Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) BlacKSouL válasza Zewa (#800) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem nagyon van Mo-on hely ahol lehet kapni önállóan, a GlacialTech NorthPole-ban ilyenek vannak, de külön nem forgalmazzák tudomásom szerint. Régen a GlacialTechnek volt ilyen ventije önállóan is, de most már nem nagyon. Itt lehet esetleg megkérdezni: [link] Az Evercoolnak van 15millis modellje, de nálunk nem nagyon lehet kapni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#802) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#801) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jah, hát dehogynincs: [link] Nem olcsó, de van. És még asszem átlátszó is...Ja, nem, csak ezüstszínű: [link] [link] Ledesben nincs 15 millis

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#803) Zewa válasza BlacKSouL (#801) üzenetére


Zewa
senior tag

Pontosan abba kéne :DDD Beszereléskor véletlen leejtettem :D Everflow- R128015DL kéne 1 db vagy 2 vmien más.. :D .


szerk:: van ám ára.. :O

[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#804) Pero


Pero
senior tag

hali, tudtok nekem ajánlani ventit ami nem rezeg, csendes jah és 8cm-es kellene,

(#805) BlacKSouL válasza Zewa (#803) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Senerit Hungary-t meg kéne kérdezni, hogy nincs-e nekik ilyen(vagy más) esetekre ebből a ventiből, illetve hogy egyáltalán 15-ös ventijük. Mondom, régen volt nekik, én még haver gépébe olyat vettem de igaz az három éve volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#806) BlacKSouL válasza Pero (#804) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Innen a Noiseblockerek, a Papst, vagy a NorthQ Ceramic : [link] A Papst már nagyon kevés levegőt tol, de 0 hangja van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#807) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ahoy!

Azt szeretném kérdezni, nagyjából hány fokot számítana mínuszban a processzort tekintve, ha beszerelnék a zárt ASUS házamba egy 12 cm-es ventit (ami nagyon-nagyon halk lenne :DDD ). Van értelme csak egy db házventinek, vagy kellene akkor már egy előre és egy hátra is :F

Mit tudnátok ajánlani: halk legyen és ne legyen több 2-3.000 Ft-nál... :B

Köszi! :R

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#808) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#807) üzenetére


Anubis_9
őstag

Bocs, az előbb kimaradt! :B
Szóval ez az a ház:
[link]

A kérdés: hogyan lehet a 8 cm-es ventihelyekre beszerelni 12-es ventiket. Azért kell 12-es, mert annak a működése halkabb mint a 8-asé. Ugye jól tudom :F

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#809) BlacKSouL válasza Anubis_9 (#807) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van értelme, egyrészt megszabadítja a házat a melegtől ami a prociról lejön, másrészt mivel nyomáscsökkenést okoz odabent, de elől bemegy a levegő a réseken, tehát mindig jön kintről a hideg utánpótlas.
A hatékonysága függ a procihűtőtől is, de átlagban minimum 4-5 fokot javít a procihőmérsékleten. Legalábbis nekem kb ennyi. Kikapcsolva 43-44 fokos a proci, ha bekapcsolom lassan forgóra, akkor 38-39 fokos. És a ház méretétől is függ, a tágas házban jobban eloszlik a meleg, a szűkebbekben megreked, és a procihűtő a meleg benti levegőt szippantgatja.
A 8-as helyre ílyennel tudsz 12-est tenni: [link] és ventilátor adapter a becses neve. [link] De biztos akad olcsóbban is.

Ja, és a venti esetleg egy NorthQ SilentTornado:[link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#810) Anubis_9 válasza BlacKSouL (#809) üzenetére


Anubis_9
őstag

Eszembe sem jutott hogy létezhet ventilátor adapter. Nagy ötletet adtál, köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#811) Asador


Asador
tag

Hello!

Egy igazán csendes gépet szeretnék összerakni, ehhez várok tanácsokat!
/bár az előző se volt rossz, néha kikapcsoltam mert azt hittem nem megy, de most más környezetbe még halkabb ventik kellenének :) /
A lehető leghalkabb, de még megfizethető 12cm-es és 8-9 cm-es ventilátorokat keresem, nagy légszállítással.
Ha van valakinek kellemes tapasztalata egy-egy típussal, megosztaná velem?
Kösz!

(#812) BlacKSouL válasza Asador (#811) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én első körben annyit tanácsolnék, hogy érdemes a ventiket szabályzóra kötni, akkor az erősebb venti is lehalkítható ha nincs szükség a huzatra.
Aztán mindenképp érdemes szétnézni itt: [link] Mert itt többnyire a jó minőségű ventik vannak, van erős, nagy légszállítással, de extrém lassú/halk is.:
Ha nagyon halk, de tartalékokkal rendelkező hűtést szeretnék, akkor:
120-asból én szabályzás nélkül a NorthQ SilentTornado kerámiacsapágyasát választanám, ha nincs szükség a nagy huzatra. Ha kell a nagyobb erő, akkor S-Flex 21F, szabályzóval, 1200 alatt nem hallani, de huzatot meg csinál elég jót.
92-esből a Papst jöhet szóba szabályozással még jobban halkítható ha nem kell a kraft, ha elég a lassú csendes üzem, akkor szintén NorthQ.
80-asból Noiseblocker S3 szabályzóval, vagy fixen a Silentmaxx 80/20

Extrém halkság már más dolog, akkor viszont 120: S-Flex 21D; 92: NorthQ S.T.; 80: Papst 8412 N2 GLLE
Nagyon sok pénzért esetleg SilenX iXtremákat lehet igénybe venni.

De azért ezeknél a minőségi ventiknél azért már adott fordulathoz adott légszállítás tartozik, tehát azonos fordulaton viszonylag kevés különbség van két venti között. Inkább az játszhat szerepet, hogy magasabb fordulatra is képes ventik motorja némileg hangosabb lehet alacsonyabb fordulaton is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#813) Asador válasza BlacKSouL (#812) üzenetére


Asador
tag

Köszönöm a kimerítő választ!
Kezdetnek megpróbálkozom a Silent Tornado-val, elég jónak tűnik.
Aztán ha ezt nem szereti a fülem tényleg van itt egy-két egyéb finomság.
Sajna, ha jól látom, nincs üzletük, csak rendelni lehet. Tudja valaki milyen postaköltséggel dolgoznak, csak mert nem pestre kéne aztán nem nagyon szeretnék kézbesítésnél félrenyelni.

(#814) BlacKSouL válasza Asador (#813) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kérdezd meg tts-től: [link] Nála illetékesebb nemigen van :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#815) Asador válasza BlacKSouL (#814) üzenetére


Asador
tag

Noháp! Akkor innen lehetett ismerős a név.... :))

(#816) D_r_u


D_r_u
tag

Hello!

Nem tudjatok veletlenul, hogy hol lehet kis hazankban Arctic Cooling AF8025 PWM tipusu ventiket beszerezni? Mert nekem nem sikerult sehol sem talalnom.

Kosz && Udv

(#817) trassher válasza D_r_u (#816) üzenetére


trassher
addikt

ha jól látom tts-nél van ilyen 80-as PWM szabályzású venti. linkje 2 hsz-szel feljebb

Redmi Note 7

(#818) D_r_u válasza trassher (#817) üzenetére


D_r_u
tag

Telleg van nala :R
Az zavart be, hogy a 8 cm-s ventiknel az arlistaban nem talaltam. :)
Kosz

[Szerkesztve]

(#819) DuRieN


DuRieN
csendes tag

Hali!
tudnátok mondani valami olyan progit amivel ellehet menteni a beálíltásokat és windwos belépésnél auton elindul és a beálíltást is előveszi, mivle van elől jhátul egy Zalman venti és 3200 rpmen picit hangos, de manulban levenni eléggé fárasztó. A SpeedFannal eltudom venni, de nem találtam meg at hogy hogyan elhet elmentni pl: 40 % on menjen a venti.
Öltetek?

Azért sem akarom a Q fant használni mert 1500 nál sose veszi feljebb, gondolom az alaplap hőmérsékeltihez méri ami alig változik. Ezért akaroma azt hogy maxra is tudjam venni ha kell, de alapból vegye le a pori 1500 körnéykére az rpmet.

Köszi: D

(#820) Oliverda


Oliverda
félisten

Tudna valaki javasolni olyan 12-es ventit aminek normál 3 pin-es csatija van, a max. fordulatszám nem haladja meg a 2000RPM-et, szereti az alacsonyabb feszültséget is, és motorhagja sincs. :D :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#821) BlacKSouL válasza Oliverda (#820) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Scythe S-Flex 21E, 21F; NorthQ Silent Tornado; Noiseblocker SX1, SX2, SX2 Pro

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#822) Haart


Haart
addikt

Tanakodom milyen ventit vegyek(term. 12-est):
Nortq silent tornado
Enermax Uc12
Noctura nf-12
vagy valami teljesen más?
Olyan kéne amit összevissza tudok állítani, mert ventiszabályzóval nyomnám. Szóval ami, ha kell akkor pörög ha kell akkor halk.

[Szerkesztve]

(#823) BlacKSouL válasza Haart (#822) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lásd előző hsz-em. Én Scythe-t javasolnék, 21-F-est, az leglábbis nálam bevált. És tartós. Bár mondjuk attól függ mire kéne, de szerintem 1600-as fordulatnál nagyobbra egy 12-es ventinél nem nagyon van szükség, annyinál meg fújtat már rendesen. Lefelé 700-ig le tudom lassítani, de 1000-től lejjebb már nem érdemes, mert hangja egyáltalán nincs, levegőt meg azért arányosan kevesebbet tol.
A Silent Tornado eleve nagyon lassú, halk, de nincs benne tartalék. Állandó lassú néma légmozgás igény esetén jó esetleg. Noctua szintén.
Esetleg Noiseblocker SX2, az 1850-et forog ha nagyon kell a huzat, de 6V-ra 900 rpm-re(némaság) is le lehet lassítani; pontosabban azon a feszültségen és sebességgel még el is indul, az alá csak menetközben lassítani lehet, de nem biztos hogy elindul. Vagy ha tudsz szerezni SX2 Pro-t, az 1550-et pörög maxon.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#824) Haart válasza BlacKSouL (#823) üzenetére


Haart
addikt

Értem lehet az lesz akkor, csak a scythe az elég pénzes, most ha veszek a nagy házba 3-4db-t akkor az odavág anyagilag :D

(#825) oprics


oprics
csendes tag

Üdv mindenkinek!!
milyen hűtőt érdemes betteni a házba előre és hátra?

(#826) Haart válasza oprics (#825) üzenetére


Haart
addikt

Elvileg úgy kéne raknod hogy előre egy nagyobb fordulatút hátulra meg egy kisebbet így egy kis túlnyomás alakul ki, ami nem engedi a port leszállni.

(#827) wwhy válasza Haart (#822) üzenetére


wwhy
veterán

Ha pwm-es ventiszabályzód van, akkor ajánlom bátran az Arctic Coolin Arctic Fan 12 PWM-et :) És anélkül is :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#828) Grillo


Grillo
senior tag

9 centist mit ajánlatok?

(#829) wwhy válasza Grillo (#828) üzenetére


wwhy
veterán

A lentebb felsoroltak közül bármelyiket, bármilyen méretben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#830) TeeJay válasza oprics (#825) üzenetére


TeeJay
félisten

12centis Coolink ventiket mondjuk 1200RPM-es bőven elég
és az csak 17dB szóval hallani se fogod miközben szépen tolja majd ki a meleget
nekem is egy 12-es Coolink van a Chieftec ház hátában és teljesen jó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#831) Yo-Da


Yo-Da
csendes tag

Egy alapvető kérdés a nállam tapasztaltabbakhoz:

Ha van egy 1200 RPM-es ventilátorom, és összecsavarozom egy másik 1200 RPM-es ventilátorral, akkor a leveő szállítás 2400-ra nő? tehát megduplázódik ?
Vagy teljesen fölösleges, mert nem fog jobban hűteni?

Köszönöm.

(#832) Pero válasza Yo-Da (#831) üzenetére


Pero
senior tag

a fordulatszám nem azonos az levegő szállítással, ha pedig egy csatlakozóról kapná az áramot a 2 ventillátor akkor nagyából felződnének a ventik fordulatszámai, azaz kb mind2 600-on forogna,szóval ha nagyobb húzatra vágysz akkor 2 venti ahogy mondtad 2 külön csatiról, vagy esetleg 1db venti nagyobb levegő szállítással. a levegő szállítást vagy köbméter/óra mértékegységgel találod, vagy CFM mellett.

(#833) Pero válasza TeeJay (#830) üzenetére


Pero
senior tag

én is holnap veszek ilyen coolink-ot [link]
a leírtak szeint nem rosszak, csak az volna a kérdésem h mire számítsak silent blade után? hangosabb, halkabb?

(#834) TeeJay válasza Pero (#833) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem több mint egy éve megy napi 10-12órát a 12centis 1200-as Coolink és még ma sem hallani a hangját
szóval egy picit se lett hangosabb a csapágyazás
Silent Blade ventim is volt de egy idő után elég gázos hangot adott a csapágy
én azóta csak Coolink ventiket veszek
azok bejönnek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#835) ANT válasza Pero (#833) üzenetére


ANT
őstag

Sztem ez a SWiF sorozat legalább olyan jó, mint a régi volt (a zöld lapátos). Nekem mindkettőből van, házhűtő, HDD hűtő. Nagyon halkak 12V-on is. :C

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#836) Pero válasza TeeJay (#834) üzenetére


Pero
senior tag

na majd kideül, vettem hozzá szilikon rögzítő tüskéket is, holnap kapom meg és majd kideül mennyi húzatot csinál 4db 12 es venti+ a táp 12ese :)
mindezt remélem halkan.

(#837) TeeJay válasza Pero (#836) üzenetére


TeeJay
félisten

4darab 12-es venti? :Y :Y :Y
nálam 1 darab is úgy kihúzza a Chieftec házból a meleget hogy ihaj :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#838) Pero válasza TeeJay (#837) üzenetére


Pero
senior tag

hát 2db lesz elöl 1db lesz hátul+táp, és majd meglátom h oldalt a vga-hoz rakjam e vagy ne mert zalmi hütű van a kártyán ami a házon belüli levegőt kergeti a bórdák közt. csak 1 dologtól félek h eseleg rövidek lesznek a vezetékek ha előre akarom majd esetleg rakni őket a gyáiak helyére, ár majd meglátom mennyi húzatlesz, lehet h azokat ki is veszem mert kell a francnak ledes venti., holnap majd kiderül, tesztelgetek, van még másik 2 gép a családban, lesz helye a ventiknak :)

[Szerkesztve]

(#839) Haart válasza TeeJay (#837) üzenetére


Haart
addikt

Ventikből soha nem elég, főleg ilyen melegben, jelenleg nekem is 5db van a házba a tápot is beleértve :D

(#840) TeeJay válasza Haart (#839) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem meg 2 van összesen
hátul egy 12-es Coolink 1200RPM-es
meg a tápban egy szintén 12-es Coolink 1600RPM-es de a táp azt leszabályozza kb 800-1000RPM-re szóval azt hallani se lehet.

na ezzel a két ventivel is úgy átszellőzik a Chieftec LBX02 házam hogy ihaj
nem is tudom minek ettől több venti a házba
számoljátok ki két ilyen venti mennyi levegőt húz át a házon
szerintem ez több mint elegendő :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#841) bocX


bocX
tag

Revoltec 12cm-s (igaz ezek ledesek), 2 kéket nyúzok, az egyik valamivel több mint egy éves, én megvagyok velük elégedve: max 1200RPM 12V-n, zaj 21dB, légszállítás 50CFM.
hangja semmi, és hűt, teszi a dolgát.
van hozzá molex, és 3 pines alapra dugható cucc

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#842) Yo-Da válasza Pero (#832) üzenetére


Yo-Da
csendes tag

Köszi a választ!
Akkor ha jól értem, ha 2 ventit egymásba csavarozok, és külön tápon kapják az áramot, akkor a levegőszállítás megduplázódik?

Hol találok nagy levegőszállításu ventiket? A hangerő nem érdekel! lehet hangos a cucc... sőt minnél hangosabb annál jobb :D

(#843) Pero válasza Yo-Da (#842) üzenetére


Pero
senior tag

szerintem nins értelme egymásba csavaroznisem, ha van hely akkor egyás mellé, fölé, ha összecsavarozod akkor max a motornak segítesz, mert a másik venti is hajtja a szél által, sztem nem og duplázodni a légszállítás, de hangos az lesz,

mit kell ennyire hüteni? jó szellözést szeretnél, vagyh kevésbé melegedjen?

[Szerkesztve]

(#844) BlacKSouL válasza Yo-Da (#842) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
Papst 4182NX
[link] NMB 4715KL-04W Vagy ha ki akarod vele fújni a gépből a belét, akkor egy vagyonért: NMB 6820 :U

Vagy ha bárhol találsz Delta ventiket, akkor hajrá.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#845) Yo-Da válasza Pero (#843) üzenetére


Yo-Da
csendes tag

Szereztem egy 1U magas szerver házat. Ez 5cm magas. Ebbe szeretnek egy gépet beletenni, és a hűtés miatt kérdezem.

így néz ki hátulról:
[link]

belülről meg így:
[kép]

mivel eléggé régi a belseje, ezért egy asus mATX lapot néztem ki cserének, és egy p4 es procit. viszont erre kell az extra hűtés mert ami most van benne, az gyenguska....

Tehát jó szellőzést is szeretnék és azt is hogy kevésbé melegedjen :D

[Szerkesztve]

(#846) Yo-Da


Yo-Da
csendes tag

UP

(#847) Pero


Pero
senior tag

vettem a vetillátorokhoz rezgéselnyelő gumi ''pöcköket'', a legnagyobb vicc z egészben h a coolink ''pöckök'' a coolink ventillátorhoz nem igazán voltak jók, illetve mire az ember rátudná pattintani a ventillátort addigra rég elszakad a pöcök, szóval sztem így nem sok értelme van. pedig az 5let jó mert lehetne vele halkítani egy gépen, csak hát a kivitelezés...

(#848) Pero válasza Yo-Da (#845) üzenetére


Pero
senior tag

szerintem ezt porbáld meg egy HTPC-s topikban megkérdezni mert sztem ezek az apróságok egy totál külön világ, sajnos ilyen téren nemtudok segíteni, de akinek van hasonszőrű gépe az talán tud valami jó 5letet.

(#849) Yo-Da válasza Pero (#848) üzenetére


Yo-Da
csendes tag

Köszi Szépen!

(#850) flegos


flegos
senior tag

Udv!

Egy kérdésem lenne Coolink vagy Noctua 12cm ventit ajánlatok, jó lenne kb 1400-1600RPM-et ha tudna ugy 20dB környékén.
Nem tudom ezt is kérdezem pl 800RPM-en mondjuk (csak feltételezés) tegyük fel ugy 70kobméter levegöt mozgat meg a venti az 10-15 cm távolságban jelentös légmozgást okoz?
Tudom, kicsit hulye a kérdés :W és talán nem is értitek mit akarok ezzel de engem érdekelne.

Köszi

Ha tudtok javasolhattok egyébb gyártótól is ventit, lényeg, halk legyen de kavarja is a levegöt mint állat:)

Esetleg megdobhattok pár linkel is hol lehet beszerezni ezeket a ventiket. :R

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.