Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) BlacKSouL válasza skorBooT (#1100) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1. Az ötödiket nem alaplapra kötöd majd, hanem tápcsatlakozóra, mégpedig egy molex<->venticsati átalakítóval, ami kb 249 Ft. És kis kézügyességgel 5-7-12 V-on is működtetheted.

2. Az elején a háznak(függetlenül hogy az előlapon van vagy az oldalán) befelé fújjanak a ventik, lehetőleg fújják meg a winchestereket.Hátul meg ki. Porszűrő akkor javasolt a befelé fújókhoz, ha mondjuk földön lesz a gép, mert ekkor szippantják be a legtöbb port, de egyébként sem árt, mert a házba hűs levegő is por is a ventiken át jut, de a levegővel mindenképp megy por is, azt meg nem szeretjük. Ugyanakkor vedd figyelembe, hogy egy porszűrő jelentősen rontja a ventik hatásfokát, egy sűrű szövésű a lassabb ventik huzatát szinte teljesen lefoghatják. És eltömődni se szabad hagyni, szintén ilyen okból.

Egyéb kérdés?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1102) skorBooT válasza BlacKSouL (#1101) üzenetére


skorBooT
tag

Köszi a választ. :R

Egyelőre a megvalósítás a következő lépés.

Ha még lesz kérdésem ház ventillációval kapcsolatban , nem fukarkodom.

Minden jót!

[Szerkesztve]

(#1103) Tamasi.


Tamasi.
csendes tag

Szia BlacKSouL!

12-es ventiből melyik a leghalkabb : S-Flex 21D vagy a NorthQ SilentTornado?

S-Flex SFF21D (800 RPM)
12V ~20 dBA@1m 850 RPM 32 CFM 0.34W
Hogy jön itt ki a Noise Rating 8.7 dBA?

NorthQ SilentTornado
Noise Level: 12 - 17dB(A)

Csak az zavar, hogy nem értem, egyébként a halkabbat venném meg.

(#1104) Tamasi.


Tamasi.
csendes tag

Esetleg Noctua NFS12800, 500-800 RPM
Akusztikus zaj: 8 dB(A)

(#1105) BlacKSouL válasza Tamasi. (#1103) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Noctuahoz őszintén szólva nem volt még szerencsém, de elmondások, tapasztalatok alapján nagyon halk, ha úgy tetszik néma. A leglassabb S-Flex szintén elég halk, én egy icipici vibrálást vagy morgást véltem nagyon közel hajolva felfedezni, de 10 centiről már nem hallani :) A Silent Tornado meg kb a kettő között. Igazából egyszerre lenne jó őket meghallgatni, de nem hiszem hogy a mindennapok során használt átlagtávolságból bármi különbséget hallhatnánk, de bármelyik jó vétel, ha a halkság a fő szempont. Légszállításban elvileg talán a Noctuanak van némi előnye, de minimális. Kopás, csapágyazás szempontjából az S-Flex és a Noctua hasonlóan jó, míg a NorthQ a kerámiacsapágyas változatban, hát szintén.

Eh, sokat nem segítettem, :B talán az ár lehet döntő közöttük.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1106) Oibacsi válasza Tamasi. (#1104) üzenetére


Oibacsi
őstag

noctuából nekem több is van...800-on kb 10 centiről hallani nagyon pici motorzajt, 500-on semmit...s-flexxel egy kutya, de ez érezhetően több levegőt nyom, amit mértek is az spcr-en

(#1107) Tamasi.


Tamasi.
csendes tag

Köszönöm szépen.

A Gigabyte Triton 180 ventieit szeretném kicserélni.

(#1108) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Hello!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Szeretném lecserélni a Raidmax Sagitta házam gyári ventilátorait valami csendesekre, de jó levegőszállításúakra.
Ebben a házban 3 venti van, 2db 12cm-es elől és hátul és oldalt van egy 8cm-es.
A hátsóban és az oldalsóban kék ledek vannak, ez is számítana a választásnál nekem.
A másik meg lehet hogy láma kérdés de nem vagyok nagyon otthon ebben a témában.
Amik most vannak ventik azok molex csatisak és az alaplapomon csak 2 venti csati van, szal
ezeknek az új ventiknek milyen a csatlakozásuk? Szabályozni nem akarom őket ha nem muszáj szal előlapi feszszabályzó az nem lesz a gépemben. Ezért is lenne fontos hogy max fordulaton is halkak legyenek a ventik.
Elolvastam a Ph!-n a nagy venti tesztet és kinéztem pár oylan ventit amiről úgy gondolom hogy megfelelne.

8cm Cooler Master Led Silent
Coolink VS2B
Y.S. Tech FD1281253B-2A

12cm Cooler Master Ultra Silent (kék ledes)
Coolink VS4B
Noiseblocker SX1
GlacialTech Silent Blade

Ők lennének azok.
A ház Raidmax Sagitta
http://buyraidmax.com/product.php?pid=56&xcSID=0e6ddce151c90003af8d8615112c579e

Összefoglalva:
8 és 12 cm-es ventiket keresek
Kék ledesek legyenek
Max fordulaton is halk (mert nem biztos hogy szabályozni fogom őket)
Az anyaga legyen átlátszó ha lehet

(van ilyen venti ami megfelel az igényeimnek?)

Azt hiszem ennyi. Aki tud mondani nekem ilyen ventiket megköszönném. Lehet akár pm-ben is üzenni.

(#1109) BlacKSouL válasza PartyShan (#1108) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Első körben:
A 8-asokból a CM LedSilent szerintem jó választás, nekem is ilyen van most a tápomban, és bár én szabályzóra kötöttem, de max fordulaton is viszonylag csendes, ehhez a fordulathoz képest eléggé. Ráadásul kék ledes és átlátszó, tehát pont jó választás :) Az YS-Tech is jó lenne, de az tökfekete, és nem ledes, viszont minőségre elég jó.
A 12-eseknél a CM Ultrasilent ebben a formában már nem biztos hogy létezik, amit most a kínálatban láttam és átlátszó kék ledes, az az 1200-as fordulatú Led On/Off sorozatból valamelyik. Ezek szintén nem olyan rosszak szerintem. De a Noiseblockert is ajánlanám, mert szintén csendes, nagyon jó minőségű, hosszabb az élettartama is, és részben átlátszó(keret), részben kék színű(lapátok) de tudtommal nem ledes. Amit még ajánlanék, az a NorthQ Silent tornado nagyon halk, kék ledes, és a lapátok átlátszóak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1110) csigi válasza BlacKSouL (#1109) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Te nagy spíler vagy itt úgy látom... :K
Keresek valamilyen 12cm-es házhűtő ventit. Legyen halk, szép (esetleg világítós), márkás, és PWM szabályozható.
Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#1111) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Vettem egy coolermaster elite331-es házat.Kérdésem azlenne,h szeretnék az oldalán található perforációra ventiket szerelni,és h állítsam be őket?Kifelé fujják a levegőt vagy befelé a fogalat felé és az alaplap felé?

Üdv. :R

(#1112) sgergi válasza smokk. (#1111) üzenetére


sgergi
veterán

Elől, oldalt be, hátul ki.

(#1113) BlacKSouL válasza csigi (#1110) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak kispályás :)
Sajna egyelőre még mindig a PWM-esség a szűkebb keresztmetszet, így ezt vettem inkább figyelembe, a minőség és a halkság mellett, és a következők jutottak eszembe: Az Arctic Coollingnak vannak már remek folyadékcsapágyas pwm-es ventijeik, és a megbízhatóságra náluk nemigen volt még panasz. Lett nemrég a Scythe-nek is pwm-ese, bár nem annyira jó a csapágyazása, mint az S-Flexeiknek, vagy az említett AC-nek. És ott van a Cooler Master, amelynek szintén van relatíve egyszerű, tehát hagyományos csapágyú pwm-ese. Ezek alapvetően mind 1500-as max fordulat alattiak, tehát elvileg maxon is csendesek, lassan pedig valóban halkak. És a minőségükre általában nincs panasz. A szépség..hát sajna mind fekete. Az AC ami kilóg a csapágyazása miatt, így gyakori használat mellett, hosszútávra ő ajánlott.
Sajnos hirtelen ledes pwm-est nem találtam senkinél, de majd még keresgélek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1114) PartyShan válasza BlacKSouL (#1109) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszi szépen a választ. Most csak arra va időm hogy válaszoljak később megnézem a ventiket amiket ajánlottál. Sokat segítettél.még egy kérdés. Egy ilyen előlapi ventiszabályzó mibe kerül és abból miylet ajánlasz és az hogyan csatlakozik az alaplaphoz és ehhez a ventik? Picit több lett mint egy kérdés. :)
Köszi

(#1115) PartyShan válasza BlacKSouL (#1109) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Utánanéztem azoknak a ventiknek amiket ajánlottál.
De még mindig nem tudok dönteni.
Előre mindegy hogy milyen ledes, vagy nem ledes, átlátszó vagy sem. A lényeg az, hogy
halk legyen és sok levegőt szállítson.
Amúgy ez nem lenne rossz sztem

NB-UltraSilentFan SX1 Rev.2.0
1200rpm
38cfm
17dB-a
nincs LED

Oldalra ezeket gondoltam.

Cooler master LED On/Off Fan 80mm with control
1800 R.P.M.±10%
17.16CFM
20.75 dB-A

NQ-3709BL Silent Tornado 80mm FAN kék led
NQ-3709RL Silent Tornado 80mm FAN piros led
1200 RPM +- 10%
15dB(A)
16,5 CFM
Itt igazából az NQ felé húz a szívem mert halkabb igaz nem is pörög annyit, de nem sokkal marad el a CFM.

Hátra ezeket néztem ki

Cooler master LED On/Off Fan 120mm
19.3 dB-A
39.77CFM
19.3 dB-A

NB-UltraSilentFan SX1 Rev.2.0
1200rpm
38cfm
17dB-a
nincs LED

NQ-3711BL Silent Tornado 120mm FAN
1000 RPM +- 10%
17 - 19dB(A)
38,0 CFM

Még várom a javaslatodat az előlapi szabályzóra és utána eldöntöm hogy melyik ventik legyenek.
Jah és a ventiket gondolom TTS-nél lehet kapni.
Előre is köszi.

(#1116) csigi válasza BlacKSouL (#1113) üzenetére


csigi
addikt

Még hogy kispályás...
Igen tudom, hogy a PWM a szűk keresztmetszet, ezért is jöttem ide kérdezni.
Sima fekete tuti nem lesz jó, mert a házam üvegezett oldalán át jól látható helyen lesz. Ha nem is világítós, de legalább valami csecse megjelenés az fontos lenne. :B

Köszi a választ! :R

nofene

(#1117) Oibacsi válasza csigi (#1116) üzenetére


Oibacsi
őstag

és ha tennél egy ledes venti elé hőfokfüggő ellenállásos adaptert? vagy nincs kedved barkácsolni? lehet szépen is

(#1118) csigi válasza Oibacsi (#1117) üzenetére


csigi
addikt

Az a kiindulása az egésznek, hogy veszek ~jövőhéten egy Zalman MFC2 szabályozó panelt. Namármost annak a négyből az egyik ventiszabályzója PWM-es. És mivel nekem mind a négyre szükségem van, ezért kénytelen leszek egy ventit cserélni PWM szabályozhatóra.
Ez van.

nofene

(#1119) BlacKSouL válasza csigi (#1118) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hol lesz a négy venti? Mert nem nagyon van ledes, vagy csicsás pwm-es cucc, és gondoltam ha legalább az egyik venti nem lenne annyira szem előtt, akkor mehetne az a pwm-csatira, és akkor az lenne sima fekete venti. Vagy nemtom, a szabályzó pwm-es csatlakozója tutira nem tud azon a csatlakozón hagyományos vezérlést csinálni? Mert ha igen, akkor nincs gond, mehetne egy jó minőségű nem-pwm-es ledes rá. Elvileg a pwm-es csatlakozók többsége olyan, hogy a 3pines csatit is rá lehe dugni, és akkor egyszerűen nem pwm vezérelt lesz, de fordulatszámot lehet potival vagy szoftveresen állítani. Persze ez mind alaplapi csatlakozó esetén érvényes, nemtom a Zalmi szabályzója menniyre toleráns.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1120) Zájec válasza csigi (#1118) üzenetére


Zájec
veterán

itt nézz körbe, hátha találsz valami magadnak valót:[link]

(#1121) csigi válasza BlacKSouL (#1119) üzenetére


csigi
addikt

A négy szabályozni való:
- Proci venti, ezt is lehetne PWM-re cserélni, de ez lenne a legdrágább.
- Alul-oldalt 2db 9cm-es befújó venti, ezek meg párhuzamosítva vannak 1 csatornára, ezért ezeket inkább nem piszkálnám.
- Alul 1db 12cm-es befújó, ezt lehetne cserélni.
- Felül a prociventi mögött/táp alatt 1db 12cm-es kiszívó, ezt is lehetne cserélni.

Az alaplapom PWM szabályzójára próbáltam már tenni egy hagyományos prociventit, működött is szépen de szabályozni azt nem lehetett...

Zájec: Köszi, de a TT cuccok nem jönnek be nekem. :R

nofene

(#1122) BlacKSouL válasza csigi (#1121) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az alaplapi pwm-es csatlakozóra rakott 3tűs ventit szoftveresen lehet szabályozni, ha olyan a lap, amit az adott szoftver ilyen szempontból támogat. De ez sem szentírás, csak esetleges. De azt lenne jó tudni, hogy a Zalman az tud-e hardveresen de nem-pwm-es üzemmódban szabályozni a pwm-es csatlakozóján. Mert ha a másik hármon tud, akkor elvileg a pwm-esen is kéne tudnia, akkor is ha az alaplap esetleg nem tud. Már csak azt kéne tudni, hogy a szabályzó egy-az-egyben veszi-e át az alaplaptól a pwm jelet, vagy ő maga állítja elő valamilyen szenzori érték alapján.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1123) csigi válasza BlacKSouL (#1122) üzenetére


csigi
addikt

A Zalmant mindenképpen megveszem valamelyik nap, ez már eldőlt. Hogy tudja-e a PWM-e szabályozni a sima 3 tűs ventit, azt mindenképpen kipróbálom majd . Sztem nem fog menni. :( De elmesélem majd itt...

Ha mégis tudnál egy PWM-es, szép, 12 cm-es ventit, akkor szólj légyszi.

És köszönöm a válaszaid! :R

nofene

(#1124) csigi válasza csigi (#1123) üzenetére


csigi
addikt

Zalman panel úgy fest elmarad, mindenhol kifogyott, két hetet igérgetnek... :O

Probléma elnapolva, de nem szűnt meg. Továbbra is keresek egy szép, 12cm-es, PWM szabályozható ventit. :R

nofene

(#1125) Gyuri27 válasza csigi (#1124) üzenetére


Gyuri27
félisten

Scythe Kék Ledes 12cm-es rendszerhűtő, potméterrel. , Zalman ZM-MFC2 náluk próbáltad már?

Amd - Radeon - Ryzen

(#1126) Calibos válasza BlacKSouL (#1122) üzenetére


Calibos
addikt

Lecseréltem a házamat (Chieftecről-Chieftecre) a régi CS601 elöl volt két venti. A mostaniban „oldalt 2 Venti”, mivel nem akarom Szilikonal oda rögzíteni, nem tudod lehet e erre a célra gyártott csavart kapni valahol?

(#1127) BlacKSouL válasza Calibos (#1126) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem teljesen értem a kérdést. Tehát a ház oldalfalához kéne rögzíteni a régi ventiket? Vagy újakat? Van hely a lemezen a ventiknek? Ha igen, akkor értelemszerűen oda, és jobb esetben kéne hogy adjanak a ventikhez csavarokat, de ha mégsem, akkor a legtöbb számtech boltban tudnak szerintem adni fillérekért olyat, ami ilyen menetvágós, direkt ventikhez. Én átmenetként a szilikonos és a csavaros megoldás között azt szoktam csinálni, hogy a venti és a lemez közé befeszítek egy befőttesgumit, így ha meghúzom is(nem nagyon szorosra) a csavart, a venti háza és a lemez nincs szoros kapcsolatban, és a csavar relatíve kevesebb rezgést visz át, mintha az egész venti a lemezre támaszkodna.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1128) Calibos válasza BlacKSouL (#1127) üzenetére


Calibos
addikt

Tehát a ház oldalfalához kéne rögzíteni a régi ventiket? Vagy újakat?
IGEN, de az Újakat kellene rögzíteni, hely meg van hozzá! Én a hosszúkás csavarokra gondoltam! Mint ha régebben láttam volna műanyag csavarokat :F Vehetnék Venti tartó keretet, de erre nem akarok pénzt költeni :(
Befőttes gumit pedig kipróbálom

remélem érthető :U

(#1129) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Milyen 8cm-s halk házventit ajánlotok?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1130) Gyuri27 válasza MZsoltee (#1129) üzenetére


Gyuri27
félisten

Árat nem irtál ezért egy univerzális darabot fogok neked prezentálni Scythe Kamakaze ennek annyi a hangja amennyi a kakaó.
(minek bonyolítom túl? :DDD )

Amd - Radeon - Ryzen

(#1131) Oibacsi válasza MZsoltee (#1129) üzenetére


Oibacsi
őstag

kénytelen leszek kimaradni...sajna nekem már a 800as scythe s-flex is hangos, oda jutottam:D

(#1132) BlacKSouL válasza Oibacsi (#1131) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kikapcsolva próbáltad már? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1133) Oibacsi válasza BlacKSouL (#1132) üzenetére


Oibacsi
őstag

igen...600-650 körül már csendben van :)

(#1134) csigi válasza Gyuri27 (#1125) üzenetére


csigi
addikt

Köszi. :R Igen, hívtam őket is... :(

nofene

(#1135) flegos válasza csigi (#1124) üzenetére


flegos
senior tag

erre a zalman panelra gondolsz, vagy ennek elôdjére? panel
Itt láttam hétfön, telefonon érdeklödj mert a honlapjukat elég lassan frissítik.
ITT
pedig zerintem másnapra betudják szerezni.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1136) csigi válasza flegos (#1135) üzenetére


csigi
addikt

Nem, én az MFC-2 -t keresem. Userst hívtam, ott nincs, Moddingcomputert még tegnap próbáltam. :(

Azért köszi! :R

nofene

(#1137) flegos válasza csigi (#1136) üzenetére


flegos
senior tag

Igazán nincs mit, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. :(((

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1138) BlacKSouL válasza Calibos (#1128) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én ilyeneket használok a házventimnél. Sima kb 10mm hosszú, kb 4,5 mm vastag, az elején bemetszett, hogy menetet tudjon vágni a venti műanyagjába. A nyaka kúpos, feje lapos, hogy a szabványos csavarfuratba besüllyedjen. A 6 közül egyetlen ventimnél kellett ilyet használnom, a többi vagy sajátos felfogatású, vagy keretben van, vagy gyári csavar kell pl a procihűtőéhez. Ahány szabványos ventit szereltem be eddig, mindhez ilyen volt csomagolva,(leszámítva a néha hiányzó bemetszést) és teljesen jól működtek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1139) Gyuri27 válasza csigi (#1134) üzenetére


Gyuri27
félisten

A venti, hogy tetszik???

Amd - Radeon - Ryzen

(#1140) csigi válasza Gyuri27 (#1139) üzenetére


csigi
addikt

A venti tetszik, de van hasonló már. Én kifejezetten PWM szabályozható ventit keresek... :U

nofene

(#1141) Rosep


Rosep
senior tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki 3,5"-os fekete venti szabályozó panelt ajánlani? Itt van egy pár: [link]
Az a fekete 4-es noname-nek tűnő pont jó lenne, de itthon biztos nem lehet kapni.

(#1142) BlacKSouL válasza Rosep (#1141) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nézd meg itt és kérdezd meg itt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1143) VaniliásRönk válasza csigi (#1124) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Esetleg ez?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1144) Oibacsi válasza Rosep (#1141) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szia! A revoltec csinál, lehet is kapni, nem is drága...

(#1145) BlacKSouL válasza MZsoltee (#1129) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Már többeknek ajánlottam a CoolerMaster LedSilentet, relatíve olcsó, a halkabbak között van, legalábbis sebességéhez mérten halk (~1800rpm) Bár alighanem egyre kevesebb helyen lehet kapni sajna. Azt meg nemtom hogy az új Led On/Off ventijeik is ugyanolyan csendesek-e, mint az elődök.
Másrészt viszont érdemes szétnézni Tts-nél, ott lehet válogatni, és azok általában a jobb ventik, vannak ott egész halkak is (NorthQ, Noiseblocker, vagy a leglassúbb YS-Tech)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1146) csigi válasza VaniliásRönk (#1143) üzenetére


csigi
addikt

Köszi ezt már ajánlották, ennél meg az a gondom, hogy sima fekete. Valami szebbet keresek... :K :R

nofene

(#1147) Gyuri27 válasza csigi (#1146) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nos itt ezek féláron vannak [link] jó is szép is és olcsó is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1148) VaniliásRönk válasza csigi (#1146) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy kis festék megoldja. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1149) csigi válasza Gyuri27 (#1147) üzenetére


csigi
addikt

Tetszik, de nem látom hogy PWM lenne. :(

nofene

(#1150) Gyuri27 válasza csigi (#1149) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link]
több ötletem nincs.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.