Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) ElVisZ válasza iMaverick (#1148) üzenetére


ElVisZ
tag

Semmi extra nem megy a háttérben...csak az alapok(Msn, TotalCMD, vírusírtó, stb...)

Viszon kiírattam vele a VieW-> Display stats (Ctrl+J) és itt írja, hogy Not using DXVA...
akkor igazad volt, tehát nem használja :(

Hogyan tudom működésre bírni?

(#1152) ElVisZ


ElVisZ
tag

hátha segít...kép
a kék csíkozás csak a kiíratás miatt van

(#1153) Gabás válasza ElVisZ (#1152) üzenetére


Gabás
addikt

merthogy a coreavc kodekjét használja

(#1154) ElVisZ válasza Gabás (#1153) üzenetére


ElVisZ
tag

mielőtt feltettem volna akkor sem volt jobb a helyzet

(#1155) ElVisZ válasza ElVisZ (#1154) üzenetére


ElVisZ
tag

Visszaállítottam az MPC Video codek-jét,
így az egyik mag 90 míg a másik 30%-n futott és a hang nem volt összhangban a képpel.
A codek tulajdonságainál be van pipálva a DXVA enabled, de egyből alatta írja szürkével hogy not using...

[ Szerkesztve ]

(#1156) PuMbA válasza ElVisZ (#1155) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is HD3200-am van és XP alatt nem működött a hardveres gyorsítás,ezért is tettem fel Vistát.

(#1157) Gabás válasza ElVisZ (#1155) üzenetére


Gabás
addikt

(#1158) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem lehet, hogy nem szabványos a film kódolása? Mert ugye ATI meg Nvidia a hardveres gyorsítást csak eredeti bluray meg hd-dvd lemezeknél garantálja, a többivel nem is foglakoznak.

Laci

(#1159) Poplacsek válasza PuMbA (#1156) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nekem van integrált HD3200-am is és Sapphire HD4670-em is. XP alatt is működik a DXVA gyorsítás be is cseszne ha nem.., csak jól be kell állítani a Media Player Classic Home Cinema edition-t. Viszont nem minden mkv DXVA kompatibilis!!! Pontosan nem tudom, hogy ez mitől függ, de próbáltam már kb 40-50db 1080p-s filmet és kb 5-6 darab volt amiket nem kódolt a GPU és ilyenkor HD3200-al 80% körüli proci terhelésem volt, (érdekes, hogy HD4670-el 50-60% körüli, szóval úgy gondolom, hogy ez már egy fejlettebb DXVA egységet kapott és valamennyire, ha nem is 100%-ban de besegít a procinak nem DXVA kompatibilis mkv-k esetén is!!!) . Amikor fullosan megy a DXVA akkor 10% körül ingadozik az Athlon x2 5200-as procim terhelése.

[ Szerkesztve ]

(#1160) iMaverick válasza PuMbA (#1156) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem megy az XP alatt... Most ezzel a 64bites Vistával szívok...

Elvisz: az Ati Catalyst Cotrol paneljén kipipáltad a Pulldown detection-t? (Valami ilyesmi a neve és amikor vadul olvasgattam a DXVA után, akkor ott írták, hogy ez kell a DXVA-hoz...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1161) PuMbA válasza Poplacsek (#1159) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sehogy se ment,Blu-ray filmmel próbáltam ,de nem működött valamiért. 4 féle drivert is feltettem és ha DXVA bekapcsolt lefagyott a gép,gondolom szarok voltak a driverek. Vistán már szinte minden ment hardveres gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

(#1162) Brogyi válasza Gabás (#1149) üzenetére


Brogyi
senior tag

Yes,Yes.Akkor hogy lesz feliratom vobsub nelkul? :F

(#1163) Gabás válasza Brogyi (#1162) üzenetére


Gabás
addikt

kicsit alább/feljebb link

(#1164) Brogyi válasza Brogyi (#1162) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kosz a segitseget mar megoldottam magam.Esetleg ha valakinek hasonlo baja van az talan valamit profital majd belole.Pumba javasolta a vobsub-ot. Avi file-kal tokeletesen ment magatol, de mkv-val nem.Nekem a megoldas ez volt DirectVobSub (VSFilter) 2.39.Lass csodat mukodik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1165) ElVisZ válasza iMaverick (#1160) üzenetére


ElVisZ
tag

Na, működik...

Lepucoltam minden codeket illetve befolyásoló tényezőt, beállítottam a leírtam szerint a lejátszót és megy úgy ahogy kell, 10% fölé nem megy a procihasználtság...

Köszi a segítséget mindenkinek.

(#1166) iMaverick válasza ElVisZ (#1165) üzenetére


iMaverick
addikt

Gratula! :DD

Mellesleg melyik progival? Maradtál a BSPlayer-nél?

Más: nekem meg a HDMI-s kábel jött össze... Eddig nem mertem a videókártyára a DVI+HDMI kábellel rádugni az LCD TV-t, mert valami olyasmit írtak a leírásban, hogy nem lesz a PC-nek képe... A Samsung Magyarország szervízesei meg azt mondták, hogy az is elképzelhető, hogy leég a TV HDMI bemenete... Na, ennek a fele sem tréfa!!!

Aztán ma erőt vettem a félelmemen és vettem egy kábelt... Aztán nem volt semmi gáz... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1167) Yahhher válasza iMaverick (#1166) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hehe, ez jó :-)

-egyébként miért lenne baja? Mondjuk ha lehet, kikapcsolt állapotban kell dugdosni a kábeleket, de hogy a szervizesek ilyen hülyeséget mondanak...

(#1168) ElVisZ válasza iMaverick (#1166) üzenetére


ElVisZ
tag

THX! :C
Maradtam az MPC-HC-nél...
A bs-nél ugyan az a helyzet, de azt úgy is kevésbé használom.

(#1169) iMaverick válasza Yahhher (#1167) üzenetére


iMaverick
addikt

Biztos ami ziher én is leáramtalanítottam a TV-t és a szg-et is... De eleve röhejes, hogy a TV kézikönyve is olyanokat írogat, hogy nem lesz képe a PC-nek a HDMI csatin... Ezért is hívtam fel a szervízeseket, hogy ez mégis mit jelentsen?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1170) J97 válasza iMaverick (#1169) üzenetére


J97
tag

Üdv!

Nekem is Samsung LCD TV-m van, (LE32S62B) és a kézikönyvében dettó ez szerepel DVI-HDMI összekötés esetén. Azt mondod meg lehet próbálni DVI-HDMI kábellel az összekötést? 1360*768* -as felbontást viszi ily módon? Jelenleg nekem D-SUB kábellel van összekötve a géppel.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#1171) cilo9 válasza gyiku (#1091) üzenetére


cilo9
aktív tag

Szia!

Nézegettem az általad javasolt J&W alaplapot. Lenne két kérdésem: az hogy a 128MB sideport memóri DDR2-es, miben számít "gyengébbnek" a DDR3-hoz képest? Illetve az alaplapi Spdif csatira, hogyan lehet rákötni az optikai kábelt? (a honlapon nincs fent a manual és tök hülye vagyok ehhez).

Üdv, Cilo

(#1172) cilo9 válasza gyiku (#1091) üzenetére


cilo9
aktív tag

Ment egy privi! :R

Mod: sorry, nem sikerült törölnöm az elöző hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#1173) iMaverick válasza J97 (#1170) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia!

Az enyém típusa is hasonló (most bennt ülök a cégnél és fejből nem vágom a konkrét típust), de a kérdésedre a válasz: igen.

Viszi a felbontást is! (Sőt, mivel magasabb felbontást kap, mint a 720p (ugye a 768 több), ezért 1080i -s módban jeleníti meg a képet...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1174) J97 válasza iMaverick (#1173) üzenetére


J97
tag

Nah ez jó hír! Szerezni kéne egy kábelt kipróbálásra, ha véletlen mégse menne az én TV-men ne bukjam be az árát. Elég drágák ezek a kábelek. Amúgy filmnézés közben vagy akár win desktopon van valami látható különbség D-SUB és HDMI összekötésmód között?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#1175) Bluegene


Bluegene
addikt

melyik a legjobb program+codec pack mkv lejátszására? a vlc player nem jó

mit kell tenni? van egy Assembly című film meg se mukkan a vlc playerrel

köszi a segítséget, sajna nincs időm mind az 1100 hsz-t átnyálazni

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1176) Poplacsek válasza Bluegene (#1175) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hello!
Ne tegyél fel semmi kodeket, csak a Media Player Classic HomeCinema-t.
http://www.xvidvideo.ru/ - ról le tudod szedni a legújabb svn release-t ami mindenféle szükséges kodeket önmagában tartalmaz és nem kell installálni se! Ez a legtutibb, mivel így még a windows-odat se tudod elbafni mindenféle kodek csomagokkal...
:DD

(#1177) Bluegene válasza Poplacsek (#1176) üzenetére


Bluegene
addikt

köszi működik!! Sajnos a film kínaiul van(sic!) szal honnan lehet hozzá szerezni angol/német/magyar feliartot??

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1178) iMaverick válasza J97 (#1174) üzenetére


iMaverick
addikt

Hogy őszinte legyek, nem nagyon látom a különbséget... Az is igaz, hogy általában XVID-ket szoktam nézni (sorozatok).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1179) Yahhher válasza J97 (#1174) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Van ám különbség, sokkal jobb a kép hdmi-vel.
És nem lesz tőle baja a tv-nek, hülyeség...

(#1180) Neoteric


Neoteric
addikt

lenne egy kérdésem

adott egy fullHD-s lcd tv
adott egy házimozi rendszer (dvd lejáccóval)
ill mellé lenne még egy HTPC is, a HD filmek miatt.

aza kérdés hogy hogy lehetne azt megcsinálni hogy ha simán tv-zek, akkor is a házimozin szóljon, ill a HTPC is a házimozin szóljon? netán ha meglehet akkor még a dvd lejátszó is a házimozin szóljon.

lehetőleg kábel huzogatás nélkül..

köszi

PSN: ne0teric_sAN

(#1181) Yahhher válasza Neoteric (#1180) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ha ilyen "egybe" házimozid van, akkor nem igazán tudod megoldani.

(#1182) Neoteric válasza Yahhher (#1181) üzenetére


Neoteric
addikt

ilyen elosztó féleség nincs?

v vmi hasonló

PSN: ne0teric_sAN

(#1183) Yahhher válasza Neoteric (#1182) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Elosztókkal felesleges próbálkozni, sosem lesz az igazi.

(#1184) Neoteric válasza Yahhher (#1183) üzenetére


Neoteric
addikt

és azt meglehet hogy a HTPC képe is a lcd tv legyen meg a dvd lejátszóé is?

PSN: ne0teric_sAN

(#1185) Yahhher válasza Neoteric (#1184) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ez attól függ, milyen cuccod van. Láttam már olyat, amire lehetett kötni 1 plussz külső forrást.

(#1186) Neoteric válasza Yahhher (#1185) üzenetére


Neoteric
addikt

eza házimozi

ezmeg a tv

PSN: ne0teric_sAN

(#1187) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

Adott egy Panasonic SCHT990 házimozi rendszer, ami SCARTon csatlakozik
egy Samsung FullHD-s LCD tv-hez. Most vettem egy ASUS F5SL-AP141 notit.
(C2D 1,86, 2GByte, HD3470 512MByte..)

1. kérdés vista codec pack van fenn. 1080p-s videó normális ha szaggat?
720p-s simán megy... .Media Player Classiccal jáccom le.

2. kérdés: ha össze akarom kötni a laptopot a házimozi rendszer+tv-vel, akkor
ha rákötöm a tv hdmi bemenetére a noti DVI-D kimenetét, a noti hangkimenetét
a tv rca hangbemenetére, akkor ha a dvd lejáccót tv-re állítom, akkor meglesznek
a hangok a hangfalakon is,vagy csak a tv fog szólni?

köszi előre is

(#1188) Yahhher válasza Neoteric (#1186) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Sajnos én ezt nem tudom megmondani. Nem ismerem az ilyen egybe házimozi cuccokat.

(#1189) Yahhher válasza Rabbitf_24 (#1187) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem normális ha szaggat a videó. Akkor normális, ha nem szaggat. Vagy szted?

(#1190) Witya


Witya
tag

Hi all^3

azt szeretném megkérdezni hogy a KMPlayernél külső hangot hogy kell betenni egy HD filmbe??

Előre is köszönöm a segítséget!

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#1191) Tomate válasza Neoteric (#1184) üzenetére


Tomate
veterán

Persze. Tvre rákötöd HDMI-vel a gépet, A DVD-t scarttal vagy RCA val, vagy ha van rajta HDMI, akkor azzal és AV váltással ott vagy ahol akarsz lenni...

(#1192) Witya válasza Witya (#1190) üzenetére


Witya
tag

Probléma megoldva..

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#1193) Brogyi


Brogyi
senior tag

MPC-HC-bol van uj.Update. :)

(#1194) Sullivan


Sullivan
tag

MKV LEJÁTSZÁS FULL MINŐSÉGBEN
Sokat kínlódtam mire sikerült elérni mkv lejátszánnál a max minőséget akadásmentesen 2 magot kihasználva, de végre megvan ugyhogy leírom hátha segítek vele másoknak is:R

szükséges progik:
Kmplayer 2.9.3.1432
[link]
CoreAVC.Professional.Edition.v1.8.0.0. (fizetős, de aki keres az talál ;] )
[link]
Kmplayer telepítésnél 3ghz feletti minőséget kell választani!
Coreavc telepítésnél a haali media splitter nem kell!
kmplyer beállítások:
opciók/beállítások
-dekoder használat: mindig használd (erősen ajánlott)
-belső videó dekóder: AVC1 kiixel
-külső videó dekóder/külső dekóder keresés/rendszerkodek hozzáadása --> coreavc video decoder
ezután az avc1 résznél belehet rakni a coreavc-t (a kontrol paneljén marad minden defaulton ahogy feltelepítette)
-video feldolgozás/általános/feltételek ->> mindig használd (erősen ajánlott)
/leképezés fül ->> leképezés VMR9 renderless (HQ subtitles),
VMR renderless setup: használj textúra felületet
VMR9 videó scaler bicubic A=1.00 (PS 2.0)
fix the broken sync + erőltetett RGB32 beixel
-kmplyer ablakon jobb klikk/videó haladó/pixel árnyékok/sharpen_5x5.txt -re katt vagy sharpen_3x3.txt (kinek hogy tetszik jobban)

kb milyen konfig kell hozzá?
akadásmentes 25fps-hez:
1920x1080 -> 2mag 3500mhz
1920x800 -> 2mag 3100mhz
1280x720 -> 2mag 2200mhz
1280x528 -> 2mag 2000mhz
Ezek az értékek tömörítési módtól függően változhatnak!
Memóriahasználat 200mb fölé nem ment soha, ugyhogy elvielg egy jól belőtt windows mellett 512 rammal sem okozhat problémat a lejátszás. Persze egy full hd-s filmhez azért proci kell rendesen!

(#1195) PuMbA válasza Sullivan (#1194) üzenetére


PuMbA
titán

"1280x720 -> 2mag 2200mhz"
Ez nem igaz,nekem a 720p-s filmek elmennek az 1 magos 1.73Ghz-es Celeronommal 70%-os processzorhasználtsággal CoreAVC-vel és MPC-HC-val.
Memóriahasználathoz meg annyi,hogy az MPC-HC egy Blu-ray filmet lejátszik 80-120MB RAM használattal.
KMPlayer annyira nem jó lejátszó szerintem(úgy mondom,hogy használtam 4 hónapig).Sok benne a felesleges hülyeség,meg nincs hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#1196) PuMbA válasza PuMbA (#1195) üzenetére


PuMbA
titán

Lemaradt:
"Sokat kínlódtam mire sikerült elérni mkv lejátszánnál a max minőséget akadásmentesen 2 magot kihasználva"
KMPlayerrel én is csak kínlódtam,MPC-HC-t 1 perc alatt be bírtam lőni és minden ment.

(#1197) Yahhher válasza PuMbA (#1196) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Így van. Mpc/mphc, azt kész. nem kell kínlódni. Prociból sem kell über.

[ Szerkesztve ]

(#1198) Rabbitf_24 válasza Yahhher (#1189) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

köszi a nyelvtant, ide se kell többet jönni...

(#1199) PuMbA válasza Rabbitf_24 (#1187) üzenetére


PuMbA
titán

Vista codec packot szedd le,semmire értelme.MPC-HC[link] + CoreAVC-vel próbálkozz,talán menni fog az 1080p. MPC-ben bemész a beállításokhoz,majd External Filters,kiválasztod a Core-t és Prefer-re teszed a használtatát. Ha Vistát használsz a beállításoknál az Outputot tedd EVR-re.

(#1200) Psych0 válasza PuMbA (#1195) üzenetére


Psych0
őstag

"KMPlayer annyira nem jó lejátszó szerintem(úgy mondom,hogy használtam 4 hónapig).Sok benne a felesleges hülyeség,meg nincs hardveres gyorsítás."

A ma létező legsokoldalúbb felhasználó, ami jelenleg a legszebb feliratot adja. egyesíti az ffmpeg és a directshow előnyeit, van rendes playlistje, meg olyan felesleges hülyeségei, mint például a rar source filter. Tud mindent, amit az mplayerc, a hardveres gyorsítás kivételével (ami nem biztos hogy szükséges a mai procik mellett coreavc-vel), de annál sokkal többet. Probléma nélkül hallgatok aac+-szal kódolt shoutcast streamet(technobase), amit nem tudtam mplayerc alatt elindítani. Van benne egy faja kis egyesített audio switcher. és rendesen néz ki, skinezhető. ugyanúgy megy out of the box, mint az mplayerc, csak kismillió dolgot beállíthatsz. Van akinek ez előny, mert szeret foglalkozni a részletekkel.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.