Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Oibacsi válasza tzsolesz (#1700) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát ha ac-t rendelnél, akkor af12025l, de ez nem megy 5v-ről és alapfordulaton (kb 1000rpm) nekem picit hangos...de azt tudnod kell hogy valószínűleg tartósabb mint a yate

(#1702) tzsolesz válasza Oibacsi (#1701) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, már a yate-nél foglaltam állást. csak közben kiderült, hogy hátulra nem fér oda a 12cm-es venti, mert ott csak egy szabvány 8 vagy 9cm-es ventinek van helye.
Csak azt nem tudom biztosan, hogy 9cm-es jó-e oda???? :F :F

Ha jó a 9cm-es is, akkor ez jó lenne 5V-on?

.
Yate Loon D92SL-12 1650RPM 790 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1703) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hello, szeretnék venni a házamba pár db 12cm-es ventit, ami halk, de elég jó légszállitással rendelkezik. valami normálisabbat.
Tudnátok ajánlani valamilyen márkát/ tipust? Thx érte sokat segitenétek:) :R

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#1704) Oibacsi válasza tzsolesz (#1702) üzenetére


Oibacsi
őstag

valószínűleg igen

(#1705) Oibacsi válasza Zolexx (#1703) üzenetére


Oibacsi
őstag

hány darab kellene és mennyit szánsz rá? mennyire akarsz nagy légszállítást ill. kis zajt?

(#1706) tzsolesz válasza Oibacsi (#1704) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is egy ilyen lett helyette. Fő a biztonság....

Yate Loon D80SL-12 2000RPM

(#1707) Zolexx válasza Oibacsi (#1705) üzenetére


Zolexx
aktív tag

5db, dbonként ugy 2-2.5k halknak olyan halk legyen hogy azért ne zugjon annyira a gép a sok ventitől. ugy 22Db körül. és ugy max 1200rpm. légszállitást pontosan nem tudok.
Te milyet ajánlasz? :R

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#1708) Oibacsi válasza Zolexx (#1707) üzenetére


Oibacsi
őstag

scythe kama flex lesz a te választásod, az 1000rpm-es...

(#1709) Oibacsi válasza tzsolesz (#1706) üzenetére


Oibacsi
őstag

de ezt ne nagyon fojtsd le, így is kicsi...1500rpm alá ne menj majd

(#1710) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Haver gépét csendesítgetem, és a ventiknél egy kicsit elakadtam. Ami nélkülözhetetlen és fix, az a táp ventije, de azzal nincs baj, mert egy hete vettük meg az Enermax Pro82+ 425-ös tápot, és természetesen ultracsendes (200W terhelésig nem pörög a venti többet 450rpm-nél!)
A Procin egy Scythe Ninja2 van, aminek a ventijét leszedtem (pontosabban nem raktam fel), mivel az E8200-as prociját 4GHz-en is 50 fokon tartja. Igaz, hogy ebben szerepe van fölötte a táp ventijének, és a CoolerMaster Centurion534-es ház hátsó ventijének is.Ez a hátsó venti 1300rpm-mel kavar, és e helyett akarok tenni vmi csendesebb ventit.
Kell még majd még1 venti, ha a Galaxy GF9600GT karira megvesszük az AC Accelero S1 rev. 2-es hűtőt. Arra kellene majd még egy halk, de jó légszállítású venti.
A kérdésem az, hogy ezek a ventik megfelelnének-e szerintetek. Az 500rpm/7.5dBA menne hátulra (így kb. ugyanannyit forogna, mint a táp ventije), a 800rpm/10.7dBA pedig menne az S1-re a 40CFM légszállítás miatt. A probléma az, hogy ezek csúszócsapágyas ventik. Viszont haverom nem akar már sokat költeni a gépre, így is már sokszorosan túlléptük a keretet, tehát nem akarunk plusz ezreseket kiadni golyós, vagy folyadékcsapágyas ventikre, ha nem muszáj.
Azt szeretném még megtudni, hogy tapasztalaitok alapján hogyan érdemesebb hozzáfogni a halk gép építéshez? Halk ventikkel, amit 12V-ról járatok, vagy nagyobb légszállítású, gyorsabb fordulatú ventikkel, amit leszabályozok/átkötök 5V-ra. Ez utóbbi esetben nem lesz motorhangja a ventinek? Illetve a különböző tipusú csapágyazások (csúszó/golyós/folyadék/maglev) milyen hangjelenség kíséretében kezdenek elhalálozni (morgás/kerepelés/darálás)?
Előre is köszi!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1711) tzsolesz válasza Oibacsi (#1709) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Úgy gondoltam, hogy csinálok egy feszültségosztót, és adok neki kb 8V-ot.

8ohm+4ohm-ot sorosan rákötök a 12V-ra zárva, és a 8-ohmosról lehozom neki a feszt. De lehet nézek majd neki egy potmétert.

8V-on halk lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#1712) Oibacsi válasza tzsolesz (#1711) üzenetére


Oibacsi
őstag

12 ohm kevés lesz...mérd trimmerpotival hogy neked mennyire halk kell

(#1713) Oibacsi válasza elfelejtette (#1710) üzenetére


Oibacsi
őstag

ezeket a ventiket felejtsd el, hangosak, csapágyhangjuk is van...a csapágyok kül. típusainak változó a hangja de egy jó siklócsapágyast sem hallasz meg....ha olcsón szeretnél esetleg nézd meg a folyadékcsapágyas ac ventiket

(#1714) tzsolesz válasza Oibacsi (#1712) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igazad van, rákötök egy trimmert, addig tekerem míg el nem halkul, és még megfelelő levegőt visz. Majd megmérem multiméterrel, és a kapott értéket helyettesítem ellenállással. :R

(#1715) elfelejtette válasza Oibacsi (#1713) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ezekre gondolsz:

AF12025L:
Dimensions: 120 x 120 x 25mm
Rated Fan Speed: 1000 RPM
Air Flow: 37.0 CFM / 62.8 m3/h
Noise Level: 22 dB(A), 0.4 Sone

Arctic Fan 12 PWM:
Dimensions: 120 x 120 x 38.5mm
Rated Fan Speed: 400 - 1500 RPM
Air Flow: 56.3 CFM / 94.7 m3/h
Noise Level: 10.0 dB(A) - 23.5.0 dB(A), 0.08 Sone - 0.5 Sone

AF12025 PWM:
Dimensions: 120 x 120 x 25mm
Rated Fan Speed: 400 - 1500 RPM
Air Flow: 56.3 CFM / 94.7 m3/h
Noise Level: 10.5 dB(A) - 24.5.0 dB(A), 0.05 Sone - 0.6 Sone

De akkor most még mindig az a kérdésem, hogy ezeknek leszabályozva 5V-ra (mivel nem tud PWM vezérlést a GIGA P35C-DS3R lap) milyen teljesítményűek, és hangúak lesznek (mivel teljes fordulaton ez a 22-23-24dBA szerintem nem igazán lesz halk, mikor direkt rászántunk majd' 19k-t az ultracsendes Enermax Pro82+ tápra).

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1716) Oibacsi válasza elfelejtette (#1715) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem vagyok benne biztos hogy meglesznek 5v-on...a gyári hangértékeknek pedig sose higyj...az af12025l ventivel próbálkozz

(#1717) elfelejtette válasza Oibacsi (#1716) üzenetére


elfelejtette
veterán

"a gyári hangértékeknek pedig sose higyj"
Ezt hogy érted? Több, vagy kevesebb?
Sajna eddig még mindig úgy jártam a ventikkel, hogy amikor ráírták, hogy pl. 1600rpm +-10%, akkor tutira 1760-at pörgött fullon.
Tehát szerinted egy hangtalan gépbe ez jó lesz?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1718) Oibacsi válasza elfelejtette (#1717) üzenetére


Oibacsi
őstag

neccesen...totál hangtalanhoz yate loon d12sl 5v-on vagy ez 7v körülire fojtva
a gyári értékeknél pedig annyi hogy van aki többet ad meg, van aki kevesebbet hangerőben mint valójában ill. sokat számít a hangszín is

(#1719) elfelejtette válasza Oibacsi (#1718) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor TE milyet tennél egy hangtalan gépbe? YL?
És azt honnan lehet beszerezni? TTS?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1720) elfelejtette válasza elfelejtette (#1719) üzenetére


elfelejtette
veterán

TTS-nél nem látok ilyet... :(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1721) Oibacsi válasza elfelejtette (#1719) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem hátul van egy af12025l elöl pedig egy yl 5v-on
Nyugdíjastól szoktam rendelni

(#1722) Henk válasza elfelejtette (#1717) üzenetére


Henk
veterán

Én úgy vettem észre,hogy a valóságban mindig hangosabbak a ventik mint a gyárilag megadott értékek.
Igazán hangtalan gépet pedig léghűtéssel nehéz építeni.Persze ez függ attól,hogy kinek mi a halk.
Amúgy 5v-on sok venti nem indul már el mert ez kevesebb mint az indító fesz-e.A nagyon vissza szabályzott ventiknél előfordulhat még,hogy elkezd morogni vagy rázkódni.
Én most 800-as s-flex-eket használok 9v-on.Ezt így halknak mondom,de itt már a légszállítás is elég gyér,ezt is bele kell kalkulálni.
Meg az ára is más mint mondjuk egy AC-nek.

(#1723) elfelejtette válasza Henk (#1722) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Egyelőre kicsit megváltoztattam a tervezett kialakítást eképpen:
1. A CM Centurion534 házból kiszedem alulról a vinyó tartó boxot, és a két WD AAKS vinyót távtartókkal bepakolom a DVD Írók alá.
2. Az első házventit is kiszedem, és kábelkötözővel, vagy sima befőttesgumival berakom a vinyók elé. Ezzel kiküszöbölöm a venti rázkódása miatt a ház rezonálását, és a vinyók is hűtve maradnak. A proci - északi-híd környéke is több levegőt kap így, mivel a vinyó tartó box teljesen lefogta az első venti légáramlatát.
3. Hangelnyelő szivaccsal, és parafával megpróbálom hangszigetelni a házat.
Így egyelőre talán megúszom venticsere nélkül.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1724) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok van egy Cooler Master (R4-L2S-12FB-GP) tipusú ventim[link]
Ma bekapcsoltam a gépet és azt vettem észre mintha a balalsó LED elkezdene vibrálni teljesen rendszertelenül, majd egyszer csak annyi kialudt a többi 3 LED világít úgyan úgy....Kérdésem az lenne hogy mitől aludhatott ki?Egy LED kitudna égni? :R Köszi előre is.

(#1725) Oibacsi válasza Dyno (#1724) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szerintem kontakthiba lesz.

(#1726) Dyno válasza Oibacsi (#1725) üzenetére


Dyno
veterán

Kiégni kiéghetett?Mert olyan volt mint amikor egy villanykörte kiég....Amúgy ha kontakthiba azt visszavihetem gariba? még van rá 9hónap.

(#1727) Oibacsi válasza Dyno (#1726) üzenetére


Oibacsi
őstag

egy lednek nem szokása kiégni...

(#1728) Dyno válasza Oibacsi (#1727) üzenetére


Dyno
veterán

Igen legjobb tudomásom szerint én is így tudom.De akkor valszeg maga a venti kontaktos?És akkor vihetem gariba?

(#1729) Oibacsi válasza Dyno (#1728) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem a nyák és led közt van, mert amúgy a forgás is fura lenne
a garit meg a bolttól kérdezd:)

(#1730) Dyno válasza Oibacsi (#1729) üzenetére


Dyno
veterán

Mármint milyen nyákra gondolsz?Alaplapra van amúgy dugva, bocsi a hülye kérdésért, de nem nagyon volt még bajom ventivel, főleg nem ilyen. :R

(#1731) Oibacsi válasza Dyno (#1730) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát a ventiben is lennie kell nyáklapnak

(#1732) Dyno válasza Oibacsi (#1731) üzenetére


Dyno
veterán

Jaa, már attól féltem hogy az alaplapom, akkor majd szerintem vissza viszem.Csak kell valamit venni átmeetileg helyette.

(#1733) Zolexx válasza Dyno (#1732) üzenetére


Zolexx
aktív tag

SZia, nekem is van ilyen ventim, és nálam is jelentkezett ugyan ez, elsőnek 1db ment ki majd még 1. De mivel én házzal együtt vettem ezért nem nagyon aggaszt a dolog. Én is csodálkoztam hogy mi történt vele, ki is szedtem mozgattam a csatiját, de nem jutottam vele semmire. Ha garis visszaviheted szerintem nyugodt szivvel. :)

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#1734) Dyno válasza Zolexx (#1733) üzenetére


Dyno
veterán

Hello-Szia, köszönöm hogy írtál tapasztalatodról, legalább megnyugodtam, veszek helyette egy másikat, de mindenféle képpen vissza viszem majd aztá jó lesz a másik gépembe.Azért ez egy kicsit csalódás számomra. :( Még egyszer köszönöm. :R

(#1735) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Na, gyerekek. Megjött a két ventim(Yate) egy 8, és egy 12cm-es venti. A 12cm-es venti fogja befelé fújni a levegőt a hát oldalán, és 8cm-es fogja kifelé szívni a ház hátoldalán.

Kérdésem: Hogyaan, hová, és milyen módon csatlakoztassam a ventiket. A 12cm-es ventit 5V-ról szeretném üzemeltetni, a 8cm-eset meg még nem tudom. állítólag ha nagyon lefolytom a 8cm-eset, akkor nem lesz elég légszállítása. Viszont nem szeretném ha hangos lenne.

Segítséget, tanácsot szívesen fogadok, mert nagyon kezdő vagyok ezen a téren. :B

(#1736) Oibacsi válasza tzsolesz (#1735) üzenetére


Oibacsi
őstag

az 5v-hoz olyan adapter fog kelleni hogy a tápról üzelmeltethesd a ventit, és ott kell 5v-re kötni...a 8-ashoz meg azt mondom forrassz egy ellenállást a piros vezetékbe, sztem egy szabvány 68ohm-os megteszi

(#1737) tzsolesz válasza Oibacsi (#1736) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, a 12cm-eset az alaplapról nyomom, és 60%-ot állítottam be neki a bios-ban, így 850rpm körül megy az everest szerint. De tényleg nem hangos. Pláne hogy ablakszigetelő gumicsíkból vágtam alá peremeket.

Mindjárt megnézem, hogy alaplapról tudom-e vezérelni a 8cm-eset.

Ha nem akkor jön az ellenállás. :R

[ Szerkesztve ]

(#1738) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Áhh, nem jó a másikat nem szabályozza a lap. csak 2000rpm-en megy. És azt írja rá, hogy tápegység.

Úgy is jó, ha így kötök rá ellenállást? Tehát hogy az alaplapra van kötve?
A másik jó úgy ahogy van, nem okoz gondot az alaplapnak? :F

Mekkora teljesítményű ellenállás elég erre? Elég egy olyan is mint pl. egy régi kis szar piaci magnóban van?? Fos színkódos nyikkhaj?? :F

[ Szerkesztve ]

(#1739) Oibacsi válasza tzsolesz (#1738) üzenetére


Oibacsi
őstag

ki kell számolni, de úgy kb 0,15a-t vehet fel(legyen rá akár 0,3 ráírva), sztem 70 ohm körül próbálkozz
ha nincs multimétered, akkor úgy kérd a boltba
az alaplapnak nem fog problémát okozni, ő kiküldi a feszt és annyi...így még kevesebb áramot is fog felvenni

(#1740) tzsolesz válasza Oibacsi (#1739) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én úgy gondoltam, kiforrasztom valami régi panelból. ;]

(#1741) Oibacsi válasza tzsolesz (#1740) üzenetére


Oibacsi
őstag

ez eddig oké, de meg is kell mérni

(#1742) elfelejtette válasza tzsolesz (#1738) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A 8cm-es ventit véletlenül nem abba a csatlakozóba dugtad, amelyikbe a táp ventijének a fordulatszám monitorozó csatiját kell dugni?
Szerintem egyszerűbb lenne, ha a 8cm-es venti csatiját dugnád oda, ahol a 12cm-es venti van, mivel azzal a csatival tudnád vezérelni, a 12cm-es ventit pedig tápról molex csati tükrözéssel kösd be 5V-ra.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1743) tzsolesz válasza Oibacsi (#1741) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Persze van multiméterem. Csak most itthon olyan ellenállást nem találtam. Helyette találtam egy csomó trimmer potit, de az 100K-ós, így lehetetlen beállítani rajta 70ohm-ot. Megmozdítod, és már is 10-20-30K. :W

A fene egye meg, holnap télleg vennem kell egyet. Csak hát egy 3000-es községben természetesesn nincs elektronikai bolt. Így hát át kel ugranom holnap a szomszédba ellenállást venni. De lehet inkább csak keresek itthon valamiben. :U

elfelejtette: Hey You, lehet hogy mondassz valamit. A 8cm-es ellessz 60%-on, a 12cm-es meg 5V-ról elmegy. De hogyan is van ez az 5V?

Adott a tápcsati 4 ere: fekete, piros, sárga, fekete. És adott a venti 3 ere: piros, sárga, fekete. Melyiket melyikre kössem, hogy 5V-ot kapjon. Annyit tudok, hogy a sárga+fekete az 5V.

[ Szerkesztve ]

(#1744) Oibacsi válasza tzsolesz (#1743) üzenetére


Oibacsi
őstag

rosszul tudod, a piros a +5v, a fekete mind2 föld

(#1745) tzsolesz válasza Oibacsi (#1744) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A sárga a +12V? :F

(#1746) Oibacsi válasza tzsolesz (#1745) üzenetére


Oibacsi
őstag

igen, nálam biztosan...feltételezem hogy más tápnál is így van, nem csak az én fsp-mnél:D

(#1747) elfelejtette válasza tzsolesz (#1745) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azért írtam a tükrözést. A molex csatis venti csatlakozók a sárga és a szomszédos fekete vezetékre csatlakoznak. Ha a tápból jövő egyik molex csati sárga és piros vezetékét felcseréled, és ebbe dugod a ventit, akkor fog 5V-ot kapni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1748) tzsolesz válasza Oibacsi (#1746) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, csak éppen elektrotechnikailag logikátlan. :DDD

elfelejtette: Így lesz. De már csak holnap. :R

(#1749) ulveczkii


ulveczkii
tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem amire bár tudom a logikus választ de azért szeretném valami hozzáértőbb hozzászólását megerősítésképpen. :)
Ugyebár nekem van egy Zalman ZM-MFC1 tipusú előlapi ventillátorszabájzóm aminél a linkelt oldal tanulsága szerinti egy csatornán maximálisan ledható teljesítmény 7W.
Namármost én nemrégiben vettem 3 db sharkoon S1402590S-3 14cmes ventillátort a gépházam elejébe aminek a teljesítményfelvltele maximálisan 0.87W a mellékelt papítok szerint.
Ez az adat nekem kicsit kevésnek tűnik egy ekkora venti esetében még akkor is ha csak 900at forog de nem értek ennyire hozzá. Tehát a kérdésem az lenne hogy merjem e mind a 3 ventit egy potira kötni hisz meg se közelíti az összteljesítmény a 7W-ot vagy inkább vessem el ezt az ötletet?

[ Szerkesztve ]

(#1750) Nyugdíjas válasza ulveczkii (#1749) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most hirtelen hagytam a szmolgatást, én csak azt tudom mondani, mint gyakorlati tapasztalat, hogy nekem egy időben 6! db S-FLEX ment egy Zalman FAN-MATE2-ről, szóval szerintem no para :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.