Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok hol lehet venni állat nagy ventit? 16-os,vagy 24 es kéne.

(#1752) Nyugdíjas válasza dunc (#1751) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem szokott lenni 225mm-es, de most éppen nincsen.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1753) dunc válasza Nyugdíjas (#1752) üzenetére


dunc
nagyúr

Az elég a gép oldalába ,igaz,mert szeretném ha a vga-ra menne egy kis plusz kakaó,elég zárt a házam,és szeretném kicsit meghüteni,ezért kinyítom a ház oldalát és szürőt rakok be,+ egy nagy ventit, a zaj nem zavar.

(#1754) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Magyar ventilátor márka: http://www.englide.hu/ Árak

(#1755) Nyugdíjas válasza Flashcash (#1754) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm.... Valyon ezek sajt fejlesztésű termékek, vagy valaki OEM beszállít nekik?

Valahogy az előbbit sejtem. Sok szerencsét nekik, megltjuk mit tudnak ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1756) Dyno


Dyno
veterán

Üdvözletem Mindenkinek!

12centis ventit szeretnék venni ami csendes de azért húzza ki rendesen a levegőt a házikómból, én Noctuaára gondoltam főleg hogy elég olcsó az iponba,[link] én speciel erre gondoltam [link] kérdésem az lenne vele kapcsolatban hogy valóban halk tud maradni 1300rpm-en?Mert a mostani CM 12centis ledes ventim amin már nem ég két led sem 4hónap után, 1000rpm-en pörög nem igazán van hangja de valami röhejesen kevés levegőt szállít.Múlthéten vettem egy Thermaltake Cyclon ventit 2650-et asszem de valami írtó hangos volt, berreget csörgött meg minden vissza is vittem.Köszönööm Mindenkinek előre is.

(#1757) LGLuke válasza Dyno (#1756) üzenetére


LGLuke
őstag

Az NF-P az CPU hűtő, az NF-S-nek kevesebb lapátja van, az a házhűtő!
Szerintem azok közül válassz, és nekem van 1 db 8cm-es ház hűtőként és 1 db 9cm-es CPU hűtőként, mindkettő nagyon halk.
Most tervezek venni 2 db 12 cm-est. Szerintem a legjobb ár/teljesítmény. Főleg, mert nem hiszem, hogy sok halkabb lenne tőlük, ha van egyáltalán, akkor is horror áron.

(#1758) Dyno válasza LGLuke (#1757) üzenetére


Dyno
veterán

Az lehet hogy CPU hűtő, de akkor nem lehet berakni házhűtőnek :F Mert jó légszállítása van és nem is annyira hangos.

(#1759) LGLuke válasza Dyno (#1758) üzenetére


LGLuke
őstag

De be lehet rakni, csak a kialakítása más. Több lapát, nagyobb légszállítás, de más rezonancia...

Szóval más a lapátok szöge, másra tervezték.
CPU-nak nagy légszállítás kell, házból kiszívni kisebb és halkabb is jó.

[ Szerkesztve ]

(#1760) Dyno válasza LGLuke (#1759) üzenetére


Dyno
veterán

Na igen, de nekem azt kéne hogy kiszívja rendesen, mert oldal a 25CM-s befelé nyom, meg elöl egy 14CM-s is.Táp(ami ADDA ventis és néma) meg a hátcsó venti felelős azért hogy ki is mennyen a meleg levegő.A rezonancia fontos nekem jó lenne ha nem lenne nagy.Most teljesen tanácstalan vagyok. :(

(#1761) bmwsan


bmwsan
senior tag

Hello
Raidmax Sagitta[link]
elől 12cm venti hátul 12cm venti plusz oldalt 8cm...
házba elvileg lesz egy Hd4850-s VGA ami termel majd egy kis plusz hőt ennek a háznak a hűtését kellene vhogy tökéletesítenem. Mit ajánlanátok a max limit 12K.

(#1762) bmwsan


bmwsan
senior tag

Senki se tud semmit se ajánlani vagy senki se olvassa ezt a topikot vagy senkinek sincs kedve írni.... fontos lenne...

(#1763) Oibacsi válasza bmwsan (#1761) üzenetére


Oibacsi
őstag

2*noctua nf-p1300 (procibordára való, de házhűtőnek is jó mert szépen átnyomja a rácson)
oldalra: noctua nf-r8
Na ezek nagyon jók...

(#1764) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!
Van egy Artic Cooling AF12025 12cm ház ventim, PWM-s, alaplapom ASUS P5K :)
A kérdésem: a venti elvileg 400-1500 rpm pörög, a mostani konfigban 479-500 között pörög. A venti a videokártya "fölött" van, és elkelne még egy kis fordulat. :) Hogy tudnám feljebb pöckölni, legalább 1000 rpm -ig (így sem lenne hangos), szoftveresen????
Üdv!

(#1765) Dyno válasza Oibacsi (#1763) üzenetére


Dyno
veterán

Erről a ventiről érdeklődnék én is, nem lesz túl rezonálos?Mert kicsit feljebb beleültettek egykét dolgot a fülembe és nem hagy nyugodni.

(#1766) Oibacsi válasza foxboro (#1764) üzenetére


Oibacsi
őstag

a biosban ahol mutatja a hőfokokat ott tudod állítani elvileg silent mode-normal-performance mode...tedd egyel feljebb

(#1767) Oibacsi válasza Dyno (#1765) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem nem

(#1768) foxboro válasza Oibacsi (#1766) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Köszi! Kipróbálom.... :)

(#1769) foxboro válasza Oibacsi (#1766) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Próbálgattam, de számottevő változás nincs.... :N
Speedfan progit használtál már? Abban be lehetne állítani??
Üdv!

(#1770) Oibacsi válasza foxboro (#1769) üzenetére


Oibacsi
őstag

igen, de akkor a biosban tiltsd le a szabályzást, azután fogja engedni a manuálist

(#1771) foxboro válasza Oibacsi (#1770) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Légyszi írd le, hogy tudom beállítani a Speedfan-nal a ház ventit, a BIOS-ban letiltottam a szabályzást... A Speedfant letöltöttem, de nem tudom beállítani :N :N
Köszi!
Üdv!

(#1772) Oibacsi válasza foxboro (#1771) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát roppant nehéz, elindítod, és ki lesznek téve pl hogy speed: 100%...lejjebb veszed

(#1773) foxboro válasza Oibacsi (#1772) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Igen, így csináltam... :K :K :K
De, sajnos így is csak 459 rpm a ház ventim fordulata... Nem csökkenteni akarom, hanem a kb.500-t olyan 1000körüli fordulatra növelni. Egy 120 AC -ról van szó, ami nagyon csendes, a videokártya felett van, azt akarom, hogy jobban szívja el a meleget a vga-ról....
Üdv!

(#1774) Oibacsi válasza foxboro (#1773) üzenetére


Oibacsi
őstag

de ha kikapcsolod a szabályzást és nem nyúlsz hozzá, akkor nem lehet annyi
1500 körül kéne lennie, és levennéd 75% körülire

(#1775) foxboro válasza Oibacsi (#1774) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
A BIOS-ban a Chassis Q-Fan controllt állítottam Disabled-be?! Így jó??
Amúgy mindegyik ventim PWM-s, a CPU és a ház1 és a ház2 venti is....
A Speedfan -ban minden sebességet 100%-ra állítottam, semmi változás.... :W
üdv!

(#1776) Oibacsi válasza foxboro (#1775) üzenetére


Oibacsi
őstag

basszus szerintem a ventit rossz helyre dugtad, a cpu helyére

(#1777) foxboro válasza Oibacsi (#1776) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Van egy 4pines és egy 3-s csatlakozója. Kötelékbe van kötve, a CPU Cooler AC Freezer 7 pro, +1db 92mm AC + 1db 120mm AC ház venti. Végül is mindegyik a 4pines alalplapi csatira van kötve, a mellékelt elosztókkal + a 3 pines szabályozók. Ha nem így dugom össze, el sem indul a ház venti... Esetleg van valami ötleted?
Üdv!

(#1778) Oibacsi válasza foxboro (#1777) üzenetére


Oibacsi
őstag

dugd át a házcsati 3 pines részére, ott tudja feszültséggel szabályozni és legalább nem a cpu hőfoktól függően, a chassis q-fan pedig maradjon disabled

[ Szerkesztve ]

(#1779) foxboro válasza Oibacsi (#1778) üzenetére


foxboro
tag

Szia!
Úgy emlékszem, hogy ha csak a 3 pines csatira dugom, el sem indul.... Mindenképpen kipróbálom :)
Köszi!

(#1780) Dyno válasza Oibacsi (#1767) üzenetére


Dyno
veterán

Mindegy köszönöm ebbe a szutyok házamba ami van már nem veszek semmit inkább, nulla az az anyag ami van benne azt hittem majd az f1-es samu nem rezonál benne....bebuktam még is, a másik meg már az oldalsó 25centis venti is néha neki áll morogni....4hónap útán....

(#1781) Nyugdíjas válasza Dyno (#1780) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazából ezekkel a nagy laptos konstrukciókkal pont ez a baj. Nem nagyon lehet ellene tenni semmit. Csak van amelyik később kezdi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1782) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Nem tudom a házam típusát és szeretnék bele hűtőt venni.Mindegy hogy hány cm-es (rendszerhűtő,a gép elejébe a vincsi elé és hátuljába a táp alá) veszek? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1783) Nyugdíjas válasza Killing (#1782) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hogy lenne már mindegy :D
Mérd le szépen a rendelkezésre-álló furatok távolságát, és rájössz, hogy mekkora venti kell oda.
Esetleg egy kép a házról, vagy ahova szerelni szeretnéd a ventit. Esetleg mindkettőről...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1784) Killing válasza Nyugdíjas (#1783) üzenetére


Killing
addikt

Nem tudom a ház típusát.Kompletten vettük ismerőstől (akivel már nam vagyunk jóban)úgyhogy kideríteni sem tudom.De egy Powered by ASUS címke van rajta (azóta volt alaplapcsere de Asus alaplap volt benne.Nem lehet hogy ezért? :F ).Lemértem a távot de 8,5 cm úgyhogy nem tudom mi legyen.Ja,és átlósan kell mérni?Mert nem úgy mértem.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#1785) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Most veszek egy CM 690 házat és valami jó venti is kellene még mellé. A Noctua-ra esett a választásom, abból is az S12 1200RPM vagy a P12 1300RPM között gondolkozom. Pontosan mi a különbség a kettő között a fordulatszámon kívül? Na meg lehet a tápegységbe is rakmék egyet, a gyári már elég hangos. Oda mi lenne a legjobb?

mod.: Ja igen, porszűrőt is veszek, abból van kétféle alumínium meg ilyen mosható. Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1786) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

nekem is az a problémám hogy nem tudom szabályozni a házban található 3darab nagy ventillátort!

2hátsó

1x sikerült régebben valahogy beállítanom a SPEEDFAN progit.. de most hiába állítok le mindent 0%ra minden ugyanúgy megy tovább! ötlet?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1787) Nyugdíjas válasza Killing (#1784) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Basszus,de egy fényképet legalább, ha már ennyire lövésed nincsen a dologról...

De egyébként 90%, hogy 92mm-es lesz az. Furatközéptávokat mértél? Bár a 80mm-es az jóval kisebb mindenképpen.

Szóval én aszondom, 92mm-es.

scope2007: Speedfan az fura egy jószág, nagyon sokmindentől függ, hogy működik-e. Nekem pl. még sosem sikerült normálisan működésre birni. Lehet a lapod nem tudja normálisan szabályozni, lehet csak a progi nincsen barátságba a lappal. Jobb egy hardveres megoldás erre, én aszondom :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1788) Vidori válasza bozont (#1785) üzenetére


Vidori
aktív tag

Szia!
Nekem mind a kettő van.
Alumínium: a durvább szennyeződést megszűri, nem fojtja le úgy a ventit, de az apró port átengedi
Mosható: az apró szennyeződéseket is kiszűri, jobban fojtja a ventit és egy kicsit hangosabb a turbulencia miatt és kevesebb levegőt enged át, gyakrabban kell takarítani
Ingyenes tipp: sokan a harisnyanadrágot egyszerűen csak rágumizzák a ventire

(#1789) z0d1AK


z0d1AK
veterán

helló!
van egy cm ventim, a következő típus: a12025-12cb-3bn-f1
nem tudja valaki, hogy mekkora a légszállítása, és hogy jó-e egy gps 350-es chieftec tápba?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1790) Nyugdíjas válasza Vidori (#1788) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én taakritani szoktam, illetve egészen pontosan kompresszorozni, igy nem kell feleslegesen hangositani, és lefojtani a ventijeimet. Nekem ez vált be :D

Amugy is takaritás mániás vagyok, szóval ez nekem jön magától ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1791) proof88 válasza Flashcash (#1754) üzenetére


proof88
addikt

Hát, ez az oldal most owned, úgyhogy nem tudom megnézni az oldalukat. :(

(#1793) misx válasza #46372352 (#1792) üzenetére


misx
senior tag

Hát az oldalukon Silent Fan-nak hívják. :DDD Amúgy érdemes először kipróbálni (meghallgatni) őket, oszt ha zajosak, lecseréled.

(#1794) z0d1AK válasza #46372352 (#1792) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha téged zavar a hangja, akkor érdemes, de ha nem, akkor jól van ott, ahol van!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1795) MattX


MattX
tag

Szevasztok! Szeretnék venni egy db 12cm-s és egy 9 cm-s ventit!

Az ár most nem lényeg, az érdekelne, h mi az igazi minőség, és a leghalkabb a ventillátorok kozul! Köszi a segitséget! Legmegbizhatobb, leghalkabb kellene! RPMnek nem kell magasnak lenni, mert csak
áramoltatni kell...

Mondjuk a Noctua 12 c-e és a 9 cm-e halk? Mert a 9 cmre azt irja fix 1600RPM gondolom akkor az hangosnak számit...

(#1797) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv Mindenkinek!

Léteznek 14 cm-esnél is nagyobb ház ventilátorok?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1798) z0d1AK válasza 3.Aragorn (#1797) üzenetére


z0d1AK
veterán

persze, 22,5cm-esek,(nemrég volt is nálam 1, csak eladtam), illetve asszem 32cm-esek

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1799) 3.Aragorn válasza z0d1AK (#1798) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól hangzik. És hol, mennyiért?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1800) syC válasza MattX (#1795) üzenetére


syC
addikt

Szia. Nem feltétlenál. a noctua gyártja az egyik leghalkabb ventiket. esetleg szétnézhetnél scythe ventik háza táján, s-flex sorozat is nagyon jó :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.