rémlik ennél a beállításnál meg akadt a kép :)

(#607) p_adam


p_adam
addikt

Csak gondoltam beírom ide is, hogy sikerült Dolby Headphone módra bírni a HD filmeket, a Final Codecs 2008 segítségével (2008 augusztusi a legújabb verzió). Érdekes hogy a 'sima' KMPlayer+CyberLink Audio Decoder (PowerDVD) variáns nem működött, ebben a moddolt verzióban viszont igen (és megérte küzdeni vele) ;] 5.1 AAC, AC3 és DTS hanggal is tökéletesen működik, a többi már csak a fejhallgatón múlik ;)

(#608) PuMbA válasza p_adam (#607) üzenetére


PuMbA
titán

És ez miért jó? AC3-al és DTS-el is működik a fejhallgató,csak le kell kevertetned Dolby Stereo-ba a hangkodekkel. :F

(#609) PuMbA válasza PuMbA (#608) üzenetére


PuMbA
titán

Utánanéztem,stereo fülessel 5.1 hatást csinál.Tényleg jobb ,mint a sima stereo?

(#610) p_adam válasza PuMbA (#609) üzenetére


p_adam
addikt

Össze se lehet hasonlítani, de természetesen fejhallgató (meg esetleg erősítő) függő természetesen lehet játszani vele és kapcsolgatni élőben és akkor látszik hogy mikor stereo-ba visszakapcsolok akkor semmi térérzet nincs csak bal-jobb DH2-nél meg minden megvan és a mélyek is kellően ütnek (frekvenciatartomány 5 - 45.000 Hz) nekem ennél nem kell jobb :) Egyébként AAC-vel valamiért nem működik de nekem az AC3 és DTS is bőven elég.

(#611) PuMbA


PuMbA
titán

Sikerült szemügyre vennem full BR formátumban a Transformerst. (43GB , H264/AVC ~ 32Mbps , Dolby TruHD 7.1 24bit ~ 4,5Mbps). Érdekes volt,hogy egy 17"-es CRT-n 1024x768ban is jobban nézett ki kicsivel,mint egy HD-rip. HD Ready LCD TV-n pedig jobb ,mint a moziban (ez a hangra is érvényes). Továbbá megerősítette ,hogy mekkora ócskaság a PowerDVD és még 100 dolcsit mernek elkérni érte.
Memóriahasználat lejátszás közben: MPCHC:70MB PowerDVD:470MB
Processzorhasználat: MPCHC:10-15% PowerDVD:45-50%

[ Szerkesztve ]

(#612) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Pár kérdésem lenne, mert belebonyolódtam ebbe a HD fim lejátszásba..........
adott: Vista 64bit, Q9550, GTX260, Creative X-Fi Elite Pro, Logitech Z-5500

Feltettem a KMPlayer-t, a kép simán megy, nem akad, ez rendben van.
Filmek alatt a 4 magból az egyik terhelődik, 1080p filmnél 27-28%. Mivel lehet megoldani, hogy 2 (vagy esetleg 4) mag ugyanúgy dolgozzon? (Így kedvezőbb lenne a magok hőmérséklete.)
A VGA nem csinál semmit, szóval ezek szerint nem megy a hardveres gyorsítás. Úgy tudom, elvileg tudna ilyet, nem? (nVidia PureVideo HD) Ez mondjuk nem annyira lényeges, mert a proci simán elbírja.

De a fő gondom a hanggal van. Direkt DTS hangú filmeked szedtem le, mert ezek általában nagyon jól szólnak. De a KMPlayer-ben hiába állítom be a: belső audió dekóder -> általános fül-ön felül mind3 dolgot SPDIF-re, mégsem megy ki a DTS hang.
Ez normál DVD-knél úgy működött nálam, hogy PowerDVD-ben beállítottam SPDIF-re, és a Logitech hangfal digitális coax kábelen keresztül magától felsimerte a DTS hangot, és gyönyörűen szólt. HD film esetén mit és hol kellene állítanom a KMPlayer-ben, hogy a DTS hang itt is működjön? :F
És olyan a filmeknél, ahol csak "sima" 5.1 hang van (ugye ezt nevezik AC3 5.1-nek?), ott is csak a 3 első hangszóró szól. Hiába rakom át 3/2+SW 5.1 channels-re.......

Tudna valaki tanácsokat adni a hangbeállításokhoz? :F

(#613) ImI87 válasza ImI87 (#612) üzenetére


ImI87
őstag

Visszaolvastam pár oldalt, és kipróbáltam az MPC-HC progit is.
Ez is működik, a prociterhelés össze-vissza ugrál, de többnyire 2 magot terhel jobban kb 20% körül. Ebben viszont nem lehet feliratokat választani. :W Egyszerűen szürke a felirat......
És ebben nem találtam semmilyen SPDIF-fel kapcsolatos beállítást. :(

Holnap majd légyszi dobjatok pár tippet! :R

(#614) ImI87


ImI87
őstag

Feliratot sikerült megtalálni, és a korábbi hsz-ekben megtaláltam a VGA hardveres gyorsítást is. :C
Már csak a hang probléma maradt. Variáltam, állítottam mindenfélét SPDIF-re, de akkor sem sikerült kiküldeni a hangot.
A lényeg az lenne, hogy akármilyen konvertálás vagy lekeverés nélkül menjen ki a DTS hang a digitális kimeneten, és így a hangfalszett saját dekódolója szépen elvégzi a munkát. Ehhez kérnék megoldási ötleteket!

És sorry, hogy 3x írtam, de sikerült rájönni magamtól is a dolgokra. :B

[ Szerkesztve ]

(#615) iMaverick válasza ImI87 (#614) üzenetére


iMaverick
addikt

Jó kis éjszakád volt! :DD

A KMPlayer-rel nekem is hasonló tapasztalataim vannak: csak egy magot terhel... Sajnos amit én használok iMedianHD is a KMPlayer-re épül (csináltak neki egy HTPC-s skin-t). Egyébként ugyanaz...

Az MPC HC standalone filterét sikerült ugyan működésre bírnom, de nem az iMedianHD alatt (BSPlayer-rel).

A hangra sajnos nem tudok mit írni, mert nekem a "sima" analóg kimenetes játék van. (Értsd: a jack dugókon megy ki a hang.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#616) PuMbA válasza ImI87 (#614) üzenetére


PuMbA
titán

A hangkártyád programjában be kell tenned az SPDIF Passthrough-t. MPC-HC-ban pedig az Output beállításoknál a DirectShow Audiot SPDIF-re és a kodekben is SPDIF ( AC3 v DTS Decoder a Play-->Filters menüben).

[ Szerkesztve ]

(#617) PuMbA válasza ImI87 (#614) üzenetére


PuMbA
titán

2x

[ Szerkesztve ]

(#618) ImI87 válasza PuMbA (#616) üzenetére


ImI87
őstag

ezer köszönet, faszán működik :R :C :R :C :R
itt a filter menüben elfelejtettem állítani, ez volt a gond.

(#619) ImI87


ImI87
őstag

már majdnem minden OK, de van még egy dolog:
Van pl a The Mist 720p film, hibátlanul megy a DTS hang, szól minden hangfal. De van a Transformers 1080p, itt is megy a DTS hang, mert a hangfalszett felismeri, de teljesen akadozik. A kép folyamatos, szépen megy, szal nem hiszem, hogy hardware maitt akad, mert a 4 mag terhelése 18-22%között ugrál. Ez v.mi hang gebasz lesz.......... még egy kékhalált is kaptam, amire a windows olyat írt, hogy probléma a hangkártya driver-ével......
ezt hogyan tudom megoldani? :F (mármint hogy ne akadjon a DTS hang)

Azt észrevettem, hogy az output-nál directshow audio beállításnál 2féle SPDIF opció van:
1) directsound SPDIF out, és 2) csak simán SPDIF out.
Ezek közül melyikre érdemes tenni? mindegyikkel működik, de ugyanúgy akad is.

Vagy lehet, hogy csak egyszerűen a film hibája? Mert a másik film tökéletesen megy.

(#620) PuMbA válasza ImI87 (#619) üzenetére


PuMbA
titán

Sima SPDIF Out-ra tedd. Próbáld feltenni a legújabb X-Fi drivert,ha úgy is szar a hang,akkor a film rossz.

(#621) ImI87 válasza PuMbA (#620) üzenetére


ImI87
őstag

próbáltam, legújabb x-fi van fent, úgy sem jó.......
köszi még1x a sok hasznos infót :R
most már rendesen ki tudom használni a dolgokat :C

(#622) bigdigit válasza ImI87 (#621) üzenetére


bigdigit
addikt

mphc-én x-fivel én is szívok.ha nem akadozós szar jön ki hang helyett akkor a változatosság kedvéért ki-ki marad a hang....
főleg vista alatt gáz.

(#623) PuMbA válasza bigdigit (#622) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor tényleg valami X-Fi driver gond lehet,mert nekem Realtek-kel és Audigy 4-gyel sincs gondom Vista alatt az MPC-HC-val.

(#624) ImI87 válasza bigdigit (#622) üzenetére


ImI87
őstag

hát eddig nem értettem, hogy miért nyavajognak az emberek a creativ-ra, mert eddig szerencsére elkerültek a gondok, de most én is találtam egy x-aktát.

a film hangja ugyanolyan beállításokkla egyszer jó, máskor meg akadozik.
semmit nem változtatok, és mégis...... ki érti ezt? :F

(#625) Rusher


Rusher
őstag

Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy Vista 64bit MPC Home Cinema legújabb verzió van fent és nincs felirat a filmek alatt sem mkv sem avi fájlok lejátszásánál....kellene hozzá valami külső filter? Ffdshow is a legújabb van fent... :F Köszi előre is :R

(#626) PuMbA válasza Rusher (#625) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-hoz felesleges az FFDShow,mindenhez van belső kodekje és splittere.
Optionsban az Outputot tedd át EVR Custom Presenter-re és lesz felirat.

(#627) Rusher válasza PuMbA (#626) üzenetére


Rusher
őstag

Hát fel szoktam rakni biztos ami biztos alapon, de akkor most kipróbálom anélkül...leinstallálom...oks kipróbálom amit mondtál, de már csak holnap tudom....köszi :R Mi változott egyébként, hogy nincs alapból felirat? Vagy 64bit-es oprendszer miatt van, mert eddig xp és vista 32bit alatt mindig működött csak most nem..

(#628) PuMbA válasza Rusher (#627) üzenetére


PuMbA
titán

Alapból olyan videóleképezőre van beállítva ami nem támogatja a feliratot.

(#629) Rusher válasza PuMbA (#628) üzenetére


Rusher
őstag

Hát igen eddig nem volt ilyen ezért nem értettem én sem....nézegettem a beállításokat mondom biztos van valami, de nem jöttem volna rá, hogy az Output-ot kell átállítani. :) Köszi a helpet holnap kipróbálom ;)

(#630) Rusher válasza Rusher (#629) üzenetére


Rusher
őstag

Működik átállítottam VMR9 Renderlessre....oda is van írva alul a 2 csillag mellett, hogy "Required when using the internal subtitle renderer" bamba voltam :D Eddig a Haali Renderer-re volt állítva nekem csak ugye az nem működik 64bit-en (elvileg nemsokára lesz 64bit-es). Köszi még1x :R

mod.: És vista alatt az EVR-t érdemes használni? Miben másabb?

[ Szerkesztve ]

(#631) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!
LCD-n szeretnék nézni mkv filmet pc-ről.
A MPC-ot próbáltam jól mőködik.
Egy problémám van, hogy ha beállítom, hogy teljes képernyőn 24hz legyen, akkor szaggat a kép, és csúszik a hang. A tv egy Samsung 40A656.
Van rá valami trükk?
Illetve mi lehet a probléma?

(#632) PuMbA válasza Rusher (#630) üzenetére


PuMbA
titán

Vista alatt nagyon érdemes EVR-t használni,ez az újdonság benne. Sokkal fejlettebb videóleképező ,mint a többi. WMR9 Renderless-nek meggyűlik a baja néhány filmmel ( pl. csak 18fps-sel játsza le,vagy csúsztatva a hangot és a képet.) Én EVR Custom Presentert ajánlom ,mert ezen is megy a felirat.

(#633) PuMbA válasza gprspeter (#631) üzenetére


PuMbA
titán

MKV-knál szerintem nem kell 24Hz. 60Hz-en is tökéletesen néznek ki.

(#634) Rusher válasza PuMbA (#632) üzenetére


Rusher
őstag

Nézegettem különbségeket...simábbnak néz ki a lejátszás és az 1-2 helyen jelentkező pixel mosódás eltűnik EVR-el...ja és jó a felirat is :K Viszont ami rá van égetve felirat pl. avi-ra azt nem játsza le....arra esetleg van valami ötleted? Végül is ez mind1, mert csak a PS3 miatt van szerepe a gépemen nem...csak úgy mégis? :)

(#635) FefeeX


FefeeX
veterán

Sziasztok, kéne kis help:

adott pár cucc - egy film angol és cseh hanggal 1080p x264, de avi (amit nem visz a klite akadás nélkül, feltettem a coreAVC-t, de az is mintha laggolna) - egyrészt mivel lehet jól lejátszani

aztán meg, mkv-t szeretnék csinálni belőle, feliratostul, több hangsávostul (van hozzá magyar DTS hangsávom), és a cseh hangot le szeretném venni.
Ehhez milyen program ajánlott, mennyi idő előre láthatólag, lehet-e az mkv-t vagdalni, hogy több DVD-re ki tudjam írni...

(#636) Gabás válasza FefeeX (#635) üzenetére


Gabás
addikt

ha a rip megfelel a dxva kódolási szabványnak (de jó lenne, ha mindegyik megfelelne:) ), használj olyan lejátszót, ami képes kihasználni a videokártya hardeveres gyorsítását, pl MPC home cinema (ingynes) vagy powedvd (fizetős)

a hangsávokat az mkvtoolnix-al veheted, teheted, darabolhatod a videót is:)

[ Szerkesztve ]

(#637) FefeeX válasza Gabás (#636) üzenetére


FefeeX
veterán

de ezzel az avit betolhatod az mkv-ba?

egyébként 30%-on húzza mindkét magot, szóval hardveresen vinnie kéne, nemtom miért nem megy, de akkor megint felteszem a MPC HC-t csak nem alapértelmezettnek... :)

(#638) Gabás válasza FefeeX (#637) üzenetére


Gabás
addikt

avit is kezel, ja

(#639) FefeeX válasza Gabás (#638) üzenetére


FefeeX
veterán

és srt-t? vagy ezeknek más a felirat-formátumuk?

(#640) FefeeX válasza FefeeX (#639) üzenetére


FefeeX
veterán

ja és ez mennyi időt vesz igénybe? :)

(#641) PuMbA válasza Rusher (#634) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom miért nem játsza le,beégetett felirat a videóban van így mennie kéne.

(#642) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Normális az, hogy az 1080p-s videok kicsit szaggatnak a gépemen? (config az adataimnál)

Köszönöm!

Géza

(#643) PuMbA válasza Geza26 (#642) üzenetére


PuMbA
titán

Normális,de Blu-ray filmek meg menni fognak,mivel a VGA-d támogatja a hardveres gyorsítást. Próbaképp megnézheted az MPC-HC-t [link] és lehet fog menni az általad említett videó is gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

(#644) FefeeX válasza Geza26 (#642) üzenetére


FefeeX
veterán

szerintem nézd meg mennyi a proc terhelés, ha nem folyamatosan 100% akkor nem a gép a hibás hanem a lejátszó/codec

(#645) FefeeX


FefeeX
veterán

Na próbálgattam a dolgokat. Ha MPC HC-ban a felső beállítást bepipálom, a film nagyban kezdődik, de a menüt nem tudom jobb gombbal elővarázsolni mert vibrál.
1. van olyan filmem ami EVR és VMR9 alatt is normálisan fut, már ha ugye a splittingest visszaállítom, hogy ne nagyba rakja
2. viszont az általam említett video EVR-nél megcsúszik a hangtól és akadozik, mint az állat, de érdekes, hogy a VMR9 mód viszi mint a vajat (ugye eddig se Klite, se CoreAVC nem vitte tökéletesen)

Kérdem én, most akkor mi a fene van?
Egyébként Vista64 :)

(#646) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nemrég vettem egy laptopot (msi pr210 athlon x2 1.9ghz ati x1270 2gb ram), de sehogy sem tudom elérni, h lejátssza az 1080p-s filmeket. A többi tulajnak viszont gond nélkül megy.
Alapból a kmplayerrel próbálkoztam, de azzal lassan megy a kép, ugyan ez a helyzet a mpc hc-val is. Ekkor ött a tipp a vlc-re és az mpc + ffdshow-ra. Előbbivel akadozik és teljesen szétesik a kép, utóbbival meg mintha képregényt néznék. A hang minden esetben rendesen megy. Szinte frissen van telepítve a vistám, próbáltam a gyári 8.3as és az új 8.9es driverrel is, de a helyzet változatlan. Mivel másoknak megy ezért nem értem a dolgot, mitől függ még egy hd film lejátszása vagy mi lehet nálam másabb a többiekhez képest? (jut eszembe augusztusi dx9et is telepítettem)

szerk.: a cpu 97-70% közti terhelést ír

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#647) FefeeX válasza FefeeX (#645) üzenetére


FefeeX
veterán

Érdekesmód megmuxoltam, csináltam belőle mkv-t és egyből nem is akad semmin... mármint klite meg CoreAVC viszi normálisan

(#648) FefeeX válasza _ak_ (#646) üzenetére


FefeeX
veterán

én is hasonlókkal szívok :)
MPC HC-n állítgattad át a kimenetet, vagy csak nyersen nekieresztetted? :)

(#649) _ak_ válasza FefeeX (#648) üzenetére


_ak_
addikt

Annyit csináltam, h a videó renderelést áttettem EVR-re, mert mindenhol azt olvastam, h vista alatt az a jó.

Let's begin, de gozaimasu!

(#650) FefeeX válasza _ak_ (#649) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem VMR9-el jobban megy at all...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.