Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!
Újítanám a HTPC-met, csak nem tudom, hogy mekkora erőforrás kell a HD filmekhez.
Szóval a kérdés:
- Mi az a minimális gép, amin folyamatos a HD filmek lejátszása.
A mostanimból semmi nem marad, mert egy 1,3GHz Tua, 512 ram, meg egy 9250-es Radeon dolgozik most benne.

Köszönöm.

(#1802) iMaverick válasza jaja1981 (#1801) üzenetére


iMaverick
addikt

2GHz órajel körüli Core2Duo, HD szériás Ati Radeon kártya. Ha szereted, akkor Vista (XP-s is jó). DDR2-es alaplap, 2-4GB rammal. Ezen már tudsz normálisan filmezni.

Ha megoldható, passzív hűtés!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1803) rihi1


rihi1
tag

sziasztok!
vettem egy 4350 videokártyát a hardveres gyorsitás miatt!
van 39db mkv filmem 720p,de 2 db-nál müködik a hardveres gyorsitás,de ott meg tragikusan pixeles a kép
media player classicot használtam hozzá!
miért csak ennyi filmet támogat?
és miért nézhetetlenül pixeles?
köszi.

(#1804) sztothj


sztothj
tag

Üdv a hozzáértőknek!

Milyen progival tudom megnézni, hogy egy mkv fájl miilyen paramáterekel rendelkezik. Értem ezalatt milyen hangsávokkal, milyen felbontással, milyen tömörítési aránnyal? Töltöttem le pár mkv-t és az nfo fájlban azt írták, hogy van magyar ill. angol hangsáv is benne, de a magyart nem tudom kiválasztani, kérhetek egy kis segítséget? :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#1805) bikmakk válasza sztothj (#1804) üzenetére


bikmakk
tag

Ha pl. Media Player Classic-kal játszod le, akkor jobb klikk a lejátszóablakba, ott Szűrők >>, és ott már meg fogod a találni a hang és a feliratsávokat is. ;) (egy szintén >> nyíló menüben)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#1806) sztothj válasza bikmakk (#1805) üzenetére


sztothj
tag

köszi! :R és tényleg! :))

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#1807) vargalex válasza rihi1 (#1803) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Itt elég jól le van írva, hogy milyen (kódolási) feltételeknek kell teljesülni ahhoz, hogy működjön is a hardveres gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1808) iMaverick válasza rihi1 (#1803) üzenetére


iMaverick
addikt

Sajnos még mindíg vannak gondok a DXVA-val... Én már el sem teszem a filmet, ha nem működik vele (normálisan) a gyorsítás.

PuMBa kollégát idézve: tedd fel a legújabb DX-et (jelenleg a novemberi), tedd fel a legújabb MPC HC-t. Használj Vistát (bár nekem megy XP alatt is!).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1809) Gézengúz válasza sztothj (#1804) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#1810) rihi1 válasza iMaverick (#1808) üzenetére


rihi1
tag

köszönet mindenkinek!
feltettem a directx9-ből a a novemberit és minden megjavult!
90% ra emelkedett a hardver gyorsitásos filmek aránya! 10-20% közötti proci terheléssel játszik a MPC HC
az a két film igaz hogy továbra is pixeles maradt, de arra ott lesz a KMplayer
ja és XP alatt mindez!

(#1811) kormi0312


kormi0312
senior tag

az X1250-es videochip támogatja a hardveres HD gyorsítást? 690G-s alaplapom van. :R

(#1812) PuMbA válasza kormi0312 (#1811) üzenetére


PuMbA
titán

Igen,csak egy MPC-HC-t kell feltenned [link] és a legfrissebb DirectX-et [link].

[ Szerkesztve ]

(#1813) iMaverick válasza rihi1 (#1810) üzenetére


iMaverick
addikt

:DD Nincs mit. Van néhány "típushiba", ezért írtam, hogy PuMBa kollégát idézem... :R

Egy másik oldal fórumjában közben vitatkoztam pár figurával és közben az egyik kolléga meséli, hogy volt a keze ügyében egy HD3650-es kari és hogy mekkora csalódás volt, mert még a DVD (MPEG2) filmek is 30%-ra terhelték a CPU-t... :F Na mondom, ez gáz! Szerintem valami driver+directx probléma lehetett, hiszen még a HD film dekódolása is max. 10%-ra terheli a CPU-t a 3450-es karim mellett...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1814) Timyyy válasza PuMbA (#1812) üzenetére


Timyyy
őstag

Nem tudom letölteni a DirectX-et, rányomok a download gombra, betölt egy másik oldal, amin semmit nemtok csinálni, csak erre kattolni: "DOWNLOAD LOCATIONS
for DirectX Redistributable 9.0c November 2008" , és megint visszadob a linkelt oldalra.

:F :F

[ Szerkesztve ]

(#1815) PuMbA válasza Timyyy (#1814) üzenetére


PuMbA
titán

Én rákattintok a Download-ra aztán meg kiválasztom azt,hogy: Softpedia Mirror (US) [EXE] a Download Locations alatt és tölti(Internet Explorer-rel nyomom).

[ Szerkesztve ]

(#1816) Fori23 válasza Timyyy (#1814) üzenetére


Fori23
őstag

Miért nem jó az MS-tól? [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1817) Timyyy


Timyyy
őstag

Köszi! :R

(#1818) tutinet


tutinet
csendes tag

MKV filet hogyan lehet vágni , rövidíteni vagy szerkesztteni ????

Van egy 8.8 GB-os ezt kéne kiírnom egy DVD DL-re.

(#1819) sztothj válasza Gézengúz (#1809) üzenetére


sztothj
tag

thx! :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#1820) _Yvorl_ válasza vargalex (#1780) üzenetére


_Yvorl_
tag

Lenne egy kerdesem jelenleg egy barton 2500 os procim van asus a7 n8xx alappal 512 memoval es egy 6800 ultra karival a 720 p t gond nelkul viszi de az 1080nat nem es ajanlott ak egy saphire 3850 es karit ddr3 al 512 memoval azt mondjak ez a legjobb agps ami eg letezik javitana ez a 1080 p megnezesen vagy szerintetek a gep a szuk keresztmetszet mar es nem erdemes belefeccolni egy jobb vga ba?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1821) lajszer


lajszer
tag

Olyan kérdésem lenne hogy van valami progi ami eltördeli az mkv-t ..mondjuk egy 8,6 gb-ost két 4,3-asra? Persze nem úgy gondolom, hogy Total Commanderrel (CRC), hanem hogy két MKV legyen, mint a 2 cd-s avik, stb.

(#1822) rihi1 válasza tutinet (#1818) üzenetére


rihi1
tag

én mkvtoolnix et használtam,de csak audió sáv beillesztésre kellett!

(#1823) Gézengúz válasza _Yvorl_ (#1820) üzenetére


Gézengúz
addikt

hát... izzéééééééé

ha szabvány 4.1 level szintű hd-kat nézel akkor a vidkártya mind fogja Neked hardveresen dekódolni..........ami jó mert a prociból szinte semmit se használ...a baj az hogy Neked gőzöd sincs mi az a level 4.1 különben nem kérdeznél ilyet.......

namármost tudni kell, hogy nem minden hd anyag van így kódolva......szal vagy megy vagy nem
megy......

én a helyedban nekiadnám öcsikének vagy hugicának a konfigomat... és felnőnék egy pci expresszhez....ddr 2 rammal ami hótt olcsó... egy kisebbfajta kétmagos procival márka mindegy,ami jólesik vagy szimpatikus
ehhez vagy nvidia 8**** vagy 9**** vagy Ati....3**** és 4****

már ne fektess be agp-be ......nem szabad.....csak elodázod a váltást...ami szükségszerű.....és csak hónapokat tolsz ami nem igazán éri meg...

szerintem...... de majd mások is megmondják amit gondolnak erről........

(#1824) iMaverick válasza _Yvorl_ (#1820) üzenetére


iMaverick
addikt

Sajnos egyet kell értenem Gézengúz kollégával... Szóval el kellene gondolkodni egy ujabb, modernebb konfig beszerzésén. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de sajnos ez van.

Az AGP-s videókártyákkal manapság csak a baj van (az Ati-sokhoz állandóan kiadnak ilyen-olyan fix-ket és aztán sem biztos hogy működnek normálisan...).

Az új gép alatt nehogy valami félmillás gépre gondolj! Egy 2GHz-es Core2Duo, 2GB ram társaságában és egy HD szériás Ati kártya mellett teljesen rendben lenne! Persze nem tudom, mennyire akarsz majd játszani, így ezeket annak tükrében kell módosítani...

Ha nem rettensz el a használt alkatrészektől, akkor még olcsóbb. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1825) PuMbA válasza Gézengúz (#1823) üzenetére


PuMbA
titán

"ha szabvány 4.1 level szintű hd-kat nézel akkor a vidkártya mind fogja Neked hardveresen dekódolni.........."
Ez már egy ideje nem így van.Legújabb videókártya driverekkel már hót mindegy milyen level.Nekem megy level 5.1-es és level 3.0-ás is DXVA-val.

[ Szerkesztve ]

(#1826) Gézengúz válasza PuMbA (#1825) üzenetére


Gézengúz
addikt

vidikártya?

(#1827) PuMbA válasza Gézengúz (#1826) üzenetére


PuMbA
titán

HD3200-zal és 8600GT-vel is mennek mindenféle filmek Vista alatt MPC-HC-val és EVR Custom Presenter Rendererrel.

[ Szerkesztve ]

(#1828) _ak_


_ak_
addikt

Kipróbáltam egy p8600-os procival, h hogy viszi az 1080p-s filmeket és szerencsére elégnek bizonyult a feladathoz. Mind mpc hc, mind a kmplayer gond és legfőképp akadás nélkül le tudta játszani ezeket, báár mintha egy picit töredezettebb lett volna mpc hc-val. (nem mértem össze a kettőt ugyanazon a helyen így nem vagyok benne biztos)

Ami az intel gma 4500mhd-t illeti. 2 filmről tudok, aminél 8600gt-vel sikerült a dxva-t aktiválni, ezek közül egyiket sem tudta megnyitni az mpc hc, így a hardveres gyorsításról nem tudok nyilatkozni. Lehet h driveres a probléma, de lehet, h a legújabb béta bugzik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1829) tutinet


tutinet
csendes tag

Akor MKV szerkesztésre vágásra nem létezik szoftver ????

Senki nem ismer ilyet ?

(#1830) PuMbA válasza tutinet (#1829) üzenetére


PuMbA
titán

AviDemux

(#1831) PuMbA válasza _ak_ (#1828) üzenetére


PuMbA
titán

GMA4500-zal gondok vannak még DXVA terén.Az MPC-HC készítője írt levelet az Intelnek ,hogy csináljanak már rendes drivert,mert nem tudja megírni a hardveres gyorsítást ehhez a vidkarihoz.Ahhoz,hogy menjen a DXVA szükséges még a legújabb DirectX is.

(#1832) _ak_


_ak_
addikt

akkor attól tartok még egy ideig nem fog működni a gyorsítás intel vgaval. Igaz csak annyiból lenne érdekes, h aksiról is jól lehetne filmezni

Let's begin, de gozaimasu!

(#1833) Gabás válasza tutinet (#1829) üzenetére


Gabás
addikt

mkvtoolnix

(#1834) _Yvorl_ válasza Gézengúz (#1823) üzenetére


_Yvorl_
tag

koszonom a valaszokat ezt a 4.1 et tenyleg nem toom.kicsit kifejthetned boveben.
tudom hogy uj grp jobb lenne de most anmyagiak nem engedik sajna ezert keresem a kompromisszumos megoldasokat ideiglenesen.
a gondom csak az hogy kaptam tesztelni egy karit 3850 de procirol nem latom hogy levenne a terhelest tenyleg jobbak vele a hd k sot meg az 1080 pt is viszi de mintha nem hasznalnaki teljesen amit tud a kari mert a proci ugyanugy erolkodik masok meg azt irtak ilyen 20 % ot levesz minimum a procirol egy ilyen kari

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1835) PuMbA válasza _Yvorl_ (#1834) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
Ezt kell használni és megy a hardveres gyorsítás.

(#1836) csabka


csabka
csendes tag

Sziasztok.

Azt szeretném megtudni hogy a blue ray filmet a gépen meg tudom nézni,ugy hogy nincs átkonvertálva?Csak kiváncsiságbol hogy milyen a különbség a mkv-hoz képest.Valami lejátszoprogira gondoltam.

(#1837) PuMbA válasza csabka (#1836) üzenetére


PuMbA
titán

ArcSoft TotalMedia Theatre

(#1838) csabka válasza PuMbA (#1837) üzenetére


csabka
csendes tag

Köszi az infot.

(#1839) iMaverick válasza PuMbA (#1825) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez érdekes. Most belelestem az Awake című filmbe és a legutolsó Catalyst-tal, novemberi DX-szel és a kb. 2 hetes MPC HC-vel még most sem gyorsítja a filmet...

Awake.2007.1080p.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY

szerk.: az aláírásban szereplő konfigon, Vista64bit...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1840) PuMbA válasza iMaverick (#1839) üzenetére


PuMbA
titán

32bites MPC-HC-val nézted?

(#1841) rihi1


rihi1
tag

sziasztok!
ujabb probléma adódott!
ha a képet átrakom a TV-re, a film eltünik csak a hang szol és egy üres lejátszó abalakot látok!
de csak a MPC HC -nál minden más tökéletes müködik!
milyen beállitásba lehet a hiba?
köszi

(#1842) PuMbA válasza rihi1 (#1841) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál az Output menüben állítsd be az elsődleges monitort.

(#1843) rihi1 válasza PuMbA (#1842) üzenetére


rihi1
tag

A lejátszóba bármit állitok nem reagál!
csak akkor hajlando képet adni MPC HC, ha elsődleges monitorként van beállitva TV-m!
de akkor meg minden ablakot ott akar megnyitni sz. gép!

[ Szerkesztve ]

(#1844) iMaverick válasza PuMbA (#1840) üzenetére


iMaverick
addikt

64bit-essel. A winfos is 64-es...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1845) PuMbA válasza iMaverick (#1844) üzenetére


PuMbA
titán

64bites MPC-HC még nem az igazi(64bites kodekek még nem érik el a 32bitesek szintjét),próbáld a 32bitessel hátha azzal megy a hardveres gyorsítás annál a filmmel.

[ Szerkesztve ]

(#1846) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kérdés:
Kiváncsiságból töltök le éppen egy full blu ray lemezt (a feltöltő szerint minden rajta van,menű és extrák is,semmit nem vette le belőle,így 37gb),de nem egy kép fájl,hanem sok fájl,köztük .m2ts kiterjesztésűek.
Mivel tudom majd ezt lejátszani illetve az mpc-hc jó lesz-e erre?
Valamint menni fog-e ezzel a dxva?
Illetve lehet-e majd csinálni ebből a sok fájlből egy lemezképet?
Külső feliratot tudok majd hozzáadni?

Nem szeretném ezt majd átkonvertálni semmire,hagyom majd így a vinyón.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1847) Gézengúz válasza Zirowe (#1846) üzenetére


Gézengúz
addikt

felesleges.....ennyire jó egy film sem lehet... :)

(#1848) Fori23 válasza Zirowe (#1846) üzenetére


Fori23
őstag

Már miért ne menne [link] ? Menü nincs még.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1849) siriq


siriq
őstag

Sokan irtak hogy "eros gep" kell a HD-hez. A masik gepemen 1400-mhz (ez volt a minimum amin meg ment rendesen)k7-s bartonon ment mplayerrel a HD(1920*1080) lejatszasa. Arra mar nem emlekszem hogy mkv-s file volt vagy sem, de siman lejatszotta.(ati 9800 pro, igaz atomra kihegyzve a teljesitmenyre az egesz konfig(modolt driver stb)). Nalam mukodott. Ha egyszer lesz lehetosegem majd kiprobalom az mkv file-t is(ujra?)(a tavosag miatt nem igazan megoldhato, nem itt van a gep hanem jo par orszaggal tavolabb). Eleg hihetetlen hogy sok embernek nem megy jobb procival, jobb vga-val. Bocs az OFF ert.

szerk: erdekes hogy a mostani x2-s procimon nem birom levinni a terhelest annyira mint a masikon(emlekezetbol irom a terhelest).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1850) negro válasza siriq (#1849) üzenetére


negro
őstag

Szamomra ez azert igen hihetetlen! Mert a mostani Sempron 2800+ procimon ami 2Ghz-en jar es 2 giga ram es egy Ati 2600XT tarsosagaban, ami mar hardveresen rasegit is, epphogy lejatszja a nem is full HD -es csak a 720p filmeket (epphogy=neha akad)

A kerdesem a tobbiekhez meg az lenne, hogy egy uj X2-es proci ami 3,2Ghz-en jar majd sok memo es egy Ati 4850 eleg-e full HD film normalis lejatszasara?

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.