Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Gorneck válasza csigi (#1350) üzenetére


Gorneck
titán

Mondjuk azok annyira nem is erősek...

Gorneck#1239

(#1352) ChromeX


ChromeX
addikt

a zalman F1, LED-es ventije ugye szabályozható? adnak hozzá 3tűs alaplapi csatit az elég.
vagy valaki tud olyan 80mm ház ventit ami piros, narancs ledes és halk? :R

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#1353) Gorneck válasza ChromeX (#1352) üzenetére


Gorneck
titán

Még az országba sincs...vagy Te láttál már vhol raktáron?

Revoltec ad ki ilyen csillivilli vackokat...oldalukon nézz körbe...[link]

Gorneck#1239

(#1354) KRi2


KRi2
aktív tag

Egy elég gyenge kérdésem lenne:
Mindegyik (ház)venti motorjában található mágnes? mertmost csakúgy rátettem egy 12cm-es ventit a házam tetejére ,és finoman rácuppant. speciel a winchesterek hűtésére állítanám szolgálatba ,és emiigy merült fel a fő kérdés ,hogy nemárthat a wincsiken lévő adatoknak ez a kis mágneses mező? :F

||| | || ||||| | ||| ||

(#1355) BlacKSouL válasza KRi2 (#1354) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Többnyire mindegyikben van. A legtöbb ventinél ami hagyományos felépítésű, általában a rotorban, tehát a lapátokkal együtt forgó "agyban" van méghozzá egy körgyűrű formájában. De nem hiszem hogy akkora mágneses teret hozna létre nagyobb távolságban, pláne tengelyirányban, ami gondot okozhatna a vinyónál. Most én kipróbáltam két nagyobb ventivel is, és nálam nem érzékelhető egyáltalán hogy vonzaná.
És nem is hallottam még olyanról hogy emiatt lett volna gondja valakinek.
Amúgy a kérdés nem hülyeség, de a tapasztalat azt mutatja hogy ez nem veszélyes rájuk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1356) KRi2 válasza BlacKSouL (#1355) üzenetére


KRi2
aktív tag

Ezmost konkrétan egy Noctua NFS12 (1200)-as lenne ,ami ha jól olvastam pont mágneses ,valamint siklócsapágyas keveredésű mechanikával rendelkezik. És tény hogy a motor cimkés oldalán érezhetően majd 1cm-es mágneses mezővel bír. Amire kicseréltem ezt azegy sima (nem sflex-es) Scythe 12-es venti volt ,ami nem rendelkezik ilyen tulajdonsággal.
Nem aggódom csak fura...

||| | || ||||| | ||| ||

(#1357) Tv


Tv
senior tag

Szevasztok! Tundnátok nekem ajánlani 8cm-es házhűtő ventiket, amik nem rezonálnak, viszonylag halkak és nem túl drágák? Köszi :)

(#1358) Vénchopper válasza Tv (#1357) üzenetére


Vénchopper
csendes tag

Szia!
én ezt ajánlanám!
megjegyzem személyes vélemény.
http://www.shopmania.hu/shopping~online-hutok~vasarlas-coolink-venti-80-25-halk-1000rpm-kek~p-171422.html
remélem tudtam segíteni!

(#1359) ANT


ANT
őstag

A héten beszereltem a gépbe egy ilyen rém egyszerű előlapi szabályzó panelt.

Az a gondom, hogy az egyik, rákötött ventinek leszabályozva valami furcsa, fémes zörgő hangja van. A venti egy zöld lapátos Coolink X8-1500. Ez a jelenség a venti csapágyazása vagy elektronikája miatt van? A panelt kizárnám, mivel pl. egy NorthQ ventinek ugyanúgy leszabályozva nincs ilyen hangja. Esetleg tudnátok mondani hasonló ventit, ami nem zörög leszabályozva? (Az említett NorthQ kizárva, amilyen drága volt, abból egy is elég! :DDD )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1360) ¤Demes¤


¤Demes¤
tag

Üdv! Én azt szeretném kérdezni hogy az ilyen előlapra szerelhető szabályzókkal
1: A ventik max fordulatszámánál többet nem lehet velük elérni
2: PWM-es ventit tök fölösleges mellé venni mert semmit nem használ nem?

Ezekután meg tudnátok mondani mi a legnagyobb légszállítású (=>fordulatszámú) 12cm-s ventilátor amit ismertek?

(#1361) Gorneck válasza ANT (#1359) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam a kéklapátos Coolink is ilyen hangot adott...

Gorneck#1239

(#1362) BlacKSouL válasza ¤Demes¤ (#1360) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1. nem, mert az elméletileg a tápegységből kinyerhető maximális feszültség 12V, ami a névleges maximális feszültsége a ventiknek.

2. a PWM-es venti ugyanúgy szabályozható külső, feszültségszabályzós(potméteres) szabályzókkal is, ilyenkor a 3pines csatlakozóra kötve ugyanúgy viselkedik mint a hagyományos 3 pines, 3kábeles ventilátorok.

És ez az általam ismert(és élőben is hallott) legnagyobb légszállítású venti, ám tudom hogy van még nagyobb is, szintén Delta. Bár szerintem pc-s felhasználásra ez is "bőven" elég. Két db motor és két rotor van benne, két külön monitorozható kábellel, kb 3500 a fordulatszáma mindkét rotornak, olyan 60 decibel körül van a hangereje, és 40W körül a fogyasztása. Én nem szívesen kötném alaplapi venticsatlakozóaljzatra(hálistennek nem is lehet :) ), a maga 2,6 Amperes áramfelvételével. Valahol lesz róla leírás is talán...
...Meg is van [link]

Ja, de kapni nem tudom lehet-e nálunk..nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1363) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#1362) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Meg is van a másik Ez még hangosabb, még nagyobb fordulatú, és ugyanannyi a légszállítása.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1364) ANT válasza Gorneck (#1361) üzenetére


ANT
őstag

Aha. Szóval akkor mégis a drágább típusok között keresgéljek? Vagy azokkal is ugyanígy járnék? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1365) ¤Demes¤ válasza BlacKSouL (#1362) üzenetére


¤Demes¤
tag

Jézusom ez már fűnyíró. De kösz a linket, tényleg ilyesmire gondoltam :D

Valamint thanks az infókért is. Én is így gondoltam hogy ha egyszer úgyis 100% hogy potméteres szabályzóval lesz szabályozva, akkor fölösleges a PWM-es (főleg hogy drágábbak is de nem az a legynagyobb probléma)

Elgondolkoztam egy az első beszerzésén, ha másért nem akkor csak poénból, ki tudja mire lesz még jó :))

(#1366) ¤Demes¤ válasza ¤Demes¤ (#1365) üzenetére


¤Demes¤
tag

Utánanéztem egy kicsit ezeknek a szörnyetegeknek, és ami feltűnt, hogy 12V-on ugy 2,65/2,45 Amper kell nekik,míg a legtöbb ilyen előlapi állító max 1A-t tud. Gondolom nem ezekre a tubinákra lettek tervezve. Ha tudtok bármilyen szabályzót ami el is bírja őket szóljatok, én még nem találtam :)

(#1367) BlacKSouL válasza ¤Demes¤ (#1366) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rá kell kérdezni elektrotechnikai boltokban, Javkar szerelőknél, hogy tudnak-e ekkora áramra méretezett 12V-os egyenáramú potmétert, mert biztos van, csak eredetileg nem PC-s felhasználásra. De lehet hogy autószerelők is tudnak segíteni, ott szintén vannak nagy áramra és 12V-ra méretezett alkatrészek, még tán poti is akad. De elképzelhető hogy akkora lesz mint az öklöm, vagy akkora hűtés kell neki mint a prociknak :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1368) Psych0 válasza ¤Demes¤ (#1366) üzenetére


Psych0
őstag

van fogalmad arról, milyen hangos 65db?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1369) Gorneck válasza ANT (#1364) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet...nekem 9es Papst ventik teszik a dolgukat (némi motor hangja neki is is van)...a házam kapott is némi átalakítást ezen a részen ahol van 3db is belőle...sajna valós haszna nem volt a dolognak vagyis volt, de a deltás Chieftec tápom hangja ezt elnyomja...remélhetőleg nem sokáig...venti csere lesz...de lehet táp...

Gorneck#1239

(#1370) ¤Demes¤ válasza BlacKSouL (#1367) üzenetére


¤Demes¤
tag

Ennél a boltnál találtam direkt ők gyártanak hozzá,tényleg akkora kb mint az öklöm :D
A hangra meg ne legyen gond,nem folytonos használatra gondoltam. Amikor meg megy, legyen hangos,legalább hallom hogy még működik. Ennek gondolom úgysincs 300 000 óra működési ideje mint egy AC ventinek :DD

[ Szerkesztve ]

(#1371) ANT válasza Gorneck (#1369) üzenetére


ANT
őstag

A héten kapok kipróbálásra egy Nexust. Kollégámnál leszabályozva is csendes volt. Ha az én előlapi panelemmel is így működik, veszek egyet. (Mer' bilire ülni nem akarok! :DDD )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1372) ANT válasza ANT (#1371) üzenetére


ANT
őstag

Végül két tesztalanyt is kipróbáltam. Nexus SP8025 12L-03 és Noctua NF-R8 1800. Leszabályozva nincs egyiknek sem a korábban leírt hangja! A jobb paraméterek alapján végül a Noctua lesz a befutó. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1373) Gorneck válasza ANT (#1372) üzenetére


Gorneck
titán

Mondtam...

Gorneck#1239

(#1374) csigi válasza ANT (#1372) üzenetére


csigi
addikt

Aztán visszaadni azokat a ventiket a gazdijának! ;]

nofene

(#1375) ANT válasza csigi (#1374) üzenetére


ANT
őstag

Már megtörtént... :P

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1376) Thos


Thos
csendes tag

Üdv all,
6cm-es ventiket (2db)keresnék a coolink u1b2 re (sajna anno nem u1p2-t sikerült szerezni)
a nagyobb hatásfok kedvéért hang nem érdekes...
köszi
T.

(#1377) Oibacsi válasza Thos (#1376) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia!
[link]
Korrekt eladó, keresd a topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#1378) MiB


MiB
tag

8 cm-es ventit keresek, ami halk( kevesebb mint 20db) és 40 m3/h légmennyiséget tud legalább, ezt néztem ki [link]
Van ennél jobb? :R

(#1379) ANT válasza MiB (#1378) üzenetére


ANT
őstag

Van. Hasonlítsd össze a paramétereket.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1380) Gyuri27 válasza MiB (#1378) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1381) _core válasza ANT (#1379) üzenetére


_core
aktív tag

Noctua-anak meg egy szavazat ;) [link]

(#1382) MiB válasza _core (#1381) üzenetére


MiB
tag

Nehülyéskedjetek ez 4x!!!! annyiba kerül :Y :Y :Y Ez már kicsit qva drága :(

(#1383) Gyuri27 válasza MiB (#1382) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amit én linkeltem az nem kerül csak 2x annyiba :DDD
De vicc nélkül én használok egy hasonló ventit mint amit te kinéztél. Hibátlan a drága. Abban a boltban vettem. Tehát te is nyugodtan veheted azt a ventit szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1384) ANT válasza MiB (#1382) üzenetére


ANT
őstag

De azt nem írtad, hogy olcsó is legyen, csak a Coolink-nél jobbat kerestél. Márpedig a Noctua jobb. Alacsonyabb fordulaton több levegőt tol, nagyobb fesz.tartományban működik. (És ha esetleg előlapi panelre is akarod kötni a ventidet, akkor a Coolink megint nem annyira nyerő. Leszabályozva kicsit zörög. Ez személyes tapasztalat.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1385) _core válasza MiB (#1382) üzenetére


_core
aktív tag

Az ara az tenyleg magasabb mint amit linkeltel de nekem megerte.Az NF-R8 2200Ft a NF-P12 3420Ft bruttoba kerult itt videken.A proci hofokom 5C al javult a gyari Infinity-hez kepest tuningnal a 12cm ventivel (terheles alatt neztem).8 as ventit is nagyon szep csendben teszi a dolgat alaphelyzetben ~1200rpm re leszabalyozva.Mar csak egy 9cm valtozatot kell beszereznem ebbol a fajtabol es akkor kiugrik a gepembol a gyari Chieftec venti ami a talan a leghangosabb pedig le van szabalyozva az is ;)

(#1386) MiB válasza _core (#1385) üzenetére


MiB
tag

NF-R8-at én 4k körül láttam, mutas már 1 olyan helyet ahol ennyibe kerül mert akkor veszek :)

(#1387) ANT válasza MiB (#1386) üzenetére


ANT
őstag

HardwareOC-nál.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1388) Gorneck válasza MiB (#1386) üzenetére


Gorneck
titán

Mé nem veszel AC ventit...emlékeim szerint nagyon halk venti és nagyon olcsó... :F

Gorneck#1239

(#1389) MiB válasza ANT (#1387) üzenetére


MiB
tag

ja megtaláltam én is de azé :R Ráadásul ez fixen 1800at pörög amit nem értek mire jó? Mivan ha én vissza szeretném venni mondjuk télen? :(

(#1390) ANT válasza MiB (#1389) üzenetére


ANT
őstag

Adnak hozzá két adaptert, amivel alacsonyabb (fix) fordulaton pörög. Vagy pot.méter.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1391) MiB válasza Gorneck (#1388) üzenetére


MiB
tag

Konkrétan melyikre gondolsz pontosan :F

(#1392) Gorneck válasza MiB (#1391) üzenetére


Gorneck
titán

Válassz...

Gorneck#1239

(#1393) MiB


MiB
tag

Akkor AC jobb mint Coolink, nem zörög?

(#1394) Gorneck válasza MiB (#1393) üzenetére


Gorneck
titán

AC jobb.

Oibacsi, majd tud nyilatkozni...neki van.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1395) MiB válasza Gorneck (#1394) üzenetére


MiB
tag

:R dud

(#1396) MiB


MiB
tag

[link] Akkor ez kéne nekem ugye?

(#1397) Oibacsi válasza MiB (#1396) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem, neked ez kell: [link]
vagy noctua

(#1398) old gray


old gray
addikt

Hi

Szereztem régi fujitsu-siemens gépekből 2db ilyet

A végén a csati nem szabványos volt, így levágtam, szeretném használni, így a végére tennék egy, az alaplapomon található FAN power connectorral kompatibilis csatit, de nem tudom a bekötés sorrendjét. Ezek az adatok vannak:

Szóval a Papst 3 vezetéke:

RED : +
BLUE: -
VIOLET: NTC (hőmérséklet érzékelő?)

És az alaplapon található csati-aljzat 3 helye: (az alaplap kézikönyve szerint)

GND
+12V
SENSOR

Melyiket-melyikkel kössem össze? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1399) BlacKSouL válasza old gray (#1398) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ez azért nagyon vicces, mert a képen egy 4pines molexben a szélső 12V-os lyukba van kötve a piros, és az egyik GND lyukba meg a kék ÉS a lila együtt. :F
Ha bármilyen ventit 4-es molexre kötnek, akkor általában csak a 12V és a GND szálat szokás bekötni, általában a szélső, és az egyik belső lyukba, így 12V, vagy a szélsőt átdugva a másik szélsőbe 5V-on lehet járatni a ventit, de nyilvánvalóan fordulatszámérzékelést nem fog tudni, ilyenkor a 3. vezetéket elrejtjük. Ha 3 pinesbe dugod, akkor:
A csatlakozódugónak azt a lapját nézd felülről, ahol a vezetősínek vannak, és az a vége legyen felfele irányban, ahová a kábel megy, lefelé pedig amelyik az alaplapra csúszik. Ekkor balról jobbra sorrendben a bekötés: GND - 12V - Sens. De ez utóbbi nem hő, hanem fordulatszám-szenzor a ventiben, és ezt a jelet az alaplapnak le tudja közvetíteni. Tehát ez alapján a kék kábel megy az előbbi nézetben balról az első, a GND lyukba, a vörös megy a középső, a 12V lyukba, a lila meg kéne hogy menjen a jobbszélső, a fordulatszám-lyukba.

De mielőtt bekötnéd, csinálj nyugodtan egy próbát: fogsz egy áram alatt lévő üres vinchesterre dugható sima 4 pines molex csatit a gépben, a lilát kihagyod, és a két kábelt meg bedugod úgy hogy a kéket a két középső valamelyikébe, a pirosat meg szemből belenézve(tehát a vágott két sarok néz fölfelé,) a jobbszélső, a 12V-osba. Ha elkezd pörögni, akkor jó. Ha véletlenül mégsem, akkor a lilát még mindig kihagyva megcseréled a kéket és a pirosat. De menni fog.. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1400) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Segítségetekre, zanácsotokra lenne szükségem!
Egy hátsó lapra szerelhető ház ventillátorra lenne szükségem, ami a belső meleg levegőt szívná ki a házból!
Tudnátok Nekem ajánlani 80 ill. 120 mm-es méretben, mert spec jelenleg most nem emlékszem mekkora a méret, a 4 csavar távolsága? :F

Anyagilag ne legyen túl húzós viszont minnél halkabb legyen! Nem kell semmi sallang, a dolgát jól végezze, ennyi!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.