Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) [SYDER] válasza szeva000 (#750) üzenetére


[SYDER]
tag

Hát a sharkoon viszonylag halk és jó is vagy válassz egy 12 cm es zalmit de mindjárt adok linket is oksa?

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#752) szeva000 válasza [SYDER] (#751) üzenetére


szeva000
addikt

de nekem csakis 8cm-es a jóó,mivel a tábpa kellene beleraknom és itt a légszállítás sem mindegy annyira

[Szerkesztve]

(#753) BlacKSouL válasza szeva000 (#752) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha elég a 65 m3/h légszállítás, akkor Noiseblocker S3. [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#754) [SYDER] válasza BlacKSouL (#753) üzenetére


[SYDER]
tag

Nem semmi a cucc emellet tényleg elbújhat a sharkoon

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#755) golax válasza BlacKSouL (#735) üzenetére


golax
tag

köszönöm a válaszokat. Ha összeállt a rendszerem és lesz egy kis időm írok eredményeket.

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#756) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag


Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a noctua NF-S12 1200 rpm-es és a scythe s-flex 1200 rpm-es ventillátorok közül melyik a halkabb? (mind motorzaj, mind szélzaj tekintetében.)

Üdv.: <cyborg>

(#757) kircipeti válasza <cyborg> (#756) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hi!

Itt [link] egy teszt. Benne van mind2 venti, sot meg is hallgathatod oket mp3-ban :)) A tesztben a Noctua jott ki a legjobbnak.

(#758) <cyborg> válasza kircipeti (#757) üzenetére


<cyborg>
csendes tag


Szia!

Már meghallgattam őket. Kár hogy nincs ott 1200 rpm-es sflex, de elvileg a 9v-on járatott 1600-asnak hasonló paraméterrekkel kell rendelkeznie zaj tekintetében, ( Sőt még nagyobbal a motor búgása miatt.) és sztem az sflex halkabb volt, a noctua mintha kerregett volna egy kicsit ( persze ez csak relatív, mert az audió rendszerem nem tökéletes), légszállításabn jobb a noctua (51 cfm vs 63 cfm), de sztem én sflexet fogok venni Z0ty-nál.

Üdv.: <cyborg>

(#759) Cypher7


Cypher7
tag

Szevasztok!

Sajnos jobb témát nem találtam ezért ne haragudjatok, hogy ide írok de ha nyitok egy új fórumot akkor biztosan bezárják. Szóval haldoklik a VGA mentim és sajnos ez egy elég speciális fajta ezért nem nagyon lehet kapni, vagy ha igen akkor meg arany árban van. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám felújítani? Ha megkenem kis műszerolajjal akkor működni fog? Egyáltalán ezeket a ventiket lehet ilyen módon kezelni? Köszönöm!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#760) Cypher7 válasza Cypher7 (#759) üzenetére


Cypher7
tag

Még az előzőhöz kérdés, hogy ha lehet is olajozni akkor hogyan álljak neki? Köszönöm!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#761) BlacKSouL válasza Cypher7 (#759) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Először is jó lenne tudni hogy milyen is az a venti pontosan, vagy látni róla egy képet, hogy tudjuk neki lehet-e, vagy neki érdemes-e esni. Vagy ha nem is, akkor kb. írd körül hogy hogy néz ki.
Továbbá a kikopott csapágyat megjavítani nem lehet, legfeljebb tüneti kezelést tudsz alkalmazni, pár hétig, 1-2 hónapig tart ki maximum, de néha addig sem.
Ha esetleg mégis hasonlítana egy egyszerű, hagyományos elven működő ventihez, akkor általában a következő módon lehet szétszedni, és finom műszerolajjal, vagy kontakt-kenő sprayvel tisztítani, kenni:

A venti hátulján általában van egy adatlap-matrica [link] ami lezárja a csapágyhoz vezető utat. Ha ezt felhajtod, akkor megpillantod azt a kis műanyag gyűrűt, ami megakadályozza a tengely, és az egész ventilátor-rotor kicsúszását a csapágyból [link] Ezen a gyűrűn van egy bevágás, aminél szét lehet feszíteni nagyon óvatosan egy kellően vékony és hegyes eszközzel [link] Nagyon óvatosan le kell feszíteni a tengely végéről a gyűrűt, hogy nehogy elpattanjon, vagy széttörjön közben. Ha lejött, akkor szabaddá válik a tengely útja, ekkor egy fogpiszkálóval, vagy hasonló vékony hegyes eszközzel(gombostűvel pl.) ki kell tolni a lyukon úgy, hogy a másik oldalon a rotor a lapátokkal kipottyanjon. Ezután értelemszerű a dolog. Meg kell tisztítani a tengelyt is, és csapágyazástól függően a csapágyat is. Ha csúszócsapágyas, vagyis csak egy rézszínű hüvelyben magában csúszva forog a tengely, akkor a fogpiszkálóhoz hasonló vékony eszközzel, és egy papírzsepivel átdugdosva lehet pucolni, érdemes már ezt is olajjal segíteni, az oldja is a koszt.
Ha golyóscsapágyas, akkor a hüvely, amiből a tengely kipottyan, egy golyóscsapágy forgó hüvelye, ami belül elforog, és ilyenkor kis pár mikronos rés van körben a hüvely, és a csapágy álló része között. Ide kell megpróbálni bejuttatni az olajat, vagy kenőanyagot. Ezt tovább szétszedni nem lehet.
Ha kész, akkor értelemszerűen fordított sorrendben kell sorban visszarakni az alkatrészeket. Előfordul, hogy a tengelyre a rotor, és a csapágy közé fel van húzva egy kis fekete műanyag védőlemez, erre figyelj oda kilökésnél. A végén óvatosan tedd vissza a műanyag gyűrűt, és ragaszd vissza a matricát, hogy védje a porosodástól.

Jó szórakozást! :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#762) Cypher7 válasza BlacKSouL (#761) üzenetére


Cypher7
tag

Köszönöm szépen! Sikerrel jártam.

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#763) cyber86


cyber86
őstag

Hali. Van itt olyan akinek Cooler Master CM Stacker háza van?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#764) DZs


DZs
senior tag

Van egy 12 centis venti a házam oldalán, ami 5 voltot kap. Néha nem kapcsol be, hanem kézi pöccintésre kezd el pörögni.
Olyan, mintha az 5 volt kevés lendületet adna neki és ezért kell berúgni.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Tényleg nem elég az 5 volt? Korábban 7-et kapott és ilyen nem fordult elő. :F

(#765) Mr-Pamacs válasza DZs (#764) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nem csak kontakt hibás valahol? Mert ha csak néha nem indul be akkor az furi. Néha elég neki az 5 volt néha meg nem? Mikor milyen kedve van a ventinek? :Y

[Szerkesztve]

(#766) slayer006 válasza DZs (#764) üzenetére


slayer006
addikt

v.színű, hogy kevés neki az 5v az elinduláshoz
több ilyen venti is van ami nem indul be 5v -on, de ha már megy akkor le lehet szabályozni 5v -ra

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#767) skoos


skoos
őstag

hol tudok 70mm es ház ventilátort vásárolni?!?
tts nél nincs...

(#768) BlacKSouL válasza DZs (#764) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Semmi, lassú vagyok, pláne hogy nyitva maradt a post-ablak.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#769) ANT válasza DZs (#764) üzenetére


ANT
őstag

Amellett, hogy 5V-ot kap, esetleg nem hőmérs. érzékelős az a venti? Nekem volt ilyen Primecoolerem, az is néha bekapcs. után egy kis idő elteltével indult csak. Főleg akkor, ha a gép fölött nyitva volt az ablak. :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#770) Mr-Pamacs válasza slayer006 (#766) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Persze mivel egy motor elindításához mindig nagyobb fesz kell mint utána, de nekem csak az a furcsa h néha elindul néha nem.
Ez a hőmérsékletérzékelős dolog viszont lehet ok a dologra.

(#771) BlacKSouL válasza Mr-Pamacs (#770) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rákötsz egy nagyon rövid reakcióidejű multimétert a csatira amire a venti van kötve, és párszor elindítod a gépet, közben nézed meddig mozdul ki a mutató. Ha 10 alkalomból mind a 10x ugyanaddig az értékig lendül ki, akkor a táp és az alaplap rendben van, akkor valóban kevés neki az 5V, és hajszálon múlik az elindulás. De ha 10 esetből mindig más értékig lendül a mutató, akkor is kevés az 5V, de akkor meg van a magyarázat, ugyanis nem mindig pont ugyanakkora feszültséglökés éri a ventit. Elvileg a táp és a deszka leszűri, és pont csak annyit kéne kapnia a csatlakozónak, amennyit, de hát ez szerintem kivitelezhetetlen 100%-osan. Vagyis egyszer 5,05 V-ot kap, egyszer meg 4,95V-ot, és lehet hogy ennyire érzékeny.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#772) Mr-Pamacs válasza BlacKSouL (#771) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ok biztos igazad van. Én csak próbáltam segíteni vagy csak ötletet mondani a srácnak, egyébként nem nagyon értek az elektronikához. :B

(#773) BlacKSouL válasza Mr-Pamacs (#772) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, nem is neked szántam, hanem DZs-nek.. :B

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#774) etm2


etm2
csendes tag

Üdv,
Gondoltam it is megkérdezem:.szabvány 92mm es glacialtech venti kb háromnegyed éves, és elég csapégy hangja van, lagalábbis serceg (én még nem halottam ilyet) ezzel lehet e kezdeni valamit, vagy csak csere? ugyértem valami wd40 vagy hasonló :F

(#775) BlacKSouL válasza etm2 (#774) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha tényleg szabvány, akkor ugyanaz, mint a [link]-ben a második bekezdésben. Nem feltétlenül fog sokat segíteni, de egy pár hetet, hónapot ki lehet még vele húzni. Ha tényleg a csapágy hangosodott fel.
Ha ki tudod, akkor próbáld ki, hogy kiszereled, de a kábelét benthagyod, és úgy pörgeted a géppel. Ha függőleges helyzetben van(vagy ahhoz közel) és úgy kerreg, de ha vízszintes helyzetbe állítod lefelé fújatva akkor elhallgat, akkor tuti a csapágy kopott ki, tipikusan amiatt, hogy a tengely kiemelkedik picit a csapágyból, elveszti a stabilizáltságát és berezonál, ezáltal a vibráció kimozgatja a csapágyakat, és kikopik idővel. [link] Ha nem 24/7-ben megy a venti, akkor kicsit korai a 9 hónap, de többen panaszkodtak már a GT ventikre, hogy hamar koptak.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#776) etm2


etm2
csendes tag

Köszönöm a kielégítő választ. :R

(#777) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Mit ajánlanátok ha olyan ventit keresek, ahol nem számít a hang csak a légszállítás és az ár?
12cm-es kellene ha lehet és amint mondtam hang nem nagyon számít mivel főleg tuninghoz fogom használni csak. Nem kell hogy valami über márkás se hogy legyen csak valami olyan kellene aminek szép nagy a teljesítménye.

[Szerkesztve]

(#778) BlacKSouL válasza Sztojcsi (#777) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha csak teljesítmény lenne, akkor Delta. De mivel ritkaság, és drága is, ezért inkább egy YS-Tech, vagy a Noiseblocker innen: [link] Esetleg meg lehet kérdezni Kellytől, hogy melyik partnerük forgalmazza ezt: [link] Vagy volt még a Thermaltake-nek egy jó erős ventije, de kétséges hogy lehet-e kapni: [link] Talán még egy Papst-ra tudok gondolni innen a 4000-es axiál DC sorozatból: [link]
Mostanában egyre ritkább a nagy teljesítményű nagy venti, mert a hűtési technika folyamatos fejlődése szükségtelenné teszi a pörgős zajos ventiket.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#779) Krisz23


Krisz23
csendes tag

Sziasztok van egy Chieftec tornyom és szeretnék hozzá venni egy ilyen ventillátor kitet, de sehol sem találok. Légyszi segítsetek hol tudnám beszerezni. Köszi

[link]

[link]

[Szerkesztve]

(#780) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

van 3db 2 éves silent blade ventim (12centisek)
a gigabyte3daurorában vannak és hangosak lettek, rezegnek mint állat

kéne nekem olyan venti ami halk és nem rezeg

köszi a helpet előre is

(#781) BlacKSouL válasza péter007 (#780) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Scythe S-Flex 21D[link] vagy E, vagy Noiseblocker SX1[link] vagy SX2 Pro[link].
Kérdezni tts-nél érdemes: [link]
Ezek drágább ventik, de jó minőségűek, és tartósak. Olcsóbb megoldás lehet esetleg újabb két évre 3 új S.Blade :)

Nekem S-Flex dolgozik hátul, ráadásul a legerősebb 21F-es, de szabályzóval 1000-1200 között szokott menni, és nem igazán hallani, úgy 1400 körül kezd már susogni a szélzaj, de csak nagyon hosszú és nagy terhelés esetén tekerem 1300 fölé, mert huzata az megfelelő.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#782) péter007 válasza BlacKSouL (#781) üzenetére


péter007
senior tag

S. Bladet mégeccer nem veszek inkább fizetek többet egy rendes ventiért

(#783) BlacKSouL válasza péter007 (#782) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:D És meg is értem. Pedig sokan veszik, mert milyen olcsó, és milyen jók az adatai. Aha, egy darabig...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#784) péter007 válasza BlacKSouL (#783) üzenetére


péter007
senior tag

jaja pedig csak 2 éves a cucc és már ilyen durva hangja van
hangosabb mint a samsung vinyóm ami nem gyenge rezonanciában, de azt szerencsére sikerült elkussítani
van az s-flexből 2 ledes kiadás is?
csak mert már megszoktam a kék fényárt a házból :D

(#785) BlacKSouL válasza péter007 (#784) üzenetére


BlacKSouL
addikt

SBlade ledes :F Ezt nem is tudtam. S-Flex nem az.
De akkor ha már, akkor én csak az egyiket cserélném ledesre, mondjuk egy lassú és nagyon halk NorthQ-ra: [link] [link]
Bár a kék fényárt én inkább egy nagyon szolíd plexi fallal, és egy szolid kék fénycsővel oldanám meg.
Vinyó lett már nekem is a fő zajforrás, főleg ha csak netezek, meg alap dolgok mennek, én Systoollal lejjebb vettem az Acoustic managementben, így a seek csak kicsit lassult, de a kerregő hangja eltűnt.
Amúgy most kipróbáltam, ha feltekerem a ventiket, azért csinos huzatot csinálnak, de a hangjuk is fölé megy a tolerálhatónak. Visszavéve még a halk tv mellett sem hallom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#786) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#785) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, a tápban nekem is kék ledes 8-as van, de nem a fény miatt, hanem mert elég jól lehalkítható a CoolerMaster venti. Így diszkrét kékség nekem is van, átérzem a hangulatot :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#787) péter007 válasza BlacKSouL (#785) üzenetére


péter007
senior tag

bizony készült ledes verzió is csak az nem került kereskedelmi fofygalomba legalábbis magyarországon nem nekem ilyenek vannak:[link]
ezeket csak a gigabyte 3daurorához adták méghozzá 3db-ot
ebből egyet már kicseréltem elöl egy coloermasterre 5 volton

ez a northq mennyire tartós cucc?

[Szerkesztve]

(#788) BlacKSouL válasza péter007 (#787) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jaaa, már értem.
Hát a NorthQ alapvetően tartós jó minőségű ventiket gyárt, de a ledes asszem nem kerámiacsapágyas nekik, viszont nagyon halk és lassan forog, tehát valamivel lassabban is kopik ki. Van nekik nem ledes sima fekete venti ami kerámiacsapágyas[link] [link], ennek viszont már 300k óra a névleges élettartama, tehát átlagban 4-5 évig ki kell hogy bírja. Az S-Flex folyadékcsapágyas, szintén 300k órával. A Papst meg teflonbevonatú csúszócsapágyas, szintén tartósságról híres. Sajna ami jó minőségű relatíve nagy légszállítású de halk és spec csapágyas venti, az általában nem ledes. A ledet meghagyják a kisebb modelleknek, vagy a kevésbé különlegeseknek.

Ja, Vannak még az Arctic Cooling -nak is tartós folyadékcsapágyas halk ventijei : [link] Beszerzési forrása már nem ilyen egyértelmű, de asszem: [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#789) péter007 válasza BlacKSouL (#788) üzenetére


péter007
senior tag

ok kösz
végülis nem is olyan fontos a led mert azt utólag is be lehet rakni, nem nagy feldat de hát időbe tellik
most azon gondolkozom hogy nem is 2-őt veszek ahanem csak 1-et és majd meglátjuk hogy a proci hőmérsékletére de lehet hogy elég lesz egy is

most már csak az a legnagyobb gond hogy hol vegyek ilyet mert itt vp-ben sztem még rendelésre se tudnak hozni
nem sokára akarok rendelni pestről ramokat meg vinyót és gondoltam hogy egyúttal elintézem de az iponba nincsenek ilye cuccok...

asszem felhívom őket hogy csak azok a ventijeik vannak-e amiket kiraktak a netre?

(#790) BlacKSouL válasza péter007 (#789) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egy biztos forrás tts: [link] Nála érdeklődhetsz, hogy a honlapon jelenleg fent lévőkön kívül várhatók-e még más ventik.: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#791) péter007 válasza BlacKSouL (#790) üzenetére


péter007
senior tag

nah írtam e-mailt az iponnak és van arctic cooling de mingyárt megkérdezem az árát mert az nem ítták le.
ez elég csendes és tartós és rezgésmentes?

(#792) BlacKSouL válasza péter007 (#791) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az AC-nál a pontos típusra ügyelj, mert a régebbiek még nem folyadékcsapágyasok, hanem van amelyik kerámia(ez amúgy szintén tartós és nagyon halk) meg van(volt) normál acél golyós is. A gyári honlapon amit látsz modellszámokat, azokból már mind folyadékos ha jól emlékszem. Tartós, 400000 üzemórát adnak meg, illetve gyárilag elvileg 6 év garanciát. Rezgésmentes, a folyadékcsapágy tulajdonságaiból adódóan. De a tuti rezgésmentesítés, ha szilikon peckekkel rögzíted csavarok helyett, bár nekem a szintén folyadékos S-FDB-s S-Flex teljesen vibrációmentes még csavarozva is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#793) péter007 válasza BlacKSouL (#792) üzenetére


péter007
senior tag

annak az árát kérdeztem meg amelyiket belinkelted mert ez tuti foly. csapágys
külön ki is hangsúlyoztam hogy nekem ez a típus kellene

majd meglátjuk mi lesz belőle

most jött a válsz hogy nincs folyadékcsapágyas csak a pwm-es
ebben milyn csapágy van???

The Fluid Dynamic Bearing offers a unique 400'000 h MTTF at 40°C. Therefore we grant a unique 6 years warranty.

ez van a honlapon ez mit jelent??

[Szerkesztve]

(#794) BlacKSouL válasza péter007 (#793) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aha, hát ha az AF12025 PWM -ről van szó, az is folyadékos, csak annyi, hogy azt rá tudod kötni alaplapra négytűs PWM-es ventiszabályzó csatlakozóra is, és akkor az alaplap tudja vezérelni a fordulatszámot a terhelés, illetve a hőmérséklet függvényében 400-1500 fordulat között, de van sima 3 tűs csatija is, a hagyományos venticsatikhoz, illetve lehet hogy még 4 tűs molex-tápcsatija is van, vagy legalábbis adapter. Itt mutatja az ábra hogy hogy lehet bekötni: [link]

Az azt jelenti, hogy a folyadékcsapággyal 400000 üzemóra a névleges élettartama, ha a rajta átmenő levegő 40 fokos, ezért ők gyárilag 6 év garanciát vállalnak.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#795) péter007 válasza BlacKSouL (#794) üzenetére


péter007
senior tag

nah válszoltak és ezt a ketőtt írták
COOLER ARCTIC COOLING 12025L 1600Ft+Áfa
COOLER ARCTIC COOLING 12025PWM 1800Ft+Áfa

ebből melyik lenne a jobb? nem kell a pwm szabályzás de az a jobb akkor az se baj

ez egy rendes cég már rendeltem tőlük ezt azt és még az ára sem vészes

[Szerkesztve]

(#796) BlacKSouL válasza péter007 (#795) üzenetére


BlacKSouL
addikt

12025L adatai:
1000 RPM
Air Flow: 37.0 CFM / 62.8 m3/h
Noise Level: 22 dB(A), 0.4 Sone

12025PWM adatai:
400 - 1500 RPM
Air Flow: 56.3 CFM / 94.7 m3/h @1500 RPM
Noise Level: 10.5 dB(A) - 24.5.0 dB(A) / 0.05sone - 0.6 Sone

Tehát ha egy csendes lassú fordulatú ventit akarsz, akkor a 25L
Ha egy akár pwm-el is változtatható sebességű, és akár 1500 fordulatra, vagyis nagyobb légszállításra is képes ventit szeretnél, akkor a 25PWM
Én azt szoktam mondani, hogy az eleve nagyon lassú ventit igény esetén gyorsítani már nem lehet, míg a gyorsabb sebességre képes még mindig lelassítható. Amúgy anyagminőségben, csapágyazást tekintve azonos a két modell, bár érdekes módon a PWM-es 0,02 amperrel kevesebb áramot vesz fel, tehát elvileg némileg gyengébb a motorja, mégis gyorsabb fordulatra képes.
Én most nem tudnék dönteni, de talán mégis a PWM-est venném, nagyobbak a lehetőségek vele. Nyáron nagyon terhelt gépnél feljebb lehet emelni a fordulatát. Már feltéve hogy nem a max 1500-on pörög, mivel elvileg normál esetben nincs rá szükség.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#797) Krisz23


Krisz23
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kellene!

3db 92 ventillátor kellene nekem ami állítható fordulatú, és halk.
Sajnos nem vágom melyik a jó mínőség légyszi ajánljatok valami jót.

És kellene hozzá egy fordszám állító panel is.

Köszi

(#798) Hebry


Hebry
senior tag

Megpróbálok akkor airflowot keresni boltokban, vagy rendelek innen.

(#799) BlacKSouL válasza Krisz23 (#797) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mindegyik állítható fordulatú, mert ha a szabályzó 12V-nál kevesebbet ad neki, máris lejjebb megy a fordulat.
Azt megadhatnád, hogy pontosan mire kell, mert annak függvénye lehet az ajánlat. Ár mennyire számít? Jó minőség kb 2300 Ft fölött kezdődik.
Szabályzót esetleg nézhetsz itt [link] , ha más nem, az erre vonatkozó igényeid fel tudod mérni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#800) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem 8cm-es ventit ami 1,5cm széles?
Átlátszo kéne vagy ledes. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.