Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6642) Eastman válasza izomhod (#6640) üzenetére


Eastman
őstag

...arra kell figyelni, hogy akkor dolgozik szépen a full-csöves erősítő, ha ki lehet tekerni rendesen. 5-10 W-os kis kombók is szólnak mint állat! 20-30 W már otthonra pl. sok. 6-7-8-as állásba már nem nagyon tudod tekerni a volume potit, mert bontja a falat. Nagy stage cuccot (50-100 W fullcső) nem érdemes venni, ha nem az Omegában gitározol.

Színpadra szánod, vagy otthon/próbahelyen gyakorolni?

Anno chateltem erről edző bá'val (elsősorban klub-zenész, de évente 8x-10x fesztiválon is fellép, közepes színpadon) :

Tibor: kis klub-ban még a 60 wattos is sok. én egy 30 wattost használok félnél sosincs jobban kitekerve és sokszor szólnak hogy hangos az öreg laney kombót azért adtam el mert az is 60-as volt és nem tudtam kihasználni.
de ez attól is függ mennyit játszik az ember nagyszinpadon kihangosított dobbal. mert oda mehet a 60 wattos fulcsöves motyó.
én: Tolják klubszinten és szabadtéren mindenfelé.
Tibor: klub-ba már ez nagy, nem lehet kihasználni.Oda 2x12-es kombó kell vagy egy fej 2x12-es zárt ládával max 30-tos erősítő nem kell nagyobb kluba.lásd vox ac 30 az hogy zárt v. nyitott izlés dolga
én: Hátul?
Tibor: persze a combo nyitott hátul a fej ládáknál zárt általában
de sokan használnak nyitottat ott is pl.Scott Henderson,Santana stb...
másképp szól a kettő a nyitott hátra is dolgozik a zárt csak előre,ki mit szeret azzal nyomja
én: Hátra minek? :)
Tibor: mivel a hangszórók azok előre hátra mozognak ezért a nyitott ládáknál nincsenek lefojtva másabb hangzást produkál a nyitott láda,a zárt le van fojtva ill. egy lezárt térben tud mozogni
én: ...és előre "több" jön, igaz?
Tibor: előre megy könnyen, de amikor hátrafelé mozdul meg kell mozgatnia ön maga súlyán kívűl a ládába bezárt levegőt is.
persze előre jönnek a magas és közép hangok és a mély hangok egy része, hátra a mély hangok csak
bassládákban ezért használnak pl. olyat ahol hátrafelé néznek a hangszórók és egy résen jönnek ki elől a hátlapról visszaverődve.
így még több mély jön ki belőle.

Végig csöves erősítőkről beszélgettünk, a tranyós az más.

Üdv: Eastman

[ Módosította: 7 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.