Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) tomcsi23 válasza rii (#16949) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nonstop gumis? [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16952) rii válasza Qru (#16950) üzenetére


rii
nagyúr

Tököl alatt lakok :B :B

de asziszem találtam egyet ... megpróbálom őket ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16953) Qru válasza rii (#16952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van címed akkor oda is ki szállítják. ;) A legtöbb helyen ha 4 gumit rendelsz ingyen házhoz szállítják.

#nincsbennetarcsi

(#16954) Richard! válasza Qru (#16939) üzenetére


Richard!
addikt

:R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#16955) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

néztem felniket a gépre és találtam egy Sparco Drift szériát, ami nagyon tetszik csak hát nem biztos, hogy felninként 60e-t megengedhetek magamnak. A felni

Nem tudtok olyan értelmes gyártót, aki a designt nagyjából másolta és ilyen csecse maradt? :DDD Merre érdemes egyébként felniket nézegetni, melyik webshopban? 16" colban gondolkozok. A méreteket,részleteket majd megírom konkrét vásárlásnál, egyelőre inkább csak a design után nézelődök.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16956) focvis válasza McSzaby (#16955) üzenetére


focvis
veterán

ATS-nek van hasonló, az kb. 40 ezer/db.

Amúgy a jófogáson, autoalkatresz.hu-n, vaterán keresnék hasonló használtat a szükséges adatok (pl. osztókör) megadásával. Vadászni kell, de sokkal olcsóbb lesz.

Szerk.: ATS

[ Szerkesztve ]

(#16957) Qru válasza McSzaby (#16955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rota Drift széria, bár az se sokkal olcsóbb. :D

#nincsbennetarcsi

(#16958) McSzaby válasza focvis (#16956) üzenetére


McSzaby
őstag

Az a baj, hogy nagyon buzi az osztóköröm. 4x114,3. Ez mondjuk sok kisebb japánnál van, mint nyunyuki,nissan, de akkor se egy gyakori drifter érték :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16959) McSzaby válasza Qru (#16957) üzenetére


McSzaby
őstag

Figy, ha csak 10e-vel olcsóbb mondjuk, az már 40e spórolás egy szetten, ami azt jelenti, hogy már majdnem egy felni árát megspóroltad :) :DDD :P

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16960) Qru válasza McSzaby (#16959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ugye. :D

Az elég ritka méret... :(

Ez esetleg? [link]

#nincsbennetarcsi

(#16961) McSzaby válasza Qru (#16960) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, ezt néztem én is, illetve a rial milano-t. Márcsak méretet kell fognom :(

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#16962) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Alufelnik, amik ezen a weboldalon vannak, ezek újak? Gyáriak? Vásárolt már innen valaki?

Köszi!

Your car, your life ;)

(#16963) Richard! válasza Pardise (#16962) üzenetére


Richard!
addikt

Új, de szerintem replika, amivel nincs semmi baj. Nyugodtan megveheted.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#16964) Pardise válasza Richard! (#16963) üzenetére


Pardise
senior tag

Minőségileg rendben vannak? A replika pontosan mit takar? Utángyártott? Gyári utánzat?

Your car, your life ;)

(#16965) Richard! válasza Pardise (#16964) üzenetére


Richard!
addikt

Minőségileg igen, rendben vannak. Ugyanolyan, mint a gyári, csak az anyaghasználat más. De ebben nem vagyok tökéletesen biztos, hülyeséget pedig nem akarok mondani :B
Nekem is replika volt a Focuson [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#16966) Pardise válasza Richard! (#16965) üzenetére


Pardise
senior tag

Nagyon jól néz ki. Köszi az infót :)

Your car, your life ;)

(#16967) K Norbi válasza Qru (#16948) üzenetére


K Norbi
addikt

A nyári felniket nem fogom szétveretni a kátyúkkal télen + a só szarrá egye. :D
Nokian al alig bírok pár napig csúszott az út mint a baj.
4 évszakossal mennék az árokba, legkisebb hiba elég lenne.

Szeretek a legnagyobb biztonsággal autózni, mivel tenyérnyi felületen tapad az egész autó.
A téli az téli, nem kell CC-t és barátait mellé tenni. Lehet egyszer pont fél méteren fog múlni egy csattanás.
Már megérte nem 4 évszakfost venni. :DDD

Továbbra sem hiszek a fehér egyszarvú létezésébe, bár itt több ember is állítja hogy bizony látta!
Én sajnos még nem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16968) Qru válasza K Norbi (#16967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk nálatok vidéken van hó itt pesten nincs és ha esik is 2 hópihe méterenként 1 kg sót szétszórnak. Amúgy a CC nem rossz. Kormin TS850 van a másikon meg CC (azonos méret) mind a kettőt próbáltam a Mátrában hóban és nem volt gond a CC-vel még a TS850-hez mérve sem.

Nem csodafegyver nyilván de hobbiautóra meg városi kocsikázásra bőven megteszi és ha vhol mégis hóval találkozol akkor sem ragadsz ott.

#nincsbennetarcsi

(#16969) evo87 válasza Qru (#16968) üzenetére


evo87
őstag

A Quatrac 5 is pozitív csalódás eddig, fagyos, havas úton is meglepően jól tapad fékezéskor, alig dolgozik az ABS. Már inkább a nyarat várom. :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#16970) TaaT


TaaT
veterán

Van ilyen eladó guma, nem is öreg. Szerintetek jó lesz nyárra?

;]

Give them hell Ukraine!

(#16971) footy válasza TaaT (#16970) üzenetére


footy
addikt

Ez valami semi-slick?

(#16972) TaaT válasza footy (#16971) üzenetére


TaaT
veterán

Tarmac slick

Give them hell Ukraine!

(#16973) tboy93 válasza TaaT (#16972) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt mikor es hol szokas hasznalni?

(#16974) kenguru99 válasza tboy93 (#16973) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A versenypályán.

(#16975) nesa válasza TaaT (#16970) üzenetére


nesa
veterán

(#16976) HookR válasza nesa (#16975) üzenetére


HookR
addikt

Havon lehet vele csapatni. Különösen ha épp nem üzemel a sífelvonó és véletlenül van kéznél egy álcázott Lambó, csomagtartóval a tetején. Diszkréten, ahogy azt kell. - [Link]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16977) molnarpeter válasza HookR (#16976) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor valaki 15 éve profi síelő, könnyen eszébe jut az ilyen :D Btw tényleg nincs nagy csomagtér, praktikus és szükséges a síbox, ő pedig használja is hosszabb távokra a vasat.

[ Szerkesztve ]

(#16978) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jelentem ma jelesre vizsgázott a Nokian WR téli papucsa.
Ma délelőtt erre jártam és mentem balra amerre a vonalvezetés is visz. [link]

A lámpa természetesen kikapcsolva, sárga villogás. Az út havas+felfagyva kicsit, meg szép a táj így annyira nem is siettem, 40-50km/h.

Már amikor láttam, hogy sárga a lámpa éreztem, hogy itt tuti lesz aki nem adja meg az elsőbbséget nekem és áthajt balról keresztbe előttem... Sajna az út vonalvezetése hiába van kitáblázva az embereknek felfoghatatlan, hogy balra visz az út de nem kell irányjelezni, de mégis megteszik.

Jöttek is az autók balról de mind az én irányomba haladt (már láttam őket jó előre), egyszer csak jön a kis piros, talán Matiz szerű doboz aki azzal a lendülettel, lassítás nélkül előttem átgurul. Én satufék és ráfekszek a dudára, közben egy laza mi a @@va any@d van kíséretében mutatom az ügyfélnek, hogy ezt öreg benézted. De sajna ez neki magas volt, tátott szájjal, a kiscsaláddal az ablakon bámulva elgurultak.

Szerintem nem esett le nekik, hogy ha én fentről jövet oldalba találom a dobozt úgy, hogy nem figyeltem volna rájuk ennyire akkor ők nem mennek el ilyen elégedetten.

De a lényeg a kis Nokian jól vizsgázott, hiba nélkül megállt az úton.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16979) Richard! válasza szabonagyur (#16978) üzenetére


Richard!
addikt

Szépek azok a kis puklik jobb oldalon :) :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#16980) Manitou válasza szabonagyur (#16978) üzenetére


Manitou
addikt

"hogy balra visz az út de nem kell irányjelezni, de mégis megteszik."
Attól még jelezheted hogy abba az irányba fogsz haladni (holott tábla ugye kanyarodó főútvonalat jelez, tehát nem lennél köteles indexelni), ezt nem tiltja a kresz. Ebből még baja nem volt senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#16981) szabonagyur válasza Manitou (#16980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt azért írtam így mivel sosem tudják az emberek merre kell menni, tehát amikor itt jeleznek azért jeleznek mert tényleg azt hiszik kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16982) K Norbi válasza szabonagyur (#16978) üzenetére


K Norbi
addikt

Elég télies az időjárás, tavaly jobb volt. Január/februárra leszek kíváncsi.

(#16983) szabonagyur válasza K Norbi (#16982) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk itt a hóágyú is dob rajta, generál nem kevés havat :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16984) do3om válasza Richard! (#16979) üzenetére


do3om
addikt

Errefelé ez a minimum. Ez egy új útszakasz néha 20cm-re besüllyedt csatornafedelekkel.

szabonagyur
Majd egy kamionnak is mond meg ha jön szembe ebben az elágazásban hogy Te is mehetsz, mert egyszerre kell elférnetek. ;]

Sátoraljaújhely
Aki nem ismeri: teherforgalomnak épült elkerülő út amin ha szabályosan akar menni egy kamion akkor nem tud rajta végigmenni! Át kell mennie a záróvonalakon mert annyira szűk fordulok vannak benne. De ki gondolta volna hogy a teherforgalmat elterelő úton teherautók fognak járni. :W
A cigánysoron meg 40-es tábla van de felesleges, vagy 30-al megyek annyira jó a fasza új út. Kinézetre aki látja azt mondaná 30 éve készült.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16985) szabonagyur válasza do3om (#16984) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga a hegyeket nézte :DD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16986) do3om válasza szabonagyur (#16985) üzenetére


do3om
addikt

Az is jó.
Sípálya, hóágyú. Pont jó azoknak akik itt jönnek hogy úgy sincs hó elindulok nyári gumival ;]
Aztán belefutnak egy utat vastagon hóval borított szakaszba ami kb a szárazból 100m alatt megy át havasba.

Szerk. Ja mindezt kilométerekre a hegytől, nem kel odamenni a hóért. Szépen átalakítja Széphalom időjárását, amikor máshol száraz minden itt lapátolják a havat. A szomszéd faluban meg otthon a hűtőben találsz havat.
Gondoltam is hogy felkéne venni a telefonnal ahogy hirtelen bemegy az ember a szárazból a hóba.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16987) HookR válasza szabonagyur (#16978) üzenetére


HookR
addikt

Rögtön a vásárlást követő napokban nekem is alkalmam nyílt tesztelni az újdonsült Vredestein Quatrac 5-ösöket. Ebben a kereszteződésben a fenti drótról (ahogy még a régi Street View felvételen látható) áttették az egyenesen haladók jelzőlámpáját egy a forgalmi sáv elejének jobb oldalán található alacsony oszlopra (ahogy a linken is látható módon vár a busz a jobbra kanyarodásra, közvetlen a sofőr előtt van pár méterre egy járdaszigeten). Így a hosszan elnyúló íven úgy 70-80m-en keresztül nem látni a jelzést a busztól, csak az utolsó néhány méteren. Ami meg már késő, ha időközben pirosra váltott a lámpa és az ember tartja a szabályos 50 körüli tempót. Számítva a csalafintaságra kissé lemaradtam az előttem haladótól, akit annak rendje és módja szerint meglepetésként is ért a piros jelzés és az utolsó pillanatban vészfékezett, kissé becsúszva a kereszteződésbe. Kénytelen kelletlen én is beleálltam a fékbe, de a nedves/ködös idő és a már-már fagyos út ellenére sikerült időben, a hátuljától 2m-rel hamarabb megállni. Csak a buszon utazók lehettek elégedetlenek, hogy nem lett belőle látványosabb incidens. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16988) szabonagyur válasza HookR (#16987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ismerem a kereszteződést, de azért nem bánnám ha lenne Miskolcon is valami nagyobb hó, amikor igazán nagy volt nem volt saját kocsim, amióta van nincs nagy hó/jég. Szívesen lecsúsznék az Avasról mondjuk a városközponttól :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16989) HookR válasza szabonagyur (#16988) üzenetére


HookR
addikt

Lecsúszni, a kanyargós, parkoló autókkal szegélyezett úton, kocsival? Meglenne a varázsa az biztos! :B
Tapolcán találni olyan utat, ahol nyáron sem szívesen menne le az ember, nemhogy télen. Ahhoz hó sem kell. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16990) szabonagyur válasza HookR (#16989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen estére gondoltam, anno a 31-es nevezetű busz csoda lecsúszott, bár nem volt szándékos :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16991) Kornel válasza HookR (#16987) üzenetére


Kornel
veterán

Holnap szerintem pont járok majd arra, rég voltam már itthon, legalább megnézem mit alkottak :)
Nekem a Vredi kistestvére van, az is teljesen jó, akkor a vredi csak még jobb lehet.
Átlagos mindennapos felhasználásra bőven jó.
A fél országot bejárva -2 fok körül is jön megy, pedig nem óvatoskodtam.

[ Szerkesztve ]

(#16992) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Peugeot 206 1.4i (2005) gyári lemezfelnijét (5.5Jx14 ET34) váltanám tavasszal 6Jx15 ET27 alufelnire.
Ezzel nem lesz gond? Rámegy, nem lóg ki a kerék, stb. Csak alátétes felni csavarok kellenének, itt esetleg van valakinek?
És milyen méretű nyári gumi ajánlott hozzá ? 195/55 R15, esetleg a 185/55 R15? Vagy a nem drága 195/50R15 is ok?

Köszi

(#16993) rbalint88 válasza minimumgame (#16992) üzenetére


rbalint88
addikt

185/55r15 a pontos váltómérete a gyári 175/65r14-nek. (+1mm)
195/55r15 és 195/60r15 baromi nagy rá, azok kiesők.
195/50r15 -7mm-rel még határeset, de mivel nem egy raketta az autó gyári kerékkel sem, nem rontanám tovább a menettulajdonságokat a szükségesnél, így 185/55-öt vennék rá.

A felni alapvetően el kellene férjen, nincs annyira nagy változás benne. 1mm-re lesz kintebb a belső fele és 13mm-rel a külső fele.

Arra azért készülj fel, hogy rosszabbul fog gyorsulni és nehezebb lesz fékezni is az autót, mert sokkal nehezebb lesz az új kerékgarnitúra a gyárinál. Egyedül kanyarban hozhat javulást, meg a dizsi előtt ;]

(#16994) ftc válasza rbalint88 (#16993) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak egy kérdés mi már többször foglalkoztatott:
Magyarországon ilyennel nincs papirmunka? Nem kell beleiratni a kocsi papirjaiba?

(#16995) Richard! válasza ftc (#16994) üzenetére


Richard!
addikt

A magyar forgalmiba lófasz sincs....

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#16996) minimumgame válasza rbalint88 (#16993) üzenetére


minimumgame
tag

Köszi szépen a részletes választ! :K

(#16997) TaaT


TaaT
veterán

Eladó guma, ajándék kavicsokkal. :D

Give them hell Ukraine!

(#16998) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, Grande Puntoval, Michelin CC-vel elindulnátok a Bakony legszélére/mellé (Fehérvárcsurgó és környéke), vagy inkább az amúgy nyűgösebb, alacsonyabb építésű Alfa 156-tal mennétek, amin Goodyear Ultragrip 9 van?

1-1 centi havat jósolnak az érintett napokra (nem mindegyikre).

Whatever.

(#16999) t1 válasza j.bravo (#16998) üzenetére


t1
addikt

Simán a CC.

(#17000) rbalint88 válasza j.bravo (#16998) üzenetére


rbalint88
addikt

Jo lesz a CC :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.