Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Livius


Livius
őstag

Lehet kapni 40X40-es olyan ventit ami fél év után nem kezd el zörögni és nem lesz szar?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1952) Oibacsi válasza Livius (#1951) üzenetére


Oibacsi
őstag

Lehet, csak drága. Papst.

(#1953) shteer válasza Livius (#1951) üzenetére


shteer
titán

mibe használsz ekkorát?

..szerintem jónak tűnik

(#1954) 3.Aragorn válasza Oibacsi (#1952) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Esetleg tudnál linkelni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1955) Henk válasza betyarr (#1942) üzenetére


Henk
veterán

Porszűrőt csak akkor használj ha megfelelően erős ventik vannak a gépedben,különben rettenetesen visszaveszik a légszállítást.A fémháló fogja vissza a legkevésbé,de az nem is sokat szűr.Ha olyat akarsz ami nagyon szűr ahhoz nagyon erős ventik kellenek és hangos lesz.A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás,tegyél harisnyát a venti elé.Az elég jól szűr és viszonylag át is engedi a levegőt,próbáld ki és meglátod beválik e.
falco5(#1949):nem kell semmit átkötöznöd mert a 2 vezeték az adott helyen van a csatiba csak rákell dugnod a lapon a venti csatira.

(#1956) 3.Aragorn válasza Henk (#1955) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Itt fémhálóra húzza rá a harisnyát, így az két rétegű lesz + a rács. Ez lenne az ideális megoldás?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1957) Oibacsi válasza 3.Aragorn (#1954) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
[árak]

[ Szerkesztve ]

(#1958) Henk válasza 3.Aragorn (#1956) üzenetére


Henk
veterán

Nem két rétegű mert csak a peremére van ráakasztva.A rács van és a harisnya egy rétegben.De már ez is szépen megfogja a levegőt így viszonylag erős venti kell hozzá.De talán ez az egyik legjobb megoldás,a gyári porszűrők iszonyatosan megfogják a levegőt.Egyszer vettem egyet,de a próba után el is adtam nem került be a házba.

(#1959) Livius válasza shteer (#1953) üzenetére


Livius
őstag

DX38BT alaplapom chipsethűtőjére ilyen kell, ami 3 tűs.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1960) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hello!

Lenne egy kérdésem. Kioperáltam a P2-es gépem tápjából egy ventit és szeretném betenni a mostani gépembe ház hűtésnek(nem a leg halkabb kiadás 92mm 3500rpm :DDD ) és nincs rajta dugó (v nem tudom, hogy ennek mi a rendes neve) csak a csupasz képel, mert rá volt forrasztva a tápban lévő nyákra. Ezt a problémát házilag meg lehet valahogy oldani?

(#1961) Oibacsi válasza h.adam.92 (#1960) üzenetére


Oibacsi
őstag

olvass visszább: [link]

(#1962) h.adam.92 válasza Oibacsi (#1961) üzenetére


h.adam.92
őstag

oké. azt vágom, hogy ilyen kéne. ezt pl pc boltban be tudom szerezni? vagy szerintetek rá tudják kötni?ezzel a ventivel nem volt annyira szerencsém, mert a P3-asból amit kivettem azon már volt ilyen csatlakozó, de az 3200rpm-es.

[ Szerkesztve ]

(#1963) Oibacsi válasza h.adam.92 (#1962) üzenetére


Oibacsi
őstag

vagy a rosszról levágod, lényeg h látod hogy hogy kell

(#1964) h.adam.92 válasza Oibacsi (#1963) üzenetére


h.adam.92
őstag

az a baj, hogy nincs rossz :DDD ,valahogy megoldom akkor. köszönöm a segítséget

(#1965) falco5 válasza Oibacsi (#1950) üzenetére


falco5
tag

értem!
köszi

(#1966) falco5


falco5
tag

Ismét jelentkezem!
Valakinek van tapasztalata 8cm-es Arctic cooling, thermaltake, zalman házventikről?
ZAj, Hűtés kapcsán.
Előre is köszi

(#1967) Henk válasza falco5 (#1966) üzenetére


Henk
veterán

Jobb lenne pontos típus,hogy melyikre gondolsz.Nekem 8-as Zalman volt de az iszonyat hangos volt.

(#1968) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hello!

Próbáltam megbarkácsolni ismerősömmel az egyik ventimet, aminek nem volt dugó a végén, mert a tápból amiből kiszedtem, oda volt forrasztva a nyákjához. Fogtunk egy lapos dugót, ami a tápban volt (4 ajzat volt benne, pont akkora amelyikbe belefér az alaplapon lévő tű amibe a ventiket kell bedugni) kiszedtünk 2 fém aljzatot belőle és hozzákötöztük a venti kábeléhez. Ez a kábel kicsit vastagabb mint a ventijé és rézből van. Remélem ebből nem lehet probléma. Megpróbáltam bedugni, de mivel két csupasz fém ajzat van és ha mind a kettőt bedugom akkor összeér és az gondolom nem jó. Ha esetleg zsugorcsővel szigeteljük le a két fém aljzatot és úgy dugjuk be akkor nem lesz probléma?

(#1969) Henk válasza h.adam.92 (#1968) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha összeér az valóban nem jó.Ha letudod szigetelni még akkor is nagyon oda kell figyelni,hogy az egyes tűkre a megfelelő vezetékeket csatlakoztasd.Nem tudtatok volna egy venti csatit rátenni a vezetékek végére?

(#1970) falco5 válasza Henk (#1967) üzenetére


falco5
tag

Szia Henk!

Akkor írom a kiszemelteket: ARCTIC COOLING Fan PRO TC
ARCTIC COOLING AF8025 CHIEFTEC AF-0925S COOLERMASTER SAF-B83-E1 Sleeve ZALMAN ZM-F1 Plus

Ezek közül Melyiket választanád? Csend és hűtés szempontjából?
köszi

(#1971) h.adam.92 válasza Henk (#1969) üzenetére


h.adam.92
őstag

ha lett volna akkor azt tesszük hidd el :DDD , de hát nincs :( a zsugorcső olyan 0.5mm vastag úgy hogy remélem h jól szigetel. Meg hát mind a kettőre teszünk. Remélem jó lesz....

(#1972) Henk válasza h.adam.92 (#1971) üzenetére


Henk
veterán

De akkor mi volt amiből a 2 tüskét kivettétek?Amúgy elég a zsugorcső csak arra figyelj,hogy jó helyre kerüljenek.Meg lehet ilyeneket kapni.

(#1973) Henk válasza falco5 (#1970) üzenetére


Henk
veterán

A Zalman-t semmiképpen,pont ilyenem volt iszonyat hangos.A többivel gyakorlati tapasztalatom nincs de ahogy elnézem mind elég magas fordulaton megy így nem is lesz halk.A CM meg csúszócsapágyas is.A Chieftec meg 9cm-es.Mindegy,hogy 8 vagy 9-es?Ami biztos halk az AC pro TC mert az valami hőmérséklet szabályzós és nem megy mindig full fordulaton.Végül is a többi is jó lehet ha szabályzod őket valamilyen módon.
Vagy ha a lapodon van pwm csati akkor az AC-nek van 8-as pwm-es ventije ami jó lehet és az ára is kedvező.

(#1974) h.adam.92 válasza Henk (#1972) üzenetére


h.adam.92
őstag

170ft :Y ne viccelj, egy műanyag darabért nem fogok "ennyit" kiadni :P , amúgy mindjárt adok képet, hogy miről beszéltem

[ Szerkesztve ]

(#1975) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#1974) üzenetére


h.adam.92
őstag

tessék sry a minőségért...

[ Szerkesztve ]

(#1976) Henk válasza h.adam.92 (#1974) üzenetére


Henk
veterán

170ft ... :U
Amúgy biztos van olcsóbb csak bevágtam az első képet amit találtam.
Végül is jó lesz az csak megfelelőre csatlakoztasd.

[ Szerkesztve ]

(#1977) h.adam.92 válasza Henk (#1976) üzenetére


h.adam.92
őstag

figy én 170ft-on 0.5L kólát veszek :))

mod: okés
mod2: (jó így szerkesztve beszélgetni :DDD ) , amúgy ha forditva dugom akkor nem fordítva fog pörögni a venti?

[ Szerkesztve ]

(#1978) Henk válasza h.adam.92 (#1977) üzenetére


Henk
veterán

Hát ebben nem vagyok biztos,de szerintem nem forog visszafele.Meg a 3 tű közül 2-re kell vezetéket dugni jó helyre.Szerintem inkább zárlatot okoz ha rossz helyre dugod.De nem vedd készpénznek mert nem vagyok biztos benne.Egy biztos nem jó ha máshogy dugod rá. :DDD

(#1979) 3.Aragorn válasza Oibacsi (#1957) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azt hittem, 40 cm-esre gondol a srác :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#1980) 3.Aragorn válasza Henk (#1958) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A rács igazából arra kell, hogy tartást adjon a harisnyának, mert úgyis az fog meg mindent, és így legalább nem lobogtatja a szél.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1981) Henk válasza 3.Aragorn (#1980) üzenetére


Henk
veterán

Nekem csak a ventivel volt a házhoz csíptetve a harisnya,de jól kivolt feszítve és nem lobogott.Mondjuk nekem nem voltak a ventik túl nagy fordulatúak.

(#1982) 3.Aragorn válasza Henk (#1981) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Persze. Jó az úgy is, de ha biztosra akarsz menni, teszel elé valamit. Nem muszáj persze bolti porszűrő rácsot tenni ebben az esetben, megteszi bármi más is a ház körül. :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#1983) Oibacsi válasza h.adam.92 (#1977) üzenetére


Oibacsi
őstag

a venti meg se fog mozdulni...

(#1984) falco5 válasza Henk (#1973) üzenetére


falco5
tag

Miaz a pwm csati?
A tervezett alaplap ep45 ud3r lesz.Nem tudom azon van e ilyen csati. A gyártó honlapján fent van?

(#1985) Henk válasza falco5 (#1984) üzenetére


Henk
veterán

A pwm az a csati a lapon amelyik 4 tűs.Az újabb lapokon általában 2 ilyen szokott lenni,az egyik a cpu fan.Ez azért jó mert ezen a csatin a hőmérséklet függvényében tudja a lap szabályozni a venti fordulatot.Ehhez pwm-es venti is kell.

(#1986) Free04 válasza h.adam.92 (#1977) üzenetére


Free04
tag

Szia!

Nem értem miért szenvedsz vele így.
Fogsz 2db gyufát,kihegyezed és rögzíted vele a venti 2 vezetékét a molex csatihoz.
Én 5V-ra ékeltem,így még halk is.

(#1987) Henk válasza Free04 (#1986) üzenetére


Henk
veterán

Azért azt te is érzed,hogy ez inkább a "gányolás topikba" való megoldás.Amúgy az én gépemben nincs molex tápcsati,így ez nálam sem lenne megoldható.

(#1988) Free04 válasza Henk (#1987) üzenetére


Free04
tag

Van benne valami, de ennél olcsóbban és egyszerűbben nem nagyon lehet megcsinálni...amennyiben van molex.
Amúgy te hogy oldod meg a + ventik beszerelését, ha már nincs több hely az alaplapodon?
Van valami elosztó ahhoz is?

(#1989) Henk válasza Free04 (#1988) üzenetére


Henk
veterán

Igen létezik ilyen Y elosztó és ezzel 2 ventit lehet egy csatira dugni.Régebben használtam ilyeneket,de most AC ventik vannak a házamba és ezeket sorba lehet kötni.

(#1990) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok! Tudnátok mondani nagyon halk 18db> 12cm-es ventilátorokat? Lehetőleg ne legyen drága. Kösz

[ Szerkesztve ]

(#1991) Oibacsi válasza ToxLee (#1990) üzenetére


Oibacsi
őstag

Gyárilag legyen nagyon halk, vagy elég ha lefojtva az? És pontosan mennyit szánsz rá?

(#1992) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én szándékozom venni majd egy CM Elite 331 házat. Ha jól tudom ebbe 12cm es ventik mennek.

Milyen rendszerventit ajánlotok bele? AC,vagy CM vagy milyet? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1993) Oibacsi válasza cellpeti (#1992) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hátul van egy 1200 rpm-es golyós cm benne gyárilag. Elölre egy 1000rpm-es ac megteszi.

(#1994) cellpeti válasza Oibacsi (#1993) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem tudsz ilyen bazárt véletlen a PH-n? Biztos van benne egy hátul alapba? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1995) Oibacsi válasza cellpeti (#1994) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
Tuti hogy van, többször vettem ilyen házat, gyárilag jár.

(#1996) cellpeti válasza Oibacsi (#1995) üzenetére


cellpeti
veterán

látom itt ,hogy van annyi fajta mint az állat,ezek közül is melyik AC-t ajánlod házhűtésnek és melyiket ajánlanád Accelero S1 rev.2-re? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1997) Oibacsi válasza cellpeti (#1996) üzenetére


Oibacsi
őstag

az af12025l tökéletes mindkettőre.

(#1998) Henk válasza cellpeti (#1996) üzenetére


Henk
veterán

Az AC-ből jó lehet a pwm-es változat ha nem akarsz a szabályzással vesződni.
Jasonchan: valóban jó lenne tudni mennyi nálad a nem túl drága.

(#1999) Oibacsi válasza Henk (#1998) üzenetére


Oibacsi
őstag

De nem procihűtőre kell, minek a pwm?

(#2000) cellpeti válasza Oibacsi (#1999) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát a pwm az mit is jelent,hogy szabályozható?

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.