Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) BlacKSouL válasza bnss (#599) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos én így oldottam meg: [link] ; [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#602) bnss válasza BlacKSouL (#601) üzenetére


bnss
veterán

Erre nem is gondoltam! :DDD Majd ha már itt lesz a házikó meg minden kellék, akkor majd megálmodom, h mit s hogyan! :)

Köszi a sok segítséget! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#603) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Egy kérdésem lenne - ismét-, ami nem teljsesen, de azért oly élesen mégsem tér el a témától! ;)

Azon töröm a fejem, h egy Aerocool Coolpnale II [link] segítségével tudnám szabályozni a házventillátorok ford. számát? :F

Ha nem tévedek, akkor 4 ventillátort képes szabályozni. [link] Ez a valóságban is így van?

Köszi előre is az infót! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#604) BlacKSouL válasza bnss (#603) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tudnád, és elvileg szabályozza is, különben nemigen lenne ott a jobboldali kijelzőpanel és annak egyéb bizbaszai :) De szerintem ha arra a sok egyéb cuccra ami a fedőlap alatt van nincs feltétlen szükséged, akkor a ventiszabályzást egy jóval olcsóbb, és sokkal egyszerűbb panellal is meg tudnád oldani, ami ráadásul 0-12V között szabályoz, és mégis jó minőségű. Ilyen ni, itt megtalálod, a képek róla vannak, de ott az árlistában van még más szabályzó is. Amit mondok az a Sunbeam Rhoebus: [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#605) bnss válasza BlacKSouL (#604) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Én azért néztem ki ezt az előlapi panelt, mert szeretném használni a kivezetéseit, és ha lehet - remélem igen- a ford.szám szabályzást is!

Azért kösz a tippet! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#606) BlacKSouL válasza bnss (#605) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jaaa, hát így már érthető. Szerintem ha ennyi mindent tud, ennyi pénzért, akkor már pofátlanság lenne tőle ha nem szabályozna, csak monitorozna.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#607) bnss válasza BlacKSouL (#606) üzenetére


bnss
veterán

Annak nem igazán örülnék! ;) Lesz egy kis időm végignyálazom aerocool oldalán a specifikációt... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#608) BlacKSouL válasza bnss (#607) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aszondja a Manualja, hogy 6-12 V között lehet 1V-onként állítani a ventillátorok feszültségét a digitális vezérlőjével, úgy szabályozza a fordulatszámukat. És fordulatszám-mérést természetesen csak 3 eres kábel esetén tud, 2-esnél nem. [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#609) bnss válasza BlacKSouL (#608) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm szépen, ez nagy segítség volt számomra! ;) A házikóban Scythe SFlex hűtők lesznek! :)) És ha jól láttam, akkor azok 3 eres kábellel csatlakoznak.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#610) BlacKSouL válasza bnss (#609) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs mit.
Jól láttad. Nekem is egy 1600-as van hátul, és meglehetősen jól fúj még 1000 környékén is, ha meg 1400-ra tekerem akkor meg szép kis szélzajt produkál a rácsok miatt. Fölé nem mennék, de nem is tudnék a FanMate2 11V-os limite miatt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#611) bnss válasza BlacKSouL (#610) üzenetére


bnss
veterán

Én is az 1600-ast néztem ki, mert úgyis visszaveszem fordulatszámot, viszont nyáron jól jön a plusz levegő! :B

Egy amatőr kérdés: hogyan tudom szabályozni, h a venti fújja vagy szívja a levegőt? :B Fordítva nem hiszem, h beköthetem a a 3 eres tápkábelt, vagyis beköthetem, max nem működik...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#612) BlacKSouL válasza bnss (#611) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sehogy, ezek a pc-ventimotorok kötött forgásirányúak, ha fordítva kötöd be el sem indulnak, legtöbbjüket elektronika védi. -12 V-ot pedig amúgysem tudnál leszedni a tápból, alaplapról meg pláne. A saját csatijukat amúgyis csak egyféleképp tudod bedugni.
De minek akarod megfordítani a forgásirányt? Nincs különösebb ok ami miatt változtatni kéne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#613) bnss válasza BlacKSouL (#612) üzenetére


bnss
veterán

Közben rájöttem, h hülyeséget kérdeztem... :B Bocs!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#614) ANT válasza bnss (#613) üzenetére


ANT
őstag

Nem arra gondolsz, h a venti a házba nyomja be a levegőt, vagy onnan kifelé szívja? Mert az attól függ, h merre állnak a venti lapátok. Ehhez a ventit kell fordítva becsavaroznod. (Vagy nem is erről van szó, akkor nem szóltam! :DDD )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#615) BlacKSouL válasza ANT (#614) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erre én is gondoltam, de azt hittem ez logikus, és ő esetleg menet közben akarta megfordítani a forgásirányt átszerelés nélkül.
De végülis rájött :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#616) bnss válasza ANT (#614) üzenetére


bnss
veterán

Igen, erre gondoltam, csak nem menet közben... :DD

Ez egy igazi PC-t nem látott laikus kérdés volt... :B

De aztán gondolkodtam egy kicsit és rájöttem minek bekötéssel babrálni, csak fordítva berakni az egészet... :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#617) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Jelenleg melyik gyártó készíti a legvékonyabb 8cm-es alaplapra dugható ventit?
Előre köszönöm a válaszokat. :R

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#618) éN79 válasza Vigneau (#617) üzenetére


éN79
addikt

[link]

Nem éppen a szokásos, de ennél vékonyabb nem hiszem hogy van.

[Szerkesztve]

(#619) Vigneau válasza éN79 (#618) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm, Barátom. :R Ismerős a lelkem. Csupán reméltem, van nála vékonyabb is... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#620) éN79 válasza Vigneau (#619) üzenetére


éN79
addikt

TTS-t nem kérdezted, hátha ismer valami ilyesmit? Mert az árlistájáról nem vágom, hogy melyik milyen vékony, bár gondolom, hogy azok szabvány méretűek. :U

(#621) Haart válasza BlacKSouL (#593) üzenetére


Haart
addikt

Rendben beszéltél a 8 és 12-es ventikről hogy melyik a jobb de a 9-esekről nem tettél említést ott mi az ami a favorit?

(#622) BlacKSouL válasza Haart (#621) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze mert ott akkor nem volt 9-esre irányuló kérdés/igény. :)
De nagyjából ugyanazokat a márkákat tudnám ajánlani. Visszafelé kezdem; Ide jöhet a SilentBlade is, bár itt az ár-érték arányból az ár jobban dominál, habár egyáltalán nem mondom hogy rossz, de én nem ezt venném. Talán jobb választás az Arctic Cooling Arctic Fan 9 , ennek egy hátránya van, hogy nagyon vastag, majdnem 4 cm, de ugyanolyan halk, sőt picivel talán halkabb, mint a 9225-ös, viszont a légtolása is jobb, és tartós csapágyazása van(talán már nem kerámia hanem folyadék, de lehet hogy kombinált). Aztán a Noiseblocker SE2, ami még egy kicsit több levegőt tol, kb ugyanolyan hangosan, árban azonban már 3k fölött van, és végül ami nálam favorit, az a Papst 3412 N/2GL, ami már majdnem 4k, de sok levegő/kis zaj jellemzi, egyedi kiegyensúlyozást kap(vibrációmentes), kopásálló csapágyazása legendásan jó. Ha nincs szükség a nagy huzatra, akkor talán NorthQ SilentTornado, vagy a gyengébb Papst 3412 N/2GLLE. Ezek már hangtalannak tekinthetőek, de a fentebb említetteket is lehet szabályzóra kötni, és akkor igény szerint hangtalanok vagy jól fújók lesznek, míg az eleve lassúakat nem tudod gyorsítani. Ezt ugyan meg lehetne tenni egy olcsóbb nagy fordulatszámú hangos ventivel is, és lelassítva azok is halkabbak, de nem annyira mint az eleve hosszú halk üzemre tervezett jó minőségű csapágyazású modellek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#623) yakuza.tora válasza BlacKSouL (#622) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali!
Meg tudnád mondani, hogy melyik a legbrutálabb 12-es venti jelenleg? A hang nem érdekes, csak a teljesítmény! :Y
Köszi!

Alléz Olympique de Marseille!

(#624) BlacKSouL válasza yakuza.tora (#623) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ami legsúlyosabbat én láttam eddig, az a Delta AFB1212SHE, 38milliméter vastag, 3700-as fordulata van, kb 260m3/h légárammal, és bőven 50 dB feletti üvöltéssel. De talán van még egy ettől is keményebb 4000-es fordulat fölött, és 300m3/h feletti légszállítással. A gáz az hogy ezeket nem nagyon lehet a hagyományos szabályzókra kötni, mert 12W-al már a legtöbb elfüstöl alatta. Úgyhogy vagy megy vagy nem :) bár elvileg 4V-ról már indul, tehát elvileg 1200 rpm-ig le lehet szabályozni, ha elég kemény a potméter.
TTS-nél szokott lenni régebben, de most nem nagyon van felirva a honlapon a listára, meg kéne kérdezni tőle hátha.

mod: persze ezeket már nem lehet alaplapra kötni, csakis közvetlenül tápra

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#625) yakuza.tora válasza BlacKSouL (#624) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Köszi a választ! Nagyon korrekt volt! :C
Hű! Ezek tényleg nagyon brutális darabok! Ennyire talán tényleg nem kellene erős venti. Olyan 180-200 m3/h-s ventire gondoltam. Hallottam az asetek sunon-ról, hogy erős, de nem sikerült róla infót szerezni. Neked van valamilyen tapasztalatod?

Alléz Olympique de Marseille!

(#626) BlacKSouL válasza yakuza.tora (#625) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sunon-okat nem ismerem eléggé sajnos, de a maglev motorokkal állítólag nem olyan rosszak.
Mire kéne az a nagy huzat? Olyat nem tudok így hirtelen ami 180m3 körüli szelet csinál, de majd rákeresek. Vagy kevesebb, vagy több szokott lenni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#627) yakuza.tora válasza BlacKSouL (#626) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Vettem egy Scythe Infinity hűtőt, és a meglévő AC 12-es ventik gyengék hozzá! ;] Nagyon sűrű a hűtő bordázata, valami vadállat kellene, ami kellően átlövi rajta a levegőt! (Korábban a Tt Sonic Toweremen voltak az AC-k, ott megfelelő huzatot produkáltak, de az mint tudjuk, egy ritka bordázatú passzív hűtő volt)

Alléz Olympique de Marseille!

(#628) BlacKSouL válasza yakuza.tora (#627) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erre a célra én vagy egy Noiseblocker SX2-t, vagy egy Thermaltake A2368-at szereznék, előbbi 126m3/h, utóbbi 130. Előbbire 6 év garancia van, utóbbira nem tudom. Szerintem 126 m3/h már elég egy Infinityhez, attól nagyobbat szerintem nem érdemes rátenni, illetve inkább fölösleges. Nemtom az AC milyen volt rajta, a kisebbik 62 m3/h, az erősebbik 93, ezektől mindeképpen sokkal több amiket említettem.
Ha úgyis Pesten vagy, szerintem érdemes elmenni TTS-hez kipróbálni, elviszed magaddal az AC-t, megkéred hogy kösse be egy SX2 mellé, és eléállsz, megnézed őket, és ha még akkor is úgy érzed hogy több kéne, akkor kérdezd meg hátha van rá jó ötlete.
Mondjuk nekem van, egy ventit előre teszel rá, egyet hátra. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#629) yakuza.tora válasza BlacKSouL (#628) üzenetére


yakuza.tora
addikt

BlackSoul:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A valószínűleg felkeresem tts-t! Az AC-m nagyon kis dizájnos darab! 12x12x38-as, tehát az erősebbik. Jól fúj, de az Infinity ettől többet kíván! :Y Sajnos!
Az a minimum, hogy kettőt teszek rá! :DD A Sonic Toweren 2 db AC és 1 db Asetek Adda volt! :D Elég elrettentő kinézettel bírt! :D
Mégegszer köszi a segítséget!
Üdv!

Alléz Olympique de Marseille!

(#630) BlacKSouL válasza yakuza.tora (#629) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs mit, remélem sikerül valami jót találni. Jól meghúzhattad a procid, ha még az Infinitynek is szélvihar kell hogy lehűtse :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#631) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Olvastam a ''Gigantikus ventillátor tesztet'', és az érdekelne, h a Papst ventiknél, melyik szín mit jelöl. Ha abból indulok ki, h általában a piros szál szokott lenni a ''fázis'' (nem jut eszembe jobb szó), akkor már csak két ismeretlen van... :DDD

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#632) BlacKSouL válasza bnss (#631) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egyszerű a kérdés, de ha jól megnézel egy másik ventit, amin látszik jól a 3 pines csatlakozó a hagyományos színekkel, akkor látod az elrendezést. A csatlakozódugón vannak azok a bütykök az egyik oldalon, ha azt lefelé fordítod, és a vezetékek feléd állnak, akkor balról jobbra a sorrend Fekete-Piros-Sárga, vagyis 0(GND, föld) - 12V - (fordulatszám-érzékelő) Ha megnézed ezt a képet: [link] akkor láthatod, hogy a középső ventibe félig belóg egy csati. Az pont úgy áll ahogy kell, és összevetve az előzőekkel, láthatjuk, hogy: kék=fekete - piros=piros - fehér=sárga
Nagyjából logikus egyébként, mert: sötét - piros - világos a leosztás mindkettőnél

Behelyettesítéssel megoldottuk az egyenletet, nincs ismeretlen.. ;)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#633) yakuza.tora válasza BlacKSouL (#630) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali BlackSoul!
Végülis vettem 2 db Asetek Sunon ventit. 141 m3/h 34dBA :D Max fordulaton - 2300 rpm - igazán jól legyezi az Infinity-t! :C és végül a hangja sem olyan vészes! :DDD
Mégegyszer köszi a tanácsokat! :R
Üdv!

Alléz Olympique de Marseille!

(#634) bnss válasza BlacKSouL (#632) üzenetére


bnss
veterán

Köszi szépen, ezért szeretek ide járni. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#635) Haart


Haart
addikt

BlackSoul szted melyik lenne a jobb: GlacialTech Silentblade 9 vagy egy Coolink Silent 9?

(#636) macikos


macikos
addikt

Hi!

Arctic AF12025-t hol lehet kapni, mert google csak a www.killy.hu-t dobta ki? Amúgy mitől jobb nála a FAN 12?

(#637) macikos válasza macikos (#636) üzenetére


macikos
addikt

Közben rájöttem, hogy ezt a ventit még csak 1-2 hete mutatták be :D

(#638) BlacKSouL válasza Haart (#635) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én speciel tennék még hozzá, és magasabb minőségű és árú modellek közül választanék, bár természetesen felhasználás módjától is függ a választás. Mivel én a procihűtőmre tenném ha vennék egy 9,2-est, ezért olyat vennék, ami képes akár 1800 vagy 2000-es fordulatra is, mert lefelé még nyugodtan le lehet szabályozni bármelyiket, de ha utólag kevésnek bizonyul esetleg, akkor gyorsítani már nem lehet, és akkor egy kifejezetten csendes üzemre tervezett modellt néznék ki, ami lelassítva sem hangos, vagy morgós mint az erős, de hagyományos csapágyazású modellek. Házszellőztetésre megintcsak más a helyzet, oda bőven elég olyan ami max 1500-1600 körül megy, le akár ezeket is lehet szabályozni, de még a max fordulatukon is csendesebbek, mint erősebb társaik, és a házat még kellőképpen kiszellőzteti egy ilyen fordulatú venti.
Namost ha a két említett modell közül kellene választani(SilentBlade 92 <-> Coolink X9-1500), akkor ha és amennyiben hiszünk nekik, akkor az adatok tanulmányozása alapján valamivel jobb választásnak tűnik a SilentBlade, mert elvileg ugyanakkora hangerő mellett valamivel több levegőt tol a 100-assal magasabb fordulattal. Ha jól emlékszem árban is nagyjából egy szinten vannak. Kicsit nekem személy szerint furcsa a 2-vel kevesebb lapátos megoldás, de könnyen lehet hogy pont emiatt tud csendesebb lenni. A szín pedig teljesen egyéni dolog, van akinek jó a fekete, van akinek jobban tetszik a zöld lapát átlátszó keretben. Nekem például ez másodlagos, mivel nem látszik.
Tehát e kettő közül én a SilentBlade-et választanám, ami természetesen nem azt jelenti hogy biztos hogy ténylegesen ez a jobb választás :) (Zárójeles megjegyzés:nekem kicsit gyengének tűnnek a lassú üzemű Coolinkek, de csak ''manuális'' szubjektív mérés alapján)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#639) #88920576


#88920576
törölt tag

Hello mindenkinek.

Nem tudom cserélt-e már valaki ventilátort Zalman 7700-Cu-ban? Lehetséges? :W
Szeretném egy Nocuta NF-S12 1200-as modellre cserélni.
Hangban jelentősen halkabb lenne, és azért meg is hűtené a gépem.

Pls. help.

Köszi a hozzászólásokat. :R

(#640) BlacKSouL válasza #88920576 (#639) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha jól megnézed a két ventillátor nem is hasonló felépítésű; nem hiszem hogy könnyű lenne bármire is cserélni a Zalmi eredetijét.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#641) BlacKSouL válasza #88920576 (#639) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Illetve ha teljesen szabványos átmérőjű az eredetije, akkor egy nagyon buher megoldással esetleg meg lehet oldani, csak előtte meg kell nézni hogy hogyan lehet leszedni úgy, hogy akár azt, akár az újat vissza lehessen rá tenni, mert ha megoldható, akkor az új keretes ventiről csak le kell vágni a keretet, mégpedig a motortartó kerek műanyagrész körül a négy távtaró átvágásával, vigyázva a kábelekre. A felerősítésről nem tudok mit mondani, mert már rég volt a kezemben ZM hűtő, és akkor sem azt néztem rajta, hogy hogy lehet rajta ventit cserélni :D
De én őszintén szólva nem kockáztatnék, és nem bántanám.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#642) Haart válasza BlacKSouL (#638) üzenetére


Haart
addikt

Na megvettem a coolink-et x9-1900 as. Siletblade-t azért nem vettem mert ugye van belőle entering bearing és van belőle hydrodinamic. Namost a boltban csak az előző volt. Ami sztem nemjó. Eleve 30E óra csak az élettartama. Ha lett volna hydro akkor azt vettem volna. Így viszont lett egy gyorsabban fogó coolinkem. :C

(#643) macikos


macikos
addikt

Jövő héten lehet veszek egy ilyet: [link]

Érdekelne, hogy van valamilyen hasonlóan magas légszállítású venti, amely ennél halkabb :F , ugyanis 5.25''-ös bővítőhelyre tenném.

(#644) BlacKSouL válasza macikos (#643) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nehéz ügy, mert elég jó az az AC, de talán esetleg ez: [link] viszont elég borsos ára van, több mint 5k. [link]
Úgyhogy összességében lehet hogy jobban jársz az AC-al.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#645) macikos válasza BlacKSouL (#644) üzenetére


macikos
addikt

Köszi!

Gondoltam, hogy nem lesz sok alternatíva.

Közben észrevettem, hogy van ebből PWM-es változat, 400-1500-as fordulattal, 400-as fordulatnál 10.5dB.

Csak kezdenék el árusítani :)

(#646) Haart válasza macikos (#645) üzenetére


Haart
addikt

Alacsony fordulaton inkább akkor már s-flex mert 8DB-vel rohangál 800-as fordulaton és úgy többet szállít mint az ac.

(#647) macikos válasza Haart (#646) üzenetére


macikos
addikt

És szabályozható? mert az arctic-ot ha kell, felvenném 1500-ra, hogy nyomja a levegőt rendesen

(#648) Haart válasza macikos (#647) üzenetére


Haart
addikt

Ezt az s-flexet nem lehet szabályozni, ill lehet de már csak visszafelé :D A legjobb választás ha megveszi az ember a 1600-at pörgő s-flexet és utána azt szabályozza kedve szerint.

(#649) BlacKSouL válasza macikos (#647) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem pont 1600-as S-Flexem van, egy 5V-11V-os szabályzón van(Zalman FanMate2) Maxon így 1450-et forog, min-en 830-at, de 1200 alatt már nincs hangja, pontosabban a hátlapi rácsomon van minimális szélzaj, de amúgy nem sok, közben pedig megfelelően szellőzteti a házam. Vagyis teljes terhelésnél sem kellett tekernem 1250 fölé, a maradék 200rpm-nyi fordulat a tartalék nyárra :) Alapon pedig 950-1000-et forog, és szó szerint néma.

Ja, és ha a 30.000 óra kevés volt a SilentBlade-nél, akkor ezzel kapsz 300.000-et :D ;) S-FDB

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#650) Haart


Haart
addikt

Így van. Ha már sok a szabályozni való venti akkor célszerű egy ventiszabályzót beszerezni mondjuk 3''25 ös floppyhelyekre. Mert kicsit macerás lehet 4-5 ventit szabályozni egyszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.