Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) band1103 válasza vargalex (#1949) üzenetére


band1103
őstag

Nekem nem megy az angol. Mit is lehet csinálni a "ATI HD Registry Tweaks for HTPCs"-al ?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#1952) hétalvó


hétalvó
addikt

Jelentem DXVA beállítva Media Centere alá is. Egyszerűbben, mint írtátok. Igaz csak H.264-re használom

Alalplapi Geforce 8300(8200)-at használok. AMD X2 5000+ alapon. HD hanggal, amit a proci számol szintén DTS-ből.

The Dark Night 1080p-s mkp angol DTS-es 40% a maximum.

Láttam már hd hang nélkül 20%-os értéket is ugyanezzel a filmmel.

Itt az én leírásom, hogy másnak is segítsen. Ez összeollózása a PH-nak és a Net-nek.

0.lépés K-lite codec pack telepítése

1. lépés.
Klite-ban az ffdshow video decoder-t configurálni. (Stat Menü\Programok\K-lite Codec Pack\Configuration)
H.264-et kikapcsolni.

2.lépés
klite-ban a DirectVob sub-ot beállítani (Stat Menü\Programok\K-lite Codec Pack\Configuration)
semmikor nem engedélyezni ("load subtitle when" összeset üresre)

3.lépés
átmásolni "c:\" -be a "MPCVideoDec.ax" fájlt
rendszergazdaként command prompt-ból(cmd.exe) beírni ezt a parancsot
"regsvr32 c:\MPCVideoDec.ax"

Ennyi! :)

"MPCVideoDec.ax"-et keressétek a google-n, nem tudom sért-e jogot, ha belinkelem...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1953) kormi0312


kormi0312
senior tag

jó dolog ez a DXVA - 720p film 4%, 1080p 7% terhelés a CPU-n.
DE, MPC-t használok a lejátszáshoz - és MPC Video Decoder a filter. Az a gond hogy "pixeles" a kép. Legelsőre gyönyörű tiszta volt minden kép, ujraindítás után meg bekocskásodott - főleg a sötét részeknél jön elő.Próbálgattam a Shadereket, de nem járt eredménnyel. Vkinek van/volt hasonló problémája? segítség?! :U

(#1954) Gézengúz


Gézengúz
addikt

középtájon.....

mpchc_x86_v1.2.908.0_MPCVideoDec.zip

[link]

Namármost ha ezt beillesztem Bsplayerbe akkor azzal nem megy a dxva vajon miért....pedig mehetne ..:(

(#1955) PuMbA válasza hétalvó (#1952) üzenetére


PuMbA
titán

Minek kell ennyi minden? Nem egyszerűbb leszedni az MPC-HC-t ami 6MB és az égvilágon minden visz?

kormi0312: használj MPC-HC-t ,ne a sima MPC-t

Gézengúz: EVR Custom Presenterre kell tenned az Outputot

[ Szerkesztve ]

(#1956) Tibiajax válasza hétalvó (#1952) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sikerült egy picit túlbonyolítanod a történetet..

(#1957) PuMbA válasza vargalex (#1946) üzenetére


PuMbA
titán

Resident Evil nem megy hardveresen,viszont a masik,ami nem HD az meg megy.

(#1958) kormi0312 válasza PuMbA (#1955) üzenetére


kormi0312
senior tag

azt használom, 1.2.987 asszem.
coreAVC bezavarhat? - de kivan kapcsolva, meg ugye az MPC video decoder a filter....

(#1959) PuMbA válasza kormi0312 (#1958) üzenetére


PuMbA
titán

Vista vagy XP?Ha Vista akkor a beállításoknál az Outputot tedd EVR Custom Presenterre.Legújabb DirectX is szükséges a problémamentes lejátszáshoz.

(#1960) Gézengúz válasza PuMbA (#1955) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bsplayerben EVR? Hol?

(#1961) PuMbA válasza Gézengúz (#1960) üzenetére


PuMbA
titán

Ez az amit nem tudok.MPC-HC-ban biztos van.

(#1962) kormi0312 válasza PuMbA (#1959) üzenetére


kormi0312
senior tag

XP-t nyomatom. CoreAVC,AC3,Haali splitter,MPC-HC ezek voltak fent, - AC3 és MPC maradt..most jön egy restart, meg a legujabb DX9 feltelepítése...majd kiderül :R

(#1963) hétalvó válasza PuMbA (#1955) üzenetére


hétalvó
addikt

Windows Media Center-t használok.

Tudjátok MCE.

Van hozzá MCE távom.

MPC-t hogy távirányítsam ágyból egy logitech harmony-val? úgy hogy utána ki is kapcsolhassam a gépem, majd be és még mindíg nem kelltem fel és nem vettem a kezembe se egeret se billentyűzetet.

Könnyű leszólni, de előtte kéne gondolkozni. Az én verziómban minden program ami mkv-t játszik DXVA-s lesz. Azaz nem csak az MPC HC. Tudom én is azt használom egyébként.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1964) Gabás válasza hétalvó (#1963) üzenetére


Gabás
addikt

ezt értjük:) csak akkor teljesen felesleges pl a k-lite...

(#1965) PuMbA válasza hétalvó (#1963) üzenetére


PuMbA
titán

Értem,de elvileg van valami progi amivel meg lehet mondani,hogy a távirányítón milyen gomb mit csináljon.Nekem az MPC-HC megy a bill médiagombokkal(1500Ft-os bill) pedig nincs semmilyen szoftver feltéve,ha megnyomom rajta h stop akkor megáll a film stb. Gondolom távirányítónál(nem olcsó cucc a harmony) is meglehet ezt oldani,ha működik egy driver nélküli billentyűzeten is.

[ Szerkesztve ]

(#1966) iMaverick válasza Gézengúz (#1960) üzenetére


iMaverick
addikt

A video rendering fülön... Nekem ott van a legújabb BSPlayer-ben...

Más: ez a "melyik lejátszóprogramot használjam" téma elég szívás...

A 4 magos gépen (ezen dolgozom, játszom) nem gáz az MPC HC-t direktbe használni az MKV-hoz. Avi-hoz ott a BSPlayer.

A filmnézős gépembe direkt vettem iMedian UltraBay-t. Ehhez van távirányító is, meg lejátszó szoftver, AMI MEGHAJTJA AZ ELŐLAPI LCD-T IS.... :DDD

Namost az a baj, hogy az MPC HC VideoDec-jét ugyan beregisztráltam a Windows-ba, a lejátszó program (iMedianHD) látja is a kodekek között, sőt használja is, csakhogy a belső videorendering-je nem képes úgy meghajtani azt, hogy legyen is DXVA alatta.

Még pontosabban: az új verziójú VideoDec-ben ki lehet pipálni, hogy DXVA-s vagy FFMPEG-gel nyissa meg a H264-et és a VC1-et... Namost ha a DXVA-s lehetőséget kipipálom, akkor megnyitja a filmeket, csakhogy nem hajlamos lejátszani!!! Az FFMPEG-sel viszont viszi... Szal érdekes a szitu.

Az UltraBay távirányítóját meg le nem cserélném, mert még egérként is használhatom. A géphez meg amúgy sincs egér+billentyűzet csatlakoztatva. (A VNC-vel meg elérek rajta minden mást.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1967) syl5


syl5
őstag

Nekem ez az MPC HC meg se nyitja az mkv-t, csak nyöszörög a vinyó,és semmmi kép, se hang :S
A sima MPC megnyitja gond nélkül...

szerk: illetve megnyitja de nagyon lassan :S

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#1968) hétalvó válasza Gabás (#1964) üzenetére


hétalvó
addikt

Majdnem felesleges a klite.

De nekem be kellett állítanom még az AC3filter is mellé és a többi codec is jó lenne ha menne. Azért nézek divx-et is csak azok nem írtak ki 98%-os :Y prociterhelést.

Azért ennél jóval bonyolultabb megoldásokat találtam:

Azért mindenkinek kösz a segítséget. Innen indultam el.

Akinek pedig fontos az MCE remélem segít a megoldásom.

ui: S3-ból nem tudom mi más hozza vissza a gépet ilyen stabilan mint az a táv és a harmony is alapból ismeri...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1969) Gabás válasza hétalvó (#1968) üzenetére


Gabás
addikt

arra elég az ffdshow is

(#1970) PuMbA válasza hétalvó (#1968) üzenetére


PuMbA
titán

SB Audigy-hoz adott távirányítóval is megy az MPC-HC alapból,úgyhogy te szerintem valamit benézel.Lehetett egérként is használni az irányítót,ezért filmcserét is végre lehet hajtani.Egy Harmony-val is biztos meg lehet csinálni gombprogramozással..

[ Szerkesztve ]

(#1971) hétalvó


hétalvó
addikt

veletek veszekedni :)

ffdshow hogy lenne jó dxva-hoz? Éppen azt kell letiltanom.

az hogy egy táv megy-e vista alatt nem azt jelenti, hogy jó mce-hez.

tessék kipróbálni, lerakod a géped hibernálásba és onnan hozza vissza az audigy távod (egyébként az nem egy mce táv véletlenül?) majd 1 gomb és hibernálás újra

egyébként imon-osokkal nem vitatkozom, drágább mint az mce táv és jobb is.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1972) Gabás válasza hétalvó (#1971) üzenetére


Gabás
addikt

öö, én a divx-hez írtam, hogy elég az fddshow, mert a kodek pack többi részét úgysem használod... de mindegy:)

(#1973) vargalex válasza band1103 (#1951) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem nem megy az angol. Mit is lehet csinálni a "ATI HD Registry Tweaks for HTPCs"-al ?

Most ez hogy is jött ide?

Alex

(#1974) hétalvó válasza Gabás (#1972) üzenetére


hétalvó
addikt

igen, de ez az mkv topic :)
ffdshow-t használok minden másra, már írtam. DXVA h.264-re van csak belőve, szerintem mással nem lehet CPU gond, nekem pedig csak a prociterhelés leszorítása volt a cél 50% alá, nem bírom ha maxon jár és fűt.
Nincs is szebb, mint mikor egy fullhd-s mkv lejátszásakor 20%-on döcög a proci. :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1975) kormi0312


kormi0312
senior tag

nálatok van olyan hogy pörgősebb jelenetknél "becsíkozódik"? Próbáltam deinterlace-el (lehet rosszul) korrigálni és az Ati Catalistban is bütykölni. Szerintetek hol keressem a problémát? :R

(#1976) hétalvó válasza kormi0312 (#1975) üzenetére


hétalvó
addikt

ÉS ha izomból prociból próbálod?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1977) band1103 válasza kormi0312 (#1975) üzenetére


band1103
őstag

Pulldown észlelés be van kapcsolva a catalyst-ban?

vargalex: Csak tüzetesebben megnéztem a linkedet és ott találtam rá utalást. Gondoltam megkérdezem mi ez hátha tudom használni valamire.A neve igéretes.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#1978) kormi0312 válasza band1103 (#1977) üzenetére


kormi0312
senior tag

azt néztem is, hogy akármit is állítok be interlace metódusnak, a pulldown detection-t nem lehet kipiálni és alapból pipa nélkül szürkén áll.

az izomból procit nem próbáltam, az lenne a végső elkeseredettségben csak a megoldás.

(#1979) kormi0312


kormi0312
senior tag

nézegetem ezt a catalystot, de shogy nem sikrül beallítani. vki írja le legyen szíves hogy neki hogy sikerült. köszi előre is

(#1980) hétalvó válasza kormi0312 (#1978) üzenetére


hétalvó
addikt

de megnézhetnéd, hogy DXVA nélkül is csíkoz-e.

Mert lehet v-sync, sebesség,monitor is akár az ok, ha viszont prociból jó, akkor csak a DXVA lehet a baj, ha abból is rossz nem a DXVA-val van a gond.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1981) band1103 válasza kormi0312 (#1978) üzenetére


band1103
őstag

Az baj. Én tudok mindent választani. Pulldown-t is meg deinterlacing metódust is, bár nekem az auton van. Frissíts catalyst-t. Olvastam hogy leszedtél 1-2 codec-et. Semmi más codec nem maradt a gépen csak az AC3?
Egyébként van 1-2 720p-s samplem (de nem mind) ami DxVA nélkül szép képe van de DxVA-al meg szétesik néha kockákra majd összeáll, majd újra elkezdenek kergetőzni a kockák lejátszás alatt.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#1982) Gabás válasza kormi0312 (#1979) üzenetére


Gabás
addikt

a directx-et frissítsd, nekem megoldotta a hasoonló problémát

(#1983) iMaverick válasza hétalvó (#1971) üzenetére


iMaverick
addikt

egyébként imon-osokkal nem vitatkozom, drágább mint az mce táv és jobb is.

:R Tényleg jó az iMon én elégedett is vagyok vele, csak a lejátszója sz@r... És ráadásul nem is akarják frissíteni... Megy is a nagy anyázás a gyártó fórumoldalán. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1984) kormi0312


kormi0312
senior tag

dxva nélkül is csíkoz, legujabb DX9 november van fent. 8.12 catalyst. AC3 filter és Haali splitter. - a multkori "pixelesedés" amiatt volt hogy 16bit-re állította magát a vga driver 32 helyett...
a pulldown-t még mindig nem tom bekapcsolni. egy Sasmsung 206BW monitort használok - azt írják hogy van HDCP támogatása, namost ezt nem tudom pontosan hogy miben is nyilvánul meg. Lehet esetleg manuálisan vhol állítani a V-Sync lehetőségeket?
(kipróbáltam a mostani 9.1-es catalystot is, de 640*480 4bit-re ugrott a képernyő és hibás hardvert írt....) ezért most 8.12-t használok.
De az a furcsa hogy a MPC-ben sem tudok deinterlace-t beállítani - vagyis lehet, de nincs semmi változás....

(#1985) PuMbA válasza kormi0312 (#1984) üzenetére


PuMbA
titán

Én inkább hagynám az XP-t és a DXVA-t(legtöbb esetben nem 100%os).Én is eleget szórakoztam vele,inkább feldobtam egy Vistát és ment minden pöccre.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Gabás válasza kormi0312 (#1984) üzenetére


Gabás
addikt

Az, hogy be tudod-e kapcsolni a "pulldown detection"-t, elvileg nem függ attól, hogy milyen monitort használsz. Esetleg nézd meg, hogy helyesen észleli-e a z ATI vezérlő a monitort.
Viszont ha az új vezérlővel is gondod van, próbáld teljesen eltávolítani az előzőt (eltávolítás, majd csökkentett módban driver sweeper), és újra feltenni a 8.12-est vagy 9.1-est.
Ha ez sem segít, használd teljes képernyős módban az MPC-HC-t (Output/Direct3D Fullscreen). Ez helyesen működő DirectX mellett majdnem biztosan eltávolítja az összes kockásodást, viszont a menü nem fog (jól) működni

(#1987) kormi0312 válasza Gabás (#1986) üzenetére


kormi0312
senior tag

megcsináltam, ugy ahogy mondtad. csökkentett mód stb. semmi.
sot, olyannyire sikerült össze-kokányolnom, hogy már a videokat sem indította...
lehet a Vista lesz a megoldás, ahogy pumba javasolta...

(#1988) hétalvó válasza kormi0312 (#1987) üzenetére


hétalvó
addikt

azért az mkv XP alatt is szépen megy CPU-ból ott valami más bibi lesz.

V-Sync?
Más nem csíkoz? (pl játékok)
Rossz LCD panelek is csinálnak ilyet, ha nem jó a frissítés.
Frissítéseket próbáltál állítani? (képernyő beállítások)

Minden codec és codec pack le, leginkább friss rendszer, fel a legújabb driverek és a legfrisebb klite. Ne állíts semmit. Mi az eredmény ilyenkor?

Esetleg rossz az mkv, próbáltál másikat nézni?

Lehet újra kéne rakni a géped, mint szenvedni vele így.
Vista-t pedig rá tudod rakni így is, nem kell leszedni az XP-t. (csökkented a partícióméreted, csinálsz egy új meghajtót és arra rakod a Vista vagy W7-t)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1989) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok !

Nem tudom mennyire fér bele ebbe a topicba, de adott egy WD TV és kicsit akadozva játssza le a fullHD mkv fájlt.

Szerintem azért van mert csak pendrive-om volt itthon amiről a filmet játssza, és elvileg annak nem olyan nagy az olvasási sebessége, mint egy usb-s külső hdd-nek.

Meg tudtok erősíteni ebben? Sajnos a hétvégén nem tudom kipróbálni külső hdd-ről, de el kell döntenem hogy megveszem-e vagy nem.

bocs, ha nagyon off voltam.

(#1990) Yahhher válasza Shalala (#1989) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia, rövid leszek: azért van.

(#1991) Shalala válasza Yahhher (#1990) üzenetére


Shalala
senior tag

ez a válasz nekem bőven elég volt, köszi :)

(#1992) Fori23 válasza Shalala (#1989) üzenetére


Fori23
őstag

Az átlag 1080p mkv-hoz 3MB/s is elég.
Talán csak nem kezeli jól vagy a film kódolása nem tetszik a WD-nek.

Yahhher -szerintem egy mai pendrivenál már nem lehet ilyen gond :)

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1993) PuMbA válasza Yahhher (#1990) üzenetére


PuMbA
titán

Mi akadálya lenne a pendriveról olvasásnak? A legolcsóbb pendrive is bírja a 10MB/s-os olvasást ami bővel megfelel egy Blu-ray filmnek is.Utánaszámolva Blu-ray bitrate-tel: 40Mbps=5MBps,ami 5 MB/s ,simán vinnie kéne nem? Nem értek hozzá,csak ezt az eszmefuttatást végigvezetve bírnia kéne.

Fori23: Egyetértek,az én számításaim szerint is simán kéne vinnie. :R

[ Szerkesztve ]

(#1994) CPT.Pirk válasza PuMbA (#1985) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen kombinációval?

mpcHC + matroska splietter + hd4670 mindent lejátszik nálam XP-n. Egyetlen bajom, hogyha nero 8 vagy PowerDVD9 fent van a gépen, akkor matroska helyett a saját vackaik próbálják meg az mkv-t meg a .ts fájlokat lejátszani.

Tényleg, nem tudsz erre valamit? Beállítom külső filtereknek a matroska dolgokat, de akkor is a másik két vacak jön elő...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1995) PuMbA válasza CPT.Pirk (#1994) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem MPC-HC + HD3200-zal nem nagyon sikerült előteremteni a DXVA-t,se WMR9-cel,se Overlay Mixerrel.Feltettem Vistát meg MPC-HC-t magába,kimenetet EVR Custom Presenterre nyomtam és ment egyből minden film,ami XP-n nem.

Erre nem tudok semmit,esetleg azt,hogy amikor teszed fel a Nero-t ne válaszd ki a lejátszóját installálásra valamint az MPC-HC-ban a beállításoknál az Internal Filters menüben pipálj be mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1996) iMaverick válasza CPT.Pirk (#1994) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is megy XP alatt... :R

szerk.: mármint a DXVA.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1997) Fori23 válasza PuMbA (#1993) üzenetére


Fori23
őstag

Megnéztem az erőforrás-figyelőben a Br ripem, olyan 6MB/s max. kellett LPCM hangsávval :)

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1998) CPT.Pirk válasza PuMbA (#1995) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem XP-n ez a sorrend:

ffdshow aztán
matroska aztán
ac3filter

ezek után már csak megadom a rendszernek, hogy az mkv, ts fájlokat az mpcHC nyissa meg, többit a sima mpc, így az átlagos fájlokat ffdshow viszi felirattal, hd-t meg a videokártya. ac3filtert meg mindkét mpc használja. Így semmit sem kell állítani mpchc-ben, megy a hd lejátszás, mind hd2600xt, hd3200, hd4670 tökéletesen működött ezen a módon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1999) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!!

Akad egy kis gondom, van nekem egy Bad Boys 2-m 720p-ben, és ez angol.
Van hozzá egy 5.1 magyar szinkronom külön AC3 fájlban :K

Az lenne a kérdésem, hogy lehetne rátenni lejátszás közben a magyar hangsávot?
KMPlayer-rel próbáltam, de nem csinál semmit, BS Player kifagy (a legújabb verzió is), a MPC-nak isvan valami kínja, tanácstalan vagyok... :(

Kérlek segítsetek! :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2000) iMaverick válasza pohár (#1999) üzenetére


iMaverick
addikt

MKVMerge-vel próbáld meg alátenni. Így beleépül magába az MKV fájlba.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.