Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#53149) üzenetére


Goose-T
veterán

Lényegtelen, úgyis csak nagyobb menetet tudsz bele metszeni, ahhoz meg már vastagabb hernyócsavar kéne.

Ha eljössz érte, tudok adni ilyen babákat, van egy nagy halom itthon, mindenféle fazonban. Pont ilyen vintage baba is van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53152) Ctrl+Alt~Del válasza emiki6 (#53150) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

De egy elszakadt szar menet helyére hogy lehet újat vágni? Azzal tovább nő a lyuk átmérője, és kicsi lesz bele a sárkánycsavar.

W | W | H | W | W | W | H

(#53153) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#53152) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Tarzan lenni erős, fúr másikat!

Pont ezt mondták, h csinálsz 1 újabb nagyobb menetet és 1 nagyobb csavart raksz bele.

(#53154) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#53145) üzenetére


arnyekxxx
veterán

komplett szett az ebayről 4€ frísipping szóval emiatt tényleg kár lenne visszaküldeni ha egyébként fasza.

szintén ebayről 10körül van wilkinson híd ami biztos komolyabb mint az a 3ezerforintos kínai amit a HB belerakott.

(#53155) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#53152) üzenetére


benedekco
addikt

GOTO #53151

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53156) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A baba megszületett, -nak köszönhetően. A helyére is került, intonáció, húrmagasság belőve, lehet barátkozni a gitárral. ;]

Egy ilyenre azért lecserélem a komplett készeletet.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#53157) gaborbol


gaborbol
őstag

Bedobom ide, Jim Floridabol, YT, rovid szosszenet, rhythm player szoval nagy szolokra nem kell szamitani.

[YT]

[lYT]

[ Szerkesztve ]

(#53158) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Egy igazán extrém gitár 1967-ből:

[link]

Ez sem rossz, szintén a Voxtól:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53159) espista válasza Goose-T (#53094) üzenetére


espista
senior tag

Csak simán egy száraz dörzsiszivaccsal csináltad?

Romani ite domum!

(#53160) Goose-T válasza espista (#53159) üzenetére


Goose-T
veterán

Igen, egy sima mosogatószivacs dörzsis oldalával, szárazon. Nyakra is nagyon jó, nem fog olyan könnyen letapadni a kezed utána. Utána áttöröltem faápolóval, mert dörzsölés után még nem néz ki olyan jól.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53161) benedekco


benedekco
addikt

Húúúú, 20 évesen mekkorát játszik a csávó :Y [link] Brandon Niederauer (Taz)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53162) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Na, az új Schaller Floyd Rose-om felső nyerge gyönyörűen lenyakazta a vékony E-húrt. :( Pedig szinte csak épphogy meghúztam a csavart, ezért is lepődtem meg, hogy ennyitől szakadt. Egy a baj, hogy alig használtam azt a húrkészletet (összesen 4-5 órát max.), de a Daddario EXL110-et is csak készletben árulják. Ha ez így megy, inkább visszaszokok az Ernie Ballra. :U

(#53163) Moleman válasza Ba cy lus (#53162) üzenetére


Moleman
addikt

Igaz nem mostanában, de én tudtam venni egyenként Dáridó húrokat (nekem 9 és 11 van betárazva).

Amúgy engem is ért már hasonló meglepetés, az épített stratomon Fender LSR görgős felsőnyereg van, egy nagyobb nyújtásnál az is elmetszette a vékony E húrt. :D Pedig odáig voltam érte, 20+ éve nézegettem a Fender katalógusban, hogy milyen király... :DDD Hát nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#53164) Ba cy lus válasza Moleman (#53163) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Stageshopban volt 10-es daddario, kemény 380 ft, már szinte lopásnak éreztem. :D Azért nem mindegy, hogy ennyi vagy egy készlet ára. A le-felhúrozásról nem is szólva. Hogy miért szakadt, az jó kérdés. :U

[ Szerkesztve ]

(#53165) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#53164) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

En ma jartam ott, nem ismertem ezt a boltot, mondjuk nekem a varos tulso felen van. Mennyire szamit jo boltnak?

W | W | H | W | W | W | H

(#53166) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#53165) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Életem legjobb hangszerbolti élménye. Velem nagyon rendesek és türelmesek voltak, nem volt lenézés, nem volt pofavágás sem fintorgás vagy grimasz, nagyon segítőkész volt az eladó, mindent kipróbálhattam amit szerettem volna sőt többet is.

(#53167) Moleman válasza Bobrooney (#53166) üzenetére


Moleman
addikt

+1.
Csak megerősíteni tudom, a drága akusztikomat náluk vettem. :K

(#53168) FockeWulf válasza Moleman (#53167) üzenetére


FockeWulf
tag

A Sigma akusztikusomat én is a Stageshopba vettem pár éve. :)

(#53169) arnyekxxx válasza Bobrooney (#53166) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ahol a legolcsóbb villanygitár 270ezer ott már illik kedvesnek lenni a vevőjelölttel :)

(#53170) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#53162) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem jó ez a Floyd Rose felső nyereg. Ez el lett szabva. A leszorító anya a vastagabb húroknál simán a helyére megy, de a harmadikat, ami a két legvékonyabb húrt szorítja le, úgy kell beleküzdeni. (Nem a leszorító anya rossz, mert ha cserélgetem, akkor is ugyanott van a probléma.) Már eljutottam addig, hogy kb. a helyén van, majd a becsavarásnál leszorítom, de megint épphogy csavartam rajta, már szakadt is a vékony E húr. Holnap elviszem a hangszerészhez, hogy kezdjen vele valamit.

A híres német precizitás, ugye. :W

[ Szerkesztve ]

(#53171) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#53170) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pontosabban, most megnézve megint: a 3-ból 2 leszorító anya nem passzol arra a helyre, az egyik viszont igen.

(#53172) Goose-T válasza Ba cy lus (#53170) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez kell neked, nem a Schaller. Van teljes készlet is. :)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53173) Ba cy lus válasza Goose-T (#53172) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kár, hogy most adtam ki anyagárral és szereléssel együtt durván 150 ezret erre a gitárra, ezek után a maximum, amit ráköltök, az újabb vékony E húr ára. :)

[ Szerkesztve ]

(#53174) Bobrooney válasza arnyekxxx (#53169) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem a 270 ezres villanygitár miatt olyanok amilyenek. Győrben is vannak drágább gitárok is, mégis..

(#53175) consono válasza Bobrooney (#53174) üzenetére


consono
nagyúr

De Győrben nem az az alja :) Mondjuk nekem velük sem volt bajom, mikor vettem, a harmadik GRGR-t hoztam el a boltból, mert mindegyiknek volt valami baja (gyári csomagolásban).

"In God we trust. All others must bring data"

(#53176) Bobrooney válasza consono (#53175) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Azért szerintem nem árulok el nagy titkot, nem azon múlik a kiszolgálás milyensége, hogy mekkora értékű a legolcsóbb hangszer.

(#53177) consono válasza Bobrooney (#53176) üzenetére


consono
nagyúr

Most ezzel megleptél... ;]
Nyilván nem kellene, hogy ez jelentse a limitet, de drágább helyen én is jobb kiszolgálást várok el. Nem csak hangszerboltban.

"In God we trust. All others must bring data"

(#53178) Bobrooney válasza consono (#53177) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Van aki úgy árul dolgokat, hogy csak vedd meg ezt, van aki meg úgy hogy a következőt is nála vedd. Mondjuk talán szebben fogalmazva, van aki elad, meg van aki meg kiszolgál.
Igazándiból én ugyan azt várom el mindegyiktől, az hogy ki milyen kategóriájú terméket árul az ő döntése, mindegyiket azért árulják hogy megvedd és mindegyiken megvan a maguk haszna.

[ Szerkesztve ]

(#53179) doc


doc
nagyúr

(#53180) benedekco válasza doc (#53179) üzenetére


benedekco
addikt

fillérekért vehetsz les pault

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53181) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#53180) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A két tremoló közül vajon melyik a Fender? ;)

W | W | H | W | W | W | H

(#53182) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#53181) üzenetére


benedekco
addikt

Nemtom miért pont engem kérdezel, de nekem a pw29 tűnik annak. A másik inkább egy Squier modellből lehet. De csak feltételezés. Miért?
Ha a babákon van Fender felirat akkor gondolom egyszerű a dolgod.

Szerk:
Amúgy jó látni, hogy gitározol. Az gyűrűs ujj begyed egész jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53183) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#53182) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Sorry, nem téged kérdeztelek, hanem a népeket! :-D

A másik egy HB-ból való, most cseréltem ki a kettőt. Van különbség vastagságban azért.

Ahhoz, hogy egyszer megtanuljak, ahhoz kell gitározni. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#53184) Goose-T


Goose-T
veterán

Belenéztem kicsit a mappába, amit minden számítógépemre rámásolok újra és újra, magammal hozva a múlt vackait. Megtaláltam ezt a 2003 februári hirdetést, amit kinyomtattam, és kitettem a fősulis koli folyosójára. Akkor még ennyiért mentek. :D Persze nem az enyém volt a gitár, nem volt nekem ennyi pénzem, vagy ha volt is, akkor számítógépre költöttem inkább. Egy barátomnak segítettem eladni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53185) FockeWulf válasza Goose-T (#53184) üzenetére


FockeWulf
tag

Radics Béla a Gibsonját 15 ezer forintért vette anno... :D

(#53186) espista


espista
senior tag

Én 24.000 Ft-ért vettem a Stratocasteremet. 1994-ben... :D

Romani ite domum!

(#53187) gaborbol


gaborbol
őstag

Nem tudom nalatok mi van, de nalunk a hasznalt arak eleg rendesen elkezdtek esni. PRS SS SE eddig hasznaltan $700-750 korul ment ami agyrem volt a $850 dollaros uj arhoz kepest. Most 450-475 dodo korul mennek.
PRS SE Hollowbody II Piezo $1200 korul megy most akciosan, haver tok karcmentes allapotban nem tudja eladni 700 dollarert hetek ota. A Squier 40th Anniversary cucc eloszor $600 volt , aztan $500 most mar az ujakert is csak 295-ot kernek , de " open box" van, hogy beesik 250 ala!
Szerintem nagy korrekcio jon meg mindenhol.A covid miatt barmit el tudunk adni barmennyiert korszak a vegehez ert. A gyartas meg mindig fel van porgetve, a kereslet meg csokken.

[ Szerkesztve ]

(#53188) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#53171) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Odatettem az egyetlent, amelyik passzol bele, így már rá lehetett húzni anélkül, hogy szakadt volna. Dehát hihetetlen, hogy ilyen gyártási pontatlanságok vannak egy német márkánál. :U

(#53189) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#53188) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ezért kell az aliról vásárolni kínait. Ott ez nem okoz meglepetést :)

Két floydott vettem kínából ilyen 5ezerforintos kategóriából, mindkettő működött, nem szaggatott húrt és nem volt rosszabb mint az iba gyári egysatus floydja. Persze jobb sem de jobban néztek ki :)

(#53190) benvolio


benvolio
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#53191) benvolio


benvolio
őstag

Bocsi. Csak próbálom az újonnan vett usb-s keverőt, hogy adja vissza a net a hangját. [link] tilos megnyitni :o

(#53192) Ctrl+Alt~Del válasza benvolio (#53191) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jó ez, csapatnám én is így, ha tudnám! :C

Még jobb lett volna, ha látjuk is (hogy mit csinál a fizetett gitáros ott a háttérben). :DDD

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#53193) benvolio válasza Ctrl+Alt~Del (#53192) üzenetére


benvolio
őstag

Hú de beálltam tegnap... :DDD

(#53194) consono válasza benvolio (#53193) üzenetére


consono
nagyúr

Tök jó zene!

"In God we trust. All others must bring data"

(#53195) gaborbol válasza benvolio (#53191) üzenetére


gaborbol
őstag

Tenyleg jo! :R

(#53196) benvolio válasza gaborbol (#53195) üzenetére


benvolio
őstag

Erre még nem vagytok felkészülve... [link] :N :DDD

(#53197) arnyekxxx válasza benvolio (#53196) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az időutazó zenekar amelyik a '58 utánról visszavitt egy ES345-öt '55-be :)

(#53198) arnyekxxx válasza benvolio (#53196) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kimarad, hogy pöpec hajmetál téma és jól is szól

(#53199) Goose-T


Goose-T
veterán

Hamarosan összeáll a Gio. :)

Guyker satus kulcsok, noname CNC-zett rozsdamentes acél babák, Fleor ceramic hot rails pickupok, Fleor full size potik, Ero fóliakondi, Alpha 2502N ötállású kapcsoló, Pure Tone jackaljzat. Már csak össze kéne forrasztgatnom és felhúroznom. Kíváncsi vagyok, milyen lesz ez a best of AliExpress gityó. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53200) benvolio válasza arnyekxxx (#53197) üzenetére


benvolio
őstag

Ja, olvastam a bakiknál.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.