Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) gefffry válasza dni (#700) üzenetére


gefffry
tag

Jelenleg csak AC3 hanggal próbáltam, DTS forrást még nem szereztem.
Nekem akkor siet a hang, mikor beletekerek a filmbe, de akkor is csak 1-2mp-ig utána "utoléri" a kép.

(#702) FefeeX válasza dni (#700) üzenetére


FefeeX
veterán

mkvtoolnix, bemuxolod a fájlba a feliratot, alapértelmezetté teszed, és máris csak egy fájlt kell kezelned, amiből a feliratot mindig korrekten játszani fogja. Mondjuk nekem ez a MPC-HC annyira nem jött be, a haali media splitter viszont nagyon jól dolgozik... :)

(#703) _ak_


_ak_
addikt

Újra raktam a vistát, de továbbra is fennáll a probléma, mpc hc-val EVR-rel proc terheltség 50-60%, de a mintha direktbe lassítva lenne lejátszva az összes hd film, úgy h esélyes, h marad a coreavc pro.

Amúgyis hiába fáj a fogam a hardveres gyorsításra az mpc hc nem tudja megoldani, azt írják az oldalukon, h csak az újabb vga-knál (8xxxes vagy HD széria) tudja a lejátszó aktiválni a DXVA-t, a "Motion compensation" módot nem tudja használni, ami pedig szükséges lenne, ahhoz, h a régi vga-k ne szunnyadjanak videó lejátszás közben.

Let's begin, de gozaimasu!

(#704) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy KMplayer-en van hangom, de Media Player Classic Homecinema (1.1.604) -nél pedig nincs..illetve zúg. Az MP.nél egyik HD filmemnél sincs hang...
Beállításbeli probléma??

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#705) dni válasza FefeeX (#702) üzenetére


dni
őstag

Thx, csak jó lenne ha nem kellene lejátszás előtt tökölni vele, mert Én még megcsinálom, de idősödő Édesapámról kevésbé hiszem, hogy muxolni fog :((

(#706) Casoli


Casoli
őstag

Hali! Az elképzeléseim a következők:
- Sempron LE 1100 AM2
- 2GB DDR2
- HD2400
- régebbi Ati chipsetes alaplap

Ebből szeretnék egy MKV (720/1080) filmek lejátszására használatos gépet összerakni. Úgy tudom a HD-s Ati-k támogatnak valamiféle hardveres gyorsítást. A kérdés hogy lehet beüzemelni, mert nekem nem sikerült. Igaz egy 5200+ X2 procival próbáltam downclockolva 1GHz-re egy HD3650-es kártyával. Akadt, mint a bűn. Mivel lehet bekapcsolni a gyorsításr?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#707) _ak_ válasza Casoli (#706) üzenetére


_ak_
addikt

Visszaolvasva többször is megemlítik (ha mcp hc-t meg evrt emlegetnek, akkor jó felé jársz ;) ) Amúgy sajnos rákellet, h döbbenjek ritka a dxva-s rip (vagy kódolás, nem tudom mit mondanak ilyenkor)

szerk.: ja és elfelejtettem mondani, h én nem vennék mérget arra sem, h dxva-val megbírkozik ez a proci egy 1080p-s filmmel.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#708) PuMbA válasza _ak_ (#707) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is Sempron LE-1100-om van asztalimban és simán megbírkózik hardveres gyorsítással az 1080p-vel, kb 10-15% a processzorhasználat.

[ Szerkesztve ]

(#709) PuMbA válasza tomy_cz (#704) üzenetére


PuMbA
titán

Annak a HD filmnek milyen formátumú a hangja? Milyen hangkártyád van?

(#710) tomy_cz válasza PuMbA (#709) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Az egyik sáv ami angol az DTS, a másik sáv az Ac3. A DTS az zúg az AC3-nál meg nem hallok semmit.
De érdekes mert a KMPlayerben van rendesen hang.
A hangkártyám alaplapi Realtek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#711) Davey7


Davey7
senior tag

Na vagy egy érdekes problémám... Vista és a lejátszásra a dolgokat e szerint állítottam be.
Volt egy film (ironman) feliratosan és ment.
Ha sorozatot akarok nézni felirattal akkor a hang az fix,de a kép és a felirat is csúszik. Ha kiveszem a feliratot akkor akadásmentesen megy. Miért zavarhatja be a felirat a filmet?

A másik: Van egy film(transformers) és a filmbe bele van égetve a magyar/angol felirat és magyar/angol/kommentár hang. És én ezeket nem tudom kikapcsolni,hanem minden megy egyszerre....Ha nyomok egy jobb gombot a filmen ott nem aktív az "audio" , "subtitle" menüpont...erre valami megoldás esetleg?

(#712) FefeeX válasza Davey7 (#711) üzenetére


FefeeX
veterán

van, ezért nem szeretem a MPC-HC-t mert nem tud kezelni bizonyos sávokat.
Haali media splitter, és ott frankón választhatsz minden sávból, plusz csúsztatni sem fog.

(#713) PuMbA válasza Davey7 (#711) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem még sose volt gondom felirattal,EVR Custom Presenterre rakom az MPC-HC-t és ki tudom választani a feliratot(megy a hardveres gyorsítás is így).Egyik ismerősömnek pl. mindig ment a felirat,akkor is ha be se rakta ,de ez azért volt ,mert automatikusan indult a VobSub. MPC-HC használata esetén érdemes minden mást leszedni a gépről pl. ffdshow,vobsub,codec packok stb.

[ Szerkesztve ]

(#714) PuMbA válasza tomy_cz (#710) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál az Output menüben a DirectShow audiót tedd System Default-ra. Internal Filtersnél az AC3 és DTS-re dupla katt és Decode to Speakers legyen kiválasztva. Hangkártya progijában pedig ne legyen SPDIF/Digital Only betéve,és vedd ki a plusz cuccokat pl. DTS Connect,DTS NEO:6..

(#715) Davey7 válasza FefeeX (#712) üzenetére


Davey7
senior tag

de ez csak egy codec,nem? milyen lejátszóval kellene használnom?

Van fent egy vista codec pack,akkor azt szedjem le és csak a core avc és a haali media splitter legyen fent?
Avi filmekre Gom playert használok...

(#716) tomy_cz válasza PuMbA (#714) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nagyon Köszi!! :R
Sokat segítettél! Működik.. :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#717) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok, beszereztem az első mkv -mat, és borzasztó csalódás ért, szörnyen ronda semcsés az egész, mpc-hc raktam fel azzal próbáltam, (amúgy ongbak 720p), fogalmam sincs hogy most lejátszóval van gond, vagy előfordulhatnak ilyen elszúrt mkv is, vagy valami szürőt kéne felrakjak, esetleg beállítási probléma lehet ?

(#718) FefeeX válasza Davey7 (#715) üzenetére


FefeeX
veterán

codec jah, core avc egész jó, meg klite is, mindegyiknek vannak hibái, de nincs tökéletes, eddig ezt a tanulságot vontam le.

én WMP11-et használok, mert egyrészt az nem 2 képernyőre rakja ki az 1080p-t alapértelmezetten, hanem kicsinyíti, valamint a billentyűzetemről azt lehet tökéletesen irányítani (dinovo), amikor baja van, akkor meg MPC 6.4

BSplayer nagyot szívott Pista64 alatt, SMP se vált be, mást nem próbáltam még, mert ami nem megy normálisan (csak avi van így) - azt nyomom mkv-ba, és tökéletes. :) Szerintem annak befeszít valami kodek aminek nem kéne :)

(#719) FefeeX válasza BemAnyó (#717) üzenetére


FefeeX
veterán

ami mkv, az sem mindig tökéletes. Bitráta pl nagyon fontos info. De ettől független is lehet csúnya a kódolás, mert sok beállítási lehetőség van amit könnyű elqrni :)
720p kb DVD méretnél kezdődik minőségre, 1080p meg DVD9 méretnél, de ezeknél még sokkal jobb az ennek duplája bitráta, tehát a 720p DVD9 méret/film. (ez 8-9000kbps bitrátás film)

(#720) BemAnyó válasza FefeeX (#719) üzenetére


BemAnyó
senior tag

majdnem 8 gb a film minden csiriviri menü nélkül is, nem gondoltam volna hogy gyenge tömörítés lenne.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#721) FefeeX válasza BemAnyó (#720) üzenetére


FefeeX
veterán

a helyzet az, hogy itt a kimentett képek már nem mérvadóak, múltkor pl kellett nekem is képet kimentenem, és ha pause mód huzogatod a csúszkát, a szar filmből is gyönyörű képeket tudsz kimenteni - ugyebár a tömörítés módszere a változás-követés, fix képekből, pauseban meg megtalálja ezeket. Hogy elkerüld a jövőben a csúnya filmeket - tölts mindig samplet :)

(#722) BemAnyó válasza FefeeX (#721) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszönöm :B megfogadom :K

(#723) PuMbA válasza Davey7 (#715) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-val is tudod használni a haali splittert(Outputban a kimenetét is be lehet jelölni). Csak törölj le minden kodeket vagy kodekpackot a gépedről,mert összekutyulnak mindent.

(#724) PuMbA válasza BemAnyó (#717) üzenetére


PuMbA
titán

A filmtől is függ a minőség. Hiába van Ryan közlegényből 720p-s mkv ( ESiR release) majdnem olyan a képe mint a DVD-s verziónak,mert a forgatáskor nem HD kamerát használtak.

(#725) Davey7 válasza PuMbA (#723) üzenetére


Davey7
senior tag

hmmm na most csak a core avc és a haali van fent és most mégjobban akad :(

most akár van felirat akár nincs akad...

[ Szerkesztve ]

(#726) PuMbA válasza Davey7 (#725) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom mi lehet,haali-t nem használok. Nekem csak MPC-HC van fent a gépen EVR-re állítva(XP-n System Default kell) és megy minden videó és hang jól függetlenül a kódolástól(h264,x264,svq3,xvid,flash,ac3,dts,aac)Próbáld meg feltenni a legújabb VGA drivert. Laptopomon meg MPC-HC + CoreAVC páros van,mert nincs hardveres gyorsítás és mennek jól a 720p-k.

[ Szerkesztve ]

(#727) Davey7 válasza PuMbA (#726) üzenetére


Davey7
senior tag

na most az van,hogy van kép és hang és minden passzol,de a feliratot nem rakja be pedig a fájl megvan...erre nem kell vmi külső progi?
Most haali-val akad,de core avc-vel hibátlan.

(#728) BemAnyó válasza PuMbA (#724) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Igen ez eléggé evidens, az ember meglátja hogy 720p és rögtön vérszemet kap :DDD, pedig logikusan végiggondolva egyértelmű hogy nem lehet ugyan az minőség,

mod :

ez
nem teljesen ide tartozik de hátha van valakine egy kontruktív ötlete :R

[ Szerkesztve ]

(#729) PuMbA válasza Davey7 (#727) üzenetére


PuMbA
titán

EVR Custom Presenterre kell rakni az Outputot,akkor van felirat.

(#730) FefeeX válasza Davey7 (#727) üzenetére


FefeeX
veterán

haali asszem nálam ffdshow-t használ, annál pedig megint fontosak a beállítások... Sok szarság van ha normálisan akarsz HD-t játszani... :)
Igazából ezért nem is akarok windows-újratelepítést :)

(#731) PuMbA válasza FefeeX (#730) üzenetére


PuMbA
titán

Annyira sok szarság nem kell,notimon meg asztalin is csak MPC-HC van (notin CoreAVC ,mert nincs DXVA) és mindent visznek nekem,egy kis állítással. :)
Pl. avi-k nekem csak Overlay Mixerrel mennek jól (ideje lenne már nem eröltetni az avi-t meg az xvid-et ,mert csak régebbi kimenetekkel mennek rendesen),mkv-k EVR-rel...

[ Szerkesztve ]

(#732) PuMbA válasza PuMbA (#731) üzenetére


PuMbA
titán

Bár neked nem jó az MPC-HC ,mert mindkét képernyőre kirakja a filmet...
MPC-HC 1.1.818 beta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#733) kem


kem
addikt

Sziasztok!

VLC le tud játszani egy HD filmet ha csak egy ilyen Celeronvan a gépben megegy integrált VGA? 512Mb ram, vagy 1Giga mégnemtom...

Köszi!

(#734) PuMbA válasza kem (#733) üzenetére


PuMbA
titán

#661-es hozzászólás. 512MB RAM az kevés,a processzor meg talán elbírja a 720p-t.
Én Celeron M410-ről cseréltem M530-ra és így már viszi az összes 720p filmet simán.
VGA nem számít.

(#735) Davey7 válasza PuMbA (#729) üzenetére


Davey7
senior tag

Nem értem miért,de így is akad... Pedig 2magos 2.00Ghz proci van benne...Megy egy elég gyenge integrált VIA videókártya(de ez nem sok vizet zavar...)

(#736) PuMbA válasza Davey7 (#735) üzenetére


PuMbA
titán

Hát én már láttam olyat,hogy integrált Intel videókártya nem támogatta az YV12 videóleképezést és ezért nem mentek a 720p-s mkv-k. ATI vagy nVidia azért ajánlott...,minimum DX9-es.

[ Szerkesztve ]

(#737) Davey7 válasza PuMbA (#736) üzenetére


Davey7
senior tag

valami beállítással lehet a gond,mert xp. alatt ment amíg az volt rajta...
meg a HD-hoz proci,kell de ha van olyan vidikártya akkor az átveszi a műveletek nagyrészét. Na mármost én a processzorra tudok támaszkodni és azzal nincs gond...ha lesz egy kis időm megpróbálok vmit bütykölni még a beállításokkal,de nemtudom,hogy sikerül e...
ha berakom a feliratot csak akkor van gáz...
EVR (vist/ .net3)-re van állítva+coreavc...ha átállítom costum-ra akkor van felirat de akad...

(#738) Casoli válasza PuMbA (#736) üzenetére


Casoli
őstag

Szia!

Ismét probléma. Teljesen tanácstalan vagyok. Szóval a következő. Adott ez a gép, ez már fixre meg van vásárolva, össze van rakva:

- Sempron LE 1200 AM2
- ASUS M2R alaplap (ATi Xpress 1200 chipset)
- 2x1GB 800MHz Kingmax

Szóval tesztként belepattintottam egy Sapphire HD3650 kártyát, csodaszépen ment a hardveres gyorsítás a MPC HC lejátszóval. Igenám de kigondoltam, kellene még egy HD-s VGA, mert sajna az integrált ATI az egy X300 körüli VGA és nem gyorsít semmit a HD-n. A kiszemelt valami HD2400 lenne, csak kérdés egyrészt ez támogatja-e a gyorsítást. Azért nem vagyok benne biztos, mert kigondoltam hogy eladom az alaplapot és nem veszek VGA-t, de akkor veszek egy olyan alaplapot amin van integrált Ati a 2xxx sorozatból. A kiszemelt egy Gigabyte MA74GM-S2H lett volna (integrált ?HD?2100). Viszont ezzel az integrált kütyüvel nincs HD gyorsítás :( DXVA vagy mi a tököm nem támogatott. Pedig azt olvastam hogy az ATI 2100 is gyorsítja a HD-t.

Szóval a kérdésem az lenne hogy miért nem megy az integrált kártyával a gyorsítás, illetve a HD2400-as VGA-k támogatják-e a HD gyorsítást (H.264).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#739) PuMbA válasza Casoli (#738) üzenetére


PuMbA
titán

HD2400 tudja a gyorsítást,de ha 720p filmeket akarsz nézni,azt elbírja a processzorod is.

(#740) ArGab válasza Casoli (#738) üzenetére


ArGab
őstag

Radeonok közül a HD 2xxx nem minden tagja tudja a hardveres gyorsítást. A 2900-asokban nincsen benne, meg ebben az integráltban sem. Erre szerintem semmiképp ne is cserélj alaplapot, mert a most kinézett 740G (HD2100) tulajdonképpen egy 690G (X1200) átnevezve, amit meg olcsóbban lehet beszerezni. Ha mindenképpen alaplapot cserélnél, egy 780G-set vegyél, abban a HD3200-zal már megy a gyorsítás, vagy amilyen nyomottak most az árak, szerintem jobban megéri egy használt HD2400-at venni 4-5000-ért.

(#741) PuMbA válasza ArGab (#740) üzenetére


PuMbA
titán

Már semmi...

[ Szerkesztve ]

(#742) sbazsi


sbazsi
veterán

m2ts fileokat szeretnék lejátszani. Panasonic full hd kamera felvételeit.
Noti: Core2Duo, 2,5Gb ram, Intel GMA950, 120Gb hdd.
Ez le kéne hogy játssza a full hd videot, vagy kevés?

(#743) Casoli válasza PuMbA (#739) üzenetére


Casoli
őstag

Köszi a válaszokat, full HD-t akarok nyomni, ezen kívül szerintem ő lesz az új éjjelnappali letöltőgépem is.Tehát akkor a 2100-as nem támogatja a HD gyorsítást. Rendben, akkor marad a vadászat a vörös októberre, akarom mondani a 2400as Radeonra :D

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#744) PuMbA válasza sbazsi (#742) üzenetére


PuMbA
titán

Kevés szerintem,hány Ghz a Core 2? 2 Ghz alatt felejtős,mivel nem támogat a videókártyád hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#745) Casoli válasza ArGab (#740) üzenetére


Casoli
őstag

Vettem egy Giga 2400XT-t :D Majd ha megjön akkor kipróbálom.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#746) Demolator


Demolator
tag

Hi all,

Van egy olyan próblémám hogy az 1080p igencsak nézhetelen a gépemen, mit kiderült kevés a vas (bár nézzétek meg a profilomba szerintetek?) AMD-s vagyok mindíg is az voltam de mostanság nagyon sokan a C2D felé orientálnak kérdésem az lenne hogy a jelenlegi konfigommal azonos színtű vagyishát inkább jobb inteles konfigot tudna nekem mondani valaki? ASUS párti is vagyok ha még nem említettem... és ATI kártyákkal jobb a tapasztalatom ... viszont intelhez közöm nincs, sose volt, nemismerem se a lapokat se a procikat... se a tuninglehetőségeket...

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#747) PuMbA válasza Demolator (#746) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-rayhez kell vagy 1080p mkv-s ripekhez?

(#748) Demolator válasza PuMbA (#747) üzenetére


Demolator
tag

1080p mkv egyenlőre bár végülis csak azért mert LCD tv-t veszek és nehogy már ne tudjak rajta fullHD-t nézni hamár.. érted?!

A reklám helye

(#749) sbazsi válasza PuMbA (#744) üzenetére


sbazsi
veterán

T5500. 1,66Ghz, 667mhz fsb, 2mb L2 cache.

acer travelmate 6291.

(#750) PuMbA válasza sbazsi (#749) üzenetére


PuMbA
titán

Kevés,de kipróbálhatod MPC-HC + CoreAVC-vel. CoreAVC-t be kell tenned a beállításoknál az External Filters menüben és Prefer-re tenni,hogy használja a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.