Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) replika


replika
tag

hol lehet 80*80*15 csendes , jó teljesítményű ventit venni?

cya

(#202) Slax válasza replika (#201) üzenetére


Slax
senior tag

Itt [link]. És itt kérdezősködhetsz is [link].

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#203) Antonio


Antonio
senior tag

... sziasztok ...

... van egy 2 éve működö gépem, a ház tetején egy elszívó ventilátor (házhoz volt) ... mostanában főleg az elmúlt 2 nappaban meg most is ... nagyon hangos,
bekapcsolom a gépet minden ok. semmi hang csak halk zümmögés ... aztán 1-2-3 óra után elkezd egyszercsak hangossan berregni, zümmögni stb ..., de ha lekapcsolom és meg bekapcsolom a gépet megint halkan megy,
pl ha megütögetem kocogtatom a házat akkor mindig máshogy berreg :DD

ennyi ideig bírják ezek a (noname) házventik? vagy van valami megoldás, vagy vegyek egy újat? gondolm 1-2 ezer forint egy ilyen kis ''vacak'' ...

régebben is csinált olyat hogy egyszer csak elkezdett berregni párpercig... aztán elmult :F
de most nem akar ... szédszettem megnéztem a ventit megint visszaraktam jól meghúztam a csavarokat, de másnap megint pár óra után elkezdett berregni zümmögni ...

aztán elég idegesítő (mert amúgy megszoktam hogy csendes a gépem)

csere? ...
belenéztem csak úgy depo-on milyenek az árak
vannak csúszócsapágyas meg golyóscsapágyas-ak

hang/zaj ill élettartalmat figyelembevéve melyik a jobb válsztás?

előre is köszi :)


Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#204) Bubu79 válasza Antonio (#203) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Úgy tűnik szétkopott a ventidben a csapágy :(
Meg lehet próbálni szétszedni és kitakarítani, de kevés a remény, hogy csendesebb lesz.
A siklócsapágyas kivitelek kicsit talán csendesebbek, cserébe viszont a golyós csapágyas kivitelek tovább bírják ( bár mostanság már a golyós csapágyasak sem morognak vészesen )
Egy átlag venti valóban belefér 1-2 ezer forintba, viszont ha extra csendesre vágysz, akkor akár a kétszeresét is elköltheted rá.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#205) barnam_


barnam_
nagyúr

Tudnátok ajánlani olyan 9cm-es házventit, amelynek 50 CFM körül van a légszállítása?

(#206) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hali

Akinek esetleg kell EGYEDI OLDALFAL (plexis) akármilyen az általa kiválasztott kép mintájára,akár az oldalhoz nem kapcsolódó elemekkel vagy EGYEDI HŰTŐRÁCS (8-as,9-es,12-es) fényes, vagy matt az küldjön egy emilt a diszracsok@freemail.hu-ra.
Az árakat még nem tudjuk előreláthatólag a 8-as, 9-es 1-2 eFt között a 12-es 3 eFt körül lesz.
Az első oldallap (saját) most készül ez lesz rajta:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060101/tigris_contur_black_and_white_200_189_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
persze nem ilyen körvonalasan hanem igényesen betöltött részekkel.
Kb 2 hét és kész van akkor teszek fel egy képet róla.

Oldalapoknál az eredeti oldallap elküldésével tudjuk megcsinálni a kiválasztott mintát.
Ár egyeztetés szerint.

(#207) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Már talán jövö hét közepén tok mutatni egy plexis oldallapot.

Addig is itt egy egyedi hűtőrács (még nem fémből):

[link]

(#208) barnam_


barnam_
nagyúr

Valaki a #205-re?

(#209) BTommy


BTommy
csendes tag

Hi!

Valaki tudna ajánlani nekem egy 9cm-es házventit:

-kb. 2000 ft legyen max
-ne legyen túl hangos

ja és télleg a 25 dba az hangos? mert 2db 80mm-est veszek ami 25 dba-s!

ennyi kösz! :R

(#210) BTommy válasza BTommy (#209) üzenetére


BTommy
csendes tag

up!

(#211) barnam_ válasza BTommy (#209) üzenetére


barnam_
nagyúr

Up! :D
Hogy hangos-e a 25 dB?
Van egy 8 cm Enermax ford.szabályzós ventim, arra az van ráírva, hogy max 2800 +- 10% RPM, 26 dB. Úgy hogy elötte van a ventirács, pörög 3300 RPM-et, és rohadt hangos. Multkor kivágtam a rácsot, most max. 2900-3000 RPM-et pörög, és már halkabb :D
Sztem a 25 dB még elviselhető, persze attól függ mennyire zavar a zaj. :)

(#213) BTommy


BTommy
csendes tag

Na szal még1x vki tud ajánlani egy 92 mm-es ventit elfogadható árban max 2500 ft bruttóban.

- fordulatszám 2500RPM körül
- zaj 25dba
- elfogadható légszállítása is legyen

(#214) Met


Met
nagyúr

Hello!

Van a gépház oldalán egy 8cm-es ledes ventillátor, az alaplapra van rádugva. Milyen progival tudom leszabályozni a sebességét?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#215) zsommi válasza Met (#214) üzenetére


zsommi
senior tag

Tud az a venti ilyen funkciot egyáltalán?
Mert ha nem akkor semmilyennel...
Max ujj-funkcioval..;)

(#216) Met válasza zsommi (#215) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy tud e azt nemtudom de nem hiszem, hogy kellene tudni, elvégre ha rákötsz egy potit és azzal szabályozod az áram mennyiséget akkor változik a sebessége. Vagy nem? :F

A másik, mi van akkor ha kevesebb áramot adok neki? Rákötöm a tápra és ott az egyik szálat átkötöm, akkor kevesebb áramot kap és lassabb lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#217) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Egyedi plexis oldallapok és hűtőrácsok készítése kép alapján:www.fdiszracsok.freeweb.hu

(#218) BTommy


BTommy
csendes tag

up!

Szóval a ventinek nem kell 2500 RPM-en mennie, hanem a légszállítása legyen olyan 32 CFM körül, mert a 2db 8cm-es ventim is ilyen és hogy ez kevesebbet szív ki, mint amennyit a másik kettő be.

és zaj olyan 25 dba alatt

kösz!

(#219) Match


Match
tag

Hello.Valaki el tudja nekem mondani,hogy melyik venti kell befele es melyik kell kifele fujjon?
Van 1 ventim hatul 1 elol es 1 oldalt.
Elore is koszi. :R



[Szerkesztve]

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#220) Met


Met
nagyúr

Az első mindenképpen befelé szívjon, mivel a táp is kifelé fújja így huzat lesz bent, ebből adódik, hogy a hátsó meg kifelé fújjon. Az oldalsó meg befelé szívjon.
Szerintem az oldalsó ''felesleges'' bár ha látvány elem akkor mehet:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#221) BTommy


BTommy
csendes tag

up! lécci! :O
sűrgős lenne

(#222) BTommy válasza Met (#220) üzenetére


BTommy
csendes tag

Oh kösz!

hát én is így terveztem: első be, hátsó ki.
oldalra nem akartam venni ventit, mert többen is írták hogy csak bekavar a légáramlásba.

Így előre vettem egy 8cm-es ventit, felülre egy 8-ast, meg hátra szándékozok egy 92-est de nem tom milyet, mert túl drágák.
5let?

(#223) EQMontoya válasza BTommy (#222) üzenetére


EQMontoya
veterán

themaltaek 9.2-es ventije tök halk, és jól kavar... amúgy az oldalsó venti 1általán nem csak bekavar, nagyon is sokat számit... vidkarira, procira és memre fúj ugyanis... nekem tt tsunamiba stock hütővel átag 5 fokkal hidegebb a 3.2es athlonom, mint osztálytársamnak venti nélküli házban 7700B CU-val.. sztem ez elég sokat mond, de Te tudod :))

Same rules apply!

(#224) Etok


Etok
csendes tag


Üdv Mindenkinek!

Kettő nagy gondom van, amiért hozzátok fordulok. A mostani számítógép házamban, csak egy ventilátor van és nagyon melegszik a rendszer. (60-64 fok szokott lenni.) Még egyet be kéne tennem, de nincs hely számára. Ami venti van, a házba, az egy 8 cm-es. Van az oldalon ugyan egy 12 cm-nek kialakítva hely, de a proci hűtője miatt oda nem lehet tenni. Máshova meg nem lehet a helyhiány miatt pakolni. Ezért kell vennem egy új házat.
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani egy egyszerű, nem túl csicsás, drága (drága fogalma nállam a 35 e feletti) házat. Aminek elől meg hátul is van egy-egy ventilátornak kialakítva hely. Valamint egyszerű a ház oldalait leszedni és visszatenni. Szóval szerelni.
A 460 W-os tápom egy neve nincs zajos darab. Azt is le szeretném cserélni. Hallom, hogy van olyan táp, aminek a gyártója örök garit biztosít termékére. Azt viszont nem tudom melyik gyártó. Tudjátok, melyik gyártó ez?
Kinéztem magamnak egy tápot és egy házat. Mi a véleményetek ezekről?
Ház: ASUS TA-362 VENTO
Táp: Chieftec DT550A2 550W Aktív PFC

Köszönöm előre is a válaszokat.

ETOK

(#225) Etok


Etok
csendes tag


Üdv Mindenkinek!

Kettő nagy gondom van, amiért hozzátok fordulok. A mostani számítógép házamban, csak egy ventilátor van és nagyon melegszik a rendszer. (60-64 fok szokott lenni.) Még egyet be kéne tennem, de nincs hely számára. Ami venti van, a házba, az egy 8 cm-es. Van az oldalon ugyan egy 12 cm-nek kialakítva hely, de a proci hűtője miatt oda nem lehet tenni. Máshova meg nem lehet a helyhiány miatt pakolni. Ezért kell vennem egy új házat.
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani egy egyszerű, nem túl csicsás, drága (drága fogalma nállam a 35 e feletti) házat. Aminek elől meg hátul is van egy-egy ventilátornak kialakítva hely. Valamint egyszerű a ház oldalait leszedni és visszatenni. Szóval szerelni.
A 460 W-os tápom egy neve nincs zajos darab. Azt is le szeretném cserélni. Hallom, hogy van olyan táp, aminek a gyártója örök garit biztosít termékére. Azt viszont nem tudom melyik gyártó. Tudjátok, melyik gyártó ez?
Kinéztem magamnak egy tápot és egy házat. Mi a véleményetek ezekről?
Ház: ASUS TA-362 VENTO
Táp: Chieftec DT550A2 550W Aktív PFC

Köszönöm előre is a válaszokat.

ETOK

(#226) BTommy válasza EQMontoya (#223) üzenetére


BTommy
csendes tag

Szal az oldalsó venti az használ vmit? hmmm...

Okés köszi majd még meggondolom a dolgot. :R

(#227) Met válasza Etok (#225) üzenetére


Met
nagyúr

A Chieftec jó választás és örökgaris.
Házat meg jobb ha úgy választasz, hogy megnézed a helyszínen vagy neten, ki tudja Neked mi jön be. Általában oda van írva, hogy csavar nélkül szerelhető és a mostani házakban általában mindíg van hely ventillátoroknak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#228) Met válasza BTommy (#226) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is csak egy oldalsó ventim van:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#229) zolisz83 válasza Etok (#225) üzenetére


zolisz83
tag

Nem néztem meg, de ennyiért nem lehet sz@r! :)
((Remélem a fölös a cuccaid nem a kukába szánod, ha mégis akkor inkább szólj :p))

.-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -..--///... --- ... ... --- ... ... --- ... ... --- ...

(#230) Etok válasza zolisz83 (#229) üzenetére


Etok
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos zolisz83, nem tudom eladni neked, mert a tesómnak kell. Miért akarjá(k) lecserélni a házat, azt ne kérdezd, mert halványlila gőzöm sincs. Én gépem volt és én olyan optimálisra belőttem az egészet, hogy kész gyönyör volt vele 'dolgozni', játszani. Halk volt, nem melegedet még totális terheléssel sem vészesen. Egyszóval jó volt. De, ha neki mégsem kell, akkor szólok.

[Szerkesztve]

ETOK

(#231) Frenky89


Frenky89
őstag

:R :R :R [link] :R :R :R

20%-on 234-es fordulaton még forog, bár levegőszállítás már nem számottevő
100%-on iszonyet mennyiségű levegőt szállít, de már van egy minimális légzaj
rezgés nulla
motorzaj csak akkor ha ''belehajolsz'' a ventibe

A vinyóm elé raktam, ahol előzőleg egy 8-as SB kerregett és 36-38°C-on tartotta a vinyót elviselhető hangszint mellett. Ez most 50%-on 28°C-on tartja a vinyómat.

3,6k-ért nagyon megérte!

:R :R :R Nexus :R :R :R

(#232) x_o_n válasza Etok (#225) üzenetére


x_o_n
veterán

sztem inkább egy chieftec házat vegyél chieftec 400wattos táppal már 25e és cserélj hütöt a procin az kb 5e egy jobb.
a vento ház csicsás de nem jó am szellözése és egy gamer gépnek kicsi

(#235) Mr-Pamacs válasza Etok (#225) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Csak csatlakozni tudok az elöttem szólóhoz.
Én is most vettem egy Chieftec BA-01-es házat. Megérte az árát. 37k volt persze jan1. elött vettem eyg héttel. Azóta már csak 35k, persze ezek vidéki árak, pesten biztos olcsóbb. És az sem mellékes hogy egy profi táppal van (chieftech 400W-os)

(#236) bbazsy


bbazsy
őstag

hali..

kellene nekem 2-3 8cm -es venti, de valami halk.
ki mit ajánl ?
-megvettem 7000es zalmant, és baromira meglepődtem, többit is szeretném elqssoltatni valamennyire :)

meg esetleg valami normális winchesterhutot normál áron?

..

(#237) beencee válasza Etok (#225) üzenetére


beencee
senior tag

Igen , csatlakozom a többiekhez. Az ASUS Vento nekem is nagyon bejött, egy iszonyat király kinézetű cucc, de ''légügyi'' szempontból, egy iszonyat rosszul tervezett valami. :( Főleg annyi pénzért. :((

(#238) Met


Met
nagyúr

Ma visszaraktam a gép oldalát amin van egy venti, kevesebb feszt adtam neki így lassabban forog.
Terhelés alatt a procihűtő stabilan megy 1800-on míg oldallap nélkül párszor felpörgött. A proci jó 10 fokkal hidegebb alapjáraton. 3 gigás prescott gyári hűtővel 43-44 fokos, az alaplap 33.
Szóval elég egy venti csak jó helyre kell tenni :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#239) Heineken Tom


Heineken Tom
tag

Holnap megjön a Casetek CK 1020-5A házam :DD

Elöl 80mm, felül 80mm, hátul 92mm-es ventikkel!
Azt később lehet kipróbálom mennyit használ az oldalsó venti...csakmert elég eltérő vélemények vannak a hasznosságáról :F

(#240) Mr-Pamacs válasza Heineken Tom (#239) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Érdekes az a ház. Nem teccik az elején az a ''figura''. Mondjuk nekem már kicsi lenne. De jó szine van a kéknek.

(#241) Heineken Tom válasza Mr-Pamacs (#240) üzenetére


Heineken Tom
tag

Kicsi lenne?

Akkor neked valami rohadt nagy ház kell, mert ez sem kicsi.
Az a kicsi ami nekem van most: 36 cm magas :)
egy darab 4cm-es ventihellyel ;]

[Szerkesztve]

(#242) x_o_n válasza Heineken Tom (#239) üzenetére


x_o_n
veterán

ha kifele sziv az oldalsó akkor van értelme,pld a chieftec házaknál oldal lapon 2 db 9cm nek van hely 1 a procifelölk 1 pedig a vga és a többi jkari tól szellözi ki a meleg levegőt

(#243) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

:))
Nekem egy Chieftec Ba-01 BBB-s házam van 65 cm magas, 50 cm mély, 24 cm széles. Na ez nagy. :DDD

[Szerkesztve]

(#244) Heineken Tom válasza Mr-Pamacs (#243) üzenetére


Heineken Tom
tag

Há az télleg nem kicsi :DDD

De ma megjött az új házam végre: Casetek CK 1020-5A :DD
Eddig elől, felül 8 cm-es venti!

+majd egy 9cm-es venti hátul, csak előtte megnézem hogy oldalra a proci elé rakom, és akkor mennyit használ. És ha használ veszek egyet oda is. :C

[Szerkesztve]

(#245) Ripley válasza x_o_n (#242) üzenetére


Ripley
tag

Ezt az én tapasztalataim cáfolják:
Nekem a proci feletti az oldallapon befele fúj, és így jobb a hűtés, mint ha szív, a hátlapon, meg a táp alján levő kifele fúj. Bár igaz, hogy az enyém nem egy Chieftec ház.
[link]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#246) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy.

Csinált már valaki olyat h az alapból kék ventibe zöld ledet tesz? Mi lett a végeredmény? ha lehet képet.

(#247) szandisas


szandisas
senior tag

Hali! engem az érdekelne(lehet már kérdezte vki), hogy hogyan lehet megoldani azt-ha meglehet-, hogy kikapcsolt állapotban is világitson a cpu cooler, és a venti ne pörögjön...
tehát állandó világitás lenne, de nem mindig hűtene. :F

aláírás

(#248) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Nem nagy szám de azért beteszem:
[link]

Ha érdekel egy szép CD-helyére beépíthető rejtett kapcsolótábla itt megtalálod:
[link]

[Szerkesztve]

(#249) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#248) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Vélemény?

(#250) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Tettem fel uj rácsokat a weblapra, ha gondoljátok nézzétek meg.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.