Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) tothl


tothl
addikt

Az én ajánlatom gyengebb gepekre, ha a powerdvd -vel HW gyorsitassal nem megy :
K-lite codec pack, BSPlayer, es a BSPlayer beepitett feliratozasat kell hasznalni feliratos filmeknel, a vobsubot ki kell kapcsolni.
Az Athlon 3000+ a 720p-s filmeket pont lejatssza, nagyobb felbontast mar nem annyira.

(#152) Kobe válasza PuMbA (#150) üzenetére


Kobe
veterán

nem volt semmi kodek gépen, beadtam MPC nek a filmet, jobbklikk, filters asszem és ott volt a listában hogy cooreavc video decoder....majd megnézem otthon, most melóba vagyok, de rálesek gépen

[ Szerkesztve ]

(#153) bigdigit válasza PuMbA (#147) üzenetére


bigdigit
addikt

MPC-vel is próáltam de ott meg nem tudok rájönni,hogy küldi ki spdif-en keresztül az erősítőre dekódolás nélkül a hangot :W

(#154) PuMbA válasza Kobe (#152) üzenetére


PuMbA
titán

Ha kijelölöd a kodeket,akkor oldalt megjelenik pár beallitás,és ha ott rámész h prefer,akkor biztos azt használja.

(#155) PuMbA válasza bigdigit (#153) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD Audio kodekjét használva kilehet küldeni SPDIF-en.

(#156) toM517 válasza p_adam (#40) üzenetére


toM517
aktív tag

Ez igaz?
Rakerestem googleben, mivel a linked beoffolt.

(#157) Tibiajax válasza Kobe (#149) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Libria.
Takaríts le mindent, mait eddig feltettél, kodeket, lejátszót.

FFDShow. Matroska. Mplayer. Ebben a sorrandben.

mplayerben options -> playback -> output -> Haali Renderer-re álitsd. Többit hagyd.
Ennyi. Mennie kell. Nálam 2gigás dualcore pentiumon lazán megy, 1080p is. Sőt, szüleim 1.3-as tua pentiumon + integrált vga-val a 2:35-ös 720-asok is mennek szépen(1:85 ill. 1080p már lassú, nyilván) így, ezekkel. Bejárt utat tanácsolok neked, ennél jobb nincs. Minden mást felejts el mkv-hez.

[ Szerkesztve ]

(#158) p_adam válasza toM517 (#156) üzenetére


p_adam
addikt

ESET Smart Security (NOD32) volt a gépemen amikor felraktam és nem talált semmit de azért jó, hogy szóltál.

Egyébként tényleg off a link, nem tudom miért...

[ Szerkesztve ]

(#159) p_adam válasza Tibiajax (#157) üzenetére


p_adam
addikt

CoreAVC-vel nagyobb esély van hogy nem szaggat, csak ugye az nem ingyenes.

(#160) Kobe válasza Tibiajax (#157) üzenetére


Kobe
veterán

asszony gépén tesztelltem mopst (sempron 3400 + + int vga, 1 g memo) és a 720asok fainul mennek, remélem holnap nálam is

(#161) Kobe válasza Kobe (#160) üzenetére


Kobe
veterán

nah most ez nem értem....leszedtem pár 720p sample filet, és Tibiajax által móüdszerrel ill eszközökkel játszottam le. a 720p elvileg egy 1280x720 as video, aminek alapjáraton igencsak lekéne lógnia egy 1024x768 ra állított monitoron. Itt az esetemben viszont nem hogy nem lóg le, de MPC szerint 640vmennyi x 272 es videoképet rak ki, ez így nem kóser, nem csoda h jácca rendesen.

mi lehet a gebasz ? :S

(#162) Sub-S válasza Kobe (#161) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nincs ott semmi gebasz, Haali renderert állítottál be, az méretezi át neked 640x akárhányasra, tedd teljes képernyősre és úgy is megy majd rendesen.

(#163) PuMbA válasza Kobe (#161) üzenetére


PuMbA
titán

Egy videónak sose kéne lelógnia,ha normális a lejátszó.Én még nem találkoztam ilyennel,1024-ben pont kirakta a képernyő méretére az 1080p-s videót nekem az MPC-HC.

(#164) Digitalis


Digitalis
senior tag

Állítólag a [SMP8635] szerelt popcorn-a100 merevlemezes lejátszó, mindennel (x.264 h.264 mkv, stb..) megbirkózik rendesen, és a külső feliratokat is jól kezeli.
Nem tudom mennyire igaz,de úgy tudom a 8625-s A-100-al voltak problémák. :F

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#165) BandiHUN


BandiHUN
veterán

sziasztok!kellene némi help...olyan programot keresnék,amivel lehet összefűzni .mkv cuccokat(a kérdéses dolgok szét lettek vágva 2x4.36gigára,de nekem lenne "felesleges" DL lemezem a felhőtlen élvezet biztositására...),a filmek nem átlapoltan vágottak,tehát nyom nélkül mehetne a dolog,csakhát mivel...a másik gondom olyan lenne,hogy feliratos HD avi-t kellene konvertálni mkv-be,és rá kellene égetni a feliratot,mert külön .srt fájlként van,de nem ismeri fel semelyik lejátszó,meghát amúgyis angol film,kellene mindig...valakinek ötlet?olyan progi is érdekelne,amivel le lehetne konvertálni mkv filmet normál dvd formátumra szükség esetén. :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#166) p_adam válasza BandiHUN (#165) üzenetére


p_adam
addikt

MKVtoolnix
ConvertXtoDVD

Üdv :R

(#167) BandiHUN válasza p_adam (#166) üzenetére


BandiHUN
veterán

:R :R :R köszi! majd megsas

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#168) Kobe válasza Tibiajax (#157) üzenetére


Kobe
veterán

feladom, asszony gépén simán mennek a 720asok, enyémen meg szaggatnak....pedig több memó van nálam, proci kb egy szint, feladtam.....

(#169) BandiHUN válasza p_adam (#166) üzenetére


BandiHUN
veterán

gond van...ez az mkvtoolnix látszólag rendben megcsinálja az összefűzést,a fileméret stimmel,le is játssza,viszont csak az első dvd van benne,vagyis csak addig megy a lejátszás,annyit is ir ki időnek...van ötleted,ez miért van?próbáltam álligatni,hangot,stb kiszedni,mégsem jön össze,mindig ugyanaz...9gigás file,benne az első 4.3gigás rész... :O

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#170) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Még mindig nem tudtam .EVO HD fájlokat lejátszani.Kipróbáltam mindenféle powerdvd-vel,7.3-assal is,de semmi.Aki tudja hogy kell lejátszani az segíthetne.Help!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#171) Digitalis


Digitalis
senior tag

Sziasztok!

Van itt esetleg POPCORN HOUR tulaj? Érdeklődnék, hogy hogy van vele megelégedve, 1080p lejátszással AC3 illetve DTS-ben és az eszközbe be lehet-e állítani az nkórét vagy majmot vagy egyéb más torrent oldalakat, letöltésre. kb. úgy mint pl. qtorrent klienssel.

ThX.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#172) Ndruu válasza Kobe (#168) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A CPU cache mérete, a CPU sebessége, az FSB, a memória sebessége mind-mind közrejátszanak...
Pl. egy 2500+-os Bartonon szinte minden létező 720p-s videó elszaladozik, egy 2600+-os Sempronon már nem igazán... (Legalább is saját tapasztalat alapján ezt tudom mondani.)

Harrrr!!!!

(#173) Ndruu válasza manutdzoli (#170) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

.EVO

PowerDVD és WinDVD ami viszi, viszont PowerDVD csak megfelelő render beállítások után hajlandó lejátszani. Neten van róla leírás...
WinDVD elvileg alapból viszi, meg kell próbálni.

Harrrr!!!!

(#174) Kobe válasza Ndruu (#172) üzenetére


Kobe
veterán

én gépem a64 3000+, 1,5 g ram, radeon 9600
asszonyé: 3400+os sempron, 1 g ram - 256 belőle az integrált vgaé, és integrált nvidia kari

neki simán elmennek a 720asok, de úgy, h nem is kell különösebben utána állítgatni, itthon emg probálhatok ki 6 féle codec kombinációt 8 féle lejátszóval 10 féle beállítással, akkor is max a kép pörög renesen a hang csúszik mellé

(#175) Tibiajax válasza Kobe (#174) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Hát, ha csont uj az op alatta, akkor tényleg az van, hogy az ujabb architektura (hiába sempron), győzedelmeskedik, legalábbis, mkv-lejátszásakor :U Fura, mindenesetre
Amugy, sztem, egy ujabb vga megoldaná a problémát, de talán mégjobb lenne - már ha fontos Neked a HD a gépen - egy ujabb kis core2-re (v egy x2-re) átállni.

(#176) Ndruu válasza Kobe (#174) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Anomália...
Vagy a Radeon 9600 nem tetszik neki, vagy a memóriát nem kezeli rendesen a géped. 1GB-tal próbáltad?
Persze szoftveres beállításon is múlik... Így távolból sosem egyszerű megoldani az ilyen dolgokat...

Harrrr!!!!

(#177) manutdzoli válasza Ndruu (#173) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Hát nekem WinDVD-vel sem megy :F :F Hol vannak azok a render beállítások?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#178) Kobe válasza Tibiajax (#175) üzenetére


Kobe
veterán

gépet ez miatt nem fejlesztek, akkor már veszek egy asztali hd lejátszót ha kicsit zuhannak az árai

(#179) Fori23 válasza manutdzoli (#177) üzenetére


Fori23
őstag

A PowerDVD 7.3-mal csak az első 2-3 builddel- talán 3104 volt az utolsó- tudod HDD-ről lejátszani a rippelt HD anyagot, mert utána ezt letiltották. WinDVD-t nem tudom, de szerintem ugyanaz a helyzet.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#180) manutdzoli válasza Fori23 (#179) üzenetére


manutdzoli
senior tag

A 3304-el el tudom indítani.de nagyon szaggat,nem látok semmit a filmből,hang is nagyon szaggat. :F :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#181) Fori23 válasza manutdzoli (#180) üzenetére


Fori23
őstag

Lehet, a buildre nem emlékszem pontosan.
Akkor nem tudom mi lehet a gubanc.
És ha a hardware acceleration elől kiveszed a pipát?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#182) manutdzoli válasza Fori23 (#181) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ugyanúgy szaggat :F Nálad nincs semmi kodek felrakva pluszba?Vagy valamilyen program?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#183) bigdigit


bigdigit
addikt

az már biztos nem mindegy hogy csinálták meg a ripet...
napokig szenvedtem mert a hang ics csúszott picit.erre mondom megnézem már eredeti angol hanggal mi újság.és lám csodát az teljesen a helyén van... :W
szóval nem mindig nálunk van a hiba.

(#184) Sub-S válasza Kobe (#168) üzenetére


Sub-S
senior tag

Sztem a következőt még érdemes volna kipróbálnod: ne Haali renderelt használj hanem hagyd System default-on + CoreAVC, CoreAVC-ben a deblockingot is ki lehet kapcsolni.

(#185) Tibiajax válasza Sub-S (#184) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Igen, ez talán még segíthet, a system default kisebb erőforrást igényel, mint a Haali. Talán. Mondjuk, nálam ha system def-en van a mpclassic, nem adja be a feliratokat.

[ Szerkesztve ]

(#186) bigdigit


bigdigit
addikt

most vista 64 alatt próbálkozom.k-lite csomag fent.MPC-én be is tudtam lőni a full hd tv-én a 24mhz-es lejátszást.viszont a hangnál megakadtam.valahogy sikerült belőne spdif-en keresztül menjen kódolás nélkül az erősítőre de időnként kiamarad a hang:(
erősítőn is látszik ki-ki marad az adatfolyam. :W

(#187) PuMbA válasza bigdigit (#186) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC-t használj.

(#188) Digitalis válasza bigdigit (#186) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én meguntam ezt az egész ámokfutást PC-vel, átméretezés, fut, nem fut,coreavc,ffdshow,xdva stb... Szerintem, coreavcvel valamivel gyorsabb, de láthatóan rosszabb képminőséget produkált. Olyan mintha dinamikus kontrasztot nyomna fel és a részleteket elfedi.
Elejét vettem a dolognak veszek egy hardveres cuccot (br.44.5k) [ilyet] 400Gb vinyó bele azt csá!
kitünő képminőség, av-n írják, hogy az újabb firmwarekkel sokkal stabilabb, és állandóan fejlesztik. Bivaly erős sigma 8635 chip van benne, hót csöndes, és nem kell szenvedni. (hálózati,ill.torrent funkciókról már nem is beszélve)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#189) Tibiajax válasza Digitalis (#188) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Külső +vinyót is rá lehet kötni?

(#190) Digitalis válasza Tibiajax (#189) üzenetére


Digitalis
senior tag

Persze, mindent, akár még wifi-t is. Hálózatból is 1080p/AC3/DTS/24p no röcc.[ITT] jobban le van írva.
FTP szerver, fájlmegosztás háttérben,NAS, stb...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#191) bigdigit válasza Digitalis (#188) üzenetére


bigdigit
addikt

csak már van egy d-link 313-am a francba.azt hiszem fel is teszem apróba féláron.

mivel az ember általában a hálószobában tv-zik azért kicsit körülményes ezzel a popcorn-al is a dolog.ha már van ugye torrentre is használja.a vinyónak is van hangja é futó torrent esetén bizony melegedni fog.ergo hűteni is kell.
én csak a d-link 313-ról tudok nyilatkozni.de azt száműztem jó messzire a szobából mert a vinyó hangaj mellett se kellemes aludni nem hogy akkor ha a ventrije is bekapcsol....
20 méteres HDMI kábel meg furcsa lenne :Y

egyébként hol 44k?55-ért látok árgépen.

[ Szerkesztve ]

(#192) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Szereztem egy blu-ray filmet a vinyómra(a hddvd-t még mindig nem sikerült lejátszani),powerdvd-vel kipróbáltam és lejátsza szépen,csak hang nincs az a gond.1 2
A Tream mappába van 107db M2TS fájl.Összekell őket főzni vagy mit kell csinálni?Meg minek ez a többi mappa?JAR?CLIPINF?Mit kell velük csinálni?Help valaki!

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#193) PuMbA válasza manutdzoli (#192) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD8-al próbáltad? Úgy látom LPCM hang van rajta,annak mennie kéne,nemkell hozzá semmilyen extra.
Miért kéne összefűzni? Szted egy DVD film is csak 1 fileból áll?..
A többi mappa a menünek,java összetevők-nek kell stb..

[ Szerkesztve ]

(#194) bigdigit válasza PuMbA (#193) üzenetére


bigdigit
addikt

vinyóról nem fogja vinni a PWDVD8.ha csak nem daemon tools-ból nyomja.

(#195) Digitalis válasza bigdigit (#191) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én egy ultracsendes Samsung HD400LD GB rakok bele, ennek 5cm nem hallod a hangját, olyan csendes. Hűteni meg minek? Ez nem PC, ahol minden alkatrész fűt mint a kazán és összkép egy olvasztó kemence. Popcornban a vinyó van egymagába, a dobozon meg oldalt cirkulációs furatok. Ja és úgy kell rakni, hogy a meleg felfele a furatokon át áramoljon. Nem lehe probléma hűtés.Doboza is fém, rácsavarozva a HDD vagy 6 helyen.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#196) HDmaniac válasza Digitalis (#188) üzenetére


HDmaniac
csendes tag

Hol kapod ezt meg br. 44500 Ft-ért?

(#197) Olasza


Olasza
aktív tag

Km Player: a procik kihasználtsága ~50%, mégis akadozik. Ötlet?

(#198) Tibiajax válasza Olasza (#197) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Az az egyik mag kihasználása lesz sztem csak, és az 100%-os használatnak fog megfelelni. Nem használja ki a két magot a lejátszó.

Digitalis. Krva jónak tünik a kis cucc, a gagyi névválasztástól eltekintve, baromi érdekes. Kikapcsolt álllapotban torrentletöltés sem hangzik rosszul. Ki kéne próbálni.

(#199) HDmaniac válasza Tibiajax (#198) üzenetére


HDmaniac
csendes tag

"...a gagyi névválasztástól eltekintve..."

Mitől lesz egy márka neve jó?

Sony - az jó? Mit is jelent? Név? Franc tudja.
Pioneer - úttörő :D itthon ez inkább gáz mint pozitív ugye...
Samsung - franc tudja jelent-e valamit. Nekem semmit.
Mercedes - női név? hmmm ez tényleg jó akkor
BMW - Bajor Motorgyár Rt. muhaha
Audi - jelent bármit is?

Popcorn Hour - utal a mozizásra, ami amerikában -de itthon is- szorosan kapcsolódik a Popcorn kajálásával. Tényleg hülye egy név, igazad van.

(#200) Tibiajax válasza HDmaniac (#199) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Akkor is gagyi, szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.