Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Gordiann válasza BlacKSouL (#300) üzenetére


Gordiann
őstag

:R

(#302) gforg


gforg
tag

Hali, megvan, gyönyörűen megy a venti, egy USB hosszabbítón kipróbáltam, a két szélső érintkező az ''áram'' ... a kis huncut szép kis tornádót csinál... Köszönöm a segítséget BlackSoul!

Üdv, Gforg

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#303) BlacKSouL válasza gforg (#302) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:B Nincs mit, de igazából csak egyetértettem és támogattalak lélekben. :) Meg próbáltam logikusan gondolkodni, és mivel nem volt negatívum... Én voltam a placebó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#304) Collector19


Collector19
csendes tag

Üdv nektek!

Lenne egy nagy láma kérdésem..
Azt szeretném kérdezni hogy a házban a hűtést úgy kell megcsinálni, hogy pl. az egyik oldalom szívja hátul meg fújja ki a levegőt? Tehát vmilyen szinten keringetni kell benne a levegőt? Nem csináltam még ilyet soha és nem értek hozzá. De szükség van rá, mert nagyon melege van a gépemnek
Thx :R

(#305) Shim válasza Collector19 (#304) üzenetére


Shim
őstag

jól gondolod, így kell.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#306) Collector19 válasza Shim (#305) üzenetére


Collector19
csendes tag

Értem.
És ha egyet oldalra sznék egyet pedig hátulra feltenni, akkor ugyaolyan fordulatszámú legyen a hűtő? Illetve melyik hűtő nyomjon több levegőt? Befelé tűnik logikusnak, de nem vok benne biztos.
Thx a segítséget :R

(#307) BlacKSouL válasza Collector19 (#304) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Általában az a hatékony és elfogadott, hogy a gép elején(ált. alul) megy be a hideg levegő(akár venti segítségével) lehűti a vinyót, majd továbbmenve keveredik a vga által felemlegített levegővel, ahonnan is a NorthBridge-en és a ramokon keresztül át eljut a procihűtőhöz, majd a hátfalon és a tápon át távozik a meleg levegő. Ezért szoktak a ház elejébe is és hátuljába is egy-egy ventit tenni, ami huzatot csinál, és szellőzteti a ház belsőségét. NEm keringetni kell, azt kell elkerülni :D Huzatot kell benne csinálni. Jó ha van hátul ami kifújja majdnem a prociról a meleget, mert nem jó a tápot főzni a meleg levegővel. Ha az oldalfalon is van rács vagy ilyesmi, az akkor hasznos, ha alaplap felé fújó procihűtő van, mert akkor egy megfelelő fanduct csővel egyből kinti friss levegőt kap a proci folyamatosan. Hátfal felé fújó hőcsöves hűtő esetén csak a vga magasságában lévő rácsot érdemes szabadon hagyni, mert oda hagy menjen a friss levegő, de a procihűtő a vele egy magasságában lévő rácson bejutó levegőből már nem profitál, sőt a rendszer lesz olyan falslevegős, hogy a huzathatás csökken a ház teljes hosszában.
Érdemes figyelni a kábelek, egyéb alkatrészek elrendezésére is, minél kevesebb dolog van a levegő útjában, annál hatékonyabb a hűtés. Minél nagyobb átmérőjű ventillátorokat kell használni, azok alacsony fordulaton is sok levegőt szállítanak, de alig van hangjuk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#308) Collector19 válasza BlacKSouL (#307) üzenetére


Collector19
csendes tag

Ha a házamban nincs alapból venti, de belül van helye a hűtőnek, akkor azt hogy elől is legyen egy ventim azt csak sufni tuninggal tudom elérni? Vagy persze egy másik házzal?
Igen a ''keringetést'' :DDD én írtam rosszul, ezért sry.
És még annyi kérdésem lenne, hogy melyik cég gyártja a legjobb házhűtőket?
Vagy ha lehetek annyira pofátlan egy pár linket nem tudsz adni?
Köszi a segítséget :R

(#309) BlacKSouL válasza Collector19 (#306) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha egyirányba áramoltatsz, szinte mindegy, hogy csak befelé fújsz sok levegőt, vagy csak kifelé szívsz sokat, mert a z egyik esetben a belső túlnyomás fogja az összekeveredett langyos levegőt kitolni a réseken(ha van hol!) a másik esetben pedig a csökkentett nyomás hatására áramlik be a réseken a friss levegő. Az az ideális, ha a hűtendő alkatrészek felé minél közelebb fújsz be, és azoktól a legközelebb szívsz ki is. HA mindenképp ooldalra is teszel ventit, akkor számítsd bele, hogy a hátulsó venti mellett még a táp is kifelé szívja a levegőt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#310) BlacKSouL válasza Collector19 (#308) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hátul a legtöbb esetben van hely ventinek, de legalábbis rácsos a hátlap(kivéve a nagyon régieknél) és sokszor elöl is van neki rács, csak általában nincs benne venti. Akkor csak fel kell csavarozni egyet-egyet. Ha nincs, akkor vagy csinálni(vágni)kell rá lukat, vagy házcsere.
Ugye felmerül hogy mi a fő szempont, a levgő tolása, vagy a csendesség. Vagy kompromisszum. És az is hogy mekkora ventit akarsz beletenni. 80, 92, 120mm? Neked is tudom ajánlani a Nagy Ventitesztet: [link] Ha ezt végignyálazod, akkor nagyjából kialakulhat valami elképzelés, és ha már tudod nagyjából hogy körvonalaiban mit szeretnél, akkor már tudunk konkrétabb ajánlatot is mondani. Olyan nincs, hogy a legjobb házhűtőket gyártó cég, van belőlük sok. Papst, Y.S-Tech, Noiseblocker, NorthQ, Nexus, Scythe. Csak hogy az ismertebb neveket említsem. Ezek elég prémiummárkák, vannak alacsonyabb árfekvésűek is, amik nem biztos hogy rosszabbak, csak legfeljebb nincs olyan kiemelkedő bizonyos tulajdonságuk, mint a fentieknek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#311) Collector19 válasza BlacKSouL (#310) üzenetére


Collector19
csendes tag

Megnéztem, és elöl is van helye a ventinek, de belül. Tehát kívülről takarva van, mert ott van a power meg a hdd led. Gondolom annak semmi értelme nincs hogy oda tegyek ventit, mert nem tudja honnan/hová nyomni a levegőt. Megnézem a linket, meg utánanézek egy pár dolognak, aztán kitalálom hogy mire is jutottam.
Még egyszer köszönöm a segítséged! :R

(#312) WOW27 válasza Collector19 (#311) üzenetére


WOW27
tag

alulról szoktak rést hagyni az első ventinek,általában.Nézd meg a ház alját!

(#313) Collector19 válasza WOW27 (#312) üzenetére


Collector19
csendes tag

Igen alul van kihagyva neki egy rés, eddig nem is tudtam hogy ez vajon miért lehet ott :U
Ez nem kicsi véletlenül? Mert elég kicsinek tűnik ahhoz hogy egy venti onnan kapja a ''szelet'' :)
Közben olvasgatom a gigantikus tesztet, érdekes. Thx a linket

[Szerkesztve]

(#314) Gabás válasza Collector19 (#313) üzenetére


Gabás
addikt

az én házam is ilyesfajta übergagyi, van ventihely, de teljesen takarja az előlap, a világér nem hagytak volna egy rést rajta :(
de már megrendeltem a gigabyte házamat, na azon nincsenek ilyen gondok :DD

[Szerkesztve]

(#315) Collector19 válasza BlacKSouL (#310) üzenetére


Collector19
csendes tag

Azt hiszem hogy a GlacialTech ventiket fogok beletenni. Árban és minőségben is elfogadhatóak, bár ennek a tesztnek még egyszr neki kell ugrani, mert egyszerre sok volt :D
Azzal nem vagyok még tisztában, hogy ugye 8-9-12-cm-es ventik vannak. (kivéve a speciális gyártóspecifikus méreteket) Az a háztól függ, függ hogy mekkora kell?? Mármint hogy a rácsra melyik megy rá? Mert azt tudom, hogy nagyobb venti-nagyobb teljesítmény, de nem tudom, hogy mindegyiket fel lehet e tenni mindenhová? :F
Tudom hogy sok lámaságot kérdezek, de jót akarok venni, meg szeretném tudni is hogy mit hogyan. :)
Thx

(#316) BlacKSouL válasza Collector19 (#315) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sokan dícsérik a GT SilentBlade-eket, biztos van is alapja. Az is biztos hogy van náluk halkabb-kisebb légszállítású, meg hangosabb-nagyobb légszállítású venti is. Ő meg egy kompromisszumos jó megoldás.
Általában a ventinek direkte kialakított rácsok valahogyan kinézhetőek köralakúnak, és van a körön kívül négy db luk a négy csavarnak a sarkokban. Azok távolságát lemérve már nagyjából tudhatod milyen kell hozzá, de ha a rácsozat körátmérőjét méred, az meg pontosan kiadja a berakandó venti méretét. Előfordul hogy neked csak 80mm-es megy rá, akkor olyat vegyél, a nagyobb nem igazán fog jól működni, mivel a lapátok végei már a lemeznek hajtanák a levegőt. Kisebbet sem érdemes mint amekkora befér, de annak nem lesz baja a nagyobb rács mögött, viszont nem fog stimmelni a négy csavar. Itt látszik miről beszéltem, bár ide direkt kialakítottak csavarhelyeket a kisebb ventiknek is, viszont alapvetően 120mm-es a rácsozat. :[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#317) BlacKSouL válasza Collector19 (#313) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha túl kicsinek érzed a rést elöl, és az előlapon nincsen rés csak alulról, akkor még mindig megpróbálhatod bővíteni úgy, mnt egyik ismerősöm, leszedte az előlapot és 8mm-es fúróval bökdösött neki lukakat a venti magasságában. Nem biztos hogy ez szép és jó megoldás, de ügyesen kivitelezve jó lehet, és hatékony.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#318) Collector19 válasza BlacKSouL (#317) üzenetére


Collector19
csendes tag

Üdv!

Legfeljebb ha meglesznek a ventik akkor oda is beteszem, és megnézem, hogy elég hatékony-e a hűtés, vagy nem. Bár szerintem elég pici az a rés, de mit lehet tudni? :D

(#319) OC


OC
őstag

Sziasztok!

Egy kis nyalánkság annak, aki még nem látta volna:
[link]

Folyadékos istneizékirály csapágy ide, vagy oda, a Nexusomat nem kell lecserélnem, max. a színe miatt. :)

(#320) pjani


pjani
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek most vettünk egy Asus házat, a hátuljában van egy 9 cm-es venti. Ez iszonyat hangosan pörög. Hogyan lehetne lejjebb venni a fordulatszámát? Kihúzni azért nem lenne szerencsés, mert itt a jó idő...
Lehet a tápkábelére (ami a sárga, ha jól tudom) rákötni egy ellenállást? Ilyet láttam már, asszem valami 9 cm-s Vantec ventihez adtak ilyet. Mit ajánlotok?

Kösz!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#321) BlacKSouL válasza pjani (#320) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lehet kapni direkt csak lassító ellenállást, ami tipikusan 12V->5V átalakítást eszközöl, de lehetnek más feszültségértékűek is. A mási klehetőség a potméter alias feszültségszabályzó, ami picivel drágább tétel, de előnye, hogy egy adott tartományban(ált. 5-12V) tetszőlegesen állítható, vagyis ha mégis kell néha a kakaó, akkor feljebb lehet tekerni időlegesen. Buher lehetőség, ha házilag átforrasztjátok a 12V-os vezetékét, vagy olyan helyre kötitek, ahonnan nem a 12-esről, hanem az 5V-osról kap energiát. Még egy lehetőség, ki kell cserélni a ventit egy profibb minőségibb halkabbra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#322) LukE válasza BlacKSouL (#321) üzenetére


LukE
veterán

egesz pontosan hogy fugg ossze valaminek a hangereje, es minosege?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#323) BlacKSouL válasza LukE (#322) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Noname venti 2000-es fordulaton érzésem szerint nem halkabb, mint egy eleve minőséginek mondott, és alighanem igényesebben legyártott ennek függvényében alighanem drágább venti szintén 2000-es fordulaton. Így ha az utóbbit tekintem minőséginek és az a halkabb, akkor a válasz meg is van. (Természetesen vannak kivételek és egyéb esetek, de általában így van.) Példa: Lada vs Suzuki Swift. Bármennyire is jobban szeretem a Ladát, a Suzuki a minőségi. És tapasztalataim szerint a halkabb is.
Szerintem... :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#324) LukE válasza BlacKSouL (#323) üzenetére


LukE
veterán

viszont egy minosegi, 10 ev folyamatos uzemre tervezett, de gyors venti teljes sebessegen hangosabb, mint egy ratyi, de alacsony fordulatszamu valami...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#325) BlacKSouL válasza LukE (#324) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos igen, kategória szabja meg hogy mit nevezünk hangosnak vagy minőséginek. De mivel a probléma itt az volt hogy hangos a venti - nyilván, de nem 100%, hogy a magas fordulatszám miatt(vagy pont a gyengébb minőség miatt?) - a felsorolás végére tettem csak direkt a venticserét. Amit nyilván úgy értettem, hogy végső esetben vagy igény szerint akár le is cserélhetné egy olyanra, ami abból adódódan hogy eleve nem teljesítményre tervezték hanem csendességre, valószínűleg a jobb minőségi osztályba tartozik, nem pedig a noname, esetleg a futottak még kategóriába.
De nem kell messze menni, a Delták ugye minőségiek, halknak viszont nem lehet nevezni a legtöbbjüket. Mert azoknak a teljesítményben van a minőségük. Míg pl egy NorthQ-nál a csendesség jelenti a minőséget.
Tehát végülis igazad van :D

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#326) Ulrik


Ulrik
tag

Szisztok!

Tud vki olyan helyet, ahol lehet kapni 6cm-es rendszerhűtőt, a ház elejébe kéne a winchester alá, jah és vmi márkásabb kéne molex csatlakozóval :U

(#327) BlacKSouL válasza Ulrik (#326) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezek mind márkásak : [link] De ugyanitt ha szétnézel találsz komplett winyóhűtőt is, ami lehet hogy halkabb. Itt meg le tudod zsírozni a dolgot : [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#328) Ulrik válasza BlacKSouL (#327) üzenetére


Ulrik
tag

köszi :)

(#329) Met


Met
nagyúr

Ti mit raktok a venti elé/mögé, hogy ne menjen be annyi por?
Keresgéltem ilyen porszűrő betétet de nem igazán lehet kapni, vagy csak nem találtam. Bluefish, Mistral, Aqua nincs nekik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#330) BlacKSouL válasza Met (#329) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A példának okja : [link] és help itt : [link]
Én semmit nem teszek elé egyébként, hanem havonta lekapom a gép oldalát, átteszem a porszívócsövet a fújólukba, a ventiken egy lapátot szigszalaggal hozzáragasztok a kerethez, majd a szűkítővel a cső végén szépen kifújatok belőle mindent az erkélyen. (néha kondit, FET-eket is :DDD ) na azt nem, de a port szépen kiviszi. De én ilyen kicsinyes és garasoskodó vagyok, nem kell rámhallgatni.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#331) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy új házat!
Sajnos nincs leírás hogy a ventiket hogyan kellene elhelyeznem. Egy 120 as van hátúl ami kifele fúj.
Oldalt úgy tettem fel hogy szívja befele a levegőt, előre kettő van azokat is úgy hogy szívják be a levegőt. Az egyik elött winyo van! Jó ez az elrendezés?

(#332) Met válasza mergal (#331) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, így elölről hátrafelé van légmozgás, lehet nem is kellene annyi venti. De ha nem baj a zaj akkor jó lesz így.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#333) mergal válasza Met (#332) üzenetére


mergal
aktív tag

Köszi!

Azt elfelejtettem hogy az ugye mindegy hogy 3 vagy 4 pin-es tápcsatlakozóról megy?

(#334) Met válasza mergal (#333) üzenetére


Met
nagyúr

szerintem mindegy, max annyi van, hogy a 3 pinest rá tudod dugni az alaplapra és azon keresztül elvileg tudod szabályozni a fordulatszámát

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#335) Mr-Pamacs válasza Met (#329) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Pl tehetsz elé szúnyoghálót, szépen megfeszítve, meg lefestve UV reagánsra.

(#336) BlacKSouL válasza mergal (#331) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jó, lásd fentebb. Csak az a hozzáfűznivalóm, hogy ha a procihűtőd mondjuk a hátlap felé fújó hőcsöves, akkor ha az oldalsó venti a proci magasságában van, és inkább a proci mögött mint előtt, tehát onnan a procihűtő nem sok levegőt kap, akkor felesleges a használata, mert a hátsó 12-es akkor onnan kapja a több cúgot, és nincs rákényszerítve, hogy a ház eleje felől szívja inkább a levegőt/meleget. Ha olyan az oldalfal és megoldható okosan, akkor ebben a felálásban több értelmét látnám letenni a vga magasságába, az eredeti helyén pedig belülről leragasztani a rácsot. Persze ha alaplap felé fúj a hűtőd, akkor vedd offnak az előzőeket. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#337) mergal válasza BlacKSouL (#336) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia!
Köszi!
Pont olyan a ház oldala hogy a vga-ra fújja ilyen pattintós!

(#338) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Help!!! Help!!!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet kapni 25cm-es házhűtőt hazánkban???

Vagy ha még nem, mikortól lehet majd kapni???

Láttam!!! Az AeroCool + a Thermaltake már adott ki olyan házakat, aminek az oldallapján ilyen van.

[link]

[Szerkesztve]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#339) Wikuzz89


Wikuzz89
tag

Hali, lehet kapni vhol procihűtőre szerelhető, légelvezető csővet kapni! nem tom magyarul megfogalmazni hgy mi az, de kéne :DDD [link]
vmi ilyesmi kéne, de ha lehet akkor 8cm-esbe!

(#340) BlacKSouL válasza TESCO-Zsömle (#338) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lehet kapni. Én a Tecsóban vettem tavaly. De az 32cm-es. És az a baja, hogy le kell hozzá szedni az oldallapot. Viszont 400 és 2000 között 3 lépésben lehet szabályozni a fordulatszámát. 400-on olyan halk, hogy a kikapcsolt gép mellett sem lehet hallani. Pedig megy. Ja merhogy 220V-ról megy az istenadta. És ha kihúzom a pecket a tetején, akkor még forog is jobbra balra. Hausmeister típusú. LED sajnos nincs benne. Viszont akkora talpa van mint egy tányér. És eredetileg asszem asztali ventillátornak szánták. És annak is adták el. Szóval lehet kapni, csak tudni kell mit mire használunk.
Linket!!

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#341) BlacKSouL válasza Wikuzz89 (#339) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kérdezd meg TTS-t : [link] Nála mintha lenne ilyesmi: [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#342) bozont


bozont
veterán

Hali
Nekem vmi halk 9,2es venti kéne.Melyik a legjobb választás?Nem kell h világítson meg akármit,kávétfőzzön,csak halk legyen. :)

(#343) mergal válasza bozont (#342) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia!

Szerintem a Zalman FM2 az jó!
Nekem nagyon bevált!1100Ft Van hozzá egy fehér meg egy fekete csatlakozó
a fehér a Silent úgy nagyon halk, a másik csati meg nagyobb fordultaon nyomatja úgy már kicsit zavaró! De az ára miatt megéri szerintem, amugy se kell annak 3000 pörögnie!
Jó még a Glacialtech silent blade is 1300Ft! De ha sok a lovéd akkor 3500Ft szinte mind halk!

(#344) mergal válasza Wikuzz89 (#339) üzenetére


mergal
aktív tag

Húúú!

Ez meg mi a .... tűzoltóslagot benyomták a gépbe hátulról??!!

(#345) Met válasza mergal (#343) üzenetére


Met
nagyúr

Tegnap vettem FM-1-et és nekem is bejött, silent módban fúj ki hátul, oldalt szív be egy másik szintén halk módban és a prociventi stabilan 1850 körül forog terhelés alatt is.
Lap 33, proci 41-42 körül van alapjáraton.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#346) TESCO-Zsömle válasza BlacKSouL (#340) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szobaventillátorom nekem is van, de mivel egyedi házhoz kell, amit én építek fából, nem bejátszós a dolog (kivéve, ha a vastagsága nam haladja meg az 5cm-t)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#347) Dracula


Dracula
senior tag

Valaki tud helyet, ahol lehet kapni az Arctic Cooling házventijeit? A gumis rögzítésűek érdekelnének elsősorban.

Üdv!

(#348) péter007


péter007
senior tag

Hali mindenkinek.

Lehet h. már volt szó róla a topicban de nincs időm sjna átolvasni az egészet.
A gond az lenne h. van egy zalmi zmf1 nevezetű alaplapradughatós ventim és nem tudom h. hogyan lehet 5 volton járatni. :B
Sajna láma vok ehez úgyhogy lécci segítsen vki.

A segítséget lőre is köszi. :R :R :R

(#349) mergal válasza péter007 (#348) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia!
A zalman ventikhez jár egy ilyen kis átalakító kábel amin egy ellenállás van ezt kell a ventire csatlakoztatni majd úgy a lapra! Ha nincs akkor neked kispórolták!

(#350) péter007 válasza mergal (#349) üzenetére


péter007
senior tag

hát elég rendesen igaz csak 800 ft volt de 3200-on olyan a hangja mint egy traktornak.
lehet különben ilyet kapni valahol külön is vagy csak együtt a ventivel???
csak azét kérdem mer van egy Coolink ventim is ami molex csatis. Az átalakítót még csak-csak be tudnám szerezni csak az a kérdés hogy ilyen ellenállást lehet-e külön kapni? :F

A választ előre is köszi!!! :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.