Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Vapor


Vapor
aktív tag

Az adataimnál szereplő pc elég egy 1080p-s film lejátszásához?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#1502) PuMbA válasza Vapor (#1501) üzenetére


PuMbA
titán

2,6 Ghz-re ha felhúzod akkor talán elég,de egyszerűbb ha veszel hardveres gyorsítást támogató VGA-t.

(#1503) Xaero88 válasza PuMbA (#1502) üzenetére


Xaero88
tag

Az miért van hogy 50% a proci terhelés(AMD X2 Turion 64bit,3giga ram)
és csuszik a hang 1080p videónál?
720p megy gond nélkül

KMplayer és CORE AVC van fent.

(#1504) PuMbA válasza Xaero88 (#1503) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-t próbáld ki [link]. Beállításoknál az Output szekcióban a Renderer-t tedd EVR Custom Presenterre ,ha Vistád van.External Filtersnél pedig a CoreAVC-t tudod betenni és Prefer-re kell raknod a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#1505) Xaero88 válasza PuMbA (#1504) üzenetére


Xaero88
tag

ezzel is csúszik :(

(#1506) PuMbA válasza Xaero88 (#1505) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor kevés a proci.

(#1507) Xaero88 válasza PuMbA (#1506) üzenetére


Xaero88
tag

2mag kevés lenne? :(

(#1508) PuMbA válasza Xaero88 (#1507) üzenetére


PuMbA
titán

1080p-hez egy 2,4-2,6Ghz-es 2 magos proci kell.Ha hardveres gyorsítású VGA-d lenne akkor elég lenne egy egymagos proci is.

(#1509) Badb0y


Badb0y
addikt

Mitől akadhat mostanában nekem a full hd-s filmek? Utóbbi időben elkezdett akadozni. Konfigom a nevem alatt. HDMI csatin kötöm rá a tv-re, de valamiért szaggatgat. Főleg úgy veszem észre, mintha amikor a vobsub megjeleníti a feliratot.És ráadásul nem is mozgalmas jeleneteknél, hanem pl végigsétál egy beszélő pár a folyosón :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1510) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok.
Miért van, hogy a pana plazmát ismeri fel elsődlegesnek?-állítottam a catalystban is, a HDMI-ket cserélgettem a TV-n is és a 2600XT VGA-n is. Igaz hátrányos hatása nincs, mert minden szuperül műxik.
Köszönöm.

(#1511) iMaverick válasza Xaero88 (#1503) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia! Azt ugyan nem értem, hogy az MPC HC-vel miért nem megy, de az eredeti próbálkozásod (KMPlayer + CoreAVC) esetén tuti hogy nem a CoreAVC-vel játszotta le! Ezt az 50%-on miért csúszik a hang, nálam akkor adta elő, amikor a KMPlayer a saját filterjét használta. (Ilyenkor csak az egyik mag dekódol, azt 100%-ra leterheli, csak a Winfos taskmanger-e 50%-nak mutatja... Nézd meg a grafikus megjelenítésnél. Mármint a Feladatkezelőben... Az egyik mag grafikonja a plafonon van, a másik meg tinglitanglizik...)

Az MPC HC-re meg nem erőltetném rá a CoreAVC-t... Tegnap pont ezt nézegettem egy 1080p-s filmmel: alig rosszabb az MPC HC videodecoder-je, mint a fizetős CoreAVC-é. (Mindezt egy C2D 6320 /1800MHz/, 2GB ram, Ati HD3450, WinXP SP3-as gépen.)

Lejátszó programnak az iMon UltraBay-hez kapott iMedianHD-t használtam Haali-val és a két filterrel (CoreAVC, MPCHCVideodec.ax). Ugyanazt a filmet ugyanannál a jelenetnél megnyitva 65-80% között ingázott a terhelés. Ugyan a CoreAVC 1-2%-kal kisebb terheléssel dolgozott, de akkor is! :R

Arról nem is beszélve, hogy ha sikerül a DXVA-t beröffenteni, akkor meg egyenesen lesöpri a CoreAVC-t az MPC HC!!! (Max. 10%-os CPU terhelés 1080p-s videóval...) :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1512) Pali79


Pali79
aktív tag

Tudom elég rég volt az utolsó hsz, de érdekelne, hogy ki lehet-e írni valahogy dvd-re? Mondjuk nekem a Sötét lovag van meg mkv-ba, az 7,5 GB ez elférne egy dl dvd-n, csak hogyan kéne rátenni, hogy menjen is? Dvd konvertáló progival próbáltam, csak az a gáz, hogy a felbontást nem lehet feljebb állítani 520p-nél. Erre valakinek tipp?

[ Szerkesztve ]

(#1513) PuMbA válasza Pali79 (#1512) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy kiírni,hogy vigye a DVD lejátszó nem fogod,úgyhogy inkább szerezd be a DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#1514) Alex91 válasza Pali79 (#1512) üzenetére


Alex91
félisten

Tudod, WD TV :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1515) #67688960 válasza Pali79 (#1512) üzenetére


#67688960
törölt tag

Simán ráírod és kész, nekem sima dvd-n van így egy két film, csak hát persze pc-n tudtam lepróbálni. Te mivel akarod megnézni?

(#1516) Pali79 válasza Alex91 (#1514) üzenetére


Pali79
aktív tag

Neked a hóember helyett valami kisértet kéne az avatarba :DD
De legalább tudom, hogy figyel valaki arra mit hányok :DD
Jól van ez így :R :C

(#1517) Pali79 válasza #67688960 (#1515) üzenetére


Pali79
aktív tag

Sima dvd lejátszóra gondoltam, de ezek szerint nem megy :(

(#1518) Alex91 válasza Pali79 (#1517) üzenetére


Alex91
félisten

Atkonvertalod DVD-be...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1519) Pali79 válasza Alex91 (#1518) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igen az kéne csak a felbontás megtartásával :))

(#1520) Alex91 válasza Pali79 (#1519) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, probalkozni kell, egyszer majd csak sikerul ;)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1521) Pali79 válasza Alex91 (#1520) üzenetére


Pali79
aktív tag

Lehet, hogy most megtaláltam a megoldást, majd beszámolok!

(#1522) #67688960 válasza Pali79 (#1519) üzenetére


#67688960
törölt tag

tényleg divx-be, mekkora felbontást mennyit bír egy asztali lejátszó? az fejlettebb és a hd filmben jobb a hang mint a dvd-s verzión, ezért megérné megcsinálni, esetleg

(#1523) Pali79 válasza #67688960 (#1522) üzenetére


Pali79
aktív tag

hát konkrétan nem tudom a választ, de a felbontás biztos a dvd-nél is kisebb, mivel ettől lesz a film mérete is kicsi. Ha tévednék valaki javítson ki! :R

(#1524) Pali79 válasza #67688960 (#1522) üzenetére


Pali79
aktív tag

közbe ezt találtam a neten: Pl a sony dvp-ns32 füzetében ez szerepel:
"ez a készülék nem képes lejátszani azokat a divx videofájlokat, melyek mérete nagyobb, mint 720(szélesség) x 576 (magasság) / 2GB"
Ha jól sejtem ez a szabvány dvd felbontás.

(#1525) #67688960 válasza Pali79 (#1524) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, a pal dvd felbontása, egyébként a jobb tömörítés miatt kisebb a divx

[ Szerkesztve ]

(#1526) REDeath


REDeath
őstag

hali!
lehet hüyle krédés de mi is az a Halii Media Splitter? nekem coreAVC-vel együtt ment fel, nemtudom mire jó pontosan.
splitter az nem valami képelosztó amúgy? :)

vlc meghalt hiába 2magos proci az 1080p-s fullhd videó alatt, media player classic meg csak a coreAVC feltelepítése után játszotta le akadásmentesen az mkv-t.

Visszaolvasgattam és láttam hogy létezik mpc home cinema, most megnézegetem azt, mert sejtem hogy ha letelik a 14 nap a coreavc trialból akkor behal mpc alatt ugyanúgy majd.

felraktam még egy ac3 filtert is, de nem vagyok annyira képben ezekkel adolgokkal, ez filmeken kívűl pl zenelejátszásba ugye nem szól bele? Nemvettem észre különbséget, JetAudióval hallgatok zenét, de azért jólenne tudni 100%-ra:)
am az ac3 beállításoknál annyit csináltam hogy a stereot átraktam 3/2 sw 2.1 channel-re, ha már 5.1-es a hangrendszerem.

ja és mpc-ben még az optionsben van egy olyan menü hogy Internal Filters, itt lehet pipálgatni őket. itt miknek kell bepipálva lenniük az mkv-hoz?
Source Filtersnél beraktam a matroskához a pipát de kivette következő indításnál, pedig arra szüksége lenne nem?
szerk: fura, ha bevan pipálva mintha néha nem lene olyan folyamatos mint pipa nélkül a lejátszás...

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1527) REDeath válasza REDeath (#1526) üzenetére


REDeath
őstag

újabb fejlemény:)

mpc homecinemával működik a DXVA szóval prociterhelés gykorlatilag 0% a 8600gt-vel.
viszont a kép alján a startmenüből egy pár pixelnyi magas csík ottmarad a képen lejátszás közben, ezt nemtudjátok hogylehetne eltüntetni?

pontosabban mindig egy vékony csík a film alján, fügetlenül attól hogy fullscreenbe nézem vagy ablakban.

sima mcp + valami codec nél nincs ilyen, cserébe 60%-os cpu teher.

másnál nincs ilyen csík a kép alján?

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1528) iMaverick válasza REDeath (#1526) üzenetére


iMaverick
addikt

Hi!

A Media Splitter kell az MKV lejátszásához. A technológia hátterét én sem ismerem 100%-ig, a Chip magazinban volt kb. 0,5 éve egy cikk ott elég jól leírtak mindent...

A VLC egy nagyon jó, ingyenes program, ami ráadásul mindenféle-fajta videó fájlt lejátszik, csak az a baj vele, hogy nem tudja a 2 magos procit eszik-e vagy isszák... :DD Értsd: egy magot használ csak.

A legmacera-mentesebb DXVA használat az MPC HC programmal érhető el. Ott az Internal filters fülön kipipálgatod a HD-s videók leggyakoribb kodekjeit és OK lesz (H264, VC1).

szerk.: ilyen csíkot még nem láttam... :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1529) Doom válasza REDeath (#1526) üzenetére


Doom
aktív tag

Az MPC-HC mellé nem szükséges a külön Haali splitter és az ac3filter se, mert bele vannak integrálva a lejátszóba. DXVA mellett a CoreAVC-re se lesz szükséged.
Ha jól tudom, az ac3 filter nem szól bele a JetAudio-s zenelejátszásba, mivel az csak ac3 kódolású hangnál kap szerepet, gondolom JA-val meg mp3-at játszol le. Mondjuk nem tudom, hogy a JA használ-e egyáltalán bármilyen külső filtert...
A film alati csíkot én se tapasztaltam még.

(#1530) Badb0y


Badb0y
addikt

#1509-re vmi ?

DXVA-t én is próbáltam a Batman Dark knight-tel, és félelmetesen akadozott az egész. FFDshowra vissza kellett állítani, mert nem ment folyamatosan.

Egyébként egy hd videónál miért használja az ffdshow-t? Miért nem csak a matroskat ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1531) Doom válasza Badb0y (#1530) üzenetére


Doom
aktív tag

Milyen lejátszót használsz? Nézd meg az 1291-es hsz-t és a rá adott válaszokat, hátha segít (bár azt MPC_HC-hoz írták, ahhoz meg nem kell ffdshow).
Lehet, hogy az általad nézett Dark Knight úgy van lekódolva, hogy nem használ DXVA-t.
Az ffdshow tudtommal egy codecpack, ha belenézel a beállításai közé, ott láthatod. Valszeg az van beállítva alapértelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

(#1532) Badb0y válasza Doom (#1531) üzenetére


Badb0y
addikt

cccp pack van fent, abban van benne a mpc-hc.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1533) Doom válasza Badb0y (#1532) üzenetére


Doom
aktív tag

Esetleg megpróbálhatnál mindent letakarítani és csak az MPC_HC-t feltenni... Mióta feltettem, még az ffdshow-t is leszedtem, mert felesleges, mindent visz egymagában.

(#1534) Yahhher válasza Pali79 (#1512) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hali.

Egy nagy felbontású avit nem lehet ugyanolyan felbontású dvd-re átkonvertálni. Ezek a dvd felbontások: 720×480 (NTSC) , 720×576 (PAL).

(#1535) Pali79 válasza Yahhher (#1534) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igen sajna, én is ezzen trükközök éppen, hogy miképp lehetne megoldani :(

(#1536) Yahhher válasza Pali79 (#1535) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Figyi, ezek a felbontások a dvd formátumhoz tartoznak. Nem tudsz nagyobb felbontású dvd-t csinálni. Ez van.

(#1537) Pali79 válasza Yahhher (#1536) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igen, ezzel én is tisztában vagyok, inkább az a cél, hogy valami olyan formátumba lemezre varázsolni, hogy a felbontás is megmaradjon és a lejátszó is megegye.

(#1538) #67688960 válasza Pali79 (#1537) üzenetére


#67688960
törölt tag

Azt olvastam, hogy a Sigma EM8620L/21L-chippes lejátszók viszik a nagyfelbontású divx-, xvid-et. De lehet hogy egyszerűbb összedobni egy olcsó pc-t, vagy olyan médialejátszót venni ami lejátsza az mkv-t.

(#1539) Pali79 válasza #67688960 (#1538) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát igen lehet, hogy WD TV lesz a vége

(#1540) Badb0y válasza Doom (#1533) üzenetére


Badb0y
addikt

:Y
Nem létezik. Leszedtem innen csak magát a 64biteset, és semmi kép, csak elindul a lejátszás. Vagy lehet benne valamit állítani? Mert nekem semmit nem visz így.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1541) Doom válasza Badb0y (#1540) üzenetére


Doom
aktív tag

Hmm, azok alapján, amit a Vista 64 bits menü alatt ír, nem csodálkozom. Úgy látszik, ahhoz kell az ffdshow. Esetleg 32 bitessel megpróbálni? A 64 bites elég kezdetlegesnek tűnik.

(#1542) Fori23 válasza Badb0y (#1540) üzenetére


Fori23
őstag

Próbáld meg az utolsó bétát,...hátha.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1543) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok

Tudja valaki,hogy XP alatt is elkezd pár hét után akadozni a KM Player? Vistával folyton ez van. Tök mindegy melyik verziót szedem le. Felteszem,szuper a tv-n is monitoron is. Eltelik egy hét vagy kettő és elkezdenek rajta akadni a filmek. Uninstall----->vissza---->
És megint jó de megint csak egy két hétig. Próbálkoztam a GomPlayer-el,de az meg elég furi,mert a monitoron tuti jó,de a tv-n szaggat. Visszahúzom a monitorra,megint jó. Gondoltam,hogy építek HTPC-t de ha azon is ezt kell játszani akkor tojok rá.

(#1544) PuMbA válasza Z.m.Z (#1543) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki az MPC-HC-t úgy,hogy minden mást letörölsz.[link]

(#1545) #67688960 válasza Badb0y (#1540) üzenetére


#67688960
törölt tag

Tedd fel a Vista Codec x64 Components-t és tudod majd használni a media centert, és a 64bites media playert is mindenre.

(#1546) carlo6


carlo6
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a magyar hangfájlt hogyan tudom mellé rakni? (KM playerben)

[ Szerkesztve ]

(#1547) Z.m.Z válasza PuMbA (#1544) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Már próbáltam de vacak képet ad. Kicsit mintha homályos lenne. Egy 42"-es Sharp Aquos-on nézem hdmi-vel. Sajnos az sem vált be. A KmPlayernek van a legjobb képe. Szerintem inkább egy jó médialejátszót kéne vegyek.

(#1548) carlo6


carlo6
csendes tag

Sziasztok!
A gépem Intelpentium (R) 4 CPU 3.00GHz 3,01GHz Dual-os , 1Gb RAM
Videókártya: NVIDIA GEForce 6600
Ezek az adatai, teljesítménye. Lejátszani KMplayer-t használok. A problémám az hogy lassabb a kép akad és lassítva megy. Ezáltal a hang ugye gyorsabb. A másik hangot hol tudok feltölteni. Mi lehet ennek az oka?? Kevés a gép teljesítménye? Segítsetek ötletekkel.
Előre is köszi.

(#1549) bolic válasza PuMbA (#1544) üzenetére


bolic
őstag

Ez érdekes, megtudtam, hogy ez kissé elavult a verziószám szerint, a K-Lite-ben újabb verziószámok vannak. ;)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#1550) iMaverick válasza carlo6 (#1548) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia!

Ugyan nem írtad, de feltételezem, hogy 1080p-s HD videóról beszélünk... Hát sajna ahhoz kevés a géped. 720p-eshez elégnek kellene lennie. Ha ezzel is elcsúszik a kép a hangtól, akkor jöhet a szokásos menetrend... A Windows-on futó felesleges progik kiírtása, spybotok leírtása. Plussz másik lejátszóprogram, mert ha visszaolvasol a korábbi hozzászólásokig, akkor meglátod, hogy mik a "kerülendő" progik... (Pl. KMPlayer, VLC Player)

Félreértések elkerülése végett: ezek nem sz@r programok, csak nincsenek optimalizálva a gépekre... Tehát ha van egy 4 magos, 3GHz-re húzott QuadCore-od, akkor lehet használni bármelyiket még 1080p-s filmhez is!!! :R

Mellesleg: Boldog Új Évet kívánok minden kedves fórumozós társnak! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.