Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) robo01


robo01
tag

Sziasztok!
A tápomba szertnék egy 80x80x15 ventillátort kicserélni mert olyan hangja van mint a traktornak. Viszont sehol nem találok olyan helyet ahol lehet venni. 80x80x15 2000rmp és siklocsapágyas. Ha valaki tud segiteni azt megköszönném.

(#252) Mr-Pamacs válasza robo01 (#251) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

És miért pont 15-ös kell? Rakhatsz bele vastagabbat is ha elfér.

(#253) robo01 válasza Mr-Pamacs (#252) üzenetére


robo01
tag

Nem fér el.

(#254) Mr-Pamacs válasza robo01 (#253) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Rákerestem a Googléban s itt egy [link] pl ahol hozzá lehet jutni ilyen ventihez igaz h HDD hűtöben van de akkor a a mérete. De szerintem ha bemész egy normálisabb számtech boltba biztos tudsz rendelni.

(#255) [FH]bekem


[FH]bekem
csendes tag

Hi!
szeretnék új 80mm-s házventiket venni (nem akarom húzni nagyon a gépet, inkább csak arra kell h sokáig bekapcsolva bírja a gép)
kérdésem:
mekkora az elfogadható zajszint illetve a légszállítás?
20dba már ok?
arra gondoltam h veszek uv-s ventit, inkább csak látványnak (20cfm körül ok?) , meg vmi erőset a ''fontosabb'' helyekre (40cfm)..
ez igy jo sztetek?
nagyon lami vagyok ilyen teren :B

nem adom meg ha nem kötelező -.-

(#256) Mr-Pamacs válasza [FH]bekem (#255) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A 20 dba már jó, persze lehet kapni halkabbakat is.

(#257) [FH]bekem válasza Mr-Pamacs (#256) üzenetére


[FH]bekem
csendes tag

ok köszi a választ

nem adom meg ha nem kötelező -.-

(#258) Oly


Oly
senior tag

ELADÓ!

[kép]


Teszt: [link]

Érdeklődni: [link]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#259) AtiGef


AtiGef
senior tag

Hy mindenkinek!
Lenne egy kérdésem hozzátok a következő:
Vettem a minap egy rendszre hűtő ventit. Nagyon halk de mihelyst beteszem a gépbe olyan hangja van mint egy porszívónak. Mi lehet a gond?
Lécci segítsetek. :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Ja a márkája Aerocool és zölden világít.

(#260) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok!
Asus PCH-DL alaplaphoz keresek SZERVER TÁPot és HÁZat.
Minden megoldás érdekel ami ésszerű!

Előre is köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#261) Mr-Pamacs válasza AtiGef (#259) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Azért visít mert viszonylag nagy a levegőszállítás és a hűtőbordákon ahogy megtörik a levegő hangot ad. próbáld meg elforgatni a ventit, vagy pl 4 db kis alátétet betenni a hűtőborda és a venti közé

(#262) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy. Tettem fel 3 uj Készterméket a weblapra ( hűtőrácsok) ha gondoljátok nézétekj meg.

(#263) Polacsko


Polacsko
tag

hali mindenkinek!
a segítségeteket kérném!
szeretnék venni 2 db 8cm-es házventit!
a lényeg h kék legyen,jól hűtsön és nagyon halk legyen!
a márka az mind1!
ha tudtok ajánlani vmit akkor írjatok!
előre is thx!

(#264) BlacKSouL válasza Polacsko (#263) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A kék legyen, az simán a ventit jelenti, vagy hogy kék LED-es? És a jól hűtsön gondolom a nagy légszállítást jelenti.
Mert akkor talán a kékségnek, halkságnak is megfelelhet vmelyik Noiseblocker, vagy esetleg NorthQ.
De istenments hogy belekontárkodjak tts szakterületébe! :B

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#265) BlacKSouL válasza Polacsko (#263) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De egyébként böngészd át hátha... : [link]
Vagy érdeklődj itt : [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#266) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Valahol már kérdeztem egyszer, de nem jött infó, hogy mérte-e már valaki a PowerLogic 12D12M ventik paramétereit? Nekem kifejezetten hangosnak tűnnek, de a légszállítási adatait sajnos nem tudom becsülni sem. Viszont érdekelne a dolog. Egyébként nehéz, masszív cucc, a lapátok anyaga mintha bakelitből lenne. 1150 alá nem tudtam leszabályozni, de még ott is hallani a motorhangot, maxon 2100-on pedig még a csukott szobaajtón is kihallani. Viszont nem tudom mekkora légszállítás társul hozzá, így nem tudok pontosan viszonyítani sem a többi ventihez, amikről viszont csak adatokat tudok, de személyes tapasztalatom nincs velük.
Ha valakinek van lehetősége és eszköztára megmérni, tegye már meg hogy megcsinálja, és közzéteszi az infót.
Amúgy a DTK házak némelyikéhez adják. Az enyémhez 2db is volt, de a másik az gyengébb változat(a típusszámra nem emlékszem) csak 2000-et forog, viszont hallhatóan csendesebb. Az más kérdés, hogy ez utóbbi az csak 4tűs csatival szerelt, és én meg átforrasztottam a kábelét az 5V-os ágba, így most a levegőt elviselhetően nyomja befelé, de semmi hangja nincs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#267) Polacsko válasza BlacKSouL (#264) üzenetére


Polacsko
tag

hali
kék ledes kellene,plusz ha mág a venti is kék az meg még jobb lenne!
a hangja az 20dbA körül legyen!
ötletek?

(#268) BlacKSouL válasza Polacsko (#267) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát megnézhetted volna a giga ventitesztet ha már belinkeltem neked, de szerencsés vagy, jó kedvem van. Szóval:

CoolerMaster LED Silent (R4-L8S-18SB) : fehér, kék ledes, 22dB/A, 1800rpm
GlacialTech SilentBlade (GT80252BDL-2) : kék, nincs led, 19dB/A, 1700rpm
Noiseblocker S1 UltraSilentFan : fehér keret kék lapát, nincs led, 11dB/A, 1500rpm
Noiseblocker S2 UltraSilentFan : fehér keret kék lapát, nincs led, 19dB/A, 2000rpm
ThermalTake (A1640) : fehér, kék ledes, 21dBA, 2000rpm

(NorthQ Silent Tornado 80 (3709BL) : alu keret, kék ledes, 15dB/A, 1200rpm) ez ugye nem volt a tesztben

A légszállítást nem esett jól átszámolgatni, (a teszt alapján egyébként a sorrend: GT>NB>CM>TT ) azokra keress rá, meg arra is, hogy hol lehet kapni őket. Persze ezeken kívül még rengeteg kék ledes venti van, de ezek talán még jók is.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#269) Polacsko válasza BlacKSouL (#268) üzenetére


Polacsko
tag

köszi a segítséget!
amúgy átnéztem a linkeket...
csak 1ik sem fogott meg annyira! utánuk kerestem a neten is!
a revoltec ventikről mi a véleményed?

(#270) BlacKSouL válasza Polacsko (#269) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ...passz, így ránézésre okés, de olyan sokat még nem tudok róluk. Én személy szerint amúgy sem szeretem a ledes ventiket, de moddinghoz jó segítség a Revoltec, az tuti. Amúgy ha azt a 80centis kék ledest nézted amit én, akkor azért összehasonlítanám a tts-nél kapható kerámiás NorthQ-val, mert annak kisebb zaj mellett nagyobb a légszállítása, viszont az igaz, hogy az nem tuti hogy ledes. Rá kéne nála kérdezni priviben. Vagy mailben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#271) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#270) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze hajnalban már elég koki voltam, úgyhogy hülyeséget írtam. Mert a NorthQ-nak kisebb a légszállítása. Viszont a hangja is tényleg kisebb.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#272) Polacsko válasza BlacKSouL (#271) üzenetére


Polacsko
tag

köszi szépen! :R
de sztem revoltec marad,mert azt be tom szerezni nagykeráron!
remélem bevállik!
ha vkit érdekel akkor majd írok róluk!
thx

(#273) Shodan


Shodan
addikt

Van egy nagyon lame kérdésem, a venti mértetét hogy kell nézni?? Maga az egész kerettel együttesen lévő átmérőjét vagy csak simán a venti átmérőjét? Mert ha az egészet nézem akkor 80as ha csak simán a ventit akkor 70es. Én a 80 tippelek tehát az egészet kell mérni, de gondoltam megkérdezem :B

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#274) Hapcis válasza Shodan (#273) üzenetére


Hapcis
tag

A keretet kell mérni..
:))

:) Have Fun

(#275) Mr-Pamacs válasza Shodan (#273) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ha kell tudok pontos méreteket adni mindenfajta ventiről.

(#276) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#266) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Úgy látszik csak én vagyok megáldva ezekkel az izékkel. :O
Vennem kell egy légszállítás és egy zajszintmérőt. De lehet hogy inkább egy új ventit kéne. :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#277) fap333


fap333
aktív tag

Szevasztok!
Vettem egy 92mm ventillátort a házam hátuljába, és 4pin-es alaplapi csatlakozó van rajta. Magam fogok készíteni egy fordulatszámszabályzót hozzá, ezért jó lenne tudni, hogy mi a fene a negyedik vezeték? Egy a 12V, egy a föld, egy a fordulatszám visszajelző, de érdekelne, hogy mi lehet a negyedik.
Előre is kössz!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#278) WillChi válasza fap333 (#277) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha a negyedik is fekete, akkor az is egy föld. Egyébként a gyári fordszámszabályozómon csak 3 szál van bekötve a négyből.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#279) fap333 válasza WillChi (#278) üzenetére


fap333
aktív tag

Nem fekete, hanem kék. Ha sorba megyünk a szálakon, akkor fekete:föld, sárga:12V, zöld:fordulat, (ezt a hármat lehet az alaplap 3pines aljzatára rá tenni) és a negyedik kék, amit nem tudok, hogy mi.
Tényleg van valami ami számomra egy kicsit furcsa volt, ha menet közben dugom rá az alaplapra, akkor beindul a ventillátor, kiiírja a fordulatszámát, és meghal a gép. Egyszerűen lefagy. Az előző ventikkel ezt nem csinálta, de ha kikapcsolt állapotban dugom rá, akkor rendesen megy minden.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#280) BlacKSouL válasza fap333 (#279) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hehe. Nos amit vettél, az nem ház venti, hanem CPU-hűtőhöz való, és a negyedik kék vezeték pedig a PWM-vezeték, azaz a Pulse Width Modulation, vagy ha úgy tetszik impulzusszélesség-moduláció rövidítése, ami annyit tesz, hogy ha az alaplapodon is van megfelelő, CPU jelölésű szintén 4pin-es csatlakozóaljzat, akkor oda bedugva az alaplap a proci hőérzékelőjéből kiolvasott adatok alapján automatikusan és dinamikusan tudja szabályozni a venti fordulatszámát(amennyiben BIOS-ban engedélyezed, és beállítod). HA nincs ilyen 4pin-esed, akkor kénytelen vagy arra kötni ami van, azt is lehet, csak akkor ugye nem szabályoz csak ha beraksz elé egy potit. De mikor vetted nem kérdeztél rá, hogy most akkor miért is olyan? A házhűtő ventik csak 3vezetékesek általában.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#281) fap333 válasza BlacKSouL (#280) üzenetére


fap333
aktív tag

Pech! Kicsit csodálkoztam, hogy miért olyan rövid a vezetéke, de így már érthető. De ettől függetlenül én majd házhűtőnek fogom használni. A ventink ugye nem lesz baja abból, hogy csak a 3 vezetéket kötöm be?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#282) Hapcis válasza fap333 (#281) üzenetére


Hapcis
tag

Baja nem lesz.. csak meg kell majd toldanod a vezetéket egy lépéssel, hogy elérjen a delejig :))

:) Have Fun

(#283) BlacKSouL válasza fap333 (#281) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, ha jól dugod be. Mármint, elvileg a venti csatiján kell lennie olyan kis hosszirányú vezetőpöcköknek, ami mutatja, hogy ha 3pinesre dugod akkor hogy kell, hogy jól illeszkedjen. Elvileg nem is lehet máshogy, de figyelj oda. ahol az alaplapon a csatin kiáll felfelé a műanyag, ahhoz kell passzítani a venticsati pöckös oldalát.
Viszont! HA szabályzóra kötöd, akkor figyelj oda, mert néhány szabályzónak olyan a csatlakozója, hogy a venticsatit mintegy csőbe kell bedugni, nem nyitott, és akkor abba nem tudod bedugni a nagyobb 4pinest. Nem tudom vajon olyan átlakító van-e ami ezt orvosolná, de az biztos, hogy ezeket a pwm-es ventiket nem arra tervezték, hogy az alaplapi 4 ill. esetleg 3 pines csatlakozókon kívül másra is rá/bedugják. Nekem Zalman FanMate 2-m van, és pl annak olyan a kialakítása, hogy mélyen bele kell dugni a csatlakozót. Abba pl nem tudnád bedugni : [link]
Szóval nem lesz baja, még a fordulatszámot is tudja majd mérni rajta a lap.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#284) fap333 válasza BlacKSouL (#283) üzenetére


fap333
aktív tag

Köszi minden segítséget, még egy apró kérdésem lenne:
Én elő tudok állítani olyan jelet, ami a negyedik lábra kell, vagy egyszerűbb megoldani a fordulatszámszabályozást egy poti+fesz stabilizáló párossal?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#285) BlacKSouL válasza fap333 (#284) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A negyedik szálon futó jel egy olyan vezérlőjel, ami a venti elektronikáját vezérli. De ez itt [link] pontosabban le van írva, csak át kell ültetni analóg módon a ventikre. Ha tehát akarsz, akkor építhetsz pwm-vezérlőt, de ahhoz kell egy olyan egység is, ami mondjuk méri egy adott hardverelem, vagy a házban lévő levegő hőmérsékletét, és annak függvényében vezérel a pwm. :D Nem lehetetlen, de javaslom inkább, hogy a második megoldást válaszd. Amihez viszont elég egy poti, a feszbeállítást(12V) már elvégzi a táp és az alaplap, mikor kiküldi a feszt a csatlakozóra. Onnantól a feszültséget a potival állítod, minek ahhoz fesz stabilizáló? A ventinek mindegy hogy pl 8V-ot vagy 8,5-öt kap(hiszen a potival pont ezt változtatod :) ) Ja, és a kábelhosszt nézd meg előre, nehogy pont 5centi hiányozzon.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#286) fap333 válasza BlacKSouL (#285) üzenetére


fap333
aktív tag

Kösz mindent, tényleg sokat segítettetek.
:R
További jó fórumozást!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#287) ballington


ballington
addikt

Sziasztok
Milyen halk 9-es ventiket ismertek? Mert nekem a zalman fm-2-ese 5 V-on is eléggé búg.
Tud vki valamit a silentblade új 9-eséről?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#288) BlacKSouL válasza ballington (#287) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Személyes tapasztalatom nincs a SB-el, de az eddigi vélemények összegzése alapján azt vettem ki, hogy aki szerzett, az nagyon meg van vele elégedve. Aztán aki azután meghallgatott egy Papst-ot, Noiseblockert, Y.S-Tech-et, NorthQ-t teszem azt Nexust, aszerint már nem is volt olyan halk az a SB. :D

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#289) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hát emberek! Ha véletlenül valakinek olyan műanyag fröccsöntött ventitartó kerete van, ami csavarmentessé teszi a szerelést, és a lapátok előtt amolyan rács-szerűséget képez, azt mindenki gyorsan dobja ki messzire! Én most elégeltem meg a hangot, de még nem tudtam, hogy az okozza. Kiszedtem a keretből a ventit, és felcsavaroztam rendesen. Most nem tudom eldönteni füllel, hogy 1500-at, vagy 1100-at pörög. Eddig már 1250-nél elkezdett ordítani, most meg még 1800-on is inkább csak a szélzaj van. Nem gondoltam, hogy ennyire bezavar a zajba ha valami van a lapátok előtt közvetlen. Én meg már agyonszidtam a ventit, pedig csak a házhoz adott készség volt sz@r. Úgyhogy úgy néz ki nem kell új venti. Bocsi tts :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#290) gforg


gforg
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, most szereztem egy 30x30-as SUNON ventit, 5V-osat, 0,9 W a teljesítménye.

Meg lehet ezt szerintetek hajtani USB portól? Van

Láttam noteszgépekhez már két nagy, talán 6, vagy 8 centis ventis USB-ről működő hűtőlapot, gondoltam, ha azokat elviszi az USB, ezt a csöppséget is el kell hogy lássa táppal, nem? Elvileg 180mA-t szippant fel 0,9 W-nál, annyit bír az USB, ugye?

Van egy multiméterem, de nem akarok az alaplappal semmi hülyeséget csinálni...

Előre is köszi,
Gforg

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#291) BlacKSouL válasza gforg (#290) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ha létezik olyan átalakító, ami az USB<->venti csatlakozóproblémát megoldja, akkor talán. Asszem a max terhelés a szabvány szerint 500mA, de ha kevesebb csak jobb. Mondjuk fura kicsit a dolog, de attól függ mire akarod használni. És mért pont USB-ről akarod hajtani?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#292) gforg válasza BlacKSouL (#291) üzenetére


gforg
tag

Hali!

Van egy notim, amiből ha kiveszem az akkut, akkor belátni a házba, rá az alaplapra, ott figyelnek a kondik, meg mindenféle kütyük. A túloldalon van a HDD, ami eléggé melegszik, 2-3 óra alatt szép lassan olyan 50-55 fok körülire forrósodik, ami bár üzemi hőmérséklete a Samsungnak, mégis túl melegnek találom.

Kipróbáltam, egy régi 486-os proci hűtője (az 12V-os, de ez most lényegtelen) szállít annyi levegőt a házba, kis ügyeskedéssel, ami a HDD-t 42 alá hűti. Szóval csak megszorul a levegő a házban. A venti pont odafér az akku helyére, kicsit barkácsolok, és mivel az üzemidő 90%-ában az akku kint pihen az asztalon, szépen a helyére illesztem ezt a kis ventilátort és a keretével együtt (körbe szépen és esztétikusan lezárva, már megvan az ötlet), hátul bedugom az egyik USB portba, és nyugodt tudattal, és langyos házzal a bal csuklóm alatt tudok dolgozni. Külső táp csak bonyolítja és drágítja a dolgot, meg hát minek, ha ott az 5V, csak érte kell nyúlni.

Ha az akku bent figyel, akkor úgysem meg a gép 3 óránál többet, akkor nem lényeg, de most van, hogy hetekig megy folyamatosan, és így jól jön a hűtés, főleg, mert a proci is úgy van beállítva, hogy ne menjen 8*133 Mhz fölé, így az aktív hűtés semmi esetre sem indul el, ami esetleg kicsit megmozgatná a levegőt a házban.

A bekötésnek is már utánajártam, csak kell egy szimpla USB kábel, elvágom, ereket szétbontom, multiméterrel kimérem a +5V-ot és a GND-t (elsőre utazok a fekete és piros drótokra), rá ''megfelelő polaritással'' a ventit, és hajrá. Aztán szépen esztétikusan meg fogom oldani a vezetékezést a gép alatt, tehát reményeim szerint semmi nem fog belőle látszani. Ha pedig túl jó (azaz hangos :) lenne, kerül esetleg egy poti is mellé, azzal lehet majd kicsit visszább venni... de az még a jövő zenéje, egyenlőre ne vágjam haza az alaplapot.

Annak nem örülnék. :(

Üdv, Gforg

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#293) BlacKSouL válasza gforg (#292) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem elvi akadálya nincs, az USB-nek csak nincs olyanja, hogy az adatkábel zárása is kell a normális működéshez. Ha tényleg csak olyan kis energia kell neki, akkor nemigen hiszem hogy leégetné az alaplapot. Láttam már olyan USB-s kávésbögre-melegentartó alátétet, ami onnan szedte az áramot. Az pedig nemigen kommunikált a koffeinnel :)
Ha kivitelezhető, akkor ki kell próbálni. Először ne tedd véglegesre, csak a kábeleket kösd be, ha megy és bírja is, akkor meg szereld be, és használd egészséggel.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#294) GiXXXer


GiXXXer
tag

A hétvégén megjelent hardvercsokron felbuzdulva rendeltem két db Aerocool Streamliner 14-es coolert, ma jöttek meg... Na ezekkel már lehet halk gépet építeni...
1 db Zalmi 8-as 8V-on túlzajongja a kettő 14-est, amik 12 V-t kapnak... :D
Ajánlom mindenkinek...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#295) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Mondjatok nekem olyan ventit, ami egy passzív táp mellé beillik (tehát minél halkabb legyen, de azért még forgassa a levegőt.

Egy 12-es kellene a ház oldalára (passzív VGA-ra nyomatni)
Egy 8-as kellene processzorra a mostani venti helyett)

Előre is kösznöm. Jó lenne minél előbb. :B

Ja és árilag jó lenne 5-6k-ért max a kettő együtt.

[Szerkesztve]

(#296) GiXXXer válasza Gordiann (#295) üzenetére


GiXXXer
tag

14-es Aerocool... :D
Én 2750-ért vetem darabját, az egyik pont egy tápba készül, mivel a tápom 14,5x15-ös...:D
[link]

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#297) Gordiann válasza GiXXXer (#296) üzenetére


Gordiann
őstag

Khm...

Nem nagy ez egy kicsit? :)

(#298) BlacKSouL válasza Gordiann (#295) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem dobj rá még 3-400HUF-t, és akkor kijön a
120mm: NorthQ Silent Tornado 17dBA 3780HUF
80mm : Papst 8412 N2 GLE 12dBA 3120HUF

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#299) Gordiann válasza BlacKSouL (#298) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi az ötletet! :R

A 12-es az mindenképpen akkor ez lesz, de 80-asnak nincs vmi olcsóbb? :F (vagy a papst kimagaslóan halk?)

(#300) BlacKSouL válasza Gordiann (#299) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos vannak akik szerint nem minden teszt elfogulatlan és mindent kielégítő, de én személy szerint megbízom a PH! csapatban, és azokkal is egyet kell értsek, akik 2nél több ventit fogtak már a kezükben, éppen ezért mertem javasolni a Papst-ot mint leghalkabbat eszerint a teszt szerint : [link]
JA, de most nézem, hogy a 8-as amellett hogy halknak kell lenni procira megy, szóval akkor mégis lehetne egy nagyobb légszállítású. Akár ugyanebből a tesztből kinézve. Pl. GlacialTech SilentBlade, Noiseblocker S1, vagy az Y.S-Tech 80mm-esei közül valamelyik, amelyik árban esetleg jobban megfelel. Ezek már 1600-1500-1600-akat forognak, tehát még mindig elég halkak, de a légszállításuk már nagyobb a Papstnál. Talán a SilentBlade kiemelendő a csendességéhez képest bordára szerelve is viszonylag nagyobb hatékonysága miatt. Nézz szét a tesztben, ott megvannak az áraik is, meg a teljes összehasonlítás.
Nem mondom, hogy nem maradhatott ki esetleg valami ami még jó venti, de a tesztbeliekből már lehet választani.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.