Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
KMPlayer-t használok HD filmek lejátszásához,nem tudjátok miért szaggat be egy kicsit a hang és a kép 10-15mp-ként?Kicsit idegesítő.Q6600(3200MHZ),8800GTX.SZtem elkéne hogy bírja.Már felraktam a coreavc-t is,de ugyanaz :(
Milyen beállítást kell módosítanom hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#952) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy 720p és 1080p lejátszása közben,olyan 2-3percenként egy csík fut végig a képernyőn,ami elég zavaró.Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni?Egyáltalán minek tudható be?
A vas,amivel játszom(mellesleg ezt leszámítva minden megy akadás mentesen): c2d T8100 2,1 ghz+8600gt 512 mb.
Köszke.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#953) PuMbA válasza manutdzoli (#951) üzenetére


PuMbA
titán

Ha Vistád van ,akkor a Renderer-t tedd EVR-re.

(#954) PuMbA válasza Zirowe (#952) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC + ha Vista alatt vagy akkor a beállításoknál az Outputot EVR-re kell tenni (ha így is szakad a kép,akkor tedd Overlay Mixerre),ha XP alatt csak az Overlay Mixer a jó.

(#955) iMaverick válasza manutdzoli (#951) üzenetére


iMaverick
addikt

Az OK, hogy felrakod a CoreAVC-t, de a KMPlayer-t rákényszerítetted a használatára? A KMPlayer alapjáraton a saját belső codec-jeit használja, nem törődik a rendszerre telepítettekkel...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#956) manutdzoli válasza iMaverick (#955) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Megmondanád hogy a KmPlayer melyik menöpontja alatt lehet rákényszeríteni hogy használja a CoreAVC-t?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#957) Zirowe válasza PuMbA (#954) üzenetére


Zirowe
nagyúr

XP-t használok,gom/bsplayer és vlc-vel,alapból a k-lite mega codec pack 4.1.7 volt fent, hd film alatt a Haali media splitter-t írja ki,és már akkor csíkozódott,ennek kikerülésére raktam fel a CoreAVC professional edition-t,de nem változott semmi.
Ez az MPC-HC egy codec csomag?És azon belül kell az overlay mixer-t beállítanom?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#958) PuMbA válasza Zirowe (#957) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC egy lejátszó,nem kell hozzá semmilyen kodek meg splitter.[link] Csak bemész a beállításokhoz és az Outputot átrakod Overlay Mixerre,mást nem kell állítanod.

(#959) Zirowe válasza PuMbA (#958) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok,kösz,kipróbálom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#960) Zirowe válasza PuMbA (#958) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem tudnám ezt mondjuk egy másik codec apck-kal megoldani?Mert kipróbáltam ezt a lejátszót,nem vettem észre csíkozódást,viszont ha beletekerek,akkor meg már csúszik a kép és a hang, és nem tudom személyre szabni ahogy én szeretném a feliratot.
Gom nekem teljesen megfelel,csak van ez a csíkozódási jelenség.És akármit állítok a coreavc-ben,akkor is haali jön be codecként a filmek alatt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#961) PuMbA válasza Zirowe (#960) üzenetére


PuMbA
titán

Nem csúszik a kép meg a hang,csak várni kell 5mp-et kb. és akkor jó lesz.Felirathoz felteszel VobSubot és lesz.

(#962) iMaverick válasza manutdzoli (#956) üzenetére


iMaverick
addikt

Én speciel BSPlayer párti vagyok, de direkt felraktam a KMPlayer-t... :DDD

Szóval: KMPlayer-en belül F2 / Szűrő kontroll / Dekóder használat / Külső dekóder

Ezen a fülön találod meg a "külső dekóder keresése" gombot...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#963) manutdzoli válasza iMaverick (#962) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Köszi!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#964) Immy


Immy
őstag

Üdvözlet

core2T7200 proci 2gigahertz(4mb,667) laptop proci.

KMPlayert feltoltam, CoreAvc-t beállítottam külső videó dekódernek.

A kép szép tiszta, egyenletes :) , de a hang siet. Esetleg Audiónál is valamiféle külső dekódert kell használni?

ui.: jah és 1080p-nél van bajom :O

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#965) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Én még teljesen új vagyok ebben a témában és segítségre lenne szükségem.
GOM Playert használok, a kép jó, de nics hang. Mit lehet tenni?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#966) iMaverick válasza Immy (#964) üzenetére


iMaverick
addikt

Hi!

Biztos hogy használja is a KMPlayer a CoreAVC-t? Lejátszás közben a filmre jobb klikk, majd a Szűrők almenüben felülről a második "tagolt" rész... Ott írja ki, hogy éppen milyen szűrőket használ.

Nem tudom, milyen videókártya van a laptopban, de esetleg a MPC HC-t meg lehetne próbálni...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#967) csaabz válasza csaabz (#965) üzenetére


csaabz
őstag

Kipróbáltam az mpc-hc-t, az meg képet se játszik...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#968) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok!

Nekem KMPlayerem van és mkv-ból bármit lenyom a gépem. 720p vagy 1080i, teljesen mindegy. Pedig csak egy P4 3.0GHZ-m van 1Gb RAM és egy 7800GT.

Eddig nekem sem ment semmi, de a Final Codec Pack megoldotta minden gondom, én csak ajánlani tudom.

A gondom az lenne, hogy KMP-vel hogy lehet extra audió sávot bevinni külön file-ból? Ha nem akkor pedig melyik az a program amivel be lehet passzírozni az mkv-ba az audió file-t.

Where you go how is up to you

(#969) sazabi


sazabi
aktív tag

hi all
tegnap du. óta próbálom működésre bírni a coreavc-t mpc home cinemaban, de csak nem akarja az igazságot..
közben ledaráltam már 1x az egészr endszert és újrakezdtem, de még mindig sz@r.
ahogy felraktam most legutóbb:
mpc fel
coreavc fel haali media splitterrel
mpcben external filter coreavc beállítva, preferredre
elindítok egy filet, és mpc video codekkel játsza le..jobb klikk, beállításainál kilövöm azt a kodeket, akkor csak simán nem ad képet(mintha egy audio filet játszana le) semelyik outputban sem.
SOS
ja és xp sp3 pro

[ Szerkesztve ]

(#970) Yahhher válasza sazabi (#969) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szeva.
Nekem is xp sp3 van, MPC+ffdshow. Minden megy, semmi gondom.

(#971) sazabi válasza Yahhher (#970) üzenetére


sazabi
aktív tag

nekem coreavc kell, nem pedig ffdshow..
atomos gép, ffdshow nem viszi még a 720p-t sem..
coreavcvel meg 1080p is viszi

(#972) Yahhher válasza sazabi (#971) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem közölted sehol eddig, hogy atomos gép.. Egyébként meg ahogy nézem nem viszi a coreavc sem..

Egyébként nem feltétlenül jó procit válaszottál hd anyagokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#973) sazabi válasza Yahhher (#972) üzenetére


sazabi
aktív tag

előző előtti rendszer installon sikerült beállítanom rendesen, ott ment simán. csak a beállításokkal van bajom..valami valahol nem jó.
little falls 2 atom 330..simán viszi az 1080p-t.

(#974) sazabi válasza sazabi (#973) üzenetére


sazabi
aktív tag

ja és ha ffdshowt is felrakok, akkor még ha disablera is van állítva a h264/AVC, akkor is azzal játsza le :(

(#975) Immy válasza iMaverick (#966) üzenetére


Immy
őstag

ati hd3470 videókártya van
Igazad lett, még mindig a kmp beépítettjét használja. Leírnád még1szer hogy hogyan kell átállítani?:D Nemtudom hogy hol csesztem el...

thx Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#976) Gabás válasza sazabi (#969) üzenetére


Gabás
addikt

nem szükséges külső kodekként beállítani, csak MPC-ben kiveszed az internal filtersnél a matroska és H263, H264 vagy VC1 (attól függően, milyen kódolású a film) elől a pipát

[ Szerkesztve ]

(#977) sazabi válasza Gabás (#976) üzenetére


sazabi
aktív tag

internal filtersnél, még ha mindent kilövök is ffdshowval megy..
közben rájöttem, hogy a lejátszandó file egy xvid :W :W :W :W :W
szóval fatal user error..ezért daráltam rendszert :W :W :W :W .
xvidet nem lehet valahogy megetetni coreavcvel?

(#978) Gabás válasza sazabi (#977) üzenetére


Gabás
addikt

nem:)

(#979) sazabi válasza Gabás (#978) üzenetére


sazabi
aktív tag

most a gyűrűk ura 2. részét akartam megnézni, múltkor az 1. tökéletesen lement, ugyanúgy volt kódolva mint a 2, és ez most sehogy sem akar menni rendesen. mit csinálhattam máshogy múltkor, hogy akkor ment rendesen Oo

(#980) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Adott egy Asus M3A78-EM alaplap, HDMI ill SPDIF kimenettel. A problémám a következő: az SPDIF kimeneten "csak" Stereo hang jön, 5.1 DD nem!!
Amik a géepemen fennt vannak KMPLAYER, MPLAYER HC, CORE AVC Prof,
Az Mplayer-t abszolult nem bírtam rávenni az SPDIF-re ott csak a HDMI-n keresztül van hang. KM-nél van hang de stereo. Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném. Ha lehet akkor ne profi, :) hanem mezei felhasználószinten lehetne :B

(#981) pubwart válasza pubwart (#968) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nekem tudtok mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

Where you go how is up to you

(#982) t0m_


t0m_
tag

Hi,

kmplayerrel van gondom mkv lejátszásnál. Eddig jó volt, de egyszer csak elkezdett recsegni-ropogni a hang. 2 hangkártáym van, mindkettővel ugyanazt műveli.

(#983) PuMbA válasza pubwart (#981) üzenetére


PuMbA
titán

MKVMerge és MKVExtractGUI

(#984) PuMbA válasza t0m_ (#982) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Ezzel jó?

(#985) iMaverick válasza Immy (#975) üzenetére


iMaverick
addikt

KMPlayer-en belül F2 / Szűrő kontroll / Dekóder használat / Külső dekóder

Ezen a fülön találod meg a "külső dekóder keresése" gombot...

Namost hogy ezen felül miket kell még beállítani, azt nem tudom. BSplayer-t használok... (Meg néha az MPC HC-t...)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#986) Immy válasza iMaverick (#985) üzenetére


Immy
őstag

Beállítottam hogy CoreAvc-t használja vagy mit...

2gépen is kipróbáltam, de lejátszásnál mégse használja...

másnál is volt már ilyen?:O

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#987) t0m_ válasza PuMbA (#984) üzenetére


t0m_
tag

Ezzel jó, köszi.

Az mpcvel csak az a bajom, hogy nem tudom a sub-ot a kép alá tolni.

(#988) iMaverick válasza Immy (#986) üzenetére


iMaverick
addikt

Te Immy gyerek! :P

Írja is a program, hogy a Belső kodekek az elsődlegesek... Tehát:

Átklikkelsz a Belső Kodek menüre... És ott leveszed a pipát a H264, a VC1 és az AVC-1 elől... Most már mennie kell. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#989) PuMbA válasza iMaverick (#988) üzenetére


PuMbA
titán

KMPlayerben furcsa dolgok is szoktak történni,mikor én régen KMPlayert használtam volt olyan,hogy hiába állítottam be neki külső kodeket csak nem azt használta.Bíbelődtem vele vagy 20percet mire sikerült belőni,de már nem használok KMPlayert rég óta.MPC-HC alatt sokkal egyszerűbb megcsinálni ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#990) craine12


craine12
tag

Kedves NVIDIA tulajok!

Aki Purevideo HD képes videokártyával és 178.24-es driverrel (vagy újabb?) rendelkezik, volna olyan kedves, és egy helyesen beállított MPC-HC-val megnézne egy köztudottan L5.1-es profillal kódolt (teszt)filmet, hogy működik-e a hardveres videodekódolás?

Nagyon fontos lenne, mert döntenem kell két IGP-s alaplap között. Elvileg az NV chipes tudja, de biztosra szeretnék menni. Köszönöm.

No woman. No cry. No kidding.

(#991) Immy válasza iMaverick (#988) üzenetére


Immy
őstag

Áhh tudom, hogy a hiba bennem van, de ha hazaérek még1szer nekiállok, és ha megint nem rakja át leszedem és felrakom mpc-hc-t vagy micsodát...

mondjuk akkor az lesz a 6.videó lejátszó progi a gépemen....
quick time, vlc, bs, kmp, winmplayer12

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#992) #54715584 válasza Immy (#991) üzenetére


#54715584
törölt tag

gomplayer?

(#993) iMaverick válasza Immy (#991) üzenetére


iMaverick
addikt

Nálam a VLC és a BSPlayer volt eddig a nyerő... A WMP meg ugye része a winfosnak... De azt nem kötelező használni (még szerencse). :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#994) tpetya1


tpetya1
csendes tag

Na csak sikerült megoldani a problémát! (full hd lejátszása)

Szűz gép, rá KMPlayer és Core AVC!!!

Minden megy rajta akadálytalanul, se szaggatás, se hangcsúszás!! Proci leterheltsége 28%!!!

A vas ami lejáttsza:

Gigabyte EP35-DS3L lap, Intel C2D 6550 (4MB) 2x1 GB DDRII 1066MHz, ATI HD3650.
Ja és egy 15 m-es dvi-hdmi kábellel van összekötve a tv-vel.

AJÁNLOM MINDENKINEK!!

(#995) tpetya1


tpetya1
csendes tag

UI: HA vkit érdekel, bolti ár alatt tudok kábelt (pc-tv) összekötéshez. Pl az enyém 10000 HUF. (boltban 15e)

(#996) Ndruu válasza tpetya1 (#995) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

HDMI kábel? ~2000Ft 1,5m a boltban.

Harrrr!!!!

(#997) iMaverick


iMaverick
addikt

Azért bírom ezt a "szabványosítást"... ;] Leszedtem a Desperado-ból egy 1080p-es biztonsági másolatot. Namost nincs vele baj, csak az MPC HC nem tudja megnyitni. (A BSPlayer + MPC HC video filter igen!) Folyamatosan darálja a winyót, viszont a lejátszó ablakában semmi sem jelenik meg. Érthetetlen. (A 720p-es biztonsági mentéssel nincsen baj, viszont az másik csapattól is van.

PuMbA: van 5leted? Másik MPC HC-vel nézzem?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#998) PuMbA válasza iMaverick (#997) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Ezzel a betaval?

(#999) zotymuk


zotymuk
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Feltelepítettem a bsplayert az ffdshowal,ac3 filterrel haali splitterrel és még néhány filterrel amit a bsplayer telepíteni akart magának, plusz még felraktam a mpc-hc verzióját.Az mpc-hc-ét beállítottam úgy ahogy itt korábban valaki belinkelt.több filmel megnéztem,ment minden rendesen volt hang, felirat, szóval jó volt.

Aztán gondoltam kipróbálom a direct3D full screen opciót.(mint utóbb kiderült fatális hiba volt).
Bekapcsoltam és nem működött.ahogy elindult a film rögtön teljes képernyőre ugrott,kép nem volt csak hang és nem lehetett kilépni belőle, ergo reszetelnem kellet.
Gondoltam semmi gond kikapcsolom a direct 3D full screen módot és minden rendbe jön.Csakhogy nem így történt.kikapcsoltam, elindítom a filmet és nincs kép.hang és felirat viszont van.

ezzel nem tudok mit kezdeni.már letöröltem minden lejátszót,kodeket aztán újraraktam de mindig ugyanaz.az érdekes az,hogy ha a mpc-hc telepítem újra akkor a beállításai ugyanazok mint amiket én beállítottam,mintha valahol megjegyezné azokat.már próbáltam a registryt is kitakarítani utána,de akkor sem lett változás.

kicsit hosszúra sikeredett,bocs

(#1000) iMaverick válasza PuMbA (#998) üzenetére


iMaverick
addikt

Este kipróbálom... :C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.